IJMUIDEN VELSEN 'Bdcmq-tiike vwdeHMQW Het Fransche legerbericht: ten Oosten van de Saar .and-en Tuinbouwpraatje jubileum aan de conserven- fabriek. Tn de conversatiezaal van de Beverwijksche renservenfabrick N.V. is den heer J. E. J. Schip- een hartelijke huldiging ten deel gevallen aar aanleiding van zijn 40-jarig dienstverband aan het bedrijf. De jubilaris, die met zijn echtgenoote per ,to van zijn woning was afgehaald, werd in fp-enwoordigheid van mevr. A. A. van Hattum- npkker het kantoor- en fabriekspersoneel voor i/pr 'het bedrijf dat toeliet door de beide di recteuren, de heeren J. P. Neyt en F. A. van T oenen, ontvangen. De heer J. P- Neyt sprak den jubilaris toe en oreerde diens nauwgezette plichtsbetrach ting en trouwe medewerking aan het bedrijf, dat 'n deze 40 jaren zoo'n groote uitbreiding heeft ündergaan. Spr. overhandigde den heer Schipper en enveloppe, waarvan de inhoud bestemd was nm een geschenk naar keuze te koopen. Na mens de directie bood de heer Neyt eenige fraaie boekwerken aan. Mevr. Schipper ontving een bloemstuk. De heer W. de Koter voerde namens het gé- heele personeel het woord. Spr. vestigde in- deze toespraak bijzonder de aandacht op de prettige verstandhuding tusschen den jubilaris en diens collega's, een verstandhouding, die naar spreker hoopte, nog vele jaren zou mogen' blijven voort bestaan. Namens het personeel bood de heer De Koter een pendule en een gouden horlogeketting ^Nadat mevr. Van Hattum een hartelijk woord had gesproken, dankte de jubilaris voor dè fraaie geschenken en de tot hem gerichte waardeeren- de woorden. Spr. beloofde zijn bescheiden krachten aan het bedrijf te zullen blijven geven, zoolang men hiervan gebruik zal wenschen te mIn8den loop van den dag mocht de jubilaris ook te zijnen huize nog talrijke gel'ukwenschen in ontvangst nemén. Wat de tuinders kregen. Nsteerlng van de groentenveillng. Spinazie per kist 24—40 ct. Postelein per kist 15—20 ct. Sla per 100 krop f 0.60—f 3.20 Andijvie per 100 krop f 1—f 2.60 Wortelen per bos 58 ct. Selderij per bos 1—1 Va ct. Peterselie per bos 1—1J/2 ct. Tomaten per kilo 4—7 ct. Uien per kilo 5—6 ct. Trosboonen per kilo 12—13 ct. Waspeen per kilo 3—5 ct. Bloemkool I per stuk 10—16 ct. Idem II 46 ot. Komkommers I per stuk 35 ct, ■Idem II per stuk 2—2ct. Meloenen per stuk 5—12 ct. Knollen per stuk 6—8 ct. Snijboonen per kilo 8—19 ct. Dubb. boenen per kilo 10—15 ct. Spercieboonen z. dr. per kilo 11—15 ct. Pronkboonen per kilo 3—3ct. Raspers per kilo 24 ct. Capucijnders witte per kilo 1620 ct. /Groene kool per kilo lVz—ZVz ct. Roode kool per stuk 45 ct. Aardbeien per doosje 13 'ct. Bramen per slof 4045 ct. Appelen per kilo 48 ct. Peren per kilo 6—14 ct. Druiven per kilo 2024 ct. Chineesche kool per kilo 3'iV2 Pruimen per kilo 812 ct. 1 Augurken per kilo 3—10 ct. Nieuw raadslid benoemd. Als opyolger van den heer J. L. F. Post, die zijn benoeming niet heeft aangenomen, heeft de voorzitter van het hoofdstembureau den heer N. Tervoort als lid van den raad benoemd ver klaard. Voor het Santosfonds. De alhier gehouden collecte ten bate van het Santosfonds voor de tuberculosebestrijding onder den middenstand, heeft een bedrag van ruim f 100 opgeleverd. SERENADE AAN GOUDEN ECHTPAAR. Gisteravond heeft de Beverwijksche Har moniekapel de gebruikelijke serenade gebracht aan het gouden echtpaar Nagel—Rijke, wo nende in den Jan Alsweg. Als gewoonlijk trok dit muzikaal gebeuren groote belangstelling niet in het minst van de zijde der buurtgenooten, die voor een versie ring en verlichting van de woning van het gouden paar hadden zorggedragen. Pronkboonen worden verduurzaamd. Hoewel het boonenseizoen reeds ver gevor derd Is worden toch nog flinke hoeveelheden konen aangevoerd. Vooral voor de snij- en pronkboonen is de kooplust zeer matig. Groote partijen worden voor den minimumprijs op gehouden. Belangrijke hoeveelheden pronkboonen, waarvoor de minimumprijs 3 ets per K.G. be- draagt, gaan naar de conservenfabrieken om te worden ingeblikt of ingezouten voor reke ning van de regeering. De kwaliteit van de sni]boonen laat nu wel wat te wenschen over. Meestal worden de dorogedraaide partijen be- hi/emd voor veevoeder, Langs de Lijn. Programma van do Radlocentrale. Woensdag: UITVAART J. ZWANENBURG. Hedenmorgen werd op de R.-K. Begraafplaats ter aarde besteld wijlen de heer J. Zwanenburg, in leven directeur der Melkinrichting „Algemeen Belang". De uitvaart had plaats van de R.-K. kerk uit, waar de uitvaartplechtigheden verricht werden door pastoor J. C. de Moei. Deze uitvaartdienst werd door een groot aam tal belangstellenden bijgewoond, o.a. door het bestuur van de A.M.V., leden van de Commissie van Bijstand en leden van het personeel van de fabriek. Aan het graf werd na de absoute gesproken door den heer C. Siewertse, namens de A.M.V. Spreker herdacht hem niet alleen als een vriend in de organisatie maar ook als een flinke wer ker. De heer Siewertse sprak zijn dank uit voor het vele, wat de heer Zwanenburg in zijn leven voor allen geweest is. SCHIETOEFENINGEN. De commandant van de positie IJmuiden deelt ons mede dat Woensdag 13 September (reservedag Donderdag 14 September) schiet oefeningen gehouden zullen worden met het geschut dat opgesteld staat in het duinterrein tusschen IJmuiden en Wijk aan Zee. MARKTBERICHT IJMUIDEN. (Versclie visch)., Tong 220—103 cent per K.G. Kleinschol f 32—19 per 50 K.G. Bot f 21 per 50 K.G. Schar f 7.70—7.50 per 50 K.G. BESOMMING KOTTER. IJM. 103 f 426. De „Berliner Nachtausgabe" kondigt aan, dat in de eerstvolgende dagen een Duitsché lijst van contrabandegoederen zal worden ge publiceerd. Lijn 1: 8.Hilversum I. Ljjn 2: 8.Hilversum II. Lijn 3: 8.Keulen, pl.m. 10.20 Diversen, 10.30 Parijs, 11,05 Diversen, 11.29 Parijs, 12.05 Di versen, 12.20 Brussel Ned., 2.20 Keulen, 2.50 Londen Reg,, 3.35 Deutschlandsender of diver sen, 4.20 Parijs, 4,35 Londen Reg., 5.20 Parijs, 6.20 Londen Reg., 7.40 Diversen, 8.20 Brussel 10,20 Brussel Ned., 10.35 Keulen. Lijn 4: 8.Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 Londen Reg., 12.05 Nationaal programma, 9.20 Londen Reg., 10,20 Nationaal programma. Lijn 5: 8.Brussel Ned., 9.20 Diversen, 11.05 Londen Reg„ 12.50 Brussel Ned., 2.20 Nationaal Programma, 4.20 Parijs, 4.35 Londen Reg., 5.20 Nationaal programma, 6.20 Londen Reg., 7.40 nationaal programma, 8.20 Londen Reg., 8.30 DE EERSTE VOORSTELLING VAN HET ARBEIDER STOONEELFOND S. De eerste voorstelling vóór de leden van het Arbeiderstooneelfonds is door het bestuur vast gesteld op 25 October in het Kennemer Theater. „De Jonge Spelers" zullen opvoeren: „Kriebel tjes hoogtepunt", naar het gelijknamige werk van Willem van Iependaal. Noteering van den llen September 1939. Spinazie per kist 2545 Postelein per kist 2540 Andijvie, 100 str. 1.002.50 Wortelen per bos 7 Komkommers per stuk 27 Aardappelen, klei per K.G. 3—5 Snijboonen per K.G. 615 Heerenboonen per K.G. 12-^-20 Trosboonen per K.G. 1524 Roodekool per K.G. 2 cent Bloèmkool per stuk 6—15 Uien per Kilo 4 Prei per K.G. 8 Sla per 100 krop 1.002.50 Pieterselie per kistje 9 cent Selderie per kistje 5 cent. Appelen per Kilo' 6—12 Peren, per Kilo 820 Pruimen per K.G. 26 Druiven per Kilo 2228. MANNENKOOR „ZANGLU5T". Hoewel een flink aanbal leden van het Man nenkoor „Zanglust" onder de wapenen is, heeft het bestuur besloten de repetities voort gang te doen vinden. Aangezien het repetitielokaal In de Groene- laan niet beschikbaar is, zullen de repetities in het vervolg op Vrijdagavond in de boven zaal van de Bloemenveiling „Het Centrum" in de Koningstraat worden gehouden. LUCHTBESCHERMINGSTENTOONSTELLING. In het hulpschoollokaal aan de Heidestraat wordt door het afdeelingsbestuur van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming té Driehuis-Velsen van 16 tot en met 20 September ene lucht- beschermingstentoonstellinig georganiseerd VERKEERSONGEVALLEN. Op den Wijkerstraatweg red Maandag middag een wielrijder uit Beverwijk tegen het openstaande portier van een auto, waardoor de ruit brak en de deur ontzet werd. De wiel rijder kwam met den schrik vrij. Maandagmiddag had in de Kalverstraat een aanrijding plaats tusschen een motor rijder, die in verboden richting reed en een auto. Beide voertuigen kregen schade. SANTPOORT HELPEN BIJ DE LUCHTBESCHERMING. „Nog steeds is er een tekort aan toegewijde werkers, die- bereid zijn om in tijd van nood met ons het leven en de eigendom mén van de onzen te beschermen", schrijft het af deelingsbestuur van den plaatselijken lucht beschermingsdienst. Het noodigt daarom de niet-dienstplichtigen mannen en ook de vrouwen uit zich onverwijld op te geven voor één der volgende groepen: I. Eerste hulp bij ongelukken (diploma niet verplicht)2. Hulppolitie. 3. Brandweer. 4. Ontsmettingsdienst. 5. Opruimingsdienst. Men kan zich opgeven aan de volgende adressen: Hoofdstraat 27, Hagelingerwef en WÏjnóldy Daniëlslaan 33 Maarschalk Pétain in het Fransche kabinet? Bonnet zou tot ambassadeur in Spanje worden benoemd. PARIJS, 11 Sept. Van betrouwbare zijde ver neemt United Press, dat Daladier voornemens is eèn kabinetswijziging door te voeren waarbij hij zelf buitenlandsehe zaken en Pétain de por tefeuille van oorlog krijgt. Men neemt aan, dat in dat geval Bonnèt als ambassadeur naar Span je zal gaan. {United Press). Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur Zwakke tot matigen Zuid-Westelij ken tot Zuid-Oostelijken, later wellicht Oostelijke wind. Betrokken tot zwaar of half bewolkt. Aanvankelijk nog re genbuien. Weinig verandering in tem peratuur. THERMOMETERSTAND; Hoogste gisteren 65 F. Laagste hedennacht 60 F. Hoogste heden 62 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 756 m.M. Neiging: Stilstand. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRHiLENHTJIS Kanaalstraat 86 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN: Woensdag v.m. 2.28 uur; n.m. 2.56 uur. Donderdag v.m. 3.11 uur; n.m. 3.37 uur. Vrijdag v.m. 3.55 uur; n.m. 4.20 uur. Er worden besprekingen gevoerd om te ko men tot een regeling van de voorziening van zaden en andere voeders voor zang- en kleine siervogels. Ten slotte wordt er nog de aandacht op ge vestigd, dat alle andere veevoederdistributie- aangelegenheden blijven ressorteeren onder de afcleeling veevoederdistributie van het rijks bureau voor voedselvoorziening in oorlogstijd, Lange Voorhout 3, 's-Gravenhage. Het Fransche legercommuniqué van 11 September, uitgegeven des avonds luidt als volgt: Ondanks den vijandelijken weer stand zijn onze aanvallen voortgegaan belangrijke vorderingen te verwezen - lijken op een. front van ongeveer 20 K.M. ten Oosten van de Saar. Havas. meldt in aansluiting o-p het bovenstaande: De Maandag door het Fransche hoofdkwartier gepubliceerde communiqués bevestiiged, dat sedert twee dagen een belangrijke operatie wordt uitgevoerd „tusschen de Saar en Kleine Vogezen", -cl.w.z. in het grens gebied tusschen de stadjes Sarregue- mines en Bitche aan Fransche zijde en Blieskaetel en twee bruggen aan Duitsché zijde. De operatie, waarvan reeds gesproken werd in het commu niqué van Zondagavond, speelt zich af over een front van 20 K.M. Het is dus reeds een belangrijke beweging, die de afmetingen van een eenvoudig optrek ken der voorhoede overtreft. Het schijnt, dat althans op dit deel- van- het westelijk -.front de phaze van siaagsraken is gevolgd op die van contact en nadering. Opgemerkt moet worden, dat, de Fransche troepen nog ver van de eigenlijke Sigfriedlinie verwijderd zijn, hoe wel in dit gebied ten ooisten van de Saar deze linie niet zoo ver van de grens ligt als in het gedeelte ten weste van de Saarstreek, waar de afstand tusschen de Fransche en Duitsché versterkte linies bijna twintig; K.M. bedraagt. De vijandelijke tegenaanvallen en de aflei dingsmanoeuvre, die in den sector langs de Moezel werd ondernomen, hebben ten doel zoo lang mogelijk het moment uit te stellen, waarop de Fransche troepen in staat zullen zijn den meur van de eigenlijke Siegfriedlinie doel treffend aan te vallen. Aan het westelijk front zullen dus zelfs de operaties op groote schaal langen tijd het kenmerk van een re-us- achtigen fortificatieoorlog behouden. Drijvende mijnen gemeld. 'S-GRAVENHAGE, 12 SEPTEMBER. Te 10.30 uur werden in de Vliestroom drij vende mijnen gemeld. In Texelstroom bij Oude Schild zijn twee drijvende mijnen gemeld, welke door marinevaartuigen worden gevolgd. Voeder voor pluimvee. Verdedigingswerken in de Vesting Holland. De commandant der vesting Holland heeft een verordening vastgesteld, waarbij het ver boden is binnen een afstand van 1000 M. van eenig verdedigingswerk: a. eenige bouwwerk of getimmerte, van welken aard ook, te bouwen, op te stellen, te wijzigen, af te breken of weg te ruimen; b. eenigerlei ophooging, hetzij van grond of ander materiaal, op te werpen; voorts eenig graaf- of ander grondwerk te verrich ten of eenige bestaande ingraving te dichten of te wijzigen; c. geboomte of houtgewas te planten, te plaatsen, te snoeien, te kappen of weg te nemen; d. eenige handeling be verrichten, welke van invloed zou kunnen zijn op het beloop of op den waterstand van rivieren, beken, kana len of van eenig ander loopend of stilstaand water. Het verbod geldt niet voor: a. bouwwerken, geheel uit hout opge trokken, die zich niet hooger dan 1 M. boven den beganen grond verheffen en mits in den staat daarvan geen wijziging wordt aange- gebracht; b. de normale jand- en tuinbouwwerk- zaamzaamheden, noodig voor de bewerking van den thans in cultuur ge-brachten of van den met toestemming van den groepscom mandant, in wiens gezagsgebied het onder havige terrein is gelegen en voor zoover zulks niet het geval is met de toestemming van den commandant der vesting Holland, alsnog in cultuur te brengen grond. Zoolang en voor zooverre door den com mandant der vesting Holland bij algemeene bekendmaking niet anders zal zijn bepaald, is deze verordening behoudens het in dit ar tikel bepaalde niet van toepassing op de terreinen en/of de opstallen, gelegen binnen de bebouwde kommen der gemeenten, waar deze verordening overigens van kracht is. Onder bebouwde kommen, in den zin van het in bovenstaande alinea bepaalde, worden verstaan de bebouwde kommen, als bedoeld in art. 27, 2e lid, van de Wegenwet. Van het bepaalde in deze verordening kan door den groepscommandant, in wiens ge zagsgebied de onderhavige terreinen en/of op stellen zijn gelegen en voor zoover zulks niet het geval is door of namens den commandant der vesting Holland, gehéele of gedeeltelijke opheffing worden verleend na schriftelijke aanvrage van den belanghebbende. Aan de ontheffing kunnen voorwaarden worden verbonden. Van de verbodsbepaling, vervat in deze ver ordening, kan voorts, indien daartoe termen aanwezig zijn, door den groepscommandant, in wiens gezagsgebied de onderhavige terrei nen en/of opstallen zijn gelegen en voor zoo ver zulks niet het geval is door of namens den commandant der vesting Holland, aan den burgemeester van een gemeente op diens ver zoek een tot wederopzegging toe, doorloopende ontheffing worden verleend voor die geheele gemeente of voor eenig aangesloten onder deel' daarvan." Ook hiervoor wordt een regeling getroffen. De minister van Economische Zaken maakt het volgende'bekend: Er is reeds medegedeeld, dat pluimvee houders, die een vervoervergunning voor voe der noodig hebben, zich daarvoor moeten wenden tot de plaatselijke bureauhouders van de provinciale voedsel-commissarissen. Deze kunnen dan aan de hand van vastge stelde voedernormen de gevraagde vervoer- vergunningen afgeven. De bedrijven, waar de hoenders en een den in hoofdzaak of geheel worden gehou den om te voorzien in de eigen behoefte aan eieren, als mede de bedrijven met minder dan 25 stuks pluimvee vallen echter buiten deze regeling. Het ligt in de bedoeling voor deze categorie evenens een regeling te treffen. De genen, die als georganiseerde zijn aange sloten bij een provincialen landbouw-crisisor- ganisatie zullen binnenkort in de gelegenheid worden gesteld, de vervoervergunning bij den plaatselijken bureauhouder aan te vra gen. Ten behoeve van de kleine pluimveehou ders, die niet zijn aangesloten bij een pro vincialen landbouwcrisisorganisatie zal de ge legenheid worden opengesteld via een plaatse lijke vereeniging van pluimveehouders een aanvrage te doen. Deze vereenigingen moe ten gezamenlijk voor haar leden aanvragen Voor inlichtingen omtrent zulke collectieve aanvrage kan men zich wenden tot den heer P. J. Wijk, districtsassistent bij den Rijks voorlichtingsdienst voor de pluimveeteelt, Spelderholt 9, Beekbergen, die tevens is be last met de uitvoering der regeling. De vereenigingen van houders van postdui ven, sier-gevogeltje (sportrassen van hoen ders, eenden, sier duiven, enz.) en konijnen kunnen eveneens een gezamenlijke aanvrage doen voor hare leden. De vereenigingen zelf zullen voor de distributie van het voer onder de leden moeten zorg dragen. Voor het verkrijgen van voeder voor dieren in dierentuinen, stadsparken, laboratoria, enz. alsmede voor zilvervossen en andere pelsdie ren kan men zich eveneens richten tot den heer P. J. Wijk. VOEDSELVOORZIENING. Om op mogelijke stagnatie in de voedsel voorziening voor mensch en dier bedacht te zijn, heeft de Regeering verschillende maat regelen getroffen, welke een goede gang van zaken zooveel mogelijk waarborgen. En van de bevolking wordt in dit cpzicht een vol ledige medewerking verwacht. Trouwens, elk rechtgeaard Nederlander zal gaarne zijn best doen de zware taak der regeering' naar ver mogen te helpen verlichten. De door de regeering ingestelde commis- _.e voor de voedselvoorziening in oorlogs tijd heeft inmiddels een begin gemaakt met de rantsoeneering en distributie der aanwezige voorraden ten behoeve der be volking en ten deele ook voor het bedrijfs- vee, waarvoor voorloopig eerst gedacht is aan varkens, paarden en pluimvee. Straks, wan neer de staltijd nadert, zal, wanneer de toestand zoo blijft, ook voor het rundvee een soortgelijke regeling worden getroffen. Inmiddels moeten wij eiken landbouwer en veehouder in zijn eigen belang aanraden met den op het bedrijf aanwezigen voorraad de grootst mogelijke zuinigheid te betrach ten. Valt verspillen van veevoeder altijd af te keuren, nu is het voor alles noodzakelijk niets verloren te laten gaan, dat maar eenigszins voor voedsel in aanmerking kan komen. En daarbij is het gewen sent het rantsoen zoodanig te beperken, dat men -zich met de aanwezige voorraad zoo lang mogelijk kan zien te redden. Want wat men aldus op eigen bedrijf kan besparen, is eerste winst en komt indirect het algemeen belang ten goede. Wij denken daarbij bijv. aan kleine aard appelen, bietenblad, bietenikoppen, erwten en boonenstroo, rogge-, tarwe-, geist- en haverstroo. Ook het graanafval, kaf, lijn- zaadafval, enz. heeft waarde en vormt, met kleine aardappelen en bieten, in gekookten of gestoomden vorm dooreen gemengd, een uitstekend voeder voor varkens en koeien, dat een dertig a veertig jaren geleden op den zandgrond algemeen gebruikt en gewaar deerd werd. Verder zorge men na het oogsten van aardappelen en andere gewassen, direct elke vrij gekomen akker met knolgroen te t>? - zaaien, dat in den laten herfst nog een waardevol voeder geeft om op den aanwezi gen hcoivoorraad iets te bezuinigen. Na het dorschen uitgewand onkruidzaad en kleine korrels kunnen eveneens gestoomd en met aardappelen of bieten vermengd voor veevoeder dienst doen. Onkruidzaad en kleine graankorrels vormen overigens wel licht nog een goe-d kippenvoeder. Wie in zijn tuin zonnebloemen of mais* planten ter versiering heeft staan, moet de vruchten niet wegdoen, doch de korrels, zoodra deze rijp en droog zijn, verzamelen en op een droge plaats bewaren. Hetzelfde zou men met enkele onkruidzaden kunnen doen. Wij denken bijv. aan de zaden van de breedblad-ige weegbree, welke men langs de wegen en dijken overvloedig aantreft. Door het ochtendvoer gemengd, eten de kippen hefc f graag. Het blad der weegbree is verder uit stekend geschikt voor konijnenvoeder. Zoo valt er op verschillende manieren nog wel iets te doen om den voedselvoorraad eenigermate te verruimen. Zoo zal in stre ken waar veel eiken en beuken voorkomen, het verzamelen van eikels en beukennootjes zeker aanbeveling verdienen. Evenzoo het oogsten van paardenkastanjes, terwijl ver der afgevallen en beschadigd ooft eveneens voor varkensvoeder gebruikt kan worden. De burgemeester van Haarlem, dr. J. E. baron De Vos van Steenwijk, in gesprek met com missaris E. II. Tenckinck, hoofd van de Luchtbescherming te Haarlem, bij de lucht beschermingsoefening op de binnenplaats van de brandweerkazerne aan de Ged. Oude Gracht. Noodtoestand in den vischhandel. Nu nagenoeg de geheele vloot als gevolg van het oorlogsgevaar is komen stil te liggen is de vischhandel in groote moeilijkheden gekomen. De vischaanvoeren zijn vrijwel geheel stop gezet. Uitgezonderd de vangsten der kustvis- sches, welke echter bij lange na niet in de behoefte aan visch kunnen voorzien, zijn in de komende weken geen aanvoeren te ver wachten. Deze kleine aanvoeren der kust- visschers worden aan den vischafslag voor zeer hooge prijzen geveild waardoor de klein handel niet in staat is aan deze visch Iets te verdienen. De vischprijzen zijn de laatste dagen met 100 procent gestegen en nog hooger prijzen worden verwacht. De vischhandel te Schevenlngen kwam Za terdag bijeen om de huidige moeilijkheden te bespreken. Van winkelierszijde werd de vraag gesteld of het publiek bereid zou zijn zelf de visch in de winkels te komen koopen en mee te nemen ten einde de exploitatiekosten te verminderen. Venters zijn er nog het slechtst aan toe. Deze staan los van elke hulp en steun. Plannen worden beraamd deze menschen hulp te ver- leenen indien deze toestand blijft voortduren. Ook de haringprijzen zijn aanmerkelijk ge stegen. De venter betaalde de laatste weken pl.m. 16 gulden per kantje. Zaterdag moest hij reeds 21 gulden en meer betalen. Het be stuur van de vischhandelaarsvereeniging „Vrede" te Scheveningen heeft besloten Indien deze prijsverhooging blijft voortduren hiervan te bevoegder plaats kennis te geven. Zaterdagmiddag werden in Haarlem luchtbeschermingsoefeningen gehouden. Een mosterdgasbom die, zooals verondersteld werd, op het Wilsonsplein was gevallen, wordt onschadelijk gemaakt.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 3