VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BURGERLIJKE STAND Twee meesterwerken Rex Theater. Marcelle Chantal en Gary Marsh in cle film „En jaren gingen voorbij (Rex Theater). Het Bex Theater vertoont deze week een tweetal meesterwerken, w.ct. voor de pauze de Fransche rolprent „Het Legioen van eer" en na de pauze de Lumina-film En jaren gingen voorbij", met in de hoofckollen Mar celle Chantal (als Yvonne), Paul Cavanagh (als John Mcrley) en Garry Marsh <als Rodd Berry)De inhoud van de laatste film is als volgt: Bij een bezoek aan Vlaanderen, 19 jaar na den wereldoorlog, ontmoet Rodd Berry, een ex-sergeant-majoor, met zijn vrouw Yvonne en him dochter, kapitein Stanford, onder wien Berry gediend heeft. Zij gaan gezamenlijk naar Vlaander-Muyden voor een herdenkings bijeenkomst. Rodd Berry Is de held van het regiment. Gedurende een aanval speelde hij een groote rol bij het redden .van een afdeeling soldate-r die van hun kameraden waren afgesneden op een strategische positie,- met- den. bijnaam „Widows' Island". Met behulp van zijn vriend sergeant-majoor Morley dreef Berry een tank door de barricade en bracht de mannen veilig terug maar Morley bleef achter. Morley en Berry hielden beiden van Yvonne de dochter van een boer, bij wien zij inge kwartierd waren. Zij hield van Morley, maar in de veronderstelling, dat deze dood was, trouwde zij met Berry. Gedurende de feeste lijkheden ontmoet Yvonne Morley, maar deze ontkent, dat hij den man is, dim zij kende en lief had. Hij vertelt haar, dat hij tengevolge van ^heli-shock" zich niets meer herinnert of weet, wie hij in werkelijkheid is. Morley woont op kamers bij Madame Vlandermaere, die Yvonne van een kranten uitknipsel herkent en haar de waarheid can- trent Morley vertelt. Morley is de plaatselijke gids van de oor logszone en elke avond gaat hij naar een loop graaf waai' hij zit te droomen van den nacht, toen hij als dood werd achtergelaten. Morley bekent daarop zijn idlentiteit aan Yvonne, vertelt haar, dat hij haar nog steeds liefheeft en verklaart, dat Berry hem met opzet achterliet. Yvonne' is hierover zeer onder den indruk en besluit haar man te ver laten. Berry beaamt alles. Hij deed het, om dat hij haar liefhad. Tenslotte komt een onverwachte ont knooping. „Het Legioen van Eer" is het verhaal van een jongen officier der kameeldrijvers, die voor het militair gerechtshof van Algiers te recht staat, beschuldigd van opzettelijke zelf verminking. Hij wordt veroordeeld en neemt daarna dienst in het vreemdelingenlegioen. Abel Jacquin (het is een Fransche fliim) speelt de rol van den luitenant meesterlijk, waardoor deze film een bijzonder karakter krijgt. THALIA THEATER vertoont: „De Visschersjongen" en „De Machtige". Het Thalla-Theater vertoont deze week als eerste hoofdfilm „De Visschersjongen" met den bekenden jongenssopraan Bobby Breen in de hoofdrol. Een verhaal van het avontuurlijke, vrije leven van een visschers- knaap, met een paar stevige knuisten en een hart van goud. De korte inhoud is als volgt: i Fisherman's Wharf een der kaden van San Francisco, waar de visschers leven, is een van de meest schilderachtige plekjes langs Ame- rika's Westkust. Hier leven o.a. in gelukkige harmonie vier mensehen en een zeehond, die als een huisdier wordt beschouwd. Het zijn Carlo, zijn zoon Tony en hun helper Beppo, die hun broodje verdienen met het vangen van kreeften in de baai. Verder behoort bij de familie Angelina, de geestige huishoudster en Julius, de tamme zeehond. In hun gelukkig leventje komt Stella, zuster van Carlo's over leden vrouw, en haar verwend zoontje, Rudolf, een blaag. Stella neemt langzamerhand bezit van de huishouding. Carlo is erg met haar ingenomen; Rudolf doet wat hij kan om de groote vriendschap tusschen Tony en zijn vader te verstoren. Stella bewerktstelligt een ruzie tusschen Carlo en zijn assistent Beppo, die hem daarop verlaat. Angelina, die van Beppo houdt, verlaat eveneens haar betrek king. Rudolf maakt Tony ongelukkig met zijn gesar en zijn leugenachtige houding" en vertelt hem bovendien, dat Carlo zijn werke lijke vader niet is, doch dat deze hem uit een weeshuis haalde. Verdrietig gaat Tony naar het huis van Beppo en Angelina en vraagt hun, hem den volgenden dag mee te nemen, als zij naar een visscherskolonie elders ver trekken. Beiden besluiten echter met Carlo te gaan praten en Tony, die dit merkt, gaat er in Beppo's boot vandoor. Wanneer Carlo de ware toedracht van alles hoort, zet hij Stella en haar zoonzijn huis uit en gaat met Beppo en Angelina mee, om te ontdekken, dat Tony met Beppo's boot verdwenen is. Beppo en Carlo gaan op zoek naar Tony. Tenslotte vinden zij hem en Carlo probeert hem te be wegen met hem naar huis terug te keeren. Tony vraagt of het waar is, dat Carlo zijn vader niet is. Carlo zegt op zijn goedhartige manier, dat ze tenslotte uit 50 babys Tony uitzochten, iets wat een echte vader niet doen kan. En Tony is weer gelukkig. Zij varen in den nacht naar huis terug, onder het zingen van een vroolijk lied. Als tweede hoofdfilm vertoont Thalia „De Machtige" een uiterst sterke gangsterfilm met Akim Tamiroff, Anna May Wong en Gail Patrick. AANGEKOMEN. 13 September: Advance s.s. Rotterdam Hammarland s.s. Finland Zeester m.s. Kalmar 14 September: Hontestroom s.s. Londen Italia m.s. Port Arthur VERTROKKEN. 13 September: Skagul s.s. Halsingborg Rigmor s.s. Sarpsborg Fanö s.s. Gothenburg Nina s.s. Oslo Borgsten s.s. Oslo 14 September: Marina m.s. Tönsberg Vrachttarieven stijgen. Sedert het uitbreken van den oorlog zijn ver schillende vrachttarieven als gevolg daarvan sterk gestegen. Op verschillende routes wordt melding gemaakt van scherpe vrachtverhoo- gingen. Naar de firma D. Burger Zn. te Rot terdam bericht, zijn de vrachten vandaar naar West-Noorwegen met ingang van heden met niet minder dan 100 pet. verhoogd. De Holland- Amerika Lijn heeft op haar passage-tarieven een toeslag van 40 pet. geheven. Men moet bij deze verhooging van tarieven niet vergeten, dat de kosten en risico's der verschillende Scheep vaart-Maatschappijen belangrijk gestegen zijn in deze bijzondere tijdsomstandigheden. Stijgende schcepsprijzen. Naar uit Londen wordt medegedeeld toonen de prijzen van schepen een stijgende tendens. Een aanzienlijk gedeelte van de'verzekeringen tegen oorlogsri.sico wordt op basis van deze gestegen waarde der schepen afgesloten; dit is in het bij zonder het geval met tankschepen uit Scandi navische landen. In de meeste gevallen bedraagt de premie waarvoor deze additioneele dekking gegeven wordt, de origineele premie plus een toeslag van 50 pet. La Plata vooruitzichten. Voor de graan vrachten op de La Platamarkt bleef de stemming zeer vast. De zaken waren echter beperkt als gevolg van de teruggehouden houding van de verschillende reeders. Zooals wij reeds berichtten bestaat er groote vraag naar direct beschikbare laadruimte. Voor Engelsche schepen werd ruimte opgenomen tegen 30/- ter wijl er naar gemeld wordt, 40/- betaaald zou zijn voor ruimte in neutrale schepen naar Ant werpen/Rotterdam. Over het algemeen kan ge zegd worden dat er slechts zeer spaarzaam ruimte aangeboden werd terwijl de ideeën van de i-eeders en de verschepers sterk uit elkaar liepen. Hout voor Velsen. Woensdagavond arriveerde alhier het Finsche stoomschip Hammarland van Finland met een lading papier-hout voor de papierfabriek te Velsen. IJzerverschcping:. Ten einde een partij ijzer te laden kwam het Noorsche stoomschip Advance gisteren van Rot' terdam aan het Hoogovenbedrijf aan. Het i: echter niet bekend of het schip deze lading ii verband met de verschei-pte intei-nationale toe stand zal kunnen innemen ter verscheping naar elders. Binnengcloopen. Het met een lading gezaagd hout van Kalmar komende Nederlandsche motoi-schip Zeester liep gistei-avond alhier binnen. Het schip was be stemd voor Nieuwediep doch was, naar de kapi tein bij binnenkomst alhier rapporteei'de, niet in staat tengevolge van de uitgelegde mijnen velden en gedoofde vuren deze haven vanuit zee te bereiken. Het is nu naar Amsterdam op gevaren,waarna het binnendoor de reis naar de losplaats zal voortzetten. Orders afgewacht. Het aan het einde van de vorige maand alhier binnengekomen Nooi-sche tankmotorschip Ma rina, heeft, na de lossing van de lading petro- leum en benzine, in de haven van de hoofdstad nadere orders afgewacht. Gisteren bekwam men orders van de reederij, zoodat het direct daarop de reis naar de thuishaven, Tönsberg, aan vaardde. Radiotelegrafie gestaakt. In verband met den ooi'logstoestand hebben de vei-schillende reederij en het verzoek gedaan om de bewegingen hunner schepen niet meer te publiceeren. Het gevolg hiervan is, dat „Radio- Holland" de uitgave van de dagelijksche lijst van radio-telegrafische verbindingen alsmede de we- kelijksche kaart met de bestekken der schepen tijdelijk zal moeten staken. Deklading verloren. Het gistermiddag van Archangel met een la ding gezaagd hout naar Amsterdam gepasseerde Grieksche stoomschip Flora rapporteerde bij aan komst alhier onderweg een hoeveelheid van de deklading te hebben verloren. WERK GEGUND. Het ophoogen van gronden nabij het tuindorp Nieuwendam is door het gemeentebestuur van Amsterdam opgedi-agen aan de Amst. Ballast Mij. voor f 182.400. SCHIP VAN Alcinous (Br.) Asphalion (Eng.) x) Alkmaar (Ned.) Amstelkerk (Ned.) Baarn (Ned.) Birutu (Letl.) Bloemfontein (Ned.) x) Berenice (Ned.) Bloemfontein (Ned.) Ceres (Ned.) Cunene (Port.) Colombia (Ned.) Dicto (Noor) Ethiopian (Eng) Urootekerk (Ned.) x) Gaasterkerk (Ned.) x) Günther Russ (Du.) Helder (Ned.) Helena Margareta (Br.) Iris (Ned.) Juno (Ned.) Joh. de Witt (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x) J.v.Oldenbarnevelt (Ned Laertes (Ned.) x) Luso (Port.) Meliskerk (Ned.) Michail Frunze (Rus) M.v.St.Aldegonde (Ned.) Madjoe (Ned.) Nijkerk (Ned.) x) Orao (Joeg. Slav.) Oberon (Ned.) Orestes (Ned.) Polyphemus (Ned.) x) Perseus (Ned.) Peisander (Eng.) x) Pan (Noor) BOBBY BREEN Reggestroom (Ned.) Stureborg (Zw.) Singkep (Ned.) Steutox (Eng.) x) Triton (Ned.) Tjikandi (Ned.) x) Tiberius (Ned.) Tabian (Ned.) x) Trajanus (Ned) Tajandoen (Ned.) x) Tabinta (Ned.) x) (Ned) Vulcanus (Ned.) Venus (Ned.) Westland (Ned.) Zulderkerk (Ned.) Zaanland (Ned.) x) Ned. Indie Macassar -Chili West Afrika Chili Riga Zuid Afrika Midd. Zee Zuid Afrika Santos Buenos Aires West Indië West Afrika Japan •Japan Hernösand Chili Tunis Bordeaux Midd. Zee Batavia Zuid Afrika New York Batavia Buenos Aires Zuid Afrika Archangel Batavia Thy boron Zuid Afrika Buenos Aires Stamboul Chili Batavia Kopenhagen Batavia Onega West Afrika Pitea Ned. India Batavia Sfax Batavia Alexandrië (via Gent) Ned lndië Charleston Ned. Indië Ned. Indië Bourgas Savona (v. IJm.) Alexandrië Buenos Aires Verm. Aankomst LAATSTE BERICHT Buenos Aires 2 Oct. 18 Sept. 16 Sept. 22 Sept. 23 Sept 21 Sept 22 Sept 5 Oct 19 Sept heden 8 Oct heden 13 Oct heden heden heden 25 Sept 29 Sept. 29 Aug. van Batavia. 20 Aug. vertrokken 26 Aug. van Arica. 9 Sept. te Takoradi. 29 Aug. van Valparaiso. 30 Aug. vertrokken. 4 Sept. te Beii-a. 7 Sept. van Genua. 4 Sept. te Beira. 22 Aug. vertrokken 24 Aug. van Montevideo. 11 Sept. Eng. Kanaal. 16 Aug. te Buenos Aires. 27 Aug. van Freetown. 11 Sept. van Aden. 7 Sept. te Shanghai. 31 Aug. vertrokken. 30 Aug. te Balboa, in lading. 5 Sept. in de Downs geank. 31 Aug. van Bari. 11 Sept. te Lissabon. 3 Sept. te Dover. 10 Sept. vertrokken. 29 Aug. van Colombo. 2 Sept. vertrokken. 6 Sept. van Port Said. 27 Aug. vertrokken. 12 Sept. van Sabang. 11 Sept. te Nykjöbing. 3 Sept. van Kaapstad. 2 Sept. vertrokken. 31 Aug. van Jerakini. 31 Aug. te Callao. 3 Sept. vertrokken. 1 Sept. vertrokken. vertrekt 8 September. 30 Aug. vertrokken. 8 Sept. te Lissabon. 6 Sept. vertrokken. 5 Sept. van Padang. 29 Aug. van Port Soedan. 24 Aug. te Newcastle. Sept. te Suez. 30 Aug. van Tunis. 5 Sept. te Gibraltar. 6 Sept. te Bristol. 5 Sept. van Sabang. 4 Sept. van Batavia. 30 Aug. te Izmir. 11 Sept. geankerd (Downs). 7 Sept van Famagusta. 3 Sept van Montevideo. 5 Aug. te Ramsgate. 30 Aug. van Bahia. Schepen voorzien "an een x) zijn grooter dan 6000 ton VISSCHER1J EN SCHEEPVAART TE IIMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Papierfabriek Hoogovens Finsch Noorsch Hammarland Advance Finland Rotterdam hout laden Uit de Gemeeiitebegroöti*»g. Een der langste hoofdstukken van de gemeente- begrooting is Hoofdstuk VIII: Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. De verschillende paragi-afen van dit hoofd stuk geven een totaal aan uitgaven van f 626.415,44 en aan inkomsten van f 277.458,07, zoodat het nadeelig slot £348.957,37 bedraagt. We beginnen met 2: Openbaar gewoon lager onderwijs waar we onder de ontvangsten o.a. vermeld vinden: schoolgelden f 13.000 (onv.) vergoeding van het rijk f 127.223 (v. j, f 124.319,26). Uitgaven: jaarwedden en wedden der onder wijzers f 127.223 (v. j. f 124.319,26), kosten van het instandhouden van schoolgebouwen alsmede van terreinen voor het onderwijs in lichamelijke oefening f6330 (onv.), aanschaffen en onder houden van schoolboeken, leermiddelen er schoolbehoeften f5460 (onv.), verlichting, ver- wax-ming en schoonhouden van schoolgebouwen f 12.933 (v. j. f 12.683). 4: Openbaar uitgebreid lager onderwijs. Inkomsten: schoolgelden f3000 (onv.), vergoe ding van het rijk f27.126,23 (v. j. f27.039,33). Uitgaven: Jaarwedden en wedden der onder wijzers £27.126,33 (v. j. f27.039,33), aanschaffen en ondei-houden van schoolboeken, leermiddelen en schoolbehoeften f 935 (v. j. f 952), verlichting, verwarming en schoonhouden van schoolgebou wen f 1630 (v. j. f 1515). 5. Openbaar buitengewoon lager onderwijs. Inkomsten: schoolgelden f200 (v. j. f150) vergoeding van het rijk f 13.866,33 (v. j. f 13.668,59), bijdrage van de provincie f 1444,32 (onv.). Uitgaven: Jaarwedden en wedden der onder wijzers f 13.866,33 (v. j. 13.658,59), kosten van instandhouding van schoolgebouwen enz. f 475 (onv.), verlichting, verwarming en schoonhouden van schoolgebouwen f 1945 (v. j. 1845). 7. Bijzonder gewoon lager onderwijs. Schoolgelden f20.000 (v. j. f 19.000), vergoe ding voor de kosten van schoollokalen f4826,46 (onv.) Uitkeering aan andere gemeenten f 5500 (onv.). Vergoeding in de kosten van instandhouding van bijzondei-e scholen f57.362,36 (v. j. f54.037,38), uitkeering aan andere gemeenten voor kosten van instandhouding f2900 (onv.) vex-goeding voor tex-i-einen en gebouwen van bij zoixdere scholen f 17.764 (onv.). 9. Bijzonder uitgebreid lager onderwijs. Inkomsten: schoolgelden f4000 (v. j. f3000) Uitgaven: verschillende vergoedingen en uit- keeringen resp. f5249,75 (v. j. f3838,22), f2250 (onv.), £3000 (onv.). 13. Middelbaar onderwijs. Inkomsten: schoolgelden (Handelsavondschool) f500 (onv.), subsidie van het rijk f 1470,75 (v. j i' 1469,62), van de provincie f294,15 (v. j f293,90). Uitgaven: Bijdragen in de kosten van rijks hoogere burgerscholen f35.033 (v. j. f34.960) Kosten van handelsonderwijs f3121,50 (v. j. f3060,50), bijdx-age aan de gemeente Haax-lem inzake het middelbaar onderwijs f 3150 (v. f2250). 14. Hooger onderwijs. Inkomsten: Retx'ibutie van leerlingen uit deze gemeenten, die een gymnasium of lyceum be zoeken f9000 (v. j. f8000). Uitgaven: Bijdragen aan elders 'gevestigde gymnasia of lycea f40.925 (f35.625). Het aantal leerlingen bedraagt thans 127, n.l. Kennemer Lyceum 36 a f 325 per leex-ling, Chr-istelijk Ly ceum 33 a f 275, Gemeentelijk Gymnasium 25 a f 400, R.K. Lyceum 23 a f 300, R.K. Lyceum voor meisjes 10 a f325. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de Maatschappij tot het vervaardigen van Voedingsmiddelen N.V., gevestigd te 's Gra venhage, om vergunning tot het oprichten van een fabriek tot het vervaardigen van beendermeel, lijmpap, technisch-vet van dier lijke afkomst en vleescbnatblctkjes, waarin zullen worden geplaatst diverse toestellen, 2 stoomketels en een electrische motor, in het preceel, kadastraal bekend gemeente Velsen. afdeeling IJmuiden, sectie L no. 2983, plaatse lijk bekiend Loggerstraat no. 6 te IJmuiden. Op Woensdag, den 27 September 1939, des voormiddags te elf uur, zal ten Gemeente huize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoekster als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen voor het bovenvermelde tijdstip op de secretarie der gemeente kennis nemen van de terzake ingekomen schifturen. Bioscoop DE PONT: HoogspanningLevensgevaarlijk en Ten Westen van Shanghai. In de bioscoop „De Pont" draaien deze week twee interessante filmwei'ken en wel „Hoog spanning! Levensgevaarlijk!" en „Ten Westen van Shanghai". De inhoud van eerstgenoemde film volgt hieronder. Pat O'Brien als Red Blayd en Henry Fonda ais Slim spelen met Margaret Lindsay als Cally er de hoodrollen in. „Slim" is de naam van een eenvoudigen boe renjongen, die op ongewone manier belang gaat stellen in het levensgevaarlijke werk der monteurs bij de hoogspanningsmasten van een nieuw electrisch krachtstation. Monteur worden is zijn grootste ideaal, en hij besluit om te trachten een plaats te krijgen bij het wei-k. J De tragische dood van een der arbeiders, het ontslag van een der anderen, en de tusschen- komst van Red Blayd, een der bekwaamste monteurs op het wei-k, brengen hem de kans om erbij geplaatst te worden, hetgeen dan ook gebeurt. Tusschen Red en Slim ont staat een trouwe vriendschap beiden wer ken overal tezamen en wanneer Red tenge volge van zijn trouw aan een gestorven kame raad ontslagen wordt, gaat Slim met hem mede. Beide vrienden reizen in Red's auto naar Chicago en zullen spoedig opnieuw werk vinden. Het eerste bezoek in Chicago geldt echter het hospitaal, waar Red zijn vriend voorstelt aan Cally Richards, een verpleeg ster, waar hij eigenlijk verliefd op is. Hij hee°ft Cally echter nooit gevraagd om met hem te trouwen, omdat hij te veel gehecht Is aan zijn gevaarlijke leven van monteur. Cally van haar kant zou nooit een huwelijk wenschen met iemand, die zulk een gevaarlijk vak be oefent. Beide vrienden gaan in Chicago een vroolijk leventje leiden. Red heeft 1500 dollar ge en dat zuur verdiende spaarpotje moet op in die vacantie-weken. Na vele avonturen ontmoetten we het drie tal weer, wanneer Red en Slim tijdens een sneeuwstorm hun gevaarlijk werk uitoefenen. Het licht weigert en het geheele electriciteits net is in wanorde. De monteurs werken op de masten om de draden te repareeren. Op een hoogspanningsmast van 150 voet hoogte, ziet ze Slim werken, onder stroom van aa<v, Het werk is levengevaarlijk en iiii- t oogenbilk dat Cally bij het werk °s 'r< begeeft een der kabels zich. Slim jaan^: teloos, doch leeft nog. Red valt van eer hij grijpt een isolator en kW61^- rfnnrtsoiïvoor rioaraan vocf ou- ut). i» ws* zijn kameraad het leven te redden doodsgevaar daaraan vast. Slim, die bewustzijn is, doet onmogelijke cc kan de isolator niet langer houden" dan 150 voet omlaag - Slim wordt gered, doch gaat ohm..,' weer terug naar het zware werk h wacht. En nu begrijpt Cally voor de eerste ma plichtsgevoel dat den gewetensvollen aan zijn werk bindt. Zij zal aan zijn zijde leven, hem he1 steunen als zijn echtgenoote bii lijk werk. y Zljn Sevaaf. De tweede rolprent zal niet nalaten langstelling op te wekken van een ied zich voor de hedendaagsche conflicbn 11 het Verre Oosten interesseert. - speelt de rol van den Chineeschen - Fang. '"«ut „Nieuw Leven" en het komende Groote belangstelling vog, „De Rozenkrans". De Geheelonthouders Tooneelverepnio,» „Nieuw Leven" heeft de bedde eerste tocTi voorstellingen voor de leden van het toon»'" fonds vastgesteld op Woensdag 18 en tv-' derdag 19 October a.s. Zooals wij reeds 1 richtten heeft Pierre Mols, directeur van Sch-ouwtooneel aan „Nieuw Leven" bij hoï uitzondering het opvoeringsrecht verlZ van zijn bewerking van het tooneelspel jï Rozenkrans", naar den gelijknamigen ron!J van Flox-ence Barlay door André Bisson De bezetting van „Nieuw Leven", die ontroerende tooneelwex-k zal vertolken is li volgt samengesteld: dames Braas—Van He den, Jansen—Koppenol, T. Burger en M seveld; heeren K. Groot, G. Jansen, L, pescj," K. Schmitz en als gas-t Bart Groeneveld Wegens ziekte van den leider van jieM Leven", den heer G. Berghuis, zal de he*- Bart Groeneveld zich belasten met het voeie" van de regie. Roemers Band zal als vanouds de entré acte en de balmuziek verzorgen. Het tooneelfonds van „Nieuw Leven" breidt zich nog steeds uit en vooral nu de voor- stellingen van de Rozenkrans zijn aangefctr. digd melden zich voortdurend nieuwe°!edr aan. Degenen, die daartoe nog slechts hóf voornemen maakten zullen er goed aan dóen dit voorbeeld te volgen, omdat het aantal be- schikbare plaatsen ook voor de tweede voor stelling van „De Rozenkrans" nog maar van bescheiden omvang is. Ringvergadering Jongelings*1 verbond. Op Maandag 25 September houdt de ring „Kennemerlanid" van het Nederlandsche Jon- gelings Verbond een ringvergadering in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aar.de Oosterwijkstraat. Spreker is de heer Lor uit Amsterdam, secre taris van de provinciale commissie. REDERIJKERSKAMER „KENNEMEKLAND", De Rederijkerskamer „Kennemerland" heelt voor de opening van het nieuwe speelseizoen In studie genomen: „De reddende hand" een nieuw kluchtspel in 4 bedrijven van Henk Bakker. In dit stuk treden op de dames: S. van Veen, J, Galesloot, M. Smits, M. Hofland-Vellekoop er L. Nieuwenweg en de heeren: K. Reehorst, P, Viege, J. Hofland, R. Steevens, L. Prijs en J, Velthuizen. Met de regie heeft zich belast de heer L Bouwmeester, te Haarlem. De repetities worden dezen winter gehouden in de bovenzaal van restaurant Bellevue in dt Breestraat. HEEMSKERK VISCHCLUB „'T SNOEKJE". Woensdagavond hield de vischclub Snoekje" een ledenvergadering in het café van Gebr. Dam. De vooivzitter, de heer K. Burger, besprak het niet doorgaan van de onderlinge weds den van Zondag j.l. te Wieringen; het-zeer vroege vertrek en de hooge reiskostenn waren hier de schuld van. Hierna wei'd de wedstrijd van Zondag a.s. tegen „Het Karpertje" uit Beverwijk bespro ken. De vorige wedstrijd werd met groote meerderheid door Het Karpertje" gewonnen. De voorzitter sprak den wensch uit, da'J' uitslag Zondag anders mag wezen. Tot hoofdcontroleur werd benoemd de heer P. Henneman en tot controleur de heeren W. Darn en Jb. van Veldhuyzen. De wedstrijd zal beginnen te 8 uur CASTRICUM TWEE JAAR CORSu THEATER. Het is dezer dagen twee jaar geleden, dat het Corso Theater werd geopend. De directie heeft ter herdenking van deze gebeurtenis na tuurlijk in de eerste plaats gezorgd voor een uitstekend programma. Vervolgens heeft zij voor de voorstelling van Vrijdagavond een aantal vooraanstaande personen uitgenoodiga. Als hoofdnummer wordt vertoond de om roerende film „De Pastoor van Kirchfeld de laatste film, die in het zelfstandige C wei-d vervaardigd. HAARLEM, 14 September. Ondertrouwd 14 September: N. H. wn Lingen en C. C. Smits; J. J. Schaap en 5. Koopen. M.m Getrouwd 14 September: H. J. ten Seldn en G. M. Koker; J. A. Gulden en C. W. vm P. Harren en M. Rietman; A. Muijs e» J' Douwes. m[ Bevallen 10 September: G. C. van der wie van der Weiden, d.; 13 September: w. "- Dijkstra—Sipkes, d.; M. B. Vergers-(*"ea M. J. Smitvan Es, 2 z. Overleden 12 September: W. Ranch, 5« h van Heemskerkstraat; 13 September: - traati N. J- c- Wijmans—WieMa, 67 j., Kanariestmt; i Bakker, 62 j.. Hyacintenlaan; D. Rahder, 72 j., Oranjeplein.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2