VELSEN IJMUIDEN Schuilkelders en gasmaskers gevraagd. Raadslid wendt zich tot B. en W. Het raadslid G. A. Rodenberg: (C.P.N.) heeft aan B. en w. onderstaande vragen gesteld in- zake de luchtbescherming:: 1. Zijn B. en W. niet van meening, dat de huidige toestand inEuropa en de positie daarbij van Nederland het gevaar voor luchtbombar dementen voor ons land aanzienlijk hebben vergroot, gezien ook de reeds voorgekomen schendingen onset neutraliteit door buiten- landsche vliegers? 2. Zijn B. en W. niet tevens van meening, dat het de taak der overheid is hiertegen de geheele bevolking zoo afdoend mogelijk be scherming te waarborgen? 3. Achten B. en W. het daarom niet nood zakelijk, dat door het gemeentebestuur on middellijk bijzondere maatregelen worden ge nomen ter beveiliging van de Beverwijksche bevolking tegen genoemd gevaar door het gratis ter beschikking stellen aan deze be volking van gasmaskers; het in versneld tempo doen aanleggen van schuilkelders en schuilloopgraven in alle deelen der stad en in zulk een omvang, dat aan de geheele bevol king werkelijk en afdoende bescherming wordt geboden tegen event-ueele aanvallen uit de lucht? 4. Zijn B. en W. bereid zich, hetzij zelf standig, hetzij tezamen met andere gemeen ten in Nederland zonder verwijl tot de lands- regeering te wenden om haar met klem op de genoemde gevaren te wijzen en van haar te verlangen, dat zij de middelen ter beschik king stelt van de gemeentebesturen, waarvan uitgaven voor de in vraag 3 genoemde maat regelen kunnen worden bestreden? Generale repetitie schonk geen bevrediging. Kennemers incasseerde een nederlaag. De generale repetitie van Kennemers V.S.V. is op een nederlaag uitgeloopen voor Kennemers, dat behoudens enkele momenten van den strijd geen grootschen indruk maakte. Ook VjS.V. kan veel beter, hoewel het spel nog zeer gunstig afstak 'bij dat van Kenne mers. De bezoekers begonnen reeds direct over donderend en. stelden de achterhoede van de rood-zwarten; waarin Van Urk en Van Frank ontbraken, met geraffineerd samenspel voor moeilijke problemen, die slechts met de hulp van middenlinie opgelost konden worden. Een zwak begin van de achterhoede dus en trou wens van het geheele. elftal. Langzamerhand wist .Kennemers-. zich echter van den druk te bevrijden en het spel meer te verd-eelen, waar door tevens de vlugge V.S.V.-aanval meer „Ie vensruimte" kreeg. Invaller-doetnan Bret- - houwer kon tenminste slechts eenlge schoten met moeite stoppen, waarbij hij een niet al te zekeren indruk achterliet. Een schot van Sterk, die linksbuiten speelde, ging onder hem door (0I)terwijl- even later De Boer, die bij een schot van Van der Lugt den bal van richting Veranderde, V.S.V. goedkoop aan een tweede doelpunt hielp (0—2). Kennemers leek een geslagen elftal, doch Van der Wal, die tot nog toe weinig had ge presteerd, benutte uitstekend een door Hore man geschapen kans (12). Dit doelpunt was voor Kennémers de stimu lans om energieker aan te pakken en meer malen moest Michel zijn capaciteiten tobhen, waarbij hij enkele malen zijn doel gevaarlijk in den steek liet. De V.S.V.-aanvallen droegen een veel gevaarlijker karakter door het tempo en openen van middenvoor v. d. Lugt. De rechtsbuiten en rechtsbinnen slaagden er ten- linste in om nog voor de rust V.S.V. een 41 voorsprong te geven. Na de hervatting ging het spel geruimen tijd vrijwel gelijk op. Beide verdedigingen ble ven de situatie echter meester. De veronderstelling van Michel dat een schot van Horeman naast zou gaan ging to taal in rook op, toen hij het leder precies langs den binnenkant van de paal in het net zag verdwijnen (24). V.S.V. bleef het antwoord hierop niet schul dig, want uit een corner scoorde Van der Lugt (2—5). De roodzwarten hielden kranig vol, wat ten slotte beloond werd met een doelpunt van Horeman (35). Nog voordat Van Luyn den eindstand op 45 bracht kwamen Horeman en Van Luyn nog alleen voor Michel te staan, doch beiden faalden door tegen den V.S.V.-doelman aan te schieten. Voor liet Arbeiders Tooneelfonds. In de samenstelling van het bestuur van het Arbeiders Tooneelfonds is eenige wijziging ge komen. Voorzitter is thans de heer Ph. H. Comis, terwijl de heer J. Groot, Hendrik Bur gerstraat 1 tijdelijk het secretariaat zal waar nemen. Omtrent de samenstelling van het pro gramma voor het komende seizoen kan nog worden medegedeeld, dat cip Wclenedag 25 October in het Kennemer Theater de ope ningsvoorstelling zal worden gegeven. Het gezelschap Bouber uit Amsterdam zal dien avond een opvoering geven van „Kriebeltjes Hoogtepunt", naar het bekende boek van Wil lem van Iependaal. In de maand Januari komt het cabaret gezelschap Gerzee met Albert de Booy en de' harmonica-virt uozen de Cavelli's een avond van vroolijke kleinkunst verzorgen. Het seizoen zal worden besloten met het optreden van het gezelschap „Het Nederland- sche Tocineel", directeur Cor van der Lugt Melsert. Het bestuur heeft tot de leden een aan sporing gericht krachtige propaganda voor het fonds te maken. DE CULTUREELE FILM. De vereeniging „De cultureele film" heeft de eerste vier voorstellingen in het komende seizoen vastgesteld op 26 October, 16 Novem ber, 14 December en 18 Januari. Evenals vo rig jaar worden de voorstellingen in het Ken nemer Theater gegeven. In de eerste voorstellingen op Donderdag 26 October wordt vertoond de film „Waarheen China?" VOOR DEN KANTONRECHTER. De kantonrechter te Alkmaar veroordeelde P. J. van E. tot f4.boete of 3 dagen hech tenis voor een overtreding van de Motor- en Eii'Wielwet. Éénmaal in een eeuw. Collecte voor de t.b.c.-bestrijdlng. Ter gelegenheid van het eeuwfeest van de Nederlandsche Spoorwegen op Woensdag 20 September a.s. wordt op dien dag door het geheele land, dus ook in onze gemeente, een speldjesdag gehouden onder het motto: „Één maal per honderd jaar". De opbrengst van dezen speldjesdag is be stemd voor de 'Vereeniging van personeel in dienst van de Nederlandsche Spoorwegen tot bestrijding der tuberculose. Op alle ingezetenen wordt een beroep ge daan het fonds tot bestrijding der tuberculose onder het spoorwegpersoneel met een jubi- leumgift te willen steunen Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Dinsdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs, 10.50 Keu len, 11.20 Parijs, 12.05 Diversen, 12.20 Parijs, 1.20 Brussel Ned., 2.20 Nationaal programma, 2.35 Keulen, 3.05 Parijs, 4.50 Londen Reg.,'5.20 Brussel Ned.. 7.05 Brussel Fr., 7.20 Brussel Ned„ 7.50 Keuilen, 8.20 Brussel Fr„ 9.05 Keu len, 9.20 Brussel Fr., 10.50 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 Londen Reg„ 4.20 Keulen, 5.20 Brussel Fr„ 5.50 Keulen, 6.20 Nationaal programma, 6.45 Londen Reg., 700 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 11.05 Londen Reg., 1.20 Brussel Fr., 2.15 Londen Reg., 4.20 Keulen, 4.40 Londen Reg., 5.20 Brus sel Ned„ 5.50 Keulen, 6.20 Londen Reg., 7.40 Diversen, 7.50 Nationaal programma, 9.20 Brussel Fr., 10.50 Keulen. DE MELKPRIJS VERHOOGD. Met Ingang van gisteren is de melkprijs met 1 cent per li-ter verhoogd en daarmede ge bracht van 12 op 13 ct. VOOR DE ARME GEZINNEN. B. en W. hebben aan de vereeniging „St Francisca Romana" toestemming verleend om met een inteekenlijst bij de Katholieke gezinnen rond te gaan. Aquariiimvereeniging „Kennemer* land". De Aquarium- en Terrariumvereeniging „Kennemerland" houdt Dinsdagavond in hotel „Bellevue" een ledenvergadering. Dr. Schutte en de heer Sluiter, beiden uit Haarlem, hebben voor dezen avond hun medewerking toege zegd. Verder zullen eenige belangrijke zaken besproken' worden. CASTRICUM De jeugdherberg in het zomerseizoen. Stijging van het aantal overnachtingen. Volgens de thans bekend geworden cijfers deelt de jeugdherberg in niet geringe mate mee in de stijging van het aantal overnach tingen, die over het geheele jeugdberberg- net mocht worden geconstateerd. Werden in 1938 ca. 5200 overnachtingen geboekt, per 15 September is dit aantal voor 1939 thans reeds 5400. Indien geen bijzondere omstandigheden verder hun invloed uitoefe nen, mag worden aangenomen, dat dus 1939 een stijging van zeker 500 a 600 overnachtin gen zal opleveren. Het internationaal jeugdverkeer was in 1939 wederom van meer beteekenis dan in 1939. „Koningsbosch" herbergde verscheidene Amerikanen, Engelschcn en andere buiten landers. Helaas zal aan dit internationale be zoek thans wel een einde komen. 1939 was voor de Ned. Jeugdherberg Cen trale het jaar, waarin zij 10 jaar bestond. Passender hulde dan deze vooruitgang in de overnachtingscijfers allerwegen is wel niet denkbaar. EEN NUTTIG INITIATIEF. Eenige particulieren in Bakkum hebben het initiatief genomen, om gezamenlijk te komen tot den bouw van een schuilkelder, welke bij luchtgevaar dienst zou kunnen doen ten be hoeve van-een groep inwoners. Wij hopen spoedig met nadere gegevens over dit toe te juichen initiatief te kunnen verschijnen. Openstelling postkantoren gewijzigd. Met ingang van 15 September is wijziging gekomen in de uren, waarep het postkantoor te Bakkum geopend is. Dit is thans geopend: des morgens van 911 uur; des middags van 4415 uur. des avonds van 67 uur. In de uren van het kantoor Cast-ricum is geen wijziging gekomen, dit is geopend van 93 uur en van 67 uur. Post naar Bakkum is te adresseeren: Castri cum. post Bakkum, dit is om vertraging in de bestelling te voorkomen. Afzenders te Bak kum doen goed dit steeds op hun couvert te vermelden. VOOR HET KOMENDE JAARGETIJDE. In het vorige ijsseizoen ondervond men hinder van het gras, dat boven de waterop pervlakte uitgroeide, waardoor de overigens uitstekende baan hier en daar minder goed berijdbaar was. Het bestuur van de ijsclub is thans bezig de ijsbaan tegen dit bezwaar te vrijwaren door de zoden, die elders een goede bestemming vinden, af te graven. HET KOLOMEHUIS ST. ANTGNIUS. Voor enkele dagen verdwenen de welbe kende groepjes kinderen van St. Antonius uit het dorpsbeeld. Die is niet, zooals werd be weerd, als gevolg van een andere bestemming, welke aan het gebouw zou zijn gegeven, doch alleen, doordat het huis voor een vacantie van enkele weken is gesloten. Binnenkort zullen de witte strikjes dus wel weer verschijnen. De nieuwe voorzitters der Commissies van Bijstand. In zijn vergadering van 6 September j.l. heeft het college van B. en W. bij de verdeeling der werkzaamheden bepaald welke van zijn leden de voorzitters zullen zijn van de diverse com missies. De burgemeester fungeert als voorzitter der commissies van bijstand voor l.de parken en de plantsoenen, 2. de voorbereiding voor de plaatselijke strafwetgeving, 3. economische za ken, 4. overleg voor de politie-ambtenaren. Wethouder Dunnebier is voorzitter van de commissie van bijstand in het beheer der open bare wetgeving. Wethouder Nijssen heeft het praesidium over die voor de financiën en is plaatsvervangend voorzitter van de commissies van overleg voor de werklieden en van die van overleg voor de overige ambtenaren. Wethouder Visser presideert de commissies van bijstand voor sociale aangelegenheden, van overleg voor de werklieden en van overleg voor de overige ambtenaren. Wethouder van Leusen fungeert als voorzitter der commissie van bijstand voor gas en water en van die voor onderwijszaken. Gezelligheid voor militairen. Men schrijft ons: Een zestal ingezetenen heeft dezer dagen be sloten te trachten de In Velsen-Noord geleger de militairen in de gelegenheid te stellen één of meer avonden per week enkele uren in den huiselijken kring door te brengen. Dat zulks met het oog op de komende lange winteravon den voor deze menschen, die allen den huise lijken haard en den gezelligen familiekring voor wie weet hoe lang moeten ontberen, een welkome afwisseling zal zijn, behoeft wel geen nader betoog. De commandant der hier verblij vende militairen zegde het comité zijn volle medewerking toe. Inwoners van Velsen-Noord, die één of meer avonden per week één of meer militairen wenschen te ontvangen, wordt ver zocht. aan één der volgende adressen daarvan zoo spoedig mogelijk mededeeling te doen. Jac. Groot, L. W. Kuiper, B. van Jelgerhuis, Th. Bruynzeels, J. Noomen, J. W. D. Schuit, al len aan den Wijkerstraatweg. Van verschillende zijden mocht het comité reeds toezegging ontvangen. Het secretariaat is gevestigd bij Drukkerij Schmitz, Wijkerstraat weg 79, Velsen-Noord. VERGADERING O. K. VAKVEREENIGING Dezer dagen is in het vergaderlokaal aan de Trawlerkade een vergadering gehouden van O. K. arbeiders in het visscherijbedrijf. De vergadering, die druk bezocht was, droeg een huishoudelijk karakter. Men kwam bij el kaar om de gevolgen van den oorlogstoestand voor het visscherqbedrijf te bespreken. Tentoonstelling voor lucht bescherming geopend. Weer een demonstratie met brandbommen. De Luchtbesohermïngstentoonstel- ling, georganiseerd door de afdeeling Velsen der Vereeniging voor Lucht bescherming in een tweetal lokalen van de hulpschóol van school D. is Zaterdagmiddag onder groote belangstelling vooral van de zijde der luchtbeschermingsautoritei ten door burgemeester Kwint ge opend. Onder de aanwezigen bevonden zich voorts de wethouders die heeren J. C Dunnebier, W. F. Visser en A. J. van Leusen en vele raadsleden. De aanwezigen werden op de ruime speel plaats der school, waar tevens de Magyrus- ladder en een automobielbrandspuit van de gemeentelijke brandweer stonden opgesteld namens het bestuur der afdeelingen door den heer ir. W. A. Staring welkom geheeten. Spr. verheugde zich er over dat er zoovelen aan wezig waren. In het bijzonder heette de heer Staring den eere-voorzitter der afdeeling, burgemeester Kwint, welkom. Hij dankte hem voor de medewerking, die de vereeniging steeds van hem heeft mogen ondervinden. Rede van burgemeester Kwint. Burgemeester Kwint zeide daarop, dat hij, ingevolge den wensch van het bestuur der nog jeugdige vereeniging, thans overgaande tot de opening van de Luchtbeschermings- tentoonstelling allereerst gaarne hulde wilde brengen aan de degenen, die op. welke wijze dan oo-k hebben medegearbeid aan de tot standkoming van deze zoo omvangrijke expo sitie. Wij missen hier tot ons leedwezen den man die als het ware aan de wieg van uw vereeni ging heeft gestaan, uw oud-voorzitter dr. H A. van Beuningen, die wegens militairen dienst verhinderd is in ons midden te zijn. Spreker stelde er echter bijzonder prijs op, hier in het openbaar te verklaren, dat de belangrijke pioniersarbeid door hem op het gebied dei- luchtbescherming verricht, van meer dan wone beteekenis is geweest en dat wij hem daarvoor zeer erkentelijk zijn. Al degenen, die werkzaam zijn op het zoo belangrijke terrein' dier bescherming van de bevolking tegen aanvallen uit de lucht, zul len spreker gaarne beamen, als hij vaststelt, dat de belangstelling voor deze materie van de zijde der burgerij gebleken is volkomen af hankelijk te zijn van de internationale toe standen. Bij dreigend oorlogsgevaar bemerkt, men onmiddellijk een sterk verhoogde inte resse voor al wat met de luchtbescherming verband houdt, een belangstelling die, wanneer het oogenblikkelijk gevaar zooals in Sep tember van het vorig jaar schijnt te zijn afgedreven, direct weder verflauwt en zelfs nauwelijks meer waarneembaar is; en de stem van hem, die juist in die rustiger tijden aanspoort tot activiteit op het stuk der lucht bescherming is dan vaak die eens roependen in de woestijn; een vox clamantis indeserto. Maar wanneer dan zoo als thans de oorlogs calamiteit in ons werelddeel en zeer nabij onze grenzen is losgebroken, dan is het laten we hopen nog niet te laat, maar toch zeker de hoogste tijd om met de grootste voortvarendheid ieder voor zich, die maatrege len te treffen, welke voor zelfbescherming noodzakelijk zijn; en die hoogste tijd is thans aangebroken, dat elfde uur heeft thans ge slagen. Laten wij ons er toch met diepen ernst rekenschap van geven, dat de bewoners van deze gemeente zich in geval van oorlog midden in de grootste gevarenzone zullen bevinden. Nu ja zoo heeft spreker het zoo ontelbaar vaak, ook nu nog, gehoord nu ja, als dan dat groote onheil over ons mocht komen, dan zal bij een luchtaanval de overheid, de ge meente, de luchtbeschermingsdienst mij wel helpen, mij zelfs moeten helpen. Hem die ter zake van die luchtbescherming uitsluitend op de hulp dier overheid vertrouwt en daarop hieeft gebouwd, zal als een oorlog over ons komt in het uur der catastrophen blijken zich grenzeloos te hebben vergist en misrekend. Voor een goede bescherming van de bevolking tegen aanvallen uit de lucht is allereerst noodig de mobilisatie van de bur gerij in al haar geledingen, waarbij het de plicht zal zijn van hen, die in het dagelijiksche leven een leidende positie innemen, om ook te dezer zake de leiding in hun directe om geving op zicih te nemen; bij de luchtbescher ming maken inderdaad vele handen het werk licht, immers de luchtbescherming is voor een groot deel: de verdeeling van den arbeid. De goede luchtbescherming begint bij de zelfbe scherming in het gezin, waarvoor reeds nu ieder verantwoordelijk gezinshoofd zijn maat regelen zal hebben getroffen. Reeds meermalen heeft spreker er op ge wezen en hij wilde dit hier nog eens met na druk herhalen, dat men den Luchtbescher mingsdienst niet mag vergelijken met andere overheidsdiensten, zooals brandweer, gemeente reiniging, geneeskundigen dienst, dié zoo zijn georganiseerd en geoutilleerd dat zij onder normale omstandigheden voldoende capaciteit bezitten -om aan de burgerij die bieden die van haar worden verlan Geheel anders staat het met üp^" scherming; primair is de zelfbescWp* gezinsbesohei-mmg; de huisgeziml™S de blokken te vormen, en deze weer i !- en vakken, terwijl het geheel overkoetott^ door den Gemeentelijken LuchtWvt **5 dienst. Met een voorbeeld wilde sprekar rij- delijken; in normalen tijd breekt deze gemeente een brand uit Men k brandweer op, die tot taak deti K brandweer op, die tot taak heeft met het gemeentelijk brandweerrat -m blussclien. Maar wanneer nu tijdens een lUev. waarbij brandbommen kunnen mr/'1'''- bruikt, ergens brand uitbreekt, dan men zelf den brand te blussch'en niet dan alarm-eere men de blokbrt a daarna die van wijk en vak en alleen ï- ernstigen brand of een brand in een Si** rijk openbaai- gebouw zal de gem' a-"-'- 'orandweer met groot materiaal u zijn. Ook ten aanzien van de schuilW* ontmoet men nog herhaaldelijk een i juiste opvatting. Zeker, in deze geniJ reeds aanwezig enkele z.g. openbare?^ loopgraven of schuilkelders; deze U zich en worden nog' aangelegd op druk? keerspunten en hebben ten doel e°n kelijk veilig onderkomen te bieden' as die door een luchtaanval op straat overvallen; maar het is zelfs aann dat er geen finaneiëele en technisch ren tegen zouden zijn allerminst^' doeling om voor al onze 50.000 inwon** ös bare .schuilkelders of schuil wS?"' bouwen; wanneer ingeval van een ff val deze in het holst van den nacht ledige verduistering en midden in den zouden moeten worden betrokken mf niet alleen veel te veel tijd vorderen luchtbescherming gaat het om fracties een seconde maai- ook door te groot* centratie der bevolking allerminst tot tw?" ging der veiligheid bijdragen. Schuilplaatsen hetzij loopgraaf of kelder moeben worden gedecentwiS Men treffe derhalve zelve zijn maafc b.v. in samenwerking met enkele buren De taak van de Vereeniging ziet spn zoo, dat deze in de allereerste plaats ratf het mobiliseeren van de geheele fcK voor de luchtbescherming; inderdaad soeciaal werk van de eerste orde Me' 5 waardeering heeft spreker kennis genomS van hetgeen de vereeniging reeds in verbS met de luchtbescherming voor de bur2 heeft gedaan; hij memoreerde daarbij I-IJ bijzonder de brochure, die onder den i „Alarm" vanwege de Vereeniging huis huis is bezorgd geworden; in dit vlu zal ieder gezinshoofd een antwoord vinden op de vele vragen, die bij hem in verband met de zelfbescherming zijn gerezen n, tentoonstelling kan er in het bijzonder bijdragen, om ons te laten zien wat er juist ook met kleine middelen en zone* kosten op dit terrein bereikt kan wo:o; Spreker hoopte, dat ons allen b "l mag worden al datgene, wat wij hier op deze tentoonstelling kunnen zien en aanschouwen' dieze expositie.drage er echter toe bij, iéder op- de plaats waar hij is gesteld worden in onze gemeentelijke samenleving .meer. nog dan voorheen gevoelen de grow verantwoordelijkheid, die terzake der luchj. bescherming op ieder van ons rust. Hiermede verklaarde spreker deze lucht beschermingistentoonstelling voor geopend, Na de openingsrede van burgemeester Kwint werd allereerst een demonstratie met een -brandbom gegeven, waarvoor, op het.p&a een stellage was gebouwd. Ook nu weer de leiding in handen van den heer De Wildt Het ging echter niet zoo vlot als onlangs in Velsen-Noord, want de brandbommen wilden niet branden, vermoedelijk doordat ze voch tig waren geworden. Eindelijk gelukte het echten- en ook nu weer bleek het groote ge vaar van deze instrumenten des verderfs.jt® ditmaal niet g-rooter waren dan een melk- beker. Een felle gloed stortte zich over de stellage uit, maar, zij het ook met moeite, slaagde fte heer De Wildt er in het vuur met eenige scheppen zand te dooven. De kwaad aardigheid van de brandbom kwam duidelijk aan den dag, toen, nadat ze geheel onder he: zand bedolven was, bleek, dat het leven er nog lang niet uit was. Na afloop der demonstratie werden de beide lokalen dei- tentoonstelling bezichtigd, waar een groote verzameling van voorwerpen, pla ten. gereedschappen enz. beterkking hebbende op de luchtbescherming bijeengebracht m Zoo was er aanschouwelijk voorgesteld ets volledige uitrusting w.o. een asbestpak voce het onschadelijk maken van brandbommen. De vele vlaggen rondom het terrein en de vroolijke rad'iomuziek waren met den aard diezer tentoonstelling niet goed te rijmen, Had men een en ander niet beter weg kunnen laten? Het 100-jarig jubileum der Spoorwegen. Een feeststrikje voor de tuberculose bestrijding'. Woensdag a.s. zal het honderd jaar geleden zijn, dat de eerste spoorweg in ons land ge opend werd. Overal maakten Spoorwegdirectie en personeel zich den laatsten tijd op, om dit feit feestelijk te herdenken. Verschillende ge meentebesturen verleenden hun medewerking daartoe. De ernstige tijdsomstandigheden hebben er echter toe geleid, dat van de feestviering groo* tendecls moest worden afgezien. Eén ding gaai echter door: de „Vereeniging voor Personeelin dienst der Nederl. Spoorwegen tot bestrijding der Tuberculose" besloot een comité te vormen, dat zich zal belasten met den verkoop van een feeststrikje aan spoorwegpersoneel en reizigers- De opbrengst van den verkoop zal ten goede komen aan het werk der genoemde vereenigm? in de eerste plaats om het vermoedelijk tekon over 1939 aan te vullen ontstaan door to buitengewone stijging der steunaanvragen en het groote aantal verpleegden in sanatoria, en daarvoor vraagt men onze belangstelling. Het zou de herdenking een eenigszins fee*--- lijk aanzien geven, indien personeel, vereer ders en reizigers, de geheele burgerij, met e® feeststrikje getooid zouden zijn en 200 blijk ga ven van hun belangstelling. De echtgenooten der leden van de Spooiw directie vormden voor dit doel een landelijk co* mité. Gehoopt wordt, dat velen de gedachte - 0™ strijd tegen de tuberculose onder het spjA- wegpersoneel en zijn gezinnen te kunnen nen op vorengenoemde wijze en daarbij teven- dien dag iets feestelijks te verleenen -z aantrekkelijk zullen vinden, dat zij g-w door het koopen en dragen van het feeststrisj medewerking zullen verleenen. j onntè- Ingenieurs op de Spoorwegtentoonstelling bezichtigen „De Arend". Nog vreemt men ons een aantal c willen opwekken haar gewaardeerde en bare medewerking te verleenen, daar men o een te gering aantal dames beschikt w welke zich hiertoe bereid willen verkia worden uitgenoodigd zich Dinsdag even willen wenden -tot-den stationschef;

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2