Duitschland bewaakt de Neder- landsche grens zorgvuldig Contact dei bevolking, ivoidt zooveel mogetijk vetmeden CORNELIS DOPPER f Groote uitslaande Russisch Duitsche brand aan 't Spaarne verklaring Belangrijke uitvoer van ijzer en steenkool van Duitschland naar ons land. (Van onzen specialen verslaggever). Midden in Dixperlo patrouilleeren Duifcsche soldaten. Schildwachten loopen heen en weer militaire wielrijders met de karabijn over de schouder fietsen zorgvuldig langs het Duitse he - van de hoofdstraat. Geen enkele maatregel wordit van Duitsche zijde achter- om te voorkomen, dat die be- voJingen met elkaar in contact komen. HetNederlandse he dorp Dinxperlo bezit een vermaardheid om den eigenaardigen, priiligen loop van de grens, welke midden door de voornaamste straat van de plaats is ^trokken. Aan den eenen kant ziet men over al winkels met Nederlandsche opschriften, terwijl aan de overzijde alles Duitsch is wat de klok slaat. Daar heet het dorp niet meer Dinxperlo, maar Suderwick. peae typische grens is hermetisch afge sloten. Niet door prikkeldraadversperringen en barricades, maar door een zoo groot aan tal militairen, dat het onmogelijk is de voor schriften. te overtreden. Wie in deze omgeving de grens wil overgaan moet naar het ver scheidene kilometers verre Aalten, waar nog een overgang geopend is. Die Dinxperlo'ers die gewoon waren in de Wirtschaft aan de overzijde een glaasje Dortmunder te drinken, moeten thans hotel Jansen of een der andere café's op Nederlandsch gebied opzoeken. De overbuurlui kunnen elkaar alleen een groet toeroepen, maar verder contact is niet moge lijk. Verscheidene malen is het voorgekomen, dat men toch een praatje met elkaar wilde maken, maar in den kortst mogelijken tijd was een grensbewaker' aanwezig om dit te verhinderen. Wanneer men dringende aan gelegenheden had te behandelen, werd wel een kort gesprek toegestaan, maar in tegen woordigheid van een Duitschen militair, die uitdrukkelijk waarschuwde, dat er vooral niet over de binnen- en buiteniandsche politiek mocht worden gesproken! En er werd zelfs eenmaal had toegevoegd, dat een Duitseher al leen mededeelingen mocht ontvangen door zijn eigen radio en pers! Duidelijk blijkt hieruit, dat men ook in het grensgebied alles in het werk stelt om het verspreiden van andere berichten dan die, welke van officieele Duitsche instanties komen, tegen te gaan. Men slaagt hier in zeer goed, want gebleken is, dat men ook in het aan de grens gelegen Duitsche gebied vrijwel niets hoort van de berichten, die door de tegenpartij die wereld worden ingebonden. Zoo leeft in Dinxperlo-Suderwick een be volking bijeen en toch ver van elkaar geschei den. Contact is er nagenoeg niet meer. Zoo dikwijls is het voorgekomen, dat men bij een gesprek tusschen Duitsche en Nederlandsche inwoners op een zoodanige wijze is gestoord, dat men een dergelijk risico in den vervolge niet meer wenscht te loopen. Prikkeldraad. Maar enkele grensovergangen zijn open. De andere zijn aan Duitschen en ook aan Neder- Otto Wels te Parijs overleden. Voorzitter van de vroegere Socialistische Partij in Duitschland. Otto Wels. PARIJS, 18 September (Havas) Het socialistische dagblad „Populaire" meldt, dat de voorzitter van de vroe gere Duitsche sociaal democratische partij, Otto Wels, te Parijs is overle den. Wels, die in 1873 te Berlijn is geboren, was fan 1912 tot 1933 socialistisch lid van den Duitschen Rijksdag. In 1919 was hij bovendien lid van de Na tionale Vergadering te Weimar en gedurende eenigen tijd was hij bevelhebber van het Ber- Iijnsche garnizoen tijdens den Spartacus- opstand, die mede onder zijn leiding werd ge dempt. In 1931 werd hij gekozen tot voorzitter van de S. P. D., terwijl hij tevens de Duitsche sociaal-democratische partij vertegenwoor digde in de Executieve van de Socialistische Arbeiders Internationale. Na het aan de macht komen van het Nazi bewind week hij uit naar Tsjecho Slowakije, waar hij zich vestigde te Karlsbad als lid van de redactie van de „Neuer Vorwarts", de voort zetting van het opgeheven hoofdorgaan der S. P- D. „Vorwarts". Zijn Duitsche staatsburgerschap werd hem ontnomen. Toen de toestand in Tsjecho-Slowa- kije dreigend werd en de redactie van de „Neue Vorwarts" naar Parijs werd overgeplaatst, ves tigde ook Otto Wels zich in de Fransche hoofd stad. NOG ACHT-EN-TWINTIG AMERIKANEN VAN DE „ATHENL4" VERMIST. WASHINGTON 18 September (A. N. P.) Het departement van buiteniandsche zaken heeft Zondagavond bekend gemaakt, dat achtentwintig Amerikaansche passagiers van de „Athenia" nog «teeds vermist worden. landschen kant versperd. De Duitschers' gaan nog steeds door met het intensiever maken van de versperring, waarbij prikkel draad van een speciale constructie wordt ge bruikt. Het is vrijwel ondoenlijk, er door heen te komen. Uit alles blijkt, dat men alles wil doen om Duitschers, die clandestien hun land willen verlaten, tegen te houden, ter wijl omgekeerd geen vreemdelingen zich toe gang kunnen verschaffen. In Kotten bij Winterswijk wonen land bouwers, wier grondbezit zich over de grens uitstrekt. Zij hebben onlangs aanzegging ge kregen onmiddellijk de gewassen, welke °zij daar verbouwden, in het bijzonder aardap pelen, binnen te halen. In allerijl hebben de betrokkenen aan dit bevel gevolg 'gegeven, waarna de Duitsche militairen een ver sperring van prikkeldraad aanlegden. De be trokken boeren kunnen daardoor niet meer op hun eigen land komen. Niet overal is men zoo streng als in Dinx perlo. Er zijn gedeelten aan onze Oostgrens, die minder dicht bevolkt zijn en waar weinig contact tusschen de bevolking aan weerszijden bestaat. De Duitsche militairen, die daar op post staan, zijn in hoofdzaak landbouwers uit de buurt. Vaak zijn het mannen, die reeds in den wereldoorlog voor Duitschland ten veldé zijn getrokken. Ze trachten vaak een praatje te maken met hun Nederlandsche collega's aan den overkant. Het is wel een typisch ver schijnsel, dat terwijl de militaire discipline aan den overkant veel strenger heet te zijn dan hier te lande, de Duitsche grensbewa kers een minder militairen indruk maakten dan onze jongens. Het trekt steeds weer de aandacht van de Nederlandsche grensbewa kers, dat de Duitsche soldaten met de kwar tiermuts op post staan, terwijl de; onzen in vol tenue, met de helm op, hun verantwoor delijke taak vervullen. Opvallend is het, dat de Duitsche grensbewakers, vooral de oude ren, steeds weer aan de Hollandsche soldaten vragen of er ook nieuws is over den oorlog. Zij vreezen dat zij elk oogenblik door veteranen kunnen worden afgelost om dan zelf naar een der fronten te worden gezonden. Een typische bijzonderheid is, dat de Duit sche grenswachten in de eerste dagen van den oorlog op verschillende plaatsen, o.a. aan de gréns bij het Twentsche gebied op post stonden, zonder dat zij in het bezit waren van patronen. Wel een bewijs voor hun vreedzame bedoelingen. Momenteel hebben de Duitsche rensbewakers alleen patronen in hun gewe ren. Geen smokkelhandel. Er heerscht langs de geheele grens een haast benauwende, drukkende stilte. Er is een groot verschil met 19141918 te constateeren. Toen was er al spoedig een levendige smokkelhan del, inaar thans is daarvan geen sprake.De de- viezenmoeilijkheden ma^en eiken clandestiene handel onmogelijk. De Nederlandsche douane ambtenaren staan dan óok voor een heel wat _:emakkelijker taak dan in den vorigen oorlog. Toch achten insiders op den duur de kans op smokkelarij niet onmogelijk. Het zou namelijk kunnen gebeuren, dat er zich een ruilhandel zou ontwikkelen van artikelen, welke in Duitschland in groote hoeveelheden aanwezig zijn en Nederlandsche waren. Men zou -bijv. eau de cologne kunnen smokkelen tegen bo ter en kaas, om slechts/een enkel voorbeeld té noemen. Men blijft aan Nederlandsche zijde dan ook voortdurend waakzaam. Groote uitvoer van Duitschland naar Nederland. Een zeer de aandacht trekkende omstandig heid is het, dat de uitvoer van Duitschland naar Nederland eer greater dan kleiner is dan voor het uitbreken van het conflict. Voortdurend worden groote partijen aange voerd, waarbij .tal van goederen, waarvoor Ne derland den uitvoer heeft verboden. Zoo zijn deze week in Enschedé belangrijke hoeveel heden ijzer uit Duitschland gearriveerd. De kolenaanvoer is zelfs zeer intensief. In dezen tijd van het jaar is er steeds veel aan voer van brandstoffen. Zelfs extra kolen- treinen arriveeren aan de Nederlandsche grens. Men kan hieruit afleiden, dat Duitschland alles doet om het normale handelsverkeer doorgang te doen vinden en te trachten zoo veel mogelijk deviezen te verkrijgen Afgeschermde locomotieven. Het locale treinverkeer tusschen Nederland en Duitschland blijft doorgaan, maar uiter aard is de bezetting der treinen heel gering Op een Nederlandsch station is het in de eerste dagen tot eenlge moeilijkheden geko men met de machinisten, die er een zwaar hoofd in hadden om een trein naar Duitsch land te rijden .Hun locomotief moest even als de Duitsche, zoodanig zijn ingericht, dat de lampen niet uit de lucht zichtbaar zouden zijn. De directie dor Nederlandsche Spoor wegen heeft hiervoor z.g. verduisteringsplaatjes beschikbaar gesteld. De machinisten wezen er op, dat zij een reds moesten aanvaarden naar een station, naar een spoorweg.knooip- punt, dat bij een luchtaanval het grootste ge vaar zou loopen. Met eien bezwaard hart k'.omimen ze op hun machine, in de vaste verondeistelling. dat zij met hun donkeren trein een grcot gevaar tegemoet reden. Maar na de eerste dagen aanvaarden ze den tocht naar de overzijde met grootere gerustheid aangezien bombardementen tot nu toe niet zijn voorgekomen. Licht In het Nederlandsche grensgebied zijn na het vallen van de duisternis alle lichten ont stoken. Een felle lichtschijn geeft aan waar Nederland begint. Op de teren waait de Ne derlandsche driekleur, welke door het licht van schijnwerpers duidelijk zichtbaar is. De Wa terleidingmaatschappij in den Gelderschen Achterhoek heeft haar watertoren van een extra verlichting voorzien, teneinde de Ne derlandsche vlag des nachts zichtbaar te doen zijn. Op de daken van vele fabrieken is de driekleur geschilderd. Vreemde vliegers kunnen haast geen vergissing maken. Het is wel frappant, dat onlangs Engelsche vliegtuigen, die pamfletten boven Duitschland uitwierpen precies bij de Nederlandsche grens zijn omgekeerd. De lichten waarschuwden de piloten en zij vlogen zonder ons grondgebied te schenden in Noordelijke richting. Begaafd dirigent en componist AMSTERDAM, 18 September. In den afgeloopen nacht is na een lang durige ziekte op 69 jarigen leeftijd in zijn woning te Amsterdam over leden de musicus Cornelis Dopper, oud-tweede dirigent van het Concert gebouw-orkest. Cornelis Dopper. Cornelis Dopper werd op 7 Februari 1870 te Stadskanaal geboren en vestigde zich, na zijn opleiding te hebben genoten aan het Conservator iuim te Leipzig, als muziek leeraar te Groningen. Hij gaf des in piano viool, theorie en geschiedenis der muziek en in schoonheidsleer. In 1898 ging hij naar Am sterdam, waar hij als violist en dirigent werk zaam was aan de Nederlandsche opera. In 1905 vertrok hij naar Amerika en gedu rende twee jaar dirigeerde hij daar een Opera gezelschap, dat in verschillende deelen der Vereenigde Staten optrad. In 1908, na zijn terugkeer in het vaderland volgde zijn benoeming in de functies, waarin hij zij levenstaak zou vinden en werd hij tweede dirigent van het Amsterdamsche Con certgebouworkest. Hier heeft hij meer dan twintig jaar gewerkt en hier hebben velen hem leeren kennen als 'n begraafden dirigent die na Mengelberg er in hooge mote toe heeft bijdragen, dat het Amsterdamsche Concert gebouworkest zich mag verheugen in de re putatie van een der beste orkesten ter wereld Als componist had Dopper groote verdien sten en hij kan beschouwd worden als een der pioniers van de jongere Nederlandsche mu ziek. Reeds in 1912 vclfo~Me hij eenige opera's die in ons land echter weinig bekendheid ver wierven, doch daarentegen werden zijn sym- phonische composities herhaaldelijk op tal van concerten uitgevoerd. Zijn werk was in vele opzichten typisch Nederlandsch en dik wijls gebruikte hij bekende volksmelodieën als thema in zijn werk Wij noemen zijn „Ciacon- na Gotica" en van zijn symphonieën o.a. de tweede, „Rembrandt" en de zevende de z.g.n. ..Zuiiderzee-symphonie". Voorts componeerde hij nog een rapsodie, eenige vioolconcerten, een bekroond strijkkwartet en vele koorwerken. Om gezondheidsredenen nam hij omstreeks 1931 ontslag en werd hij opgevolgd door Eduard van Beinum. Een ernstige ziekte bond hem de laatste jaren aan zijn woning, waar hij in den af geloopen nacht is overleden. De teraardebestelling zal plaatsvinden aan* staanden Woensdagmiddag om drie uur op „Zorgvliet" te Amsterdam. Vlootrapport gereed. Binnenkort aanbieding aan den Minister van Defensie. 's-GRAVENHAGE, 18 September Naar wij vernemen is het rapport van de commissie voor de versterking van de vloot in verband met de maritieme verdediging van Ned.-Indië gereed ge komen. Dit rapport werd een dezer dagen aan den minister van defensie aangeboden. Vrouw verwondt liaar man zeer ernstig. Na een huiselijken twist. Zaterdagavond ontstond in de keuken van een woning in 'het Westeinde te 's Gravenhage twist tusschen den 40-jarigen straatmaker A. D. en zijn 35-jarige echtgenoote W. P. K. De oorzaak van de ruzie is nog onbekend, maar de twist liep zoo hoog, dat de vrouw haar man met een brood mes te lijf ging en hem een vijftal wonden toe bracht. De man werd zoo ernstig getroffen, dat hij naar het gemeentelijk ziekenhuis aan den Zuidwal moest worden overgebracht. Hij kon nog niet worden verhoord. De vrouw is in bewaring gesteld. Moskou vergroot zijn invloed in Oost- eii Zuid-Oost-Europa. Een Zwarte Zee-pact verwacht. SOFLA. 18 September. (Reuter). Het bin nenrukken der Sovjets in Polen heeft Bugarije eèn diepen indruk gemaakt. De algemeene opvatting is, dat spc.eddg een zwarte Zeepact zal worden gesloten en dat de Sovjet Unie haar gezag zal versterken in Oost en Zuid-Oost Europa op drie punten, welke voor haar van vitaal belang zijn, n.l. de Oost zee de monding van den Donau en de Dar danelles NIEUWS IN 'T KORT De K. N. M. B. heeft besloten het 35ste mid den standscongres, dat op 10 en 11 October a.s. te Hilversum zou worden gehouden, voor onbe- paalden tijd uit te stellen. De 21-jarige ongehuwde fruithandelaar G W. uit Gouda is met zijn motor tegen een auto gereden, die hij te laat opmerkte. Hij is ernstig gewond. Fabriek van poetsmiddelen in lichterlaaie Zware rookkolommen over Haarlem HAARLEM. Maandag. Een brand van afmetingen als Haar lem den laatsten tijd gelukkig niet ge kend heeft is omstreeks één uur heden uitgebroken in de poetscrêmefabriek „Lincoln" aan het Donkere Spaarne. Het vuur greep dadelijk met groote snelheid om zich heen en het interieur van het twee verdiepingen hooge en zeer breede gebouw was als één laaiende vuurzee. Zware rookkolommen werden uit de vensters, waarvan de glazen spoedig rinkelend aan diggelen barstten, ge- stooten en dreven over het Spaarne en spreid den zich over de stad uit, zoodat men allerwe gen kon bemerken dat de groote brand woedde. De brandweer bestreed de vlammen met wel vijf groote stralen. Direct aan het gebouw .Lincoln" grenst een fabriek en handelsbureau genaamd „Nederland", waar benoodigdheden voor electriciteit vervaardigd en opgeslagen worden. Hoe de brand ontstond is nog niet bekend In het gebouw „Lincoln" waren nooit veel menschen aan het werk, en ten tijde dat deze brand uitbrak bevond zich oogenschijnlijk niemand in het gebouw. Het materiaal, dat binnen in het gebouw aanwezig was, was van zeer brandbaren aard (o.a. terpentijn) en binnen zeer korten tijd sloegen groote vlammen naar buiten en grepen om zich heen. In het belendende perceel zagen wij op de bovenverdiepingen menschen met doeken voor het gelaat gebonden tegen de enorme rookontwikkeling pogen huisraad en derge lijke in veiligheid te brengen. De belangstelling van het publiek dat door de zich alom verspreidende groote rookkolom men op den brand opmerkzaam wordt ge maakt, is natuurlijk zeer groet. De politie heeft er echter tijdig voor ge zorgd dat het terrein waarop het onheil zich voltrekt, afgezet is. Het verkeer wordt tijde lijk omgelegd. Nadere bijzonderheden. Uit het onderzoek dat de politie heeft inge steld is gebleken, dat toen de brand ongeveer 12 3/4 uur ontstond, eenige arbeidex-s in het per ceel aan het werk waren. De bovenbewoonster van het gebouw kwam bij de buren aanloopen met de noodkreet: „er is brand bij mij". Zij was door de vlammen licht aan de haren geschroeid, maar had verder geen letsel bekomen. Het bleek evenwel, dat haar jonge kinderen nog in den tuin achter het bran dende perceel aan het spelen waren. De buren hebben toen onmiddellijk de kinderen in veilig heid gebracht. Het personeel heeft in samenwerking met arbeiders uit de aangrenzende machinefabriek, nog getracht het vuur te blusschen, maar daaraan wes geen denken, ook niet met een brandblusch- apparaat. Van verschillende kanten werd de bandweer gealarmeerd. Omdat bleek, dat het hier een zwaren brand gold is onmiddellijk met groot materiaal uitgereden. Toen de brandweer op het Donkere Spaarne kwam kronkelden zware rook wolken naar boven, terwijl ook vlammen uit het dak en de ramen sloegen. Dit is geen won der, want het vuur had in het brandende per ceel veel voedsel, vooral waren hoeveelheden terpentijn aanwezig die bü de fabricage van het poetsmiddel gebruikt worden. De commandant van de Brandweer, de heer C. J. van den Broek, die zeer snel met oersoneel ter plaatse was, nam dadelijk de leiding. Het was duidelijk dat de brandweer voor een zware taak stond. Het gelukte om den brand van drie kanten te bestrijden, namelijk aan de voorzijde, den zuidkant en den achterkant Na eenigen tijd werkte de brandweer met niet minder d? gen stralen, namelijk drie zware op de groote motorspuit en zes slangen op de waterleiding. Aanvankelijk was er groot gevaar voor de aangrenzende gebouwen, die op last van de politie ontruimd werden. Door het flinke optre den van de brandweer is het evenwel in een half uur gelukt het vuur onder de knie te krij gen, zoodat toen niet meer gevreesd behoefde te worden voor de aangrenzende panden. De ma chinefabriek van electrisehe apparaten heeft slechts geringe waterschade gekregen. Dit be drijf kan dan ook gewoon voortgaan. Dit is een geluk, want daarmee is de arbeid van verschei dene arbeiders gemoeid. De commandant van de Brandweer, de heer heer Van den Broek verklaarde ons. dat hij zeer tevreden was over 'i kranig optreden van zijn „jongens". Allen hebben, zoo zei hij, uitstekend werk verricht. Ik sta er zelf over verwonderd, dat het ons gelukt is zoo'n feilen brand, wij noe men het een ouderwetschen zwaren uitslaanden brand, zoo spoedig te bestrijden, zoodat de scha de zich vrijwel alleen tot het perceel beperkt waar de brand is ontstaan. Ik houd niet van pochen op ons werk zoo besloot de heer van den Broek maar nu heb ben onze mannen wel een pluimpje verdiend. Op het bericht van den brand en ook op het kronkelen van zware rookwolken over dit deel van de stad, waren veel kijklustigen naar het. Donkere Spaarne gekomen. De politie zorgde voor een goede afzetting en leidde het verkeer om. Vooral aan den overkant van het Spaarne de Kooimarkt hadden honderden kijklusti gen een interessant bezicht op den brand en het werken van de brandweer. Binnen een half uur tijds is de groote brand gebluscht. Het exterieur is geheel intact geble ven niettegenstaande het er in den beginne naar uit zag dat de gevel spoedig naar beneden zou komen en de brandweer was omstreeks 2 uur nog alleen bezig om de blussching „af te werken" met het oog op den zeer sterken wind kon een vonkje immers opnieuw onheil bren gen. De voorraad terpentijn moet zeer groot geweest zijn. Omtrent de oorzaak ver luidt dat de brand by het wassmelten in het achterhuis ontstaan is. Sieraden, kostbaarheden en een doos je met 5 gouden tientjes, die in het uit gebrande perceel in een muurkast op geborgen waren, kwamen practisch on gehavend te voorschijn. De eigenaar van de fabriek, momenteel buiten de stad vertoevend, is tegen brand verzekerd; het bedrag werd kor- telings echter verlaagd. over het optreden der beide legermachten BERLIJN 18 September (D. N. B.) Offi cieel verluidt: „Ter vermijding van ongemoti veerde geruchten over de taken der Duitsche en Sovjet-Russische troepen, die in Polen optreden, verklaren de Duitsche rijksregeering en de regee ring der Sovjet Unie, dat de handelingen dezer troepen geenerlei bedoelingen nastreven, welke in strijd zouden zijn met de belangen van Duitschland of van de Sovjet Unie of naar letter en geest in tegenspraak zouden zijn met de tusschen Duitschland en de Sovjet Unie geslo ten niet-aanvalsverdragen. Integendeel. De taak dezer troepen bestaat er in de orfle en rust in Polen te herstellen, die door het verval van den Poolschen staat zijn verstoord en de bevolking van Polen te helpen opnieuw de voorwaarden te regelen voor zijn bestaan als staat." Streicher uit zijn functies outheven? LONDEN, 17 September (Havas) Volgens „Daily Express" zou Julius Streicher, de leider der anti-semietische campagne in Duitsch land, zijn gearresteerd. Hij wordt bewaakt in het sanatorium van Hohenlychen bij Berlijn. Hij werd ontheven van zijn functies van gouwleider, zijn fortuin werd verbeurd ver klaard en volgens het blad mag hij zich ge lukkig prijzen dat hij nog leeft. Na een ruzie met de rijksweer over een adjudant van Strei cher, die zich zou hebben schuldig gemaakt aan spionnage en derhalve zelfmoord moest plegen, zou Streicher op order van Goering zijn gearresteerd. Hij had gevraagd zijn adjudant met mili taire eer te laten begraven. De generaal van de Rijksweer had daar bezwaar tegen gemaakt. Hierover in woede ontstoken had Streicher den generaal alsmede Goering beleedigd. De generaal bracht de woorden van Streicher over aan Goering, die een onderzoek gelastte, dat heeft uitgewezen, dat Streicher voor eigen gebruik belangrijke bedragen afhield van het door den staat van de Joden in beslag genomen geld. Het zou aan de inmenging van Hitier zijn toe te schrijven dat Streicher aan den dood ontsnapt is. (Dit bericht laat het A. N. P. geheel voor rekening van de „Daily Express"). 481ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 1ste '®jst Trekking van Maandag 18 September 1939 Hooge Pryzen 15.000.— 8811 2.000.— 9583 400.— 3416 8659 13909 16995 20396 20842 200.— 7949 100.— 2971 11574 16418 17488 21282 Prijzen van 70.— 1173 1307 1557 1784 1828 1922 2080 2188 2234 2389 2432 2575 2617 2718 3200 3262 3516 3578 4053 4296 4517 4521 4642 4851 4909 4918 5040 5078 5140 5318 5334 5448 5582 5606 5627 5754 5844 5929 5981 6097 6309 6354 6653 6750 6837 7328 7478 7593 7749 7936 8026 8058 8316 8357 8374 8456 8498 8543 8635 8910 9046 9^92 9147 9310 9897 9950 10172 10302 10385 10519 10576 10689 10802 10804 10960 11061 11125 11442 11476 11489 11779 12005 12126 12169 12350 12642 12651 12669 12806 12893 13026 13185 13267 13468 13526 13587 13648 13664 13685 13735 13770 13894 14292 14490 14573 14835 15308 15737 15769 15845 16370 16514 16599 16689 16704 16709 16882 16982 17048 17075 17289 17552 17742 17876 17945 18264 18343 18438 18522 18575 18578 18614 18724 18756 18787 18958 18976 19074 19176 19298 19630 19705 19845 20046 20111 20127 20310 20337 20394 20471 20631 20753 20766 20792 20849 20856 20963 20969 21059 21104 21167 21191 21348 21350 21368 21462 21483 21562 21647 21760 21771 21784 21792 21958 Nieten 1117 1175 1252 1266 1310 1334 1342 1373 1408 1474 1515 1530 1608 1623 1630 1637 1673 1680 1800 1839 1854 1873 1908 1914 1956 1961 1978 2101 2102 2116 2145 2210 2233 2279 2313 2418 2460 2481 2495 2510 2561 2569 2570 2605 2791 2927 2934 2986 3028 3041 3077 3118 3257 3263 3300 3307 3310 3387 3398 3401 3433 3475 3502 3512 3527 3565 3575 3603 3678 3777 3778 3779 3828 3933 4022 4078 4128 4151 4177 4192 4274 4282 4292 4316 4360 4373 4375 4398 4492 4577 4671 1679 4787 4838 4840 4850 4905 4924 4990 4996 5010 5042 5043 5070 5103 5388 5390 5537 5548 5559 5674 5704 5765 5828 5864 5881 6010 6038 6071 6073 (3103 6255 6266 6308 6500 6510 6527 6608 6629 6637 6745 6839 6885 6912 6970 6976 6990 7064 7092 7094 7281 7322 7337 7340 7366 7371 7396 7469 7531 7532 7557 7575 7620 7648 7656 7801 7827 7869 7948 8105 3144 8190 8199 8329 8356 8397 8404 8463 8484 8583 8657 8683 8730 8825 8905 8917 8986 9006 9036 9053 9067 9075 9104 9113 9131 9141 9142 9157 9172 9226 9229 9293 9330 9336 9351 9370 9410 9416 9437 9505 9556 9602 9610 9654 9793 9819 9850 9898 9921 10007 10111 10120 10221 10241 10287 10321 10364 10408 10441 10444 10506 10550 10618 10626 10672 10760 10779 10786 10830 10903 10927 10950 10980 10993 11166 11180 11196 11207 11238 11247 11268 11302 11310 11388 11456 11463 11482 11508 11544 11563 11564 11628 11695 11734 11821 11825 11877 11898 11900 11904 11944 11991 12064 12067 12089 12106 12179 12255 12368 12417 12554 12594 12646 126'i 12739 12742 12790 12795 12805 12818 12834 12865 12889 12901 12904 12984 13008 13048 13096 13135 13290 13292 13320 13330 13375 13386 13395 13398 13399 13422 13435 13585 13606 13679 13695 13740 13750 13827 13845 13867 13907 13928 13948 13984 13987 14035 14139 14195 14212 14215 14235 14236 14293 14296 143. 14370 14435 14474 14509 14526 14555 14588 14765 14800 14821 14828 14892 15043 15108 15146 15225 15340 15360 15363 15378 15405 15422 15431 15466 15503 15546 15569 15629 15720 15755 15756 15799 15838 '5904 16012 16062 16144 16149 16213 16268 16279 16383 16386 16424 16438 16483 16517 16584 16611 16625 16679 16716 16718 16807 16863 16952 16993 17050 17093 17094 17103 17151 17161 17328 17335 17384 17461 17515 17595 17645 17675 17690 17700 17706 17713 17723 17726 17734 17790 17799 17869 17877 17887 17914 17920 17942 17986 18003 18018 18045 18133 18146 18190 18289 18309 18369 18419 18463 18481 18519 18533 18638 18666 18674 18695 18726 18749 18781 18786 18795 18857 18897 18940 18986 19047 19048 19073 19085 19088 19106 19122 19166 19222 19305 19321 19467 19468 19482 19484 19600 19605 19607 19716 19734 19762 19832 19922 20011 20055 J0072 20160 20287 20319 20367 20374 20391 20424 20433 20489 20505 20539 20567 20756 20769 20791 20803 20825 20846 20853 20891 21135 21136 21173 21189 21192 21235 21265 21286 21365 21385 21390 21410 21419 21450 21475 21504 21615 21654 21725 21753 21835 21856 21361 21C77 21884 21944 21954

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 3