De tiende tentoonstelling der Floraliavereeniging. Vijfhonderd inzendingen. Woensdag werd in de bovenzaal van het vei linggebouw „Centrum" de jaarlijksche tentoon stelling gehouden van de door schoolkinderen opgekweekte potplanten, die in het voorjaar als stekken door de Floralia-vereenigïng waren uit gereikt. Dank zij de vele goede zorgen van de dames en heeren bestuursleden en van he hee- ren A. v. d. Wel en Steyn zag de expositie er weer fleurig uit. Het aantal inzendingen was zeer bevredigend, terwijl over het algemeen door de jeugd wel verdienstelijk werk was geleverd. Het bereiken van goede resultaten is van vele facto ren afhankelijk en daarom stemt het wel tot voldoening, dat de kinderen er dikwijls nog zoo veel van terecht brengen. In verband met het tienjarig bestaan der ver-1 eeniging was ditmaal aan de opening een offi-1 cieel tintje gegeven. De opening geschiedde o.m. in tegenwoordigheid van burgemeester en mevr. Scholtens, bestuursleden van dè Tuinbouw Stu dieclub, de Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde en van hoofden van scholen en leden van het onderwijzend personeel, al dient te wor den opgemerkt, dat men van deze zijde voor het werk van de kinderen toch wel wat meer belang stelling zou mogen verwachten. De voorzitter, de heer Th. Runia, herinnerde er aan, dat de Floraliavereeniging op 11 April 1929 werd opgericht onder auspiciën van de plaatselijke afdeeling van de Kon. Ned. Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde, ik tijdsomstandigheden lieten een meer luisterrijke viering van het jubileum niet toe. De kinderen, aan wie dit jaar 1000 stekjes werden uitgereikt, zullen een blijvende herinnering ontvangen en voor het overige heeft het bestuur de jeugd zoo ruim mogelijk in de gelegenheid gesteld de ten toonstelling te bezichtigen. Spr. richtte een bij zonder woord van welkom tot den burgemeester. De vruchten van het werk der vereeniging in deze tien jaren zijn volgens spr. niet direct aan- te wijzen. Maar vroeger was in Beverwijk geen heester voor de jeugd veilig en nu worden de openbare plantsoenen ontzien. Er is onder de jeugd meer eerbied voor bloemen en planten gekomen. De school en de Floraliavereeniging hebben in dit opzicht een gunstigen invloed op de mentaliteit van de jeugd uitgeoefend. De bestuursleden hebben onafgebroken tien jaar zitting en ook de jury was ieder jaar van vrijwel dezelfde samenstelling. Het aantal in zendingen blijft stijgen, thans tot 500. Het aan tal leden is 44. Dank zij de medewerking van de bloemisten kon de rekening gewoonlijk sluitende worden gekregen. Tenslotte richtte de heer Runia woorden van dank tot de leden van de jury, de directie van het veilinggebouw, het onderwijzend personeel van de scholen en tot de besturen van Tuin bouw en Plantkunde en de Tuinbouw Studieclub (Applaus). Burgemeester Scholtens, hierna het woord ver krijgend, gewaagde van de groote waardeering van het gemeentebestuur voor het werk der ver eeniging en zulks nog temeer, omdat de mensch- heid behoefte heeft aan meer eerbied voor het geschapene. Daaraan verleent de Floralia-ver- eeniging haar medewerking. De burgemeester wenschte het bestuur tenslotte geluk met de herdenking van het tweede lustrum. Met belangstelling werden hierna de ingezon den planten in oogenschouw gen#hien. Een groote dag voor een collectrice. Onverwachte ontmoeting met H. M. de Koningin. Voor onze jeugdige plaatsgenoote Annie de Ruyter, wonende in de Berkenlaan alhier, is de herdenkingsdag van het eeuwfeest der Ne- derlandsche Spoorwegen tot een onvergete- 1 ijken dag geworden. Zooals onze lezers we ten werd gisteren in het geheele land gecol lecteerd ten bate van het fonds tot bestrij ding der tuberculose onder het spoorweg personeel. Ook onze plaatsgenoote rammelde met de collectebus eri niet zonder succes. Maar zij zal zich. toen zij des morgens haar taak zoo ijverig ter hand nam, niet hebben kunnen voorsteilen, dat haar in den loop van den dag de hooge eer en het bijzondere voorrecht te beurt zou vallen een spoorwegspeldje te mo gen verkoopen aan H. M. de Koningin. Onze Landsvrouwe keerde te ongeveer kwart voor vijf van Den Helder per auto naar Den Haag terug. Op den Velserweg nabij „Scheybeeck" moesten de hofauto's stoppen voor den gesloten spoorwegovergang. De beide collectrices maakten van deze gunstige ge legenheid gebruik om aan de wachtende automobilisten de rood-wit-blauwe speldjes te verkoopen. Het meisje De Ruyter had in haar ijver geen acht geslagen op den koninklijken standaard voor op de auto en zij had ook geen flauw vermoeden wie de inzittenden waren. „Mevrouw, wilt u een speldje koopen?" Een van de beide in de auto zittende dames informeerde belangstellend voor welk doel de speldjes verkocht werden. „Voor de tuberculosebestrijding onder het spoorwegpersoneel, Mevrouw." En de collectrice had wellicht nooit gewe ten, wie het woord tot haar richtte, wanneer haar collega niet naast haar was verschenen om haar toe te fluisteren: „Meid, 't is de Koningin!" ,Ik wist me geen raad", vertrouwde de col lectrice ons toe, toen zij ons het „avontuur van haar leven" vertelde. Maar Hare Majesteit had reeds een gift in mijn busje gedeponeerd en nam een speldje in ontvangst." H. M. de Koningin informeerde belangstel lende of de verkoop van de speldjes nogal vlotten wilde. De auto's zetten zich intus- schen weer in beweging en met een: „Dag meisjes, veel succes verder" nam de vorstin af scheid van het tweetal, dat nog wel even tijd noidig had om van de emotie te bekomen. Maar toen dat dan ook gebeurd was, kwamen de tongen los. „Dat zal ik mijn heele leven lang niet verge ten", zei de speldjesverkoopster en weg was zij alweer om, geheel vervuld van de onver wachte ontmoeting, met nog meer enthou siasme haar speldjes aan den man en aan de- vrouw te brengen. En zij was er niet weinig, trotsch op, dat haar busje ook een koninklijke gift bevatte. De schoone Senorita in de postkoets. Een felle strijd tegen de onderwereld. De bekroningen. De jury, die de keuring verrichtte bestond uit de heeren A. J. Martens, K. Steyn en A. van der Wel. Zij heeft de prijzen als volgt toegekend: (1. eerste prijs, 2, tweede prijs, 3. derde prijs.) Christelijke School Meerenstevnstraat. 3. W. Hensen; 3. T. Wilgenhof. Christelijke School No order wijk weg. 1. Henk v. d. Linde: 2. Gerard Hommer; 2. J, Bruisma; 3. Greetje Joor; 3. Lucas Lievers; 3. Rietje v. d. Outenaar; 3. Julius Vucht: 3. Jansje van Gestel, Overjarige planten. 1. Gerda Jongejans (met lof); 1. Annie Schipper; 2. J. Oosterwaal; 2. Jac. Martens; 3. Gerda Jongejans. Vrije inzendingen. 1. Henk Steenbakker; 2. Piet v. d. Mey; 2. Bertus Berghuis; 3. Ida Dames; 3. Gerda Numan. Eervolle vermelding: Reinier Schelvis. R.-K. Leerschool, Romerkerkweg. 1. Henk Eist; 2. J. Boots; 2. A. Eist; 3. S. Ettema. R.-K. Jongensschool Hobbestraat. 2. Nico Tromp. R.-K. Meisjesschool Galgenweg. 1. Tini Moo- lenaar; 2. Annie Luypen; 3. Beppie Luypen. R.-K. Meisjesschool Peperstraat. 2. Annie Goedhart; 3. Tini Bruins; 3. Tinus Peelen. R.-K. Jongensschool Galgenweg. 1. Cor Mul; 2. Jac. Molenaar; 3. Tom Bleyendaal; 3. Jan Schelvis. Noorderschool. 1. Liesje Klein; 2. Maartje Munter; 2. Dirk Docter; 3. Kees Berghuis; 3. Jo- pie v. d. Mey. 3. Greta Berghuis. Vondelschool. 2. Aafje Kooiman; 3. Jan Boo gaard; 3. Wim Koorn; 3. Gré Muusse. Julianaschool. 1. Rietje Reehorst; 1. Henk Kie- wiet; 2. Jopie v. Duin; 2. Beppie van Groningen: 2. Piet Eeuwijk. 3. Wilna Bosch; 3. Clasina Roos: 3. Tini Nijman, 3. Joh. Donker; 3. Truus Kweldam. Zeewijkschool. 1. Joop de Vries, 2. Jansje Eipkes; 3. Antje Zandbergen; 3. Jetje de Roos. School voor Buitengewoon Lager Onderwijs. 2. Henk van Groningen; 3. Nico Zonneveld. Centrale School. 2. Piet v. d. Mey; 3. Joop Bos; 3. Teun de Gelder; 3. Dikkïe Dubbelman. R.-K. Meisjesschool voor U.L.O., Arendsweg. 2. Ans van Doorn; 3. Annie Beentjes; 3. Tini Luypen. R.-K. Jongensschool voor U.L.O., Keesdelfs- weg. 2. Jac. Martens; 3, Luc. La-ngendijk. O L. school, Wijk aan Zee. 3. Henny Smits. Nijverheidsschool voor Meisjes. 3. Gonnie Singeling. De prijzen zullen op een nader vast te stellen avond worden uitgereikt. Romantiek in het oude Mexico. In de komende bioscoopweek brengt het Luxor-Theater als hoofdnummer de groote avonturenfilm „De Duivelsecho" met Warner Baxter. Aan den korten inhoud hebben wij het volgende ontleend: Een man staat voor een tiental geweerloopen, die op hem worden gericht. Achter hem: een versch gedolven graf. En hoog in de blauwe lucht cirkelen met trage vleugelslagen de aas gieren, die het altijd schijnen te kunnen ver moeden, wanneer de dood op komst isEen kort bevel, een salvovuur en de medemensch, die onverschillig een cigaret rookend zijn laat ste oogenblik had staan verbeiden, tuimelt rug gelings in het graaf. En de Mexicanen, die hun rookende geweren over den schouder slingeren, nemen niet eens de moeite, het graf te sluiten. Zij springen te paard en galoppeeren weldra door de Sierra naar elders. Maar uit het graf klimt een volkomen on gedeerd man weer naar boven. Toen de solda ten op het heetst van den dag hun middag dutje deden en de ter dood veroordeelde veilig en wel in kluisters in hun midden lag, hebben anderen de geweren ontladen en er losse patronen voor in de plaats gestopt. En nu omringen zij met dolle vreugde hun vriend. Cordita en Lopez omhelzen hun aanvoerder Cisco Kid, de man die den dood reeds zoo heel vaak voor oogen heeft gehad en die er al weer in geslaagd is, hem desondanks te ontloopen! Goed, laat de wereld in de waan, dat Cisco Kid gefusilleerd is! Des te veiliger kan hij zich voelen, des te zekerder valt de verdenking niet op hem! Nu meteen aan het werk. Naar Arizona, naar den weg, waar de postkoets rijdt, waar de geldzakken vervoerd worden, waar de rijke rei zigers te vinden en te vangen zijn Maar het komt anders uit dan Cisco denkt. Want in de postkoets zit de schoonste Senorita, die zich laat droomen en Cisco is niét alleen een roover en een ruiter, niet alleen een schelm en een schutter, niet alleen een levend lijk, dat ont snapt is aan het fusilleeren en die levend in het graf getuimeld ishij is ook een man, een minnaar, een guitaarspeler, een hofmaker en hij wordt doodelijk verliefd op Senorita Ann Car ver, la bella Americana en als haar eerwaarde Senor Grootvader in allerlei moeilijkheden zit, dan zal hij, Cisco Kid wel eens even helpen, dan zullen zij groote o.ogen opzetten over alles, wat hij kan!. De daden, die deze vrijbuiter nu voor zijn geliefde uithaalt, zijn haast niet te beschrijven, zoodat de lezers deze zelf maar eens moeten gaan zien. Het andere hoofdnummer is de thriller „Le venslang". De gerechtigheid triumfeert. Het W.B.-Theat-er vertoont deze week als hoofdnummer „Ik eisch gerechtigheid" met Edward G. Robinson, Barbara O'Neill, John Beal en Wendy Barry in de hoofdrollen De verkorte inhoud is als volgt: Joh Lindsay, professor in die rechten aan een Amerikaansche Universiteit, krijgt, zooals gebruikelijk is, iedere zes jaar een jaar va- cantie. Het plan met z'n vrouw op reis te gaan, lijd't schipbreuk, omdat Lindsay zich aanbiedt als „speciale Officier van Justitie" te fungeeren om het steeds toenemende bandi tisme den kop in te drukken. Met de hulp van Eugene Ferguson, die in werkelijkheid leider van een wijdvertakte bende is, krijgt hij deze betrekking. De bedoeling van Ferguson is om met Lind-say's hulp de concurreerende benden onschadelijk te maken en dan alleenheerscher over de onderwereld te worden. Lindsay's voornaamste assistent en tevens zijn beste leerling, Paul Ferguson, is volkomen onbekend met het dubbele leven van zijn vader. Door de ex-journaliste Frankie Ballou komt Lindsay in contact met de onderwereld. Maar Juist als een der bendeleden hem beloofd, heeft, den volgenden dag met Lindsay te j komen praten, wordt deze neergeschoten. Lindsay verdenkt Frankie. begint haar ver leden na te gaan en ontdekt, dat ze Ferguson kent. Hij vermoedt, dat zij voor Ferguson werkt, wat inderdaad het geval is en nu begint hij Paul's vader te verdenken. Het is Lindsay niet gelukt om getuigen te krijgen, die verschillende verdachten van woeker en terrorisme willen identificeeren. Het bende wezen boezemt angst in, dat zelfs de slachtof fers niets" willen zeggen uit vrees, dat hun vrouw en kinderen iets vreeseüjks zal overko men. De publieke mee ning heeft zich tegen Lindsay gekeerd, om dat hij nog geen en kel resultaat bereikt heeft en tenslotte kan ook de professor zich niet handhaven. Lindsay weigert echter den strijd tegen den misdaad op te geven. Zijn studenten zullen hem helpen. Hij richt zijn bureau in zijn eigen huis op en werkt koppig door. Langzamerhand krijgt professor Lindsay alle draden van het misdadigers-wereldje in handen en om een beslissende slag te kunnen slaan, geeft de gouverneur hem nog 24 uur uitstel, alvorens hij definitief als officier van justitie aftreedt. De politie houdt nu een groote razzia, waar bij alle verdachte elementen ingerekend wor den en naar Lindsay's huis worden gebracht. Nogmaals doet Lindsay een beroep oip de slachtoffers der bandieten om hun overwel digers te identificeeren en eindelijk geven ze daaraan gevolg. De misdadigers worden ont maskerd en aan het gerecht overgeleverd. Het 2de hoofdnummer is „Veldslag in New York" Ecu ridder-roman uit Addis-Abeba Wat de tuinders kregen. Noteering van de groentenveiling. Pr ij sno tee ring va.n 20 September 1939. Spinazie per kleine kist 2835 ct. Idem per groote kist 7075 ct. Postelein per kist 2045 ct. Sla per 100 krop f 0.50f 1.70 Andijvie per 100 krop f 0.50f 1.50 Wortelen per bos 47 ct. Selderij per bos 1 ct. Peterselie per bos 1 ct. Tomaten per kilo 46 ct. Prei per kilo 3&—4'/2 ct. Uien per H.L. f 240—f 3.80 Pronkboonen per kilo 34 ct. Waspeen per kilo 34 ct. Bloemkool I per stuk 1015 ct. Idem II per stuk 35 ct. Komkommers I per stuk 35 ct. Idem II per stuk 1—2 ct. Meloenen per stuk 514 ct. Knollen per stuk 35 ct. Snijboonen per kilo 718 ct. Duibb. boon en per kilo 814 ct. Trosboonen per kilo 12—20 ct. Groene kool per kilo IV22'/2 ct. Roode kool per kilo V/22!/2 ct. Appelen per kilo 410 ct. Peren per kilo 514 ct. Druiven per kilo 2024 ct. Chineesche kood per kilo S5 ct. Augurken per 'kilo 311 ot. WIJK AAN ZEE Langs de Lijn. Een scène uit „De Duivelsecho". <Luxor Theater, Beverwijk) Vrijdag: Lijn I: 8.00 Hilversum Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.Keulen of diversen; 10.20 Parijs; 10.50 Deutschlanidsender ctf diversen 12.20 Brussel Ned. 2.20 Keulen, 2.50 Danmarks Radio. 3.35 Motala of diversen. 4.05 Danmarks Radio. 4.50 Keulen. 5.20 Brussel Fr.. 6.20 Brus- el Ned. 7.50 Keulen. 8.20 Brussel Fr., 9.20 Rome of diversen. 10.20 Brussel Ned. 10.30 irussel Fr., 11.20 Boedapest of diversen. Lijn IV: 8.Brussel Ned., 8.20 Engeland of iiversen; 1.05 Parijs, 1.550 Brussel Fr., 2.20 "Cn gel and of diversen. 6.38 Brussel Fr., 7.20 rramofoonmuziek of diversen. 7.50 Parijs. 9.20 'ngeland, 9.35 Brussel Fr., 10.20 Breslau, 10.30 Boedapest of diversen, 11.— Danmarks Radic }f diversen. Lijn V,. Diversen, Maar ;,het" begon in China. ,,'fc Begon in China" is een film, die er rond voor uitkomt dat zij het publiek in den ruimsten zin van het woord „amusement" wil geven, zij is. als de combinatie veroorloofd ware „komische avonturenfilm". Zij bestaat uit reeksen exotische en gedurfde fantasieën, die met de werkelijkheid alleen dit gemeen hebben, dat zij in elk geval met de uiterste kundigheid van moderne filmregie en ensce- neering ergens „gemaakt" moesten worden. Men kan bovendien nog constateeren, dat zij inderdaad een blik geven op de waaghal-, zige romantiek der moderne wereldnieuws- jagers, de cameramen, die als razende repor ters over de gansche wereld gestuurd wor den om het laatste nieuws het eerste thuis te brengen.Maar ,,'t Begon in China" wil allerminst een „documentaire" van 't leven dezer mannen-van-actie zijn. Metro- Goldwyn-Mayer koos twee harer bekendste en allerpopulairste figuren. Clark Gable en Myrna Loy, om aan een film, die als avontuur inderdaad tien maal stoutmoediger dan Test-Piloot" is, glans en brille van spel te verleenen. Maar vooral.geen realisme. De beide hoofdpersonen schijnen zich voort durend te vermaken temidden der fantasti sche gevaren, die hen van minuut tot minuut bedreigen, zooals zij hopen, dat daarmede en daarover het publiek zich vermaakt en op genomen wordt in een lichtelijk ironisch ge tinte fantasie tegen den achtergrond van in derdaad in dit moderne leven bestaand, maar dan vrij wat minder romantisch, minder toe gespitst, avontuur. Deze film dankt haar ontstaan aan een ty pisch voorval uit do wereld der actualiteiten- jagers zelf: het idee voor dezen modern-tech- nischen ridder-roman rijpte in Addis-Abeba, toen daar de bekende journalist en scenario schrijver Laurence Stallings en de camera man Len Hammond hun tijd verdeden met het wachten op den Italiaanschen aanval in Abessynië. Samen werkten zij de gedachte van den toen al in China dreigenden we reldbrand uit, Len Hammond schreef 't als short story voor zijn collega-reporters en pu bliceerde het. Een jaar later bewerkte Lau rence Stallings, die destijds reeds de film „What Price Glory?" maakte, de story voor de film. De verfilming zelf. met haar drie groote avonturenreeksen het bombardement van Shanghai en de landing der vliegtuigen met cholera-serum aldaar, de verfilming van het midden op zee in brand vliegende en ontplof fende munitieschip, het zoeken naar den ver misten aviateur in het „Hinterland" van Su riname leverde tal van moeilijkheden op en wellicht ware er een even pakkende film over de verfilming van ,,'t Begon in China" te schrijven. Bij het in brand vliegen van het op Shanghai's vliegveld landende vliegtuig, vloog de heele kist in brand. Clark Gable en Myrna Loy raakten een oogenblik in ernstig gevaar eri het was inderdaad Gable, die Myrna Loy in letterlijken zin het leven „red de". Tijdens de waarlijk grandioze verfilming van den brand aan boord van het daartoe op geofferde s.s. „La Playa" bevonden zich niet minder dan 600 technici en experts op het schip zelf, dat van bakboord tot stuurboord een fakkel geleek. Amerika's beroemdste cameramen voor jungle-opnamen, Richard Rosson en Clyde de Vinna, namen scènes der vuurdansen onder de Indianen op. Het tweede hoofdnummer is „De verpleeg ster van Brooklyn". MILITAIRE ONTSPANNING. Te Wijk aan Zee werd dezer dagen het initia' tief genomen tot oprichting van een comité uit de militairen zelf tot ontspanning voor de winteravonden. De vorderingen zijn van dien aard, dat reeds Vrijdag 22 September zal begonnen worden met de filmvertooning „Robin Hood". Verder ligt 't in de bedoeling geregeld per week twee voorstellingen te geven. Het Comité is als volgt samengesteld: Korp. C. Kochleim, voorzitter. T. Koops, secretaris, F. v. d. Heide, A. Soto, korp. T. Oldenburg en J. E. Sleijswijk, leden. VEERTIG JAAR TROUWE DIENST. In Wijk aan Zee hoopt mej. Elisabeth Rijnders, Zondag a.s. den dag te herdenken, dat zij voor veertig jaar in dienst kwam bij de familie Bos-Huender. Natuurlijk is zij er nu als kind in huis en de familie Huender zonder „Tante Betje" is on denkbaar. Ook de regeering erkende haar verdiensten en door burgemeester Scholtens werd haar in 1937 de bronzen eeremedaille uitgereikt Zondag is er gelegenheid tot gelukwenschen en waait de vlag van Westerduin! zone naar een veiliger gedeelte al* poort over te brengen. S33. Zoo is dus de zaak voor wiik 4 geregeld. Hopen we, dat het nooit'op zijn dat deze papieren organisatl» bewijzen, ook in de practijk deugdaZS» Het Nederlandsche motorschinVte8(!bn. dat in de Downs geankerd was van de lading door de Engelsrtï ïfRss teit, is thans vrijgegeven en arriiti ®iri- ren, komende van West-Indië hT?e 9». haven Amsterdam. 9e tjw De luchtverdediging van Wijk A. Vrijwillige luchtverdediging werkt samen met den Gem. Luchtbeschermingsdienst. Wijk A is het Westelijk deel van IJmuiden tot de Evertsenstraat als onderdeel van de verschillende wijken, waarin onze gemeente door de luchtbescherming is verdeeld. En wijk A is op haar beurt verdeeld in 19 blokken, elk met een blókleider. Dat de organisatie der luchtbescherming voor dit deel der gemeente aardig op pooten staat bleek ons uit de inlichtingen die wij kregen van den wijkleider, den heer J. M. Heijkoop, welke inlichtingen werden aangevuld door het hoofd van tien Gem. Luchtbescher mingsdienst, den heer Putman Cramer. De Gemeentelijke Luchtbeschermingsdienst en de afdeeling Velsen van de Nederl. Vereeni ging voor Luchtbescherming werken nauw sa men: genoemde dienst regelt het werk der vrijwilligers, de vereeniging regelt de indee ling der gemeente in wijken en blokken, ook al weer in overeenstemming met den gemeen telijken dienst. De vrijwilligers van den lucht beschermingsdienst treden pas op als er wer kelijk gevaar dreigt. Maar in tijd van nood kan men natuurlijk niet op honderd plaatsen tegelijk zijn. Om deze reden heeft het hoofd van den dienst het initiatief genomen tot een blok-organisatie. Aan het hoofd der blokken staat een blókleider die de innerlijke organi satie van zijn blok regelt, als indeeling der brandwachts, E. H. B. O.-dienst, hulppolitie, ordonnansendienst enz. De blokleiders zijn reeds gekozen. Zij zijn de schakels tusschen hun blokken en het hoofd van den dienst. De indeeling in blokken is noodig, omdat er niet voldoende vrijwilligers zijn om op vele plaatsen tegelijk te kunnen optreden. In eer ste instantie moeten bij een ongeval de blok ken zelf de handen uit de mouw steken. Ook bij de oefeningen treedt de blókleider op, hij organiseert cursussen voor hulpverleening enz. Bij ernstige ongevallen treedt de blók leider op om via het hoofd van den gemeen telijken dienst de hulp van den vrijwilligers- dienst in te roepen. Hij moet tevens de in woners van zijn blok van voorlichting dienen, hij zal propaganda maken voor de vereeni ging en trachten vrijwilligers te krijgen voor den algemeenen dienst. In ieder blok is nu dus een officieel persoon aanwezig tot wien men zich, wanneer dit noo dig mocht zijn. kan wenden. Er komen blok- posten die in de uren des gevaars 24 uur van den dag bezet zijn. Zooveel mogelijk komen de ze blokposten midden in de blokken te liggen. De blokleiders blijven in hun rayon. Zij moe ten zorgen voor het noodige materiaal. In eenige blokken is men al bezig gelden bijeen te brengen en waar men hiermee doende is, wordt het werk met succes bekroond. In één der blokken van wijk A is reeds 100 gulden opgehaald. In ditzelfde blok zijn vijf ver- bandkisten geschonken. De bedoeling is voorts, dat de blókleider de beschikking krijgt over de gegevens van de bevolking van zijn blok, van het materieel waarover men beschikt en van de maatrege len, die de bewoners zelf reeds genomen heb ben, als het maken van schuilgelegenheden. De heer Putman Cramer wees er nog op, dat het ook tot de taak van den blókleider behoort, een persoonlijken band te leggen tusschen de bewoners van een blok. Want wat men nu cre- eert voor oorlogstijd moet ook dienstbaar ge maakt worden voor vredestijd. De bevolking wordt zoodoende op elkaar ingesteld, meende j de heer Putman Cramer. Ook de evacuatie der bevolking werd nog 1 ter sprake gebracht. Bij den dienst is niets bekend van evacuatie; dit zal wel van de om standigheden afhangen, maar wanneer dit noodig mocht zijn, zal de blókleider dit ook regelen, bijv. wanneer het noodig mocht blij ken, een aantal inwoners uit een onveilige De kroonprinses van Italië heeft de leidi» van het Italiaansche Roode Kruis 0n Jf genomen. c" Een jaar Rex Theater. Directie boekte bevredigende resultaten Het is deze dagen alweer een jaar geleden dat het Rex Theater, de fraaie bioscooo aan den Groeneweg zijn openingsvoorstelling«r bij welke gelegenheid burgemeester Kwint zijn bioscopische redevoering hield voor eèn geheel gevulde zaal. In verband met dit jubileum hadden we gis. teren een onderhoud met de directie, mevr. Dekker en den heer C. Dekker om eens te ver* nemen, hoe het eerst jaar verloopen is. We zijn best tevreden, zeide mevrouw Dek» ker. Het is een moeilijke tijd voor ons geweest vooral in het begin, toen we een onverwachte bestrijding ontmoetten, gegrond op praatjes, Maar dat is nu voorbij. Wij zijn doorgegaan en dank zij onze mooie inrichting met haar prachtige installaties, dank zij onze goede films zien we voortdurend een toenemende be langstelling. Het publiek hebben wij geheel op onze hand en dat wil zeggen, dat elke be zoeker een propagandist is. Voor onzen jubileumavond, zoo sloot de heer Dekker hierbij aan, hebben we een bijzonder fraai programma samengesteld. De hoofdfilm is de beroemde film van Julien Duvivier „Champagne" met Albert Préjean in de hoofd rol. Alle Nederlandsche dagbladen hebben deze voortreffelijke Fransche film als om strijd geprezen, zoodat de directie met deze film een goede keus gedaan heeft. Zoo staat deze jonge onderneming, aan wel ker succes velen getwijfeld hebben, kernge zond daar, zoodat zij hoopvol haar tweece levensjaar kan beginnen. Wij twijfelen er niet aan ot het zal met Rex steeds crescendo gaan. ONDERLINGE COMPETITIE D.C.IJ. Dinsdagavond is in „Kennemerhof" de vierde ronde gespeeld van de onderlinge com petitie. De uitslagen luiden alsvolgt: HühlLichte ndahl 2-4) K. de JongH. Laros 0-2 v. d. HeijdeStruik 2-0 LigthartH. Wolff 2-0 HühlD. Ost 1-1 Merwev. Loon 2-0 J. Bal—P. Kok 2-0 Struikv Leeuwen 0-2 HoekBrand 1-1 Ligthartv. d. Heijde 2-0 Schagen|P. Visser 2-0 KuykVisser Sr. 2—0 H. Schaap—P Beets 2-0 Na de vele verliezen, die D. C. IJ. de laatste jaren aan spelers heeft geleden is het thans weer verheugend, dat de oprichter en pionier van D. C. IJ., de heer P. Visser, die ook een goed speler is, zich weer bijde dam club heeft aangesloten. DANSINSTITUUT VAN DOKKUM. Het moderne, naar de eischen des tijds in gerichte dansinstituut van Dokkum, dat thans gevestigd is in de Kalverstraat, zal Zaterdag middag officieel geopend worden. SANTPOORT ONTSPANNING VOOR DE MILITAIREN. De filmavond in de Ned. Herv. Kerk, welke den militairen Donderdag jl. op den avond van den V.C.J.B. reeds was toegezegd, gaat heden avond door. Het optreden van „Santpoorrs Klein Cabaret" in „Zomerlust", dat eveneens hedenavond voor de militairen zou geschieden, is afgelast. Een beeld uit de film ,,'t Begon in China» .(Kennemer Theater, BeverwlJW

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2