Conflict blijve gelocaliseerd Vexyeten qetd. Goebbels versus Knickerbocker RADIO PROGRAMMA gflSïfÖKÖ 25 'SEPTEMBER 1939 Mussolini's meeging.: pe loods worde niet gestoord in stormweer Mussolini. Zaterdagmorgen heeft Mussolini, naar het Italiaansche persbureau Stefani meldt, in het Palazzo Ve- nezzia een toespraak gehouden tot de Fascistische leiders uit Bologna, waarin hij o.a. zeide: „Wij ontmoetten elkaar op een stormachtig oogenblikwaarop niet alleen de kaart van Europa, doch misschien ook die van werelddeelen op het spel staat. Niets is natuurlijker dan dat deze groote gebeurtenissen en hun te rugslag in Italië ook onder ons emo ties hebben opgewekt. Een zekere menschelijke gemeenschap, teer klein, doch buitengewoon onsympathiek, die in de meest sombere uithoeken woonde, heeft geprofiteerd van dezen buitengewonen en begrijpelijken geestestoestand. Engelsch commentaar op Mussolini's rede. Qeett teden tot uxif-iiging. dec Jialiaanscfte politiek „Engeland kan den strijd niet staken." Welingelichte leringen te Lon'den zijn van meening aldus meldt Reuter, dat de grondtoon van de door Mussolini te Bologna gehouden re devoering gematigd was. Zij juichen zijn ver- toe, dat Italië neutraal zal blijven en j van het conflict zal vermijden. c wordt het feit, dat Italië op alle ge beurtenissen voorbereid is als een natuurlijke voorzorgsmaatregel, welke voor alle neutrale n van Europa geldt, aanvaard. Zijn opvat ting, dat het oogenblik gekomen is om de vijan delijkheden te staken, wordt, naar de diloma- tieke correspondent van Reuter zegt, in Brit sche kringen niet gedeeld. Het oorlogsdoel van Groot-Brittannië is door minister-president Chamberlain op duidelijke en ondubbelzinnige wijze uiteengezet en het feit dat Polen voor het oogenblik ter neder ligt, doet niets af aan de kracht en geldigheid dier verklaring. De „Daily Herald" schrijft, dat de Poolsche nederlaag geen wijziging brengt in de vastbe slotenheid van het Britsche en het Fransche volk. Deze volken hebben besloten de wereld te beveiligen tegen agressie. Zij zullen den oorlog voortzetten tot het nationaal-socialisme voor Joed is ondergegaan. Dc „Daily Express" zegt, dat Engeland niet Duitschland maar het Hitlerisme wil uitroeien. Dit is de zaak, waarvoor Engeland strijdt en tee zaak gaat ver uit buiten het vraagstuk van oe Poolsche onafhankelijkheid. Volgens de .•Manchester Guardian" wordt van het Britsche volk gevraagd, dat het zich gedraagt alsof zijn Sjeluk en zelfrespect door het groote ongeluk van het dappere volk, waaraan de Britsche regee rt, Pittigste beloften heeft gedaan, onge kookt zijn. Tot welk een peil zou Engeland in «historiezinken, wanneer het deze belofte ver ried? «News Chronicle" schrijft, dat de toon van Mussolini's verklaring niet deed vermoeden, hg goedkeuring van Frankrijk en Engeland en is niet waarschijnlijk, dat die goedkeuring gegeven zal worden. «Houding van Frankrijk en Engeland bekend." ver»? ^'"OÜicieele Fransche mededeeling in lu i ^at groote belangstelling getoond is v»n,!J voering van Mussolini en de daarin atte aanduidingen betreffende Italië's hou- hSLm j huidige conflict. Na verklaard te bavin11' .^e pogin2en van Mussolini tot hand- 1 wf V?n den vrec*e zooals zijn démarche van PrancÜL r' hoogelijk gewaardeerd zijn door de nadmir regeering. legt deze verklaring er den ttmJu °P' dat de Duitsche agressie de interna ls „.j^^kiidigheden omverg< erklanng besluit als volgt: benh„n .h.e en F^nsche rt0 beid hÜl poftie reeds met de grootste duidelijk- ladier fc tu gemaalct. De verklaringen van Da- en von!- ït-j evenals die van Chamberlain eens gendhed standpunt der geallieerde mo- oins ingenomen is in overeenstem- fileerd'' verdragen met Polen, gedefi- Het is deze gemeenschap, die zekere ge- uchten in omloop heeft gebracht, waar van eenige zeer belachelijke mij persoonlijk betroffen. Dit verschijnsel was voorbestemd om uit zichzelf te verdwijnen, anders zou ik hebben moeten twijfelen aan een ding, waarin ik steeds krachtig heb geloofd, nl. dat het Italiaansche volk een der meest intelli gente volken is van de wereld. Zonder de zaak te dramatiseeren, want dat is de moeite niet waard, kan men hieruit de conclusie trekken, welke men in één woord kan sa menvatten. De kleinste hoekjes te reinigen van de overblijfselen van het maconieke, Joodsche anti-fascisme. Wij zullen niet toestaan, dat door de een of ander de physieke en mo- reele gezondheid van het Italiaan sche volk wordt geschaad. Het Italiaansche volk weet, dat het den loods niet moet storen, vooral niet, wanneer hij bezig is te sturen in stormachtig weer en het weet ook, dat het hem niet elk oogenblig vra gen moet stellen over den koers. Indien ik op het balkon zou verschijnen en het Italiaansche volk bijeen roepen, dan zou dit niet zijn om het den toestand uiteen te zetten, doch om het zooals is geschied op 2 October 1935 en 9 Mei 1936, beslissingen mede tedeelen, welke historische beteekenis hebben. Op het oogenblik is dit niet het geval. Onze politiek is vastgesteld in de verklaring van 1 September en er is geetn reden om dit te wijzigen. Dit beantwoordt aan onze natio nale belangen, aan onze verdragen en politieke overeenkomst en aan het verlangen van alle volken, ook het Duitsche, hetgeen is: minstens het conflict te localiseeren. Bovendien, nu Polen geliquideerd is, is Europa in werkelijkheid niet in oorlog. De massa's van de legers zijn nog niet in con tact is gewee,st. Het is zeker met de wijze bedoe ling het conflict niet uit te breiden, dat de regeeringen van Londen en Parijs nog niet hebben gereageerd op het Russische voldongen feit, doch door zoo te handelen hebben zij hun moreele recht vaardiging, welke ten doel had het Duitsche voldongen feit te herzien, gecompromitteerd. In een toestand als de huidige, vol ontel bare onbekendheden, is spontaan onder de massa van het Italiaansche volk een leus ontstaan, zich militair voor te bereiden voor iedere eventualiteit, zooveel mogelijk de vredespogingen steunen en waakzaam en zwijgend te arbeiden. Ziedaar de fascisti sche stijl, die moet zijn en is ook de stijl van het Italiaansche volk. Lichting 1937 in Spanje gedemobiliseerd. Vijftigduizend soldaten „zwaaien af". De Spaansche ministerraad, die Zaterdag te Burgos bijeenkwam, heeft besloten tot demobilisatie van lichting 1937. Door dit be sluit zullen ongeveer 50.000 soldaten „af zwaaien". Er blijven nog steeds onder de wa penen de lichtingen 1938, 1939 en 1940, de Spaansche regeering bevestigt hiermede op nieuw haar formeele voornemen om neutraal te blijven, aldus een Havasbericht uit Burgos. Het dagblad „Informaciones" schrijft onder het opschrift „de plicht der neutralen" dat de taak van Spanje moet zijn het verbinden der gewonden zonder daarbij onderscheid te ma ken. „Stellig om de aldus getrokken lijn te volgen, neemt de Spaansche regeering de be scherming op zich van de Duitsche belangen in Algiers en Palestina en de Fransche be langen in Slowakije. Dit besluit toont duidelijk dat de Spaansche wil tot neutraliteit geen onverschilligheid in houdt. De Spaansche opvatting van altruïs me en Christelijkheid is levendiger dan ooit. Wanneer het om edelmoedigheid gaat,, trach ten de Spanjaarden geen verschil te maken". Engelsche burgervliegers bij de militaire luchtmacht. Alle vliegers onder de 28 jaar kunnen worden opgeroepen. Het A.N.P. verneemt uit Londen dat het per soneel behoorende tot de eerste categorie der burgerluchtschip d.w.z. alle vriegers benedeen 28 jaar, die in het bezit zijn van brevet mededeeling ontvangen hebben, dat zij bin nenkort zouden kunnen worden opgeroepen om bij de Koninklijke Luchtstrijdkrachten te dienen. Amerikaansch oorlogsschip verleent hulp aan Engelsch zeilschip. „Scheerkaarten" in Duitschland. Havas meldt, dat de Duitsche radio omroep heeft bekend gemaakt, dat men zich in Duitschland niet meer kan laten scheren zon der speciale kaart. Duikboot nam de vlucht. De Amerikaansche schout-bij-nacht Courtney, commandant van den Ame- rikaanschen kruiser „Trenton" heeft bijzonderheden medegedeeld over de wijze waarop hij bijstand heeft verleend aan het Britsche zeilschip „Constant", dat door een duikboot werd bedreigd. In den ochtenduren ving hij de S.O.S.-sig- nalen van de „Constant" op en zond bij den torpedojager „Jacob Jones" ter assistentie. De torpedojager kwam in de nabijheid van de „Constant" juist toen de duikboot onder wa ter verdween, de Amerikaansche schout-bij- nacht veronderstelde, dat de onderzeeër zich verwij derde toen hij de Amerikaansche kleu ren zag. De torpedojager voorzag de „Con stant" van voorraden en water, die aan boord ontbraken Jacht van Venezolaansche president aangehouden? Het Duitsche Nieuwsbureau meldt dat het tot de Venezolaansche oorlogsmarine be hoorende jacht „Leandro" van den president van Venezuela binnen de Venezolaansche ter ritoriale wateren is aangehouden door een Engelsch oorlogsschip, dat een waarschu wingsschot voor den boeg van het jacht loste en ondanks het protest van den kapitein, die wees op de Venezolaansche oorlogsvlag, waar onder het jacht voer, het schip van onder tot boven liet onderzoeken. Zal de Engelsche Staat het voor de oorlog voering aanwenden? LONDEN, 25 September. Meer dan 1.000.000.000 pond sterling ligt onopgeëischt en vergeten op de banken in Engeland. Er wordt thans voorgesteld deze enorme som door den Staat in be slag te nemen teneinde de kosten van den oorlog te helpen dragen. De volle waarde van dit vergeten geld valt onmogelijk te schatten. De „slapende" fondsen, die berusten bij het Hooggerechts hof, bedroegen enkele jaren geleden 55.500.000 pond sterling, en de nominale waarde van de aldaar gedeponeerde beleg gingen ging een bedrag van 53.000.000 p.st. te boven. Sommige bedragen werden reeds bijna honderd jaar geleden op de banken gede poneerd. Toen de vijf groote banken aan het einde van het halfjaarlijksch boekjaar haar rekening opmaakten ontdekten zij 8.000.000 p.st. geboekt en vergeten geld. De directies hebben getracht de eigenaars op te sporen. Alles is gedaan om hen te ontdek ken. Zij waren blijkbaar verdwenen. Op de Postspaarbank bevindt zich een be drag van 1.000.000 p. st. onopgeëischt geld. De National Debt Commissioners bewaren 4.000.000 p.st. voor de vermiste eigenaars. In handen van advocaten en trustees be vindt zich een bedrag van 15.000.000 p.st. dat nog opgevraagd moet worden. De bedra gen, die op de banken zijn achtergebleven, varieeren van enkele tot duizenden ponden. Menig minister van financiën heeft met verlangende blikken naar deze gelden geke ken. De rente maar zelden het hoofdbe drag - wordt besteed aan liefdadige of andere doeleinden .Maar de hoofdsom blijft onaange tast wellicht een nuttige tegemoetkoming voor de 500.000.000 p.st. welke zijn goedge keurd ter dekking van de kosten, waarop de huidige oorlog Engeland komt te staan, (United Press.) Drie schepen van neutrale landen tot zinken gebracht. Twee Finsche en een Zweedsche boot. Reuter meldt uit Oslo dat het 3800 ton meten de Finsche schip „Martii Ragnar" Zaterdag buiten de zuidelijke kust van Noorwegen door 'n Duitsche duikboot tot zinken is gebracht. De bemanning kreeg opdracht in de booten te gaan, de „Martii Ragnar" werd tot zes mijl uit de kust nabij Bergen gesleept en tot zinken ge bracht. De bemanning, welke uit 24 personen be stond, roeide in twee booten den geheelen nacht door en kwam den volgenden morgen aan land. Het schip was met een lading cellulose van Kemi in Finland op weg naar Eplesmere in En geland. Zaterdag werd een tweede Finsch vaartuig door Duitsche duikbooten tot zinken gebracht. Het was het 1360 ton metende stoomschip „Wal- ma". Twee onderzeeërs torpedeerden het schip ten westen van de Zweedsche kust. De uit 18 koppen bestaande bemanning kon ook in dit geval gered worden. De Finsche gezant te Berlijn zal bij de Duit sche regeering een protest indienen. Zondag is bovendien de Zweedsche vrachtboot .Gertrud Bratt" ten zuiden van de Noorsche kust gezonken. De geheele bemanning werd gered en is in middels behouden aan de Noorsche kust aange komen. Men gelooft, dat het schip tot zinken is gebracht door een Duitsche duikboot die door een vliegtuig geassisteerd werd. Normale betrekkingen tusschen Hongarije en Rusland. Hongaarsche gezant te Moskou benoemd. Officieel wordt uit Boedapest mede gedeeld, dat de diplomatieke betrek kingen tusschen Hongarije en de Sovjet Unie hersteld zijn. Kristoffy, raadsheer van de legatie te Warschau, is benoemd tot Hon- gaarsch gezant te Moskou; de regee ring van de Sovjet Unie heeft haar agrément verleend. Het herstel van deze betrekkingen moet het verkeer tusschen beide landen, die tengevolge van de aankomst van de Sovjettroepen aan de grens van Polen en Hongarije buren zijn geworden, vergemakkelijken. De Russische troepen bezetten alle grens posten tot aan de San, niet ver van de Hon gaarsche grenspost Uzsok. Wilna onder Sovjetbewind. Hoe het nieuwe stadsbestuur samengesteld is. LONDEN, 25 September. Radio-Moskou heeft aangekondigd dat het bestuur van Wilna is over genomen door een comité bestaande uit een boer, een onderwijzer, een spoorwegarbeider en een handwerksman. De vervolging van de rijke landeigenaren duurt voort. In deze radiomededeeling ziet men in Lon'den een aanwijzing dat Wilna in Russische handen zal blijven. (United Press). De „Royal Scepter" verging met man en muis. Duitschland schond het Protocol van Londen, constateert het Britsche ministerie van voorlichting. Men heeft alle hoop opgegeven de bemanning van het Engelsche schip Royal Sceptre" dat in den Atlantischen Oceaan gezonken is, levend te vinden. Het Britsche ministerie van voorlich ting deelt mede dat geen enkel oorlogs schip een spoor van het vermiste schip heeft gevonden, waaraan het toevoegt, dat het schip moet zijn getorpedeerd volkomen in strijd met het Protocol van Londen, waarbij ook Duitschland is toe getreden, aangezien de bemanning niet in veiligheid was gebracht, waaronder wordt verstaan, dat zij gelegenheid krijgt in reddingbooten te gaan bij kalm weer en in de nabijheid van de kust. De „Royal Sceptre", metende 4.853 ton, werd in het begin van September tot zinken ge bracht. Een SOS-signaal van het schip, dat zich toen op ongeveer 300 mijl ten westen van Ouessant bevond meldde, dat het schip onder vuur geno men werd door een Duitsche duikboot en voeg de hier later aan toe, dat de bemanning bevel had gekregen het schip, dat in zinkenden toe stand verkeerde, te verlaten. Op 6 September werden telegrammen ont vangen, volgens welke Deensche en Noorsche schepen de plaats des onheils afgezocht ha'd- den, maar geen spoor hadden gevonden van de booten. Sinds drie weken is nu niets meer ver nomen. Engelsch patrouillevaartuig op een mijn. Het Engelsche ministerie van marine deelt mede, dat het 500 ton metende Britsche pa trouillevaartuig „Kittiwake" op 20 September in het Kanaal op een mijn is geloopen. Vijf op varenden worden vermist, waarschijnlijk zijn zij omgekomen. Twee anderen zijn in het hospitaal opgenomen. De „Kittiwake" is voor herstel naar de haven teruggekeerd. JUnecikaanscke foucnatist keel zich volgens den ministec aan «leugeniouenalistiek» schuldig gemaakt De Duitsche minister voor pers en propaganda, dr. Goebbels, heeft Zon dag opnieuw het woord gevoerd voor vertegenwoordigers der buitenland- sche pers, zoo meldt het D. N. B. Hij refereerde allereerst aan zijn jongste verklaring, dat de rijksregee- ring vast besloten is de neutraliteit van België, de Nederlanden en Luxem burg strikt in acht te nemen. (Goebbels, Hij verklaarde in dit verband, dat de hand having der neutraliteit natuurlijk niet alleen tot deze drie staten beperkt wordt, doch dat Duitschland vastbesloten is de neutraliteit van alle staten streng in acht te nemen. Dr. Goebbels herinnerde er vervolgens aan, dat hij buitenlandschen journalisten gele genheid had gegeven zich te overtuigen van de absoluut geconsolideerde toestanden in het protectoraat. De minister vervolgde: Een voorbeeld van journalistieke vervalsching is mij vanochtend bekend geworden. De Engelsche pers deelt mede: minister van propaganda Goebbels heeft in zijn bespreking met buitenlandsche journalisten moeten toegeven, dat in het pro tectoraat Bohemen en Moravië 5.000 arresta ties zijn verricht. Ik laat, aldus dr. Goebbels, een oordeel over deze wijze van journalistiek aan u zelf over. Goebbels vervolgde: Gij weet, dat ik pro beer u bij uw werk zoo weinig mogelijk last te bezorgen. Ik zou niet in de voetsporen willen treden van de Engelsche politiek van infor matie in den vorm, die een beter wetende, opperwijze censuur de journalistiek van iede re mogelijkheid tot ontwikkeling berooft. Daarenboven heb ik evenwel ook een be paalde opvatting van eer voor de journalistiek. Ik geloof, dat aan de andere zijde niemand mij kan verwijten, dat ik ooit bewust van een politieken tegenstander iets heb gezegd, dat die eer raakt, indien ik er van overtuigd was, dat dit niet juist zou kunnen zijn. Natuurlijk kan ook de journalist zich vergissen, doch dan is het geen oneer voor een journalist te er kennen, dat hij zich vergist heeft. Het meest smadelijke nu wat men een staatsman kan verwijten is, dat hij corrupt is, dat hij niet uit ideëele motieven handelt, doch zijn poli tiek bepaalt volgens materieele voordeelen. En het meest smadelijke is het verwijt, dat een staatsman in den oorlog van zijn eigen volk niets beters weet te doen dan geld naar het buitenland te smokkelen, in het vooruit zicht, dat hij dien oorlog zal verliezen, om zich dan in het buitenland te dekken en te verzekeren. De „verdienste" dit verwijt te hebben inge bracht tegenover de leidende Duitsche man nen komt toe aan den bekenden Amerikaan- schen journalist Knickerbocker. De heer Knickerbocker heeft via een Amerikaansch persagentschap den laster verspreid, dat zes leidende nationaal socialisten groote vermo gens naar het buitenland hebben gebracht en hebben gedeponeerd bij neutrale en ten deele vijandelijke banken. Ik heb geen ander middel gezien om deze leugen den nek om te draaien, dan over te gaan tot een tegen-aanval. De heer Knickerbocker heeft in zijn eerste bericht beweerd, in het bezit te zijn van pa pieren, die uitwijzen, dat wij deze gelden heb ben gedeponeerd op Engelsche en Zuid-Ame- rikaansche banken. Ik heb nu hem vla den Engelschen dienst van den Duitschen radio- omroep met klem verzocht, deze papieren in een toonaangevend Engelsch of Amerikaansch blad te publiceeren. Ik zou er dan persoon lijk voor instaan, dat hij van ieder bedrag, dat hij als door Duitsche staatslieden in den vorm van deviezen of verzekeringspolissen naar het buitenland gesmokkeld bewijst, tien procent zal ontvangen. Wanneer de heer Knickerbocker dus door papieren of documenten kan bewijzen waar het bedrag van vijfhonderd millioen mark zich bevindt, dan zou hij vandaag of morgen vijftig millioen kunnen verdienen. Indien u den heer Knickerbocker kent, zult u er, evenals ik, van overtuigd zijn, dat hij, indien hij de papieren zou bezitten, niet zou dralen in één nacht zooveel te verdienen als hij door zijn leugenjournalistiek in zijn heele leven niet kan verdienen. De heer Knicker bocker heeft evenwel gezwegen en zich naar Amerika ingescheept. Thans lees ik tot mijn groote verwondering, dat de Londensche radio een nieuwe geschiedenis heeft weten te ver tellen. Volgens deze lezing zou ik mijn som matie hebben verbonden aan een termijn wel ke reeds was afgeloopen op het oogenblik, dat het bericht daarover werd gepubliceerd. Aan dezen gang van zaken heb ik niets toe te voe gen. Ik herhaal: het onjuiste bericht ver scheen Woensdagmiddag voor het eerst. Don derdag in den namiddag heb ik den heer Knickerbocker reeds door de Duitsche radio laten omroepen en hem een termijn gesteld van 12 uur. De heer Knickerbocker heeft van deze termijn geen gebruik gemaakt, doch zich inmiddels naar Amerika ingescheept. Vandaag laat hij door de Londen sche radio verklaren, dat ik den ter mijn zoodanig heb vastgesteld, dat hij reeds was afgeloopen eer er zelfs over was gesproken. Ik geloof niet te veel te zeggen, wanneer ik hiermede ver klaar, dat de heer Knickerbocker als een internationale leugenaar en ver- valscher aan de kaak is gesteld. „Koffie voor Hitier". Door de Engelschen in beslag genomen. Naar te Londen wordt medegedeeld bestaat de laatste voorraad in beslag genomen contra bande uit 20 balen koffie, wegende meer dan twee ton en geadresseerd „Aan Z. Exc. Herrn Hitier, president der Groot-Duitsche republiek vracht betaald". De koffie was op 12 Augustus verzonden uit Aden met bestemming Hamburg. UnJ DINSDAG 26 SEPTEMBER 1939. HILVERSUM I 1875 en 414 M. AVRO-u itzending. 8.Eventueel: Berichten A.N.P.; Orgelspel. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.55 Concertgebouw orkest en solisten (opn.) 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrooiw. 10.35 Ensemble Rentmeester. 11.Causerie „De vrouw en het wereldbeeld". 11.10 Huis houdelijke wenken. 11.35 Ensemble Hentmees- ter. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.45 Eventueel: Berichten A.NP.; AVRO-Amusementsorkest. I.15 Het Lyra Trio. 2.— Omroeporkest. 2.45 Declamatie. 3.05 Jetty Cantor's ensemble en gramofoonmuziek. 4.30 Kinderkoor. 5.Kin derhalfuur. 5.30 Avro-Amusementsorkest. 6.15 Gramofoonmuziek. 7.Avro-Dansorkest. 7.40 Causerie .Allereerste hulp bij luchtaanvallen". 8.— Berichten A.N.P., mededeelingen. Even tueel: Vraag en antwoord. Hierna: Causerie „De bewegelijke wereld". 8.35 Verkorte opera .Des Saltimbanques". 9.35 Declamatie. 10.20 Het Renova-septet. 11.Berichten A. N. P. Hierna tot 12.— Jascha Trabsky's dansorkest. HILVERSUM II 301.5 M. KRO-uitzending. 8.009.15 Gramofoonplaten. 10.Gramo foonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12. Berichten. 12.15 KRO-orkest. (1.001.20 Gra mofoonmuziek). 2.Vrouwenuur. 3.Gra mofoonmuziek. 3.15 „La Traviata", opera (gr. platen). 5.— KRO-Melodisten en solist. (5.45- 6.05 Felicitatiebezoek). 6.35 Sportpraatje. 7.— Berichten. 7.15 Friese causerie. 7.35 Gramo foonmuziek. 7.40 Reportage. 8.— Berichten A. N. P., mededeelingen. 8.15 Stedelijk orkest van Maastricht en solist. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.30 De Meesterzangers. (9.409.50 Gramo foonmuziek). 10— KRO-orkest. 10.30 Berich ten A.N.P. 10.40 KRO-Melodisten en solist. II.3012.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. Geen opgave ontvangen. RADIO-PARIS 1648 M. Geen opgave ontvangen. KEULEN 456 M. Geen opgave ontvangen. BRUSSEL 322 M. 12.20 Omroepdansorkest en gramofoonmu ziek. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.30 Omroep dansorkest en gramofoonmuziek. 1.502.20, 5.20, 6.50 en 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Ont span ningsprogramma voor soldaten. 9.20 en 10.30 Het Belgische Nationale orkest. 10.50 11.20 Gramofonomuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Radio orkest. 1.502.20 en 5.20 Gramofoonmuzieik. 6.35 Piano en hoorn. 7.10 Gramofoonmuziek. 8.20 Uitzending voor soldaten. 8.50 Radio- tooneel. 9.25 Radio-orkest. 10.3011.20 Gramo foonmuziek.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5