De ton. BURGERLIJKE STAND. Amateurfotografen openden liet seizoen. Vertooning van fraaie smalfilms. r De Beverwijksche Amateurfotografenver- èeniging heeft gisteravond het nieuwe werk- seizoen geopend met een smalfilmavond in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw. De voorzitter, de heer Broertjes, sprak een ope ningswoord, waarin hij in het bijzonder bur gemeester en mevrouw Scholtens verwel komde. Spr, wees er vervolgens op, dat de fotografie in deze bewogen tijden zoo vol zorgen en spanning, een welkome afleiding biedt. Daarom heeft de Beverwijksche Ama teur Fotografen-vereeniging niet geaarzeld voor de komende wintermaanden een pro gramma van werk- en ontwikkelmgsavonden samen te stellen. Hierna heeft de heer A. de Graaf, cineast en fotograaf te IJmuiden een vertoonins. gegeven van eenige smalfilms, die door de Nederlandsche Smalfilmliga werden be kroond. Van dit fraaie programma trok in het bijzonder de aandacht de buitengewoon goed geslaagde film „Storm uit het Noord- Westen", welke werd opgenomen onder moei lijke omstandigheden tijdens een na jaarsstorm in 1936. Deze film muntte uit door suggestieve beelden. Van bepaald groo- te dramatische kracht waren bijvoorbeeld de fragmenten van het vergaan van den Sche- veningschen logger in de buitenhaven van IJmuiden. Dit was op knappe wijze gefilmd, i Vervolgens werden nog vertoond de films „Oranjeflitsen", opgenomen te Amsterdam en enkele kleuren- en natuurfilms. In de pauze werd de prachtige collectie foto's, ver vaardigd door den heer A. de Graaf, be zichtigd. Alzoo vormde deze avond een waardige inzet van het nieuwe seizoen. De Schaakclub „Weenink" en het komende seizoen. Plannen van het bestuur goedgekeurd. De Schaakclub „Weenink" hield gisteravond in het gebouw „Adrichem" een ledenvergade ring. De voorzitter, de heer V. Ph. van der Kolk, herinnerde in zijn welkomstwoord aan het feit, dat de vereeniging het Harmonie- gebouwtje voor militaire doeleinden heeft moeten afstaan. Spr. hoopte echter, dat bin nen enkele maanden het gebouw weer in ge bruik kan worden genomen. Het aantal leden is in het afgeloopen seizoen teruggeloopen, doch de oude kern is gebleven. De vei*wach- ting werd uitgesproken, dat in de komende maanden het ledental weer zou toenemen Voorts deelde de voorzitter mede, dat de secretaris, de heer Henneman, wegens drukke werkzaamheden voor zijn functie tijdelijk heeft bedankt. Na vaststelling der notulen werd mede gedeeld, dat „Weenink" voor één jaar in het bezit is gekomen van den wisselbeker van de schaakclub ,,'t Oosten" uit Haarlem. Met algemeene stemmen werd de heer P Hart tot secretaris gekozen. De wedstrijdleider, de heer Bakker, zette vervolgens het verloop van de competities uiteen. De prestaties van de drie tientallen in de competitie zijn niet meegevallen, alleen het 2e tiental maakte een gunstige uitzonde ring. Spr. hoopte dat het komende seizoen, waarover nog geen enkele mededeeling ge daan kon worden, omdat nog niets vernomen was van den Noord-Hollandschen Schaakbond, de verrichtingen beter zouden zijn. De onder linge competitie verliep vrijwel als in het vo rige jaar. Nadat de wedstrijdleider de uitsla gen van deze competitie had medegedeeld, liet spr. het verloop van de zomercompetitie de revue passeeren. Deze competitie moet echter nog uitgespeeld worden. Besloten werd, indien de Schaakbond een competitie instelt, voorloopig met twee tien tallen deel te nemen. Na het bekend maken van de groepen-in- deeling en het speelrooster werd besloten dit jaar weer eindspelwedstrijden te organiseeren. Ook werd besloten om bij voldoende deelne ming een jeugdclub op te richten Voor de deelnemers hieraan werd de leeftijd van 13— 16 jaar vastgesteld. De voorzitter deelde hierna mede, dat a.s. Dinsdagavond de jaarlijksche propaganda- avond wordt gehouden. De heer J. Zoontjes, zal een simultaan-séance spelen. De voorzit ter wekte de leden op om hieraan deel te nemen en belangstellenden te introduceeren. In de kascommissie werd benoemd de heer N. Molenaar. Omtrent de toelating van gemobiliseerden op de clubavonden zal het bestuur zich in verbinding stellen met de commissie voor Ontspanning van Militairen. Na öe pauze heeft de voorzitter met een toepasselijk woord den wisselbeker en leg- medaille uitgereikt aan den heer J. Zoontjes. De wedstrijdleider heeft de resteerende prij zen, die uit fraaie kunstvoorwerpen beston den. uitgereikt. Besloten werd vervolgens om eenmaal per maand den heer J. Zoontjes den leden les in theorie te laten geven. Na de rondvraag sloot de voorzitter met de gebruikelijke woorden van dank de vergade ring. AGENDA VOOR BEVERWIJK WOENSDAG 27 SEPTEMBER. Luxor Theater, Breestraat: „De Duivelsecho" en „Levenslang", 8 uui AGENDA TE HAARLEM Heden: WOENSDAG 27 SEPTEMBER. Frans Hals Theater: „The Lambeth Walk", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Theater: „De zwarte extase" en „Mr. Moto op het eiland des doods" 2 en 8.15 uur. Luxor Theater: „De Citadel", geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De drie musketiers". 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac Theater: „Spoken", 2.30 uur en doorl. van 7.15 uur af. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag van 35 en van 79 uur. DONDERDAG 28 SEPTEMBER. Groote Kerk: Orgelbespeling van 3 tot 4 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag van 35 en van 79 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des Rvonds. De organisatie van de Doopsgezinde Jongeren. Oprichting van een plaatselijke afdeeling. Gisteravond werd in de Doopsgezinde Kerk aan de Meerstraat een bijeenkomst ge houden ter propageering van een binnenkort hier op te richten afdeeling van den Doops gezinden Jongeren Bond. In zijn openings woord heette Ds. A. Vis de aanwezigen en in het bijzonder den heer G Honing uit Zaan dam, medeoprichter van den Doopsgezinden Jongeren Bond in Nederland, welkom. Hier na zongen de aanwezigen lied 183:1 uit den N.P.B., waarna de heer Honing, lid van het hoofdbestuur een korte toespraak hield. Hier in zette hij op duidelijke wijze het ont staan en het wezen van den Bond uiteen. In de pauze waarin thee geserveerd werd, was er gelegenheid, om inlichtingen te bekomen, alsmede om zich reeds op te geven als lid van de op te richten afdeeling. Vervolgens werd in aansluiting op het propagandawoord van den heer Honing de D.J.B.-film vertoond, waarna Ds. Vis dezen goed geslaagden avond besloot met den wensch, dat ook hier ter plaatse een bloeiende afdeeling zou mogen ontstaan. Hierna zongen de aanwezigen nog lied 73:5. De heer S. van der Wal zorgde voor de muzikale begeleiding. Vrijdag 29 September zal in de consistorie kamer van de Doopsgezinde kerk de oprich tingsvergadering worden gehouden, waarin tevens de bestuursverkiezing plaats vindt. Nachtelijke brand aan de Pijpkade. Opslagplaats van houtmot in vlammen. Hedennacht te ongeveer half drie ontdekte de waker van den particulieren nacht-veilig heidsdienst brand in de houtopslagplaatsen van den houthandel B. Fenenga, gevestigd aan de Pijpkade alhier. Hij waarschuwde de politie, die op haar beurt de brandweer alarmeerde. Tien minuten later was de motorspuit reeds op de plaats des onheils aanwezig. Het vuur bleek te woeden in de bergplaats voor houtmot. De vlammen laaiden fel op uit den motvoorraad en de brandweer kon nog maar juist op tijd den strijd tegen den vuurvijand aanbinden om te voorkomen, dat een aangrenzende van steen opgetrokken wagenloods, waarin een hoeveel heid hout was opgeslagen, het vuur ten offer viel. Aangezien de brandende opslagplaats ge heel geïsoleerd achter de houtloodsen lag was de brandweer genoodzaakt eenige honderden meters slangen uit te loopen. Toen dit eenmaal geschied was, konden twee krachtige stralen op den brand worden gericht. Van de mot-berg plaats was toen al niet veel meer over. De exalter, die als een ijzeren reus geruimen tijd weerstand aan het vuur had geboden, moest tenslotte den ongelijken strijd opgeven en sloeg tegen den grond. Intusschen hadden de brand weerlieden een drietal met hout geladen lorries uit de loods in veiligheid weten te brengen. Het vuur, dat zich reeds in het in dit gebouw op geslagen hout genesteld had, was spoedig ge- bluscht. Brand in houtfnoi staat bij de brandweer in een kwaad gerucht en niet ten onrechte, want het vuur laat zich in deze ragfijne houtstof. die bovendien nog een scherpe rook ontwikkelt, moeilijk blusschen. Ook nu vorderde de nablussehing nog ruim een uur tijd. Het gevaar voor uitbreiding van den brand was mede dank zij de gunstige weersomstandigheden zeer gering. Aan den in de loodsen opgeslagen houtvoorraad, in de te genwoordige omstandigheden kostbaarder dan ooit, werd geen schade toegebracht. De oorzaak van den nachtelijken brand is on bekend. De firma was tegen brand en water schade verzekerd. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Donderdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: S.OO Hilversum II. Lijn Hl: 8.00 Keulen, 10.30 Parijs, 12.05 Di versen, 12.20 Brussel Ned., 2.20 Londen Reg., 4.20 Parijs, 4.35 Londen Reg.. 5.29 Brussel Ned., 6.05 Radio PTT Nord, 6.20 Londen Reg., 7.20 Radio PTT Nord, 7.50 Diversen, 8.20 Londen Reg., 9.00 Keulen, 10.20 Brussel Ned., pl.m. 10.35 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 10.35 Londen Reg., 20 Nationaal programma, 10.45 Londen Reg. Lijn V: Diversen. Wedvlucht van De Reisduif. De uitslag van de wedvlucht van de post duivenvereniging ,,De Reisduif", van uit Mons over een afstand van 231 K.M. luidt als volgt: D. Philippi 1, 7, 9; W. van Driel 2; G. van der Winden 3, 4, 16; J. Schipper 5: P. van Dessel 6; M. van 't Hof 8, 11, 13. 15, 18, 19; C. Westrate 10 en H. D, Claus 12, 14, 17. Los 7.50 uur. Eerse duif 11,13.45 uur en 19de duif 12,22,34 uur. Snelheid 995.78 M. per minuut INDEELING NOODCOMPETITIE VAN DEN N.A.S.B. Hoewel het aanvankelijk de bedoeling was, dat de Zwaluwen met drie elftallen zouden deelnemen aan de competitie, is dit thans door de mobilisatie niet mogelijk gebleken. Nu de indeeling van de noodcompetitie vastgesteld is blijken de elftallen van de Zwaluwen als volgt te zijn ingedeeld: District Noord-Holland, afdeeling A: AVC Eendracht, Hoorn, Hou Stand, Oostzaan, Sport Vereent, Vanko, Voorwaarts, Zaandam en de Zwaluwen. Reserve-afdeeling A: Achilles 2, Eendracht 2, Fides 2, Sport Vereent 2, Voorwaarts 2, Zaan dam 2 en Zwaluwen 2. Zondag a.s. neemt de competitie een aanvang. EEN AVOND MET TEUN KLOMP. De plaatselijke afdeeling van de VARA zal op Donderdag 19 October in het Luxor Theater een propagandavevgadering houden. Aan dezen avond zal medewerking worden ver leend door 't ensemble van „Teun Klomp en zijn makker". LEDENVERGADERING VAN DE V.AJR.A. De plaatselijke afdeeliing van de VARA houdt Vrijdagavond in gebouw „Odeon" een ledenvergadering.. Als punten van behandeling vermeldt de agenda een bespreking van het rmroeprapport over het eerste halfjaar van 1939 en een bespreking van de o<p 19 October te houden propagandavergadering. Tenslotte volgt nog een bestuursverkie zing. Na een reis vol avonturen in Vlissingen binnengeloopen. Schipper Kuyt, die ongeveer een maand ge leden met zijn kotter „Holland" van IJmuiden vertrok voor een groote reis over en weer over den Atlantischen Oceaan BuenosAires, Kaap stad, New-York heeft zijn reis moeten afbre ken. Na vele moeilijkheden met stormweer, met Fransche politie-autoriteiten die hem verdach ten van spionnage is de kotter Maandagmorgen in Vlissingen teruggekeerd. De kotter heeft het naar wij vernamen tot Beachy Head gebracht. Daar kreeg de oude zwerver bericht van het uitbreken van den oor log, wat hem deed besluiten, er mee uit te schei den. In Duinkerken werd het scheepje langen tijd vastgehouden, omdat men spionnage meen de te ruiken. Eerst den 14en September werd de kotter weer vrijgelaten, vooral tengevolge van het op treden van het Nederlandsche consulaat. Via Oostende, Nieuwpoort en Zeebrugge kwam de Holland eindelijk weer in een Nederlandsche haven uit. Schipper Kuijt heeft verklaard, dat hij nu van verdere zwerftochten afziet. Begrooting van de Gemeente Waterleiding. Geen winstuitkeering maar we! 50.000 gld. retributie. De begrooting voor 1940 van de Gemeente Waterleiding vertoont een eindcijfer van f 213856.57, maar in dit eindcijfer is geen winstsaldo begrepen, zoodat het reservefonds geen uitbreiding zal ondergaan. Onder de baten vinden we vermeld: Particuliere fitterij f 300, meterhuur f 25500, watergeld f 184000. vervolgingsgelden f 600, huren f 210, verhaal van pensioensbijdragen f 3245.57. Van de lasten noemen we: Pensioensbijdragen f 4900.48, salarissen f 32150.83. Interest f 36272,07, meterexploitatie f 7000, electrische stroom f 14500, onderhouds werken f 9750, afschrijvingen f 48539, retributie f 50213.79. De wateropbrengst volgens de verschillende tarieven wordt geschat op f 177000, benevens f 7000 voor levering aan het Staatsvisschersha- venbedrijf, totaal f 184000. BEGROOTING BEDRIJF OPENBARE WERKEN. Bij de begrooting voor het bedrijf Openbare Werken vinden we een eindcijfer van f 230848.74 De baten bestaan in hoofdzaak uit uitkeeringen der gemeente voor werkzaamheden ten behoeve van de gemeente gedaan als: ontvangsten voor werkzaamheden en leverantiën ten behoeve van de gemeente f 160919.38, ontvangsten wegens opslag van indirecte kosten op werkzaamheden ten behoeve van de gemeente f 13314.45 en uit- keering van de gemeente tot dekking der kos ten van beheer van het bedrijf f 39689.91. Van de lasten noemen we: Jaarwedden f è7705.25, kosten van .verificatie f 1800, archief en teekenwerk f 1875, bureau- en teekenbehoef ten, drukwerken, reiskosten en andere kleine onkosten f 1000, loon aan werklieden bij ziekte en verlof f 4200 en verder de uitgaven voor werkzaamheden ten behoeve van de gemeente, die onder de baten zijn verantwoord. Het aantal werklieden, in dienst bij het bedrijf bedraagt 37. ZWEMWEDSTRIJDEN VOOR DE MILITAIREN. Evenals Maandag was er ook voor den twee den zwemwedstrijd groote belangstelling. De prijzen waren wederom, door het leger be schikbaar gesteld. De jury bestond weer uit luitn. Jeronimus, voorzitter, en secr. luitn. Bijl. Starter sergeant Korstanje, terwijl tijd opnemers waren korp. Geiser, maj. v. Zwieten serg. Wijnkoop en de matroos Schoo. De uitslagen luidden: 50 M. vrije slag. Elzenaar 32.8 sec., 1ste prijs (armbandhorloge). 2e prijs Gils 33.8 sec. (si garettenkoker), 3e prijs Spaans 36 1/5 sec. 50 M. schoolslag 1ste prijs korp. Berkhout 42.4 sec. (portemonnaie). 2e pr. Bos 43.4/5 sec. (bloemenvaas). 3e pr. Goed 44 sec. (taartpunt) 50 M. rugslag 1ste pr. Elzenaar 40.4 sec. (schemerlamp), 2e pr. Gils 43.2 sec. (porte monnaie), 3e pr. Spaans 45.2 sec. (taartpunt). Estafette 4 x 50 M. Ie pr. Bat. H 2 min 38.4 sec. prijs 4 couverts (lepel en vork). 2e pr. 110 S. B. 2 min. 49.2 sec. (taartpunt.) Afvalrace: le pr. Riok (couvert), 2e pr. Plug (tabakspot), 3e pr. Jeltema (taartpunt). Schoonspringen: le pr. J. Goed 13.1 pnt. (beker), 2e pr. Bos 10.2 pt., (luciferstandaard) 3e pr. Elzenaar 8.5 pnt. (taartpunt). Tot slot had nog een polowedstrijd plaats waarna aan de prijswinnaars do prijzen wer den uitgereikt. De Viking Bank spoedig naar zee? Naar wij vernemen zal de stoomtrawler Viking Bank van de reederij Groen, indien zich geen bijzondere gebeurtenissen voordoen, deze week rtaa- zee vertrekken. De reederij heeft voor deze reis een complete bemanning ter beschikking. De trawler heeft duidelijke Nederlandsche kenteekenen. Boven de brug staat het woord ..HOLAND" dat és nachts verlicht wordt. GROOTE AANVOER VAN DEENSCHE VISCH. Gisteren en ook heden, kwamen uit Denemarken twee groote vracht-auto's aan, met een groote hoeveelheid visoh in kistjes, als schelvisch, schol, kabeljauw en bot. Er werden hooge prijzen voor de visch betaald WIJK AAN ZEE GOUDEN KLOOSTERJUBILEUM. Onze vroegere plaatsgenoote, zuster Mar tina (in de wereld mej. G. Schuyt) zal op Vrijdag 29 September haar gouden klooster- jubileuAi herdenken. Zuster Martina heeft zich in deze periode geheel gewijd aan de opvoeding van de vrouwelijke jeugd. Zij is thans werkzaam in Woerden. Als bijzonderheid kan nog worden vermeld, dat zuster Martina de eerste kloosterlinge was uit Wijk aan Zee na de Reformatie. (De 100.000 in de Staatsloterij is gevallen op no. 4335). Zie, de ton is weer getrokken Uit de Staatsche loterij, Dit fortuintje van het gokken, Ging alweer mijn neus voorbij Ik begeef me niet in klachten, Dat het weer niet lukken mocht, Want wat kon ik meer verwachten, Toen 'k geen lotje heb gekocht. Maar ik kan m' oprecht verblijden Met de winnaars van 't succes, 'k Heb alleen wel medelijden Met het lot vier-drie-drie-zes. 't Moet je toch maar eens zoo lukken, In dit somber herfstgetij, 't Is om 't zoo eens uit te drukken, 'n Lotje uit de loterij. 't Rijk is toch royaal, hè mannen, Ook al zit je zelf er naast. Je zou de belastingplannen Haast vergeten (ik zei: haast!) Ergens rolt een ton naar binnen, Deelt men na het spel de pot, In een reeks van huisgezinnen, Voelt men vreugde met zijn lot. P. GASUS. was geweest. Tevens sprak hij een woord T- dank namens directeur en leeraren van'? Haagsche Academie voor beeldende kmntcri Tenslotte heeft een zwager de heer Kiem hout gesproken. De organist speelde fatZ, den Heer, den Almachtigen Koning der <W en bij het dalen van dekist het EvanV gezang „Komt, laat ons voortgaan, kinderen* van Tersteegen. De dochter van den overledene dankte v«w. de belangstelling. BIOSCOOPAVOND. Morgen wordt op het terrein aan de Hoofd straat, gelegen tusschen Westlaan en f" HINDERWET. B. en W. brengen ter openbare kennis, dat de beslissing op het verzoek van Cornells van Bugnum te Velsen om vergunning tot het op richten van een ondergrondsche benzinebewaar plaats ad 6000 Liter met bovengrondsche aftap- inrichting op het perceel, kadastraal bekend ge meente Velsen, sectie C, no. 830. plaatselijk be kend Meervlietstraat no. 69 te Velsen, door hen is verdaagd, op grond dat het technisch onder zoek nog niet geëindigd is. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. Meder-van der Grijn, z., Groe- neweg 67 IJmuiden. J. Vlaming-Riemens, d. Sluisplein 30 IJmuiden. G. Glas-Maagdelijn, d., Marconistraat 46, IJmuiden. J. van der Sluis-van Buuren, z., Driehuizerkerlcweg 11 Velsen. E. de Peuter-Groeneveld, z., a.b. van een woonschip IJmuiden. H. Koning-Hoge- land, d. Edisonplein 3 IJmuiden. G. Wessels- Zwaljé, d., Kruidbergerweg 44 Santpoort. A. M. Braam-van Ombergen, z., Eschdoornstraat 49 IJmuiden. G. Zeeuw-Breggeman, d., Tus- schenbeeksweg 48, IJmuiden. G. G. Ploeg- Bijltjes, z., Annastraat 20, IJmuiden. H. W. Karrbeid-IJlstra, d., Nieuwe Schulpweg 313 Velsen-N. M. van Voorst-Broek, d., Breesaap- straat 17r IJmuiden. J. Th. Wigchert-Rijs, d., Tulpenstraat 20 Santpoort. T. Kruiter-Post, z., Jacob v. Heemskerkstraat 51 IJmuiden. Overleden: A. E. Vink, 78 j., echtgen. van R. de Wijn, Julianakade 63 rd., IJmuiden. G. Grapendaal, 86 j. wedn. van A. Mooij, Zeeweg 262, IJmuiden. H. Ellens, 68 j., echtgen. van A. A. Kromhout, Bloemendaalschestraatweg 15 rd. Santpoort. S. J. Verhorst, 69 j. wed. van H. Blom, P. C. Hooftlaan 22, Velsen. F. G. Ligtermoet 70 j., echtgen. van G. Stoker, P. Vermeulenstraat 3 IJmuiden. C. van Hal 87 j., wed. van J. Oostveen, Kanaalstraat 200, IJmuiden. IS HIER IETS VAN BIJ? Aan de. verschillende bureaux zijn de volgen de voorwerpen als „gevonden" aangegeven. Hoofdbureau (Willemsplein): een heerenrij wiel, rozenkrans, badpak; 2 portemonnaies, een kat, armband, wieldop van een auto, belasting- merk. Bureau van politie IJmuiden-Oost (Engel- mundusweg): rijwielbelastingmerken en een kinderschoentje. Bureau van politie Velsen-Noord (Wijker- straatweg): een gonje zak, waarin een jas, een witte kindermuts, kindertaschje, gabax-dine re genjas, drie veilingkisten, een huissleutel, groe ne regenmuts, en een hond (reu). Politie Santpoort (Station): een slinger van een auto. SANTPOORT door de afd. Santpoort-Bloemendaal van de Ned Ver. tot afschaffing van alcoh. dranken eeri bioscoopavond georganiseerd, welke voor burgers als militairen gratis toegankelük is. Vertoond zal o.a. worden de drankbestrii. dingsfilm „Taxi". VOOR DE BLINDEN. Met toestemming van B. en W. onzer se. meente zal in deze week alhier gecollecteerd worden voor de 150 blinden, tewerkgesteld in de inrichting aan de Plantage Middenlaan te Amsterdam. Deze vereeniging streeft er naar de blinden in staat te stellen zich zooveel mogelijk in de maatschappij te kunnen handhaven, 0p. dat zij hun gemis zoo weinig mogelijk zullen voelen. Om dit öoel te bereiken wordt den blinden voor hun arbeid een weekloon uitbe taald. JAVA—NEW YORK LIJN. Weltevreden 25 v. Batavia n. N. York. Bintang, Batavia n. N. York 24 v. Colombo. ROTTERDAMSCHE LOYD. Garoet (thuisreis) 26 van Padang. Kota Gede (uitreis) p. 25 Port de Galle. Soekaboemi (uitreis) 25 van Port Said. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt (thuisr.) 25 te Londen. Tabian (thuisr.) 22 van Gibraltar. Java 26 te Batavia teruggekeerd. Tabinta (thuisreis) 26 te Suez. MAIKT EliHMIN Crematie H. Ellens. Onder zeer veel belangstelling heeft gister middag de crematie plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer H. Ellens, oud-directeur van het Rijksinstituut tot op leiding van teekenleeraren te Amsterdam wonende alhier. Aanwezig waren de heer D. Postma, di recteur en verschillende leeraren van het in stituut tot opleiding van teekenleeraren, de heeren J. W. van Santé en C. van Willigen- burg, namens de Vereeniging voor Nijver heidsonderwijs te Haarlem; H. J. Zeeman, directeur der Nijverheidsschool te IJmuiden P. F. C. Roelse, lid van den raad van Velsen; D. R. Miansholt, arts alhier, H. Visser, land bouwkundige, Bloemendaal. G. J. van Lerven. directeur van het Genootschap Kunstoefe ning te Arnhem; G. H. Vreedenburg, directeur der Kunstnijverheidsschool voor goud- en zilversmeden te Schoonhoven, J. J. van Werk hoven alhier, C. J. Sch eenloop, voorzitter der Haagsche Vereeniging voor be ekenonder wijs, W. Cool, inspecteur van het Nijverheidson derwijs, G. ten Napel, oud-directeur der Bur geravondschool te IJmuidien. A. Baart, archi tect te Leeuwarden, H. A. J. Baanders. archi tect te Amsterdam, N. F. de Koo en André v. d. Horst, namens het bestuur van de V. A. N. K. enz. Allereerst sprak Prof. Huib. Luns, oud directeur van het Rijksinstituut tot opleiding van teekenleeraren. die de groote verdiensten van den overledene voor het nijverheidson derwijs in ons land memoreerde, benevens zijn groot organisatietalent. Alles wat hij deed, was een volkomen succes en zijn leiderschap gaf hem volkomen satisfactie. Hij was een man vol eenvoud en trouw De heer H. R. Bus, directeur der ambachts school te Maastricht, sprak als voorzitter der vereeniging van directeuren bij het Nij verheidsonderwijs, waarvan de overledene thans eere-voorzitter was en zeide dat de overledene een man was, wiens aesthetische invloed op het Nijverheidsonderwijs zeer groot is geweest. De heer G. v. Meurs te Leiden sprak als voorzitter van den Bond van leeraren en leeraressen bij het Nijverheidsonderwijs. Ir J. M. Steffelaar uit Den Haag. sprak namens de vereeniging Vakopleiding. Daarna sprak de heer D. Postma, mede namens de leeraren van het instituut tot opleiding van teeken leeraren, waarna Prof. Dr. J. G. Rutgers in Den Haag. sprak namens de examencommissie M.O. teekenen. waarvan de overledene ruim 25 jaar deel had uitgemaakt. De heer J. D. Ros te 's Gravenhage sprak als onder-voorzitter van de Nederl. Vereeni ging voor teekenonderwijs en herdacht wat de overledene als voorzitter dezer organisatie VEEMARKT ROTTERDAM Dinsdag Totaal aanvoer 4711. 254 paarden, 40 veu lens, 1070 magere runderen, 1088 vette run deren, 60 vette kalveren, 420 graskalveren, 929 nuchtere kalveren, 688 schapen en lammeren, 11 varkens, 151 bokken en geiten Prijzen per k.g. Vette koeien le kw. 78, 28 kw. 64, 3e kw. 40 tot 52. Vette ossen le kw. 72, 2e kw. 65, 3e kw. 42 tot 52. Stieren le kw. 66, 2e kw. 57, 3e kw. 50 .Vette kalveren le kw. 90, 2e kw. 75, 3e kw. 50 tot 60. Schapen le kw. 45, 2e kw. 40, 3e kw. 35. Lammeren le kw, 5-0, 2e kw. 45, 3e kw. 40. Graskalveren 2e kw. 48, 3e kw. 38. Nuchtere kalveren le kw. 46,2e kw. 41. 3e kw. 36. Slachtpaarden le kw. 60, 2e kw. 51, 3e kw. 41. Prijzen per stuk. Schapen le kw. 22, 2e kw. 19, 3e kw. 16. Lammeren le kw. 17, 2e kw. 14, 3e kw. 10. Nuchtere slachtkalveren le kw. 11, 2e kw. 9, 3e kw. 6. Nuchtere fokkalveren le kw. 20, 2e kw. 16, 3e kw. 12. Slachbpaardén le kw. 260, 2e kw. 200, 3e kw. 130. Werkpaarden le kw. 400, 2e kw. 280, 3e kw. 180. Hitten le kw. 250. 2e kw. 210. 3e kw. 140. Veulens le kw. 80, 2e kw 60, 3e kw. 40. Stieren le kw. 300, 2e kw. 230, 3e kw. 160. KaJfkoeien Te kw. 250, 2e kw. 180, 3e kw. 130. Melkkoeien le kw. 240, 2e kw. 180, 3e kw. 130. Varekoeien le kw. 195. 2e kw. 150, 3e kw. 130. Vaarzen le kw. 150, 2e kw. 130, 3e kw. 100. Pinken le kw. 110, 2e kw. 90, 3e kw. 70. Graskalveren le kw. 50, 2e kw. 30. 3e kw. 20. Bokken en geiten l'e kw. 10, 2e kw. 6, 3e kw. 4. Omschrijving Dinsdagsche marktnoteenng. Vette koeien en ossen; aanv. als v. week, handel stroef, prijzen koeien onveranderd. Stieren: aanv. iets korter, handel kalm, prij- zen iets hooger. Vette kalveren; aanv. iets ruimer, handel stuk, prijzen als v. week. Scha pen en lammeren: aanv. iets grooter, hands vlot, prijzen als gisteren. Nuchtere slacht- en fokkalv.aanv. gelijk vorige week, handel re delijk, prijzen iets stijver. Paarden: aanv rui mer, handel tamelijk, prijzen prijshoudend. Kalf- en melkkoeien: aanv. iets ruimer, han del zeer stil, prijzen stabiel. Varekoeien: aanv. als v. week, handel sleepend, prijzen onver anderd. Vaarzen en pinken: aanv. ruimer, handel slecht, prijzen als v. week. Graskalve ren: aanv. grooter, handel flauw, prijzen iets lager. Bokken en geiten: aanv. groot, handel matig, prijzen iets lager. Purmerend, 26 September 1939 Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 19 partijen, wegende 70.000 K.G. Handel vlug. Hoogste prijs Kleine Boeren f 30 per 100 kilo; volvette f 34. 1314 boter 1.32—1.38 per Kilo; 805 runderen, 400 vette koeien 0.65—0.76 per Kilo; 215 geiae koeien 120—180 per stuk; 105 melkkoeien löu- 260* per stuk; 90 stieren 0.480.58 per Kilo, paarden 70—260 per stuk; nuchtere kalveren voor de slacht 8—11 per stuk; nuchtere kalve ren voor de fok 14—19 per stuk; vette varken! voor de zouterij 0.60—0.65 per Kilo; magere varkens 25—36 per stuk; biggen 14—22 per s schapen 1625 per stuk; bokken 311 PeJ.s lammeren 69 per stuk; kipeieren 4.75—5P- 100 st.: eendeieren 2.50 per 100 st. piepkuiK 0,40—0.45 per 100 st; oude kippen en hanen 0.250.30 per Kilo; konijnen 0.20—1.50 per eenden 0.10—0.40 per stuk; duiven 0.40 per paar ganzen 1.503 per stuk. Afdeeling eieren. Aanvoer 110.000 eendeieren 2.502.85. 80.000 kippeneieren 70—80 K.G. f 3—f 5.20 HAARLEM, 26 Bevallen 21 September; L. de Bruijn—Bo- gaauxl, z.; 22 September: J. HosHutter, z.. J. Zevenhovenvan der Meer, z.; 23 Septem' ber: C. L. HulsewéHoog, d.; J. M. van Meer—Haverink, z.; A. C. Moolenaars-we'" bergen, z., 24 September: A. G. Slaaf— d.; M. van WanxooijRootlieb, d.; H. Beek—Harmsen, d.; M. Th. Bessem-Jou&ec, z.; 25 September: J. van Strien—Fortgens, A. C. A. Reeuwijk—de Bruijn, d.; H- Sto»- Schouten, z.; J. Carton—van der Duijn senw ten, z.; 26 September: A. J. Kroon—'Tang0 mann. z.; 24 September: I. Fortuin—Iffibos, Overleden 24 September: F. A. A., 3 d., z- P. J. de Jong. Perseusstraat; 25 Septeroo». C. G. Koen. 76 j.. Kleverparkweg; A. G. der Laan—Lindeman, 72 j.. Pijn tor enstrasn C. Maseevan der Brugge, 60 j.. RiPP*1" Ondertrouwd 26 September: G. van Doorö en J. Odêrkerk.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2