VELSEN Is er wel voer voor de eenden? Pufvisch, gevangen door de garnalen- visschers, wordt onnoodig overboord gegooid. In IJmuiden en zeker ook in vele andere plaatsen heeft men dezer da gen een minder fraai schouwspel kunnen zien. Wagens met levende en druk kakelende eenden kwamen onze stad binnenrijden, wie trek had in een eendenboutje was voor de somma van vijf en twintig cents eigenaar van zoo'n springlevend dier, dat weldra een enkele reis met het bootje van den ouden Charon had gemaakt. Dat het bij dezen massa-eendenverkoop niet altijd zachtzinnig toeging en een dierenvriend zich wel eens geërgerd zal hebben behoeft niet te worden be twijfeld. Door dezen uitverkoop is onze pluimvee stapel aardig gedund hetgeen dan ook de bedoeling was en zijn tientallen pluimvee houders op de Veluwe en elders zooal niet ge ruïneerd, dan toch dicht aan hun financieelen ondergang gekomen. Want niet elke eenden houder heeft voor eiken opgeruimden eend een kwartje gekregen. Vele eenden zijn gedood en begraven Zooals men weet was deze opruiming het logische gevolg van het feit, dat de eenden houders geen voldoende voer .kregen oen hun stapel intact te houden. Het voer wordt vernietigd. In de visschersplaatsen langs onze kust, in IJmuiden, den Helder, Scheveningen haalt men, ook nu nog de schouders op als er ge zegd wordt, dat er geen voer meer voor de eenden is. Dit mag dan betrekking hebben op het graanvoer, maar de puf wordt ook nu nog overboord gegooid en wel door de vele garna- lenvisschers, die dagelijks honderden manden in zee gooien tot groot nadeel van den visch- stand, den visscher" en den eendenboer. De visscherman langs onze kust, die nu niet al leen een zorgelijk, maar tevens een gevaarlijk bestaan heeft, moet als 't ware een deel van zijn brood over boord gooien. En wat hij overboord moet gooien en gaarne aan land zou willen brengen, omdat het altijd nog 50 ets. per mand waard is, is doode puf, waar misschien alleen de krabben iets aan hebben, cnaar die door de vlsch zelf niet ge geten wordt. Vraag dat maar eens aan de hoelcvisschers. Waarom die visch overboord gegooid wordt? Deze vraag dient men te stellen aan de hee- ren van de Visscherij-Centrale. Loggers moch ten zooveel puf aanvoeren als ze wilden, al leen de garnalenvisschers mochten dit niet. En hierdoor wordt het bedrijf van den gar- nalenvlsscher onnoodig bemoeilijkt; en met de ,puf, die deze scheepjes nu eenmaal vangen zonder dat ze daartegen iets kunnen doen, zouden duizenden eenden gevoed kunnen worden. Herhaaldelijk hebben belanghebbenden ge tracht, dezen maatregel van de Nederlandsche Visscherij-Centrale de wereld uit te krijgen. Tal van keeren hebben zij in den Haag hunne belangen bepleit, gewezen op het nuttelooze van het voor hen, maar ook voor hen alleen geldende verbod om pufvisch aan te voeren. En steeds weer kregen zij nul op het request. Dagelijks visschen tientallen van deze kleine kustvisschers langs onze kust, van den Helder tot Hoek van Holland. Hun „vischgrond" is beperkt tot het territoriale water, waar reeds tientallen mijnen gesignaleerd zijn. Zij doen dit werk in hun eigen belang, maar ook. in het belang van de Nederlandsche voedselvoorzie ning, voor een schamel stukje brood. Zij zou den een. behoorlijk bestaan kunnen hebben, eenigszins ln overeenstemming met het ge vaar, dat thans aan het visschen langs de kust verbonden is, indien niet op hen drukte het zinnelooze aanvoerverbod van puf, zonder het welk tevens voor vele eendenhouders voeder voor hun dieren beschikbaar zou komen. THALIA THEATER Feestelijke heropening met een speciaal programma. Het Thalia-Theater, dat verbouwd en geheel gerestaureerd is opent hedenavond met een speciale voorstelling het nieuwe seizoen. Kees Pruis is als bijzondere attractie voor de zen avond geëngageerd, de Prins Bernhard- film „Ons Prinsesje loopt" zal gedraaid wor den, benevens een gekleurde teekenfilm van Walt Disney, het actueele Hollandsch nieuws en de hoofdfilm „De big van het Vreemdelingen legioen". Van deze echt Fransche rolprent, vol kostelijken humor is de inhoud als volgt: Fernand Espitalion is met zijn vrouw uit Amerika te Marseille aangekomen, om daar een erfenis in ontvangst te nemen, die een overle den tante van zijn vrouw heeft nagelaten. Fernand zit bij zijn vrouw aardig onder de pantoffel en zij vindt het dan ook niet noodig, dat hij er bij is, als zij deze affaire met den no 's gaat bespreken. ELLIS-EILAND het quarantaine-station der Vereenigde Staten. REX THEATER: Fcrnandel in „De Big van het vreemdelingenlegioen". DAMMEN. Competitie Damclub IJmuiden. De wedstrijden om het kampioenschap van D. C. IJ. zijn deze week voortgezet. De uitslagen luiden: Hoofdklasse: A. LigthartJ. Kramer 11; B. DukelF. Dukel 2—0; K. de Jong—Huëll 0—2: J. SmitDe Jong 02; Larosv. d. Heijde 20 De verdere uitslagen luiden* J. SmitHuëhl 02; v. LeeuwenLichten- stahl 0—2; J. Smit—P. Kok 2—9; K. de Jong— P. Kok 20; A. SchagenStruick 20; P. Veen P. Visser 2—0; L. Boon—Beels 2—0; Wolff—J. Bol 02; P. v. d. VeldeHoek 11; H. Schaap D. Ott 02; J. Visser Sr.v. d. Merwe 20; R. HuëhlP. Kok 02; KuykBrand 02. De stand van de hoofdklasse luidt: gesp. gew. rem.verl.pnt. Ligthart B. Dukel H. Laros Huëhl v. d. Heijde J. Kramer T. Dukel K. de Jong Voor de hoofdklasse wordt een dubbele com petitie gespeeld. Het programma van Strawberries. Het programma der Hockéyclub Strawberries voor a.s. Zondag luidt als volgt: Dames: Strawberries I-r-R. en W. I, 11 uur. B.D.H.C. VIIStrawberries II, 11 uur op het terrein van B.M.H.C. te Bloemendaal. Heeren: Strawberries IAlliance I 2.30 uur. Strawberries IIAlliance II 1 uur. Deze heerenwedstrijden zijn vriendschappe lijk:. De opstellingen zijn van rechts naar links. Dames I: doel: v. d. Zee, achter: R. Amse en A. Lamboo, midden: R. Eewijk, B. Poldervaart en T. v. Gelder, voor: G. Schaap, J. Bekker, K. Ophoff, B. v. Malsen en R. v. Ronkel. Dames II: doel: R. v. d. Veen, achter: I. Klimp en Dekker, midden: Stam, Bobbenga en B. Loot., voor: H. Graper, Behr, Lindeblad, Laman en v. Dorp. Heeren I: doel: v. d. Bliek, achter: Ferment en Brandhoff, midden: Bangma, v. Randtwijk en de Mooy, voor: Bleeker, Bekker, Bas, Mantje en Slinters. Heeren II: doel: Pleijler. achter: A. Roden berg en Gomes, midden: Bil derbeek, v. 't Hoff en Witkamp; voor; v. Hees, Geus, Uiling, Bru- aink en v. Malsen. Reserve: de Vries. Het is dan ook niet te verwonderen, dat Fer nand buiten zijn plezier wel op kan. Tot over maat van ramp heeft hij het ongeluk de aan dacht te trekken van een verdacht uitziend in dividu, die hem na veel tegenstribbelen over- haat een glas met hem te gaan drinken in een café aan den overkant. Dan transporteert hij hem naar den haven kant, waar hij hem van zijn geld berooft en met hem van papieren ruilt. Eenige uren later wordt de bewustelooze Fernand door twee douane-beambten ontdekt, die zijn kleeren nazoeken en tot de ontdekking komen, dat hij in het bezit is van een getee- kend engagement bij het Vreemdelingen-legioen Zij besluiten den bewustelooze aan boord te smokkelen om hem moeilijkheden te besparen. Nog totaal buiten westen gaat Fernand Espi talion dus weg naar Algiers doch nu als legion- nair Durand. Onmiddellijk na aankomst te Oran worden de pas aangekomen manschappen verder gediri geerd naar Sidï-Bel-Abbès. Hier worden ze aan den kapitein voorgesteld, die onmiddellijk door Fernand wordt aangeklampt om hem zijn nood te klagen. Doch ook deze officier wordt geen wijs uit het onwaarschijnlijke relaas van de avonturen van .legionnair Durand" en besluit hem door den militairen arts te laten onderzoe ken. Deze luistert echter heelemaal niet naar de uitleggingen van Fernand en kan ook geen re den vinden hem af te keuren. Stukje bij beetje went Fernand aan het leven in het legioen. Hij sluit vriendschap met een paar van zijn makkers en langzamerhand komt hij tot de conclusie dat dit leven hem, ondanks de vele lasten en vermoeienissen veel meer vol doening schenkt, dan zijn vroegere leven met zijn bedillerige vrouw. Toetoene. Fernand's vrouw, heeft in Marseille hemel en aarde bewogen om de verblijfplaats van haar man te weten te komen. Noch de po litiemacht, noch de hulp van den notaris kun nen tot resultaten leiden en juist als zij alle hoop opgegeven heeft en de zekerheid van een ongeval moet aannemen, besluit de echte Du rand, daartoe verleid door een annonce „met belooning" in de krant, haar mede te deelen waar Fernand zich bevindt. Inmiddels heeft Fernand in Sidi-Bel-Abbès kennis gemaakt met Maryse, een jonge vrouw, die als dame de reception fungeert in een café waar hij dikwijls met de kameraden komt. Deze Maryse heeft op Fernand een geweldigen in vloed. Zij weet hem te prikkelen en daardoor zijn waren aard te voorschijn te doen komen. Hij is spoedig reeds veel zelfbewuster, dan hij vroeger had durven zijn. Hoe het onze Fernand verder vergaat geeft het slot te zien. „Ellis Eiland" „Gafo, de galante bandiet.' Het Rex-Theater vertoont deze week de films „Ellis-Eiland" (Gateway) en „El Ga to, de ga lante bandiet" (Arizona Wildcat). In de laatste film spelen Jane Withers en Leo Carrillo de hoofdrollen; het is een film, die her innert a-)i dien „goeden ouden tijd" toen Ari zona nog „wel eens gevaarlijk" was. Ellis-Eiland, het eiland der tranen, vormt het onderwerp van de andere hoofdfilm. Het is het bekende quarantaine-eiland voor het pas poort-onderzoek voor de haven van New-York. Don Ameche, Arleen Whelan en Raymond Wal- burn spelen er de hoofdrollen in. Een korte inhoudsopgave volgt hieronder: Als oorlogscorrespondent van een Ameri- kaansche courant, keert Dick Gordys terug naar zijn vaderland. Aan boord van een der groote transatlantische schepen ontmoet hij tal van persoonlijkheden w.o. den politicus McNutt en diens vrouw. In de tweede klasse reist een meis je, Catherine Primson en Diclc ontmoet haar eens, op de grens der beide klassen, waarna hij haar weet over te halen, een avond in zijn ge zelschap door te brengen in de klas, waar zij feitelijk geen toegang heeft. McNutt valt haar lastig en zij verweert zich. McNutt komt te val len en zijn verwonding verwekt een heele op schudding, waardoor het uitkomt, dat zij zich in een te hooge klas bevindt, waardoor allerlei onaangenaamheden voor haar ontstaan. Den volgenden dag komt Amerika's Vrijheids beeld in zicht en daarmee nadert men ook Ellis- Eiland, het quarantaine-station voor het pas poort-onderzoek. Catherine Primson zal hier moeten vertoeven in verband met de verwon ding, die zij McNutt bezorgd heeft en haar ver blijf in de eerste klasse. Anderen hebben moei lijkheden met paspoort of visum, een internatio naal gezelschap heeft hier enkele dagen te ver toeven. Tenslotte moet nog melding worden gemaakt van een Rus, die zichzelf voor een Grootvorst houdt, doch die in werkelijkheid in zijn geest vermogens is gekrenkt. In het bijzonder is het voor Catherine een felle teleurstelling, dat haar verloofde, die haar van de boot zóu halen, niets met haar te maken wil hebben. Zij heeft zich aan boord opvallend gedragen, de Amerikaansche schandaalbladen hebben dit breed uit gemeten en haar gedrag hevig becritiseerd.met zulk een meisje kan die keurige man niet trouwenzij zal retour moeten naar Engeland. Catherine heeft het denkbeeld in haar hoofd gezet, dat Dick Gordys verantwoordelijk is voor al de moeilijkheden, die haar overkomen zijn. „De teekenen der tijden". Van a.s. Zondagavond tot en met Dinsdag 10 October zullen eiken avond bijeenkomsten plaats hebben in de tent van „Het Zoeklicht", redacteur Joh. de Heer, die geplaatst is aan de Burg. Rambonnetlaan. In deze bijeenkomsten, waarin als spreker zal optreden de heer J. Lucardie te Zeist, zul len aan de hand van groote teekeningen en kaarten, verlicht door schijnwerpers, onderwer pen worden behandeld in verband met „de tee kenen der tijden". Bioscoop >9DE PONT": „De gouden kooi" Het verhaal van 2 jonge menschen, die elkaar vonden aan den vooravond van hun afscheid voor eeuwig: dat is de karakterisee ring van den inhoud van deze actueele film. In de laatste maanden van den wereldoorlog, juister gezegd op 14 September 1918, verscheen in het groote Amerikaansche weekblad, de „Saturday Evening Post", een short-story van Dana BUrnet getiteld „Private Pettigrew's Girl": het meisje van den recruut Pettigrew. Nu is de „Saturday Evening Post" al dozijnen malen het blad geweest, waarin de short-sto- ries vaak wat Hamlet genoemd' zou hebben „de kronieken van hun tijd" waren. Sommigen daarvan zijn wereldberoemd geworden, ook al waren de schrijvers voordien niet bekend, om dat zij de onmiddellijke, rake en daardoor dra matische weerslag vormden van wat er in die dagen in de breede massa van het volk om ging. Zulk een verhaal was dat van Dana Burnet. Misschien was het niet zoo erg belangrijk in zijn feiten, maar wel in zijn atmosfeer. Hoofd personen waren twee menschen, die eigenlijk als symbool voor millioenen menschen uit dien tijd golden. „Hij" was de jonge, onervaren, voor den oorlog in Frankrijk gerecruteerde boerenjongen uit Texas „zij" was het meisje van het New-Yorltsch tooneel, zij had veel ge speeld met liefde die niet uit het hart kwam, zij kende meer de triviale vlakheden van het leven dan de diepten der waarachtige emotie, zij had liedjes zingend en dansend op het too neel gestaan, in haar gouden kooi aangestaard als een mooi dier door het ontspanning zoe kend publiek. Zij was, wat de Amerikanen zoo treffend noemen, een „shopworn angel": zij had als het ware in een niet meer goednieuw costuum als mannequin in de étalage gestaan waaraan het publiek soms achteloos, soms vluchtig geïnteresseerd, voorbij ging. Zij was geblaseerd, gedesillusioneerd en egocentrisch geworden. Hij kwam naar New-York, van de koeien van Texas vandaan, en staarde naar de wol kenkrabbers, naar de revue-girls, naar het le ven. Hij was voorbestemd om jong te sterven in de modder der Fransche slagvelden, zij om leven of zelfs den schijn van leven te brengen in de modder van Broadway. Hij wilde zich een air geven, knipte zich zijn droombeeld, dat hij door een toeval ontmoet had, uit een geïllu streerd tijdschrift. En toen zijn kameraden hem dwongen om dit droombeeld te materia- liseeren en hem vergezelden naar den artis- teningang van het tooneel, was „zij" uit een gril genegen om dat spelletje mee te spelen dat voor hem allerminst een spelletje was. Later, op den bodem van haar ontgoocheld hart, merkte zij dat dit haar levensdoel, haar offer aan den oorlog was, om zich deze liefde van den jongen, ernstigen, eenvoudigen cow boy uit Texas te laten aanleunen. Ja, zij trouwde hem zelfs, omdat zij wist, dat dit al leen hem moedig en rustig in den oorlog zou doen gaan. Toen de soldatenpenning, die zijn naam droeg, haar door het Ministerie van Oor log werd teruggestuurd en zij wist, dat hij ge vallen was, wist zij ook dat dit haar liefde en het kortstondig moment van haar leven was geweest: éénmaal was de gouden kooi, waarin zij optrad in het circus van het leven, open gegaan. En met een onvergelijkelijke bravour en zelfvermanning, de penning in haar hand geklemd, zong zij verder voor het publiek, dat voor haar niets beteekende, het oude Ameri kaansche „Tipperary" uit den wereldoorlog: „Pack up your troubles and senile". Zij beiden, Margaret Sullavan en James Stewart dragen deze wonderlijke ontroerende film uit de laatste dagen van den wereld oorlog. De tijd van 1917, de opkomst van de chorus-girl en de tragiek der laat in den we reldbrand meegesleurde Amerikaansche sol daten staan er ten voeten uit in geteekend, niet in de laatste plaats omdat hier zulk een voortreffelijk gebruik gemaakt werd van de nu bijkans naïeve jazzmuziek uit die dagen en de oude journaal-opnamen der vertrekkende sol daten op Broadway en aan boord dei- transportschepen. Twintig jaar geledenen in deze dagen helaas in den vlijmenden ernst van zijn problemen actueeler en tragischer dan ooit! zen waren: scherpzaad breedblad f ai 100 K.G. contant en f 20.50 niet contant Een verzoek zal worden ingediend nm kostwinnersvergoeding van tuinders en tu derszonen, welke in militairen dienst zün hoogd te krijgen. Op de leden werd een beroep gedaan sommige leden, die in dienst zijn. zooveel gelijk te helpen. De voorzitter deelde m?°" dat de leden zich op allerlei verrassing moesten voorbereiden. Men vreest nl tan verband met den slechten uitvoer tot beperL van diverse teelten zou moeten worden over gegaan, daar de prijzen anders tot bijna mi", zouden dalen. De heer Strik meende dat, als men larr bouwproducten op den geestgrond zou moe-l* verbouwen, de teelt niet loonend zou zijn De voorzitter stelde voor het St.-Nico'aas feest zoo mogelijk toch plaats te doen iafcn vinden. Aldus werd besloten. a In de rondvraag vroeg de heer Meiland o' de jonge tuinders ook nog misoogststeun voor aardbeien zouden ontvangen daar geen vers?" lijkende cijfers van 1938 aanwezig waren Hierop kon geen antwoord worden gegeven"' WIJK AAN ZEE SCHOOLKLEEDING EN -VOEDING. Woensdagimiiddag had ten raadhuize'een bespreking plaats tusschen de hoofden der verschillende scholen en dien directeur van sociale zaken. Doel van deze vergaders was, de regeling van de schoolvoeding en kleeding voor den aanstaanden winter. De daarvoor benoodigde gelden laten toe dit jaar aan ongeveer 300 kinderen gratis maaltijden te verstrekken, gedurende drie ma ad per week. De Beverwijiksche C onserven- fabriek zal alles weer verzorgen. De maal- tijdon worden voor verschillende scholen ln een centraal gebouw genuttigd. De Wijk aan Zeeërs eten in Maris Stella, waar het eten door de zusters wordt bereid. Aangezien het aantal eters dit jaar kleiner is dan het vorige jaar, gingen er stemmen op, te probeeren, een som gelds bijeen te brengen, teneinde meer kinderen te laten profiteeren. Een commissie, bestaande uit de heeren: Krabbendam, v. d. Nes. Runia, Wortman en mej. Visscher en den heer Dangermond als adviseur, zal pogingen in het- werk stellen, de Kas te versterken. Daarna besprak de heer Spaan de wijze waarop de sociale afdeeling meende, de voorziening van schoesel voor de behoeftige kinderen te moeten verzorgen. De schoolvoeding duurt van 1 November tot de Kerstvacantie en van begin Januari tot Paschen. Het bedrag voor extra-voeding tot Kerst mis wordt gesohat op f 250. Het boonenseizoen loopt ten einde. In de veilinggebouwen te Lisse is men begonnen met het malen van het surplus der bloembollen, hetwelk door de regeering is opgekocht, tot veevoeder. Het malen en verzenden der bollen. HEEMSKERK GEITENFOKVEREENIGING. Woensdagavond hield de Geitenfokvereeni- ging haar jaarvergadering in het café van Gebr. Dam onder leiding van den heer Jac. Bleij endaal. De secretaris, de heer J. Beentjes bracht het jaarverslag uit. Hierna werd met vol doening melding gemaakt van de successen behaald op diverse tentoonstellingen; f 23 aan prijzen werd behaald. Het financieel verslag vermeldde aan in komsten f 195.95, aan uitgaven f 186.63, batig saldo f 9,32. Uit het verslag van den bokkenhouder bleek dat dit jaar 12 lammeren en 1 bok in het jongvee-register ingeschreven zijn. 5 Geiten werden geregistreerd in afdeeling F., 3 in afdeeling H. Twee geiten waren op melk gecontroleerd en beide hadden het minimum, 800 liter per jaar behaald. Door den heer R. Burger werd verslag uitge bracht van zijn bezoek aan de algemeene ver gadering te Amsterdam. Er had een bestuursverkiezing plaats, af tredend was de heer Th. Kuil, die bij accla matie werd herkozen. In plaats van den heer Th. Kuil werd tot penningmeester benoemd de heer H. de Ruyter, welke eveneens tot bokkenhouder werd benoemd. R. K. LAND- EN TUINBOUWBOND. Woensdagavond hield de afdeeling Heems kerk van den R. K. Land- en Tuinbouwbond een leden vergadering in het K.S.A.-gebouw. De heeren R. Beentjes en Jac. Termus wer den benoemd als voorzitter en secretaris penningmeester ad interim, wegens mobili satie der functionarissen. De heer R. Beentjes opende de vergadering en deelde mede dat de afdeeling gesplitst was groep akkerbouw, groep bloembollenkwee kers en groep tuindersvakbond. De heer Vendel werd als afgevaardigde van den tuindersvakbond aangewezen. Medegedeeld werd dat de A en B tuinders voortaan voor de Arbeidsbeurs moeten stem pelen, evenals de mannelijke kinderen boven 14 jaar. Hiertegen werden door enkele leden bezwa ren geopperd. Men wenschte liever op een „tusschen"-dag te stempelen en niet op een veilingdag. De voorzitter zeide dat aan den stempel- plicht onherroepelijk moet worden voldaan, daar anders tot inhouding van steun wordt overgegaan. De laagste inschrijver voor het. leveren van spinaziezaad dat weer collectief wordt ingekocht was, de heer G. Klaasse. De prij Het produet blijft van goede kwaliteit. Nu de weersgesteldheid zich zoo langzamer hand gaat wijzigen en de herfst zijn intrede weer heeft gedaan begint de aanvoer der verschillende zomerprodueten steeds meer op den achtergrond te geraken. Het komt dan ook zelden voor. dat het boonenseïzoen, zooals wij dit jaar meemaken zich zoo lang kon handhaven en dat het product over het algemeen van goede kwaliteit was. Thans loopt de aanvoer echter sterk terug en al kwamen in de afgeloopen week nog mooie par tijen voor, toch was het aanbod belangrijk min der dan vorige week. Het verloop van den han del was met uitzondering van een enkel artikel iets beter, waardoor voor sommige producten een kleine prijsverbetering kon worden geboekt. Ook kwam als gevolg van een williger handel het doordraaien voornamelijk Maandag en Woens dag heel wat minder voor. Pronkboonen waren nog ruimschoots voorra dig, ofschoon ook deze soort in aanvoer minder begint te worden. Daar den handel werden gere geld ook verschillende partijen afgenomen de massa echter vindt plaatsing bij verschillende fabrieken. De noteeringen ondergingen vergele ken bij vorige week een kleine verhooging en stonden naar kwaliteit zoo ongeveer van 31/-6 ct. per kg. Kassnijboonen waren iets beter te verkoopen. De noteeringen, vorige week van 1620 ct. kwa men nu te staan van 2025 ct. per leg. Snijboo- nen uit de natuur maakten als restanten naar gelang van soort prijzen van 614 ct, per kg. Het aanbod van dubbele boonen, waaronder nog partijen van zeer goede kwaliteit voorkwamen, viel nogal mee. Hiervoor varieerden de prijzen naar soort van 816 ct. per kg. Sla schijnt met het koele weer minder aan te trekken, alleen de beste kwaliteit maakte nog een prijsje, doch de meerderheid van den aanvoer gaat voor lage prijzen van de hand. Naar soort werd van f 0.30f 1.70 per 100 stuks betaald. Andijvie was iets williger dan vorige week en noteerde naar kwaliteit van f 0.701.80 per 100. Voor bospeen bestond voortdurend een luste» looze handel. De prijzen daalden steeds meer. Ook voor waschpeen was de belangstelling niet groot en waren de noteeringen zeer matig. Bos peen schommelde met den prijs van 3—5 ct. per >s en waschpeen van 24 ct. per kg. Komkommers, die reeds vorige week betere besommingen maakten, bleven ook nu vooral voor de beste soorten goede prijzen handhaven. Naar soort stonden de noteeringen van IV: ct. per stuk. Bij uitzondering soms nog ie hooger. Tomaten, die vanaf Vrijdag tot Maanda» standvastig op het lage peil van 4—6 ct. ston den, vertoonden in het midden dezer week nei ging tot prijsverbetering. De noteering kwame van 69 ct. per kg. Bloemkool bleef geregeld een prijsverhouding handhaven gelijkstaande bij die der vorige wee n.l. voor de beste soorten van 1015 ct. per stu Postelein en spinazie waren, nu het weer w koeler is, beter te verknopen en maakten hier door een kleine prijsstijging mee. Spinazie no teerde van 4560 ct. en postelein van '•"T3, ct. per kilo. Groene kool werd deze week ie vlotter afgenomen en maakte noteeringen v 34 ct. per kg. Voor roode kool bleven de piü* zen ongewijzigd van lVs2 ct. per kg Voorh eerst zagen wij deze week weer de eerste sch seneeren. waarvoor naar soort van 6—D per kg. werd betaald. De aardappelenhan vertoonde ook deze week nog steeds deze lusteloosheid. Wat van de hand gaat is voor z lagen prijs. Ook in den fruithandel is het aan grooter dan de vraag. De handel is traag lage besommingen.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2