VELSEN Radio van de Centrale is en blijft het ideale BURGERLIJKE STAND. De distributieregeling voor petroleum. Verstrekking op den bon. De burgemeester van Beverwijk verzoekt ons plaatsing van het volgende: Gezinshoofden of hun plaatsvervangers bin nen deze gemeente, uitsluitend voor zoover be treft Verbruikers van petroleum voor huishou delijk gebruik (d. w. z. voor verlichting, voor verwarming en voor kookdoeleinden), kunnen Dinsdag 10 October a.s. des vóórmiddags tus- schen 9 en 12 uur en des namiddags van 2 en 5 uur aan het Distributiekantoor Breestraat 41 enquêteformulieren afhalen, welke uiterlijk bin nen twee dagen na genoemden datum ingevuld moeten worden ingeleverd aan hetzelfde kantoor. Binnenkort zullen naar aanleiding van deze enquêteformulieren de petroleumdistributie- kaarten beschikbaar worden gesteld, echter alleen aan verbruikers van petroleum voor. huishoudelijk gebruik en voor zoover deze per sonen een enquêteformulier hebben ingevuld. IN EEN UUR (Adv. Ingez. Med.) Wat de tuinders kregen. Noteering van de groentenveillng. Spinazie per kl. kist 25—45. Idem per groote kist 55—85. Postelein per kl. kist 28—50. Sla per 100 krop 50—2.60. Andijvie per 100 krop 601.80. Wortelen per 34. Raapstelen per bos lVz- Selderij per bos 1—21/2- Pieterselie 1IV2. Tomaten per KG 512. Prei per KG 3VZ—4V2. Uien per KG 23. Pronkboonen 36V2. Waspeen 2V/2. Bloemkool I per stuk 1016. Idem n per stuk 47. Komkommers I per stuk 48 Idem II 2—3. Meloenen per stuik 4>—14. Knollen 3—5J/2. Snijboonen per KG 7—18. Dubb. boonen per KG 1020. Specieboonen z. dr. per KG 1823. Kassnijboonen per KG 25—30. Nero 411. Capucijners witte per KG 22—34. Groene kool per KG 23. Roode kool per KG 2—3. Aardbeien per doosje 2030. Appelen per KG 5—10. Peren per KG 5—9. Druiven per KG 1520. Chineesche kool 2—4'/2. Spruiten per KG 10—14. Uit vervlogen dagen. De Kennemer Oudheidkamer ontving ten geschenke van den heer J. Tijssen te 's-Gra- venhage een houten „aardbeien-potje" van omstreeks 1850. gemerkt W. G. W. (Willem Groenewoud).. In deze typische potjes werden in het midden der vorige eeuw de aardbeien geplukt en verkocht in den voor- en natijd, wanneer de prijzen hoog waren. Bij grooteren pluk werden toen de cilindervormige teenen mandjes gebezigd, welke in het begin dezer eeuw eveneens in onbruik zijn geraakt. 5 Stations SO cent per week (Adv. Ingez. Med.) Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. ZONDAG. Lijn I. 8.55 Hilversum I. Lijn II. 8.30 Hilversum II. Lijn III. 8.50 Keulen; 1.20 Brussel Ned.; 2.20 Brussel Fr.; 2.35 Brussel Ned.; 3.20 Brussel Fr.; 5.20 Brussel Ned.; 6.20 Keulen; 7.55 Diversen; 8.20 Brussel Fr.; pl.m. 8.50 Keulen; pl.m. 10.20 Parijs óf diversen; pl.m. 10.50 Keulen. Lijn IV: 8.30 Brussel Ned.; 9.20 Brussel Fr.; 9.40 Brussel Ned.; pl.m. 11.05 Nationaal pro gramma; 5.20 Londen Reg.; 6.50 Nationaal pro gramma; pl.m. 11.00 Brussel Fr.; 11.20 Pax'ijs. Lijn V. 8.30 Brussel Ned.; 9.20 Brussel Fr., 10.50 Parijs; 11.05 Nationaal programma; 1.20 Brussel Ned.; 2.20 Brussel Fr.; 2.35 Nationaal programma; 4.20 Londen Reg.; 4.50 Nationaal programma; 5.20 Londen Reg.; 6.50 Nationaal programma; 8.10 Diversen; 8.35 Parijs; 10.55 Keulen. MAANDAG. Lijn I. 8.00 Hilversum I. Lijn II. 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen; 10.20 Parijs; 12.05 Di versen; 12.20 Brussel Ned.: 2.20 Keulen; 3.20 Parijs; 3.34 Deutschlandsender of diversen; 4.00 Radio P. T. T. Nord ol' diversen; 4.20 Keulen; 6.20 Parijs; 6.50 Brussel Ned.; 7.05 Brussel Fr.; 7.20 Brussel Ned.;! 7.50 Keulen; 8.30 Pauze; 8.35 Parijs; 11.20 Keulen. Lijn IV. 8.00 Brussel Ned,: 9.20 Diversen; 10.35 Londen Reg.; 5.20 Parijs; 6.20 Nationaal programma; 6.45 Londen Reg.; 7.05 Nationaal programma. 8.30 Londen Reg.; 10.20 Nationaal programma. Lijn V. 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Diversen: 11.05 Londen Reg.; 12.20 Brussel Ned.; 1.50 Nationaal programma; 2.35 Londen Reg.; 4.20 Keulèn; 6.20 Londen Reg.; 7.05 Nationaal pro gramma; 8.20 Londen Reg.; 10.00 Radio P. T. T. Nord ef diversen; 10.20 Londen Heg. Uitbreiding kerkgebouw. Aan den kerkeraad der Gereformeerde kerk alhier is thans vergunning verleend tot het verbouwen en uitbreiden van haar kerkge bouw aan de Burgemeester Enschedélaan. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. TomanNiesten, d.; A. van DiermanVrouwen, d.; H. II. Geldermans Brandjes, d.; E. van DiepenOudhuis, d.M. J. van EttenAbbo, z.; M. E. Warmenhoven Parandier, z.; S. H. BlokZuidervaart, d.; C. M. Numanvan Zutphen, z.; M. Belroid Vinke, d.; A. A. HendriksReuderink, d.; C. C. M. MinnebooKuijs, z. Getrouwd: L. P. Groenland en E. Appel; P. L. Tervoort en J. Schoo; J. Vergunst en J. JoostenJ. A. K. de Joode en E, Zwart; R. de Graaf en A. M. de Gelder; Ph. J. Harbers én J. O. Sweerins; S. C. W. Rol en T. Faber. Overleden: A. J. van Stiphout, 5 j., zn., Lin- denlaan 9. Ondertrouwd: C. Koning en Th. Terbraak, toek. adres Romerkerkweg 61: J. Smit en K. van Dijk, toek. adres Kastanjelaan 3a; N. Bras en G. de Rijk, toek. adres Adrichemstraat 54; W. J. Vessies en F. C. de Mug, toek. adres Acacialaan 67; W. S. Admiraal en G. Brandjes, toek. adres Iepenlaan 15; J. Schroder en C. M. C. K. Weltevreden, toek. adres Alkm. weg 258 boven; A. C. Schelvis en A. C. van Balen, toek. adres Reguliersstraat 28 inw. VEREENIGING VAN JONG HERVORMDEN. De plaatselijke afdeeling van de Vereeni- ging van Hervormde Jongeren houdt Don derdag 12 October in het Vereenigingsge- bouw aan de Oosterwijkstraat een ledenverga dering. Als spreker zal optreden Ds. J. de Vries over het onderwerp „De Doleantie". CHEMISCH GEREINIGD EN GEPERST! (Adv. Ingez. Med.) Ilollandsche Maatschappij van Landbouw. De eontrdle op de melk. De afdeeling Velsen en Omstreken van dé Hollandsche Maatschappijvan Landbouw hield gisteravond in Hotel „Ter Burg" een ledenver- gadex'ing, die vrij goed bezocht was. De voorzitter, de heer G. Hannema, wees er in zijn openingswoord nadrukkelijk op, dat vooral juist in deze zorgvolle tijden de organi satie moet kunnen rekenen op den vollen steun van de leden. De notulen werden onveranderd vastgesteld. De ingekomen stukken, w.o. een van het hoofdbestuur over een cursus voor zaakvoer ders, wérden voor kennisgeving aangenomen. - De secretaris, de heèr A. C. Schaap, herin nerde hierna aan den in den afgeloopen zo mer georganiseerden melkerscursus, die uit stekend is geslaagd. Van de 6 cursisten slaag den er vijf, wat een zeer goed resultaat is. Tot afgevaardigen naar de Algemeene Ver- gadei'ing, die op 25 October te Amsterdam wordt gehouden, werden benoemd de heeren A. C. Schaap en J. H. van der Sluis. Als plaa£- vervangers werden aangewezen J. Kleijn en A. van Spluntex-. Vervolgens werd de agenda voor de alge meene vergadering behandeld. Als candidaat voor het hoofdbestuur werd gesteld de heèr De Zeeuw, uit de Haarlemmermeer. Verder werd besloten te verzoeken om verruiming van kal- verschetsen, daar afslachting van wrak vee te yerwachten is. Medegedeeld werd, dat binnenkort een film avond zal worden georganiseerd en dat voor een der komende vergaderingen de heer Kort lever, directeur van de C. M. C.,als spreker is geopperd om een melkcontx'öle-vereeniging voor veehouders op te richten. Binnenkort zal een vergadering worden gehouden, waarin deze plannen nader zullen worden besproken. Na de rondvraag sloot de voorzitter met een woord van dank voor de opkomst der verga dering. LOOP DER BEVOLKING. Vertrokken: M. E. Romeijn apoth.-ass., naar Velsen, Koningsplein 10. J. H. M. Schellart, z. ber., naar Den Haag, Soestei-bergstraat 53. B. Dekker, zonder beroep, naai- Haarlem, Zijlweg 279. B. G. van Zutphen, schilder, naar Velsen, Pr. Hendrikstraat 53. I. Markx, zondier beroep, naar Velsen, Adria- nastraa.it 35 rd. M. van Velthuijsen, z. ber., naar Velsen, Koningstraat 2b. M. Weber, smelter, naar Duitschland, Wa- tenstedt. G. C. P. Kok, dienstbode, naar Velsen, Aca ciastraat 22. C. D. Dijkstra, z. ber., naar Haarlem, Gol<t- ziusstraat 14. B. W. Bontenbal, monteur, naar Velsen, Schulpweg 74. S. Inpijn, leerl. verpleegster, naar Laren, San. „Hoog Blaricum". H. M. van Kempen, z. ber., naar Harderwijk, Bruggestraat 21. R. Gerssen en gezin, gastech., naar Breda, Bernhardsingel 38. J. Kaandorp, z. ber., naar Velsen Meeuwen laan 18. Ingekomen: W. M. Ruijs, liefdezuster van Maastricht, Rel weg 51. A. v. d. Kommer, los arbeider, van Uitgeest, Alkm. weg 241. L. P. Sluijter, dienstbode, van Bosch, Dr. Schuitstraat 50. J. E. Prins, z. ber., van Alkmaar, Scheybeeck laan 5. Westerburcht. P. Kerver en gezin, fabrieksarbeider, van Krommenie, Zeestraat 375. P. Bosscher, dienstbode, van Emmen, Mun- nikenweg 102. L. W. van Outvorst, leerl. verpleegster, van Amsterdam, Vondellaan 13. O. J. Delbrouck, walser, van België, Romer kerkweg 65a. J. J. B. Jammar, walser, van België, Romer- kei-kweg 65a. H. van Weely, z. ber., van Amsterdam, Groe- nelaan 72, Als er zieken zijn. Zondagsdienst geneesheeren en apothekers. Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. O. J. R. Lappöhn, Zeestraat 86, telef. 3652. In de week van 815 October is de Apotheek Donker Breesti-aat 61, telef. 3150, belast met den Zondags- en nachtdienst. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN DE DAMCLUB. De uitslagen van de voor de ondex'linge com petitie van de Beverwijksche Damclub ge speelde wedstrijden waren: le klasse: A. OussorenStaalduinen 20; P. C. BaisD. Kikke 20; G. Hnogewerf—M- Kemper, afgebroken. 2e klasse: A. Romeyn-A. Hofland 02; A. WeutinkF., Voorma 11. EEN AANRIJDING, DIE GOED AFLIEP. Op het kruispunt KoningstraatZeestraat gebeurde gistermiddag een aanrijding tusschen een vrachtauto en een licht motorrijwiel. De vrachtauto, die uit de Koningstraat kwam, ï-aakte het motorrijwiel, dat hierdoor werd be schadigd. De bestuui-der, een militair, bleef on- gedeei-d. MET ROOD-WIT NAAR A. F. C. In verband met den wedstrijd A. F. C. Bevei-wijk organiseert de Supportersvereenr ging „Rood Wit" Zondag een autotocht naar Amsterdam, waai-voor de opgaven aan de be kende adressen kunnen geschieden. Het vertrek is vastgesteld op Zondagmiddag 12.15 uur vanaf het clubhuis aan den Alkmaar- schen weg. CASTRICUM Het zusterkoor onder nieuwe leiding. lo Immink dirigente. De heer Stephen Jansen, die gedurende 15 jaar het Zusterkoor van Duin en Bosch leidde, moest wegens bijzondere omstandig heden hiervan afzien. Het bestuur van het koor is er in geslaagd, een goede vervan ging voor den heer Jansen te vinden in de be kende altzangeres Jo Immink uit Amster dam. Deze zangei-es, o.m. verbonden aan het Mu- zieklyceum te Amsterdam, zal van 13 October a.s. af de repetities van het koor leiden. Wij meenen te mogen zeggen dat het koor on der deze bekwame leiding een goed seizoen tegemoet gaat. Aan uitbreiding van het aantal leden wordt gewerkt. ONE HOUR CLEANING SERVICE (Adv. ingez. Med.) Instituut voor Arbeiders ontwikkeling. Het winterprogramma. De plaatselijke afdeeling van het Instituut voor Arbeidei-s-ontwikkeling hield een leden vergadering ten einde het programma voor het winterseizoen vast te stellen. Het bestuur van de afdeeling stelde zich, evenals het hoofdbestuur te Amsterdam, op het standpunt, dat er alle aanleiding is, on danks de bijzondere omstandigheden, met het ontwikkelingswerk door te gaan. Juist de ge dachte der geestelijke weerbaarheid behoort thans het werk te beheerschen. Besloten werd, het eerste deel van het sei zoen te wijden aan een aantal lezingen en voordrachten. Hiertoe heeft men toezegging van de volgende sprekers, over de daarbij ge noemde onderwerpen: 10 October, 8 uur, hotel Bakker, Dr. C. H. Ketner, Den Helder, over „De kunst om goud te maken". 24 October en 31 October de heer M. G. Warffemius, Delft, resp. over: „Erfelijkheid bij mensch, plant en dier", en „De Rassen van den mensch". 14 November de heer C. D. F. Kohnert, Alkmaar, over „Petroleum". 14 December Drs. Joh. Benders, Amster dam, over „Arthur van Schendel en zijn werk". Voort zijn besprekingen geopend met de heeren J. v. Zadelhoff, architect, Jan Jans, over verdere lezingen. In Januari 1940 zal de heer Roosen- schoon een lezing houden over het tot stand komen van het dagblad. In aansluiting daar op zal een excursie wonden uitgeschreven naar het nieuwe gebouw van de Arbeiders pers te Amsterdam, bekend om zijn moderne machines. Voer het einde van het seizoen staat een film- een tooneeluitvoering- of een muziek uitvoering op het programma; het bestuur wil de ontwikkeling van den toestand af wachten, alvorens thans in die richting defi nitieve besluiten te nemen. Benoemingen in den gemeente raad. Installatie van den heer W. van Heijst. In de a.s. Dinsdagavond te houden verga dering van den gemeenteraad zal de instal latie geschieden van het pasbenoemde raads lid den heer W. van Heijsit, die den heer W. P. Mets, die bedankt had, opvolgt. PERSONALIA. Voor het machinistendiploma A is geslaagd de heer P. Taconis te Velsen. Bezwaarschrift ingetrokken. De directie der Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken heeft aan het gemeentebestuur medegedeeld, dat zij haar bezwaarschrift tegen de vaststelling van een plan van uitbreiding intrekt, Tijdelijk personeel aan de Visscherijschool. De bij raadsbesluit van 5 September 1939 in vasten dienst aan de Visscherijschool benoemde leeraar J. J. Daalder is niet wet telijk bevoegd tot het geven van onderwijs in vuur-, plaat- en bankwerken aan de avondschool. Inmiddels is hem ten aanzien van deze vakken door den Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen ont heffing verleend van den in artikel 7, le lid onder a, van de Nijverheidsonderwijswet gestelden eisch en dient hij hiervoor een tijdelijke aanstelling te ontvangen. De benoeming d.d. 25 Juli 1939 van J. van Altena tot leeraar in tijdelijken dienst aan de Visscherijschool, is door den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen slechts goedgekeurd tot 1 September j.l. en derhalve op dezen datum automatisch geëindigd. Hier in kan door verlenging der aanstelling wor den voorzien. Verder moet vooi-zien worden in de vacatu res van tijdelijkleeraar voor het vak Neder- landsche taal aan de dagschool, wegens be ëindiging op 1 September j.l. van de aan stelling van J. O. Craaner, en van tijdelijk leeraar voor de vakken natuur- en werktuig kunde aan de avondschool, wegens verande ring van lesrooster en beëindiging der aan stelling van K.B. Meijerhof op 1 October j.l. In verband hiermede stellen B. en W. voor, aan de Visscherijschool te benoemen in tijde lijken dienst, wat betreft de dagschool voor den duur. van 1 jaar en gerekend met ingang van 1 September j.l. en wat betreft de avondschool voor den duur van den cursus 19391940, welke is aangevangen 1 October j-1. J. J. Daalder tot leeraar in vuur-, plaat- en bankwerken aan de dagschool voor ten hoog ste 3 lesuren per week; J. van Altena tot leeraar aan de dag- .en avondschool; R. de Vries tot Ieei-aar 111 de Nederland- sche taal aan de dagschool, voor ten hoogste 5 lesuren per week; A. Mak tot leeraar in natuur- en werktuig kunde aan de avondschool, voor ten hoogste 8 lesuren per week. één en ander behoudens goedkeuring door den Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen. Tijdelijk leeraar aan de Handelsavondschool. B. en W. stellen voor, ter vervanging van den gemobiliseerden leeraar G. J. A. Heino, te benoemen tot tijdelijk leeraar aan de Han delsavondschool, voor den duur van den cur- cus 19391940 of zooveel korter als eventueel nodig 'mocht blijken te zijn, J. P. Eriks, voor ten hoogste 4 lesurën per week in'de Duit- sche taal. De Minister van Onderwijs. Kunsten en We tenschappen kan zich hiermede vereenigen Commissieleden. Voorts moeten worden benoemd: één lid der commissie van bijstand voor de financiën; één lid'der 'commissie van bijstand voor gas en water';;- - 1 één lid der commissie van bijstand voor sociale aangelegenheden; één lid der commissie van bijstand voor economische zaken; één lid der reclamecommissie inzake Ver gun ningsre cht Drankwet. BREESTRAAT TEL. 367 3 a (Adv. Ingez. Med.) Alarmoefening luchtbescherming Niemand mag zich op straat bevinden. De burgemeester brengt ter algemeene ken nis, dat op Vrijdag 13 October a.s. des avonds van 910 uur, in de gemeente Vel sen alarm zal worden gemaakt door middel van de sirenes der Luchtbescherming. Daar het hier een oefening betreft, behoeft dit alarm geen ongerustheid te wekken. De aandacht wordt er op gevestigd, dat tij dens deze alarmoefening niemand zich zon der noodzaak op den openbaren weg mag be vinden. Hij, die hieraan of aan andere ten deze door mij uit te vaardigen gedragsregels opzettelijk niet voldoet, kan worden gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste twee ja ren of geldboete van ten hoogste duizend gulden. Verzoek om subsidie. Het bestuur van de vereeniging „De Velser Burgerwacht" te Velsen heeft het gemeente bestuur verzocht, de vereeniging voor 1940 een subsidie te verleenen B. en W. stellen voor, liet verzoek te be handelen bij de begrooting. Financiëele besluiten in den Gemeenteraad. B. en W. stellen den raad voor, vast te stel- len de in concept bij de stukken gevoegde 3e en 4e suppletoire begrooting der gemeente, dienst 1939 en 2e suppletoire begrooting van het bedrijf Openbare Werken dienst 1938. Ten aanzien van de 4e suppletoire begroo ting deelen B. en W. mede, dat daarin worden geregeld de financieele gevolgen van de uit- bi-eiding van het personeel bij de verificatie met een klerk. Deze uitbreiding is door B. en W. voorgesteld bij de begrooting voor 1940. Dooi'dat de bij de verificatie werkzaam zijnde commies tengevolge van de algemeene mobili satie in militairen dienst is, achten B. en W. de aanvulling van het personeel bij de verifi catie zeer dringend, om welke reden zij voor stellen, reeds thans tot deze uitbreiding te be sluiten. Zondagsdienst der apotheken. De Zondagsdienst der apotheken wordt Zon dag waargenomen door de Kennemer Apotheek aan den Wijk aan Zeeërweg. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de komende week. De doortrekking van (]e Broekbergenlaan. laan tot de hoofdstraat te Santpoort nl eenige eigenaar, met wien toendertiid n geen overeenstemming kon worden ver'-- Opnieuw een voorstel tot grond. aankoop. Bij de voordracht van B. en W, opo-P>,* in gemeenteblad no. 33 van dit jaar werd m gedeeld, dat onderhandelingen waren eevnÜi met de eigenaren van de gronden - voor de door trek king van de was J. J. Bonarius te Santpoort. Deze h~fï zich thans bereid verklaard om aan de meente te verkooipen het hem toebehoord* perceel grond, kadastraal bekend gem3e Velsen sectie E no. 501, ter grootte van 12ft wf tegen den prijs van 1100. Met dezen koopprijs kunnen B. en W h vereenigen, waarom zij den raad voorstel! tot den aankoop van het perceel over te ea 11 en daartoe te nemen het besluit, dat in p cept bij de stukken is gevoegd. on" Verder stellen B. en W. voor, dezen grond alsmede dien, aangekocht bij raadsbesluit v 5 September j.l., op den datum van ow? dracht in het Gx-ondbedrijf te brengen te* het bedrag van de schuld, welke op b-' •°ea datum door dezen aankoop op de i rust. DRANKWET. Bij B. en W. ié ingekomen een verzoekschrift van J. Deinum zonder beroep, wonende te Vel sen (N.) om een verlof B, voor den verkoon van uitsluitend alcoholvrijen drank in de sn=el zaal der Fx'öbelschool van het perceel *Vn' di'achtstraat no. 21 te Velsen (N.). Vóór 19 October 1939 kan een ieder teeen het verleenen van dit vei-lof schriftelijk be zwaren bij B. en W. vooi-noemd inbrengen VEREENIGING VAN HERVORMDE JONGEREN. De Vereeniging van Hervormde Jongeren organiseert a.s. Zondag, des avonds 5.30 uur, een Jeugddienst in de „Goede Herder-kerk" aan den Velserduinweg. Deze dienst zal geleid worden door den heer D. B. Starrenburg, oud-zendeling, te Leiden. Het onderwerp voor de prediking is „Op hoog bevel". WANNEER STEMPELEN? De stempeluren der verschillende organisa ties zijn voor de week van 9 tot en met 14 October a.s. als volgt vastgesteld: IJmuider Transport Federatie (N. A. S.) van 9.009.15 uur. Ongeorganiseerden van 9.2510.25 uur. Algemeene Nederlandsche Metaalbewerkers- bond van 10.4011.00 uur. Algemeene Nederlandsche Bouwarbeiders- bond van 11.0511.25 uur. Werkloozenvex'eeniging van 11.3012.00 uur. IJmuider Federatie van 9.009.45 uur. Chr. Bond van Fabx-ieks- en Ti-ansportarbei- ders van 9.5010.20 uur. Oud-Katholiek Vakvei'bond van 10.25— 10.40 uur. Kleine bonden van 11.0011.15 uur. R. K. bonden van 11.2012.00 uur. SANTPOORT Waarschuwing. Schietterrein in de duinen. De kantonnemenst-commandant van Sant poort deelt het volgende mede: Het publiek woi'dt er op attent gemaakt, dat de duinterreinen, gelegen ten Noorden van het Ruiterpad, welke van de villa Duin- en Kruid- bex-g naar zee loopt, met ingang van heden als militair schietterrein gebruikt worden. De Noordgrens van het onveilige terrein loopt twee kilometer ten Noorden en evenwijdig aan genoemd Ruitei-pad, terwijl de Westgrens van het onveilige tei-rein gevormd wordt door een lijn Noord-Zuid loopend, één kilometer ten Oosten van de zeekust. De Oostgrens is een lijn Noord-Zuid over de boschwachterswoningen in Duin- en Kruidbex-g. De schietoefeningen worden gehouden eiken werkdag van 8.3016.00 uur. Op de toegangswegen zijn waarschuwings borden geplaatst. Het betx-eden van het schiet terrein tijdens de schietoefenigen is streng verboden en LEVENSGEVAARLIJK. U KUNT EROP WACHTEN (Adv. ingez. R.C. BREDERODE. A.s. Zondag wordt gespeeld: Brederode 1—E.H.S. 2 10 uur. Beverwijk 3—Brederode 3 12 uur. Hedenmiddag 3 uur: Kemphaan-adsp,—Brederode-adsp. HAARLEM, 6 October. Bevallen 4 October: N. A. van Steenkiste-- Huijsman, z.; 5 October: R. Hommes—vorst, z.; 6 October: M. E. JansenJong, d. Overleden 4 October: G. Meenhorst—Fiep«' 80 j., Middenweg; P. J. Kottman, 71 L voor zorgstraat; 5 October: M. Baten, 68 j., Cecin-- steeg. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein 5 van Beira te R'dam. JAVA—NEW YORK LIJN. Kota Tjandi 5 van New York te 1 Tawali New York n. Java 4 van Kl. Bantam, Java n New York 5 van Pen ROTTERDAMSC'HE LLOYD- Kota Gede (uitr.) 5 te Batavia. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND* Poelau Roebiah (uitr.) 5 te Batavia.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2