jjp&d w'13tjvd> PREDIKBEURTEN DAMRUBRIEK. Ik" Over indoor-training van cricketers Vóór- en nadeelen Condities geheel anders dan in de buitenluchtEen bevoegd Nederlandsch oordeelDe biljarter Kobus boekt succes; De proet met de voorgestelde wijziging in de hockey-spelregelsCompetitiematch V. S. V.—Stormvogels. js indoor-criokettralning nuttig en wensche- jijjc? Indien men deze vraag aan Engelschen voorlegt, zal het meerendeel daar een beves tigend antwoord op geven, want ofschoon het Jntal cricketscholen gedurende de laatste vijf jaar vooral in Londen en omgeving sterk js toegenomen, hadden de exploitanten geen reden tot klagen. Deze exploitanten zijn meestal ex-profes sionals van county-teams, die met de repu tatie in hun actieve loopbaan verworven, vele leerlingen trekken. Niet zelden associeeren zij zich met spelers, die nog geregeld aan de county-matohes deelnemen, met het voor de hand liggende doel, de attractie van de school n0c te verhoogen. Daartoe worden in hoofdzaak fastbowlers aangezocht-, want het merkwaardige feit doet zich voor, dat vele leerlingen ter bevrediging van hun ij-delheid, meer nog dan tot ver- jrooting van hun batting-capaciteiten, er buitengewoon veel prijs op stellen hun wicket te^en een erkenden fastbowler te verdedigen. 00-enlijk is dit symptoom niet zoo vreemd, als mei maar even bedenkt, hoe voldaan bijna iedere Hollandsche batsman destijds was als hh op den zeer snellen Rincker een bescheiden aantal runs had weten te maken, of zijn wicket gedurende eenigen tijd had kunnen ophouden. Met de leerlingen van cricketscholen is het al niet anders; ook zij zijn er op gesteld, zoo langs hun neus weg tegenover hun kame raden te kunnen verklaren, dat zij dien dag een half uur het Ibowlen van een Gover (Surrey) hebben weerstaan. Hoewel de omstandigheden, waaronder in door crickettraining plaatsvindt, uiteraard ge heel verschillend zijn van die bij beoefening in de open lucht atmosfeer, licht, opper vlakte en omgeving kan men bij serieuze en vooral geregelde training technisch veel leeren. De wijze, waarop de diverse slagen moeten worden uitgevoerd, de juiste stand een houding aan het wicket, de snelste en veiligste manier om als keeper een bal in handen te krijgen, de effectiefste en minst inspannen de methode om te bowlen, die voor ieder in dividueel natuurlijk verschillend is, dat alles kan door een bekwaam cricket-leeraar, die tevens cricket-paedagoog is, worden verklaard en den pupil worden bijgebracht. Blijft over de vraag, of de leerling in de zomersche wedstrijdsfeer en de gewijzigde omstandigheden het geleerde min of meer met succes in praktijk kan brengen en wanneer dat het geval is, waarom onze Nederlandsche cricketers zoo weinig aandacht aan een der gelijke indoortraining schenken. Mr. F. A. Davidson, die door zijn groote er varing en kennis van het spel tot oordeel'en bevoegd is, is van meening, dat cricket uit sluitend in de open lucht moet worden be oefend. Hij gaat terecht van het standpunt uit, dat men cricket speelt ter ontspanning, die slechts verkregen kan worden in de specifieke rustige en —zoo men wil lam dèlljke sfeer, die voor dit spel onmisbaar en een der kenmerken is. VOETBAL HET GOUDEN JUBILEUM VAN DE H. F. C. „HAARLEM". Vijftig jaar Roodbroek. Op den feestelijken Oudejaarsavond van de H. F. c. „Haarlem" werd ter gelegenheid van het gouden jubileum dezer voetbalclub aan de leden, donateurs, enz. het Gedenkboek „Vijftig jaar Roodbroek" overhandigd. Ook aan ons is een exemplaar toegezon den. We kunnen al dadelijk zeggen, dat de leden over dit jubileumgeschenk wel zeer ver heugd zullen zijn, want het is een prachtig, kloek uitgevoerd boek geworden, voorzien van een frisschen band met een vlag in de rood blauwe kleuren en verlucht met ontelbare af beeldingen en goed-lijkende foto's. De redactie-commissie, bestaande uit de heeren J. p. van Balen Blanken, Drs. B. Kleefstra en C. Nagtzaam, heeft wel eer van haar werk. Zij eindigt haar voorwoord alclus: een boek bestemd voor roodbroeken, door roodbroeken geschreven over rood broeken. Moge onze vurige wensch bewaar heid worden, dat dit werkje de liefde voor de club, den eerbied voor de kerels, die haar ge maakt hebben tot wat zij nu is, nog zal ver stevigen, om wat er in het verleden is bereikt, voort te zetten en uit te breiden, nog vele ma len vijf-en-twintig jaar, tot heil van de H. F. C. „Haarlem". In het begin van het boek staat ter herin nering een korte inleiding over de eerste 25 Jaar, waarvan de gebeurtenissen op zulk een eminente wijze door Dr. Jan Haak geboek staafd zijn. De eere-voorzitter, de heer J. J. van den Berg, schrijft een inleiding, waarin nog eens voor den zooveelsten keer zijn liefde voor zijn oude club blijkt. De resultaten van de seizoenen in de laatste «5 jaar zijn allemaal zorgvuldig gememoreerd, verder bevat het boek foto's en beschrijvende artikelen over de eereleden, bestuursleden en over de roodbroeken, die regelmatig in het eerste elftal gespeeld hebben. Zoo schrijft de neer Van den Berg sympathieke woorden aan net adres van den heer A. J. Schalekamp: »v. V. B." over wijlen den secretaris J. A. J. ^aulen; Enka over Jur Haak; Arnold Maas over H. N. (bij het publiek meer bekend onder oen voornaam Manus) Visser: „H. B." over *jjlen den vroeger zoo vermaarden back fpra« "Thomas „Schaal" over den oud-voorzit- a t£' Hin"> A- Bieshaar over Frits Terwee; n.Bieshaar over P. Tekelenburg: D. H. over ninoid Maas; J. p. van Balen Blanken over a. M. Tijsseling, over oud-voorzitter E. H. J. «artog en over A. J. Kaan; N. C. N. over pen ningmeester N. J. Twisterling; C. N. over A. p Bleshaar en heel bescheiden achterin staat Twi twa*rdeerend hoofdstuk van den heer J*'steriing over den tegenwoordigen voorzit- v i P' van Balen Blanken. Natuurlijk ontbreken in dit boek ook niet welke roodbroek zou die trouwens willen rv„„ - tal van statistische gegevens van D". B. Kleefstra. Het is een boekwerk geworden, een waar voor de boekenkast, dat aan menigen ^oroek een allergenoeglijkst uurtje zal be- Het beoefenen van deze zomersport in een besloten ruimte moet daarom aldus Mr. Davidson niet worden gepropageerd, al biedt een cricketschool het voordeel, dat men daar gedurende de weken, die het seizoen on middellijk voorafgaan, de spieren kan los maken en de lichamelijke conditie kan ver beteren. Alle bladen Onze stadgenoot Piet Kobus, momenteel wel de sterkste Haarlemsche biljartspeler, heeft opnieuw getoond, dat hij gedurende de laatste jaren groote vorderingen heeft gemaakt. Na zijn herhaalde successen in de tour- nooien om den Zilveren Fruitmand, die jaarlijks door zijn vereeniging, de B. C. Haarlem" in café Metz aan de Barteljoris- straat worden georganiseerd, veroverde hij met een zeer hoog gemiddelde den eersten prijs in de wedstrijden van de vereeniging „1923" te Groningen. Vorige week kwam hij voor de eerste maal uit in het vierdaagsch tournooi om den Wil- helmina-prijs. Ondanks de sterke bezetting wist hij 5 van de 7 partijen te winnen en een algemeen gemiddelde van 23.21 te noteeren, terwijl zijn hoogste serie 152 en 149 bedroe gen. Hij eindigde op de tweede plaats achter Metz die eveneens 5 partijen won, doch die bovendien één partij gelijk speelde. Onze stadgenoot mag met de door hetm te Amsterdam geleverde prestatie dubbel en dwars tevreden zijn. Op den Zondag J.l. gehouden hookeydag werd de nieuwe, door den Engelschen Bond voorgestelde regel voor het nemen van straf- corners geprobeerd. Het gold hter een proef neming, die, mogen we het oordeel van spe lers en deskundigen gelooven, weinig ingrij pend resultaat heeft opgeleverd. Het doel van de voorgestelde wijziging is klaarblijkelijk, de kansen van het scoren uit strafcorners te vergrooten en daarom mogen de beide achterspelers zich dan niet, zooals gebruikelijk is, bij het nemen van zulk een hoekslag, aan weerszijden van den keeper in het doel opstellen. De spelers der verdedi gende partij moeten 10 yards verwijderd blijven van den doelpaal aan de zijde, waar de hoekslag genomen wordt en op vijf yards afstand van den anderen doelpaal. Het is zeer de vraag, of deze nieuwigheid, indien zij tot regel wordt verheven, het aan tal doelpunten uit hoekslagen zal doen toe nemen, want het kritieke moment bij een hoekslag is het al of niet doelmatig stoppen van den bal op den rand van den cirkel, alvorens tot een schot op de goal kan wor den overgegaan. En in den tijd, die met deze handelingen gemoeid is, kunnen de snel uit- loopende verdedigers toch de positie kiezen, die het voordeeligst is. Zondag a.s. zullen de voetballiefhebbers van Umuiden en Velsen een evenement be leven, dat, voor zoover wij ons herinneren, nog nooit heeft plaats gehad, namelijk een eerste-klasse competitie-wedstrijd tusschen V.S.V. en Stormvogels! Beide clubs zijn goed van wal gestoken, door uit de eerste twee matches drie punten te halen, waarbij de prestatie van V.S.V., die dit kunststukje in uitmatohes tegen A.D.O. en Ajax volbracht, het hoogst moet worden aangeslagen. De roodhemden beschikken over een technisch goed geschoolde, homo gene en snelle ploeg, maar ook Stormvogels heeft geroutineerde en vooral krachtige spe lers en daar het hier een plaatselijke ont moeting geldt, is van het resultaat vooraf niets te zeggen. Men kan echter verzekerd zijn, dat er te IJmuiden-Oost een spannende, stevige en goede partij voetbal zal worden gespeeld, diie, mits een bekwaam scheidsrechter de teugels in handen heeft, het aanzien ten volle zal waard zijn. De wedstrijden voor Zondag. V.S.V.Stormvogels bonnen onze beide eerste-klasse^ him eersten wedstrijd voor de competitie, in de tweede ontmoeting konden zij het slechts tot een gelijk spel brengen. Inmiddels waren wij over deze twee gelijke spelen lang niet slecht te spreken. Voor Zondag a.s. heeft de competitie-leider de ontmoeting V.S.V.Stormvogels vastge steld. Dat zal me een klap geven! We heb ben dit seizoen nog niet van „uitverkochte huizen" hooren spreken en we willen ook niet beweren, dat dit Zondag' a.s. bij V. S. V. Stormvogels het geval zal zijn, maar dat het zeer druk op het V.S.V.-terrein zal zijn, staat voor ons bij voorbaat vast! En geen wonder: Nog nimmer, zoo lang beide ploegen eerste klasser zijn, ontmoetten zij elkaar voor de competitie. En al is het nu „maar" een ont moeting voor de noodcompetitie, tot dusver hebben beide elftallen hun wedstrijden voor deze competitie zóó serieus opgevat, dat nu in dit geval zonder voorbehoud kan verwacht worden, dat beide teams zich ten volle zullen geven. Een uitslag voorspellen, is al zeer moei lijk; we zullen ons daarvan dan ook ont houden. Wat vaststaat is o.m. dit, dat beide clubs in twee wedstrijden drie punten be haalden, maar dat V.S.V. ze in uit-, Storm vogels ze in thuiswedstrijden behaalde. Voorts, dat Michel slechts tweemaal gepas seerd werd, waartegenover weer staat, dat de Stormvogels-aanval twee goals meer scoorde. Een feit is ook, dat V. S. V. „au grand complet" zal verschijnen, wat van Stormvogels nog niet definitief gezegd kan worden. Gewapend met deze gegevens make ieder, die daartoe lust gevoelt, nu maar zijn eigen voorspelling! De leiding berust bij den heer Twisterling. Ondanks het feit, dat de Westelijke tweede klassers van Af deeling I zich met de huidige, al eenige malen gewijzigde indeeling niet kunnen vereenigen, zijn toch weer eenige wedstrijden ingelascht, o.m. óók voor Ken- nemers. De Wijkers trekken Zondag naar Zeeburgia, van welke reis ze o.i. niet zonder kleerscheuren terugkeeren. Wanner ze het even als tegen H.F.C., tot een gelijk spel brengen, mogen ze niet mopperen. Kinheim krijgt Bloemendaal op bezoek. De Bloemendalers hebben er tot dusver nog weinig van terecht gebracht, maar we moeten er rekening mee houden, dat ze met een paar sterke tegenpartijen hebben te doen ge had. Kinheim heeft dan ook nog niet ge wonnen. Beverwijk gaat ook al naar de hoofdstad om daar aan den Zuidelijken Wandelweg A.F.C. te bestrijden. We geven den roodwitten niet veel kans! C.S.V. zette de competitie goed in door een overwinning op D. T. S. In den uitwedstrijd tegen Nieuwe Niedorp rekenen we minstens op een gelijk spel. VjS.V. 2 deed, wat van haar verwacht werd: ze klopte Vliegende Vogels met 41. De uitwedstrijd tegen D.I.O. zal echter meer moeilijkheden opleveren! V. V. B. moest ervaren dat er met Zee meeuwen 2 niet te spotten viel. Ook Zondag, als de Breesapers Kennemers 2 ontvangien, zijn ze nog lang niet zeker van beide pun ten. De Noodcompetitie. Geen uitstel van wedstrijden voor a.s. Zondag. In verband met de hangende kwesties in zake de indeeling van de noodcompetitie van Afdeeling I hadden alle tweede klas vereeni- gingen en ook de derde klasse clubs uit het Gooi, Eemland en het Sticht aan het be tuur van den K.N.V.B. verzocht de voor Zon dag 8 October vastgesteld competitiewed strijden af te gelasten. Dit verzoek is, naar wij vernemen, door het bestuur van den K.N.V.B. afgewezen, zoodat de ontmoetingen, welke voro Zondag a.s. vor deze vereenlgingen op het program ma stonden, dorgang zullen vinden. Verder vernemen wij, dat het bestuur van den K.N.V.B. zich beraadt over het door de tweede en derde klasse vereenigingen inge diende verzoek inzake wijziging van de in deeling der noodcompetitie. Tot zoover dit bericht van het A.N.P.. We herinneren er aan, dat dit niet de tweede- en derde-klassers van het district Haarlem betreft. De wedstrijden R.C.H. H.F.C. en EiD.O.D.W.V. worden Zondag niet gespeeld. DAMES-HOCKEY. WAT A.S. ZONDAG GESPEELD WORDT. Afdeeling A, Haarlem-Amsterdam: Rood Wit I—Rood Wit II AmsterdamB. D. H. C. B. D. H. C. IIStrawberies HurleyAmsterdam II Afdeeling B, Haarlem: H. B. S.—Rood Wit III B. D. H. C. VZandvoort Zandvoort II—B. D. H. C. IV Alkmaar—B. D. H. C. III Afdeeling C, Haarlem: Rood Wit IV—H. B. S. II Kraaien—B. D. H. C. VII Deze tweede competitiedag brengt een wed strijd tusschen twee eerste klassers. B. D. H. C. trekt n.L naar de hoofdstad om tegen Amster dam te spelen, hetgeen altijd een lastige klip voor onze stadgenooten beteekent. Amsterdam zal zwakker zijn dan in het vorige seizoen, o.a. is er een andere doelverdedigster, zoodat we toch minstens rekenen op een gelijk spel. Rood Wit I zal haar eigen reserves wel op krachtdadige wijze verslaan; we vermoeden dat ook B. D. H. C. II het van Strawberries zal weten te winnen. HurleyAmsterdam II wordt een gelijkopgaande partij. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAP 1STE KLASSE VAN NEDERLAND. De eindstrijd om het eerste klasse clubkam pioenschap van Nederland 1938-1939 is thans geëindigd. Zooals uit onderstaan den eindstand blijkt, werd de titel behaald door de dam- en schaak club D.S.T.O. te Amsterdam. De eindstand luidt als volgt: Dam- en schaakclub Clubs. gesp. gew. verl. bordp.pt. D.S.T.O., Amsterdam 3 2 1 3525 4 Leldsche Damver. Leiden 3 2 1 34—26 4 Zwijndrechtsche Dam ver. Zwijndrecht 3 2 1 3426 4 Damclub „Zwart-Wit" II Almelo 3 0 3 17—43 0 KORFBAL KON. NED. KORFBALBOND DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. De inzet van onze eerste- en tweede-klassers in de competitie was geen succes. Die van de derde-klassers was niet slecht, wat Nieuw Flora, O. K. 3 en Aurora betrof. Maar ook Haar lem en S. V. 2 leden een nederlaag. Maar het kan verkeeren, hoewel morgen Oosterkwar tier wel voor een zeer zware taak komt te staan. D. E. D., dat reeds twee wedstrijden won, zal zich aan de Zomervaart niet gemak kelijk laten overwinnen. Andere ontmoetingen in de le klasse zijn: SwiftSportief, S. V. K.Westerkwartier en Koog-Zaandijk—BI. Wit. Sport Vereent gaat naar Allen Weerbaar. De bezoekers hebben hier een kans om gelijk spel te behalen. De andere ontmoetingen zijn: Amsterdam Z. Nieuwendammerham en BI. Wit 3Zuider kwartier. Van onze derde-klassers trekt Haarlem naar Z. K. V. 2, dat nog niet speelde. N. Flora ont vangt aan de Van Oosten de Bruynstraat het sterke Indo. Beide wonnen hun twee wedstrij den: dus spanning zal er zeker zijn. O. K. 3 gaat naar Oosterpark. HAARL. KORFBALBOND DE SENIORENWEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG In de eerste klasse vragen vier ontmoetingen onze aandacht. Aurora 2 ontvangt O. 4, dat waarschijnlijk haar tweede overwinning tege moet gaat. Animo Ready—Watervliet wordt een over winning voor de thuisclub. Hetgehavende T, H. B. 1 ontvangt N. Flora 2 en Meerlebosch gaat naar de Zwaluwen. In de tweede klasse binden Palvu en Haar lem 3 de strijd aan. De reserves van Meerle bosch en A. Ready en O. K. 5Aurora 3 sluiten de rij. In de derde klasse A is vastgesteld S. V. 3 Haarlem 3; in B: Oosthoek 2O. K. 7 en Zwa luwen 3N. Flora 3. onder leiding van B. Dukel. LADDERWEDSTRIJD. In de eerstvolgende rubriek geven wü de op lossingen van 9 en 10; ook wordt dan bekend gemaakt wie het boekwerk heeft gewonnen, dat oor de eerste serie van 10 problemen werd uitgeloofd. Stand bijgewerkt tot en met no. 8. J. Bakhuys, T, Zwart, J. Korte, F. Zonneveld, H. Wijker, F. Dukel, H. Laros, R. A. ten Napel, J. Soeteman, L. Haver, A. Buyck 8 punten, J. Zuiderduyn 6 pnt., R. Rike 2 pnt., J. A. v. Dixhoorn 6 pnt. CORRESPONDENTIE. J. Z., Heemskerk. Aan uw verzoek zullen wij, indien eenigszins mogelijk, steeds voldoen. P. Z., Beverwijk. Problemen niet geschikt voor plaatsing. A. P., IJmuiden-Oost. Wij kunnen nog niets naders omtrent remise van de Charlois- stelling mededeelen. Wel kregen wij inzage via den heer P. D. de Graaf van een variant, die naast onze winst, ook winst oplevert. De heer De Graaf heeft hiermee keurig werk geleverd. B. te Santpoort. Uw eindspel ontvangen, doch zal later uitspraak doen. Wat een termijn van inzending betreft vinden wij acht dagen meer dan voldoende. Met uw omstandigheden houden wij gaarne rekening. A. ter N. te B. Briefkaart ontvangen. Na het lezen van de rubriek zal één en ander u wel duidelijker zijn. UIT HET DAMLEVEN TÉ HEEMSKERK. Dat in Heemskerk en omstreken een bloeiend damleven heerscht is overbekend, maar dat het enthousiasme zoo groot is, dat de damclub Heemskerk haar clubblad zoodanig moest reorganiseeren, dat niet één, doch twee maand bladen zullen verschijnen heeft onze stoutste verwachtingen overtroffen. Waarom twee clubbladen? Het antwoord geeft de technische leider de heer G. Zonneveld. De twee thans verschenen clubbladen vor men een onderdeel van „De Geheime Zender' dat een groot sporblad is voor Heemskerk en omstreken. „De Geheime Zender" is er thans toe over gegaan uitbreiding aan zijn damrubriek te geven n.m. één maandblad voor het practische spel en één voor de problematiek; alles onder leiding van den heer G. Zonneveld. De uitgave Problematiek ziet er o.i. het best verzorgd uit, daar de geestes producten van den heer Zonne veld groote vermaardheid genieten. De techni sche verzorging is hier in orde. De uitgave voor het practische spel, waarin men begonnen is met een damcursus voor be ginners, die het geheele blad beslaat, had o.:' wel wat beperkt kunnen worden, om dan de vrij gekomen ruimte te reserveeren voor een half clubblad voor de sterkere damspelers, waar Heemskerk en omstreken toch nog rijk genoeg aan is. Overigens zien de clubbladen door de vele uiteenloopende advertenties er aantrekkelijk frisch uit, en zal dit gedeelte van „De Geheime Zender" in Heemskerk en omstreken zijn op lage nog wel weten uit te breiden. De abonnementsprijs bedraagt slechts 35 cent per kwartaal en gaarne belasten wij ons met het aannemen van abonnés. Het adres van den heer G. Zonneveld is Rijksstraatweg 53, Heemskerk. Ter kennismaking een fraai probleem, dat wij uit het clubblad „Problematiek" overnemen. Tempo Record. Zwart: 32x23 21x41 11. 46x37 18x20 12. 37—32 12x21 13. 26x17 1—7 14. 36—31 7—12 15. 31—26 12x21 26x17 27 en wint het stuk op 17.. Op A. 28x17 had Wit 26x17 moeten slaan. Meester Noome onzen dank voor zijn mede werking, daar het voor het spelen van de Hol landsche opening voor den practischen dam speler van groote waarde is. Oplossingen en correspondentie te zenden aan den damredacteur B. Dukel, Van Wasse- naerstraat 23, IJmuiden-Oost. W i t Dit vraagstuk noemt de heer Zonenveld een nieuw tempo-record daar niet minder dan 7 x een stil tempo moet worden gevonden. Wij laten hieronder nog den cijferstand volgen en laten de oplossing aan de lezers over. Zwart: 14, 16, 19, 23, 24, 27, 29, 35, 36, 45. Wit: 15. 21, 25, 30, 32, 34, 38, 40, 41, 44, 48. Wit speelt en wint. UIT DE SPELOPENING. Van den ouden meester J. Noome Mzn. te Purmerend mochten wij speciaal voor onze ru briek een nieuwe variatie van de vele s" mogelijkheden van de Hollandsche opening ont vangen, in een door hem met den heer Zomer dijk gespeelde partij. Het spel verliep alsvolgt: 1. 33—28 18—23 2. 39—33 20—24 3. 44—39 12—18 4. 31—27 7—12 5. 37—31 17—21 31—26 11—17. Zwart aanvaardt hier de opsluiting met de voor beide mogelijke consequenties. 7. 41—37 17—22. Zwart meende hier uit de opsluiting te ko men, doch met de volgende afwikkeling kwam deze bedrogen uit. 8. 28x17 24—29 A. 9. 33x24 19x30 10. 34x25 23—28 11. 32x23 21x41 12. 46x37 18x29 13. 39—34 12x21 14. 34x23 1—7 15. 26x17 14—20 16. 25x14 10x28 17. 38—32 7—11 18. 32x23 11x22. Zwart heeft voorloopig stuk achterstand. In een volgende partij verbeterde meester Noome dezen spelgang door te spelen: Wit: Eyssen. Zwart: J. Noome. 1. 33—28 18—23 2. 34—30 12—18 3. 39—1 20—24 4. 31—27 7—12 5. 37—31 17—21 31—26 11—17 7. 41—37 17—22. Wit: Direct merkte meeste Noome op, dat in plaats van 7. 1722 veel beter is de volgende afwik keling: 2429 33x24 1722! (nu volgt op 26x17 22x33 38x29 23x25 enz. enz.) 8. 28x17? A. 24—29. 9. 33x24 23—28 10. WATERPOLO. DE WINTERCOMPETITIE. De indeeling van de waterpolo-competitie ge durende het winterseizoen luidt als volgt: Afdeeling A: A. Z. 1870 I (Amsterdam), D. W. R. 1 (Haarlem), D. K. R. 1 (Utrecht), Star 1 (Utrecht), U. Z. C. 1 (Utrecht) en Het IJ 1 (Amsterdam). Afdeeling B: H. P. C. 1 (Heemstede), H. Z. P. C. 1 (Den Haag), Poelmeer 1 (Oegstgeest), R. Z. C. 1 (Rotterdam), S. V. H. 1 (Hillegers- berg) en Zian 1 (Den Haag). Het ligt in de bedoeling, de competitie te doen beginnen in de tweede helft van October. WANDELSPORT v HERFSTMARSCH TE BUSSUM. De Bussumsche Wandelclub „De Kievit" or ganiseert Zaterdag 28 en Zondag 29 Octo ber haar zesden jaarlijkschen herfstmarsch, gevolgd door een bal op Zondag 29 October. De seniores loopen 30 en de juniores 20 K.M. De start heeft plaats op Zaterdag te 3 uur en op Zondag te elf uur v.m. bij café ,.De Harmo nie" aan de Brinklaan 112 te Bussum. Het secretariaat is gevestigd Keizer Ottostraat 121 aldaar. Haast? haast nooit hebben gewone bestellingen haast 1 Laat de bestelauto van uw winkelier dus geen extra-ritten maken: helpt mee, om Neerlands benzine verbruik te beperken: het is een eisch des tijds 1 Haast u, om die ,,geen-haast-ge- woonte" tot de uwe te maken BLOEMENDAAL NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. Ch. dè Beus. UNIVERSEELE EEREDIENST (Soefi-Beweging) Bovenzaal Vreeburg, Kerkplein 16. V.m. 11: Ir. J. Pool. SANTPOORT NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. van Dijk, uit Bloemendaal. NED. HERV. KAPEL. V.m. 10: H. LassChuit, Overveen. Nam. 5: Ds. J. C. Aalders, A'dam. GEREF. KERK in H. V., Wüstelaan. V.m. 10: Dr J. G. Ubbink, Doopsbediening. IJMUIDEN NED. HERV. KERK, Kanaalstraat. V.m. 10: Ds. L. Lagerweij. Bed. H. Doop. Nam. 5.30: Ds. G. J. Waardenburg, Haarlem. BETHLEHEMKERK, James Wattstraat. V.m. 10: A. Kool. HERV. EVANG., Oranjestraat 8. V.m. 10 en nam. 5: Leesdienst. Donderdag nam. 7.30: Spr. v. Leeuwen, Maar tensdijk. GEREF. KERK, Wilhelminakade. V.m. 10: Ds. J. Kapteyn. Nam. 4.45: Ds. S. E. Wesbonk. KERK a. h. SNELLIUSPLEIN. V.m. 10: Ds. S. E. Wesbonlc. Nam. 4.45: Ds. J. Kapteyn CHR. GEREF. KERK. V.m. 10 en nam. 5: Ds. Molenaar, Rotterdam. DOOPSGEZ. en AFD. NED. PROT. BOND, Helmstraat 9. V.m. 10.30: Ds. Milatz. OUD-KATHOLIEKE KERK. V.m. 10. H. Dienst Nam. 7: Vesper LEGER DES HEILS geen opgave ontvangen. IJMUIDEN-OOST NED. HERV. KERK, Goede Herderkerk, Velser- duinweg. V.m. 10: Ds. G. F. Callenbach. Voor bereiding H. Avondm. Nam. 5: Zendeling D. B. 'Stax-renburg, Jeugddienst. VEREENIGINGSGEBOUW, Kalverstraat. V.m. 10: Jeugddienst. VER. VAN VRIJZ. HERV., Verenigingsgebouw, Stationsweg, Velsen. Nam. 7: Dr. H. Fabei-, Schiedam. GER. KERK, Velserduinweg. V.m. 10 en nam. 5: Ds. E. G. van Teylingen. LUTHERSCH GENOOTSCHAP, Afd. Velsen, Willebrordstraat 10. Geen dienst. BAPTISTENGEMEENTE, lok. Willemsbeekweg Vrijdag nam. 8: Ds. L. de Haan, pred. te HrL STADSEVANGELISATIE, Willemsbeekweg. V.m. 10 :Samenkomst van geloovigen. Nam. 7.30: Samenkomst. Getuigenisavond. Maandag nam. 8: Bijbelbespr. en bidstond. HER ST. APOST. ZENDIGNSGEM., Willebrord straat 10. Geen dienst. Alleen dienst te Haarlem. ROZEKRUISERS, Stationsweg 65. V.m. 10.30: Tempeldienst. Maandag nam. 7.15: Genezingsdienst. VELSEN NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. Johs. Brons geest. Nam. 5.30: G. v. Leeuwen, hulpprediker. VELSEN-NOORD GEREF. KERK, Groote Hout- of Koningsweg. Geen opgave ontvangen. BEVERWIJK NED. HERV. KERK. Kerkstraat. V.m. 10: Ds. J. de Vries. Nam. 121: Zondagsschool. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN, Parklaan. V.m. 10: Ds. H. A. C. Snethlage, uit Hille- gersberg. DOOPSGEZINDE GEMEENTE, Meerstraat. V.m. 10: Ds. Alb. Vis. EVANG. LUTH. GEM., Koningstraat. V.m. 10.39: Ds. J. Ph. Haumersen. GEREF. KERK, C. H. Moensplein. V.m. 10 en en nam. 5: Ds. F. Kramer, em. pred. alhier. EVANG. „MARANATHA", Dr. Schuitstraat 31. V.m. 10: A. Besselaar Jr., uit A'dam in gebouw Odeon. Dinsdag nam. 7.30: Vrouwenkrans. LEGER DES HETLS. Zeestraat 26. Geen opgave ontvangen. HEEMSKERK NED. HERV. KERK. Vun. 10: Ds. Joh. IJzerman. Bediening H. Doop. Voorber. H. Avondm. WIJK AAN ZEE EN DUIN iVED. HERV. KERK, Julianaweg, V.m. 10: Ds. J. A. L. Hovy. VEREENIGINGSGEB., Populierenlaan. V.m. 10; W. C. Luuring, hulpprediker.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 9