IJMUIDEN VELSEN Moeilijke opdracht voor Mr. Moto Gevaarlijke tegenstanders. „Moto op het eiland des doods" is het nieuwe hoofdnummer van het Luxor-Theater, dat reeds zoovele malen met succes de Moto-films met Peter Lorre draaide. Mr. Moto, de beroemde Japansche detective wint regelmatig aan faam en vermaardheid. Niet alleen, dat de regeering der Vereenigde Sta^ ten zijn groote verdiensten erkent en er gaarne gebruik van maakt in extra moeilijke gevallen, ook in geheel andere dan regeeringskringen heeft men respect voor den kleinen Aziaat. Zoo bijv. in het zoo heel aparte wereldje van bok sers en worstelaars heeft men respect voor het schijnbaar zoo niettige mannetje, dat kunst grepen kent, welke den zwaarsten athleet mach teloos maken. En zoo tzien we hem 'dan op weg naar Porto Rico, waar Uncle Sam hem verzocht heeft, een onderzoek in te stellen naar den sluikhandel in goedkoope en minderwaardige diamant, waar door de bona fide markt vergiftigd wordt. En aan boord van het schip doet Moto zich kennen als een sportsman van wien wat te leeren valt, waardoor in het bijzonder één kampioen zich buitengewoon aan hem gaat hechten. Deze bewonderende vriendschap is een feit, waarvan Mr. Moto vervolgens zeer veel nut zal hebben. Hij belandt nl. in een omgeving, die er bij eersten aanblik wat ongewoon uitziet, maar die achteraf veel gevaarlijker blijkt te zijn, dan men zou vermoeden. De overheid berust in een machtelooze houding en het is hier niet meer of minder dan een Augiasstal. Maar als dan zulk een Hercules te voorschijn komt, die den stal wil uitmesten, brengt hij uiteraard daarmee zijn leven in gevaar en keeren alle duistere ele menten zich tegen hem, pogend hem onschade lijk te maken. En dan is de aanwezigheid van een kampioen worstelen wel wat waard! Met alles, wat smokkelhandel heet, is het zóó gesteld, dat eenzame, afgelegen en gevaarlijke streken moeten worden bezocht, wil men de smokkelaars op hee terdaad betrappen. In de moerassen van het eiland leert Moto ondervin den, hoe gevaarlijk zijn tegenstanders zijn, maar hij weet zijn opdracht tot een goed einde te brengen, zoodat nieuwe lauweren kunnen wor den toegevoegd aan zijn toch overigens reeds zoo talrijke overwinnings tropheeën. Het tweede hoofdnummer is Mitchell Leisen's geestige comedie „Middernachttaxi", waarin Don Ameehe en Claudette Colbert de hoofdrol len vertolken. Indrukwekkende en boeiende Fransche film. De twee gezusters Kleh. In de nieuwe bioscoopweek brengt het Ken- nemer-Theater als hoofdnummer „De twee zus ters Kleh" met Anny Ducaux en Corinne Lu- chaire. Over deze prachtige Fransche film liet de pers zich zeer waardeerenid over uit, hetgeen wel blijkt uit de volgende persstemmen: De Telegraaf: Een ontroerende film! Men vervaardigde deze film naar den roman van Gina Kaus en zoo ge den roman niet kent zult ge deze filtn dubbel kunnen waardeeren, omdat zij de spanning op voortreffelijke wijze handhaaft. Het Volk: „De twee zusters Kleh" is een film met een probleem. Maar het is vóór alles een mooie, zeer boeiende, knap geregisseerde en goed-gespeelde film met een zeer belangwekkenden inhoud. Een voortreffelijke Fransche film een in veel op zichten indrukwekkend werk, dat men niet ver zuimen moet te gaan zien. Prachtig heeft de re gisseur, Leonide Mo- guy, die ook Meisjes achter tralies maakte, maar die met „De twee zusters Kleh" dit vo rige werk aanzienlijk overtrof, dezen moeilijken gang naar „het adres" uitgebeeld. De afspraak. Het wachten aan een cafétafeltje. De blik op de spelende kinderen Dan: de bestijging van de trap, zwaar en moeitevol als de beklimming van een berg. Twee jonge vrouwen, gebogen onder het gewicht van het noodlot. De aarzeling voor de deur. De hand, die naar de bel omhoog gaat. De andere hand, de hand van het ongetrouwde meisje, die den arm van haar zuster naar be neden trekt en die plotseling het nieuwe be sluit demonstreert. En dan de ren de trap af van twee gelukkige menschenkinderen, die zoo even een goed besluit hebben genomen. De op luchting. De bevrijding. De wilde, uitgelaten meisjesvreugde. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond ,,'n Stel om te stelen" met Melvyn Douglas en Florence Rice in de hoofdrollen. Een spannen de detective-film, die tevens een geestige co medie is. Winkelierscombinatie „Plan West". Bij de Winkelierscombinatie „Plan West" werden in de afgeloopen week in totaal 161 volgeplakte zegelboekjes ingeleverd. De datum van inlevering, waarvoor de extrapremie gold, was 7 October. 18 gelukkige inzenders kwamen voor de verhoogde uitkeering in aanmerking. De luchtbescherming in Blok 3. Vrijdagavond te half negen wordt de derde voorlichtingsavond gehouden inzake de luchtbescherming in Blok 3 (Reguliersstraat en omgeving). Deze bijeenkomst Is niet dn café „De Vriendschap", zooals oorspronkelijk werd be paald, maar in het Ned. Herv. Verenigings gebouw in de Oosterwijkstraat. Spreker is de heer H. A. J. J. v. d. Bergh. De onderlinge wedstrijden van „Weenink". De uitslagen van de voor de onderlinge competitie van de Schaakclub „Weenink" gespeelde wedstrijden waren: Groep 1: P. Stet—W. Visser 1—0. Groep 2: W. van Bronkhorst—A. Slings 01, H. van LentP. Hart 01; H. NijmanIJ. Mooy 01. Groep 3: E. van den Brink-LP. Schager 1o; J. LosF. Geisler 10. Groep 4: H. IJzelendoorn—P. Majoor 01: J. Muys—G. Sietsma 0—1; G. J. Offerhaus— N. Molenaar 0—1, Majoor P, Vellekoop onderscheiden. Medaille voor menschllevend hulpbetoon. De Maatschappij tot Redding van Drenkelin gen heeft aan den heer P. Vellekoop, brigadier majoor van de gemeentepolitie alhier de bron zen medaille toegekend voor menschlievend hulpbetoon. Deze medaille heeft majoor Vellekoop te danken aan zijn kordaat en oordeelkundig op treden tijdens een begin van brand, dat op 29 Mei woedde in een woning aan den Wijker- meerweg en waarbij twee kinderen door den •ook bedwelmd waren geraakt. Helaas mocht voor een dier kinderen menschelijke hulp niet meer baten, maar het tweede kind bleef be houden, dank zij het juiste optreden van ma joor Vellekoop. Woensdagmiddag werd hem in zijn kamer in het politiebureau de onderscheiding uitgereikt. Dit geschiedde hij monde van dr. Netelenbos als voorzitter van de Wijk aan Zeeër Reddingsbri gade, die majoor Vellekoop ide bronzen legme- daille met inschrift, een draagmedaille benevens het bijbehoorende diploma overhandigde. Bij deze korte plechtigheid waren o.m. aan wezig burgemeester mr. H. J. J. Scholtens, de waarnemend corpscommandant brigadier-ma joor W. J. den Otter, brigadier Th. M. Bliksla ger en de secretaris van ide Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade, de heer B. Woftman. Majoor Vellekoop, die van de hem verleende welverdiende onderscheiding geen enkel ver moeden had en voor wie deze eenvoudige plech tigheid dan ook een groote verrassing was, dankte met een enkel woord, waarbij hij op merkte, dat hij slechts zijn plicht als mensch had gedaan. Alarm in de Middellandsche Zee. Een vrachtvaarder met contrabande. De titel doet deze film actueeler vermoe den dan zij in werkelijkheid is zij heeft geen betrekking op de politieke spanningen, welke -den laatsten tijd weer- in- en om de Middellandsche Zee ontstaan zijn, al wordt dan een obscure vrachtvaarder met contra bande aan boord de aanleiding .tot het drama waarmede de film haar scènisch hoogtepunt bereikt. Men heeft „Alarm in de Middelland sche Zee "een wijder strekking meegegeven dan een onderwerp van het oogenblik zou hebben toegelaten: zij dient met een groot en afgezaagd woord verbroedering der volken. Scenario en ac teurs waren niet de sterkste troeven in handen van den Franschen filmma ker. Men had zich een film met een tendenz als deze soberder en in haar conflict gaver en dieper kunnen voorstellen. Doch men huldigde de opvatting van een schouwspel met avontuur en span ning en zoo bezien is men zekerlijk geslaagd; de passagierende matrozen zijn knap op het doek gebracht in hun uitgelaten vreugde, waarop de moord op den scheepsdokter een domper zet. De achtervolging van het smok- kelschip is vol leven de tocht door het gif gas en de redding van de opvarenden van het mailschip ontberen noch vaart noch spanning. En tenslotte is daar de tragische dood van den Duitschen commandant. Terwijl Fransche Britsche en Duitsche matrozen op hun oorlogsbodems aangetreden staan wordt de commandant overboord gezet men ziet een oogenblik de baar en dan dwaalt de camera af naar de wijde zee. Dat is het schoon einde van een vaak ontroerende film, die vele goede kwaliteiten in zich vereenigt en in Frankrijk bekroond werd. Fransche, Engelsche en Duitsche marine werkten mede aan de totstandkoming er van en het is niet in de laatste plaats haar op zet, die u „Alarm in de Middellandsche Zee" bijzoinder sympathiek doet zijn. Het tweede hoofdnummer is „Zij maakten haar een spionne", met Sally Eilers en Allan Lane in de hoofdrollen. De organisatie van de Luchtbescherming. Blok 5: Zeestraat van Diiinwijklaan tot Ned. Herv. pastorie Wijk aan Zee. Noorderwijkweg, Populierenlaan van Duinwijklaan tot Noorder wijkweg, Iepenlaan, Kastanjelaan, Lindelaan, Berkenlaan, Boogaardlaan. Blok 6: Creutzberglaan, Bankelaan, Tulpen- laan. Blok 7: Populierenlaan van Noorderwijkweg tot Arendsweg, Arendsweg van Populierenlaan tot Galgenweg, Boeweg, Cornelis Matersweg, Korte Boeweg, Acacialaan, Lijsterbeslaan. Blok 8: Romerkerkweg van Keesdelfsweg tot Baanstraat, Baanstraat van Torenstraat tot Ro merkerkweg, Groote Houtweg van Torenslraat tot Galgenweg, Galgenweg, Arendsweg van Galgenweg tot Torenstraat, Heemskerkerweg van Arendsweg tot Groote Houtweg, Strick van Linschotenstraat, Deken Waarestraat, Bloem hofstraat, Jan Vermeyenstraat, Nico Scholten- straat, Willem Pastoorsstraat. Blok 9: Gladiolenlaan, Narcissenweg, Rijks straatwegvan Maarten van 'Heemskerkstraat tot Groote Houtweg. Groote Houtweg van Rijksstraatweg tot Galgenweg. Blok 10: Peperstraat, Hobbestraat, Koning straat van Begijnestraat tot Peperstraat, Paters- weg, Baanstraat van Kloosterstraat tot Ro merkerkweg, Korte Graafwijkstraat, Lange Graafwijkstraat, Jan Alsweg, Kerkstraat van Peperstraat tot Torenstraat, Torenstraat. Blok 11: Breestraat West van Begijnestx-aat tot Alkmaarscheweg, Alknxaarscheweg van Breestraat tot Kerkstraat, Breestraat Oost van Bloksteeg tot Meerensteinstraat, Cornelis Am- sestraat van Breestraat tot Assumbui-gstraat, Assumbui-gstraat, Oosterwijkstraat, Meeren steinstraat, Adrichemstraat, Van Hogendorp- straat, Pruimendijk. Blok 12: Hoflanderweg, Munnikenweg, Regu- liex-straat, Reguliersdwarsstraat, Wolff- en. De- kensti-aat, Visserstraat, Van Harencarspelstraat, Albert van Saksenstraat. Blok 13: Rijksstraatweg van Kerkstraat tot Groote Houtweg, Heemskerkweg vanaf Groote Houtweg, Marktweg, Hofdijkstraat, Kerkstraat van Torenstraat tot Heemskerkerweg, Simon Rumpingstraat, Grensstraat, Dierluststraat. Indeeling alleen In blokken. In de indeeling van onze gemeente in blek ken ten behoeve van de luchtbescherming is een wijziging en tevens een belangrijke vereen voudiging aangebracht. De blokken zijn thans doorloopend genum merd. Met de vakindeeling is geen rekening meer gehouden. Wij laten hier de nieuwe indeeling volgen: Blok 1: Westerhoutweg, Vondellaan, Beeck- sanghlaan, Akerendamlaan, Scheybeecklaan, Dr. Schuitstraat, Schoollaan, Velserweg vanaf over weg tot en met het buiten Akex-endamlaan. Blok 2: Duinwijklaan, Romerkerkweg van Duinwijklaan tot Keesdelfsweg, Zeestraat van Duinwijklaan tot C. H. Moensstraat, Groene- laan, Hendrik Burgex-straat, Stumphiusstraat, Keesdelfsweg, C. H. Moensstraat, C. H. Moens- plein, Koolstraat. Blok 3: Kloosterstraat, Baanstraat van Kloos- tex-stx-aat tot Zeestraat, Wilhelminastraat, Ko ningstraat van Kloostex-straat tot Bx-eestraat, Begijnestraat, Breestraat West van Begijnestraat tot Stationsplein, Zeestraat van C. H. Moens straat tot Breestraat, Parklaan, Mr. van Lin- genlaan. Blok 4: Stationsplein. Breestraat Oost tot Bloksteeg. Meerstraat, Spoordijk, Bloksteeg. Koudehorn, Slangenweg, Nieuwstraat, Raad huisstraat, Brandsteeg en Nodweg. In het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat heeft de Chr. Ver- eeniging „Vacantiebezigheden" voor de school kinderen een 'filmmiddag georganiseerd. Was het bezoek bij den vorigen filmmiddag groot, de toeloop was ditmaal zoo overweldigend, dat zeker 150 kinderen -wegens plaatsgebrek te leurgesteld moesten worden. Voor den aanvang heeft de voorzitter, de heer G. Visser, een woord van dank gespro ken aan het adres van de Delft's koekfabrie- ken te Koog Zaandijk voor de gratis beschik baar gestelde taai-taai. Hoewel het filmbeeld niet bepaald best was, hebben de kinderen volop genoten van de komische filmpjes. Meermalen daverde de zaal van het lachen. Teneinde het groote aantal teleurgestelde kinderen toch van eexx filmmiddag te laten genieten heeft het bestuur besloten om a.s. Woensdagmiddag weer een filmmiddag te organiseeren. Ale kinderen, die gistermiddag de film voorstelling niet bijwoonden, hebben dan tot deze voorsteling gratis toegang. Wel trawlers naar zee. Maar leeh geen ruimer vlsch- veerzienlng. In verschillende bladen heeft men dezer dagen de veronderstelling kunnen lezen, dat nu er weer tx*awlers naar zee gaan, ook de aanvoer van visch spoedig ruimer zal wox-den. „Nog al logisch" denkt de oningewijde, maai de ingewijde' weet beter. Er zijn thans dxie trawlers in de vaart, maar van een verruiming van den aanvoer van de meest gevraagde consumptievisch is geen sprake. Er komt door het varen van deze trawlers geen kist schel- visch, kabeljauw of schol méér aan de markt dan anders, want al deze trawlers gaan ter haringvisscherij en hiervan ondervindt de vischvoorziening geen enkel vooi'deel. Het ligt voor de hand, dat de reeders onder de huidige omstandigheden er de voorkeur aan geven, hun schepen ter haringvisscherij te zen den liever dan ze de gewone Noordzeevisscherij te laten uitoefenen. Want visscherij op haring beteekent korte reizen naar de dichtsbijgelegen vischgronden met de meeste kans op een goede besomming, omdat door het in scholen zwemmen der haring de schepen in den regel zooveel kun nen vangen, dat ze na enkele dagen op de visscherij te zijn geweest, weer terug kunnen keeren. De reis van de Adelante, de eerste trawler die na het uitbreken van den oorlog weer naar zee vertrok, is geen meevaller geweest. Maar de trawaler had betrekkelijk weinig vangst: 460 kisten hax-ing en wat makreel. De haring bracht, de kwaliteit in aanmerkhig genomen, toch een goeden prijs op, f 6,80 tot f8. AAN HET VERKEERDE ADRES. Gistermorgen kwam alhier binnen het Fin- sche stoomschip Betty H., geladen met mijn- stutten. Een vrij onbekende lading in deze haven. De Betty H. stoomde naar de sluis om daar te schutten voor Velsen, waarvoor het schip bestemd was. Dat meende de kapitein ten minste. Maar in de sluis kwamen de papieren voor den dag en daaruit bleek, dat de boot niet voor Velsen maar voor Dordrecht bestemd was. Er zat toen niets anders op dan rechtsom keert te maken. En eenige uren later voer de Betty H. met haar lading weer de haven uit om den Niéuwen Waterweg op te zoeken. Deze fout kostte eenige uren oponthoud en bovendien het extra-loodsgeld voor IJmuiden. Ontspanningsavond voor de militairen. Het comité van O. en O. van „het zooveeiste". Zooals reeds vorige malen bleek, is de zaal der Witte Bioscoop, welke thans als militaire eantïne is ingericht, welhaast te klein om alle belangstellenden te bevatten, die de avonden bijwonnen, die door het bekende Comité voor O. en O. van „het zooveeiste" gegeven worden. Dit comité van „onbekenden" ontwikkelt een be wonderenswaardige activiteit; het praat niet eerst zes maanden, maar handelt en dan nog op korten termijn. En dat hetgeen, wat deze ox-ga- nisatie den militairen voorzet in den smaak valt bleek weer eens te meer Woensdagavond toen in bovengenoemde zaal met zeer veel succes een populaire muziekavond gegeven werd. De uitvoerenden waren mevrouw Goud stikker, zangeres te Ajnstei-dam, de heeren Van Os en De Nobel met liedjes aan de piano en Koos Koen. De avond werd geopend door den reeds eer der door ons besproken band van „het zoo veeiste", die pittig en frisch het door deze 8 man ingestudeerde repertoire afwerkte. De perfecte versterker-installatie zorgde voor een fraaie weergave van den zang van den refrein zanger. De heeren Van Os en De Nobel (wie de zanger en wie de begeleider is bleef ons ver borgen) hadden een aardig repertoire ingestu deerd van volksliederen, kernachtige- versjes afkomstig van de Veluwe, Terschelling, Twente etc. En ze brachten ze op verdienstelijke wijze: er zat pit in de voordracht van den zanger. De pianist had zich in zijn forti wat kunnen in- toomen. Het tweede gedeelte van hun reper toire was gewijd aan buitenlandsche volks liedjes, met name aan geestige Fransche en Engelsche folksongs. Dit ging hen nog beter af dan de Nedei'landsche liedjes. Mevx\ Goudstikker zocht het in een ander genre, n.l. dat van de Grand Opera. Datgene wat ze ten beste gaf was bestudeerd van voox-- dracht en techniek, al kon o.i. de stem in de hooge regionen nog losser. Maar wellicht werkte de acoustiek der zaal niet mede. De coloratuux-tjes en tx-illers uit de groote Violetta- aria slaagden vx-ijwel alle. Een woordje apart voor den begeleidenden pianist, die zich hier als. een waardevol accom- pagnateur ontpopte met een muzikalen aanslag, die zich goed aanpaste bij het geluidsvolume der soliste. Beiden viel na afloop een daverend en wel verdiend applaus ten deel. Maar het leeuwendeel der instemming was weggelegd voor den bekenden Avro-mëdewer- ker Wam Heskes alias Koos Koen. Koos was weer op z'n best in zijn imitaties van zijn 10 ver schillende types als sprekers aan de huwelijks- disch. Natuurlijk ontbraken Fietje en juffrouw de Bonk niet, de „gijntjes" van de laatste gin gen er natuurlijk bij het goedlachsche publiek grif in. Het was met recht een avond van „ontwikke ling "en ontspanning". W. SUPPORTERSVEREENIGING BLAUW-WIT. Het bestuur der Supportersvereniging Blauw- Wit verzoekt ons mede te deelen, dat den leden die hun contributie over het afgeloopen jaar nog niet voldaan hebben geen recht gegeven wordt op vrij reizen. „IJMUIDEN CENTRUM" STAAKT DE UIT GIFTE VAN CONTANTZEGELS. In,,-de,;deze week ..gehouden, vergadering der deelnemers van de contantzegelsreclame van „sjmuid.en-Centrum" is met algemeëne; stem men besloten, de uitgifte der cöntantzegels voor- loopig te staken, met het oog op de veranderde tijdsomstandigheden. Omtrent de inwisseling der zegels geeft een adverteixtie in dit blad de noodige aanwijzingen. Alle in omloop zijnde zegels zullen geheel ver rekend worden. WORDT DE HARINGVISSCHERIJ HERVAT? Naar wij vernemen worden in Vlaardingën pogingen in het werk gesteld, om de haringvis scherij te hervatten. De bedoeling is, dat de eerste Vlaardingsche haringschepen Vrijdag zullen uitvaren, indiexx de bemanningen compleet zijn. Juist het voltal lig maken van de bemanning levert echter de grootste moeilijkheden op. Het komt vaak voor dat op het laatste oogenblik een of meer aan gemonsterde visschers zich terugtrekken en dan moet de schipper er weer op uit om nieu we visschers aan te werven. De schepen zullen eerst gaan visschen op het Zand (de Doggersbank) en dan afzakken naar de „Binnenzee". Meegenomen wox-den de zink- vleet en de benoodigdheden om deze vleet drij vend te kunnen maken. Voor de haringvangst worden te Vlaardingën thans nog gereed gemaakt de motorboot VI. 70 van de Visscherij Mij. Mercurius, en de stoom- loggers VI. 190, van de Dogger Mij.; VI. 83, van de N.V. Van Toor's Visscherij Mij. Evenals de trawlers, die uit IJmuiden uitva ren worden ook de Vlaardingsche stoomloggers van duidelijke kenteekenen voorzien. Aan beide zijden wordt met groote letters Holland geschil- dex-d; aan beide zijden van den boeg en het achterschip en op de stuurkast komen de natio nale kleuren. DE PRIJZEN VAN DE „EENDRACHT". In de étalage van den heer KI. Kat in de Burgemeester Weerfcsstraat zijn de prijzen eg- exposeerd, die de Harmoniekapel „De Een dracht" heeft behaald op het concours te Hoenderloo, gehouden op 23 Juli. Het is een heele verzameling kransen en medailles, want zooals men zich zal herinneren ver overde de kapel in totaal 6 prijzen, waaron der een directeursprijs voor den heer G. H. Boedijn. Mr. Moto op het eiland des doods in een benarde situatie. (Luxor Theater, Béverwijk.) De heer M. K. Hofstede overleden. De gemeente Velsen verliest verdienstelijk ambtenaar. Wederom heeft de gemeente een verdienstelijk ambtenaar verloren o jarigen leeftijd is gisteren in riP' *,P Stichting te Haarlem, waar hij van k Augustus af verpleegd werd overt*?. heer M. K. Hofstede, secretaris de.n meente. r De slag komt niet onverwacht want uit zijn omgeving wisten wel. dat de 11 waaraan hij leed ongeneeslijk was te een lang ziekbed gehad maai- zijn liidPn r" hij moedig gedragen, gesterkt door 1 die in hem bleef leven, dat hij nog wel zou worden. eer bettt Eind Juni van het vorige jaar werd dok Hofstede ziek. Nadat hij geopereerd hij, na een langdurigen rusttijd eind 5»? zijn werkzaamheden ter eemeprifoJ;. weer ter hand nemen, naar hij meende L Ik/TV. ai- rfif Klooi- ue> geneti itls TJ- teruit. Half Augustus, na een tijd 'thui^" het ziekbed te hebben doorgebracht 9 hersteld. Maar dit bleek helaas niet zoö L?' en dat was hem ook wel aan te zien ws*r zag er slecht uit. Eind Juli ging hlj'mi cantie en van dien tijd af ging hij harrf J?' torn if. Wolf Anfnistns na „ar, „Mdl- het ziekbed te hebben doorgebracht werriï5 heer Hofstede ter verpleging in d=> W! Stichting te Haarlem opgenomen; hier R gisteren overleden. Menno Karei Hofstede werd 22 December 1888 in Stedum geboren. Als zijn loopbaan koos hij de gemeente-administratie. Reeds op 16-jarigen leeftijd deed hij zijn eerste schrede op het pad, dat hem zou voeren naar het se- cretaris-ambt van een belangrijke gemeente. Hij werd n.l. in ISCi volontair ter secretaris van Loppersum. In 1908 werd bij benoemd tot gemeente-ambtenaar te Middelstüm. In 1910 kwam dé heer Hofstede naar Velsen als adjunct-commies aaxx Algemeene Zaken, Onderwijs en Financiën, die toen nog één af- deeling' vormden. Reeds in 1914 werd hij be vorderd tot chef-commies. In 1918 werd hij controleur der gemeentebelastingen, in dis dagen een belangrijke functie. In 1922 werd de heer Hofstede bevorderd tot hoofdcommies en op 30 Augustus 1927 benoemde de raad hem tot secretaris als opvolger van wijlen déh 1 J. Kostelijk. Voor de tweede .maar in een betrekkelijk kort tijdsbestek verliest de gemeente Velsen dus door den dood ook nu op een nog jongen leeftijd haar secretaris. Maar nog vele ver dienstelijke ambtenaren moest de gemeente missen, die allen in den bloei van hun leven stierven, als de heeren E. Brader, directeur van Openbai-e Werken,-Visser, chef der afdee- ling Financiën, diens-opvolger P. Schoenmaker, v. d. Weele, adj. commies aan „Onderwijs"en ten slotte haar vorigen burgemeester den heer Rambonnet. De heer Hofstede was een onvermoeid wer ker, die zijn moeilijke taak onder drie burge meesters met nauwgezetheid vervulde. Al zijn capaciteiten schonk hij aan zijn ambt, dat hem ook geheel opeischte. Tijd om zich met andere dingen te bemoeien had hij niet en men zou zijn naam dan ook tevergeefs gezocht hebben in het politieke of het verenigings leven. De teraardebestelling zal Zaterdag half dii! plaats hebben op „de Biezen". BREIWERK-COMITé Het comité voor breiwei-k voor de soldaten verzoekt ons mede te deelen, dat het teleurge steld is in de toezending van wol. Het comité geeft de dames in overweging alsnog op eigen gelegenheid voor de militairen te breien. VAN WIEN IS DIE HOND? Aan het bureau van politie te Velsen-Noord zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent een al daar gebrachte hond van het navolgende signalement: kortharig, wit-zwart gevlekt, straathondje, reu. SANTPOORT PERSONALIA. Bij beschikking van den minister van eco nomische zaken van 6 October 1939 is voor het tijdvak van 1 September 1939 tot 1 Sep tember 1940, wederom benoemd tot tiiaeiyk leeraar aan de Rijkstuinbouwsehool te Bos koop, G. Bleeker te Santpoort. SCHAKEN. j In de schaakclub „Santpoort" gaf de hooia- klasse-speler G. Kroone een simultaan-sean - Van de 21 tegenspelers moesten er 17 hef on spit delven. De heeren Jamchevsky, D-r-Me' dert de Groot, G. Hofman en M. J- F. Mein wisten het tot remise te brengen. Een m prstatie van den heer Kroone en een leerz avond voor de leden der schaakclub! Op 24 October speelt zij in „Velserend -W éen groep militaire schakers. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 12 OCTOBER Luxor Theater: Charles Boyer in „Ag 2.30, 7 en 9.15 uur. -Ü Frans Hals Theater: Het Fransche uimwe» .„Gibraltar", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Mijn vrohw neen lent", 2,30, 7 en 9.15 uur. Op het tooneel:aego chelaar Larette. en Palace Familie Theater: „Het Koraair „Zonsondergang in Weenen", 2 en 8.15 uur- Moviac Theater: Non-stop prögraiwn Charlie Chaplin in de klucht „Op ro schaa*»/ Palestina Diorama's, Schotersingel in* opend eiken werkdag van 3—5 en van 7 VRIJDAG 13 OCTOBER - Stadsschouvbui-g. Vereen. ..Voor <le Het Masker: „Duo", 8.15 uur, iq Bioscoopvoorstellingen des middags avonds.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2