Welke eischen Moskou gesteld zou hebben. Onderhandelingen niet afgebroken. WEK UW LEVER-GALOP WK A" N p ft 'Ct 1~6 OCTOBER 1939 De Finsch—Russische besprekingen. üinsche delegatie naac (Helsinki tecuggekeecd De correspondenten van de Deensehe bla- in Moskou berichten, dat de Sovjet- regeering vier eischen heeft gesteld aan Fin land en wel: 1 Afstand van de eilanden Tytaesaari, Lavansaari, Seiskaari en vermoedelijk ook Surrsaari. Deze eilanden beheerschen den toegang tot de baai van Kroonstadt in de Finsche Golf. Als schadeloosstelling zou Finland gebied in Oost-Karelië vrü «en 2 Finland is niet gerechtigd de Aalandseilanden te versterken en de g0vjet Unie zal het recht 'krijgen op ge regelde tijden te kunnen vaststellen, dat hieraan de hand wordt gehouden. 3 Finland moet een militair verdrag slui ten met de Sovjet Unie. De Deensehe correspondenten voegen aan toe, dat het vierde punt onbekende bijzonderheden behelst en dat dit punt de reden is, waarom de Finsche delegatie Zaterdag naar Finland is teruggekeerd. De Finnen hebben het feit dat de dele gatie terugkeerde, somber opgenomen, doch men wijst er op, dat Paasikivi van zijn regeering slechts toestemming heeft gekregen sommige punten te behande len. Evenwel beschouwt men den terug keer als een bewijs, dat de onderhande lingen niet zoo vlot verloopen. Volgens latere berichten uit Helsinki wordt in officieele Finsche kringen ver klaard, dat de berichten over de eischen der Sovjet-Unie,zooals deze in het bui tenland gepubliceerd zijn, niet juist zijn. Men weigert evenwel te zeggen, wat deze eischen dan wel omvatten. Funk ziet weinig gevaar in de economische blokkade. Duitsche bedrijfsleven richt zich thans naar het Oosten. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt: Ter gelegenheid van de opening van de „Wiener Ostmesse", heeft de Duitsche rijks minister van economische zaken Funk een redevoering gehouden, waarin hij o.a. zeide: Het Duitsche strijdfront staat thans in het Westen onoverwinnelijk. De EngeLsche blok kade vermag slechts uitwerking te hebben op een klein deel van de Duitsche levenssfeer en ook daar slechts met hoogst twijfelachtig suc ces. Gelooft werkelijk een ernstig mensch dat men een volk van 80 millioen kan ten gronde richten door den toevoer van een of andere grondstof onmogelijk te maken? Hoe lang zal het nog duren eer de Duitsche uitvindersgeest ook hiervoor een vervangingsmiddel zal heb ben weten te scheppen? Dr. Walther Funk. Het Duitsche bedrijfsleven wendt thans het aangezicht naar het Oosten, in het bijzonder wk naar het Zuid-Oosten. In dit opzicht, aldus hink, krijgt de Duitsche „Ostmark" in den ®?nog een zeer bijzondere beteekenis. De mi ni! lllaakte bekend, dat een economisch leven wordt geroepen ter be- ïïenn& van de taken in het Zuid-Oosten, hpfv- kwesties van het bedrijfsleven, in t.Mjzonder dus van uitvoer en invoer volgens wrorme lijnen zal leiden. Spr. zeide steeds te opgekomen voor een deoentraliseering dat h ortl.een kostbaar eigen leven, waar bataat niet door een bureaucratische Wheeling te verstoren, doch het naar "gelijkheid vrij en sterk te doen ontplooien. I |eidt ook voor de oorlogsindustrie, j. blgens spreker komt het ve: trouwen In jkphe staatsleiding het duidelijkst tot drukking door dat het geheele geld- en blf i araat vlot functionneert. Ook de Pitaalmarkt is weer gestabiliseerd en de fomngen bij de banken en spaarbanken over- de uitbetalingen. Duitsche volk zal evienwel overeenkom- Jf. fle vermaning van denFührer wettelijk ren docil vrijwillige prestaties leve- sche -V0<^r de oorlogs§'erneenschap der Duit- Het Finsche Nieuwsbureau legt er echter den nadruk op dat het vertrek der Finnen uit Moskou niet beteekent dat de onderhande lingen afgebroken zijn. Op het Finsche ministerie van buiten- landscht zaken deelde men Zondagavond mede, dat bij het vertrek der Finsche dele gatie geen Russen aanwezig waren. Slechts de Finsche legatie en de Deensehe en Noor- sche gezanten deden de delegatie uitgeleide. De mobilisatie. De reeds gedeeltelijk verwezenlijkte mo bilisatie werd Zondag verder uitgevoerd. Groot opzien baarde evenwel het om zes uur des avonds uitgevaardigde verbod tot verkoop van spiritualiën, wijn en bier in alle cafés en res taurants. Het verbod droeg er niet weinig toe bij de nervositeit te verhoogen. Bij de ingangen van alle huizenblokken in Helsinki zijn biljetten aangebracht, waarop staat aangegeven, waar kinderen tot zestien jaar en vrouwan zich in geval van een verplichte evacuatie van de hoofdstad moe ten verzamelen. Tot dusver was het verlaten van de stad nog geen voorschrift. Intusschen hebben reeds driehonderdduizend menschen Hensinki verlaten. Zelfs de gevangenen zijn volgens United Press naar andere plaatsen overgebracht. Erkko richt zich tot Amerika. De radio-toespraak, die de Finsche minis ter van buitenlandsche zaken, Erkko, in den nacht op Zondag tot de Vereenigde Staten heeft gehouden, is zeer verminkt overgekomen, zoodat in de vertaling, die door de omroep- maatschappij gegeven werd. verschillende stuk ken moesten worden weggelaten. Erkko zeide o.a.: „De oorlogvoerende staten hebben ons verzekerd, dat zij onze neutraliteit zullen eer biedigen en tegenover ons ook een neutrale houding zullen aannemen. Het is ons oprecht verlangen aan deze verklaringen geloof te hechten en er op te vertrouwen. Wij wenschen steeds den vrede door middel van vriend schappelijke besprekingen te handhaven, in dien het mogelijk is. Ieder volk heeft zijn vraagstukken. Wij kennen problemen, even als onze buren. Het is onze bedoeling een oplossing te vinden, die een gevoel van veilig heid brengt in dit deel van Europa en wij ge- looven dat onze buren, die deze besprekingen hebben voorgesteld, ook naar een oplossing streven. Wij hebben vele vrienden in de ge heele wereld en hun sympathie heeft ons moed gegeven. Het is mij een voldoening uiting te geven aan de oprechte dankbaar heid van het Finsche volk jegens president Roosevelt en uw x*egeering". Italiaansche stem over Chamberlain's jongste rede. Is de meenïng van den minister-president wel identiek met die der Britsche regeering? vraagt de Giornale d'Italia. Het Italiaansche persbureau Stefani bericht?: De „Giornale d'Italia" is de eerste Italiaan sche krant, welke commentaar levert op de rede van minister-president Chamberlain. De directeur van genoemd blad schrijft, dat de rede drie negatieve elementen bevat en geen waarlijk opbouwenden geeSt toont. De negatieve elementen bestaan uit het onjuist voorstellen van de gebeurtenissen, welke het Poolsche conflict voorafgingen, de weigering om de voorstellen van Hitier te aanvaarden en tenslotte het nalaten om het juiste doel van oorlog te omschrijven. Het is niet waar, hetgeen Chamberlain zegt, dat Hitier alle voorstellen tot een vredelie vende regeling heeft verworpen. Integendeel, hij heeft de voorstellen van Mussolini van 31 Augustus om het Poolsche vraagstuk te be spreken, aangenomen en eveneens de voorstel len van 2 September om de vijandelijkheden te staken. Bewezen is verder dat de Poolsche regeering niet tijdig de Duitsche uitnoodiging tot bespreking heeft aangenomen. Chamberlain heeft verder de voorstellen van Hitier, welke in algemeen karakter een duidelijk plan tot reconstructie van Europa behelsden, en welke voldoenden grond voor besprekingen opleverden, niet op hun werke lijke waarde getoetst. De rede van den minister-president, aldus de directeur van de „Giornale d?Italia" toont duidelijk de weloverwogen onverzoenlijkheid van Engeland. Wat betreft het herstel van Polen, moet Chamberlain zich niet alleen richten tot Duitsohland, doch ook tot Rusland en Litauen, die ieder een deel van het Poolsche gebied hebben bezet. Bovendien heeft Hitier in zijn rede laten blijken, dat hij een Pool- schen staat op ethnische gronden wil her stellen. Tenslotte merkte de schrijver op, dat de ge schiedenis van de politiek van Europa na den oorlog te dikwijls heeft getoond, dat men het gegeven woord niet heeft gehouden, dat men Hitier hiervan geen ernstig verwijt kan maken. Ook is het nog de vraag of de wij ziging in de politiek van Hitier niet alleen een noodzakelijke reactie is van een wijziging in de landen, waarmede moeilijkheden be stonden, in dit geval Polen. De schrijver besluit zijn artikel met de ver klaring, dat de naam Chamberlain een ge vaarlijke naam is en het is niet gezegd, dat hij de volledige gedachte van de Britsche re geering vertegenwoordigt. Het is te wenschen dat de regeeringen en volken van Europa zullen nadenken over het gevaar, dat de Euro- peesche beschaving dreigt. ln een tot nu toe ongekenden om- eincie OP deze wijze de groote fi- a" i lasten van den staat te verlichten. WEER PAARDENRENNEN EN FRANKRIJK? Men overweegt in Frankrijk de paarden rennen te hervatten. Van de oorlogvoerende landen was Frankrijk het eenige, dat alle rennen heeft afgelast in verband met de mo bilisatie, doch thans acht men het oogenblik gekomen, om te overwegen deze, zij het dan gedeeltelijk, te hervatten. Een commissie is benoemd om dit te bestudeeren, De minister van landbonuw Queuille, heeft zijn instem ming betuigd. Lipski meldt zich aan voor het Poolsche leger in Frankrijk. Oud-ambassadeur wil als gewoon soldaat dienstnemen. De vroegere Poolsche ambassadeur te Ber lijn, Josef Lipski, heeft, naar Havas meldt, verzocht als gewoon soldaat te worden op genomen in het Poolsche leger, dat in Frank rijk wordt gevormd. Josef Lipski is 45 jaar oud en een der beste diploma ter. van Polen. Hij heeft zijn land te Berlijn vertegenwoordigd sedert het aan de macht komen van het nationaal-socialis- me. Uit Toronto verneemt Reuter, dat de voor bereidingen voor de organisatie van een af- deelïng in Canada en de Vereenigde Staten wonende Polen voor den dienst overzee vrij wel voltooid zijn. Men tracht de goedkeuring van generaal Sikorsky voor de oprichting van 'n bataljon te krijgen. Volgens de oorspron kelijke plannen zouden de Polen naar het Noorden van Marokko gaan, waardoor Fran- sche troepen, die daar thans liggen, vrij zou den komen. Het overleg der Noordsche Staatshoofden. Duitschland wil meehelpen aan het uit den weg ruimen der moeilijkheden, zegt de Diplomatisch-Politische Korrespondenz. Over de a.s. bijeenkomst der staatshoofden van de Noordsche staten en hun ministers van buitenlandsche zaken te Stockholm schrijft de „Deutsche diplomatisch-politische Korrespondenz" o.a. Het kernpunt der politiek van alle Noord sche landen bestaat er thans in, dat zij met alle middelen en onder alle omstandigheden buiten een strijd van de groote mogenheden willen blijven en hun neutraliteit willen be waren. De Noordsche staten gevoelen zich door den strijd der Europeesche groote mogendhe den natuurlijk thans sterk in hun belangen bedreigd en in gevaar gebracht. De blokkade maatregelen van Engeland met hun iederen tak van handel treffende verbodsbepalingen hebben automatisch den handel en de scheepvaart van alle Scandina vische landen ter zeei'ste geraakt en zeer ge voelig getroffen. Ook heeft de verschuiving, welke voor het geheele Oostzeegebied is in getreden door het uiteenvallen van Polen een aantal veranderingen tengevolge, die zeker langs den weg van wederzij dsche overeen stemming kunnen leiden tot een voor allen bevredigende ordening. In het Rijk heeft men een volkomen be grip voor de moeilijkheden, welke de tegen woordige tijd juist voor de Noordsche landen medebrengt. Voor zoover het aan Duitschland ligt zal zijnerzijds zeer zeker iedere weg worden goed gekeurd en betreden, welke kan leiden tot een vergemakkelijking van den toestand. Om juist op het gebied van het handelsver keer de terzijdestelling van velerlei hinder palen in te leiden zullen alle neutralen hun gewicht in de schaal moeten werpen om ook aan de zijde, welke tot nu toe geenerlei geneigdheid betoonde, een overeenkomstige tegemoetkomendheid teweeg te brengen. Het Westelijk halfrond heeft reeds duidelijk op dit gebied zijn wenschen te verstaan gege- ven. Van oudsher erkent men in Duitschland de groote waarde welke juist de Scandinavi sche volken in hun geheel vormen voor het Europeesche continent. Nu, als tusschen de strijdende mogenheden liggend gebied komt dezen landen een bijzondere beteekenis toe, omdat hun groot verantwoordelijkheidsge voel buiten twijfel staat en hun eigen belang met het op het behoud van him moreele waarde van dit continent gerichte streven identiek kan worden genoemd. Verdwaald Duitsch vliegtuig door eigen luchtdoelgeschut neer gehaald. Vlieger weet zich met parachute te redden. Het Duitsche Nieuwsbureau deelt mede dat een Duitsche vlieger Zaterdagavond op een thuisvlucht was verdwaald en binnen het ver boden gebied boven Berlijn is gekomen. Ten gevolge van het wolkendek kon hij niet nauw keurig herkend worden en luchtdoelartillerie opende het vuur. Het vliegtuig werd getroffen en stortte omlaag. De vlieger zelf slaagde er in met zijn parachute ongedeerd den grond te bereiken. Koning Leopold zal tot Amerika spreken. Radiorede op 26 October. In antwoord op een tot hem gerichte uit noodiging, heeft de koning van België toege stemd op Donderdag 26 October een radio redevoering tot de Vereenigide Staten te richten. Het uur van uitzending zal later be kend gemaakt worden. Het I. V. V. schaart zich naast de democratieën. Manifest van het bestuur. Het bestuur van het Internationaal Vak verbond heeft 13 en 14 October onder voor zitterschap van Walter Citrine te Parijs ver gaderd. De vergadering werd bijgewoond door Léon Jouhaux (Frankrijk), Mertens fBelgië), Kupers (Nederland), Hicks (Enge land) Schevenels, secretais-generaal Stolz, tweede secretaris. De vergadering heeft een manifest opgesteld, dat met algemeene stemmen werd goedge keurd en dat is gericht tot de arbeiders van alle planden. Het I.V.V. betuigt hierin zijn eenheid van inzicht met de arbeiders van Frankrijk en Engeland, die de rechten der menschheid, de vrijheid, de beschaving en de democratie verdedigen tegen de totalitaire staten. „De vrede kan slechts worden ge grondvest op het herstel van menschen en volken en in dezen strijd staat het I.V.V. ge heel naast de democratische naties." De spoorlijn WiborgLeningrad op de Finsch-Russische grens. Het achterste deel van de brug, dat rood geschilderd is, behoort aan de Sovjet Unie. Op den achtergrond de 's avonds verlichte Sovjetster met het opschrift „Proletariërs aller landen, vereenigt U." Motorgeronk boven Noord- Duitschland. Luchtdoelgeschut in actie. In het Duitsche legerbericht van Zondag wordt gezegd, dat Zaterdagavond op ver scheidene plaatsen boven Noord-Duitsch- land motorgeronk is gehoord. Het luchtdoel geschut kwam herhaaldelijk in actie en zoek lichten zochten den hemel af, die slechts ge ringe bewolking vertoonde. Havas meldt uit Bem: De uit Berlijn ontvangen berichten in de Bazelsche dagbladen over het geheimzinnig vliegtuig, dat boven de Duitsche hoofdstad zou hebben gevlogen, kloppen niet geheel met elkander. Terwijl volgens de National Zeitung officieele Duitsche kringen de na tionaliteit van het op 7000 tot 8000 meter hoogte vliegend toestel Engelsch zouden noemen, wijkt de lezing van de Basler Nach- richten daar vrij ver van af. Het blad bericht: „Om 21 uur 30 werd alarm gegeven en on middellijk begonnen de schijnwerpers der luchtafweer artillerie te werken in westelijke en noordwestelijke richting, vanwaar men het geluid van ontploffende projectielen vernam. Geen enkel vliegtuig werd waargenomen. De bedrijvigheid van artillerie en schijnwerpers werd verscheidene malen herhaald". Van officieele zijde wordt verklaard, dat het om een enkel vliegtuig gaat. Het bericht van de Basler Nachrichten komt overeen met de mededeeling, die in den nacht van Zaterdag op Zondag werd verstrekt door de Duitsche propagandadiensten, die constateerden, dat 't vliegtuig slechts opgespoord kon worden met luisterapparaten voor het motorgeronk. Uit Londen wordt inmiddels gemeld, dat geen Engelsch toestel boven Berlijn gevlo gen heeft. Russische eritiek op Chamberlain. „Geheel verantwoordelijk voor het voort zetten van den oorlog." Onder het opschrift „Chamberlain wil den oorlog" schrijft het orgaan van het Russische Roode Leger „Krassnaja Swjesda" over de rede van den Britschen minister-president, dat Chamberlain de vredesvoorstellen van Hitier heeft afgewezen en hiermede de ge heele verantwoordelijkheid draagt voor het voortzetten van den oorlog en voor de onzeg bare ellende en vernietiging, welke de oorlog alle volken zal brengen. De oorzaak van deze houding ziet het blad in den wensch van de Britsche regeering met alle middelen den toestand te handha ven, welke in Europa, twintig jaar geleden is geschapen door het verdrag van Versail les. alleen in het belang van de Westelijke mo gendheden. De oorlog, welke de massa van het volg de zwaarste offers oplegt, is ook in Engeland niet populair, zoo gaat het blad verder. Het Britsche volk weet op het oogen blik heel goed. dat een voortzetting van den oorlog, welke wordt gevoerd om de Britsche wereldheerschappij, slechts nieuwe offers en grooter uitbuiting van dit volk beteekent en alleen in het belang is van het grootkapitaal en de ophitsers tot oorlog. Japan in China neutraal tegenover derden. Aldus de Japansche premier Abe. De Japansche minister-president. Abe, heeft tegenover vertegenwoordigers der pers een verklaring afgelegd over het compromis, dat tot stand is gekomen tusschen de regeering en de ambtenaren van het departement van buitenlandsche zaken. Hij zeide, dat de re geering verzuimd had voor het besluit van het kabinet tot- instelling van een ministerie voor den buitenlandschen handel het standpunt van de ambtenaren te vragen. Het compromis is een „practische oplos sing". Aangezien ook de samenvatting van handel en landbouw onder den minister van handel, Godo, ontoereikend was gebleken, heeft men een nieuwen minister van land bouw benoemd, graaf Sakais. Wat de buitenlandschë politiek betreft, zeide de premier, dat ten opzichte van een nieuwe regeling in China Japan niet eenzij dig georiënteerd mag zijn, maar een neutraa; standpunt moet innemen tegenover derde mogendheden. De fundamenteele oriënteering van de buitenlandsche politiek is „fggestemd" op de uitvoering van de Chineesche politiek. Dit feit bepaalt de houding van Japan tegen over anderen. Jaipansch-Engelsche bespre kingen zijn nauwelijks te vernachten. Er zou den echter ook andere wegen gevonden worden tot oplossing van hangende kwesties. Ten aanzien van de handelsbetrekkingen met de Vereenigde Staten wilde Abe geen verklaringen afleggen. Hij zeide slechts, dat het nauwelijks mogelijk zal zijn tijdig het door de Vereenigde Staten opgelegde han delsverdrag te prolomgeeren. Veeleer zal men onderhandelen over een nieuw verdrag als „voorloopige maatregel". Woensdag de wekelijksche verklaring van Chamberlain. Churchill zal over liet verlies van dc „Royal Oak" spreken. Het Lagerhuis zal Dinsdag, Woensdag en Donderdag a.s. bijeenkomen en het Hooger- huis zal vermoedelijk op dezelfde dagen ver gaderen. Ministerpresident Chamberlain zal zijn wekelijksche verklaring op Woensdag afleggen. De minister van Marine, Chur chill, zal een mededeeling doen over het ver lies van de „Royal Oak". Verder zal aan de regeering gevraagd wor den of zij onderhandelingen wil voeren met de Sovjet Unie om te komen tot het sluiten van een handelsverdrag, dat uitgebreider is, dan het onlangs gesloten verdrag, dat slechts betrekking had op hout, rubber en tin. Ook zal worden gevraagd of bij de onderhande lingen met de Sovjet-regeering dit jaar is voorgesteld, dat de Russen militaire vloot- of luchbbases zouden krijgen in de Oostzee landen. en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten, lederen dag moet uw lever een liter lever-gal in uw Ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is. verteert uw voedsel niet, het bedeftt. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen z(jn slechts lapmidde len. U moet CARTER'S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrh te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschade lijk, plantaardig, zacht, onovertroffen om de lever- gal te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. (Adv. Ingez. Med.) (VOCRAMNA DINSDAG 17 OCTOBER 1939. HILVERSUM I 1875 en 414 M. KRO-uitzending. 4.005.10 HIDO. 8.— Berichten A.N.P. 8.055.15 en 10. Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig half uur. 12.Berichten. 12.1-5 KIRO-orkest. (12.45- I.10 Berichten A.N.P., gramofoonmuziek). 2.— Vrouwenuurtje. 3.Modecursus. 4.Gfra- mofoonmuziek. 4.05 Causerie „De opvoedkun dige taak van de Antroposophie". 4.40. Gra mofoonmuziek. 4.45 Berichten. 4.50 Gramo foonmuziek. 4.55 Causerie „De oorlog en wat daarna". 5.10 KRO-Melodisten en solisten. 5.456.05 Felicitaties). 6.35 Sporthalfuur. 7.— Berichten. 7.15 Causerie „Het derde eeuwge tij van Vondel's bekeering". 7.35 Reportage. 8.— Berichten A.N.P., mededeelingen. 8.15 KRO-Symphonie-orkest. 9.20 Reportage. 10.30 Berichten AN.P. 10.40 Bertus van Dinterens en zijn Tzigane-orkest. 11.0012.00 Gramo foonmuziek. HILVERSUM n 301.5 M, AVRO-u itzending. 8.— Berichten A.N.P., gramofoonmuziek. 8.30 Orgelspel 8.550 Gramofoonmuziek. 10.— Morgenwijding 10.15 Gewijde muziek, (gr. platen). 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Eensemble Jetty Cantor. (1001-1.30 Huishoudelijke wienken). 12.15 Gramofoonmuziek. (Ca. 12.45 Berichten AN.P.) 1.De Romancers en so liste. 2.Voor de vrouw. 1.10 Omroeporekst. 2.45 Knip- en naaicursus. 3.45 Het Lra-trio. 4.30 Kinderkoor. 5.— Kinderhalfuur. 5.30 Om roeporkest en gramofoonmuziek. 7.— Voor de kinderen. 7.05 Bram Kwist's tokkelorkest. 7.35 Cyclus „Onze weermacht". 8.Bercihten AN.P., mededeelingen, eventueel Vraag en Antwoord. Hierna: Causerie „De bewegelijke wereld". 8.35 Bonte Mobilisatietrein. 9.45 Gra mofoonmuziek. 10.30 Avro-Dansorkest. 11. Berichten A.N.P., hierna: Ensemble Iliescu. II.3012.00 Gramofonomuziek, RADIO-PARIS 1648 M. Geen opgave ontvangen. KEULEN 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 7.20 Leo Eysoldt's orkest. 10.— Iersche volksliederen. 11.20 Otto Fricke's orkest, het Omroeporkest en solisten I.35 Populair concert. 3.20 Gramofoonmuziek. 4.30 Jeugdconcert. 5.20 Omroepkleinorkest, Jungherr's accordeonsolisten en vocale solis ten 7.4012.20 Zie Deptschlandsender BRUSSEL 322 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 en 12.30 Om roeporkest. 12.50, 1.20, 4.20, 5.50 en 6.20 Gra mofoonmuziek. 7.20 Ontspanningsprogramma voor soladten. 7.508.20 Omroeporkest, 9.20— 10.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 11.20 Reportage. 1-1.35 Gramofoonmuzeik. II.50 en 12.30 Radioorkest. 12.501.20 en 4.20 Gramofoonmuziek. 4.30 Trompetvoordracht. 5.35 Gramofoonmuziek. 5.55 Altviool en piano 7.20 Uitzending voor soldaten. 7.50 en 8.35 Radio-orkest. 9.3010.20 Gramofoonmuziek. nEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.40 Barnabas von Géczy en zijn orkest. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Berichten. 9.40 Otto Do- brindt's orkest. (Om 10.berichten). 11.2Q Berichten, hierna tot 12.20 Nachtconcerfc,

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5