VELSEN HEEMSKERK Ongeval bij de uitbreiding van de Staalfabriek. Gistermorgen was de 24-jarige ongehuwde gasfitter J. Geenevasen uit Haarlem bezig met het monteeren van een pijpleiding. Een metsel steen viel hem op het hoofd, waardoor hij een lichte hersenschuding kreeg. Nadat hem door den verbandmeester der Hoogovens de eerste hulp was verleend, werd hij per ziekenauto naar het Roode Kruis Zieken huis vervoerd, alwaar hij ter observatie werd opgenomen. Drukte in en om hal E. I tl kent immers hal E? Het is een bescheiden gebouw, dat vergele ken bij onze monumentale halgebouwen A, B, C en D geheel in het niet verdwijnt. Het is een onooglijk houten gebouwtje van maar eenige vierkante meters groot en misstaat daar eigen lijk op de tegeltjesmarkt, zoo in de onmiddel lijke nabijheid van den baksteenen, in strakke vormen opgetrokken zijgevel van hal D. Maar dit onooglijke gebouwtje is thans het centrum van een belangrijken handel, n.l. van den garnalenhandel en van wat er nog verder door de garnalenvisschers wordt aangevoerd, in hoofdzaak scharretjes en wijting. *s Middags, als de garnalenvisschers, de „Zui denaren", w.o. we nu ook visschers uit Bres- kens en Stellendam zagen met hun goudbruine oogst aan den wal komen en de zware manden gaan lossen, komen de kooplieden opdagen. Een garnaal is geen visch, maar ze wordt ook in zee gevangen en daarom trekt ze ook den vischhandel. Vooral- wanneer de zee nu zoo wei nig andere visch geeft. En zoo is het 's middags in het kleine hokje, dat we hal E noemden een gedrang van je welste. Wat een tegenstelling met andere hal gebouwen; daar is nu helaas volop ruimte. Daar is er geen gedrang van vischkoopers. Als daar tegenwoordig twee vischkoopers elkaar ontmoeten zeggen ze: „Wat doe jij hier?" De garnalen zijn prijzig en er wordt aardig wat gevangen. Wat is die zee toch rijk. Millioe- nen van die weekdiertjes worden er uit gehaald, dag-in, dag-uit. Alleen als het slecht weer is, worden ze met rust-gelaten. Er is een levendige handel en zoodoende worden er voor de groote vrije garnalen voor den handel flinke prijzen besteed, 20 a 25 cents per Kilo. Ook de pellerijen komen om hun por ties en meestal komen ze niet. aan hun taks. De garnalenmarkt is tevens een rendez-vous van de vele visschers, als trawlerschippers, die op non-activiteit staan. In groepjes staan ze bij élkaar om den toestand te bepraten. En ook de vischkoopers, die geen belang bij den garnalen- handel hebben komeii eens kijkenen proe ven. Want het is met de garnalen als vroeger met het hooi van de hooiplukkers van Lochem. Éen ongeschreven privilege is het hier: zoo'n paar garnalen mag je nou-ja „mogen" wel uit de mand nemen. En ze zijn zoo lekker, zoo versch uit den kook- ketel op het dek van de botters. Opening Militair Tehuis Groeneweg. Gisteravond heeft de opening plaats gehad van het neutrale Tehuis voor militairen. Dit Tehuis •is gevestigd in het voormalig Kindervacantie- huis aan den Groeneweg. Burgerlijke en militaire autoriteiten waren bij deze opening aanwezig. Behalve officieren van de landmacht waren O.a. tegenwoordig eenige marine-officieren. De opening geschiedde door den heer A. Demmers uit Beverwijk. Alvorens deze tot de opening over ging was eerst het woord aan Ds. J. H. Hanne- ma uit Uitgeest. Na een woord van welkom, in het bijzonder tot de militaire autoriteiten, ge richt te hebben sprak hij eenige woorden over fjet ontstaan van 't Tehuis. Het initiatief is uit gegaan van de Vereeniging voor Vrijz. Hervorm den, in overleg met de Vereeniging „Oosterspeel tuin" te Amsterdam, die direct bereid was mede te helpen door het gebouw voor dit doel gratis in bruikleen af te staan. Ds. Hannema zeide hier voor hartelijk dank. Hij wees op de hulp van vele burgers en winkeliers, die het hunne hiertoe hebben bijgedragen. Vervolgens sprak Ds. Han-- nema over de vele plannen van dit Tehuis. Den heer H. J. C. Berg. als leider aangesteld, werd dank gezegd voor het vele. dat hij reeds in het belang van het Tehuis gedaan heeft. Behalve dat men hier den militair een gezel lig tehuis wil verschaffen, wil men ook nog iets doen voor ontspanning. Daartoe zal Maandag avond Clinge Doorenbos opti-eden. Vervolgens sprak ds. Hannema over de neturaliteit van het Tehuis. Dit zal dus geen naam als b.v. „vrijzin nig" tehuis voor militairen hebben. Dat mén geen naam hieraan verbindt is ook in overleg met de militaire autoriteiten geschied. Tot slot sprak Ds. Hannema den wensch uit, dat dit Te huis vruchtbaar mag zijn, een Tehuis, waarbij het niet gaat om een richting maar om de militairen. Hierna was het woord aan den heer A. Dem mers, die namens het Centraal Comité de dank uitsprak dat dit Tehuis tot stand is gekomen. Hij wees op het opbouwende werk van dienen, waar bij door samenwerking veel tot stand kan ko men. De neutraliteit waarvan door Ds. Han nema is gesproken, zal zeker bijdragen tot het succes van het Tehuis. De drang om te dienen en iets te doen is goed om dit te doen onder mili taire leiding. Dan is men zeker dat dit goed gaat. De heer Demmers sprak er dan ook zijn blijd schap over uit, dat deze groep, die het Tehuis tot stand heeft doen komen, zich onder deze lei ding heeft willen plaatsen, waardoor hij er van overtuigd is, dat het goed zal gaan. Met den wensch dat allen in het elkander dienen zullen blijven voortgaan verklaarde spreker hiermee het Tehuis geopend, waarna men nog geruimen tijd gezellig bijeen bleef. De zaal was voor deze gelegenheid feestelijk Versierd. De gezelligheid is aanmerkelijk ver-' hoogd doordat men er een aantal tafeltjes en stoelen in heeft geplaatst en met een kleedje en wat bloemen op de tafeltjes is het een intiem zaaltje geworden. In het midden der zaal bevindt zich een groote leestafel. Ofschoon er lectuur aanwezig is. houdt het bestuur zich aanbevolen voor nog meer goede lectuur. Dit geldt ook voor gezelschapsspe len. Een sjoelbank enz. is al aanwezig, maar ook van dit alles wil men graag wat meer hebben. Wie dus wat heeft te missen weet waar men hef kan brengen. Achter de zaal is een recreatie-lokaal en een zaal waar men rustig kan zitten schrijven. Het geheel dat er aardig uitziet biedt den militair, buiten zijn diensttijd, een goed verblijf. Jaarvergadering „Groot- IJmuiden". De winkeliers- en handelsvereeniging „Groot- IJmuiden" houdt Woensdagavond 18 October a.s. haar jaarvergadering in Hotel No. Eén. Behalve de gebruikelijke agendapunten zal dien avond aan de orde komen de bestuursver kiezing wegens periodiek aftreden van de hee- ren Ja.c. v. d. Broek, S. van Dorp en G. de Ja ger, die allen herkiesbaar zijn. gezellige avond in het militair tehuis. Donderdagavond wordt in het Prot. Chr. Te huis voor militairen in de Bloemstraat, een ge zellige avond gehouden. De heer D. Visser, hoofd der Marnixschool zal dan een causerie houden over: „Mijn reisindrukken van Rome". IJMUIDEN rOOLSCIIE VISSCHERS VERTROKKEN. De sedert het. uitbreken van den oorlog zich in ons land ophoudende Poolsche haringvis- schers, welke destijds de bemanningen uit maakten der vischersschepen van de Visscherij- Maatschappij „Korab" te Vlaardingen, zullen thans Nederland gaan verlaten om per trein naar huis te keeren. Zooals wij reeds meldden zijn de schepen van genoemde Maatschappij in middels onder Fransche vlag gebracht in ver band waarmede hun verblijf hier te lande over bodig werd. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. In de gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders van de Kon. Ned. Stoomboot Mij. N.V. te Amsterdam is dezer dagen de situa tie van het bedrijf in deze tijdsomstandigheden onder het oog gezien. Men kwam daarbij tot de conclusie, dat de schepen buitengewone ver traging ondervinden door het oponthoud in de Downs. Men heeft echter het voordeel, dat de helft van hei bedrijf in de vaart West Indië/ Ver. Staten geconcentreerd is, waar de toestand uitstekend is. De vrachten zijn aldaar gestegen en er is zooveel ladingaanbod, dat er verschil lende schepen uit de Europeesche diensten naar de „West" gedirigeerd, zijn. Wat de finan- cieele resultaten betreft is het moeilijk om thans hierover mededeelingen te doen: dit is eerst over eenige maanden mogelijk, gezien de moei lijke omstandigheden waaronder men thans werkt. De vloot is belangrijk in waarde geste gen, waarbij men rekening moet houden met de mogelijkheid van verlies door oorlogsrisico. De vervangingswaarde zal veel en veel hooger zijn. Door het gedwongen oponthoud heeft men veel schade, waarbij de handel stagneert. Ten einde in staat te zijn deze nadeelen te compenseeren is men er toe overgegaan om de vracht- en pas sagierstarieven te verhoogen. Vrijwillige burgerlijke ilicnstverleening. j. Naar huis terug. De tweede stuurman en een der stokers, die als gewonde opvarenden van het Finsche stoom schip Indra alhier achterbleven om te worden opgenomen in het Sint Antonius Ziekenhuis te IJmuiden-Oost, hebben thans deze tijdelijke verblijfplaats verlaten. Ten einde gezamenlijk naar huis terug te gaan hebben ze zich naar het, Zeemanshuis te Amsterdam begeven, waar de overige drenkelingen aanwezig waren om van daar per trein naar Finland te vertrekken. Lange reis volbracht. De onder commando van den gezagvoerder F. Wijsmuller Jr. uit Schiedam vertrokken hoppercutterzuiger Sandon I is behouden te Bangkok (Siam) aangekomen. Het vaartuig, dat voor rekening van de Siameesche regeering gebouwd was bij de werf Gusto v/h. A. F. Smulders te Schiedam vertrok op 8 Augustus, uit ons land; het schip passeerde op 4 September .1. Suez en men vertrok op 13 d.a.v. uit de haven an Djibouti. De kapitein is de oudste zoon var wijlen den heer J. F. Wijsmuller, in leven di recteur van de N.V. Bureau Wijsmuller, Scheep vaart, Transport en Zeesleepvaart Maatschappij, thans gevestigd te IJmuiden. De achtergebleven suikerlading. Het Nederlandsche stoomschip Pluto van de K. N. S. M., dat 12 dezer van Amsterdam naar Southampton is vertrokken, zal aldaar de door het stoomschip Stuyvesant van dezelfde ree- derij achtergebleven lading suiker innemen. Deze lading was kort na het vertrek van de Stuyvesant uit die haven door de Engelschv regeering weer vrijgegeven, daar deze hoeveel heid naar gebleken is bestemd was voor de Ne derlandsche consumptie. Gezonken. Naar uit Enkhuizen wordt gemeld is het Ne derlandsche motorschip Volharding, hetwelk in de Oostelijke Binnenhaven van het Hoogoven- bedrijf een lading kunstmest geladen had, op weg naar Drachten, op 6 dezer nabij Ooster beek gezonken. Door den zwaren golfslag is het dekkleed, dat de luiken bijeen hield aan flar den gescheurd terwijl de luiken weggedreven zijn. Het water heeft thans vrij spel in de lading. Volgens latere berichten is men er nog niet in geslaagd het gezonken schip te bergen, daar het steeds dieper in den zachten zeebodem aldaar wegzinkt, zoodat de kans op lichten steeds ge ringer wordt. Graanaanvoer. Met het van Rosario komende Portugeesche stoomschip Cunene werd Zaterdag j.l. een groote lading graan aangevoerd in de haven van Amsterdam. Sedert de laatste weken arriveer de er bijna geen enkele volle lading graan voor de haven van de hoofdstad uit Zuid- Amerikaansche havens afkomstig. De ramp met de Indra. In aansluiting op onze berichten omtrent de ramp van het Finsche stoomschip Indra kunnen wij thans melding maken van het feit, dat men het derde slachtoffer, een der stokers, aan boord gevonden heeft. Men slaagde er evenwel nog niet in om het stoffelijk overschot te bergen in verband met de groote ravage, welke in het schip is aangericht. Zooals wij reeds berichtten is de lading gezaagd hout door het binnenge komen zeewater zeer uitgezet en klem geraakt, hetgeen groote moeilijkheden met zich mee brengt voor de lossing. Met de deklast heeft men reeds een aanvang gemaakt. Bij het droogzetten van het schip in het Hen drikdok van de Amsterdamsche Droogdok Maatschappij is verder gebleken, dat het schip tengevolge van de ontploffing aanzienlijke schade bekomen heeft. Men heeft n.l. een groot, gat geconstateerd aan stuurboordzijde ter hoog te van de stookplaats, terwijl de ketels geheel van de plaats verschoven zijn. De lading lost men in lichters. Thans zal uit de nog te houden expertises moeten blijken of de reparatiekosten van de uit te voeren werkzaamheden niet te hoog zullen worden om het schip weer zee- waarde der schepen in den jongsten oorlogstoe- waardg der schepen in den jongsten oorlogstoe stand aanzienlijk gestegen is, zal men onge twijfeld tot het repareeren van de opgeloopen schade overgaan. Van wie zijn «leze honden? Aan het bureau van politie te IJmuiden-Oost zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent aange geven honden. Het signalement van den eerste luidt, jonge herdershond grijsharig, teef, hoog pl.m. 35 c.M. en van den tweede: jonge herders hond, 25 a 30 c.M. hoog, kortharig, grijs-bruin van kleur, teef. DE HARINGVISSCIIERIJ. Volgens een radiografisch bericht uit zee, •ïngen Maandagochtend de beide Vlaarding- <che haringschepen, welke Zaterdag j.l. ter haringvisscherij zijn vertrokken, reip. 35 en 45 kantjes haring. Het aantal aanmeldingen bleef ver beneden de verwachting. Herhaaldelijk werden reeds oproepingen geplaatst in de landelijke- en plaatselijke pers, welke ten doel hadden de goedwillende burgers uit te noodigen zich beschikbaar te stellen om in tijden- van nood de overheid behulpzaam te zijn naar aanleg en aard. De oproepingen gingen uit van het door den minister van Bimienlanrische Zaken ingestelde regeeringscommi'isariaat voor de Vrijwillige Burgerlijke Dienstverleening, of namens deze, door de burgemeesters, die het plaatselijk hoofd van dezen dienst zijn. Gehoopt wercl, dat tal van ingezetenen, die zich nog' niet verbonden hebben bij den Lucht beschermingsdienst, het Ned. Roode Kruis e.d., van de gelegenheid zouden gebruik maken om hun krachten beschikbaar te "stellen, zoodira de autoriteiten noodgedwongen hierop een beroep zouden doen. Het is voor de autoriteiten van bijzonder groot belang om bij plotseling opkomende noodzaak reeds dadelijk beschikking te heb ben over een groot aantal personen, en niet eerst te moeten overgaan tot oproeping of aanwijzing van het benoodigde aantal lieden. Dit zou een groot tijdverlies beteekenen. In sommige gemeenten werd door vereeni- gingen en particulieren spontaan op de oproe ping van den burgemeester gereageerd, jam mer genoeg niet alzoo in onze gemeente. Het aantal aanmeldingen bleef ver beneden de verwachtingen. Velsen maakte in dit opzicht een slechte beurt! Dit mag niet zoo blijven en daarom wordt langs dezen weg opnieuw een aansporing tot ieder ingezetene, zoodwel man als vrouw, gericht om zich te laten registreeren bij de V.B.D. Een aanmeldingsformulier daartoe kan men verkrijgen bij den heer M. W. Hellemons, di recteur der Arbeidsbeurs, Heidestraat 40 te IJmuiden-Oost, die ook gaarne bereid is event, nadere inlichtingen te verstrekken. gouden echtpaar. Op Dinsdag 24 October hopen de heer D Lijnslager én mej. J. D. LijnslagerBont alhier hun gouden huwelijksfeest te vieren. Plan van uitbreiding voor de gemeente. Het hoofd van het gemeentebestuur brengt ter openbare kennis, dat van 16 October af, gedurende veertien dagen, in uitvoerige kaarten uitgewerkt, op de gemeentesecretarie 14e afdeeling) voor een ieder ter inzage zal zijn nedergelegd, het plan van uitbreiding, aanwijzende de bestemming van den daarin begrepen grond in onderdeelen, gemerkt A II. Velsen, ten noorden van het Noordzee kanaal, omvattende een gebied, liggende na bij den Nieuwe Schulpweg en de Noorderlaan te Velsen, met de daarbij behoorende bebou wingsvoorschriften, zooals dat plan en die bebouwingsvoorschriften z-ijn vastgesteld bij Raadsbesluit van 10 October 1939. Geen verdere stijging van het aantal werkloozen. Het aantal geheel werkloozen is de vorige week nagenoeg onveranderd gebleven, vergele ken bij het aantal op 7 October. Het bedroeg 1614 tegen 1613 op laatstgenoemden datum. Het totale aantal ingeschreven werkzoekenden (mannen boven 18 jaar) bedroeg 2002 tegen 1992 de vorige week. Ingeschreven waren 248 (233) bouwvakarbei ders, 173 (173) metaalbewerkers, 29 (30) hout bewerkers. 26 (22) landarbeiders, 222 (212) havenarbeiders, 394 (412) visschers, 37 (51) kantoorbedienden, 632 (621) losse arbeiders, 241 (238), arbeiders in overige beroepen. Voorts stonden ingeschreven 83 (94) mannen onder 18 jaar, 18 (25) vrouwen boven en 10 (20) vrouwen onder 18 jaar. Het aantal werkloozen, geplaatst in een ge subsidieerde werkverschaffing bedroeg 260 (237). Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. WOENSDAG. Lijn I. 8.00 Hilversum I. Lijn II. 8.00 Hilversum II. Lijn III. 8.00 Keulen; pl.m. 10.20 Diversen; 10.30 Parijs; 11.05 Diversen; 11.20 Parijs; 12.05 Diversen; 12.20 Brussel Ned,; 2.20 Keulen; 2.50 Londen Reg. 3.35 Deutschlandsender of diver sen; 4.20 Parijs; 4.35 Londen Reg.; 5.20 Parijs; 6.20 Londen Reg.; 7.40 Diversen; 8.20 Brussel Fr. 10.20 Brussel Ned.; 10.35 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Diversen: 10.35 Londen Reg.; 12.05 Nationaal programma: 9.20 Londen Reg.; 10.20 Nationaal programma. Lijn V. 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Diversen'; 11.05 Londen Reg.; 12.50 Brussel Ned.; 2.20 Natio naal programma; 4.20 Parijs; 4.35 Londen Reg.; 5.20 Nationaal programma; 6.20. Londen Reg.; 7.40 Naiionaal programma; 8.20 Londen Reg.; 8.30 Keulen. HET EERSTE WINTERCONCERT VAN DE HARMONIEKAPEL. Het eerste winterconcert van'de Beverwijk- sehe Harmoniekapel is vastgesteld op Donder dag 23 November in het Kennemer-Theater. Tentoonstelling van den tabernakel. In de kleine zaal van het Nederlandsch Her vormd Vereenigingsgebouw aan de Populieren laan werd gisteren een volgens de gegevens van het oude Testament vervaardigde Tabernakel tentoongesteld. Deze Tabernakel was gemaakt door den heer N. van der Zwan uit IJmuiden terwijl de beschildering van het werk was van oen heer W. Akse uit Beverwijk. De heer Van der Zwan gaf gistermiddag voor de leerlingen van de hoogste klassen der Hervormde School aan den Noorderwijkweg en gisteravond voor de catechisanten en voor belangstellenden toe lichtingen, ten einde de beteekenis van dit hei ligdom onder het Oude Testament in het licht te stellen. Ds. Hovy gaf zijn voldoening te ken nen over de goede opkomst. Vervolgens las Ds. Hovy een gedeelte uit Exodus 29 voor, waarna hij voorging in gebed. Hierna was. het woord aan den heer Van der Zwan, die de symbolische beteekenis van ieder onderdeel uitvoerig be sprak. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd door eenige bezoekers gebruik gemaakt. De heer W. Luuring, hulpprediker te Wijk I aan Zee sloot den avond met dankgebed, Weer een plaatselijke ontmoeting vastgesteld. Beverwijk—De Kennemers. Voor a.s. Zondag heeft de K.N.V.B. wederom een plaatselijke ontmoeting vastgesteld, name lijk den wedstrijd Beverwijkde Kennemers, welke gespeeld zal worden op hel terrein van Beverwijk aan den St. Aagtendijk. Het is al weer verscheidene jaren geleden, dat deze beide elftallen elkander op 't groene veld ontmoetten. Menigmaal heeft men van verschillende zijden op de beide besturen aandrang uitgeoefend om deze plaatselijke wedstrijden in eere te herstel len. Nog kort geleden werden daaromtrent tus- schen beide besturen besprekingen gevoerd, maar zonder nog tot het gewenschte resultaat te leiden. De noodcompetitie heeft plotseling alle be lemmeringen weggevaagd en zoo zullen Zondag de Beverwijkers hun hart kunnen ophalen aan een „honderd-procent" plaatselijken voetbal wedstrijd. Intusschen werkt de K.N.V.B. aan een nieuwe indeeling voor de tweede en derde klassers. Een soort van schriftelijke enquête moet daarbij van voorlichting dienen. Gisteren ontvingen de daarbij betrokken ver- eenigingen een circulaire, dat de K.N.V.B. over woog de oude competitie-indeeling van vóór de mobilisatie in te voeren, indien althans de meerderheid van de vereenigingen daartoe na genoeg eenstemmig den wensch te kennen ge ven. Evenwel blijft het besluit tot het niet doen spelen van promotie- of degradatiewedstrijden gehandhaafd. Voor de tot nu toe gespeelde wedstrijden in de noodcompetitie wordt aan de vereenigingen geen vergoeding in de reiskosten gegeven. Clubs, die deze circulaire onbeantwoord laten, worden geacht in te stemmen met de thans be staande indeeling. NAJAARSVERGADERING CIIR. SCHOOL- VEREENIGING. Vrijdag 3 November zal de Christelijke School- vereeniging haar najaarsvergadering in het schoolgebouw aan de Meerensteinstraat houden. De agenda vermeldt o.m. de jaarverslagen van secretaris en penningmeester. NIEUWS VAN DE VOLIèREVEREENIGING. Woensdagavond houdt de Volièrevereeniging" „Vogelsanck" een propag'andavergadering ii in de bovenzaal van café-restaurant „Bellevue" De bedoeling van dezen avond is nieuwe leden te winnen. In de bijeenkomst zullen belangrijke punten voor de vogelliefhebbers ter sprake worden gebracht. Wat de tuinders kregen. Noteering van de groentenveiling. Spinazie per kl. kist 3860 Spinazie per gr. kist 7095 Postelein per kl. kist 4568 Sla per 100 krop 40250 Andijvie per 100 70250 Wortelen per bos 341 .-'2 Raapstelen per bos 2VZ Selderij per bos 1IV2 Pieterselie per bos 12 Aardappelen (klei) 2,503,40 Tomaten per K.G. 620 Prei per K.G. 3>/24'/2 Uien per K.G. IV2—2V2 Waschpeen per K.G. 23V2 Bloemkool I per stuk 1015 Bloemkool II per stuk 46 Komkommers I per stuk 3yz5 Knollen per stuk 26,20 Snijboonen. per K.G. 1-730 Dubb. boonen per K.G. 1442 Pronkboonen per K.G. 66,60 Gele kool per K.G. 2'/s3y2 Groene kool per K.G. 24 Roode kool per K.G. 33V2 Aardbeien per doosje 1725 Appelen per K.G. 59 Peren per K.G. 510 Druiven per K.G. 1522 Chineesche kool per K.G. 21/24!/2 Spruiten per K.G. 1422 Breekpeen per K.G. 23 Bieten per K.G. 2J/23 Schorseneeren per K.G. 412 HET WITTE KRUIS VERGADERT. De plaatselijke afdeeling van de Noord- Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" houdt op Dinsdag 24 October in het eigen ge bouw aan de Baanstraat haar najaarsver gadering. De agenda vermeldt o.m. verkiezing van besturusleden wegens periodieke aftreding van de dames Eerhart en Heynis en den heer Reynders en ter voorziening in de vacature, ontstaan door overlijden van den heer Van Eek; behandeling van den beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering der hoofdver- eeniging, benoeming van afgevaardigden naar deze bijeenkomst en behandeling van de begrootingen voor 1940. JAARVERGADERING VAN DE HARMONIEKAPEL. De reeds eerder in ons blad aangekon digde jaarvergadering van de Beverwijksche Harmoniekapel zal Donderdagavond iii het Kennemer Theater worden gehouden. De agenda vermeldt o.m. de gebruikelijke jaarverslagen van secretaris en penning meester, een bespreking van het winter- programma en een bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren A. Berg huis, J. Sleijzer en C. Verhorst. DE EERSTE UITVOERING VAN „KENNEMERLAND". De eerste seizo.eniutvoering van de Rede rijkerskamer „Kennemerland". die aanvan kelijk was bepaald op 8 November in het Ken- nemer Theater, is een week uitgesteld. „Boefje" in het Kennemer Theater. De m den loop der vorige week uitgebrachte Nederlandsche film „Boefje", naar het be kende boek van Brusse. zal binnenkort in het Kennemer Theater worden vertoond. Waar schijnlijk zullen de Beverwijkers nog in de maand November van de bijzondere travestie van Annie van der Lugt' Melsertvan Ees als het Rotterdamsche straatjoch kunnen ge nieten VISCH WEDSTRIJD Voor de laatste maal in dit seizoen werd door de vischchib ..Het Snoekïe" eén hengel- wedstrijd gehouden op witvisch. De eerste prijs werd behaald doör H. Beentjes. Deze wedstrijd gold tevens voor den koningsprijs. a.d.o.—santpoort 2 (1_4} Direct na het begin is A.D.O. er van doch v. Egmond, de doelman van SantS stopt het harde schot van Hizzi. Rozing krijgt na goed spel van Van der Kou, een kans, doch een Santpoort-back belet, h! te scoren. eni Santpoort roert zich geducht en eischt v de A.D.O.-verdediging de meeste oplettendhS Bij een aanval der gasten weet Molenkamp een goed schot Kloes te passeeren. Dadehr daarna zet Glorie den bal goed voor den doei mond, waarna Rizzi scoort (1—i). e-* De tweede helft begint met een licht ovp wicht van A. D. O. Na twee minuten spelen zendt Rozing een hard schot in, doch v!! Egmond stopte den bal. an A.D.O. blijft het meest in de aanval n snelle uitvallen van Santpoort eischen van A.D.O.-defensIe de volle aandacht. Het laatste gedeelte van den strijd speett zich af voor het Santpoort-doel, doch de ver dediging weet hier stand te houden. De verdere uitslagen zijn: Zeevogels IA.D.O. 2 A.D.O. 3S.V.A. 1 A.D.O. aI.E.V. a Lirnmen aA.D.O. b A.D.O. cD.EJVL c Meervogels cA.D.O. d BURGERLIJKE STAND Opgave van 14 October. Geboren: Theodora Anna, d. v. Jac. de Wildt en M. C. van der Aar; Paulus, z. v. E. - van den Born en A. van Luijt; Jacoba Cornelia, d Joh. Fatels en E. A. Meijer; Wilhelmus'JoW nes, z. v. W. J. Borst en Joh. M. Offenberg" Cornelia, d. v. T. Wentink en Corn, van Pelt Overleden: Adr. de Munk, echtg. van E. de Jong, 54 jaar. Ondertrouwd: W. Huisman en Tr. Grapen- daal, beiden alhier; Ai-n. van Griethuijsen al* hier en W. de Bruin, te Mijdrecht. Gehuwd: Joh. M. Kaptein te New York U. S A en E. de Ruijter, alhier; Nic. de Ruijter, alhier en A. M. van den Bos, te Beverwijk. POLDERVERKIEZING. Op Woensdag 25 October a.s. zal in café „De Z011" alhier een stemming worden gehouden'ter verkiezing van 'n bestuurslid wegens periodieke aftreding van den heer P. Glijnis voor den pol. der „De Noorderbuitendijken". CASTRICUM Het zusterkoor van Duin en Boscï Het zusterkoor is, onder leiding van de nieuwe dirigente, Jo Immink uit Amsterdam, deze week met zijn repetities begonnen Reeds bij het begin mocht het bestuur een 35-tal leden aanwezig zien. De eerste sopranen hebben nog eenige uitbreiding noodig. Er staat moderne Fransche zang op het pro. gramma; de eerste uitvoering zal gewijd zijn aan Hollandsche kerstliederen, welke voor de pa- tienten van Duinenbosch zullen worden uitge voerd. De repetities vinden plaats elkèn Vrijdagavond te 8 uur in het zusterhuis. Een lezing over paddestoelen. In den ondanks het slechte weer goed bezette jeugdherberg werd het weekend besteed aan een lezing met lichtbeelden over paddestoelen. Fred Hoekzema uit Amsterdam gaf aan de hand van interessante plaatjes een duidelijke uiteen zetting van de verschillende soorten zwammen, Met samenzang en spel werd de avond besloten. Des Zondagsmorgens trok het gezelschap de onvolprezen provinciale duinen te Bakkum in, waar zeer veel soorten paddestoelen werden aan getroffen. Ook in het najaar is het provinciale duinter rein als recreatieoord niet te onderschatten. De vele fijne herfsttinten, die nu in bosch en duin zich vertoonen, maken een verblijf in de duinen tot een ongekend, echter niet genoeg bekend, genot. DE IJSCLUB „EENSGEZINDHEID" Woensdagavond 18 October a.s. houdt de ijs- club Eensgezindheid haar jaarvergadering in Hotel Bakker te Castricum. De agenda vermeldt, om., ja ai-verslag, verslag kascommissie en bestuursverkiezing, waarbij eenige mutatie te verwachten is. DE WEDSTRIJDEN VAN C. S. V. De uitslagen van de voor de competitie ge speelde wedstrijden waren: Alcmaria Victrix 3CSV 1 65 CSV 2-r-Alkmaar 2 23 CSV Adsp.Alkmaar a 13 MAIKT CIKICITIN VEEMARKT. Rotterdam, 16 October. Aanvoer 2713. Vette runderen 815, Magere runderen 242. Nuchtere kalveren 10, Schapen en lammeren 1013. Varkens 631. Bokken en gei ten 2. Vette koeien, prijzen per K.G., le lew. 74, 2e kw. 62. 3e kw. 4050, vette ossen le kw. 68, -e kw. 62, 3e kw. 40—50, vette kalveren le kw. 95 2e kw. 78, 3e kw. 50—65, varkens (levend ge wicht) le kw. 67, 2e kw. 66, 3e kw. 65; schapen le kw. 45, 2e kw. 40, 3e kw. 35; lammeren, le kw. 50, 2e kw. 45, 3e kw. 40 Schapen prijzen per stuk, le kw. 24, 2e tav. 20, 3e kw. 17, lammeren le kw. 18, 2e kw. 15, 3e kw. 10. Vette koeien en ossen, handel: zeer stug, prij" zen onv. pr. koe 78 pr. os 72 ct. Vette kalveren, handel tamelijk, prijzen: prijs houdend. Schapen en lammeren, handel; kalm, prijzen, iets lager. Varkens, handel: vlot, prijzen iets hooger. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM 16 October 193» Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 585 vette koeien, waarvan de prijzen waren, le kw. 74—80. 2e kw. 62—72, 3e kw. 52—60 per K.G. slachtgewieht. 80 Melk- en kallkoeien 180 260 per stuk. 33 vette kalveren: 2e kw. 46—ab 3e kw. 38—44 per K.G. levendgewicht 110 nuchtere kalveren 813 per stuk. 83 schapen 1321 per stuk. 401 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.G. 74—78, zware var kens 7478, vette varkens 7478 per K.u, slachtgewieht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Slachtrunderen: ruime aanvoer, stugge handel, vaste prijzen. Melkkoeien: mati ge aanvoer, stille handel, onveranderde PrUze°' Vette kalveren.' zeer matige aanvoer, vlugg handel, onveranderde prijzen. Nuchtere kalve ren: matige aanvoer, vlugge handel, constant^ prijzen. Schapen: matige aanvoer, stugge han del, iets hoogere prijzen. Varkens: matige .aan* voer, zeer stugge handel, prijzen onveranaero en eenige zeer beste een cent hoogere noteerins*

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2