Na zeven weken oorlog WEK UW LEVER-GALOP Aanval opEngelsch convooi. NIEUWS IN 'T KORT. Voedt Uw huid 's nachts met Purol litfp_AG_ 23 OCTOBER 1939 5?| schouwing van minister Hore Belisha •Phe minister van oorlog, Hore Belisha, 'liet einde van de zevende oorlogsweek ^toespraak gehouden, waarin hij ver- dat voor het nation aal-socialistische i nd drie wegen open staan. Het kan te breken te land. ter zee pf in jren aw u Ui:.-J-4. staan. Het kan SÊfSiSS «ie weg<rn °?en, is-'" .^J. ie breken te la.nu, ter z.ee yi ill tan rustig blijven in de hoop, dat $1».Ile. «ffonciof /itrorcro am r.f V,ot Kali ""J ft harig tot een offensief overgaan of het verlokken in onderhandeling te treden onschijnende vredesvoorwaarden, de over den eersten weg zeide de mi- V* pnte militaire ondervinding toont aan, offensief tegen voorbereide stellingen °jjK is. polen had geen Maginot-linie, - «n het Westelijk front zijn sterke verde- die dagelijks sterker worden en de duur moeten betalen voor iederen er00te schaal daartegen. Onze bevel- len niet waarschijnlijk voor de tijd m M?voor goed lijkt, onnoodig de levens in van hen, die onze legers vor- fi jisen a, mengen isi "Ó3Ê1 Minister Hore Belisha. Eöarom heeft deze oorlog tot nu toe ver- -4® van de voorstellingen, die wij ons er van iddea gemaakt. Wij hebben misschien ge licht dat meer zou zijn gebeurd, beslissende jgen te land, ter zee en in de lucht. het front in het binnenland hebben wij Bracht dichter en sneller te worden gebracht de grimmige werkelijkheid. Er waren velen peed voor actie des nachts en overdag, doch het udetonvoordeelig, dat zeven weken voorbij zijn zonder de noodzaak het doel van onze veelomvattende voorbereidingen uit te voeren. Ondanks de schijnbare inactiviteit zijn in feite telissende ontwikkelingen voorgekomen. De voortdurende kreet van Duitschland is peest „Geeft ons de vrije hand in het Oosten", ievaseen lange agenda van veroveringen in die waarvan Polen slechts één post was. De Baltische staten zouden moeten worden cierbeerscht, doch Duitsche burgers trekken is van daar terug. Ecsland heeft zijn invloedssfeer opgeëischt. De pavelden der Oekraïne zijn gedekt. Rus hed heeft zich van dezen oogst verzekerd. Deze tejang is versperd. Turkije de dappere en geëerbiedigde vriend staat vastberaden in te weg van Duitschland naar Bagdad en Irak 'i onze onwankelbare bondgenoot. Westen is de Duitsche handel onbe- tótbaar van de zee verdreven en hebben wij een fractie van onze tonnage verloren. Wij tóben twee belangrijke schepen van de vloot «rloren en wij onderschatten de opoffering niet. te expeditieleger is slechts de voorhoede van Poote leger, dat thans in Groot Brittannië ■'lit opgeleid en dat op zijn beurt zal worden Ögtbreld met manschappen van de militie. De finale omvang van onze inspanning zal Stangen van den omvang, waarin de fabrieken «uitrusting zullen kunnen leveren. De Domi nions maken him contingenten gereed. Indische troepen hebben op verscheidene stra- fepclie punten posities bezet en alle andere c*.en van het Rijk verlangen er naar een toe- Mnend aandeel te nemen. Het nationaal-socialistische Duitschland moet f toenemende stuwkracht gadeslaan en zich «ranbewust worden, dat de tijd aan de zijde ■ran Frankrijk en Engeland, sprekende over mogelijke vredesvoorstellen «de minister: i-Er kunnen geen vredesvoorstellen in verweging worden genomen welke steunen "Peen sanctionneering van het gebroken word. Alleen waarborg voor de vestiging ran een nieuwe orde, waarin de bedreiging een nationaal socialistische onderdruk- mi? is weggenomen, kan ons rechtvaardigen re wapenen neer te leggen. 'e «Schwabenland" iii den grond geboord? Het vroegere bassisschip voor Duitsche vliegtuigen. ftal ier01* Times" publiceert een tele- datvnw Buenos Aii'es waarin gezegd wordt, Cuitschp S0mmise diplomatieke kringen, het brasTtir S,S' »Scil'wabenland" het vroegere ba- ïw V00r Duitsche vliegtuigen op den %dpnA j Zraid-Amerika, verantwoordelijk is "ondergang van het Britsche lijnschip welke op 2 October gemeld is. Aan ni wordt toegevoegd: Jegens ooggetuigen op zee heeft een Brit- benkiwÏÏ? ®eni§€ dagen later de „Schwa- heeft I u zinken gebracht, Deze kruiser land" ao r^^raniog van de „Schwaben- pltein eA rd genomen, alsmede den ka- dp tv h1 eersfce-officier van de „Clement", tomen schers hadden gevangen ge- Dit is geen oorlog om een landkaart, doch een oorlog om de voorwaarden te herstellen, waarin naties en individuen, met inbegrip van de Duit sche natie en de Duitschers, kunnen leven of weer kunnen leven. Er kan geen sprake van zijn, dat wij ook maar in eenige mate zouden weife len. Deze tyrannie welker uitdaging wij aan vaard hebben, moet en zal worden neergesla gen. Aan het einde van zijn rede herinnerde minis ter Hore Belisha aan Alexander den Groote, Caesar en Napoleon als menschen, die het zwaard hebben gehanteerd,, die toch eerbied verdienen. Hij voegde hieraan toe: „Welke weldaden brengt evenwel de leider van nationaal-socialistisch Duitschland? Welk klein beetje geluk heeft hij gebracht aan het Duitsch sprekende volk van Oostenrijk? Voor zijn kwellingen, voor zijn con centratiekampen, voor zijn geheime politie, voor zijn onwaardige pogingen Europa te verstrik ken in een net van rassenhaat en Godsdienstver volging. Alleen de nederlaag van nazi-Duitsch- land kan licht brengen in de duisternis, welke thans over onze steden ligt en de horizon ophel deren van Europa en de geheele wereld. Emigratie van Duitscliers uit Zuid-Tiroï. Overeenkomst met Italië gesloten. De Italiaansche minister van buitenlandsche zaken, Ciano, heeft Zaterdag te Rome met den Duitscben ambassadeur Von Mackensen en den gevolmachtigden minister Clodius overeenkom sten onderteekend inzake het overbrengen van Duitsche burgers van den Boven Etsch naar Duitschland. Bepaald is, dat de verhuizing van deze Duit schers verplicht is en binnen drie maanden na de publicatie der overeengekomen bepalin-gen moet word-en voltrokken, terwijl de emigratie van ..Volksduitschers" vrijwillig is. Voorts wordt bepaald, dat alle in den Boven Etsch wonende of uit den Boven Etsch stammende „Volksduit schers" voor 31 December 1-939 nadrukkelijk moeten verklaren of zij, met behoud van de Ita liaansche nationaliteit voornemens zijn in Ita lië te blijven, of dat zij de Duitsche nationaliteit willen aannemen met het doel naar Duitsch land te emigreeren Koopvaarder versus duikboot. Engelsche torpedojager schoot te hulp Het Engelsche ministerie van voorlichting pu bliceert voor den eersten keer een verhaal over een gevecht tusschen een Duitsche duikboot en een Britschen gewapenden koopvaarder. De koopvaarder was van Engeland op weg naar Zuid-Amefika, toen hij door een duik boot werd aangevallen. Direct werd het ge schut in actie gebracht. Na een heftig gevecht werd de duikboot getroffen. Kort daarop nader de 'n Britsche torpedojager welke die duikboot tot zinken bracht. De torpedeering van de „Heronspool". De radiotelegrafist van het Britsche vracht schip „Heronspool" dat 13 dezer door een Duit sche duikboot tot zinken werd gebracht, heeft het verhaal gedaan van het gevecht tusschen het Britsche schip en den onderzeeër, nadat hij met 35 andere opvarenden door het Amerikaan- sche schip „President Harding" aan land was gebracht. Het Britsche vrachtschip had <^n kanon aan boord. Kort nadat de „Heronspool" het convooi, waar in het voer, had verlaten, zagen de opvarenden dat het Fransche tan-kscchip „Emile Miguet" door een buikboot werd aangevallen. De duik boot viel vervolgens ook de „Heronspool" aan. Dit schip verdedigde zich vier uur met- zijn ka non. De duikboot dook herhaaldelijk en schoot met zijn kanonnen, doch durfde niet te dicht bij te komen. De „Heronspool" voer zigzag, doch werd tenslotte door een torpedo getroffen. De bemanning ging in de booten en werd door de ..President Harding" opgepikt welke door licht signalen opmerkzaam was gemaakt. De aanvallende vliegtuigen lijden ernstige verliezen. De Engelsche ministeries van Marine en luchtvaart deelen mede, dat Zaterdag morgen een aanval op een convooi in de Noordzee is uitgevoerd door twaalf vijande- delijke vliegtuigen. De toestellen werden aangevallen door gevechtsvliegtuigen en de convoyeerende oorlogsbodems. Tenslotte werden drie vijandelijke toe stellen door de Britsche gevechtsvlieg tuigen omlaag gehaald. Een vierde vliegtuig werd door de luchtdoelartillerie gedwongen te dalen. De Britsche luchtmacht leed geen ver liezen, van het convooi werden geen schepen getroffen, evenmin van de begeleidende oorlogsbodems. Het ministerie van luchtvaart maakte latei- bekend, dat sedert den aanval op het convooi vijf Duitsche vliegers werden opgepikt en door trawlers te Grimsby aan land gezet. Twee vliegers werden ernstig gewond aan land gebracht. Drie anderen werden Zondag ochtend vroeg in een rubberboot aangetroffen, een dezer was gewond. Sinds Zaterdagmiddag hadden zij rondgedobberd. Belgische douanebeambten hebben aan het station van Herbesthal in een koffer met dubbelen bodem gouden staven en gouden mun ten ontdekt tot een waarde vbn ruim 50.000 francs. De koffer, welke voor het buitenland bestemd was, was aangegeven als gevuld met kleedingstukken. Het goud is in beslag geno men. Me-hmed Ali Bey Abed, de eerste president van Syrië, is te Genua tengevolge van een hart verlamming overleden. De Sovjet-Ru^ische autoriteiten hebben ongever 300 Duitschers, die gevangen genomen waren, vrijgelaten. Het zijn politieke vluchte lingen en anderen. Het presidium van den Oppersten Sovjet heeft bepaald dat 24 December algemeene verkiezingen zullen worden gehouden. Benesj, de vroegere president van de Tsjecho Slowaaksche republiek, is uit Parijs naar Londen vertrokken. Van bevoegde zijde wordt uit Brussel mede gedeeld dat de Belgische regeering niet de be doeling heeft een eventueel Engelsch aanbod d< bescherming van Belgische schepen door Engel sche oorlogsschepen te aanvaarden, aan te ne men. Totnogtoe is geen enkele aanbieding te dezer zake aan de Belgische regeering gedaan Zaterdag is een aardbeving waargenomen in de omgeving van Cleen Falls en het noorden van den staat New York. De koning van Italië heeft op voorstel van Mussolini 36 nieuwe senatoren benoemd. De senaat is nu weer voltallig en bestaat uit 535 leden. Het Britsche ministerie van arbeid en na tionalen dienst deelt mede, dat naar schatting 215.231 jonge mannen tusschen 20 en 22 jaar zich hebben gemeld voor de recruteering in ln Engeland, Wales en Schotland. Hiervan maak ten 4.556 of 2.9 proc-entk gewetensbezwaar om militairen dienst te verrichten want zij wordt er zoo zacht en mooi, zuiver en gezond door. Doe dit 1 of 2 x p. w. Ook vetwormpjes, vlekjes, pukkels en uitslag ve rdwijnen er door. Tube 45, Doos 60-30 ct. (Adv. Ingez. Med.) GEEN JOODSCHE KOLONISTEN IN ABESSYNIë. De berichten volgens welke in beginsel over eenstemming zou zijn bereikt tusschen interna tionale hulporganisaties en de Italiaansche re geering inzake de vestiging van een Joodsche kolonie op -het gebied van Italiaanseh Oost Afrika zijn volgens het Italiaansche persbureau Stefani van allen grond ontbloot en moeben derhalve worden gedementeerd. Ontploffing in Iersche gevangenis. Mislukte poging tot uitbreken. Een hevige ontploffing, die in geheel Dublin gehoord werd, heeft zich Zondag voorgedaan tij- wens het „luchten" in de Mountjoy-gevangenis aldaar. Men gelooft dat men hier te doen heeft met een mislukte poging van gevangenen, die verdacht worden van optreden in verband met het Iersche repuklikeinsche leger om uit de ge vangenis te breken. Geen enkele gevangene slaagde erin te ontkomen. Men veronderstelt dat de ontploffing veroorzaakt is door geligniet, dat de gevangenis was binnengesmokkeld en dat door de gevangenen tot ontploffing was gebracht. Zeegevecht bij Noord-Jutland. Een kwartier lang werd gevuurd. Deensche boeren en visschers uit Hirtshals (Noord-Jutland) maken melding van een zeeslag tusschen niet geïdentificeerde oorlogsschepen aan de Deensche kust. Zij zeggen dat een klein oorlogsschip of een duikboot een koopvaardijschip aanhield. Daarop verschenen twee grootere oorlogsbodems aan den horizon. Een kwartier lang werd heftig gevuurd. Intus- schen kon het stoomschip ontkomen. Rookwolken hebben de waarneming moeilijk gemaakt,, doch de toeschouwers gelooven, dat alle drie schepen zijn weggevaren. Lloyd George bepleit een inter nationale conferentie. „Ook op een conferentie kan vastberadenheid zijn". kring Gaemarvon het woord gevoerd en daarbij naar aanleiding van zijn jongste redevoering in het Lagerhuis verklaard, dat hij valschelijk er van beschuldigd wordt te hebben voorgesteld dat men zich zou overgeven, hij v-oegde hieraan toe, dat hij nimmer heeft aanbevolen, dat Groot Brittannië tot iederen prijs vrede zou moeten vragen alsof het land overwonnen zou zijn. Scherpe beschuldiging aan het adres van Churchill. Goebbels noemt de ondergang van de „Athenia" het werk van den Britschen minister. De Duitsche minister van propaganda dr. Joseph Goebbels heeft Zondagavond een radio-redevoering gehouden, waarin hij felle en rechtstreeksche aanvallen deed op den Engelschen eersten Lord der admira liteit Winston Churchill. Spreker eischte nauwkeurige antwoorden op nauwkeurige vragen. Zwijgen van Churchill zou be schouwd worden als een bekentenis. Noorsche tankboot en Zweedsch vrachtschip gezonken. Engelsche reddingboot in actie. Reuter meldt dat de reddingsboot van Greati Yarmouth 23 opvarenden van het Noorsche tank schip „Deodata" aan land gebracht heeft. Drie van deze geredden werden door een Britsch schip aan boord genomen en later overgezet op de reddingsboot. De gewonden zijn naar het zieken huis vervoerd. De derde stuurman deelde den correspondent van Reuter mede, dat het schip is gezonken na een ontploffing. Hij was van meening dat het schip Zaterdagochtend om zeven uur op een mijn was geloopen. De „Deodata" keerde in ballast van Roemenië terug. Voorts meldt Reuter dat het Zweedsche vracht schip „Gustav Adolf" (1450 ton) op de Noordzee gezonken is. De negentien koppen tellende bemanning is opgepikt door het Noorsche stoomschip „Biscaya". Lloyd George. Lloyd George zeide, dat zijn toespraak verkeerd is uitgelegd. Hij had aanbevolen de gelegenheid aan te grijpen, mogelijk de laatste voor jaren, te confereeren voor dat de „onbeschrijfelijke ver schrikking en rampspoed van den grooten oorlog aan millioenen gezinnen in vele landen dood en verderf zou brengen". „Ik zal geen stap terugwijken van de politiek, welke ik steed-s heb bepleit", aldus Lloyd George: .,een krachtige houding tegenover dictatoren. Op een conferentie kan men even vastberaden zijn als op het slagveld". Lloyd George achtte het noodig dat thans na den opmerkelijken diplomatieken triumf van het Turksche verdrag een betere s verstandhouding met Rusland zal komen. Hij noemde het een der tragedieën van de geschiedenis dat Rusland bits is afgewezen en dat wij de kans hebben gemist de agressie zonder bloedvergieten tot staan te brengen. De Britsche onderhandelingen te Moskou werden geleid door een „vijfdenrangs bureau craat van het Foreign Office" en een „volkomen minderwaardige militaire missie, welke geen omlijnde instructies had. Loyd George vroeg of het geen tijd is het Rus sisch denkbeeld van een internationale conferen tie te aanvaarden. Hij voegde hieraan toe, dat de aangeboden bemiddeling van de Noordsche koningen een verdere gelegenheid bood. „Laat ons deze misschien voor jaren de laat ste kans aangrijpen om te confereeren", Dr. Goebbels. Churchill, zoo zeide Goebbels o.a., is de voor naamste aanstichter van dezen oorlog. Het is zijn werk. De volken klagen hem aan. Hij is een Europeesch gevaar geworden. Spreker beschuldigde Churchill er van te po gen door het tot zinken brengen van de Athenia" Amerika evenals in 1917 mee te sleepen in den maalstroom der gebeurtenissen. Een neutrale getuige, de Amerikaansche staatsburger Anderson, heeft in de Duitsche pers het bewijs geleverd, dat Churchill zelf de „Athenia" door vuur van drie Engelsche destroyers tot zinken heeft doen brengen. Daarom stelde spreker Churchill de volgende vragen: 1. Hoe kon in het eerste Engelsche com muniqué gesproken worden van een Duitsche torpedo, daar Churchill toen bekend was, dat de „Athenia" door Engelsche torpedobootjagers tot zinken was gebracht? 2. Hoe kon men de wereld wijsmaken dat de athenia" nog veertien uur is blijven drijven, terwijl de „Royal Oak" na torpedeering in en kele minuten zonk? 3. Waarom is van het vuur der drie Engelsche torpedobootjagers op de .Athenia" tot dusver in het geheel niets gezegd, ofschoon het toch dui delijk was, dat het vuren van drie Engelsche destroyers op de „Athenia" het belangrijkste bewijsstuk voor het opsporen van den dader bij het tot zinken brengen van de „Athenia" was? 4. Vanwaar hebt gij de getuigen, die kort na den ondergang van de „Athenia" voor de En gelsche radio precies het tegendeel hebben be weerd van wat nu door de beëedigde verklaringen van den onverdachten getuige Anderson als bewezen moet worden beschouwd? 5. Waarom probeert gij nu te zwijgen? De zaak is hiermede niet afgedaan. De wereld wil nu weten, wie de .Athenia" tot zinken heeft ge bracht. De geheele wereld wacht met ons op uw bekentenis. De verklaringen van Anderson. zoo zegt Goeb bels verder, worden bevestigd door een pas nu bekend geworden getuigenis van nog een over levende. De New-York World Telegraph meldt, nl., dat de Amerikaansche Helen Macdonald reeds twee dagen na den ondergang der „Athenia" ver klaard heeft dat de Britsche torpedobootjager, die haar opgepikt had, verscheidene schoten op de .Athenia" afvuurde, z.g. om het wrak uit den weg te ruimen wegens in gevaar brengen dei- scheepvaart. Aan het wrak had men kunnen zien of het door een torpedo was getroffen of niet. Goebbels besloot: Wij hebben er voor gezorgd dat deze aanklacht hedenavond nog op alle aethergolven in alle talen naar alle landen ter aarde wordt uitgezonden. De beklaagde, de Eerste Lord der Britsche admiraliteit Winston Churchill, heeft thans het woord, aldus eindigde Goebbels. Volgens de Daily Mail wordt te Londen verklaard, dat Churchill de door Goebbels gehouden toespraak heeft gelezen. De mee ning bestaat, dat de toespraak te propagan distisch en te fantastisch is om een antwoord te rechtvaardigen. Press Associaton weerlegt de bewering dat de Eerste Lord der Admiraliteit Duitschen onder danen belet heeft scheep te gaan op de „Athe nia" om geen lastige getuigen te hebben. Er wordt aan herinnerd dat van de 1104 passa giers van de „Athenia", toen dit schip getorpe deerd werd, 28 Duitsche onderdanen waren en dat zich voorts 6 Oostenrijkers, 23 Tsjechen en 5 Dantzigers aan boord bevonden. De officieele lijst der 93 slachtoffers, verschenen op 9 October be helsde de namen van 4 Duitschers. Press Association herinnert er ook aan, dat de passagiers van de „Athenia" verklaard hebben, in strijd met hetgeen dr. Goebbels beweert, dui delijk 'n duikboot aan de oppervlakte te hebben zien komen, nadat het schip getroffen was door een torpedo. Twaalf overlevenden hebben dit be vestigd in beëedigde verklaringen. Zestig Duitschers van Italiaanscli schip gehaald. „Conté di Savoia" gedwongen Algiers aan te doen. De Fransche autoriteiten te Algiers hebben! zestig Duitschers, die op weg waren naar de Vereenigde Staten, van het Italiaansche schip „Conté di Savoia" gehaald. De officieren deel den mede dat een Fransch watervliegtuig het Italiaanseh schip opdracht heeft gegeven naar de haven van Algiers te stoomen. Het schip werd geëscorteerd door een Franschen torpedojager. Naar vernomen wordt zullen de Duitschers voor den duur van den oorlog in een concentra tiekamp worden opgesloten. Aan boord van het schip bevond zich ook Barbara Reventlow, de vroegere Barbara Hutton. en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. Iederen dag moet uw lever een liter lever-gal in uw Ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is, verteert uw voedsel niet. het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmidde len. U moet CARTER'S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander men3ch voelen. Onschade lijk. plantaardig, zacht, onovertroffen om de lever- gal te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. (Adv. Ingez. MedJ Luchtalarm aan de Britsche Oostkust. Een vijandelijk vliegtuig neergeschoten. De Britsche ministeries van Luchtvaart en Binnenlandsche Veiligheid deelen mede, dat niet geïdentificeerde vliegtuigen Zondagochtend bij de Oostkust zijn waargenomen, vliegende in Noordelijke richting. Er werden voorzorgsmaat regelen genomen: gevechtsvliegtuigen stegen op en in een deel van het Noordoostelijke district werd alarm gemaakt. De vijandelijke vliegtuigen wierpen geen bommen uit. Volgens Reuter is een vijandelijk toestel aan de Schotsche kust neergeschoten. PROGRAMMA DINSDAG 24 OCTOBER 1939. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. 8.00 Berichten A.N.P. 8.059.15 en 10.00 Gra- mofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 Het KRO-orkest (12.45—1.00 Be richten A.N.P. en gramofoonmuziek). 2.— Voor de vrouw. 3.Modecursus. 4.Gramofoonmu ziek. 4.15 Het KRO-orkest. 5.De KRO-Melo- disten en solist. 5.45 Felicitaties. 6.05 Vervolg concert. 6.35 Sporthalfuur 7.— Berichten. 7.15 Cyclus: „Het godsdienstig leven in het nabije Oosten (I)". 7.35 Reportage. 8.— Berichten A. N. P., mededeelingen. 8.15 Het Stedelijk orkest van Maastricht en solist. (9.009.20 Gramofoon muziek). 10.00 Gramofoonmuziek. 10.10 Causerie over schaken. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Le- cuona Cuban Boys (opn.) 11.0012.00 Gramo foonmuziek. HILVERSUM II 301.5 M. Avro-uizending 11.0011.30 v.m. en 6.30700 R.7.U.) 8.00 Berichten A.N.P., gramofoonmuziek. 9.00 Omroeporkest en solist (opn.) 10.Morgenwij ding. 10.15 Orgelconcert (opn.) 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Jetty Cantor's ensemble. 11.00 Cyclus „Humor in het Kinderleven". 11.30 Jetty Cantor's ensemble. 12.15 Orgelspel en zang. 12.45 Berichten A.N.P., Gramofoonmuziek.. 1.15 Om roeporkest. 2.— Voor de vrouw. 2.10 Omroep orkest. 2.45 Knip- en naaicursus. 3.45 Zang en pianobegeleiding. 4.05 Pianovoordracht. 4.30 Kinderkoor. 5.— Kinderhalfuur 5.30 Omroep orkest. 6.30 Cyclus „Waar moet ik het zoeken?" 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Zinaida Rostova en haar ensemble en orgelspel. 7.35 Cyclus „Onze Weermacht". 8.00 Berichten A.N.P., mededeelin gen. eventueel Vraag en antwoord. Hierna: Causerie „De bewegelijke wereld". 8.35 Bonte Mobilisatietrein. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Vraag en antwoord. 10.40 Causerie „Alle aogen zijn gericht op Finland" 11.00 Berichten A.NP, gramofoonmuziek. 11.3012.00 AVRO-iDans- orkest. ENGELAND 391 en 449 M. 9.359.50 Morgenwijding. 10.0510.20 Piano- syncopations. 11.20 Berichten 11.35 Lichte muziek 12.35 Causerie 12.20 Orgelconcert. 12.550—1.20 Dansorkest. 2.20 Het BBC-Theaterorkest. 3. Orgelspel. 3.20 Berichten. 3.35 Radiotooneel. 3.55 Uit Nederland: Lichte muziek. 4.20 Kinderhalf uur. 4.50 Orkestconcert. 5.20 Berichten. 5.35 Causerie. 5.50 Variété. 6.10 Radiotooneel. 6.50 Mededeelingen. 7.20 Optreden van een solist(e). 7.35 Variété. 8.20 Berichten 8.35 Actueele causerie 8.50 Reportage. 9.20 Korte avondwijding. 9.35 Orkestconcert. 10.05 Variété. 10.15 Lichte muziek 11.2011.35 Berichten. RADIO PARIS 1648 M. Geen opgave ontvangen. KEULEN 456 M 5.50 Gramofoonmuziek. 7.40 Hermann Hage- stedt's orkest. 10.0010.20 Gramofoonmuziek. 11.20 Concert. 1.352.20 Populair concert. 3.20 Leo Eysoldi's Kleinorkest. 4.30 Jeugdconcert 5.20 Otto Dobrindt's orkest. 7.3512.20 Zie Duitsch- landsender. BRUSSEL 322 M. 11.20 Omroepdansorkest en gramofoonmuziek 11.50 Gramofoonmuziek. 12.30 Omroepdansorkest en gramofoonmuziek. 12.501.20, 4.205.05, 5.50 en 6.20 Gramofoonmuziek. 7.20 Ontspannings- programima voor soldaten. 7.50 Radiotooneel 8.20 Omroeporkest en gramofoonmuzek. 9.30-10.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 11.35, 12.301.20 en 4.20 Gramofoonmuziek. 4.30 Vioolvoordracht. 5.35 Gramofoonmuziek, 5.50 Harp en altviool. 6.35 Gramofoonmuziek. 7.20 Uitzending voor soldaten. 7.50 „Le chalet", komische opera. 8.50 en 9.3010.20 Gramofoon muziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Bonte avond. 9.20 Berichten. 9.50 Cello voordracht. 10.20 Populair concert. 11.20 Bericht ten. Hierna tot 12.20 Nachtconcert. S

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5