ecc mi BURGERLIJKE De visscherij in oorlogstijd. Hoe zal het gaan als de haringvisscherij afgeloopen is? Tamelijk onverwacht, tenminste eerder dan velen hadden durven denken, is er weer leven gekomen in het visscherijbedrjjf. Het is nog maar een begin, het is een tasten en voelen en het gaat nog moeilijk om geschikt „volk" te krijgen. Maar zoo langzamerhand komt er wat meer animo, niet alleen onder de ma trozen en de stokers, maar ook onder de schippers, van wie er nu al eenigen met hun eigen boot naar zee zijn. Prettig varen is het geenszins. Dat is de trawl- visscherjj nooit geweest, dat is deze visscherij thans minder dan ooit. Wie zoo eens z'n oor te luisteren legt. die eens luistert naar de zee-radio gesprekken, merkt duidelijk, dat er een zekere ongerustheid leeft onder hen, die de stoute schoenen hebben aangetrokken en naar zee zijn gegaan. Het varen is verleidelijk, want onder de hui dige omstandigheden is vrijwel elke trawler- visscher zeker van een flink weekloon, dat ver uitgaat boven de uitkeeringen der werklozen kassen. Het is dan ook het vooruitzicht op een goed bestaan, maar dan ook dit alleen, dat de menschen doet besluiten, hun veilig leven aan den wal te ruilen voor de gevaren, waaraan zij thans op zee blootstaan. Nog juist voordat het tijdstip daar is, dat de haringvisscherij jaarlijks wordt uitgeluid, werd de visscherij hervat en het spreekt vanzelf, dat zoo goed als alle booten ter haring visscherij zijn uitgezonden en gezien de resultaten van die schepen, welke inmiddels een of meer reizen achter den rug hebben, mag worden verwacht, dat ook de groote booten, die alsnog in de vaart worden gebracht, zich op de haring zullen wer pen. omdat deze visscherij de meeste kans op een goede besomming oplevert, vooral nu een onge limiteerde uitvoer naar Duitschland verwacht mag worden. Maar dit kan in een week of vijf zes, afge loopen zijn. Dan is het begin December, de tijd, dat de haring zich verspreidt en dus groote haringvangsten niet meer verwacht mogen worden. In andere 'jaren volgt daarop nog wel eens een minder belangrijke Kanaal-periode, maar daar zal nu wel niets van komen. Het moet vrijwel uitgesloten worden geacht, dat de zen winter de Kanaal-haring visscherij kan worden uitgeoefend. Wat dan? Zullen dan de booten weer worden opgelegd, of zullen ze en bloc de gewone vis-, scherij gaan uitoefenen? Onder de tegenwoordige omstandigheden kun nen de schepen alleen geëxploiteex-d worden, wanneer er bijzondere besommingen gemaakt worden. Hoogere verzekeringspremies, hoogere gages, duurder materiaal enz. hebben de exploi tatiekosten aanzienlijk verhoogd en daardoor moet er heel wat meer besomd worden, dan tot nu toe. De vooruitzichten hierop zijn ongetwijfeld gunstig. Het binnenland, langen tijd verstoken van goede Noordzeezisch, vooral rondvisch i de snoekbaars kan slechts als een ersatz-product beschouwd worden, dat alhoewel smakelijk en goed toch de Noordzeevisch niet kan verdringen of zelfs maar vervangen) hunkert naar een lek ker schelvischje of kabeljauwtje en zal daar voor zeker wel wat meer willen betalen dan on der normale omstandigheden. We zitten nu in het beste deel van het seizoen en zoodoende staan de kansen voor het binnenland gunstig. En onze uitvoer? Daarvan zal het toch moeten komen en daar omtrent zijn we minder gerust. Engeland en Frankrijk kunnen vrijwel uitge schakeld worden, beide in de eerste plaats van wege de veel te hooge vervoerkosten. En voor Engeland komt daar nog bij de onzekerheid der vervoersmogelijkheden, terwijl Frankrijk door protectiemaatregelen de kosten zoo hoog maakt, dat aan uitvoer van hoogstens wat tong ge dacht kan worden. Maar deze uitvoer zal slechts kunnen geschieden wanneer de tongprijzen lager zijn dan deze visch loonend door de visscherij geleverd kan worden. Blijft dus over Duitschland. Zal Duitschland dezen winter zooveel visch afnemen, dat de afzet naar dit land een rugge steun voor de Nederlandsche visscherij kan zijn? Dit is moeilijk vooruit te zeggen, maar onmo gelijk lijkt het niet. Evenals in 1914—1918 ligt de Duitsche Noordzeevisscherij geheel stil en is het land voor zijn vischvoorziening aangewe zen op de Oostzee, die als leverancier met de Noordzee en 't hooge Noorden niet vergeleken kan worden. Men zal in Duitschland ongetwijfeld gaarne visch uit Nederland betrekken en nu dit land door een toenemenden uitvoer beter in zijn deviezen komt te zitten zou een verruiming van het contingent en van de voor den vischinvoer beschikbaar te stellen deviezen naar onze mee ning verwacht Kunnen worden. Maar dan zal den Haag een handje mee moeten helpen. Men meene echter niet, dat de geschiedenis van 1914—1918 zich zal herhalen, toen de visch met goud betaald werd en besommingen werden gemaakt, die ons thans fantastisch voor komen, besommingen van f 20.000 tot f 30.000 voor een Noordzeereis en van f 20.000 tot f 45.000 voor een IJslandsche reis. Maar een behoor lijke winstmarge zal er ongetwijfeld wel overblij ven en wanneer ongelukken uit mogen blijven, is er zeker emplooi voor een groot deel der vloot, alhoewel het voor de kustbooten wel moei lijk zal zijn, veilige vischgronden te vinden. Overigens is de vloot na de laatst ondergane aderlating niet onbelangrijk verzwakt. Een twaalftal van de beste en grootste schepen is voor de visscherij verloren en onder de huidige omstandigheden behoeft men op een aanvulling niet te rekenen, daar dit alleen zou kunnen ge schieden door het doen bouwen van nieuwe trawlers, waarvoor de omstandigheden nu niet bepaald gunstig zijn. HET ONGEVAL AAN DE HOOGOVENS. De toestand van de twee personen die na het ongeval aan de Hoogovens in het Roodekruis Zie kenhuis worden verpleegd, mag goed worden genoemd. De brandwonden bij den opzichter Str. zijn aan het gelaat niet zoo ernstig als aan de handen. LUCHTBESCHERMINGSAVOND. Het comité van blok 19 houdt hedenavond een vergadering in het hotel „Kennemerhof", waar de heer J. W. Putman Cramer, hoofd van den ge meentelijken luchtbeschermingsdienst, zal spreken. In deze bijeenkomst zal tevens over de organisatie van blok 19 beraadslaagd worden. ,,'N WESPENNEST" VOOR DE MILITAIREN. De R. K. Tooneelvereeniging „Kunst zij ons Streven" geeft a.s. Woensdagavond in het Patro naatsgebouw een tooneeluitvoering uitsluitend voor de in IJmuiden gelegerde militairen. Opgevoerd zal worden ,,'n Wespennest", blijspel in drie bedijrven. De zaal zal om 7 uur worden geopend, de aanvang is gesteld op half acht. De loegang is gratis, De beteekenis van een goed boek in ons leven. Lezing voor het instituut voor Arbeidersontwikkeling. De directeur der Uitgeverij van de Arbeiders pers, de heer P. Schuhmacher sprak Maandag avond in het gebouw der Vereeniging van Vrij zinnig Hervormden aan den Stationsweg voor de plaatselijke af deeling van het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling over „De beteekenis van een goed boek in ons leven". Voorzitter Brits leidde den spreker bij zijn weinig talrijke gehoor in. Dat de ontwikkeling van de arbeidersklasse, zeide de heer Schuma cher in het begin zijner rede o.m., in de eerste plaats staat of valt met datgene wat de arbeiders lezen behoeft niet te worden betoogd. Wij eischen voor onze menschen natuurlijk het beste wat voor hen is te verkrijgen. Echter moet ook het lezen en het kiezen van de soort lectuur, welke verwerkt worden, dikwijls nog worden geleerd. De arbeiders hebben nog zoo weinig deel aan het schoone in ons leven, aan het cultureele dat onzen modernen tijd te bieden heeft. En de on tevredenheid, die deze arbeiders vaak met zich dragen, vindt veelal haar oorzaak in het feit. dat zij zoo weinig goede boeken lezen. En toch opent het ontwikkelen van cultureele waarden van den arbeider zoo wijde perspectieven voor zijn geestelijk geluk. In korte trekken behandelde spr. de geschie denis van het boek, van zijn eersten oorsprong, de leemen tafels, via de perkamenten geschrif ten der monniken uit de middeleeuwen en de uitvinding der boekdrukkunst tot de vervaardi ging van het moderne boek. Toen de menschen tezamen kennis wilden nemen van de geschiedenis, aldus spr., ontstond het boek. Van kranten neemt men in het alge meen kennis, maar met boeken lezen is het wat anders. Daar kan men schoonheid uit putten en zich zoodoende op hooger peil te brengen. Echter werd (en wordt er nog) zoo schandelijk misbruik gemaakt van de leeslust van de men schen. In dit verband becritiseerde spr. de z.g. dienstbcdenromans in X-maal 25 afleveringen. Gelukkig kwam er een kentering en ging een groote groep arbeiders vragen om Het Goede Boek, die van het lezen geestelijk beter wilden worden. De mensch en het boek zijn onafscheide lijk zeide A. M. de Jong reeds. Het is het meest wezenlijke bezit van den mensch, want daarin heeft de mensch zichzelf het beste gegeven. Spr. zeide gelukkig te zijn, dat de moderne arbeiders beweging thans de arbeiders Het Goede Boek kan geven. In ons land heerscht gelukkig een groote eerbied voor het boek; dat is andere landen wel eens anders. Spr. behandelde in dit verband de boeken geschreven door Joden die veel schoons hebben geschreven evenals andere rassen, o.m. Negers en Mohammedanen. Het goede boek kan in ons leven een groote steun zijn. De uitgever van het boek heeft voor rle geestelijke wereld een groote verantwoorde lijkheid. Hij kan terecht zeggen: Verwerk de groote gedachten van anderen en lees! Lees critisch en langzaam, zeide de heer Schuh macher. Besteed uw tijd aan een goed boek, dat niet alleen nut of ontspanning- geeft, maar ook inzicht en verdieping aan het leven van den arbeider kan geven. Leert men de stijl van den schrijver herken nen, dan leert de lezer reeds de grondbeginselen van het lezen. En zal genieten van zijn lectuur. De arbeidersklasse is zeker in staat het allerbeste wat op de boekenmarkt verschijnt te lezen en er dieper op in te gaan. Aan 't door ons uit te geven boek, zeide spr., kunnen we nooit genoeg hooge eischen stellen. Ze behoeven daarom nog niet zwaar op de hand te zijn. Humoristische boeken versmaadt spr. ook niet, maar ze moeten goed zijn. Hij noemde in dit verband vele voorbeelden. Het goede boek moet zoo goedkoop gebracht worden. Dat is het doel dat wij voor oogen hebben gesteld, betoogde de heer Schuhmacher. Vele voorbeelden van goede lectuur gaf spr. in zijn betoog. Het boek moet eigendom van den arbeider worden, want dan pas kan het worden: mijn vriend. Geleend uit bibliotheken blijft het slechts: een kennis. Over wat „de menschen" lezen vertelde spr. aarfdige bijzonderheden en citeerde enkele fraaie gedichten uit de bundels van Man-got Vos en Adama van Scheltema. Het is heel jammer, dat velen niets van „versjes" willen weten. En toch is er zooveel schoons in dit genre gemaakt, betoogde de heer Schuhmacher. jammer dat ze zoo weinig gewaardeerd worden. Hoe erin kranten literaire juweeltjes geschreven kunnen worden bewees spr. met voorbeelden. Vele schrijvers liet spr. de revue passeeren en hij wees de mooie gedeelten in hun werk aan. Dit kon natuurlijk slechts uiteraard vluchtig zijn,, maar aan de hand van verschillende passages slaagde de spr. er ongetwijfeld in om zijn publiek te boeien en hernieuwde belangstelling te wekken voor het goede boek.. GESLAAGD. Bij de te Amsterdam gehouden Federatie examens voor stenografie „Groote" behaalde onze plaatsgenooten mej. M. Goos het diploma .Steno-typiste" en mej. A. Post het diploma .Kantoorstenograaf 130-Nederlandsch". Het Minterprogramma van liet Instituut. Op onze redactietafel is wederom verschenen het jaarlijks terugkieerende win terprogramma van de afdeeling Velsen van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling. De plaatselijke afdeeling organiseert gedurende de wintermaanden een 10-tal lezingen en deze zullen alle gehouden worden in het gebouw der Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden aan den Stationsweg. Van deze 10 lezingen zijn er reeds 2 gehouden. Van de overblijvende noemen we 6 Novemiber: Het petroleum vraagstuk van dezen tijd in den jongsten strijd, spr. de heer F. S. Noordhoff. 20 November a.s. Het economische getij na 1928. spr. de heer S. de Wolff. Mr. H. O. Drilsma spreekt over: „De huwelijkswetgeving" op 11 December a.s. en de oud-IJmuidenaar de heer Brandsteder 8 Januari a.s. over: De economische zijde van het visscherij'bedrijf. De directeur van Openbare Werken onzer ge meente, ir. J. A. Verhoef zal 22 Januari a.s. het woord voeren over: Het uitbreidingsplan van de gemeente en de sociale zijde daarvan; een cn an der misschien toegelicht met lichtbeelden. Het staatkundig stelsel der sociaal-democratie zal de heer W. J. van Deelen behandelen in een lezing op 5 Februari a.s. Dr. J. Valkhoff spreekt 19 Februari d.a.v. over de figuur van Masaryk (18501937) en zijn invloed op den tijd van 19141937. De film „Masaryk" zal daarbij ge draaid worden. De laatste lezing zal 4 Maart 1940 gehouden worden, als mevr. dr. J. C. ProostThoden van Velzen spreekt over: „Hoe leeren wij de sterren wereld kennen?" De Natuurvrienden organiseeren enkele excur sies, o.m. naar de bloemenkassen van Aalsmeer en naar de Stadskweekerijen te Haarlem. Behalve de lezingen wordt er dezen winter door de afdeeling weer een arbeiders-avondschool en een werkclub, de grondslagen van het democra tische socialisme behandelende, gehouden. Clinge Doorenbos bij de militairen. In het Tehuis voor Militairen aan den Groe- neweg, waarvan Dinsdag 17 October de ope ning heeft plaats gehad, werd gisteren de eerste ontspanningsavond gehouden. Er bestond voor dezen avond groote belang stelling. zoodat in het gebouw geen plaats onbezet was. Alvorens de heer Clinge Dooren bos zijn repertoire ging afwerken was eerst het woord aan den heer P. F. C. Roelse. Deze sprak namens het bestuur een woord van welkom. Hierbij bracht hij in herinnering het doel van de oprichting van het tehuis. Dit tracht n.l. te bevorderen de goede saamhoorig heid tusschen de burgerbevolking en de mili tairen. Hij sprak den wensch uit. dat dit tehuis ook op andere avonden een plaats voor de militairen mag zijn, waar zij in rustigen in- tiemen kring kunnen verkeeren. Dit sluit niet uit, dat er ook avonden van ontspanning zui len zijn. Hij wekte de aanwezige militairen op om zoo mogelijk onder elkander clubs, zooaLs tooneelclubs enz. te vormen, opdat men daar door in de gelegenheid zal kunnen komen, zelf met eigen krachten, ontspanningsavonden te organiseeren. Met nog eens een hartelijk wel kom aan het adres van mevrouw en den heer Doorenbos te hebben gericht, gaf hij dezen den avond verder in handen. De heer Olinge Doorenbos, met luid applaus begroet begon te spreken over zijn optreden onder de militairen en de verschillende lokaliteiten waarin hij soms. met zijn vrouw, terecht kwam. Het tehuis aan den Groeneweg noemde hij, vergeleken bij andere door beiden bezochte, een plezierig, ge zellig lokaal. Vervolgens vertelde hij, op welke manier hij er feitelijk boe gekomen was om in het open baar zijn liederen te zingen. Hierbij vertelde hij op humoristische wijze van zijn diensttijd als landweerman tijdens de mobilisatie 1914 1918. Het was gisteravond de 25e avond die spreker gedurende deze mobilisatie voor mili tairen gaf. Vervolgens gaf hij nog een verkla ring van het ontstaan van zijn liedjes, die alle een historichen ondergrond hebben. Voordat de kunstenaar een lied zong ver telde hij daarvan eerst de geschiedenis. Het is zeker overbodig te vermelden, dat het een mooie avond was. De naam ClingeDoorenbos zegt hiervoor ge noeg. De militairen hebben genoten en zullen on getwijfeld het bestuur van het tehuis, dat hun dezen avond bereid heft, dankbaar zijn. Wedstrijden in gewichtheffen. De volledige uitslag van de te Amsterdam ge houden wedstrijden in gewichtheffen, waaraan ook onze plaatsgenoot, de heer Gaarbhuis, lid van D.O.K. heeft deelgenomen, was: 1. Straat hof, Sandow, Delft 270 K.G.; 2. Gaarthuis, D.O.K., Beverwijk 260 KG; 3. Consent, Achil'les, Haarlem, 2521/2. K.G. De R.-K. Staatspartij in vergadering bijeen. Het verkiezingsreglement aan de orde. Maandagavond werd in het gebouw van de K.S.A. een ledenvergadering gehouden van de af deeling Beverwijk I van de R.-K. Staatspartij. Hoewel de agenda voor deze bijeenkomst eenige zeer belangrijke punten van behandeling ver meldde was slechts een zeer klein aantal leden aanwezig toen de voorzitter, de heer J. Th. van Lent een openingswoord sprak. Hij wees er op, dat de politieke arbeid doorgang moet vinden on danks de buitengewone omstandigheden, waaron der wij leven. Spr. bracht vervolgens hulde aan den afgetreden secretaris, den heer Jac. de Jong, die voor de afdeeling zeer veel belangrijk werk heeft verricht. De penningmeester rapporteerde, dat. ondanks de groote offers, welke de verkiezingen van de kas hebben gevergd, toch nog een batig saldo van ruim f 25 kon worden geboekt. Het aantal leden van de afdeeling bedraagt thans 700. De voorzitter heeft vervolgens een exposé ge geven van den gang van zaken bij de gemeente raadsverkiezingen. De daarbij opgedane ervaring heeft tot den wensch geleid het reglement, rege lend de candidaatstelling voor deze verkiezingen, te herzien. Spr. wees er op, dat de groepsvertegen- woordiging aanleiding gaf tot allerlei bezwaren. De voorzitter zèi. dat het hem beter voorkwam den groepen een aantal zetels aan te wijzen en de overige vrij te laten. Deze wenschelijkheid bleek nog meer uit hetgeen later gebeurde, toen na het bedanken van den heer Post een heele reeks op volgers de benoeming niét kon aanvaarden, omdat de afgetredene door een candidaat van den mid denstand moest worden opgevolgd. Hieruit heeft men vooral geleerd, aldus de voorzitter, dat heft reglement noodzakelijk verbetering behoeft. Ook andere verbeteringen dienen in overweging te worden genomen. Zoo zou spr. het bestuur meer vrijheid van handelen willen verleenen, wanneer voor een verkiezing te weinig candidaten zijn in gekomen. Na er op te hebben gewezen, dat het algemeen belang boven het groepsbelang gaat betoogde de voorzitter, dat het mogelijk moet zijn een candi daat, die in een of ander opzicht specialist is, in den raad te brengen, ook al behoort hij niet tot een bepaalde groep. Ook het vaststellen van de volgorde der candidaten dient op eenvoudiger wijze te'geschieden. Tenslotte kwam het spr. goed voor de richtlijnen in het verkiezingsreglement te veranderen. Zij dalen volgens den voorzitter te veel af in kleinigheden. Het komt er maar op aan, dat voor groote zaken slechts de hoofdlijnen wor den aangegeven. De vergadering besloot aan het bestuur op te dragen een wijziging van het verkiezingsregle ment te ontwerpen. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren J. Th. van Lent en J. Pel herkozen. De benoeming van een secretaris ter voorzie ning in de vacature ontstaan door bedanken van den heer De Jong werd aangehouden, omdat geen candidaten voor deze functie waren ingekomen. Nadat nog gesproken was over de in de raads vergadering gemaakte opmerkingen bij de benoe ming van leden der commissie voor onderstand werden de nog te behandelen punten der agenda wegens het late uur aangehouden. De voorzitter sloot hierna de vergadering op de gebruikelijke wijze. SERENADE AAN HET GOUDEN PAAR. Hedenavond zal de Beverwijksche Harmonie- kapiel een serenade brengen aan het gouden bruidspaar Lijnslager—Bont. wonende in de Iepenlaan, alhier. Wat de tuinders kregen. Noteering van de groentenveiling. Spinazie per kl. kist 3045 ct. Idem per gr. kist 5076 ct. Postelein per kl. kist 5264" ct. Rapen per kist 6578 ct. Sla per 100 krep f 0.30f 1.20. Andijvie per 100 krop f 0.50f 2.40. Wortelen per bos 3Vz6 ct. Raapstelen per bos 22J/2 ct. Selderij per bos 11V2 ct. Peterselie per bos 11V2 ct. Tomaten per kilo 716 ct. Prei per kilo 2Vz4% ct. Uien per kilo 23% ct. Waspeen per kilo 2—4 ct. Bloemkool I per stuk 1115 ct. Idem II per stuk 47 ct. Komkommers I per stuk 57 ct. Idem II per stuk 33y2 ct. Knollen per stuk 27 ct. Snijfooonen per kilo 2434 ct. Dubb. boonen 1521 ct. Pronkboonen per kilo 6 ct. Bloemend, gele per kilo 2>/24 ct. Groene kool per kilo 23y2 ct. Roode kool per kilo 22V2 ct. Aardbeien per doosje 25 ct. Appelen per kilo 48 ct. Peren per kilo 49 ct. Druiven per kilo 1526 ct. Chineesche kool per kilo iy23 ct. Boerekool per kilo 2J/25 ct. Spruiten per kilo 1022 ct. Nero per kilo 311 ct. Breekpeen per kilo 2—2y2 ct Bieten per kilo 23 ct. Amsteidam verbetert zijn verkeerswegen. Een overzicht van de Prins Hendrikkade, waarvan de groote verbreeding oijna gereed Is. Op den voorgrond de brug over de Oude Schans, die eveneens aan de eischen van het moderne verkeer zal worden ^aangepast -•*- - Een demonstratie op je (j/j Bereiding van smakelijke Maandagmiddag werd in het Kenw voor dc leden en hun introducés van d Beverwijk en omstreken van de Ned V van Huisvrouwen een demonstratie jp tooning gegeven door den heer W bJ/.N van de Nederlandsche Vereeniging vonTrJ'-^ films. In haar openingswoord riep de precirt A. A. Moens-v. d. Veen aller belani medewerking in voor de op 14, 15 en te houden tentoonstelling van voorw handwerken, handenarbeid of kunstniivf?1 De heer Brands vertoonde hierna een r ons eigen land, waarin Barneveld m». kende kippenfarms, Epe, het schoon dersche dorp en de forellenkweekerijen'. me* - Ned. Heidemaatschappij te Vaassen de re'U fa601 seerden. Dit aardige filmpje eindiedp fjorden !ia lezen itotden P vet" jfrer wden. sfg Theeö 'de la' 01 l?--> «ien. filmpje eindigde tochtje per K.L.M.-machine boven Vota! Marken. Vervolgens heeft de heer Beets tal r waardigheden medegedeeld betreffende van jams en appelmoes, om daarna uitv— te staan bij de vervaardiging van vruchttf ven in een van de bekende NederlandsrW ken op dit gebied. De film was ook hier weer een middel om het gesproken woord aanscta voor te stellen, zoodat de talrijke aanwcA'V mes een duidelijk beeld kregen van dit on-- ',n 5 ne leest geschoeide bedrijf. £:C? u' Belangwekkend voor de dames was ooi f» 'f- monstra tie op de film van vele nieuwe voor de keuken door leerlingen van d/' „h, damsche Huishoudschool. De leden werden hierna inde geleleUlSS J&, steld te proeven van de heerlijke jams. f-',ve Tot slot van den interessanten midda? J vo i nog een prijsvraag met verloting van aar&, vooral smakelijke prijzen. ^'/va Voorzien van een boekje met recepten, s Mi de dames, na een dankwoord van mevr Uj Lher=' Spits-Tol, zeer voldaan over de bijeenkomst J «I aan waarts. Lj geit moge DE TWEEDE UITVOERING VAN' i rsn „NIEUW LEVEN". ^te De Geheelonthouders Tooneelvereeniging ^Tet 1 Leven" zal voor haar tweede uitvoering 1 "j irtsb seizoen in studie nemen het Amerikaansdieg spel ,,'n Partijtje Poker". De vereeniging m pr/1'1'' het begin van het jaar ook optreden voor j c plaatselijke afdeeling van den Bond voor Sla! s'eiW{ pensionneering. ,ir?rooJ Met veel voldoening hebben bestuur e teruggezien op de zoo geslaagde opvoering:-j K:sn „De Rozenkrans", waarmede het nieuwe sela* j de vorige week geopend werd. Den heer Groeneveld, die wegens ongesteldheid van te heer G. Berghuis, de regie voerde, werd dmW bracht voor zijn spelleiding. Ook de voorbereiding van de volgende liitrj ring zal door den heer Groeneveld geschieden.5 tweede optreden van „Nieuw Leven" zal ink: gin van de maand Januari plaats vinden. >4 5- f !D. LEDENVERGADERING VAN DE C.D.Ü. De plaatselijke afdeeling van de Christen.?)! mocratische Unie heeft Maandagavond ten k. c van den heer C. van der Linde aan den Narcisj weg een ledenvergadering gehouden, Na een opening met gebed las de voorzitter gedeelte uit Jeremïa 27. Besloten werd de colportage met het bki Christen Democraat" voorloopig stop te zetta Bij de bestuursverkiezing werden de heer«H van der Linde en B. Hagen herkozen. De vera zing van een voorzitter werd aangehouden een volgende vergadering. Nadat nog een kascommissie was benoemd a de heer W. Akse de vergadering met dank^ i?.c jgneïï feburgi tbhein 1 «s- Langs de Lijn, WOENSDAG: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen, pl.m. 10.20 Diversen,!!!) Parijs, 11.05 Diversen. 11.20 Parijs. 12.05 Diverse, 12.20 Brussel Ned., 2.20 Keulen, 2.50 London ?4 3.35 Deutschlandsender of diversen, 4,20 fcgt &n< 4.35 London Reg., 5.20 Parijs, 6.20 London 7.40 Diversen, 8.20 Brussel Fr., 10.20 Brussel Kei, 10.35 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, M London Reg., 12.05 Nationaal programma, U London Reg., 10.20 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 113 London Reg., 12.50 Brussel Ned., 2.20 Naked programma, 4.20 Parijs, 4.35 London Reg., 5.20» tionaal programma, 6.20 London Reg., 7.40 RW naai programma, 8.20 London Reg., 8.30 Keulen i:arle WIJK AAN ZEE OUDERAVOND OP DE OPENBARE SCHOOL De Oudercommissie en het hoofd der OpentèJ School hebben na gehouden overleg besloten ouderavond te houden op Maandag 30 Gember - een der schoollokalen. Op de agenda staat ort« meer een causerie over: „Iets over het nieuwe- ons onderwijs". De heer P. Krabbendam, hoofd der «w» school te Beverwijk zal deze causerie verzorse MA1KT EE11CITIN VEEMARKT ROTTERDAM Aanvoer: totaal 2548. 708 vette runde vette kalveren, 14 nuchtere kalveren, 9 .A., en lammeren, 663 varkens. Prijzen per o- koeien le kw. 74, 2e kw. 60, 3e kw. 38- ossen le kw. 68, 2e kw. 62, 3e kw. 4°--p0, vew veren le kw. 95, 2e kw. 75, 3e kw. 5(M»i (levend gewicht) le kw. 66, 2e kw. 60, 3 schapen le kw. 45, 2e kw. 40, 3e kw. 3a, le kw. 50, 2e kw. 45, 3e kw. 40. PnJ^n P« schapen le kw. 26, 2e kw. 20, 3e kw. io, le kw. IS, 2e kw. 14. 3e kw. 10. Velle k»»» ossen aanvoer korter, handel kalm, pn)ze koe 80 C-, prima os 72 c. vette kalveren aanvoer kleiner, handel matig, prijzen iets lager. en lammeren aanvoer korter, handel kalm, p als vorige week. Varkens aanvoer iets del tamelijk, prijzen iets minder. Eenige p schapen voor export verkocht. HAARLEM. 23 Bevallen 20 October: M. J. van der F Tongeren, z.; P. Hofland—van der ScWW'"'1 M. H. SteemanValks, d.; 21 Muldervan der Zijde, z.; Th- v. d.; E. G. van Galen—van Steijnen, z- ber: C. H. Kuiper— Hoogeveen. d.; J- graeve—Besteman, z.; A. de Haas- oord, d.; G. Deggeiler—Ras, d.; Tb. v. dam—Gielen, z.; A. Hirs-SchelbngerMu1, Overleden 21 October: P. J. van i Jansweg; J. B. W. Jansen—Brauns, o sonsplein; J. Bottervan Eeken. ös i- straat. r r Kaat eö Ondertrouwd 23 October; W. N. v, A. Hoppenbrouwer.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2