Kosten van het levensonderhoud in September. „DE OUDGEDIENDE Bent U onrustig? nrr 24 OCTOBER 1939 ,1V? v V to 'Oil. Ant rr fleMHeiing-en van een 85-iwUge. j, nU een kleine, oude man, met stijve f tinsers van de rhematiek en wat krom "jj Jarenlang was hij ,/bij de zooals hij het nog altijd noemt, er uOg immer vreugde aan, te ver ifier het werk van vroeger. FJta nog banden, die hem helpen bij het Mden van die oude- herinneringen. Eens jand wandelt hij naar het station om zijn 'fvi te halen, en in de maanden, dat de ran de menschheid op vacantie gaat, ■J Mi regelmatig zijn briefje naar Utrecht Sugt nog prompt zijn „vrij vervoer" voor reisje, ergens naar familie. De meester smeert z'n „kar" voor de groote reis. Hij was in zijn Spoorwegtijd magazijnmeester Boxtel. Hij heeft de opkomst gezien van dit «rwegdorp als belangrijk knooppunt, als aan- irgspunt van de Noord-Brabantsch-Duitsche ais voorname basis van internationale trei- als rangeerterrein enhij heeft de be tets zien slinken naarmate het werk van- fci: naar elders verlegd werd. 3] heeft volop gelegenheid om het nieuwe, l« hü ziet, aan zijn oude herinneringen te toet- e. en toen we hem vroegen, hoe hij nu wel lalt over toen en nu, vatte hij dit samen in Étééne zinnetje: „We praten zoo graag van :n ouden tijd en 't was ook een goede, :ktijd, maar 't lijkt me nu toch wat beter. De menschen willen 't allemaal zoo snel hebben iKfiiwoordig, en, nou ja, als ze dat willen en is 't kan worden uitgevoerd, moeten ze d'r zin tri krijgen: De Maatschappij is er nou een- ui! voor de maatschappij .Wisten ze dat vroeger dan ook al?" Weten misschien wel, maar ze zeiden het lit: zoo dikwijls als tegenwoordig". Hij blijkt z'n krant nog altijd héél goed te ten en het wel en wee van de Spoorwegen op fez voet te volgen. En als we dat even consta te, lacht hij heel voldaan. «Vertelt u eens iets van uw werk uit dien tijd". .Och, dat is eigenlijk heelemaal niet van be rrie had te zorgen dat de machinist jullie *??en tegenwoordig: de meester, is 't niet th olie had en z'n kolen en z'n poetskatoen en for de rest zoo alles wa t er op de machine Wóig is. En als je daarbij maar zorgde, dat je *k! eerlijk was en toch met de machinisten Ne maatjes kon blijven, nou, dan deed je je ftrk heel erg goed". •Was het dan moeilijk, om daarbij héél eerlijk If blijven?" •Moeilijk, och, dat hing zoo een beetje van je •araktervastheid af, maar als ik zeg, dat er héél wel kansen waren, om niet eerlijk te zijn, «o begrijp je het misschien beter". dan komt het verhaal langzaam los. Er m die dagen een premie op het zuinig ge- van zoowat alles. En sommige machinisten n danige premie-jagers. Wanneer die de «jap. ie een kan olie afhandig te maken, u dat ze d'r een bon voor teekenden, dan «w ze het niet. wel eens een z'n gang laten gaan", verder. „Toen die met z'n machine W- hacl blij in zóó lang geen olie- Se teekend, dat de machine al lang ""aid had moeten zijn en ergens op zijn blijven steken. Maar de chef van p iats was op de hoogte en die heeft h-rsn Cc?4 -t eens even °P de vuurplaat laten die daar effen op heete kolen! middag kwam hij dood-kalm z'n bon- m j "-11 en iiet klopte precies. En toch zijn vrienden gebleven". KttttlJ6 uü nu eens zouden vragen, wat uw u0 u, herinner in g is, zou u daarvan dan W- kunnen vertellen?" 3l|arige behoeft heelemaal niet na te krom m e wijsyinger van zijn rechterhand, wat eihfffL jicht, wijst naar z'n grijzen bol, Of Sf dan meteen: Malst'f *1°® weet. We hadden hier 'n ma- ïachino Was 'n Duitscher, die best was voor z'n hij b^d twee gebreken: hij dronk Mjolpprri vloekte gruwelijk. En dat heb ik 'n Ais hpfen daar brcb ik nou nog plezier van!1' ïj^n 1 verbiaal daarmee dreigt af te loopen, nadere vraag: „Ging dat dan zoo Secretaris van Vakbond aangehouden. Verdacht van verduistering. De Rotterdamsche politie heeft den 38-jarl- gen P. B. S. Jr., secretaris-administrateur van den Algem. Ned. Bond van arbeiders bij stra ten- en wegenbouw, gevestigd te Rotterdam ge arresteerd. Hij wordt er van verdacht gedu rende eenige jaren verduisteringen te hebben ge pleegd, ten bedrage van enkele duizenden gul dens. Hij is ter beschikking van de justitie ge steld. „Het was wel een goede oude lijd, maar 't lijkt me nu toch wel wat beter". Beste jongen, ik heb je nou al zoo dikwijls ge- zegd, dat je niet mocht drinken op do machine. Als het gerapporteerd wordt, vlieg je d'r af en misschien wel de maatschappij uit. En altijd weer kwam ie met dat ééne argument: „De kar moet gesmeerd worden, anders draait ie niet!" Nou, ik vond, dat er maar weinig smeermogelijk- heid in die schrale jenever van je zit. Dus heb ik 'er wat fijne olie bij gedaan. Kost je niks en 't smeert veel beterNou, hij leeft nog en we zien mekaar nog wel eens. En 't heet nog altijd, als ik vraag hoe 't gaat: „Driekske, 't oude karretje loopt nog, dank zij die smeerolie van jou". Ineens kijkt de 85-jarige me aan, als hij ziet, dat ik ijverig een paar notities maakt. „Maar, dat heeft toch met het hondierdjarig bestaan niks te maken. Ik vertelde dat zoo maar, omdat daar voor mij zelf zulke aardige herinne ringen aan vastzitten". „Driekske" kan gerust zijn. Het heeft met de honderd jaar niets te maken, maar met het be staan van de „Spoor" wel. Want we hebben er uit geleerd, dat er ook in die dagen toegewijde werkers waren, die plichtsbesef en verantwoor delijkheidsgevoel bezaten. Die hebben met hun allen geholpen, het bedrijf groot te maken en ze hebben de voldoening dat het wonderwel is gelukt. Hij heeft ons naar het station teruggebracht, stappend als een jonge kerel, ondanks de gebo gen lijn van z'n rug. Hij heeft ons de plekjes gewezen, waar-hij werkte aan „de Maatschappij". Daar aan het einde van de lange Boxtelsche per- rons4 onder de uitrij-seinen, werd hij wel 10 jaar jonger. En geen fantasie, lezer! toen wij hem terugbrachten naar de tunnel, die hem zou terugvoeren naar de welverdiende rust, was hij gebogener dan ooit. Zóó zijn die mannen vastgegroeid aan het bedrijf. En niet meer beheerscht in Uw denken, handelen en spreken? Neem dan terstond Mijnhardt's Zenuwtabletten Deze werken zenuwstillend, zenuwsterkend. Buisje 75 cent. Bij Apothekers en Drogisten. (Adv Ingez. Mea.j Vrouw in vlaag van waanzin gedood. Te Eindhoven heeft een man, die onlangs uit een krankzinnigengesticht was ontslagen om na te gaan of hij weer in de gewone samenleving zou kunnen worden opgenomen, in een nieuwen aanval van waanzin een hamer gegrepen en zijn 54-jarige vrouw eenige hevige slagen op het hoofd toegebracht. Zwaar gewond zakte zij in een. Haar toestand was van dien aard, dat zij naar het Diaconessenhuis moest worden over gebracht, waar zij is overleden. De 56-jarige dader is opnieuw iri een inrichting opgenomen. De zaak-Oss en Het Nationale Dagblad. De Hooge Raad heeft verworpen het cassatie beroep van mr. M. M. R. van T. tegen de be schikking van het Haagsche gerechtshof, waar bij is afgewezen zijn ter terechtzitting gedaan verzoek om te worden toegelaten tot het bewijs der waarheid van de in het Nationale Dagblad van Woensdag 13 April 1938 voorkomende arti kel „De beruchte zedenschandalen te Oss" aan den minister van Justitie ten laste gelegde feiten en heeft tevens verworpen het cassatieberoep tegen het arrest van genoemd gerechtshof, waarbij mr. R. v. T. naar aanleiding van boven bedoeld artikel wegens smaadschrift is veroor deeld tot een geldboete van 200 gulden subs. 50 dagen hechtenis. Man en meisje gedood. Drama in hotel te Breda. Maandagmiddag om ongeveer kwart over eenen werd de politie te Breda gewaarschuwd, dat er in het hotel „Nationaal" in de Willemstraat op een der kamers geschoten was. Onmiddellijk ging de recherche naar het hotel en op het mo ment. dat zij de kamer wilde binnen gaan viel opnieuw een schot, In de kamer werden aangetroffen de lijken van een 19-jarig meisje uit Den Haag en van een 34-jarig gehuwd korporaal-telegrafist der ko ninklijke marine uit Den Helder, tijdelijk woon achtig te Gorkum. Gebleken is, dat de korporaal sinds 14 Octo ber uit zijn garnizoen werd vermist. Ook de op sporing van het meisje was door de politie ver zocht. Het vermoeden is geuit, dat de man eerst met zijn revolver het meisje heeft doodgeschoten en daarna de hand aan zichzelf geslagen heeft. De man en het meisje waren Zondagavond in Breda gearriveerd. Er was aan hun houding ech ter niets bijzonders te merken. De man had een schot in de borst, terwijl het meisje door kogels in het hoofd en in de hart streek geraakt was. Beiden moeten vrijwel op slag dood zijn geweest. Voor arbeidersgezinnen te Amsterdam met 2.3 procent gestegen. Speenlioff's zeventigste verjaardag. Onder zeer groote belangstelling heeft Koos Speenhoff Maandag in zijn woning te Scheve- ningen zijn zeventigsten verjaardag gevierd. Uit alle kringen kwam men den jarige 's mid dags geluk wenschen, in welke hulde natuurlijk Speenhoff's trouwe gade Ceesje, betrokken werd. Een stroom van telegrammen en brieven vloeide den geheelen dag binnen en tal van bloemstuk ken sierden de kamers. De buren, waaronder het Sinpost-theater, hadden ter eere van den heer Speenhoff de vlag uitgestoken. HET WATER IN DE WAAL ZAKT. Sedert Maandagmiddag is het water in de Waal, dat vorige week zeer sterk was gestegen, langzaam gaan zakken. De stand van de rivier was Maandagavond van 12.11 boven N.A.P. tot 12.06 teruggevallen. De val houdt aan en Keulen seinde nog 28 c.M. val. Maastunnelbouw vordert. Voor den bouw van de Maastunnel zal voor- loopig althans kunnen worden gerekend op een ongestoorde levering van voor den bouw be- noodigde materialen, waarbij vooral aan cement moet worden gedacht. De proefzinking en proefonderspoeling van het eerste tunnelst.uk in de Waalhaven, is met gunstig gevolg uitgevoerd. Deze proef betee'kent voor den tunnelbouw een zeer belangrijke be vestiging van het op goede gronden berustend vertrouwen in deze door den aannemer bedach te en ontwikkelde werkwijze. Het is de eerste maal, dat een dergelijk groot rechthoekig tunnelprofiel uitgevoerd wordt en niemand kon derhalve op vroeger opgedane ervaring steunen. Op 28 September na van des morgens 7 tot des nachts half drie te hebben gewerkt, lagen de 14.000.000 K.G. van het stuk precies op den millimeter op hun plaats. Het Bureau voor de Statistiek der gemeente Amsterdam deelt mede: De indexcijfers der kosten van bet levenson derhoud, berekend op den grondslag van de le venswijze, zooals die is gebleken uit het budget onderzoek 1 Maart 193428 Februari 1935, zijn voor September 1939, op de basis van het peil der prijzen in 1934 100: Voor arbeidersgezinnen 99.3, tegen 97.1 in Juni 1939 en voor gezinnen van meergegoeden 94.1 te gen 94.9 in Juni 1939 en 94.4 in September 1938. Op de basis van het peil der prijzen in 1911/'13 100 zijn zij: voor arbeidersgezinnen 139.1 tegen 136.0 in Juni 1939 en 138.7 in September 1938 en voor gezinnen van meergegoeden 126.7 tegen 127.7 in Juni 1939 en 127.1 in September 1938. In het afgeloopen kwartaal vertoont het geheele gezinsbudget voor de arbeidersgezinnen dus een stijging met 2.3 pet. en voor de gezinnen van meergegoeden een daling met 0.8 pet., terwijl het gedeelte van het budget, dat de voeding alleen beta-eft, voor de arbeidersgezinnen een stijging met 3.1 pet. en voor de gezinnen van meergegoeden een daling met 6.6 pet. te zien geeft. Dit ongelijke verloop van de indexcijfers der beide groepen is te verklaren door het volgende. Zoowel bij de arbeidersgezinnen als bij de ge zinnen van meergegoeden vertoont een aantal ru brieken een toeneming sedert Juni, met name melk, kaas, eieren, vleesch en visch. Daarnaast is voor de arbeidersgezinnen ook een stijging te ver melden bij de rubriek vetten en wel onder den invloed van een prijsverhooging van rund vet en reuzel, welke voor deze gezinnen niet gecompen seerd wordt door een prijsverlaging van natuur boter, terwijl de rubriek vetten bij de beter-gesi- tueerden met een lager cijfer in de statistiek ver schijnt, doordat rundvet en reuzel door deze ge zinnen zoo goed als niet worden gebruikt, natuur boter daarentegen in hun consumptie een groote plaats inneemt. Bij beide categorieën van gezinnen geeft de ru briek brood eenige vermindering te zien, bij de beter gesitueerden is die echter grooter dan bij de arbeiders, omdat een in den loop van Juli voor gekomen prijsverlaging van brood in den index voor de meergegoeden is verwerkt, welke voor de arbeidersgezinnen enkele weken vroeger werd gerapporteerd en daardoor voor hen reeds in de berekeningen over Juni is begrepen. Den grootsten invloed op het verloop der cijfers hebben echter de posten aardappelen groenten en fruit. Voor de arbeidersgezinnen is een, zij het ook geringe stij ging bij aardappelen en groenten waar te nemen, alsmede een geringe daling bij fruit. Bij de gezin nen van meergegoeden daarentegen vertoonen de drie rubrieken een aanzienlijke vermindering. Deze laatste is uitsluitend het gevolg van de om standigheid, dat bij de berekeningen voor de beter gesitueerden rekening wordt gehouden met de duurdere soorten en kwaliteiten en dat de voor jaarssoorten, die in het Juni-cijfer zijn verwerkt, dit jaar juist hoog in prijs waren. Mede als gevolg daarvan was er in Juni voor de arbeiders een da ling en voor de beter gesitueerden een stijging van het indexcijfer. Ook in September hebben de drie rubrieken aardappelen, groenten, fruit hun stem pel op het verloop gedrukt, evenwel in omgekeer de richting als in Juni. Voor zoover het resteerende gedeelte van het budget betreft, is voor beide groepen van gezin nen een stijging te vermelden, bij kleeding, elec- triciteit, brandstof (huisbrand en petroleum, voor de beter gesitueerden bovendien stookolie), wasch- artikelen, woninginrichting (hiervan bijna alle ar tikelen), verkeersmiddelen (o.a. rijwielen en on- derdeelen). Een aantal posten bleef echter onge wijzigd. Dit feit, in verband met de omstandig heid, dat de gezamenlijke rubrieken van dat resteerende gedeelte in de totale gezinsuitgaven der beter gesitueerden een grooter aandeel hebben dan in die der arbeiders, verklaart dat de bewe- hart ?aar de aanhcmder wint, zie je. Die bieren ir f?-e fewoont« om z'n kruikje, waar btepn v haóden, vol jenever mee te Me niiow-r k°en heb ik er 'n paar keer een ^oonen tv ledaan en d'r wat jenever laten Krste sioirir me iaten vertellen, dat die •Den e#.* f6n m maar weinig smaakten fed hjj kwam hij woedend en vloe- e- ik heb toen alleen maar gezegd: HET UITRIJ SEIN GAAT VEILIG. en de reis Zuchtend trekt de zware locomotief aan is begonnen. ging bij de voeding in het indexcijfer der beter ;esitueerden in mindere mate dan in dat der ar beidersgezinnen tot uiting komt. Evenals in de laatste maanden van 1936 onder den invloed van de in September van dat jaar doorgevoerde devaluatie van den gulden, gaat het bureau ook thans over tot een maandelijksche be rekening van het indexcijfer voor de arbeiders gezinnen naast het driemaandelijksche, teneinde den invloed van den oorlogstoestand in Europa op de prijsbeweging zoo spoedig mogelijk vast te leg gen. Voor het verkrijgen van een juisten grond slag van vergelijking met de periode, welke on middellijk aan het intreden van den oorlog voor afging is over de maand Augustus, welke buiten de driemaandelijksche reeks valt, het cijfer afzon derlijk berekend. Hieruit blijkt, dat er sedert Augustus voor arbeidersgezinnen een stijging is te constateeren met 3.1 pet. voor de voeding en met 1.9 pet. voor het totale budget. Nieuwe Belgische gezant. De Belgische gezant te Kopenhagen, de heer L. C. Nemry, is benoemd tot Belgisch gezant te Den Haag, in opvolging van baron J. Herry. Baron Herry ziet ziéh wegens ziekte genood zaakt zijn functie neer te leggen. ONTVANGER VAN KERKBESTUUR VEROORDEELD. De rechtbank te Maastricht heeft den 54- jarigen ontvanger van het R.K. Kerkbestuur te Amstenrade, verdacht van verduistering van 4500 ten nadeele van dat kerkbestuur, veroor deeld tot negen maanden gevangenisstraf. De eisch was twee jaar. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VOOR DEN VOLKSZANG. Te Utrecht heeft de Ned. Ver. voor den Volks zang onder leiding van mr. J. C. baron Baud, haar jaarlijksche algetmeene vergadering gehou den. De jaarverslagen van secretaris en penning meester werden goedgekeurd. Bij de hierop gehouden verkiezing werden de heeren baron Boud en Van Burken, resp. als voorzitter en penningmeester herkozen. Een uitvoerige bespreking werd gewijd aan het door het hoofdbestuur in het belang van alle afdeelingen af te sluiten contract met de B. U. M. A. Vrouwelijke vrijwillige dienst- verleening. Over de taak, die de korpsen vrouwelijke vrij willigers bekleeden bij de vrijwillige burgerlijke dienstverleening, heeft men in een conferentie ten huize van de presidente van het vrouwelijk vrij willigers corps te Utrecht, mevrouw Waller Pierson, een en ander medegedeeld. In haar openingswoord moest de presidente van het V.V.C. te Utrecht toegeven, dat het werk der vrouwelijke vrijwilligers in dezen moeilijken tijd iets vaags en onbestemds schijnt te hebben en dat er groote neiging is, nu men aan de buitenge wone omstandigheden tot op zekere hoogte ge wend gaat raken, in geestdrift in te boeten, doch hiertoe is nog geenszins eenige grond. In deze maanden hebben de organisaties ge leerd, dat in de allereerste plaats noodig zijn: toe gewijde vrouwen die zich bereid verklaren, de vrijwillig op zich genomen taak ook in oorlogs tijd te vervullen. Uit de verschillende rapporten bleek, dat men zich overal op het standpunt stelt, dat geen hulp wordt verleend daar, waar betaalde krachten het werk zouden kunnen verrichten. Een afzonderlijk punt op de agenda vormde de samenwerking der vrouwenorganisaties met den luchtbeschermingsdienst, In de meeste plaatsen bleek deze thans goed te zijn. De algemeene klacht kwam tot uiting, dat wettelijke voorschriften voor de inschakeling van de burgerbevolking bij den luchtbeschermingsdienst ontbreken. Tenslotte werd van gedachten gewisseld over de wenschelijkheid, dat de beteekenis der vrijwil lige burgerlijke dienstverleening meer algemeen doordringt en de deelneming daaraan toeneemt. Gewezen werd op de groote waarde van een propaganda, die doordringt tot alle lagen der be volking. Deze propaganda zal in de eerste plaats door de regeering moet worden gestimuleerd. De meening van de vergadering op dit punt werd samengevat in een motie, welke ter kennis van de regeering zal worden gebracht. ALGEMEENE VEREENIGING VAN LEERAREN BIJ HET M. O. De jaarvergadering van de Algemeene Vereeni- ging van Leeraren bij het M. O., is te Utrecht gehouden. Uit het jaarverslag, door het hoofdbestuur uit gebracht, bleek een toeneming van het aantal leden, dat in totaal 1914 bedraagt. Met de zuster organisaties van leeraren aan de gymnasia, de Roomsch Katholieke leerarenvereeniging en de Vereeniging van Leeraren bij het Christelijk M. O., bestond een nauwe, zeer vriendschappelijke sa menwerking, zoodat de meeste acties gemeenschap pelijk gevoerd konden worden. De begrooting voor het nieuwe vereenigingsjaar werd vastgesteld op een totaal bedrag van f 12.375. Op voorstel van het hoofdbestuur besloot de ver gadering deel te nemen in een stichtingsfonds ten behoeve van een op te richten „stichting voor leerfilms", welke ten doel zal hebben het aan leggen van een filmotheek voor het onderwijs. Tot redacteur van het „Weekblad voor Gym nasiaal en Middelbaar Onderwijs"werd benoemd de heer A. Bartels, Den Haag en tot lid van de com missie van beroep en beheer van het weekblad de heer J. Schaafsma, eveneens te 's Gravenhage. Als plaats voor de volgende jaarvergadering werd Maastricht aangewezen. Lichtkogel uit vliegtuig gevallen? Gat in den grond geslagen. Maandag heeft een projectiel met ontplofbare lading een gat van circa een vierkanten meter geslagen in het zandterrein tusschen de Sta dionkade en den Zuidelijken wandelweg aan den zuidelijken rand van Amsterdam. Het vermoeden bestaat, dat men hier te ma ken heeft met een lichtkogel, die door nog niet opgehelderde oorzaak uit een militair toestel is gevallen. Bij het gat, dat deze kogel in den weeken zandbodem heeft geslagen, werd de pa rachute gevonden, waaraan dergelijke projectie len doorgaans vastzitten. De politie heeft deze parachute en de terugge vonden deelen van den kogel in beslag genomen. In samenwerking met de militaire autoriteiten op Schiphol stelt de recherche een onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk in. Gasmaskers niet alleen bij P. T. T# te bestellen. Ned. Ver. voor Luchtbescherming blijft ook ingeschakeld. Wij vernemen van goed ingelichte zijde: Uit het dezer dagen gepubliceerde bericht, dat gasmaskers via de postkantoren zouden worden gedistribueerd, zou de indruk kunnen worden ge vestigd, dat dit de eenige wijze zou zijn voor de distributie van gasmaskers. Wij kunnen thans mededeelen, dat het geenszins in de bedoeling van de regeering ligt om op deze wijze een soort mono polie voor de distributie van gasmaskers te schep pen. Het is integendeel het voornemen, om de Nederlandsche Vereeniging voor, Luchtbescherming en haar afdeelingen te blijven inschakelen, zoowel voor het verstrekken van gasmaskers als voor de distributie van andere artikelen op luchtbescher- mingsgebied. Bovendien zij gemeld, dat het verstrekken van gasmaskers en andere luchtbeschermingsartikelen aan on- en minvermogenden de bijzondere aan dacht van de bevoegde instanties heeft en dat bin nenkort nadere mededeelingen dienaangaande zullen volgen. Vragen over de aanschaffing van gasmaskers. De heer Steinmetz heeft aan den minister van Binnenlandsche Zaken de volgende vragen ge steld: Is het waar, dat de regeering den dienst der posterijen heeft ingeschakeld voor de distributie van gasmaskers onder de bevolking, en dat is be paald, dat deze maskers bij dien dienst slechts verkrijgbaar zullen zijn tegen betaling van f 5.50 of f 3.50, naar gelang van de gewenschte uitvoe ring? Indien de voorgaande vraag in bevestigenden zin wordt beantwoord, is dan bij de voorbereiding van de bedoelde regeling niet overwogen, dat vele burgers zich een uitgave van dezen aard niet kun nen getroosten, in het bijzonder niet, voor zoover zij zich in verband met de samenstelling van hun gezinnen meerdere gasmaskers zouden moeten aan schaffen? Is de minister bereid, alsnog zoodanige maat regelen te treffen, dat wordt voorkomen, dat de mogelijkheid van aanschaffing van gasmaskers af hankelijk is van de financieele draagkracht den betrokkenen? FEESTAVOND HAARLEMSCHE BESTUUR- DERSBOND. Op Woensdag 15 November organiseert de Haarlemsche Bestuurdersbond een propaganda- feestavond in het Gem. Concertgebouw. Al3 spreker treedt de heer H. van Dugteren op. Het cabaretgezelschap van Albert de Booy verleen^ zijn medewerking. -«

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5