IJmuider Courant Keaiftg- £eopo£d DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Heftig luchtgevecht. Voorloopig geen oorlogsbrood. Snertnieuws. Over twee maanden benzine-distributie. P. DE GROOT JAARGANG NO. 6 e tourens Coster, Maatschappij voor uigaven en Algem. Drukkerij N.V., Gr. je, Courant: Kennemerlaan 42, Dmuiden, 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, ayen voor dit blad, worden kosteloos n in de Kennemer Courant. Directie: P W PEEREBOOM EÏN ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM DINSDAC 7 NOVEMBER 1939 Abonnementen per week ƒ0.1254, per maand ƒ0.5254, per 3 maanden ƒ1.55, franco per post 1.95 per kwartaal Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ0.60. elke regel meer ƒ0.12. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels ƒ0.25, elke regel meer ƒ0.10. kmqt oen bezoek aan Jiminyin lüiihetmina Onderhoud waarbij ook de ministers Spaak en v. Kleffens aanwezig waren. 0, Koning Leopold der Belgen Is gis- kravond te Den Haag aangekomen en heeft jjClj naar het paleis van H.M. de Ko- tingin begeven. N'aar verluidt, zou het doel zijner Ma- jgteits komst zijn om met H. M. de Ko- jingin van gedachten te wisselen over eenige npecten van den internationalen toestand, jlinister Spaak vergezelt den koning. Ook minister Van Kleffens was gisteravond ten paleize. Verlacht wordt, dat de Koning en zijn mi- )g in den loop van den dag zullen ^trekken, fear Belga meent te kunnen bevestigen, vijdt het bezoek, dat Koning Leopold gister- itond onverwacht aan koningin Wilhelmina ten •jljize te 's-Gravenhage heeft gebracht, geen sbl verband met eventueele bemiddelings- ttèstellen. «Haagsche correspondent meldt ons nog: „j bezoek, dat Koning Leopold der Belgen, ^gt-zeid van den Belgischen minister van bui- jslandsche zaken, Spaak, aan H.M. de imingin heeft gebracht en waarbij ook Twister van Kleffens aanwezig was,, komt wr buitenstaanders natuuiiijk zeer onver licht en maakt een verrassenden indruk. In- iüschen gelooven wij niet ver van de waar- :d verwijderd te zijn, als wij de meening uit- Éróen, dat men hier niet te doen heeft met een wijze van spreken halsoverkop genomen he- Èait van het Belgische Staatshoofd. Inte gendeel, wij gelooven, dat reeds enkele dagen keden'de voorbereidmg van dit bezoek plaats feit gevonden. gtspreekt vanzelf dat de Belgische en de Neder kr.dsche regeering wier landen in zoo menig op tilt in een .zelf de moeilijke situatie te midden sa den oorlogstoestand verkeeren, herhaalde- Ij: van gedachten wisselen over en in verband den internationalen toestand in het al- raeen en met hun positie in dat opzicht in het 'tijzonder. toneer de Nederlandsche gezant te Brussel ildaar bN. met minister Spaak spreekt dan het voor de hand, dat de Belgische minister a buitenlandsche zaken althans wat de he nrijke onderwerpen van zulk een gedachten- reeling betreft den Koning op de hoogte bidt. Nu is het geenszins uitgesloten dat Ko- ±g Leopold op een gegeven oogeniblik de ge lichte heeft geopperd, dat inplaats van allerlei cirgelijke diplomatieke gesprekken en correspon- ie een direct mondeling contact tusschen de ieide staatshoofden in tegenwoordigheid van «verantwoordelijke ministers van buitenland se zaken wel geschikt zou zijn. Ter vermijding van misverstand zij on derstreept, dat wij op grond van wat wij hoorden den zeer stelligen indruk hebben, dat er op dit oogenblik geen directe drin gende reden voor deze vorstelijke ontmoe ting aanwezig was. gen Duitsche toestellen zouden neergehaald zijn. Het Fransche legerbericht van Maandagavond Ja'dt: „Groote bedrijvigheid der wederzijdsche lochtmacht. In een hevig gevecht hebben "'Sen Fransche jachttoestellen een aanval gedaan op een groep van 27 Duitsche jagers, hegen Duitsche toestellen werden neerge haald. Tenminste zeven kwamen op ons ge- M terecht. Onze patrouille keerde voltallig to ongedeerd terug." -i de verhouding 1 tegen 3 ten nadeele de Fraiischen was, hebben de Fransche ja- verscheiden escadrilles Duitsche jachtvlieg- l'fn aangevallen, zoo meldt Havas nader. Het •vaerkelijkste noemt Havas, dat de negen Fr an ti?chines' na negen Duitschers neergehaald jen,alle naar hun basis teruggekeerd zijn. jaruit blijkt, dat de Fransche vliegers geweldig j.,f Sedert het begin van de vijandelijkhe- 1 nebben de Fransche piloten reeds tallooze Mzen «niet van hun stoutmoedigheid gegeven. Het y°or het eerst, dat zij niet voor sterkere ^.Tien ^01'maties vluchten en het initiatief l^bcven den Elzas tamelijk helder weer, JT vii -^nsche jachtvliegtuigen opstegen. De If. -—3"- vliegtuigen vlogen in negen groe ft) n^n e en Werden onmiddellijk aangeval- 'i.'r!,!'e?ultaten zijn bevestigd door ooggetuigen, hebben beSanen grond den strijd gevolgd KMed n Duitsche vliegtuigen zijn, zooals °P Fransch gebied neergehaald, twee têêrvau brandend op Duitsch gebied zien Het uhe v,ie£tuigen boven Duitschland, ftea>ri-t j e Ministerie van luchtvaart deelt ilaaetip En&elsche luchtmacht Maandag ge- UmgpL ^€rkenningsvluchten boven West- frit i gemaakt heeft en een aantal waar- «jtos heeft genomen. Een toestel is nog Voorts meenen wij te weten dat aan de Belgi sche regeering duidelijk bekend was, dat Ne derland niet voelt voor het door sommige Bel gen bepleite denkbeeld van 'n Nederlandsch-Bel- gisch militair bondgenootschap. Men mag dan ook wel aannemen, dat koning Leopold niet naar Den Haag is gekomen met de bedoeling hiervoor nog op eenigerlei wijze te ijveren. Ten slotte kunnen wij nog' vermelden, dat het op prijs werd gesteld en wij voegen hier als onze meening aan toe: wellicht zelfs nuttig werd geacht de bijeenkomst van de Staatshoofden met hUn ministers niet geheim te houden en daarvan openlijk te doen blijken door een com muniqué van het A. N. P. Minister Van Kleffens weer ten paleize. Vanmorgen te kwart voor tien heeft de minis ter van buitenlandsche zaken, mr. E. N. van Kleffens, zich wederom naar het paleis Noord einde begeven. Was ook Amsterdammer bij de uniformen-smokkelarij betrokken Thans is ook een tweede verdachte, die bij de smokkelarij van Nederlandsche uniformen naar Duitschland betrokken zou zijn, gearresteerd. Het is de Amsterdammer v. O., die in gezelschap van Alibrinik Jr. in de hoofdstad verschillende uniformen zou hebben gekocht. Op verzoek van den officier van justitie te Almelo, zoo meldt het „Alg. Hbld.", heeft inspec teur J. H. Heijink van de Amsterdamsche Cen trale Recherche, die nu gedetacheerd is bij de Nederl. Centrale inzake internationale misdadi gers, den Amsterdamschen verdachte gister avond op het hoofdbureau van politie alhier naar wij vernemen een zeer langdurig verhoor afgenomen. De inspecteur kon den verdachte op tal van onjuistheden in zijn verklaringen wijzen en op de onhoudbaarheid van het gisteren reeds ver melde verhaal als zou hij in de meening hebben verkeerd dat de uniformen gebruikt moesten worden bij een tooneelvoorstelling te Osnabrück. Verdachte bleef evenwel ontkennen, dat hij het werkelijke doel van den aankoop der uniformen kende. Niettemin is de man voorloopig in politie- arrest gehouden. Nederlandsche suikerproductie kan eigen behoefte niet heelemaal dekken. De vraag is gerezen, hoe in ons land, dat toch een der voornaamste suikerproduceerende landen is, de noodzakelijkheid is kunnen ontstaan van een suikerdistributie. Op deze vraag heeft de minister van economische zaken in een persconferentie ge antwoord, dat van een suiker-tekort hier te lande momenteel niet gesproken kan worden, daar de hui dige bietsuikercampagne een aanmerkelijke hoe veelheid levert. Het is in zijn algemeenheid echter onjuist te veronderstellen, dat Nederland voldoende suiker zou produceeren om in eigen behoefte te voorzien. Ons land produceert wel voldoende voor eigen tafelconsumptie, doch niet voldoende om naast dat verbruik ook de suikerverwerkende in dustrie ten volle van grondstof te kunnen voorzien. Een gedeelte van de behoefte moet door invoer worden gedekt. Hierin wordt voorzien door den invoer van Javasuiker. Maatregelen om daartoe te geraken zijn reeds genomen. De veronderstelling, dat de suikerdistributie is ingevoerd wegens een (tijdelijk) tekort is niet juist. Immers, kan er van een suiker-tekort niet worden gesproken. De angst voor een tekort werkte echter het vormen van kleinere en grootere voorraden in de hand. Ieder kocht suiker, of zij deze noodig had of niet, waardoor een ongelijkmatige verdeeling over de consumenten ontstond. Ten einde een juiste verdeeling te waarborgen werd tot distributie overgegaan. Minister Bolkestein over Onderwijsvernieuwing. De Vrijz. Dem. Bond houdt zijii algëmeene ver gadering op 25 en 26 November in het Jaarbeurs restaurant te Utrecht. Mr. A. M. Joekes zal een rede uitspreken over den politieken toestand en de minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, de heer Bolkestein zal spreken over Onderwijsvernieuwing". Bij enkele candidaatstelling werd Mr. P. J. Oud, burgemeester van Rotterdam, gekozen verklaard tot lid van het dagelijksch bestuur van den Bond, terwijl de heer J. C. Deering te Utrecht bij enkele candidaatstelling herkozen werd als lid van het Hoofdbestuur. Naar wij vernemen is er geen aanleiding te verwachten, dat broodkaarten op korten termijn zullen worden ingevoerd. De re geering zal trachten de invoering zoo lang mogelijk uit te stellen. Mede dank zij de vóór den oorlog aange legde voorraden is de tarwepositie op dit oogenblik van dien aard, dat er evenmin aanleiding is tot het voorschrijven van oor logsbrood. (De verkoop van erwten is tot en met Vrijdag a.s. stopgezet, daarna komt de distributie. Wati- neer niet allen dadelijk tegelijk koopeji zal in de distributie-pe riode aan alle bestellingen vol ledig kunnen worden voldaan.) Men kan thans geen erwten koopen, Want de verkoop is gesperd. Maar straks gaat de jachttijd open Dan begint een tijd van snert. 't Komt in kannen en in kruiken, Als de week ten einde is, 't Komt in pannen en in buiken, Aan den huiselijken disch. Er zal geen tekort in dreigen, Als de verkoop open staat, Ieder kan zijn portie krijgen,. Als 't om groene knikkers gaat. Het is prettig dit te weten Op verzekering van 't rijk, Dat straks ieder snert, kan eten, Maar niet allen tegelijk. Het is steeds zoo met die dingen, Teveel haast benadeelt ons, Als men allen saam gaat dringen, Krijgt men met zijn bons debons. Rustig dus de zaak bekijken En data zal op korten duur, Wel tot elks voldoening blijken, Elke snertpan kan te vuur. P. GASUS. Olegeiing, wawitii indiui- dtieeCe hehoe(ien tekening zal weiden gehouden. Nederland zal een benzinedistributie krijgen en heeft ai het rijverbod op Zondag. In België daarentegen, waar men minder voorraad heeft, en minder aanvoer, acht men deze maatregelen niet noodig. Doet de regeering dan geen over bodige moeite? Op deze en dergelijke vragen, den minister van Economische zaken op een persconferentie gesteld, heeft de bewindsman in dezen geest ge antwoord: Uiteraard kan de minister niet in een oordeel treden over het beleid van een andere re geering. Bij een vergelijking van de voorraad- en importcijfers mag men niet alleen zien naar de benzine, maar moet men afgaan op de ge' heele oliepositie. Waarom er voor den oorlog geen voldoende voorraden zijn aangelegd, kan hieruit verklaard worden, dat het onmogelijk is, ook in verband met de beschikbare opslagruimte, zooveel aard olieproducten op te slaan, dat hieruit de be hoeften van het Nederlandsche volk voor langen tijd zouden zijn gedekt. De moeilijkheden voor het gereed maken van de distributieregeling van benzine zijn grooter dan voor petroleum voor huishoudelijk gebruik en voor suiker. Bij deze laatste producten kan men uitgaan yan een bepaald gemiddeld ver bruik per persoon of per huisgezin onder be paalde omstandigheden. De hoeveelheden ben zine echter, welke de verschillende automobi listen verbruiken en de doeleinden, waarvoor de benzine wordt verbruikt, varieeren zeer sterk. De regeering had hier de keuze tusschen een eenvoudige en een meer gedifferentieerde dis- tributieregeling. Bij de eerste zou men zich moe ten baseeren op een algemeen geldend aantal af te leggen kilometers. In het tweede geval wordt de distributieregeling afgestemd op de indivi- dueele behoeften der autogebruikers. Ofschoon de eerste methode het voordeel heeft, dat zij binnen enkele weken tot uitvoering had kun nen komen, heeft de regeering aan de tweede methode de voorkeur gegeven, omdat men daar door in veel ruimere mate met de positie der ver schillende categorieën van automobilisten reke ning kan houden en de belangen van het be drijfsleven zooveel mogelij pk kan ontzien. In verband met onzekerheid ten aanzien van een regelmatigen aanvoer van benzine was niet temin een direct ingaande beperking noodzake lijk. Naar verwachting zal over 2 maanden tot invoering der distributie kunnen worden over gegaan. De volgorde van voorkeur bij de benzine industrie zal in het algemeen zijn, dat de open bare diensten in de eerste plaats komen, daarna het bedrijfsautoverkeer en daarna het particu liere verkeer. Ontspanningsgebouw voor militairen te Renswourle. Onder groote belangstelling voornamelijk van militaire zijde werd Maandagavond te Renswoude door de Bataafsche petroleum- mij. officieel aan den regimentscommandant overgedragen 't eer ste van de twee in den lande op te richten ont spanningsgebouwen ten dienste-van de militairen, die in verband met den internationalen toestand opgeroepen zijn ter beveiliging van het land. Gisteravond werd het fraaie, doelmatige ge bouw in tegenwoordigheid van de militaire auto riteiten, vertegenwoordigers van de B. P. M. en verschillende burgemeesters officieel in gebruik genomen, waarbij een aantrekkelijk non-stop cabaretprogramma werd afgewerkt. Voorraadpositie van steenkolen bevredigend. Op een vraag, of onze kolenvoorraden op dit oogenblik nog verkoop van Nederlandsche kolen naar het buitenland wettigen, heeft de minister van economische zaken in een persconferentie ver klaard, dat de voorraadpositie van steenkolen hier te lande bevredigend is, mede dank zij de groote aanvoeren in de afgeloopen maanden. Behalve met de voorraadpositie moet bij de beoordeeling van de uitvoermogelijkheden rekening gehouden wor den met den invoer en de productie van steenko len. Wat de invoerpositie betreft, deze is in de maanden September en October gunstig gebleven. Daarentegen onderging de productie een vermin dering door het mobiliseeren van een groot aantal mijnwerkers. Als geheel genomen is de toestand aldus ,dat een controle op den uitvoer noodzakelijk is. doch dat deze niettemin voortgang kan vinden, zij !t ook met een niet onbeteekenenden beperking. Er dient nog te worden bedacht, dat enkele van de landen, waarheen een belangrijk deel der Limburg- sche kolen wordt uitgevoerd, ook thans nog tot de voornaamste kolenleveranciers van de Nederland sche markt behooren. GOUD ZILVER Nieuwe trein-abonnementen. De oude abonnementskaarten van de Neder landsche Spoorwegen zullen met ingang van 8 November door een nieuw model worden ver vangen. Bij het oude systeem was het publiek genood zaakt voor iedere verlenging telkens voor een nieuw portret te zorgen en een nieuwe aanvraag in te vullen. Door invoering van het nieuwe model kan het abonnement iedere maand verlengd wor den zonder dat voor den houder eenige admini stratieve handeling noodig is. De abonné behoeft thans niets anders te Öoen dan de te verlengen kaart aan het loket aan te bieden. De verlenging is werk van enkele oogenblikken. Deze handeling kan plaats vinden op ieder willekeurig station en reeds vijf dagen voor den einddatum. Deze regeling geldt voorloopig slechts bij ver lenging per maand. De nieuwe abonnements kaarten bestaan uit een stamkaart en een ver- lengingskaart. De stamkaart is een jaar geldig. Als overgangsmaatregel is bepaald, dat aan hen, die zich voor de eerste maal abonneeren, nog tot 7 December een kaart van het oude model zal worden verstrekt. Willibrord-lierdenking te Utrecht. Plechtigheid, die door velen werd bijgewoond. Twaalf eeuwen geleden stierf te Echternach, Clemens Willibrord, de groote apostel van Ne derland, die hier met het christendom ook de cultuur bracht. Te Utrecht vond vandaag een plechtige herdenking van dit twaalfde eeuwfeest plaats. Reeds werd te Utrecht onder auspiciën van het nationaal comité een tentoonstelling tot stand gebracht, die eenig genoemd mag wor den. De plechtige herdenking van vandaag werd aangevangen met een pontificale H. Mis in de R.K. kerk aan de Biltstraat, opgedragen door Z.H. Excellentie Mgr. Dr. J. de Jong, Aaarts- bisschop van Utrecht. De gasten werden ontvangen door den voor zitter van het nationaal comité, den burge meester van Utrecht, mr. ar. G. A. W. ter Pelkwijk en leden van dit comité, prof. Aalders, dr. Banning, mr. Boeles, baron van Boetzelaar van Dubbeldam, H. Botterweg, prof. Gerard Brom, prof. Brugmans, mgr. van Gils, prof. Huizinga, mr. 's Jacob, prof. Kernkamp, jhr. ir. van Lidth de Jeude, jhr. mr. Michiels van Kes- senich, kanunnik Th. J. M. Knuvelder, pastoor E. Lagerwey, dr. H. W. E Moller, prof. dr. A. K. M. Noyons, prof. dr. M. van Rijn en dr. A. A. van Schelven. Onder de talrijke aanwezigen de kerk was geheel gevuld bevonden zich de ministers Weiter, Bolkestein, mr. Steenberghe, de commis saris der Koningin in de provincie Utrecht, jhr. mr. dr. L. H. N. Bosch ridder van Rosenthal, de secretarissen-generaal van de departementen van financiën en onderwijs, kunsten en weten schappen, gezanten van verschillende landen, die meegewerkt hebben aan de herdenkings tentoonstelling, de hoogste vertegenwoordigers van alle kerkbesturen in den lande vertegen woordigd door den aartsbisschop en alle bis- bisschoppen van Nederland, vertegenwoordi gers van de synode der Ned. Herv. gemeente en besturen van alle kerkelijke richtingen. De eerste spreker was prof. dr. Gerard Brom over: „Willibrord, apostel van het christen- Christendom". Een mannenkoor, samengesteld uit leden van verschillende Utrechtscne vereenigingen met een knapenkoor, zong vervolgens onder leiding van Eduard van Beinum het vijfstemmige „Exultate deo adjutori nostro" van Palestrina. Prof. dr. J. Huizinga sprak vervolgens over Willibrord's beteekenis voor de Nederlandsche beschaving. Na deze rede werd door trompetten, hoorns, bazuinen en contra-fagot geblazen „Sonata pia e forte", van Gabrieli onder leiding van Eduard van Beinum. De laatste spreker, prof. dr. W. J. Aalders. sprak over Willibrord en het heden. Na deze laatste toespraak verhieven alle aan wezigen zich en zongen gezamenlijk begeleid door orgel, trompetten en bazuinen, het eerste couplet van het „Wilhelmus". Onmiddellijk na deze plechtigheid, terwijl het orgel in de kerk zacht speelde, begaven de leden van het nationaal comité met de voornaamste gasten zich naar den kloosterhof. Op verzoek van den voorztiter, den burgemeester van Utrecht onthulde de commissaris der Koningin, jhr. mr dr. Bosch ridder van Rosenthal, de gedenkplaat, die vervaardigd is door Leo Brom, te Utrecht Prof. Debye naar Amerika. De Berlijnsche correspondent van de „Tel." meldt, dat prof. dr. P. J. W. Debye, de Nobelprijs winnaar voor scheikunde, hoogleeraar te Berlijn en directeur van het Kaiser Wilhelm Instituut in de Duitsche hoofdstad in het begin van 1940 een langdurig bezoek aan Amerika zal brengen. De hoogleeraar ontving een jaar geleden een uitnoodiging van de universiteit te Itakah (Mi chigan) om aan deze hooger-onderwijs-instelling colleges te geven. Hij heeft thans :besloten deze invitatie aan te nemen. BILJARTEN NEDERLANDSCHE BILJARTBOND. De mobilisatie ten spijt draait het competitie rad er reeds lustig op los. B.C.H. liet in haar eersten thuiswedstrijd niet minder dan 80 punten liggen. De ploeg van Wil helmina (A'dam) bracht het er beter af; die bleef slechts 5 caramboles beneden haar maximum. Houtkooper (B.C.H.) boekte 34 punten verlies en zijn clubgenoot De Jager 46! Het drietal van B.C.H. ging naar de hoofdstad en bekampte H.E.T.E.IJ. en Vondel. Tegen H.E. T.E.IJ. verloren Houtkooper en De Jager 76 en 80 car. De Amsterdammers maakten 357 van de 395 punten. De Zwart (B.C.H.) behaalde den vollen buit. De Jager was er tegen Vondel geheel uit; hij bracht het slechts tot 43 van de 167! Daar cJCexopenintp Wij hebben de eer U te berichten, dat onze geheel verbouwde zaak, ingericht naar de eischen des tijds, WOENSDAG 8 NOVEM BER n.m. 4 uur HEROPEND wordt. KENNEMERLAAN 30 DMUIDEN. UURWERKEN OPTIEK (Adv. Ingez. Med.) Houtkooper bovendien 70 punten te kort kwam bleef de B.C.H.-ploeg bijna 200 punten beneden haar totaal. Vondel bracht het tot 439 van de 495 caramboles. D.E.S. liet in Amsterdam een veer tegen de club van dien naam. Van der Hoek 60 punten te kort en Slot 41. D.E.S. bleef dus 101 caramboles bene den haar maximum, terwijl Amsterdam maar 7 punten verspeelde. Dit team herstelde zich tegen Plan Zuid uit Amsterdam uitstekend; het won alle drie par tijen, terwijl de bezoekers slechts 227 van de 341 caramboles scoorden. De ploeg van De Ruyter ondervond, wat zelf vertrouwen vermag. De geheele D.E.S.-ploeg, be staande uit v. d. Hoek, Slot en Strijbos maakte een fraaie moyenne en liet de gastheeren op 246 van de 338 staan! Sarphati (A'dam) maakte met Insulinde korte metten en stuurde de Haarlemmers met een te kort van 166 huiswaarts. Weber (Sarphati) speel de geweldig, waardoor Hasselmeyer slechts 35 van de 156 maken kon! Huiskens (Ins.) bleef tegen Helsloot 45 punten achter. In eigen huis slechts 234 van de 365 punten was het magere totaal van B.C.H. tegen De Roemer. Z.E.K.Z. (Alkmaar) beleefde niet veel plezier van haar reis naar de bollenstad, want het Insu- linde-team stond haar toe, slechts 195 van de 277 punten te maken. Bonnet, Scholten en Land maakten het maximum, n.l. 344. De Insulinde-peserves leverden een goede pres tatie, door tegen Rembrandt I in Amsterdam slechts 50 punten te verspelen. Coleghem had het leeuwenaandeel in het verlies en bracht het slechts tot 90 van de 124. Tegen De Roemer II scoorde dit drietal 322 van de 344. Daar de hoofdstedelingen bovendien nog 12 caramboles moest afstaan, verloor Insulinde in dezen uitwedstrijd maar 10 punten. Het falen van Jager was oorzaak dat Insulinde in Amsterdam gedecideerd door de B.C. Amster dam werd geklopt. Brouwer en Oor wonnen, doch Jager verloor 36 punten. In haar thuiswedstrijd tegen De Roemer was deze Insulinde-ploeg onbetwist 'de sterkste. Tegen een tekort van 10 punten, ontfutselden zij den gasten 86 caramboles. De Roemer moest zich met 201 van de 287 tevreden stellen. Het tweede van Insulinde debuteerde uitste kend door uit tegen de reserves van De Algemeene 176 van de 184 te maken. De thuisclub zag zich 19 punten ontgaan. Jammer, dat dit team thuis tegen Benoorden 't IJ zoo slecht op dreef was. Van Gog verspeelde 14 en Eykenaar zelfs 20 caramboles. De hoofd stedelingen maakten 168 van de 183. Slechts 8 punten kwam D.E.S. tekort in haar thuiswedstrijd tegen Vondel. Aangezien Voorts (Vondel) 43 caramboles beneden zijn totaal bleef en ook v. Zijthof iets verloor, was het resultaat van de bezoekers 178 inplaats van 224. Insulinde II uit Amsterdam gaf zich echter niet zoo gemakkelijk gewonnen. Steenkist (D.E.S.) bieef 27 punten achter. Hoewel de gasten met elkaar ook 22 caramboles lieten liggen, mogen zij over dezen uitslag tevreden zijn. KORFBAL KON. NED. KORFBALBOND. OVERZICHT. Na een wisselvalligen wedstrijd, waarin Ooster kwartier geruimen tijd sterker was en een nutti gen voorsprong van 4—2 wist te verkrijgen, moes ten de Haarlemmers'na een inzinking zien, dat Sportief zich herstelde en tenslotte won met 64. Na een grootschen wedstrijd wist BI. Wit met 87 te winnen van D.E.D. Blauw Wit 3 verloor van Luto 2 met 41. K.Z. 2 was iets sterker dan Swift 2, dat met 21 de ne derlaag leed. Rohda 2 won van Z.K.V. 2 met 4—1. S.V. 2 bleek heel wat minder dan D.V.D. .2, dat de gasten met 104 naar huis zond O.K. 3 deed, wat er verwacht werd; zij wist met 30 de meerdere van R. Tecka te blijven. Aurora wist het op eigen veld niet verder te brengen dan 00 tegen Amstelodanum 2. Ie KLASSE WEST I p.gew.gel.verl.punt. v.-t. Westerkw. 4 4 0 0 8 25—10 2.— Blauw Wit 4 3 1 0 7 29—20 1.75 D. E. D. 5 3 0 2 6 24—19 1.20 K. Z. 5 2 2 1 6 23—20 1.20 D. V. D. 4 2 0 2 4 22—21 1.— Swift 4 2 0 2 4 16—21 1.— S. V. K. 4 1 0 3 2 16—27 0.50 Sportief 5 1 0 4 2 26—30 0.40 O. K. 5 0 1 4 1 15—28 0.25 2e KLASSE B Zuiderkwartier 5 4 0 1 8 30—17 1.60 S. V. 4 3 0 1 6 20—13 1.50 A'dam Zuid 4 3 0 1 6 17—15 1.50 Z. K. V. 2 1 0 1 2 9—13 1— N.dammerham 4 1 1 2 3 13—16 0.75 Luto 2 3 1 0 2 2 11—14 0.67 A. W. 4 1 0 3 2 12—15 0.50 BI. Wit 3 4 0 1 3 1 18—21 0.25 3e KLASSE C Rohda 2 3 3 0 0 6 15—5 2.— Victoria 4 3 0 1 6 23—14 1.50 Swift 2 3 1 1 1 3 6—6 1.— D. T. V. 3 3 1 1 1 3 11—11 1.— K. Z. 2 3 1 0 2 2 5—13 0.67 Haarlem 5 1 1 3 3 13—16 0.60 Z. K. V. 2 3 0 1 2 1 5—13 0.33 3e KLASSE D Indo 5 4 0 1 8 17—9 1.60 N. Flora 4 3 0 1 6 17—10 1.50 O. K. 2 3 1 1 1 3 20—7 1 D. V. D. 2 3 1 1 1 3 17—14 1.— Meervogels 4 2 0 2 4 10—12 1.— A'dam Noord 4 1 1 2 3 15—17 0.75 W. K. 3 4 1 1 2 3 12—15 0.75 S. V. 2 3 0 0 3 0 5—29 0.— 3e KLASSE E Oosterpark 4 3 0 1 6 19—6 1.50 D. E. D. 2 3 2 0 1 4 13—8 1.33 Archipel 2 3 2 0 1 4 6—4 1.33 Aurora 4 2 1 1 5 10—10 1.20 O. K. 3 4 2 0 2 4 9—10 1.— Amstelodanum 4 1 1 2 3 19—11 0.75 R. Tecka 4 0 0 4 0 7—29 0

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 1