NIEUWE (Ket is een (eit Sneciaaï „de Eendracht" Moeilijke tijden De Coöperatie KOOMEN'S Vuyk's Bakkerij Stationsweg 237 Gebruikt Levertraan Ga rechtstreeks BRUIJNZEELS St. Nic.-Cadeaux Vuyk's zuiver Zeeuwsch Tarwebrood en Prima Wittebrood 2Je uUntec kamt... 54 cent 16 cent 16 cent 1.05 1.20 11}alien ^Dekens Johs. v. Reeuwijk ■iW vleesprijzen gehandhaafd! Qezandheid en JOiacfU IJmuiden-Oost dat voor prima verzorging van Uw wasch Ook voor de fijne wasch Huygensstraat 69-71 Telef. 4029, Umuiden IN een tijd van onrust en gejaagdheid zijn de niet belangrijke dingen des levens, die hun gewonen gang gaan, de bedarende ele menten die ons in evenwicht houden. Een openstaande deur van een werkplaatsje, waaruit de vertrouwde klanken van den arbeid ons tegenklinken, een bloemenkoopman, die zijn langstelige rozen met den roep: „rozen als heipalen" over de straat aanbeveelt, een bioscoop die in felle kleuren zijn nieuwste film aankon digt, een goudsmidswinkel, die zijn rustige schoonheden ten toon spreidt, en de étalage van een modehuis waar de allernieuwste creaties ons op aanlokkelijke manier worden vertoond, dit alles geeft ons de rust van het gewone leven, dat niettegenstaande alles doorgaat en dat ook moet doorgaan. Zoo krijgen al deze niet belangrijke omstan digheden toch ook een taak te vervullen, die wij niet moeten onderschatten en die wij zeker niet •mogen verwaarloozen, omdat het: leven anders grauw en kleurloos zou worden en omdat wij een hekel aan onszelf zouden krijgen. Een nieuwe japon volgens de laatste mode, een elegante mantel, een modieuze hoed die altijd te uitbundig lijkt, omdat iedere nieuwe hoedenmode door de veranderingen die ze in ons gezicht te weegbrengt, ons dwazer toeschijnt dan het nieuwste in onze overige kleeding, en tenslotte de kleinigheden, als tasschen.. handschoenen, schoenen en dergelijke, dit alles is voor een vrouw een vreugde, die zij zich, als het niet strikt noodig is, niet spoedig wil ontzeggen, om dat het alle ellende even uit haar gedachten bant. De wintermode maakt ons dit seizoen kleiner, en als we niet oppassen bij wat we uitzoeken, dikker door het diabole-silhouet dat zij aangeeft. De geaccentueerde schouders, de smalle taille die met nadruk wordt aangegeven en de ruime, korte klokkende rok veroorzaken dit model dat met kennis van zaken moet worden toegepast, en dat slanke, rechte beenen, een goede loop en vlugge, soepele bewegingen verlangt. Dus een mode voor de jeugd; maak u niet be zorgd, de rechte modellen worden ook nog veel gedragen, terwijl bovendien een bescheiden toe passing van dit diabolo-model heel goed moge lijk is. Op onze groote afbeelding ziet u links een typisch voorbeeld van de nieuwe mode: bij het jurkje van parelgrijze rayon crêpe wordt de ruimte onderbroken door de strak ingezette polo-ceintuur. Het figuurtje draagt de nieuwste De winter komt als ieder jaar, U zegt: geef mij den zomer maar. Wanneer ik nou mag kiezen; Ik kan het er best buiten doen. Dat donker kil en kaal seizoen, Die tijd van sneeuw en vriezen- De winter komt vergeet het niet. Die brengt de lente in 't verschiet. Die schoonste aller tijden; En zou de winter niet bestaan Dan zoudt u.zich.ook-lang niet aan Het voorjaar zoo verblijden. De winter komt jawel, zegt u, Maar het is juist die winter nu. Met zooveel zorg en nooden. En dat is ongetwijfeld waar En medeleven met elkaar Is meer dan ooit geboden. De winter komt een kille tijd, 'Maar ook een vol gezelligheid, Wanneer wij die maar zoeken; Het knusse hoekje bij den haard Is in het leven ook wat waard. Met handwerken en boeken. De winter komt houd goeden moed. Het valt niet altijd even goed, Dat zal ik niet betwisten; Maar door een beetje kille mist En zijn gevolg: vorst in de kist Laat u zich toch niet kisten? P. GASUS. ketting, die rechts nogeens grooter is afgebeeld: zestien snoertjes ineengestrengelde gelijke pa reltjes, met de gesp van de ceintuur de eenige versiering van het toiletje. Het middelste japonnetje van zwarte wollen stof is zeer sober van lijn, alleen de rug ver toont de moderne uitbundigheid van zeer veel ruimte en een aanduiding van een queu de Paris in de eenige malen losjes gestrikte, zeer wijde slippen van de ceintuur. Een flatteus geheel voor wie zwart goed kan dragen, maar dat is voor lang niet iedereen weggelegd. Daarnaast een heerlijk winter-ensemble in rechtere lijnen van ruige wollen stof, bestaande uit het klassieke pakje en een losse, ruime man tel. Hierbij is 't bont nu eens niet zuiver als gar neering op de meest ongedachte plaatsen aange bracht, maar de breede langharige bontkraag, wekt gedachten op aan koude, gure dagen, die door deze schouder- en halsbedekking zoowel voor de stad als voor buiten, best getrotseerd kunnen worden. De tijd van vormelooze, rechte bontmantels is voorbij, verleden jaar was de getailleerde jas daar al een duidelijk bewijs van, nu komt de mode met de ruime swagger-achtige mantel, 7/8 lang en verrukkelijk in het dragen doordat hij open en dicht kan worden gebruikt; in het eerste geval komt het winter japonnetje coquet te .voorschijn en geeft fleur aan het geheel door zijn kleurigheid, in het tweede kan de ruime mantel heerlijk de kou buitensluiten. Bij deze jassen worden japon, hoed, schoenen, handschoenen en tasch meestal in éen kleur gedragen terwijl de kleur van de bontmantel dan een geheel andere kan zijn. Tenslotte nog een paar kleine bijkomstighe den die op de groote teekening zijn afgebeeld: de tasschen zijn niet klein meer, maar de nieuwste, zooals zij hier op de afbeelding staan, zijn of van ruime geplooide suède of wekken herinneringen aan de city-bag. Zakken in de mantels, groote handtasschen: we kunnen wel heel wat meer bergen dan een paar seizoenen geleden met de zakkenlooze jas sen en de peuterig-kleine taschjes. Handschoenen vormen uiteindelijk nog de meest gedurfde noot in onze kleeding: zij zijn van tweeërlei fel contrasteerend materiaal, maar daarbij zijn zij dan ook maar van onder geschikt belang in het geheel. E. E. J.—P. Stelpt! Moderne Tinten lüutteistaffen per el t I.95, 1.70. 1.25, 0.98 Pracht Kwaliteit Jjfjama ftanei gestreept.gebloemd etfenp. el 30, 20, Wil Jiaud per el 30, 20, Jaeger' mansborstrokken en pantalons Warme Winter fxuüofieis voor dames en heeren diverse maten van f 4.90 11.25 Burgemeester Weertsstraat 34 BOVEN de Kruidenierswinkel Si.-TlUotaas Cadeaux Een practisch geschenk is toch altijd veel waard. Komt U eens kijken De etalages zijn gereed. Wij hebben een schitte rende COLLECTIE in Uur- werken, Goud, Zilver en bijbehoorende artikelen. JA. e. Jiampen Tusschenbeeksweg 60 t.o Velserbad, II MUIDEN-OOST. Horlogemaker- Goudsmid. Spaart VAUA-Reisbons. Gedurende den St. Nico- laastijd een mooi cadeau bij aankoop van minstens 10.— Beschermt U tegen de koude. Het probaatste middel. Alle soorten voorradig: DROGISTERIJ Ratelsstraat 20-22 Tel. 5327 IJmuiden-Oost Wij geven 3 pCt. cassabons. Spaart deze, zij behouden altijd hun waarde. naar MODEHUIS b. d. PONT Daar vindt U enorme keu ze zeer mooie en nuttige in Overhemden, Slipovers, Pullovers, Nappa, Suède, Wildleer, Tricot Hand schoenen, Shawls, Flanell. H. Pyjama's, Hoeden, Petten, Pant. Pantalons, Zuiver wollen Sokken (50 dessins) enz. enz. enz. Prijzen beneden A. P. KOOPT NU REEDS UW CADEAUX fats de hoge markt prijzen blijven Ziet onderstaande prijsnotering van ONS EERSTE KWALITEIT StoClands Rand-, JiaCfs-, Varkens- en £amsotees Roïlands Rundotees p. pond Gehakt, half om half 35 ct. Poulet 40 Doorregen Lappen 40 Magere Lappen 45 Riblappen 50 Rollade 50 Rosbief, lende en Staartstuk 50 Biefstuk 60 Ossehaas 60 Niervet 55 £antsu£ees p. pond Doorregen Carbonade.. 23 ct. Magere Carbonade 28 Doorregen Lappen z. b. 33 Magere Lappen z. b. 38 Bout lappen z. b. 43 Bout z. b43 Vraagt onze prima Rauwe Rookworst a 45 cent pee pond Jiatfadees p. pond 50 65 Vooe de Roterkam p. ons 8 8 10 10 10 14 18 14 Gebraden Rosbief 18 Gebraden Gehakt 12 Gekookte Lever 14 12 Procureursspek 16 p. pond 30 ct. 20 30 ZEEWEG 83-S5 TELEFOON 4026 IJMUIDEN(O) verkrijgt U door het dagelijksch gebruik van Onze 1e kwaliteit SPECULAAS, BANKETSTAVEN, MARSEPAIN (eigen fabrikaat), TAARTEN en GEBAKDES verdienen bij zondere aanbeveling. Alles wordt uit zuivere grondstoffen bereid.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7