S. J. de Goede - Edego Hogenbijl Oagboek van een busreis door Amerika. Alles wordt duurder Co^<eeï iiftsttaot de fauq. ACCORDEON joögeus in sloppen en stegen. Het offer van een gangster. weelis met smerige gezichten" is de titel 'he{ nieuwe hoofdnummer van het Kennemer i K «aann James Cagney, pat O'Brien, Ann Aian en de wereldberoemde „Dead end Kids" Cfdrollen vertolken. if yl, jongens uit de achterbuurt, Rocky en Connolly, breken in een goederen-wagon - stelen eenige doozen met vulpennen. l(fworden gesnapt en alleen Jerry slaagt er in 3 ^vluchten; Rocky wordt gegrepen en naar „verbeterings-gesticht gezonden. hren gaan voorbij en uit Rocky is een berucht iWer gegroeid. Hij wordt uit de Staaits- ^.„'ncrenis ontslagen, waar hij een straf uitgezeten voor een schurkenstreek, be door zijn advocaat James Frazier. Iceei't naar zijn oude buurt terug en treft ur jerry, die intusschen geestelijke is gewor- en straat-schooiertjes tot behoorlijke men- L tracht op te voeden, aan. r' .In zijn oude buurt wordt Rocky door zes schooiertjes aangevallen die hem van zijn por tefeuille berooven en naar een schuilplaats ^Lhten, welke het oude toevluchtsoord van ,1 blijkt te zijn. Rockey volgt hen, wint vriendschap, en als de jongens hooren, wie fjs verafgoden zij hem. "ferry besluit een actie tegen de gangsters en f corruptie op touw te zetten en krijgt hierbij hulp van een groot plaatselijk blad. m den vooravond wan een groot jury-onder- iconi't Rocky achter de niewe plannen 'Frazier en Keef er, waarna hij beide mannen den weg ruimt. ra een schietpartij met de politie vlucht Rocky het dak van een gebouw en weigert er af te 'jèrry weet hem eindelijk te bewegen zich over i iteven en als zij beiden naar beneden komen' t. Lbcert Rocky te ontvluchten. De poging mis- Rooky wordt gearresteerd. Als hij wegens irsrd terecht staat en men hem tot den stoel pordeeld, wordt Rocky d e held van de jorx- Insuit zijn achterbuurt, wanneer zij'lezen, dat ijmetbravour naar den stoel zal gaan, juichen "hem openlijk toe. Jerry ziet hier het verkeerde van in en- gaat ;!ty, eenige uren voordat het vonnis volitrok- I zal worden, opzoeken. .lij vraagt één goede daad voor zijn dood ter [ie van hem te doen.... en als een lafaard (sterven. jerry beschrijft hem, hoe hij duizenden jon- Djs kan behoeden den verkeerden weg op te ,31), maar Rocky lacht en weigert; hij wenscht een man te sterven. .Is Rockey de doodencel binnentreedt, ver- Jhthij de grootste daad van zijn leven en lat zich luid schreeuwend en om genade smee- j aid naar den stoel sleepen. De-jongens zijn gelukkig tot inkeer gebracht cor het groote offer van een man, die niet tegen leven was opgewassen. Slechts Jerry en Lau- U wisten de waarheid. Het andere hoofdnummer is „O, die mannen". Kennemerland opende het seizoen. Opvoering van de Reddende Hand. ■De Rederijkerskamer „Kennemerland" heeft' Woensdagavond he.t nieu|we speelseizoen gte- ji (aeiid met de opvoering van „De Reddende Hand", een kluchtig sipel van liefde, list en ïcgens, van Henk Bakker. De belangstelling voor het dilettantentooneel Is na een periode van inzinking gelukkig weer Ogenomen. De vereenigingen spelen weer voor ie zalen en bij „Kennemerland" is de oude, speciale sfeer, die haar uitvoeringen zoo vele ■aren kenmerkte, weer teruggekeerd. Kenne-- kland's voorzitter, de heer P. Fiege kon dan bij het gebruikelijke openingswoord voor 1 Ril „uitverkocht huls" spreken. Zijn wensch, dat de vele toeschouwers een jrettigen avond zouden hebben, is zeker ten volle icrwezenlijkt. De Kamer heeft van de Reddende Hind een goede opvoering gegeven. Afgezien van Üelne „storingen", welke hij voorkeur in de ver- talking van blij- en kluchtspelen plegen voor ta komen, droeg de vertolking een levendig en "lot karakter. Bakker plaatste in dit stuk een drietal dankbare typen, die de listen en leugens bedrijven en voor de liefde zorgt de jeugd, welke Iklj er rondom groepeerde. Het publiek geniet nog altijd met kinderlijk plezier van bedaagde heeren, die slippertjes maken en deswege door een nazaat van Kenau Simons Hasselaer ter verantwoording worden igeroepen, hetgeen tevens het hoogtepunt van de vreugde beteekent. En zoo amuseerde men zich Jij „Kennemerland" kostelijk met de heeren, die alt de bocht vlogen. De heer P. Steevens H. A.zn. fósde man van de leugens. Hij gaf een goed volgehouden typeering van den boekhouder iTlieodoor Drummei. Zijn spel was vol afwis- Klliig en heel goed ingesteld op de penibele ntuaties, waarin hij verzeild geraakt. Zijn ver- kek aan het slot van EU was een daverend sue- dat hij deelde met mevr. HoflandVelle- PJ| die als mevr. Drummei als een ware helle- Keg over het tooneel raasde. Tegen zoo'n ge moeten belangrijker figuren dan den heer mei het afleggen. Mevr. Hofland typeerde ol kostelijk, zij bezorgde om zoo te zeggen mannen in de zaal koude rillingen en een pr, compliment voor deze rol is niet denk- [teai'. heer J. Hofland was dezen avond al bij- AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 17 NOVEMBER. Luxor Theater, Breestraat: „De Gorilla" en „Bul- «3 Drummond", 8 uur. Mnnemer Theater, Zeestraat: „Jongens met ®wige gezichten" en „O, die mannen", 8 uur. W; B. Theater, Peperstraat: „Verbannen" en ■wig Sister Swing", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 16 NOVEMBER -Wuwburg, Wilsonsplein: „Allerzielen' p Haarlem's Muziekinstituut, 8.15 uur. "ans Hals Theater: „Rue Michel No. 8, het huis "JStJeimen", 2.30, 7 en 9.15 uur. «embrandt Theater: „Juarez". Op het tooneel: or Gonmry Comp. 2.30, 7 en 9.15 uur. «Xor Theater: „Tarzan's verbanning", 2.30, 7 9,b UUfi alace Familie Cinema: „Entente C< flemen der jeugd", 2.— en 8.15 uur. .ov'ac Theater: Charlie Chaplin in „De Pand- z. 2.30 en 's avonds van 7 uur af. Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend ■9 uur, vhjdag eiken werkdag van 35 en van VRIJDAG 17 NOVEMBER. „-Residentie Tooneel. Ri!LConcGr,zaab 8.15 uur: Concert H.O.V. Nieuw: programmaj zonder op dreef. Hij speelde de rol van Piet Bergman, den kaaskooper uit Edam en dat was nu weer eens een kolfje naar zijn hand. Een vlotte jongen, die graag in alle eer en deugd een avondje aan de zwier gaat en die maanden lang op de napret kan teren. De heer Hofland liet zich de kansen, die deze leuke rol biedt, niet ontgaan en het kan niet anders of hij moet er zelf veel voldoening van hebben gehad. Dat had het puibliek trouwens ook, want het heeft zich uitstekend met den „ou- bolligen"kaaskoopman geamuseerd. Mej, Chr. M. van Veen en de heer P. Flieg vormden het love-team. Hun spel was zeer te loven. Mej. van Veen liet aan zoo'n enkel sen timenteel momentje bovendien alle recht weder varen en ook dat was te waardeeren. De dames Galesloot en Smits waren winkel meisjes, waarop niets viel aan te merken. De eigenaar van het modehuis was een rol letje voor den heer Reehorst zonder veel pre tentie. De heer L. Prijs als de trouwlustige expeditie- knecht zorgde voor de „thrill", daarin lofwaardig bijgestaan door den heer R. J. Velthuys, die lang niet onverdienstelijk in de rol van rechercheur Dijkstra bij „Kennemerland" debuteerde. Tenslotte verdient mej. L. Nieuwenweg alle hulde vor de wijze waarop zij het bescheiden rolletje van freule Mertens vervulde. Tooneelaankleeding, kapwerk en costuums waren keurig in orde. De heer T. Bouwmester voerde ditmaal de regie en zijndeskundige hand was duidelijk merkbaar. Aan het slot heeft het publiek „Kennemer land" met een langdurig applaus voor deze goede opvoering dank betuigd. De uitvoering werd met het gebruikelijke bal besloten. Roemer's Orkest verzorgde de en.tr' acte en de dansmuziek. STEUNUITKEERING OP TUINBOUW PRODUCTEN. Op Woensdag 22 November zal aan de P.E.T.- veiling de uitbetaling plaats vinden van den steun op tuinbouwproducten to.t een bedrag van f 7700 en van den steun op aardbeien, op welk product aan deze veiling een bedrag van f 12.000 zal wor den uitgekeerd. BLOEMENDAAL—BEVERWIJK. In den competitie-wedstrijd BloemendaalBe verwijk zal de Beverwijksche 3e klasser volgenden Zondag in de volgende opstelling verschijnen: Doel: C. v. Roon; achter: J. Vessies en C. Vessies; midden: Maenhout, Grapendaal en De Ruiter; vóór: J. Albers, Steenvoorden, A. Marx, C. Alders, en Teeling. Verwachting geldig van hedenavond tot morgen avond ongeveer ld uur BAROMETERSTAND Gedeeltelijk bewolkt, later weer toe nemende kans op regenbuien. Weinig ver ander in temperatuur. Stcrmwaarschuwingsdienst Hedenmorgen te 8.25 uur werd geseind aan alle posten: attentiesein neerhalen. THERMO METERSTAND: Hoogsteg istren Laagste hedennacht Hoogste heden F 62 F 50 F 50 BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 760 m.M. Neiging: Vooruit Opgaaf magazijn 't Brillerihuls. Kanaal straat 83, IJmuiden. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Vrijdag v.m. 6.44 uur; n,m. 7.01 uur. Zaterdag' y.m. 7.29 uuir; n.m. 7.52 uur. Zondag v.m. 8.24 uur; n.m. 8.56 uur. Contingenteering van den visch- invoer, opgeheven. Ruimere in- en aanvoer te verwachten. Naar wij vernemen heeft de regeering besloten de contingenteering van den invoer en van den aanvoer van visch uit'het buitenland op te heffen;., opdat de binnenlandsche markt.ruxmer van visch kan worden voorzien. Ongetwijfeld zal de visehhandel dit belangrijke besluit ten zeerste toejuichen. Het is maar al te zeer bekend dat er sedert het uitbreken van den oorlog een groot tekort aan visch bestaat, dat ook nu een flink aantal trawlers in de vaart is nog niet is opgeheven. Men diene echter uit dezen maatregelen niet. af te leiden dat er onder den nieuwen toestand visch in onbeperkte hoeveelheden kan worden ingevoerd. De Nederlandsche Visscherijcentrale heeft als mónopoliehoudster van den vischaanvoer altijd nog het heft in handen en zij zal bij een eventueelen ruimeren aanvoer van eigen schepen nog wel een zekere beperking opleggen. Wanneer echter de aanvoer van eigen schepen mocht verminderen, kan ongetwijfeld op een rui men in- en aanvoer van buitenlandsche visch ge rekend worden VERTROKKEN NAAR DE HARINGVISSCHERIJ. De loggers KW 40, KW 41 en KW 39 zijn naar de haringvisschexuj vertrokken. VOOR DEN SLOOP VERKOCHT. De zeilloggers KW 37 en KW 131 zijn voor den sloop verkocht en Woensdagmiddag uit de Haring haven vertrokken. BINNEN VAN DE HARINGVIS SCHERIJ. Te IJmuiden zijn binnen van de haringvisscherij de loggers KW 31, met 19 last en 230 kisten. KW 123 met 32 last en 200 kisten. SCH 365 met 36 last en 230 kisten. SCH 15 met 25 last en 500 kisten. SCH 332 met 36 last en 200 kisten. SCH 39 met 36 last en 200 kisten. IJM 490 met 33 last, KW 57 met 32 last en 140 kisten. KW 130 met 23 last en 250 kisten. HAVEN VAN IJMUIDEN WEER GEOPEND. De haven van IJmuiden, welke sedert 11 No- ber jl. voor het binnenkomende vei-keer des nachts gesloten was is met ingang van jl. Woensdag weer normaal geopend, zoowel 's nachts als overdag voor het in- en uitgaande vei-keer. Ook de havenlichten branden weer normaal. NAAR ZEE VERTROKKEN. Heden zijn naar zee vertrokken: Gloria IJM 37, Erin IJM 12, en I. S. Groen IJM 130. Marktprijzen en Besommingen. IJmuiden, 16 November. Tarbot 180—140 ct. per KG. Tong 19076 ct. pea- KG. Griet 352.0 per 50 KG. Zetschol 3027 klem. Kleinschol 23.5010 idem. Schar 10—3.80 idem. Poontjes 8—5.50 idem. KLeinmiddel schelvisch 2016 idem. Kleine schelvisch 159.60 idem. Groote gul 14.50 idem. Wijting 61.50 idem. Makreel 207.50 idem. Versche haring 10.50—5.80 idem. Kabeljauw 6438 per 125 KG. Leng per stuk 1.900.80. Koolvisch 0.900.20 per stuk. Prijs geconsigneerde snoekbaars 2928 ct. per KG. Haring aanvoer 15 November 3165 kisten, 16 November 1195 kisten versche haring. Besomming trawlers: manden: 865 Maria van Hattem, IJm. 14890 1950 Delft, IJm. 17 10340 Loggers met versche haring: KW 57 1412, KW 130 f 2515, SCH 15 628. Kotters: IJm. 210 880, IJm. 203 1080, H.D. 125 980, H.D. 25 270, T.X. 4 420, T.X. 37 190, T.X. U l 320, T.X. 24 l 270, T.X. 32 l 270. MOTORRIJDER AANGEREDEN. Woensdagavond kwam een militaire motorrijder uit Santpoort in aanrijding met een luxe auto uit Beverwijk nabij het Spekkenwegje. De motorrij der kwam te vallen en kreeg een vrij ei'hstige hoofdwonde. Hij is naar de ziekexxzaal van het Missiehuis vervoerd. Beide voeruigen werden ern stig beschadigd. SANTPOORT TOT nu toe heb ik vier groote Amerikaan- sche steden ontdekt. Na lange dag- en nachtmarschen per bus. Geen busmarsch was korter dan acht uur. En, behalve Washington, heb ik geen stad ontdekt anders dan in den avond. Aan Washington heb ik twee dagen besteed. Zelfs New Yorkers hebben mij gezegd dat het een heel mooie stad is. Maar: „natuurlijk niet zoo mooi als New York::Wanneer New Yorkers zeggen dat Washington mooi is, kunt ge er op rekenen dat Washington héél mooi is en wan neer zij zeggen dat het natuurlijk niet zoo mooi als New York is, mag ik zeggen dat smaken ver schillen en dat ik het veel mooier vind. Washington lijkt soms op Parijs. Wanneer ge naar het Capitool wandelt en langs de ruischen- de fonteinen gaat, wanneer ge op de hooge trappen van het Capitool staat de hooge, witte kapel boven u en de symmetrie van groote gras velden met standbeelden en vijvers vóór u, en wanneer ge dan vooruit wandelt en langs de hooge obelisk komt, die ter eere van George Washington is opgericht en dan langs den vijver waarin zich de witte zuilentempel spiegelt waarin een prachtig en indrukwekkend, reus achtig standbeeld van Abraham Lincoln staat; wanneer ge dan langs de breede Potomac-rivier gaat tot voor het Witte Huis met zijn lanen en parken dan denkt ge aan de Tuillerleën, aan de Champs-Elysées en zelfs wel even aan Ver sailles. VEREENIGING BELLAMY. Woensdagavond sprak de heer Horsmeier Jr. uit Blo emend aal in „Zomerlust" over „Chris tendom en Bellamy". Na ingeleid te zijn door den heer G. Krom, zeide spr., dat de nood, waarin wij thans verkee- ren, door Bellamy voorzien is. De spanning is thans ten top gestegen. In de wereld van de bankiers, de vakbeweging, de industrieën niet te vergeten in de kerk, wordt thans een he vige strijd gestreden. Krachtig verzet men zich tegen datgene, wat op het punt staat verwezen lijkt te worden: De ware democratie. Noemt ge onze samenleving (zoo dit woord dan op zijn plaats is) een Christelijke samenleving? vroeg spr. Als broeders in Christus zien we er niet tegen op elkaar het grootste leed aan te doen, We wijzen zoo graag een ander o,p zijn plicht, maar doen we onze plicht zelf? Handelen we Chi-istelijk, als we toestaan, dat er 60.000 krot woningen in ons land bewoond worden, als we dulden, dat volledig bevoegden als kweekeling met acte voor overvolle klassen staan, als we onze medemenschen beletten te werken, als we eenerzijds wasdom afsmeeken en anderzijds de groenten naar de mestvaalt brengen, terwijl er honger geleden wordt? Waarom keeren zoovelen de kerk den rug toe? Omdat men dissonanten beluistert in het woor denspel, omdat men constateert, dat het verkon digde; woord de praktijk niet - dekt. Zoo kan'het gebéuren; dat thans een geeste lijke ontwaking valt te constateeren, buiten de En' toch zeide spr., is het mijn meening, dat God liefde is. Hij schenkt, ons alles in overvloed, maar wij zijn slechte rentmeesters. Wat zou Christus, die ons geleerd heeft God lief te mebfoen bovenal en den naaste als ons zelf zeggen, als hij op aarde terugkeerde? De Bellamy-gedachte samen produceeren en samen consumeeren, om 't eens eenvoudig te zeggen, is in overeenstemming met de wezen lijke essentieele eischen van het Christendom. HEEMSKERK Zondag 26 November geeft de tooneelclub der St, Joseph-gezellen een tooneeluitvoering in het K. S. A.-gebouw. Opgevoerd wordt: „Metamorphose" blijspel in drie bedrijven „Cash and Carry". LOS ANGELOS 15 November. De woordvoer der van de Zuid Californische vliegtuigfabrieken heeft heden onthuld dat de Britsche en Fransche oorlogsbestellingen opgehouden worden, hangende het opstellen van richtsnoeren ten aanzien van de vraag, wat verstaan moet woi'den onder de „betaal en haal"-elausule van de nieuwe neutra- liteitswet. De onderhandelingen over een Engelschen op dracht tot een bedrag van 24 millioen dollar, be treffende den bouw van 800 gevechtstoestellen, bij de Noord-Amerikaanschen vliegtuigmaatschappij, zijn, naar gemeld wordt, ook hangende in New York, eveneens in afwachting van de richtsnoeren. Vertegenwoordigers van vijf groote vliegtuig fabrieken zijn op het oogenblik in Washington in conferentie met ambtenaren van het staatsdeparte- ment. (Reuter). „Blinde oorlogsdoeleinden". BERLIJN, 15 November De Frankfurter Zei- tung behandelt onder het opschrift „blinde oor logsdoeleinden" de antwoorden van Engeland en Frankrijk aan de souvereinen van Nederland en België op hun aanbod te bemiddelen. Deze ant woorden zijn, naar het. bla.d schrijft, een ondub belzinnige afwijzing van de bemoeiingen van den Koning, der Belgen, en de Koningin der Neder landen. De Frankfurter Zeitung schrijft verder, dat het negatieve oorlogsdoel van Engeland vaststaat. De ontwikkeling vari een positief oorlogsdoel Is Enge land ook ditmaal schuldig gebleven. Wat met de algemeene beginselen moet worden versluierd toont op de duidelijkste wijze, de'eisch inzake het herstel van Oostenrijk, Tsjeeho Slowakije en Po len. Dat in Oostenrijk Duitscherg.wonen, aan wie na den wereldoorlog tegen huir plechtig uitge sproken wil in, de terugkeer tot het Rijk werd versperd, teneinde Duitschland zwak te houden, dat in het voorjaar van 1938 sléchts een natuur lijke ontwikkeling is ingehaald dat alles zal niemand in ernst kunnen bestrijden, Wat het herstel van Tsjeeho Slowakije aan gaat: dit-is een slag in de ruimte. Want de onaf hankelijkheidsbeweging van Tsjeeho Slowakije heeft nieuwe voorwaarden geschapen, welke er geen aanknóopingspunt meer voor bieden het politiek lot der Tsjechen in Bohemen en Moravië tegen het rijk 'uit te spelen. En tenslotte het her stel van Polen? Nadat de Engelschen er zich wel voor hadden gewacht uit de inlijving der ooste lijke gebieden van den te Versailles tot stand ge komen Poolschen staat aan de Sovjet Unie poli tieke of ook maar militaire consequenties te trekken, ontbreekt ook hier iedere rechtvaardi ging en de mogelijkheid in de nieuw geschapen orde aan de Duitsche oostgrens in te grijpen met Engelsche eischen. Groote steden. Het is indrukwekkend wanneer 's avonds de Capitoolkoepel fel verlicht is en de ruischende fonteinen in allei'lei kleuren van licht in de bas sins terugvallen. Ge ziet de Amerikaansche vlag wapperen en u denkt dat hier, nu de Senaat ver gadert een stuk wereldpolitiek wordt gemaakt, Het is aardig dan 's avonds naar het dure deftige Mayfair-hotel te gaan en u, rustig in een gemakkelijke stoel in de lobby gezeten, door een Amerikaanschen collega de grootste mannen te laten wijzen: Senator Borah een ernstig, doorploegd gezicht; Vice-president Garner een slimme boersche man uit Texas; Jim Farley, de mondaine postmaster-general die zich even goed thuis voelt in zijn rok als Garner onder zijn breedgeranden- cowboy-hoed; de slimme, kleine .pittige senator La Follette; de witharige ..mooie man" Paul Mc Nutt; en 's middags, even wijlend voor het Witte Huis, trof ik het, dat juist de „firstlady" Eleanor Roosevelt met kwieken stap en glimlachend in haar auto stapte. Op Washington ligt de sfeer van de deftige re sidentie. Zijn architectuur heeft Europeesche invloeden ondergaan: van neo-klassiek tot ro coco. Er zijn veel grasperken en boomen en vij vers en bloemen, fonteinen en standbeelden en er moeten meer dan vijftig vreemde gezant schappen zijn. De Fransche en Britsche zijn de grootste: pa leizen op zichzelf. En het Nederlandsche mag er met een prachtig klein park voor zijn breeden gevel zeer goed voor den dag komen. Met den Nederlandschen gezant, den jongen en bekwa men dr. Loudon, had ik een interessant gesprek en^zoodoende kreeg ik de gelegenheid te ervaren hoe fraai onze legatie er ook van binnen uitziet. De hooge, ruime kamer van den gezant is een fraai werkvertrek; oude familieportretten aan de wanden, breede en hooge boekenkasten, veel bloemen in breede vazen en de bezoeker had ge legenheid een verzameling, pijpén te. ontdekken, die een goed-v'aderiandschen hartstocht ver rieden. Uiteraard is Washington de deftig-mondaine stad van de Vereenigde Staten. New-York mag öndeftig-mondaine heeten, New-York is leven dig, koortsachtig en daverend van handelen, fabriceeren, geld verdienen. Washington is rustig en kalm en wie er in de groote villa's temidden van prachtige turnen wonen, hebben hun ver mogen reeds vergaard. Het zou u xiiet verbazen in Washington glan zende équipages met vlugge paarden te zien. Ge gevoelt onmiddellijk dat hier de rok en het witte vest de al-avondlijke di-acht zijn en dat in den schouwburg de excellenties en de ridder orden in alle loges schitteren, eenige echt-groote stad in Amei-ika is en dat Washington het mooiste dorp van de Vereenigde Staten is. Broadway is met zijn theaters de groote oefen plaats van een groote cultuur van een groot land. Washington experimenteert niet. Het kent geen wereldpremières. Het heeft geen eigen tooneel- gezelschap. En geen eigen orkest. Maar wat er, uit New-York, komt is dadr beproefd en goed bevonden. Ik heb een heelen dag door Washington ge wandeld. Ik ben gegaan door breede lanen met oude boomen, langs vijvers en door plantsoenen met een uitbundige weelde van herfstbloemen; kleine watervallen stroomen in marmeren- bas sins; standbeelden voor generaals, dichters en staatslieden heffen zich op wit-steenen voet stukken; breede winkelstraten met kleine, kost bare mode-zaken; stille dure restaurants en banketbakkers-étalages waar bonbons en gebak jes als j-uweelen geëtaleerd liggen. Ik heb Cor- dell Huil, een smalle, fijne, grijze man, de minis ter van buitenlandsche zaken, langs de oprijlaan naar het Witte Huis zien wandelen. En na New-York was ik in een ander Amerika;- rustig, deftig, sierlijk en ook wel een beetje on natuurlijk. Terugkeerend naar mijn hotel kwam ik door de negerbuurt, die in Washington niet anders en niet minder verschrikkelijk van armoede, goor heid, stank en ellende is dan de negerbuuxten van alle groote Amerikaansche steden MR. E. ELIAS. Burgemeester en zijn lijfwacht vermoord. Wraak van een politie-agent. De bux-gemeester van Long Beach, Edwards, en zijn officieele lijfwacht, zijn Woensdag, naar het D.N.B. verneemt, in zijn particuliere woning door een politie-agent in den rug doodgeschoten. Het zou een daad van wx-aak betreffen. Een groote menigte trachtte den moordenaar, die zich vrijwillig bij de politie aanmeldde, te lyn chen.. VRAGEN OVER DE RADIOREDE VAN MINISTER DE GEER. Het Eerste Kamerlid Ridder van Rappard heeft den voorzitter vaxi den Raad vaxi mhnis- ters de volgende vragen gesteld: Wil de minister mededeelexi, waarom Zijne Excellentie zijn geruststellende radio-rede naar aanleiding van den internationalen toestand pas Maandag, den 13 dezer, des namiddags ta één uire, heeft uitgesproken? Waire het, ter voorkoming van de paniekstem ming, welke in de laatste dagen der vorige week in sommige gedeelten des lands, met name in Overijssel en Gelderland naar thans gebleken is volkomerx noodeloos heeft geheerscht, niet beter geweest, zoo Zijne Excellentie zich, onmid dellijk nadat de regeering voornemens was, ver- scheipte militaire maatregelen te treffen, tot; het Nederlandsche volk'had gewend? Is de minister bereid, in den vervolge, voor zoover zulks noodig mocht blijken, bijtijds de na tie in te lichten? Heden overleed na een langdurig lijden oxize beste Vader, Zoon, Broe der, Behuwdbroeder en Oom Gilles Cornells Schotel in dexi ouderdom van 44 jaren. Uit aller naam: J. C. SCHOTEL Haarlem, 15 Nov. 1939 Hasselaersplein 6 De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag 18 November a.s. om 10.30 uur op de Begraafplaats „De Biezen" aan den Biezenweg, gem. Velsen Vertrek uit de Maria- stichting 9.45 uur. Koopt bijtijds Uw benoodigdheden Wij zijn nu nog ruim gesorteerd in onze diverse artikelen, zooals: Gevraagd Colporteur bi] N.V. QUICKER THAN QUICK Torenstr. 35, Castricum, voor Beverwijk exi Omstr. Aanm. hedexiavond tusschen 8—9 uur. \fees t nleX bang' In verbluffend korten tijd zult ook U kunnen bespelen! Onze gratis lessen, staan U er borg voor! Kiest ook zoo'n pracht instru ment uit de rijke Hogenbijl collectie. Exi U weet het? Des- gewenscht zeer gemak kelijke betalingscondi ties. Reeds vanaf 75 ct. per week, zonder ver plichte vooruitbetaling. Oude Groenmarkt 28, Tel. 14273 De van ouds bekende zaak op het krachtigste reclame-middel: Courantenreclame Haarden en kachels Gas-, Kolen- en Electr. fornuizen Kachelpijpen en ellebogen Radio toestellen Radio onderdeelen Rijwielen en Rijwiel- onderdeelen Enorme sorteering electr. artikelen Electr kokers en ketels kookplaten broodroosters koffiemolens strijkijzers verwarmingskussens kachels scheerbakjes scheerapparaten Scheermesjes Stofzuigers Zaklantaarns Zakbatterijen Kappen, Kronen Gloeilampen Verduisteringslampen Vaste Waschtafels Losse waschbakken Fonteinbakjes Baden Geysers (vol-automatisch en half-automatisch) Douche-cellen Closetpotten Urinoirs Lood, Zink en Koper Staaf- en U-ijzer Auto- en Motorbanden Auto- en motoraccu's Smeeroliën (div. soorten) Benzine - Petroleum Consistentvet Cardan-olie Waschmachines Waschfornulzen Wringers, Wringerbokken Zware gegalv. emmers en teilen Zware gegalv. waschketels badkuipen kinderbaden zitbaden Diverse ijzerwaren Schoppen en spaden Hamers en houweeien Eternit en gegalv. golfplaten Waterslang Gummi laarzen Asphaltpapler Verf Gordijnrails Vlechtdraad Prikkeldraad Draadnagels Hangsloten Deursloten Petroleumkachels Vergassers Uskasten Brandkasten Geldkistjes en -trommels Verfspuiten Kinderauto's Autopeds Vliegende Hollanders Rolschaatsen Kinderfietsjes 2 en 3-wielia Wij maken alle soorten SLEW- TELS voor U op onze special^ Amerit. sleutelfraismachines, ook autocontactsleutels, iz. enz. KINDERHUISVEST 37—43—45 - TELEFOON 13039 en 17340

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 3