IJ M UID E N BURGERLIJKE STAN Openbare verkooping van „De Kikvorsck". Koopster de gemeente. Gisteravond vond in het Rex-Theater ten over- itaan van notaris W. A. Dolleman de openbare verkooping plaats van de gronden van „De Kik- vorsch", toebehoorende aan de erven Jhr. Boreel van Hogelanden, ter grootte van 5.91.55 H.A., met de daarop staande gebouwen w.o. twee woonhui zen aan den Velserduimveg nos. 104 en 106 en een boschwachterswoning. Er was veel belangstelling. De verkoop geschiedde in zeven pereeelen. Perceel I ter grootte van ca. 5800 M2. werd bij opbod gekocht door den heer G. Res te Castri- cum voor 7500: perceel II ca. 10108 M2. door den zelfde voor 10.ÓÓ0. Combinatie I en II gemijnd op ƒ4 door Bulters, Haarlem. Koopsom 17504. Per ceel III, ca. 4464 M2., kooper D. Teer Beverwijk voor 7000. Combinatie I. II en' III niet gemijnd. Perceel lila, een woonhuis met erf, Velserduin- weg 104, bij opbod gekocht door J. Piersma, IJmui- óen voor 2750. Gemijnd op 10 door P. Bleeker. Combinatie I t.m. lila niet gemijnd. Perceel IV, ca. 3176 M2. bij opbod gekocht door A. Rooze. IJmuiden voor 3000. Perceel V. ca. 16473 M2. bij opbod gekocht door P. Bleeker IJmuiden voor ioOOO. Combinatie IV en V gemijnd op 10 door P. Bleeker. Perceel VI ca. 18786 M2. kooper Overakker, Bloemendaal voor 1200Ö. De zeven pereeelen stonden dus op 52274. Ge mijnd werd op 9500 door J. Bakker q.q. zoodat de opbrengst 61774 bedroeg. De heer Bakker handelde in opdracht voor de gemeente. Het terrein zal nu wel spoedig in ex ploitatie worden gebracht. „DE SPOOKTREIN» in het Thalia Theater, In aansluiting op wat wij. reeds in ons blad van gisteren over „De Spooktrein" hebben geschreven, moeten we in dit nummer nog een en ander over dit voortreffelijke Nederlandsche filmwerk zeg gen. Reeds in de eerste meters film wordt het contact tusschen het publiek en het doek merk- In het REX THEATER: Jan Musch baar. Het begin geeft tal van amusante tooneel- tjes. Wanneer later na het verhaal van den lu guber uitzienden stationschef de griezelstemming begint te komen, geraakt het publiek in spanning over den afloop der dingen. Regisseur Lamac heeft er plezier in gehad, dat is duidelijk te mer ken. Zijn werk verdient alle waardeering. Er zit vaart en spanning in deze film, de climax is goed gebouwd. De heele film maakt den indruk van „af" te zijn en heeft niet de kleine haperingen, waarvan het publiek onbewust toch even denkt „Je kunt toch nog wel zien, dat ze in Nederland pas begonnen zijn met filmen". In alle opzichten is „De Spooktrein" volkomen geslaagd. Het sce nario is boeiend, de regie is perfect, de fotografie goed en daarenboven is het spel zeer geache veerd. Dc tweede hoofdfilm is een komisch werk met de bekende sprekende pop Charley Mac Carthy „Eerlijkheid is ook niet alles". De trouwpartij ging niet door. Onder de vele militairen en gewone burgers die die deze week in het huwelijk zouden treden was ook een jong matroos, opvarende van één onzer kleinere oorlogsbodems. Hij had z'n commandant voor dezen dag verlof gevraagd. Alles was dus iii orde en alle voorbereidingen, die zulk een belang rijke dag vorderen, na de geslaagde „aanteeke- ning" waren gemaakt. Het trouw-uur was vast gesteld, kaarten waren rondgestuurd, het brui loftsfeest met den daarbij behoorenden feest maaltijd, alles was in orde. Maar in plaats van gisteren in het huwelijks bootje te treden, dobberde onze jonge bruidegom op zijn oorlogsbootje „ergens op de Noordzee". De trouwpartij moest worden uitgesteld, omdat de bruidegom geen verlof kon krijgen. Ter elfder ure bleek hij onmisbaar op z'n schip. VAN WONING TOT KANTOOR Aan den Zeevischhandel van Oterendorp en Co. N.V. alhier is vergunning verleend om het pakhuis met bovenwoning aan d^ Ericsonstraat X te verbouwen tot pakhuis met kantoor. ..De duivelseche" en „My lucky Star". Het Rex Theater vertoont deze week de Son ja Heniefilm „My lucky Star" en een avonturenfilm van Warner Baxter „De duivelsecho" geheeten, waarvan wij hier den korten inhoud laten vol gen: Een man staat voor een tiental geweerloopen, die op hem worden gericht. Achter hem: een versch gedolven graf. Een kort bevel, een salvo vuur en de medemensch, die onverschillig een cigaret rookend zijn laatste oogenblik had staan verbeiden, tuimelt ruggelings in het graf. En de Mexicanen, die him rookende geweren over den schouder slingeren, nemen niet eens de moeite, het graf te sluiten. Zij springen te paard en ga- loppeeren weldra door de Sierra naar elders. Maar uit het graf klimt een volkomen onge deerd man weer naar boven. Toen de soldaten op het heetst van den dag hun middagdutje de den en de ter dood veroordeelde veilig en wel in kluisters in hun midden lag, hebben anderen de geweren ontladen en er losse patronen voor de plaats gestopt. En nu omringen zij met dolle vreugde hun vriend. Cordita en Lopez omhelzen hun aanvoerder Circo Kid, den man die den dood reeds zoo heel vaak voor oogen heeft gehad en die er alweer in geslaagd is, hem desondanks te ontloopen! Goed, laat de wereld in de waan, dat Cisco Kid gefusilleerd is! Des te veiliger kan hij zich voelen, des te zekerder valt de verdenking niet op hem! Nu meteen aan het werk. Naar Arizona, naar den weg waar de postkoets rijdt, waar de geldzakken vervoerd worden Maar het komt anders uit dan Cisco denkt. .Want in den p.o§tkoets zit de schoonste S.enorita die zich laat droonïen en Cisco is niet alleen een roover, hij is ook een hofmaker en hij wordt doo- delijk- verliefd op Senorita Ann Carver en als haar eerwaarde senor Grootvader in allerlei moeilijkheden zit, dan zal hij, Cisco Kid weieens even helpen, dan zullen zij groote oogen opzetten over alles wat hij kan En hij helpt krachtdadig! De tweede groote film in het Rex Theater is een Foxfilm met Sonja Henie en Richard Greene in de hoofdrollen en getiteld „My lucky Star". Sonja Henie toont hierin haar ongeloofelijke prestaties en wordt bijgestaan door een feeëriek ijsballét. Polowedstrijden in het Velserbad. Zondagavond zullen in het „Velserbad" voor de eerste maal van dezen winter wederom wed strijden plaats vinden. Er zullen 5 wedstrijden worden gespeeld. De eerste wedstrijd gaat tus schen de nieuwe Haarlemsche vereeniging „De Watertrappers" en K.Z. 1. Daar deze beide ver- eenigingen nog geen wedstrijden gespeeld heb ben is er over het resultaat weinig te zeggen. Een kleine overwinning van K.Z. 1 lijkt ons wel het waarschijnlijkste. Na dezen wedstrijd zullen „Vel- serend" en Haarlem 4 elkaar ontmoeten. Dat Haarlem 4 hier de overwinning zal behalen is het meest waarschijnlijke. Nereus 1 zal dan den strijd aanbinden tegen H. V. G. B. 1. Gezien het goede resultaat dat Nereus tegen Haarlem 1 heeft behaald, gelooven we wel, dat zij de overwinning zal behalen. Een spannende wedstrijd wordt dit in ieder geval. Vervolgens komt onze eerste plaat selijke ploeg in het veld en wel tegen de aloude rivaal H. P. C. 3. De afgeloopen zomer heeft deze ploegen tweemaal tegenover elkaar gebracht en den eersten keer werd het een gelijk spel, terwijl de tweede maal de overwinning door onze plaats- genooten werd behaald. Daar de ploeg van V. Z. V. nu verschillende wij zigingen heeft ondergaan zal het zeer moeilijk zijn om hier een voorspelling te wagen. Als laatste wedstrijd wordt gespeeld de dames wedstrijd V. Z. V. 1—Haarlem 1. R.K. VROUWENBOND. Voor de afdeeling IJmuiden van den R.K. Vrou wenbond zal hedenavond in het verenigingsge bouw aan de Kerkstraat optreden de bekende radio-declamatrice Toos Meermans met declama tie en humoristische voordrachten. Jubileum A. Borst. Gisteren herdacht de heer A. Börst, brieven besteller alhier den dag. waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij het Staatsbedrijf der P. T. T. De jubilaris, die niet alleen bij chefs en colle ga's, maar ook bij het publiek zeer gezien is, mocht vele gelukwenschen in ontvangst nemen, zoodat deze dag voor hem een prettige dag is geworden. De huldiging vond plaats te zijnen huize, waai de directeur van het Post- en Telegraafkantoor de heer A. G. Kastein hem namens chefs en col lega's gelukwenschte en hem een mooie leeslamp overhandigde. De heer Ch. Ultzen, voorzitter van de afdeeling IJmuiden van den Centralen Bond P. T. T. felici teerde den heer Borst namens den bond. Als stof felijk blijk van waardeering bood de heer Ultzen hem een actetasch aan. Tenslotte bracht de heer v. d. Steen nog de bij zondere gelukwenschen van alle collega's over. Behalve deze gelukwenschen waren er nog tele grafische en schriftelijke, terwijl ook de tradi- tioneele bloemstukken niet ontbraken. DE SUPPORTERSVEREENIGINGEN EN 'T GOOI—STORMVOGELS De supportersverenigingen „De Stormvogel" en „Blauw-wit" deelen hun leden mede, dat voor den wedstrijd 't Gooi-Stormvogels wederom per trein gereisd wordt en het vertrek bepaald is om 10 uur 30 van IJmuiden. Men kan zich voor dezen wedstrijd opgeven Kanaalstraat 72 (voor „De Stormvogel" voor Zaterdagavond 10 uur) en Pres. Steynstraat 17 B (voor ,3lauw-wifc" voor Zater dagavond 6 uur). REDDINGGORDEL VERLOREN De trawler „Gerberdina Johanna" IJM. 38, heeft gemeld, dat een reddinggordel gemerkt „IJM. 38' overboord is geslagen. Het vinden van dezen reddinggordel behoeft geen ongerustheid te wekken. Pro-Rege-avond. Woensdagavond j.l. werd de tweede winter lezing van Pro Rege gehouden in het Chr. Mil. Tehuis. Spreker voor dezen avond was de heer T. van Popta, die als onderwerp behandelde: Marnix van Sint Aldegonde. De voorzitter, de heer A. ten Broeke, opende de vergadering op de gebruikelijke wijze en heette alle aanwezigen hartelijk welkom in het bijzonder den spreker en Ds. Peters, leger- en vlootpredikant, waarna de heer van Popta het woord verkreeg en vertelde van het leven en het werken van Marnix. Spr. stond in het bijzonder stil bij Aldegonde's dicht kunst en het oude Wilhelmus. Het was een leerzame avond; nadat twee cou pletten van het Wilhelmus gezongen waren sloot Ds. Peters deze samenkomst op de gebruikelijke Wijze. VAN WINKEL- TOT WOONHUIS. Aan A. C. Bakker, alhier is vergunning ver leend om het winkelhuis aan den Willemsbeek- weg 93 te verbouwen tot woonhuis. Liefde en dood op Borneo. Cultureels film in de Pont. Donderdagavond hield het comité voor cultu- reele films te Velsen een filmavond in de Pont- Bioscoop. Te ruim half negen riep de voorzitter van het Comité, de heer IJ. J. Reitsma den aan wezigen een hartelijk welkom toe. Spreker zei enkele verrassende mededeelingen te moeten doen. Allereerst kon de aangekondigde film Conigorilla" niet worden gedraaid, daar deze den vorigen dag te Groningen was verbrand. Vervolgens deelde de heer Reitsma mede, dat dr. Van der Sleen op 7 December verhinderd is om om voor het Comité op te treden. De lezing van dr. Van der Sleen is thans vastgesteld op Don derdag 4 Januari a.s. Door de goede zorgen van den heer Eischwald, den nieuwen exploitant van de Pont-Bioscoop is voor dezen avond een zeer mooie film gevon den, n.l. „Liefde en dood" op Borneo". Ten slotte uitte spreker zijn vreugde over de goed bezette zaal. Allereerst draaide nu een zeer aardige gekleurde teekenfilm, vervolgens kregen we Hollywood en Los Angeles, waarna de hoofdfilm werd gedraaid. Borneo is een prachtig land met schitterende bosch en waterpartijen. Deze film geeft tevens een beeld van de zeden en gewoonten der in landers en was over het algemeen wel in staat de toeschouwers te boeien. Aan het slot van den avond bracht de heer Reitsma den exploitant van de Pont-Bioscoop dank voor zijn medewerking en deelde mede, dat op Donderdag 7 en Zondag 10 December a.s. we derom een mooie film voor het comité zal worden vertoond. subsidie tot een maximum van./ 1120 .te. ver deelen over de hiervoor volgens het oordeel van B. en W. in aanmerking komende vereenigingen, echter onder voorwaarde, dat de aanwijzing der uit te zenden kinderen dient te geschieden na overleg met den directeur van den Gemeentelijken ge neeskundigen- en gezondheidsdienst en de kosten van uitzending en verpleging een bedrag van 0.25 per dag in de zomermaanden en van 0.50 per dag in de wintermaanden niet te boven gaan. d. Van de Vereeniging „Het Wit-Gele Kruis" te Velsen. Gevraagd wordt 1443.05; B. en W. stellen voor 1395 te verleenen. e. Van de afdeeling Velsen van de N.H. Ver. „Het Witte Kruis" 2335 gewoon subsidie voor wijkverpleging, 1800 voor kraamverpleging en 1375 voor drie consultatieburcaux voor zuigelin gen of in totaal ƒ5700). B. en W. stellen voor, het gevraagde subsidie te verleenen. f. Van de Vereeniging voor Nijverheidsonder wijs in Kennemerland te Velsen voor de dagschool 35715, voor de avondschool 4311 en voor het leerlingenstelsel 390, totaal 40416. B. en W. stellen voor, de gevraagde subsidies te verleenen. g. Van de Vereeniging voor Zwakzinnigen zorg in de gemeente Velsen (ƒ3000). B. en W. stellen voor, voor 1940 aan deze ver eeniging: 1. weder te verhuren de door de gemeente ge stichte werkinrichting in de Wilhelminaschool te IJmuiden, tegen een huurprijs van ƒ1120; 2. een subsidie te verleenen van 1880 ver meerderd met de onder 1 bedoelde huursom, een en ander onder voorwaarde, o.m., dat een door B. en W. aan te wijzen lid van het College van rechtswege lid is van het bestuur der vereeniging en als zoodanig stem heeft. h. Van het bestuur der Insinger- en Mevrouw van Tuijïl-bewaarschool en van het bestuur der R.K. Schoolvereeniging St. Laurentius te IJmui den, om toekenning van een vergoeding voor 1939 van 2 pCt. der getaxeerde waarde van de gebou wen met bijbehoorenden grond. B. en W. stellen voor. over 1940 dezelfde ver goeding toe te kennen als over 1939. Tenslotte stellen B. en W. voor, afwijzend te beschikken op het verzoek van de Gewestelijke Landstormcommissie „Kennemerland" te Heem stede om een subsidie van 75 en van het bestuur van de afdeeling Velsen der Nederlandsche Ver eeniging voor Luchtbescherming om een subsidie van 730, omdat in verband met den ongunstigen financieelen toestand der gemeente aan een ver dere subsidiëering geen uitbreiding kan worden gegeven. Bioscoop „DE PONT": „De Onsterfelijke Wals". In de bioscoop de Pont draait deze week o.m als hoofdfilm de M. G. M. rolprent „De onsterfe lijke wals" met Miliza Kor jus, Luise Raincr en Fernand Gravey in de hoofdrollen. De glorie van het oude Weenen herleeft in de meesleepende melodieën van Johann Strauss uit deze film. Toen onlangs The Great Waltz als eerste Ame- rikaansche film in een prachtige gala-voorstel ling in de Parijsche Opéra voor President Lebrun ten doop gehouden werd, wisten wij reeds bij ge ruchte, wat op dit oogenblik bewaarheid is: hier komt een film aan, die voorbestemd is om alle kasrecords te breken: één dier geslaagde amuse' mentsproducten, die slechts met de beroemdste successen uit vroeger jaren vergeleken kan wor den! De Onsterfelijke Wals is geen muziekfilm, geen Strauss film. Het is de verheerlijking van de meest meesleepende, onsterfelijke muziek die ooit geschreven werd! Het is de weergalooze triomf van den Weenschen geest, in den zang van die unieke ontdekking van Metro-Goldwyn-Mayer, Miliza Kor jus; in het spel van de tweemaal tot, „beste actrice van het jaar" bekroonde Luise Rai- ner; in de koninklijke schepping van den mees- terregisseur Julien Duvivier. Terecht mogen wij zeggen: niemand kent wer kelijk de muziek van Johann Strauss alvorens hij deze film gezien heeft een film, waarin de gees'; der muziek geboren wordt uit de schepping der filmkunst zelf! Een bekend filmcriticus zeide van deze film: „Eén der fraaiste muziekfilms, ooit door de ci nematografie voortgebracht, zij zal ongetwijfeld maandenlang op het repertoire blijvende ci neast Duvivier (o.m. schepper van een ander meesterwerk: „Het balboekje"), maakte van zijn Amerikaansche film eveneens een meesterwerk, de beste musici waren noodig om Strauss' walsen recht te doen wedervaren. Zij zijn erDuvi vier is een fijner en fantasierijker regisseur dan de anderen". Een komische sensatieklucht „De geveltoerist' completeert het Pontprogramma van deze week. CASTRICUM Subsidievoorstellen in Gemeenteraad. den In de a.s. Maandagmiddag te houden vergade ring van den gemeenteraad, waarin de gemeente en andere begrootingen behandeld zullen worden, worden aan de orde gesteld de volgende adressen om subsidie voor 1940: Van het bestuur der Vereeniging „De Vel- ser Burgerwacht" 1200. b. Van de vereeniging tot Bestrijding der Tu berculose 900. B. en W. stellen voor, de gevraagde subsidies te verleenen. c. Van de Centrale Commissie voor uitzending van Nederlandsche kinderen naar buiten en van de Katholieke Kinderuitzending, afdeeling Velsen. B. en W. stellen voor, hen te machtigen, het De zuiveringsinstallatie voor de rioleering. Wij werden in de gelegenheid gesteld om de biologische zuiveringsinstallatie; die als onderdeel van het rioleeringsplan in aanbouw is, onder de technische leiding van den dagelijkschen opzich ter, den heer G. Thoben, te bezichtigen. Aan den Heemstederweg, een prachtige lande lijke weg met fraaie oude hoeven, midden in het Castricumsche polderlandschap, vinden we een grootsch bouwwerk, een voorbeeld van moderne betontechniêk. De gebouwen beslaan een uitge strekt terrein, juist ten Noorden van de spoorlijn Castricum-Uitgeest. Drie bruggen, rechts van den weg en een vierde in uitvoering, geven toegang tot het terrein, waar als grootste objecten in het oog vallen een enorme vierkante Emserput, in zijn soort de grootste in Nederland, een niet minder groote ronde continufilter, pompgebouw, een hu- mustank, groote slijkdroogbedden en een ruime woning voor den toekomstigen beheerder van het complex. De technische leiding van het werk is opgedra gen aan het Techn. Bureau E. Noormant. foort, met rijkssubsidie van het Werkw^-Si 1 Haag. Het werk werd na jaren van vqo^ I in Februari 1939 aangevangen. Men ond^^ I Ié] het begin veel stagnatie als gevolg van maals hoogen waterstand. Inmiddels v,^ i aanbesteed aan ae fa. C. de Groot, Bakk voor de aanneemsom van f 56160. bit deze firma een zeer belangrijke opdracht is gebleken, dat de bouw haar wel is toeve'. Men hoopt het werk, dat al ver gevord/re jjlh 1940 gereed te krijgen. In den bouw i$ £'el der dan 10.000 M3. beton en 73 ton :JjO verwerkt. 40 menschen vonden hier £*3 'c. werk, terwijl des winters 25 a 30 man grondwerken op het terrein in werkers!? te werk kunnen worden gesteld. De $en stallatie wordt geleverd door Jaffa, maehlre^ wval te Utrecht. IJ? Aan het begin van het terrein ligt een duiker met aansluitend hoofdtoev ''oerriooi correspondeerend rioolnet, welke het \v-/'a den rioolkelder voert. Het overtollige re° '5 M' kan bij groote belasting van het net door een l1? -®r3a matisch werkende klep in den polder worde/? Nan< voerd. Uit de rioolkelders komt de massa pompgebouw, waar 3 pompen met moto.-/' in totaal 22 PK en aangesloten op het e' lïaa< PEN-net met eigen kabels op het terrein formatorhuis, deze rioolmassa oppompen porteeren naar de groote Emserput. Do loopende overloopgoten valt de massa vormige kokers, de z.g. zandvangers, wefof? \(arl zand en de vaste stoffen achter houden, ft t doorlaten in de eigenlijke put, waar ook hei]! logische proces plaats vindt, de z.g. rotkei/ Deze Emserput zal worden ingesloten fo. rondom aan te brengen zandtalud. Door ^*><5 ft j1jj^h jsngtf Erm vloeiing der overloopgoten komt het daarna in de enorme ronde continufilter, M. diameter heeft en die gevuld zal wórde/ c.a. 600 ton zoogenaamde kies. Een groote sproeier, bevestigd op een zwarei ^°!f tonnen kolom in het midden van den filter,.// binding met stalen aanvoerleidingen, sprc^i'v water gelijkmatig over het kiesbed, waar de/ teriën zich in de filtreerende kiesmassa va» ten. Door toevoeging van de zuurstof uit de bj tenlucht vindt nog weer een scheikundig plaats. Het verder gereinigde water vindt zijn naar de nabezinkingsinstallatie, welke er trech/. vormig uitziet, met tallooze goten e.d. Hier ken de resteerende humusdeelen, terwijl het nigde water wordt weggeleid in de polder^ De resteerende humusdeelen worden weer geleid en passeeren opnieuw de geheele install De vaste massa uit de Emserput, die in vloeibare vorm wordt uitgeperst en na het biologische p/ vrij komt, komt terecht op de groote slijkfe:; bedden van 20 bij 32 M., deze stof levert Baf-, ging een goede meststof op. fide Een ingenieus systeem, zooals tegemvoonh gemeen toepassing vindt in grootere gemej^f De totale capaciteit van de installatie, evenab ligging van de terreinen onderling, zijn vami sprekend berekend op een behoorlijke toen» van de bevolking van Castricum. Zoodra de insla!.Alk latie gereed zal zijn, zal Castricum als wootiplai ^en veel aan beteekenis hebben gewonnen. Het r:;-; k f systeem zal in den hygiënischen toestand bek rijke verbetering scheppen. MACHINISTEN-EXAMEN Geslaagd voor het voorloopig diploma de 'h-P/ J. Broersen te Bakkum. SLH HAARLEM, 16 Nov, Iflfdnh Ondertrouwd. 15 Nov.: R. M. Spruit en. Prins. 16 Nov.: L. Ch. Warmerdam en E.Pot C. Bouwens en H. H. de Landgraaf. W. J. LJ- en P. Berkhout. F. J. Kuijpers en J. M. E. Ka Gehuwd. 15 November: D. Zijlstra en ff.i Abbink. W. P. H. Uitermark en H. W. de Je E. K. Barner en J. Wijman. A. W. A. Balms C. P. M. Hulsebosch. J. Ruigrok en J. L, ra Wel. G Telman en G. W. Leenders. B.J.' Nuijten' en A. C. M. Mors. P. Wouda en A. MC. fo Piët. H. J. J Harren en A. L. Ruijgvoorn. k -j Beukers en T. Radix. H. Ch. Stuut en MS r Kuijer. M. P. J. Nijenhuis en H. J. IJ. Kïenjst aun H. J. Rijs en H. A. Hogeboom van BuggenunU Fehres en M. P. Voetelink. W. Hirs en G, Krooder. J. W. Petersen en B. A. van de Vijva H. Hekker en Ch. M. Klesser. M. Umansa J. J. M. Mul. C. Donkers en E. M. Roest. \U van Hooff en W. E. Th. M. Schoonebeek C. Schipper en F. van Bockel. H. Ch. Thuis en A Ch. Mounter. J. P. van Batenburg en T. vj Biezen. G. W. Kumpe en E. A. S. M. Barth. A.1 Ophuijsen en T. J. de Jong. W .van Wondere! en A. H. Baars. E. W. Criens en A. Buitenhuis A. B. J. Arentsen en T. H. Jorna. H. van en Ch. van Hoven. Bevallen. 13 November: M. Th. C. Comet- Van Zijl, z. 15 Nov.: E. E. Geertsema-Joafc van de Pol, d. M. C. de Looze—Van de Kasteel?.: Overleden. 14 Nov.: H. F. Borghouts—Bakte, 74 jaar, Overtonstraat. 15 Nov.: A. M. Ver hoef—Nout, 74 jaar, Kam. Onnesstraat. A, Kooij—Weber, 79 jaar, Gasthuislaan. Scène uit „De Onsterfelijke Wals". Schitterende balletten zijn te bewonderen in de nieuwe Sonja Henie film „My lucky Star". AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEX VRIJDAG 17 NOVEMBER. Thalia Theater: „De Spooktrein" en is ook niet alles". 8 uur. Rex Theater: „De duivelsecho" en „My M star". 8.15 uur. Theater de Pont: „De onsterfelijke wals" geveltoerist". 8 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 17 NOVEMBER. Luxor Theater, Breestraat: „De Gorilla" en „A resteer Bulldog Drummond", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Jongens smerige gezichten" en „O, die mannen", 8 uur, W. B. Theater, Peperstraat: „Verbannen „Swing Sister Swing", 8 uur. ZATERDAG 18 NOVEMBER Luxor Theater, Breestraat: „De Gorilla" en resteer Bulldog Drummond", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Jongens smerige gezichten" en „O, die mannen'', 8 uur- W. B. Theater, Peperstraat: „Verbannen Swing Sister Swing", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 17 NOVEMBER. Stadsschouwburg, 8.15 uur: „De Firma door het Residentie Tooneel. Gem. Concertzaal, 8.15 uur: Concert H.O.V.^ Palace Familie Cinema: „Wie is de vader.; „Docter Sijn", 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Juarez" geprolongeerd het tooneel: de zanger Bob Scholte, 2.30, 7 en 9- Frans Hals Theater: „Rue Michel No. 8, net der geheimen", geprolongeerd, 2.30, 7 en 9-w Luxor Theater: „Tarzan's verbanning 2eP longeerd, 2.39, 7 en 9.15 uur. r«-.iaid Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. becp® behalve Vrijdag eiken werkdag van 3—5 en 79 uur. ZATERDAG 18 NOVEMBER Dancing La Gaité, Raaks: Nachtfeest. j Bioscoopvoorstellingen 's middags en s a Palestina Diorama's, Schotersingel I17a'. vóg behalve Vrijdag eiken werkdag 5~~:1 7—9 uur. a Monestlei" van 3—o

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2