Haat een paede I/ui, Nu „De Kikvorsch" verkocht is. De Vereffeningsverordening sprak een woordje mee. t Zoo is dus, zooals wij gisteren reeds meldden, de gemeente eigenares geworden van het on geveer 6 HA. groote gedeelte van de gronden, gelegen ten Zuiden van den Oosterduinweg en de Burgemeester Rambonnetlaan. De door de gemeente gekochte gronden vor men de grootste helft van de hier gelegen bezit tingen van de familie Boreel van Hogelanden. Het Westelijk deel, waar zich de particuliere begraafplaats bevindt, blijft ongerept en zal vermoedelijk nog wel vele jaren blijven een rustig en vreedzaam plekje, waar 't stadsgewoel zich steeds nauwer omheen sluit. Het was voor niemand van hen, die" de ver- kooping bijwoonden, een verrassing dat de ge- heele combinatie, die slechts op f 52274 stond, op f 9500 werd afgemijnd. „Dat is voor de ge meente", zei men en dat bleek naderhand juist te zijn. Degenen die de verschillende perceelen bij op bod gekocht hadden, waren er dus af en konden hun „trekgeld" in ontvangst nemen. Geen dezer koopers zal het om het bezit der gronden te doen zijn geweest, teneinde deze in exploitatie te gaan brengen, want het exploiteeren van een dergelijk terrein verslindt kapitalen, alleen al tengevolge van de bepalingen der vereffenings- vex-ordening. Wij vernamen dat de combinatie, die eventueel de gronden zou willen exploiteeren ruim f 60.000 in de gemeentekas zou moeten storten om te voldoen aan de eischen van noemde verordening. De kosten zouden dus: met de veilingkosten mee ca. f 120.000 bedragen heb ben, voor welk bedrag men dan een terrein zou hebben, dat na rooiïng van het hout, na aan leg van straten en riolen en wat er meer noodig is voor het bouwrijp maken van een dergelijk stukje „oei'woud" ongeveer 34000 M2. bouwter rein zou hebben opgeleverd. Van deskundige zijde vernamen we, dat voor een particulier de grond op ca. f 6.50 per M2. zou zijn gekomen, een prijs die rijkelijk hoog genoemd mag worden. Wanneer er geen Vereffeningsverordening had bestaan, zou de uitslag ongetwijfeld geheel an ders zijn geweest. Maar de gemeente heeft het en we mogen de gemeente gelukwenschen dat zij vor weinig geld in het bezit is gekomen van zulk een prachtig gelegen stuk bouwterrein, dat feitelijk al jaren op zijn exploitatie lag te wachten. Aan het feit, dat dit als het ware midden in een bebouwde kom gelegen stuk boschland bleef zooals het was, is het toe te schrijven dat de geheele sc-hil- dersbuurt afgezonderd bleef liggen en dat de Rembrandtlaan, die de verbinding moest vormen tusschen den Velserduinweg en de Kennemer- laan. evenals de Frans Halsstraat dood liep op het zwai-te pad, waar „de Kikvorsch" voor de noodzakelijke verbindingen een sta-in-den-weg vormde. Bridgeclub „IJmuiden". Slecht begin der competitie. Het waren vijf deerlijk door mobilisatie, ziekte en dergelijke omstandigheden gehavende teams van de Bridgeclub „IJmuiden", die gister avond naar Santpoort trokken om daar de ver- eeniging van denzelfden naam voor den eersten wedstrijd van de noodcompetitie van den Kenne- mei'land Bokaal te bestrijden. Santpoort, alge meen gerekend tot de zwakke broeder onder de deelnemers. heeft het zoowaar bestaan de kampioen der vorige competitie met een neder laag, zij het de kleinst mogelijke, naar huis te sturen. Ook het onvolledig uitkomen van B.C.IJ. daargelaten, mag deze prestatie van Santpoort met eere genoemd worden. Na een spannenden. uiterst sportleven strijd, die steeds onder de beste verstandhouding verliep, was het eindresultaat, dat de teams 1, 3 en 5 van IJmuiden verloren terwijl de teams 2 en 4 voor een overwinning zoi'gden. daarmede den einduitslag op 64 voor Santpoort brengend. Vooral het falen van het als bijzonder sterk bekend staande eerste IJmui- der team was een teleurstelling, echter de neder laag was ten volle verdiend SANTPOORT. Er kan op deze gronden een woonwijk voor ongeveer 300 gezinnen gebouwd worden. Schuin- dwars er doorheen, aansluitende op het Ooster- duin-plein komt de Rembrandtlaan, die de Frans Haissti-aat langs een flink plantsoen binnen de grenzen van het terrein opvangt. Verder komen er, evenwijdig aan de Oostefduinwég twéé stra ten van de Rembrandtlaan naar den Velser duinweg en één sti-aat naar de aan den West rand van het terrein ontworpén straat. De drie door de naar den Velserduinweg ontworpen straten ontstane blokken worden nog door drie kleine dwarsstraten doorsneden. We wezen reeds eerder op het groote ver- keersbelang, dat verbonden is aan de doortrek king van de Rembrandtlaan. Deze nieuwe ver binding zal een groote ontlasting zijn voor het Velserduïnplein en den Wijk aan Zeeëxwveg, die als verkeersstraat veel van haar beteekenis zal verliezen en van een drukke straat een nistige zal worden. De Oosterduinweg, eenmaal op dub bele breedte gebracht met aan beide zijden huizen, wordt een rustige boulevard, een goede stx-aat om in te wonen. Minder prettige gevolgen voor V.S.V. Voor V.S.V. heeft deze transactie minder pret tige gevolgen, immers een groot deel van haar groote staantribunes valt binnen het nieuwe gemeentelijke eigendom. De vereeniging heeft zich verbonden, op eerste vordering de tribunes te verwijderen („ontruimen" staat in de vesting notities. maar dit zal wel niet bedoeld worden), waarvoor zij aanspraak kan maken op een ver goeding van f 100, een heel klein pleistertje op de wonde. Wij zijn benieuwd te vernemen op welke wijze VjS.V. zich uit de verdrukking zal weten te redden. PASSAGIERSDIENST MIJ. „NEDERLAND". Dezer dagen vertrokken van hier de stoom schepen Jan Pietersz. Coen en Johan de Witt van de Mij. „Nederland" met een groot aantal passagiers en stukgoederen beide naar Lissabon. Aldaar, waar het aan dezelfde ree de rij toebe- hoorende motorschip „Oranje" reeds ligt, zullen deze passagieï's en de vracht, welke voor Indië bestemd zijn, door laatstgenoemd schip worden overgenomen, dat circa 21 dezer via Kaap de Goede Hoop weer naar Batavia terugkeert. Over eenige tijd zullen dan de Coen en"de De Wit met de voor de hoofdstad bestemde passagiers en lading van de „Oranje" naar de thuishaven terugkeeren. REIS VOORTGEZET. Het Nedei-landsche motorschip Jura, hetwelk eergisteren wegens stormweer in de binnenhaven alhier had vastgemaakt, zette gistermorgen de reis voort. Het schip, dat te Amsterdam een lading lijn koeken geladen had, vertrok daarmede naar Odense (Denemarken) HOCKEYCLUB STRAWBERRIES. Het programma voor Zondag luidt: Heeren: Alliance IStrawberries I, 2 uur. Terrein Heemsteedsche Sportpai'k. T.H.C. '25Strawberries II, 2 uur. Dames: Strawberries n—R.H.B.S. 11 uur. Opstellingen: Heeren I: d. v. d. Bliek, a. Fer ment en Brandhoff, m. Bangma, v. Randtwijk en De Mooy, v. Witkamp, Brunink. Bas, Sluiters en Korstanje. Heeren H: d. Plevier, a. Gomes en Uiling, m. Rodenberg, v. 't Hoff en Bilderbeek, v. Geus, Bekker. Bleeker, Mantje en v. Malsen. Dames H: d. J. de Waard, a. W. v. d. Broek en R. Bekker, m. L. Eriks, T. van Gelder en T. Dobbenga: v. M. Lindeblad, C. van Dorp. D. Laman, E, Behr en Graper. NED. CHR. VROUWENBOND. De propaganda-avond van de afdeeling IJmui den van den Nederl. Christ. Vrouwenbond zal Woensdag 22 November a.s. gehouden worden in het Nederl. Herv. Vereenigingsgebouw aan de Kalvérstraat. De bijeenkomst zal voor de pauze gewijd zijn aan huishoudelijke besprekingen en na de pauze zal een der dames-bestuursleden spreken over „Ons leven als Christenvrouw en als Bonds lid." GESLAAGD. Onze plaatsgenoot de heer M. van Ikelen, slaagde aan de Gem. Universiteit te Amsterdam voor het candidaatsexamen Economie. LEGER DES HEILS. Van Zondag 19 November af zullen de samen komsten gehouden in de zaal van het Leger des Heils onder leiding staan van kapitein L. J. J. Egginfc uit Amstelveen. Genoemde kapitein is reeds jaren verbonden aan de kweekschool voor Heils-officieren. waar jaarlijks een zestigtal jonge menschen wordt op geleid tot officier van het Leger des Heils. Donderdag 23 November a.s. zal er een bij zondere samenkomst gehouden worden, welke onder leiding zal staan van kolonel Chr. Rönitz uit Amsterdam. Bericht aan Zeevarenden. Nachtelijke stormwaarschuwingsdienst gestaakt. De nachtelijke seingeving van den Stormwaar- schuwingsdienst te IJmuiden is tijdelijk ge staakt. GRAANAANVOER. Met het van Rosario komexxde Portugeesche stoomschip Luso, 6207 b.r.t., werd gisteren in de haven van Amsterdam een volle lading graan aangevoerd. Het schip, dat reeds op 5 Septem ber j.l. van de laadhaven vertrokken was en in normale tijdsomstandigheden begin October verwacht was, arriveerde dus thans met lVz maand vertraging in de haven van de hoofd stad. SCHEEPSBOUW VOOR. HET BUITENLAND. Aan de Parkkade te Rotterdam ligt momen teel de zeesleepboot Mico, welke gebouwd wei*d voor rekening van de N.V. Aannemingsbedrijf v/h firma T. den Breejen van den Bout te Berg en Dal op de scheepswerf van L. Smit te Kinder dijk. Het vaartuig, dat op gunstig weer ligt te wachten om naar Venezuela te vertrekken, zal met een bemanning van acht koppen op eigen kracht vertrekken naar La Guaira. Aldaar zal het dienst doen bij den aanleg van havenwer ken. welke door Nederlanders worden uitge voerd. Als sleep zal de boot, welke de reis in 35 dagen hoopt te volbrengen, een twee tal z.g. tui- melbakken meenemen, waarvan op een nog een motorbootje is vastgesjord, dat eveneens der waarts zal worden gebracht. Binnen enkele da gen vangt dus een merkwaardige reis aan, welke via Las Palmas gemaakt wordt van een schip, dat slechts uitgerust is met een 350 P. K. Bol nes-Dieselmotor. VLOOTUITBREIDING. Op de Eems vond dezer dagen de gunstig ver- loopen proeftocht plaats van het nieuwe vracht motorschip Oceaan, dat gebouwd werd op de scheepswerf van de Gebi\s. Van Diepen te Wa terhuizen (Gr.) Het schip, dat gebouwd werd voor rekening van kapt. R. T. Tammes te Gro ningen is van het raised-quarterdeektype met een dubbele bodem over de geheele lengte, heeft een deadweight van 560 ton exx meet circa 400 b.r.t. Het. is voorts uitgerust met een Oertz-roer waarmede het op de gemaakte proeftocht zeer gemakkelijk te besturen bleek waarna het tot tevredenheid van den opdrachtgever direct van de werf werd overgenomen. WANNEER STEMPELEN? De stempeluren voor de week van 20 tot en met 25 November a.s. zijn door de verschillende organisaties als volgt samengesteld: Algemeene Nederlandsche Bouwarbeiders- bond van 9.009.20. Algemeene Nederlandsche Metaalibewerkers- bond van 9.259.45. Werkloozenvereeniging van 9.50—10.20. LJmuider Transport Federatie (NA-S.) van 10.30—10.45. Ongeorganiseerden van 11.0012.00. Kleine bonden van 9.009.15. R.K. Bonden van 9.2010.00. IJmuider Federatie van 10.2011.05. Chr. Bond van Fabrieks- en Transportarbei ders van 11.1011.40. Oud-Katholiek Vakverbond van 11.4512.00. COMPETITIE DAMCLUB IJMUIDEN. In de onderlinge competitie van de Damclub IJmuiden begint thans eenige teekening te komen. De eerste helft der competitie is wat de hoofd klasse betreft bijna uitgespeeld. Ligthart en Laros hebben beiden 7 gesp. en 11 punten, terwijl Dukel thans is achter gebleven en het hoogstens tot 10 p. kan brengen, indien hij er in slaagt zijn partij tegen Hühl te winnen. In de eei-ste klas heeft Beets de leiding, echter kan hij gemakkelijk worden gepasseerd door Boon daar deze met pas 7 gespeelde partijen verreweg het gunstigst staat. Boon is ook een speler voor de toekomst van D. C. IJ. Ook Hoek is nog lang niet uitgeschakeld voor een eventueele promotie naar de hoofdklasse. In de tweede klas staat Kuyk verreweg het gunstigst met zijn 10 gespeelde partijen en 15 pnt. Wij laten hieronder den stand van de hoofdklasse volgen. Ligthart Laros Dukel v. d. Heyde Buis Huhl De Jong Kramer gesp gew. rem. verl. pnt. O, en O. voor onze militairen. Kapitein Prent neemt de leiding- Thans staat vast, dat het ontspannings- en ont wikkelingswerk voor onze militairen in goede banen zal worden geleid. Op verzoek zal kapitein Pi-ent als vooi-zitter van het militaire comité optreden, terwijl luitenant De Boer het secretariaat zal waarnemen. Hoewel de leiding nu in militaire handen is, zal evenals tot nu toe met het burgerlijk comité worden samen gewerkt. De plannen van kapitein Prent. De nieuwe voorzitter gaf in de laatste bijeen komst van het C. C. V. O. O. M. zijn plannen als volgt weer: Er zal snel gewerkt moeten worden. Een voet bal-competitie is reeds samengesteld. De wedstrij den zullen reeds spoedig aanvangen. Verder zullen er ook andere takken van sport beoefend worden, zooals turnen', boksen 's zomers athletiek. Ook zullen, zoowel ten Noorden als ten Zuiden van het kanaal twee ontspannings avonden per week gegeven worden, en wel een bioscoop- en een cabaretavond, die beurtelings door de troepen bezocht kunnen worden. De organisatie hiervan zal in eigen handen der militairen komen. Het ligt in de bedoeling van het C. C. V. O. O. M. de financiën te versterken door een paar groote cabaret- en muziekavonden te geven. Het programma zal dan door de militairen zelf verzorgd worden. De eerste cabaretvoorstelling zal een populaire avond worden, de tweede voor ge- noodigen die zelf hun entreeprijs kunnen bepalen. Zal één en ander geregeld zijn, dan ligt het in de bedoeling ook het ontwikkelingswerk krachtig aan te pakken. Zij tenslotte nog medegedeeld, dat binnenkort een militair bureau voor O. en O. zal worden ge- openw, waarmee de nu bestaande districtsbureaux zich direct zullen kunnen verstaan. De leiding hiervan is in handen van het militaire O. en O. dat in nauw contact met het C. C. de belangen van het O. en O.werk voor militairen in de Positie IJmui den zal behartigen. Zondagsdienst der apotheken. De Zondagsdienst der apotheken wordt Zondag waargenomen door de Kennemer Apotheek aan den JVVijk aan Zeeërweg. Deze apotheek is tevens aan gewezen voor den nachtdienst in de komende- week. VAARPLAN KON. HOLL. LLOYD. In verband met de tijdsomstandigheden heeft de N.V. tot Voortz. v. d. Kon. Holl. Lloyd zich genoodzaakt gezien het vaarplan van haar schepen belangrijk te wijzigen. Naar bekend gemaakt wordt luidt het vaarplan thans, onder vooi'behoud; voor de afvaarten naar Brazilië, Uruguay en Argentinië voor de stoomschepen: Montferland van Amsterdam op 20 dezer Sal- land op 28 dezer en de Amstelland op 9 Decem ber a.s. Opgebracht. Het Fin-sche stoomschip Flora-H. 2025 b.rjt., van de bekende reederjj Werner Hacklin te Rafsö, dat van Finland met een lading gezaagd hout op weg was naar een Nederlandsche ha ven, is in de Oostzee door Duitsche strijdkrach ten aangehouden en voor onderzoek naar Swi- nemuende opgebracht. Zeesleepboot Mico vertrokken. De zeesleepboot Mico is Donderdagmorgen met de tuimelbakken B. B. 93 en B. B. 94 van Rotterdam naar naar La Guaira (Venezuela) vertrokken met een Nederlandsche bemanning aan boord. Sleepboot en bakken zijn bestemd om dienst te doen bij den aanleg van havenwer ken aldaar Bemanning Finsch stoomschip Elsie vertrokken. Zooals gemeld is dezer dagen de Finsche hout boot Elsie nabij Terschelling aan den grond ge- loopen en als verloren te beschouwen. De be manning, welke te Terschelling aan land gegaan was, vertrok daarna naar Amsterdam, waar men onderdak vond in het Zeemanshuis aan' het Kadijkspleïn aldaar. Behalve de kapitein, eerste stuurman en machinist, welke achtergebleven waren op het eiland, vertrokken de overige op varenden gistermiddag met de stoomschepen Sigyn (Zweedsch) en Margareta (Finsch) weer naar huis. Genoemde schepen staken in zee met bestemming naar resp. Stockholm Gothenburg, vanwaar zij verder de reis zullen voortzetten. Opbrengst der loodsgelden. De opbrengst der loodsgelden der ultimo Oc tober bedroeg f 24.301 tegen f 82.159 in dezelfde periode van het vorig jaar. Voor de afgeloopen maand was geraamd een bedrag van f 62,500. Over de eerste tien maanden van dit jaar be droeg die opbreixgst f 608.115 tegen f 508.163 over hetzelfde tijdvak van verleden jaar. Voor die pe riode van dit jaar was geraamd een bedrag van f 625.000. Groote diepgang. Het gisteren met stukgoederen naar Batavia vertrokken Nederlandsche motorschip Alcinous passeerde het Noordzeekanaal met een diepgang- van 8.3 meter. Het motorschip Polyphemus, van dezelfde reederjj, hetwelk thans in charter voer voor de Mij. „Nederland", arriveerde in de haven van de hoofdstad met een diepgang van 7.3 Meter. Het schip, dat van Batavia kwam, voerde de vlag en kleuren van de Mij. „Nederland". SINT NICOLAASAVOND D. C. IJ. Op Dinsdag 5 December zal de Damclub IJmui den voor leden en hun dames een Sint Nicolaas- avond organiseeren in Hotel Kennemerhof, BURGERLIJKE STAND. Bevallen: L. van DeemterSchillern, z., Duin- vlietstraat 84, Velsen-N.; M. C. Aldersde Bruin, Westlaan 10, Santpoort; H. KoningSchoon, z.; Tulpenstraat 14, Santpoort; N. J. van der Kolk Minneboo, d., Platanenstraat 42, IJmuiden. Overleden: J. F. Vermeulen 47 j., echtgen. v. J. de Jong, Kievitlaan 23, IJmuiden. Gehuwd: J. Wilderom en H. J. Snooij, Kanaal straat 53, Haarlem; J. Bieselaar en J. Bot, Zijlweg 276 rd„ Haarlem: C. Vrijhoef en M. J. Karsten. Pianciusdw.straat 3, IJmuiden; K. Kolleman en F. van Baarsel, J. v. Heemskexkstx'aat 65, IJmui den; A. J. Antonisse en F. Wagner, de Rijsstraat 31, Haarlem; C. W. Kom en M. G. Tuinzaad, Alphen a. d. Rijn. Ondertrouwd: J. F. van Duffelen, Rooswijker- laan 70, Velsen (N.) en J. H. M. Metzelaar, Wijk aan Zeeërweg 36, IJmuiden, toek. adres: Velser duinweg 190, IJmuiden; R. Dekker, Zeeweg 6, IJmuiden en W. J. C. Sloof, Stationsweg 177, IJmui den; W. Hofman, Ger. Doustraat 65, IJmuiden en N. van Thiel, Stationsweg 163, IJmuiden, toek. adres: A. Zwart, de Ruijterstraat 133, IJmuiden en M. Gorjup, de Ruijterstraat 133, IJmuiden, toek. adres;?; P. C. Wijdekop, Hilversum en A. Brouwer, Wijkerstraatweg 253 rd, Velsen (N.),i toek. adres: Hilversum; D. Wilgenhof, Beverwijk en W E. Glas, Sluisplein 45, IJmuiden, toek. adres: Sluisplein 45, IJmuiden; F. J. F. van der Plas, de Genestetlaan 7, Velsen en H. M. Groeneveld, Da Costalaan 14, Velsen, toek. adres: de Genestet laan 36, Velsen; C. Zeilmaker. Cornelius Drebbel- straat 36, IJmuiden en G. G. van Zoelen, Sluis- ei'.and 56, IJmuiden, toek adres: Bloemstraat 133, IJmuiden; H. Gravemaker, Bloemstraat 90, IJmui der. en E. C. Tol, Braamstraat 5, IJmuiden, toek. adres; v. d. Helststraat 9, IJmuiden. Vragen van raadsleden in de afdeelingen. En het antwoord van B. en W. En het antwoord van B. en W. Hoofdstuk VHI der gemeentebegrooting (On- derwijs, Kunsten en Wetenschappen, heeft den raadsleden aanleiding gegeven tot de volgende vragen: De ingebruikneming van scholen voor de huis vesting van militairen zal uiteraard haar invloed op het onderwijs doen gelden. Wel verdient het, aldus enkele leden, aanbeveling, dat scholen zoo weinig mogelijk worden gebruikt. Bouw van barakken zou, naar een lid meende, overwogen dienen te worden. Een ander lid informeerde nog of de bezetting van de scholen door mili tairen nog eexxige bate voor de gemeente op levert. Ook de verhouding tot het bijzonder onder wijs, waarvoor het openbaar onderwijs als kos- tenmaatstaf geldt, is in de war. Gevraagd werd of Burgemester en Wethouder-s hieraan ook door overleg met de Regeering, reeds aandacht hebben geschonken. Enkele leden infoi*meerden nog, of het uit oefenen van bij functies en het geven van privé- lessen voor onderwijzers onbeperkt mogelijk is. Het gevaar kan dan n.l. ontstaan dat de hoofd functie niet naar behooren kan worden ver vuld. Volgnummer 317. Een lid vroeg hoeveel en welke scholen onder dezen post vallen en welke kosten niet worden vergoed. Volgnummer 353. Eenige leden betoogden de wenschelijkheid der verstrekking van melkvoe- ding op de scholen; ook een wat vroeger begin van de schoolvoeding verdiende aanbeveling. Zou, zoo werd gevraagd, deze verstrekking niet mogelijk gemaakt kunnen worden door bemidde ling van de Zuivelcentrale? Dit lid deelde in dit verband mede, dat de gemeente Amsterdam door middel van de Zuivelcentrale melk voor cent per liter betrekt. In gemeenten als Am sterdam en Rotterdam geschiedt de melkvoor- ziening aan de schoolkinderen dan ook op vrij ruime wijze. Kinderen van beter gesitueerden, die ook een glas melk willen hebben, betalen daar dan eenige centen voor, terwijl de kinde ren van minder gesitueerde ouders dit voedsel gratis kunnen krijgen. Een soortgelijke rege ling ware aok voor deze gemeente in te voe ren. Een ander lid wenschte algeheele verruiming der schoolvoeding en -kleeding onder toezicht van de gemeente. De liefdadigheid zal immers thans zeker te kort schieten. Volgnummer 370. Een lid merkte op, dat de jemeente volgens de wet vei-plicht is een gym nasium in stand te houden, doch van deze ver plichting ontheffing heeft gekregen. Hij meende echter de vraag te moeten stellen of de tij-d thans niet gekomen is, dat ook in onze gemeente tot het stichten van een gymnasium wordt over- egaan, mede gezien het aantal leerlingen dat elders gevestigde gymnasia of lycea bezoekt. Hierbij dient tevens te worden opgemerkt, dat de gemeente er indirect nadeel van ondervindt, dat hier geen gymnasium is gevestigd. Menschen die hun kinderen een dergelijke onderwijsin richting willen laten bezoeken kunnen hierin aanleiding vinden om naar een andere gemeente te verhuizen, terwijl de vestiging van beter ge situeerden er niet door in de hand wordt ge werkt. Voor de bewoonbaarheid van de gemeen te is de aanwezigheid van een gymnasium een element van groot belang. Een ander lid verklaarde het met het boven staande eens te zijn, doch merkte op, dat de jemeente financieel niet bij machte is tot op richting 'van een gymnasium over te gaan. Bo vendien zullen volgens dit lid de uitgaven op dezen post door de stichting van een gemeen telijk gymnasium niet noemenswaard verla gen. Volgnummer 390. Gewezen werd op de om standigheid, dat nog steeds geen schoonheids commissie is ingesteld. Deze leden spraken den wensch uit, tot instelling over to gaan. Een ander lid verklaarde zich daar tegen. met langdurige garantie IjJj, Kantoorboekhandel J. P. Velserduinplein 5, UMUlDfy pe 0 Uit voorraad leverbaar A. V R. O. KALENDERS Een mooi St. Nicolaasgescheni, W1 (Adv ingei^ Inenting tegen pokken, tó bel aange kwal Ie i !ha :£ang' int Vi doe de poiieve i. Zo iijn s' Volgnummer 391. Een lid vroeg of de mogelijk heid bestaat de voetbalclub, die het terrein nabij den Terrasweg bespeelt (R.C. Brederode) een subsidie uit de gemeentekas toe te kennen, daar genoemde club dikwijls haar terrein voor diverse uitvoeringen belangeloos afstaat. Wat B. en W. hierop antwooi'dden vermelden wij hier onder: Door de opperbevelhebber van Land- en Zee macht is bepaald, dat niet meer dan 50 pet. van de aanwezige schoolgebouwen in beslag mo gen worden genomen voor militaire doeleinden. Wordt dit percentage overschreden dan zullen voor de meer benoodigde ruimte barakken wor den gebouwd. Dit percentage is in deze gemeente nog niet bereikt. Voor de ingebruik genomen lokalen en gebouwen wordt een matige vergoeding ontvan gen. De kosten-maatstaf van het openbaar onder wijs, geldende voor de berekening van de inge volge de Lager-Onderwijswet 1920 aan de Bij zondere schoolbesturen uit te keeren vergoedin- gen, zal zeker verandering ondergaan. Wij zijn reeds begonnen een onderzoek dienaangaande in te stellen en hebben het voornemen, zoo noodig met de Regeering in overleg te treden. Aan onderwijzers kunnen door ons geen be perkingen worden opgelegd voor het geven van lessen. Volgnummer 317. Onder dezen post valt het gebouw, waarin is gehuisvest de school van de Neutrale Schoolvereeniging IJmuiden en Omstre ken- Deze Schoolvereeniging komt ingevolge art. 101, 3e lid der L.O.-wet 1920 niet in aanmerking voor vergoeding van de kosten van instand houding. Volgnummer 353. De verstrekking van melk op groote schaal aan schoolkinderen, zooals dat op initiatief van het Centraal Melkcomité Den Haag in enkele gemeenten is ingevoerd, is bij ons College in onderzoek. De verstrekking van schoolvoeding is afhankelijk van de gelden, waarover 't Comité, dat deze schoolvoeding op zeer lofwaardige wijze verzorgt, beschikt. Wij zijn er dan ook van overtuigd, dat het comité indien het over voldoende middelen beschikt, de schoolvoeding zoo vroeg mogelijk zal doen aanvangen. Wij overwegen maatregelen onder de oogen te zien om indien moeilijkheden mochten ontstaan van gemeentewege aanvullend te kunnen op- treden. Volgnummer 370. Wij zijn het eens met het lid, dat verklaarde, dat de gemeente financieel niet bij machte is tot oprichting van een gymna sium over te gaan. Eveneens is juist de opmer king van dit lid. dat door de oprichting van een gemeentelijk gymnasium de kosten geraamd op dit volgnummer, niet noemenswaard zullen ver lagen. Een gemeentelijk gymnasium toch zal alleen worden bezocht door die leerlingen wier ouders openbaar onderwijs voor hun kinderen verlangen. Volgnummer 390. Het ligt in onze bedoeling de samenstelling van de Schoonheidscommissie aan de orde te stellen, na de vaststelling van de in voorbereiding zijnde nieuwe Bouw- en Woning verordening. Een spoedige behandeling hiervan kan tegemoet worden gezien. Volgnummer 391. Toekenning van een subsidie aan de R.C. Brederode is niet mogelijk. Er zijn trouwens meer voetbalvereenigingen, die hun terrein voor andere doeleinden beschikbaar stellen. De directeur van den Gem. Geneesk, zondheidsdienst verzoekt ons te melden, genheid bestaat tot kostelooze inenting pokken: op Maandag 20 November a.s. van 3 totp 5 het bureau van den G. G. en G. D. in huis te Velsen; op Donderdag 23 November a.s. van 3 |W, in het bureau van den G. G. en G. D. te Ik (Wijk aan Zeeërweg 125, hoek Houtman^ rtenso' De inenting woi-dt uitsluitend verricht deren beneden twee jaar, terwijl vereisehL een schriftelijke verklaring van den huj<J tegen de inenting geen bezwaar bestaat. Trouwboekje of geboortebewijs meeneai* J. F. v. d. MEULEN OVERLEDEN, Op 45-jarigen leeftijd is alhier overledento J. F. v. d. Meulen, opzichter bij de Industrie?'. Mabeg te Uti-echt, welke maatschappij de voor de rïoleering heeft ontworpen en houdt bij de uitvoering daarvan. De teraardebestelling zal hedenmiddag 2,Ij- vinden op Westerveld. HINDERWET. B. en W. brengen ter kennis da jemeente-secretarie ter inzage ligt een met bijlagen van P. de Lange te Velsen, or rcor gunning tot het oprichten van een banfe dnu kerij waarin geplaatst zal worden een gag Jijnt op het perceel, kadastraal bekend Velsen, sectie B. no. 706, plaatselijk" Wijkerstraatweg no. 125 te Velsen. Op Woensdag den 29 November, des middags 11 uur, zal ten gemeentehuize geyJr-srkt heid bestaan om bezwaren tegen dit venaj Vooi te brengen en deze mondeling en schriftebj Sval te lichten. Zoowel de verzoeker als zij die bezwaren': ben kunnen gedurende drie dagen voor heli pinazil venvermelde tijdstip op de secretarie derde P meente kennis nemen van de terzake iiig-j P-'i men schrifturen. raet varie èielei pan Vordering van distributie- goederen. Verordening vastgesteld voor de Vesting Holland. fcngru boogt 7,-eek en de dden beta jjsdi janko beslei (der noest tper jéreko sprij Iets t Hei bc De minister van economische zaken na g=r bekend, dat met ingang van heden de plas: bande lijke distributiediensten gemachtigd zijn (pof, z.g. „blauwen igrossiersbon" te waarmerken tij teniar inlevering van een door den bevoegden mill's: r het commandant afgegeven en onderteekend m iraTk ringsbewijs, waaruit blijkt, dat de betioö lïP militaire instantie de op dat bewijs aangege chon hoeveelheid in distributie gebrachte' goeds rkw bij den op het bewijs aangegeven leverarx Groen heeft gevorderd. Voor het geval het vorderen plaats vindt bij k detaillist, die niet over boeken met blauwe p «ra, siersbonnen beschikt, zal de distribü'tiedienst vertoon van het vorderingsbewijs een dergeliji P- bon ter invulling aan dien detaillist verstred f°; De hoeveelheid der gevorderde goederen, i b toegewezen schadeloosstelling en de datum, B gevorderd is, zullen door de militaire autoris rtl ten steeds zoowel in letters als in cijfers a ^oo: inkt op het voi'deringsbewijs worden vermeld. De aandacht zij er voorts op gevestigd, dat taillisten, bij wie goederen zijn gevorderd, zont! tusschenkomst van den distributiedienst gcé :r ren ter vervanging van de gevorderde bij h 3 leverancier kunnen betrekken, indien het bete! ^e' hoeveelheden waarvan het vervoer vrij is (lx dus voor suiker hoeveelheden van 50 K.G minder en voor erwten hoeveelheden van 25 H of minder). De inwisseling van het vorderinp bewijs tegen een z.g. „blauwen grossiersbon" k in dat geval door dien leverancier geschiedt: Voor nadere inlichtingen wende men zich 3 noodig tot de plaatselijke distributiedienstea Ce Bijeenkomst van de Duitsche kolonie te Nijmegen. Vragen van den heer Vorx'ink beantwoord. aterl ïrrli Om Vil Op vragen van den heer Vorrink naar aanleidt! van een bijeenkomst te Nijxnegen van de aldai gevestigd Duitsche kolonie en een op die bijee- komst door een buitenlander gehouden rede, htó vj'i de minister van justitie het volgende geantweoi B'pl Het geldende spreekvex-bod voor buitenland heeft betrekking op openbai'e vergaderingen. D= 14 October 1.1. te Nijmegen gehouden vriendscP pelijke bijeenkomst was niet openbaar, doch alle toegankelijk voor genoodigden. Voorts is hel juist, dat dr. Vogler zich in zijn toespraak heel bezig gehouden met het trekken van vergelijking ta: tusschen Duitschland en de' democratische stale hdi voor wat hun respectieve oorlogskansen betrek Wel heeft de spreker het een en ander mefé? ij deeld over de economische kracht van het Duit1® «jk. Hieruit blijkt, dat een overtreding van het be staande verbod niet heeft plaats gehad. Overig® zal uiteraard dit verbod blijven gehandha®. terwijl de minister voorts van meening is, dat Et- minder gewenscht is, dat in besloten bijeenkcifij^ bezocht door vreemdelingen zoowel als door derlanders, door buitenlandsche sprekers cnderlP• pen van politieken aard worden behandeld. Bij den minister is in overweging omtrent e punt een nadere regeling te treffen. Minister De Geer zegt: Radiorede kwam op M juiste oogenblik. Op vragen van Ridder van Rappard betreffende het tijdstip, waarop de voorzitter van den Raad van Ministers zijn radiorede naar aanleiding van internationalen toestand heeft uitgesproken ne® minister De Geer geantwoord, dat hij zijn radior--^ op Maandag 13 dezer te 1 uur heeft uitgespro^ omdat hem dit het juiste oogenblik scheen. De vraag of niet beter ware geweest zoo de fla ter zich onmiddellijk nadat de regeering voorna* mens was vei*schex-pte militaire maatregelen treffen, tot het Nederlandsche volle had gewe wordt ontkennend beantwoord. ..j Ook voortaan zal de minister indien hij, jf** de wijze, bedoeld in artikel 97, lid 2, der 9ronjS meent de natie ook rechtstreeks per radio nuk inlichten, daartoe het oogenblik kiezen, waarop zulks noodig en mogelijk voorkomt

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2