V „2)e ouyeCuksm KORT VERHAAL ONS KNIPPATROON Radio üdors I K.L.M. zal vier verkeersvliegtuigen bij Fokker bestellen STERDAM 17 November. Naar wij ver- «pn kan zeer binnenkort, als gevolg van de ïfrehert K. L. M. en N. V. Nederlandsche JLtuigenfabriek Fokker gevoerde bespre- r Ap totstandkoming van een overeen- de totstandkoming van een overeen- 'verwacht worden, omtrent welker hoofd- men in principe reeds overeenstemming H bereikt. Deze overeenkomst houdt in dat de K. L. M. Fokkerfabriek opdracht zal geven voor den ?e v van vier geheel metalen, zeer snelle en "fierst moderne tweemotorige verkeersvlieg- i-gen naar een nieuw ontwerp van Fokker, 1 F 24. Zoodra de overeenkomst definitief tot "e gekomen zal met den bouw van het worden begonnen. De machine zal bieden aan 24 passagiers. Met het doel, de werkgelegenheid in Ne erland zooveel mogelijk te bevorderen, zal '5 regeering, teneinde tegemoet te komen in de bijzondere kosten, die aan den bouw S?n en de proefnemingen met een prototype Xbondén zijn, de Nederlandsche Vliegtui gfabriek financieelen steun verleenen. 3o- Endien kan binnenkort een wetsontwerp loet worden gezien, waarin wordt voor- el de K. L. M. een crediet te verleenen voor de financiering van dit nieuwe aan- Estland's president bij Moskou uit de gratie? KOPENHAGEN, 17 November. De Stockholm- sche correspondent van „Politiken" meldt uit Tallinn dat Ulmanis bij de Sovjet-regeering in ongenade is gevallen, daar hij geen afgevaardig den naar de viering van den verjaardag der re volutie had gezonden. Volgens deze berichten heerscht er een binnenlandsche crisis en vinden .spontane" demonstraties plaats ten gunste van een nauwere samenwerking met Rusland. Volgens deze berichten is het niet onmogelijk dat men Ulmanis door middel van een staatsgreep vervangen zal door een machtshebber, die vrien delijker houding tegenover Rusland zal aanne men. (United Press). natuurlijk in dat de minister van Wa- jjn toestemming zal moeten verleenen Tet onderhavige aanschaffingsplan. Aange- dit echter mede tof stand is gekomen on- den invloed van de werkzaamheden der door S ministers van Waterstaat, Defensie, Economi- en Koloniën ingestelde commissie, die regeering van advies moest dienen met betrek- L tot den bouw van vliegtuigmaterieel hier te kan het als vaststaand worden aangenc- lat de minister van Waterstaat zijn goed- g aan dit aanschaffingsplan zal hechten. De K. L. M- zal bovendien gerechtigd blijven om «Mineer zy meent dat zulks in hetbelang van list bedrijf kan zijn, ook tot aankoop van buiten- tendsche vliegtuigen over te gaan. De ontsnapping uit het Huis van Bewaring. De bewaker ontslagen. Naar wij vernemen is thans de bewaker in het 'ivan Bewaring te Haarlem P. B. met ingang jan 1 December eervol ontslagen. 1 Zooals men weet was de heer B. dadelijk na ie ontsnapping van de vijf gedetineerde Doiit- 5'! Ktiers geschorst. Tot 1 December zal hij dan 84 ook geen dienst meer doen. Ofschoon het ontslag op eervolle wijze is ver leend, waardoor de heer B. dus zijn aanspraken op pensioen op den pensioengerechtigden leeftijd iff behouden ligt het in zijn voornemen, van bet ministerieel besluit in beroep te gaan bij het Scheidsgerecht voor ambtenaren. De heer B., die thans 53 jaar oud is, heeft het nootste gedeelte van zijn diensttijd als bewaker In de Rijkswerkinrichting doorgebracht. Van Maart 1938 tot Maart 1939 was hij werkzaam in ie Strafgevangenis te Haarlem en werd daarna op eigen verzoek overgeplaatst naar het Huis van Bewaring. Benarde toestand op geïnterneerd Duitsch schip. Vrees voor muiterij op de „Columbus". VERACRUZ (Mexico) 17 November. De positie van de manschappen aan boord van het geïnterneerde Duitsche s.s. „Columbus", dat te Anton Lizardo voor anker ligt, is weinig benijdens waardig. Het voedsel- en waterrantsoen is zeer gering. Teneinde brandstof voor de motoren van de lichtcentrale te sparen, wordt het gebruik van electriciteit ten zeerste beperkt. De 600 koppige bemanning leidt een bestaan van niets doen in de tropische zon en houdt zich uit verveling bezig met visschen. 29 leden van de bemanning zijn reeds gedeserteerd naar het binnenland; 4 leden zijn ver dronken. Men verwacht dat kapitein W. Dahne zich naar de hoofdstad zal begeven om met het agent schap van de Norddeutsche Lloyd te trachten een regeling te treffen, daar men vreest dat er op het schip muiterij uit zal breken. Naar men veronder stelt is de meest voor de hand liggende oplossing dat de geïnterneerden werk gaan zoeken in het binnenland, bijvoorbeeld in de provincie Chiapas, waar zich vele Duitsche landbouw-kolonies be vinden. (United Press). Een Economische Raad dér geallieerden. Beschikking over elkanders grondstoffen en producten. LONDEN, 16 November. De buitenlandsche ambassades vernamen hedenavond dat Enge land en Frankrijk besloten hebben tot het in stellen van een gemeenschapp elijken economi- schen Raad, Men neemt aan dat dit besluit zal Inhouden dat de twee landen op gunstige voor- marden zullen kunnen beschikken over de grondstoffen, die beiden afzonderlijk opbrengen, ft Frankrijk zal op deze wijze graan kunnen leve- ten en fruit uit Algiers, terwijl Engeland grond- stoffen uit de Dominions en de koloniën ter be schikking van Frankrijk zal stellen. In goed in gelichte kiringen is men van meening dat een Economische staf der geallieerden zal worden taoemd, die vermoedelijk in Londen zal zetelen. Engeland kan verder Frankrijk's positie verge makkelijken door het uitbreiden van credieten, (United Press) Reynaud pleitbezorger voor nieuwe Europeesche orde. LONDEN, 16 November. Volgens betrouw- tare Fransche diplomatieke kringen hebben de besprekingen, welke minister Reynaud te Lon ten heeft gevoerd, tot een belangrijke overeen komst over- zekere concrete maatregelen leid. Daarenboven heeft Reynaud in gesprekken met vooraanstaande Britsche politici denkbeel den ter sprake gebracht, die, wanneer zij ooit verwezenlijkt worden, van groote beteekenis zul- 'f|1 zijn. Toepassing zou, naar neutraie diplo maten hier aannemen, het oorlogsdoel der ge allieerden om uit de oorlogstragedie een nieuwe orde in Europa te doen herrijzen, tot werkelijk- bold kunnen maken. Reynaud's plannen houden in een economische federatie tusschen En-geland en Frankrijk, als do eerste stap naar de vorming van de Vereenigde Staten van Europa. Naar verklaard wordt, zou Reynaud gesproken tobben over de voorbereiding van een Emgelsoh- «ansche tol-unie met een gemeenschappelijke munteenheid voor beide landen en vereeniging van die groote economische bronnen der beide Mies. (United Press) Het Machtige Lied. Overwegwachter krijgt drie weken hechtenis. Vergeten de boomen te sluiten. DORDRECHT, 17 November. De recht bank alhier veroordeelde vandaag een 41- jarige arbeider-rangeerder van de Neder landsche sporowegen tot een hechtendsstraf voor den tijd van drie weken. De man had in den vroegen morgen van 2-2 September j.l. dienstgedaan als seinhuiswachter bij een spoorwegovergang onder Zwijndrec-ht. Doordat hij verzuimd had de spoorboomen te sluiten toen een trein uit de richting Dordrecht naderde, was een landbouwer, die met zijn paard en wagen den overweg wilde passeeren, door den trein gegrepen en zoodanig verwond, dat hij overleed. Ook een jong meisje, dat zich in den wagen bevond, overleed aan de bekomen verwondingen Uit het getuigenverhoor tijdens de zitting op November j.l. was gebleken, dat het dien morgen zeer mistig was geweest. De officier van justitie, die een hechtenisstraf voor den tijd van twee maanden had geëischt, sprak in zijn requisitoir als zijn meening uit, dat verdachte zeer goed had kunnen nagaan of de boomen dicht of open moesten zijn. Auto van Prins Bernhard aangereden. 's GRAVENHAGE17 November. Vanochtend toen Z.K.H. Prins Bern-hard een bezoek bracht aan een gedeelte van het Oostfront van de ves ting Holland, is de hofauto, waarmede hij ge komen was, op een parkeerterrein van achteren aangereden door een militaire personenauto. De chauffeur van de prinselijke auto bevond zich op dat oogenblik naast den wagen. De auto werd licht beschadigd. De militaire auto reed evenwel van den dijk en kwam tegen een betonnen loods tot stilstand De eenige inzittende, een soldaat, liep een hoofdwonde en schaafwonden op. AL CAPONE IN EEN ZIEKENHUIS OPGENOMEN. WASHINGTON, 16 November. Al Capone is ter observatie en voor het ondergaan van een behandeling in een ziekenhuis te Baltimore opgenomen. De aard van zijn ziekte is niet be kend. (Reuter). JAVA—NEW-YORK LIJN Talisse, 15 v. Batavia te New-York. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN Aagtekei-k 15 te San Francisco Boschfontein 16 v. Manilla n. Pacifickust. Djambi 16 van Cebu naar Perz. Golf. door JAAP STIGTER. IER lósse centennog'ns goed kijken ja, het waren er maar vier. Vier koper stukjes in de oude geruite pet. Een was er geworpen van dat verzakte balcon met zijn drogend waschgoed. Een ander kwam uit dat hooge raam met z'n bruinige overgordijnen even was een glimmend kaal hoofd zichtbaar ge weest en de twee anderenja, die kwamen ook ergens vandaan, maar het was niet meer na te gaan, vanwaar precies Het was de belooning voor de deinende klan ken, die zooeven uit dat orgeltje met zijn felle kermiskleuren en vermoeid paardje kwamen jen gelen een oud liedje, ontlokt uit een grijzige papierstrook met gaatjes. Een vergeten deuntje weerkaatste tusschen de hooge gevels van de smalle straat, drong door in de huiskamers met gebloemd behang en huilende kinderen, in stille kamers, waar het beddegoed van „de nette com mensaal" lag te luchten Misschien wist een dienstmeisje ergens met stoffer en blik in de hand nog de woorden en neu riede zachtjes mee, zooiets van: „Het was in dien goeden lentetijd Maar op den hoek van de straat in het gele huis met zijn gebarsten gevel, drie hoog en zoo dicht onder het dak, dat men het gekrab en ge piep van de huismusschen in den vroegen mor gen duidelijk hooren kon.... daar zat in een laag vertrek met tikkenden wekker en ouder- wetsch cylinderbureau een man met grijzende kuif en glinsterenden hoornbril. Zij, die den vorigen avond in de ruime con certzaal van het provinciestadje oorverdoovend geklapt hadden, geklapt dat het leek, alsof een orkaan aanzwol die in stille vervoering ge luisterd hadden naar den man in zwart costuum achter den grooten vleugel zouden er zich mis schien over verbazen, indien zij Gustaaf Cabek in deze eenvoudige en misschien zelfs wat arme lijke omgeving zagen zittenNiet dat Cabek een erg bescheiden man was, maar hij was wel een vriend van het primitieve en wat meer ver klaart: hij was overdreven zuinig. Zoo zuinig, dat hij nooit kon glimlachen om een grapje over een overdreven spaarzamen Schot in het een of an dere blad. Cabek, de virtuoze piano-kunstenaar; de componist tevens van verschillende bekende ge worden liederen, zat aan een wrakke ronde tafel, overdekt door een groot pluche tafelkleed. Op een maagdelijk blank vel papier had hij wat no ten geschreven en juist was het hem, dat een wonderlijk klanken-visioen zich voor hem opende, ofdaar had je dat draaiorgel: „Het was in dien goeden lentetijd"Het potlood viel Cabek uit de hand. Hij uitte een heesche schreeuw, rende naar het raam, rukte dit open en keek naar beneden. Hij zag een goedhartig klein mannetje in de diepte staan naast een kastje-op-wielen met een mager hitje ervoor. De kleine gestalte keek omhoog, glimlachte dank baar en hield zijn pet wat naar voren in de ver wachting van een nieuwe gave. Maar Cabek was in het geheel niet bereid tot zoo'n houding hij zoog zijn longen met lucht en legde in zijn brein reeds een heele serie verre van prettige en vriendelijke opmerkingen klaar, toen Ja, wat er toen gebeurde of om juister te zijn: waarom er niets gebeurde, laat zich niet zoo maar met een enkel zinnetje vertellen. Maar er kwam ineens een ander wijsje uit het orgel, heel oud en versleten eveneens waar de senti mentaliteit duimen-dik oplag. In den tekst herinnerde Cabek zich kwam maneschijn, wat teederheid en het woord droom voor Dat liedje, dat onbeteekenende liedje maakte van den woedenden Cabek ineens een Cabek met een wezenloozen glimlach en leeg-starende oogen. Daar zag hij die vrouw weer voor zich met de tooverachtige amandel-vormige oogen, die smalen, wat cynischen mond en het volle, hel blonde haar. Die avond was het nu al drie of vier zomers geleden? dat zij langs het strand liepen alleen met de lichtende sterren en 't mo notone ruischen der zee. Het was een avond geweest, die misschien wat oppervlakkig scheen en die zijn slotaccoord vond in een klein café met een strijkje uit 2 man mét wilde haardos sen. En zij speelden dit liedje, dit dood-een- voudige lied en toen krulde haar mooie mond en begon zij mee te neuriën. Toen het uit was, moest het strijkje het nog eens spelen en zij klapte zelfs in de handen en zei; „Ik vind dat liedje zoo aardig," Cabek zou onder gewone omstandigheden dit liedje erg zielig gevonden hebben, maar deze vrouw, die hij in den middag zeer toevallig ont moet had, ondermijnde in hem alle critische ge voelens. Hij bromde de melodie tenslotte per soonlijk ook mee en dronk uit de glans van haar wonder-groote oogen Toen vond hij het leven zoo wijd en toover- achtig, toen was hij weinige uren wat doezelig van geluk, van haar stem, haar oogen, de glans van 't haar In de rustelooze, wriemelende menschenme- nigte op het strand, was hij vanmiddag ineens over een paar voeten gestruikeld, omdat hij met het hoofd in den nek tegen het bla.uw van den hemel weer allerlei noten liep te teekenen. Hij verwenschte die voeten op dat moment, doch ineens zag hij een verontwaardigd gezichtje en hij vond het een groot geschenk, dat hij over JONGE MEISJES-JAPON. Patroon 2737. Prijs 25 cent plus 1 cent omzetbel. Men kan deze japon o.m. van een klein ruitje maken, doch ook van effen stof met wit piqué kraagje kleedt dit model vlot. Aardig zijn de dubbele zakjes in driehoeksvorm, terwijl gekleurde knoppen en dito ceintuur de noodige afwisseling brengen. Ben. stof pl.m. 2.55 M. van 1.30 M. Patronen maat 46. Het patroon is van Maandag af gedurende een week verkrijgbaar bij Kennemerlaan 42, IJmui- den en Breestraat 29, Beverwijk. de bijbehoorende voeten had mogen struike len Enfin na een paar neemt-u-mij -nlet-kwa- lijk's" en nog wat heen en weer gepraat ging Ca bek brutaal naast haar in het zand zitten: zoo was het begin geweest. En toen wist hij dadelijk: het is een cynische vrouw, die soms erg opper vlakkig kan zijn, maar zij heeft veel charme. Zij vertelde tusschen twee sigaretten door over haar kantoorwerk, haar leventje. Hoe hem dat boei deEn dien avond: wat was hij zenuw achtig bij dat krantenkiosk je! Zij komt wel - zij komt niet. Zij kwam een kwartier te laat, maar zij was er dan toch. De wandeling over het donkere en verre strand volgde en daarna dat liedje. Zij neuriede het nog zachtkens door tanden heen, toen hij haar naar huis bracht, naar het pension, waar zij tijdelijk met haar moeder logeerde Zoo was die eene, onvergetelijke zomeravond. Den volgenden dag was zij vertrokken elk geval weer naar huis. Hij wist alleen haar voornaam meer niet. Het geluk, de belofte van dien avond lag weer wreed uiteen scheurdvoorbij En nu dit liedje. Cabek hing dood-ongelukkig en in overgave uit het raam bewegingloos. Zijn mond was iets open gezakt. En ineens zweeg dat kastje daar beneden de papieren rol was af- geloopen. Daar was weer het mannetje en die pet. Cabek wroette in zijn vestjeszak. Daar had hij een stuiverwierp hem naar beneden „Een heele stuiver", mompelde de erg zuinige Cabek toonloos, „het is bijna roekeloos. Maar. ik heb veel gecomponeerd en veel muziek ge hoordmaar dit is toch wel het lied in mijn leven, dat mij het meest ontroerd heeft, Langen tijd stond Cabek nog onbeweeglijk bij het raam. Hij hoorde niet meer, dat de orgelman beneden z'n kameraad iets toeriep. „Toe jo zet dat rolletje nog es op. Nog een cent, dan hebben we een klein doosje sigaretten (Nadruk verboden. Auteursrecht voorbehou den.) Drijvende mijn ontploft. DEN HELDER, 17 November. Vanmorgen is te Huisduinen een -drijvende mijn ontploft, doordat deze tengevolge van den stroom tegen de pier, welke voor de vuurtoren in zee uitsteekt, was geslagen. Te Huisduinen werden honderden ruiten, waar onder die van het hotel „Zeebad Huisduinen" ver nield. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Japanners bezetten Fangtsjeng. TOKIO, 17 November (Domei-A.N.P.) in een «legram van het leger te velde wordt mede- gedeeld, dat de Japanners Donderdagavond de J«jd Fangtsjeng hebben bezet, een strategisch Belangrijke grensstad tusschen de provincies «•wangtoeng en Kwangsi. De stad is dicht bij grens van Fransch Indo China gelegen. Ook £®®sia aan de rivier Yam gelegen op 60 K.M. m N.O, van Fangtsjeng is bezet. duitsche vliegtuigen boven Belgisch gebied verjaagd. BUSSEL 16 November (Havas). Twee Duit- Rpi-VÜegtuigen zÜn vanmorgen verschenen op va grondgebied in de buurt van Luik. Belgi- Jachtvliegtuigen hebben de Duitschers tot den "*er genoodzaakt. De agent keek in spanning toe. Zoo dade lijk zou hij de hand leggen op een ge vaarlijk heerschap, misschien wel een lang gezocht en berucht inbreker. Overi gens was deze vrij brutaal, want hij deed net of hij echt ballonvaarder was. Er steeg gejuich op onder de menschen. De luchtvaarder stond in de mand en wuifde. De luchtreis zou een aanvang nemen. Dit was 't oogenblik waarop Dinges meende te moeten ingrijpen. Re soluut pakte hij 't sleeptouw beet. Maar de anderen hadden het sleeptouw juist op dit oogenblik losgelaten en vóór hij het wist zweefde Dinges al hoog in de lucht. Iedereen beneden schreeuwde. Men dacht dat Dinges een staaltje van z(jn moed ten toon spreidde KALtC. PKOGRAMMA ge- ZONDAG 19 NOVEMBER 1939. HILVERSUM I, 1875 en 414,4 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.00 NCRV. 7.45—11.30 KRO. Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek (gr. pl.). 9.50 Nederlandsch Hervormde Kerkdienst. Hierna: Gewijde muziek (gr.pl.). 12.15 Causerie ,De kracht van binnen". 12.35 Gramofoonmuziek. 12.45 Berichten A. N. P. 1.00 Boekbespreking. 1.20 KRO-Melodisten. 2.00 Godsdienstonderricht. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 KRO-Kamerorkest en solist. .45 Harpvoordracht. 4.00 KRO-Kamerorkest. 4.30 Ziekenhalfuur. 4.55 Gramofoonmuziek. 5.00 Ge wijde muziek (gr.pl.). 5.50 Gereformeerde Kerk dienst. Hierna: Gewijde muziek (gr.pl.). 7.45 Be richten. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten. N. P., mededeelingen. 8.15 Vroolijk programma. .15 Gramofoonmuziek. 9.30 KRO-orkest en het Rococo-octet. 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 Epiloog. 11.0011.30 Esperantolezing. HILVERSUM II, 301,5 M. 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 VPRO. 5.30 VARA. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Berichten. 9.05 Tuin- bouwhalfuurtje. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.40 Cau serie „Van Staat en Maatschappij", 9.59 Berichten. 10.00 Zondagsschool. 10.30 Vrijzinnig Hervormde Kerkdienst. 12.00 Cyclus „Verschijnselen van dezen tijd. 12.25 AVRO-Amusementsorkest. 12.45 Be richten A. N. P., Gramofoonmuziek. 1.00 Orgelspel en zang. 1.30 Causerie „Een gesproken mailbrief". 1.50 Gramofoonmuziek. 2.002.27 Boekbespreking. I.30 Bach-cyclus. 3.35 Gramofoonmuziek. 4.00 Cy clus „Onze Weermacht". 4.25 AVRO-Dansorkest en soliste. 4.55 Sportnieuws A. N. P. 5.00 Gesprek ken met luisteraars. 5.30 Voor de kinderen. 6.00 Bravour en Charme. 6.30 Sportpraatje. 6.55 Sport nieuws A. N. P. 7.00 VARA-Kalender. 7.05 Schul dig of onschuldig? 7.30 Het Rosian-orkest. 8.00 Berichten A. N. P., mededeelingen. 8.20 Omroep orkest en solist. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Her sengymnastiek. 9.30 Gramofoonmuziek. 10.00 Rsdiotooneel met muziek. 10.30 AVRO-Amuse mentsorkest en solist. 11.00 Berichten A. N. P. Hierna tot 12.00 AVRO-Dansorkest, soliste en gra mofoonmuziek. ENGELAND, 391 en 449 M. 12.05 Uit Zwitserland: Lichte muziek. 12.40 Het Dowlais United-koor. 1.00 Causerie „Great occasions" .1.20 Berichten. 1.30 Orgelspel. 1.50 Orkest van de Yorkshire koperfabrieken en solist. 2.35 Voor .tuinliefhebbers. 2.50 Het Hallé-orkest en solist. 3.50 Revue-programma. 4.20 Berichten. 4.35 Causerie „What is men? Man in the teaching of Christ". 4.55 Falkman's Apache-orkest en soliste. 5.35 Kinderuutje. 6.20 Berichten. 6.35 Populair concert. 7.20 Causerie „Women in war time". 7.50 Optreden van een solist(e). 8.15 Kerkdienst. 9.00 Liefdadigheidsoproep. 9.05 Uit Parijs: Pianovoor dracht. 9.20 Berichten. 9.35 Selectie uit de operette .Véronique". 10.20 Radiotooneel. 11.05 Epiloog. II.15 Optreden van een solist(e). 11.50 Het Kenil- worth-octet. 12.2012.35 Berichten. RADIO PARIJS, 1648 M. Geen opgave ontvangen. KEULEN, 456 M. 5.20 Havenconcert. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.50 Gevarieerd programma. 9.35 Omroeporkest. 10.35 Volksliederenconcert. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.00 Programma ten bate van het Oorlogs-Wintei-hulp- werk. 1.352.30 Populair concert. 3.20 Verzoek- concert. 7.3513.20 Zie Deutschlandsender. BRUSSEL, 322 M. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.20 Zang en orgelspel. 11.35 Gramofoonmuziek. 11.50 Orgelconcert. 12.20 en 1.302.20 Jules Lambrechts' orkest. 2,50 en .35 Gramofoonmuziek. 4.20 Viool en piano. 5.20 Radiotooneel met muziek. 7.20 en 7.45 Gramofoon muziek. 8.20 Gevarieerd programma. 10.3012.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.20 Gevarieerd con cert. 1.20 Gramofoonmuziek. 12.35 Viool/oordracht- 12.50 José Schnyders' orkest. 1.552.10 en 2.50 Gramofoonmuziek. 3.05 Symphonie-orkest, solist en gramofoonmuziek. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.35 Radiotooneel. 6.05; 7.15 en 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Uitzending voor solisten. 8.50 Radio-orkest. 9.20 Radio-orkest en solisten. 10.3012.20 Gra mofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Populair concert. 9.20 Otto Dobrindt's orkest. 11.20 Berichten. Hierna tot 12.20 Nachtconcert. L8:4fFs2 9v,:jijitax. ia2.aXcR oBUp aR4c-aFw4 M ZEEWEG 374, DRIEHUIS, Tel. 4372 BETERE SERVICE door VAKMENSCHEN. PHILIPS nieuwste serie v.a. 89.—. Ook op conditiën. (Adv. ingez. Medj MAANDAG 20 NOVEMBER 1939. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. NCRV-Uitzending. 8.00 Berichten ANP. 8,05 Schriftlezing meditatie. 8.20 Gramofoonmuziek. (9.30 Gelukwcnschen). 10.30 Morgendienst. 11,00 Christ, lectuur. 11.30 Friesche uitzending. 12.00 Berichten. 12.15 Gra mofoonmuziek. 3.00 Voor tuinliefhebbers. 3.40 Gramofoonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramo foonmuziek. 5.15 Voor de kinderen. 6.15 Gramo foonmuziek. 7.55 Korte toespraak. 8.00 Berichten ANP., herhaling SOS-berichten. 8.15 NCRV-orkest en solisten. Hierna: Toespraak over den arbeid van het A.P.C.-Comité. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Berichten ANP., actueel halfuur. 10.30 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 11,10 Gra mofoonmuziek. C.a. 11.50 Schriftlezing. HILVERSUM II. 301.5 M. Algemeen programma verzorgd door de VARA. 10.00—10.20 v.m. VPRO. 8.00 Berichten ANP., gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Viool en piano. 11.10 Declamatie. 11.30 Gramofoonmuziek. (Om 12.45 Berichten ANP.) 2.00 Zang en orgelspel. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Declamatie. 3.30 Piano duetten en zang met pianobegeleiding. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Gramofoonmuziek. 6.00 Orgel spel. 6.30 Reportage. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.00 VARA-Kalender, 7,05 Voor de niet meer leerplich tige jeugd. 7.25 Gramofoonmuziek. 7.30 VARA-or- kest (met toelichting). 8.00 Herhaling SOS-berich ten. 8.03 Berichten ANP., 8.15 Groninger Orkest- vereeniging, arbeiderszangvereeniging „De Dage raad" en solisten. 9.30 VARA-orkest. 10.30 Populair solistenconcert. 11.00 Berichten ANP. 11.10 De Ramblers. 11.40 Gramofoonmuziek. ENGELAND 391 en 449 M. 12.20 De Boulevai'd Players. 12.50 Radiotoo neel. 1.20 Berichten. 1.30 Het Virtuoso-kwartet. 2.00 Orgelspel. 3.20 BBC-Harmonie-orkest. 3.50 Re portage. 4.20 Berichten. 4.35 Boekbespreking. 4.50 Orkestconcert. 5.20 Kinderuurtje. 5,50 Gevarieerd programma. 6.20 Berichten. 6.35 Radiotoneel. 7,00 BBC-Theater-koor en solisten. 7.20 Radiotooneel met muziek. 7.50 Mededeelingen. 8.20 Variété. 8.40 BBC-orkest, 9.20 Berichten. 9.35 Variété. 10.20 Ra diotooneel. 11.05 Pianovoordracht. 11.35 Dansmu ziek. 12.20 Berichten. RADIO-PARIS, 1648 M. Geen opgave ontvangen. KEULEN, 456 M. 5.50 Hermann Hagestedt's orkest 7.40 en 9.30 Gramofoonmuziek. 10.50 Pianovoordracht. 11.20 Concert. 12.20 Leo Eysoldt's orkest, 1.35 Populair concert. 3.20 Programma ten bate van het Oorlogs WHW. 5.00 Folkloristisch programma. 5.20 3?Of>U^ lair concert. ,7.35 Zie Detitsehlandsender, XJl

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7