IJMUIDEN Verkoop van 10 te HA grond aan Beijnes Haarlem. Raad Beverwijk. Mits de streekplancommissie de bestemming tot industrieterrein goedkeurt. Raad in zi[n nopjes. Tekort op de begrooting 1940 geraamd op f138.000 In zijn gisteravond gehouden vergadering heeft de gemeenteraad op voorstel van B. en W. met algemeenc stemmen besloten tot ver koop van 10 H.A. grond aan de Kon. Fabriek van Spoorwegrijtuigen J. J. Beijnes te Haar lem mits goedkeuring van de hoogere in stanties. De verkoop geschiedt bovendien onder voor behoud, dat de Streekplancommissie voor den IJmond-Noord haar goedkeuring hecht aan de bestemming van dezen grond, gelegen langs den Pruimendijk, tot industrieterrein. Het besluit werd genomen, nadat de raad on geveer anderhalf uur in besloten zitting de voor dracht had besproken en zich door B. en W. vol ledig had laten inlichten. De heer Visser meende er op te moeten wij Zen, dat vroeger wel eens te weinig aandacht werd geschonken aan de vraag van welken aard een nieuwe industrie, die zich binnen de grenzen van onze gemeente vestigde, was. Daarom zijn er nu industrieën, die wel eens „verwenscht" worden. Maar met de industrie van de firma Beijnes zal de gemeente „goed af" zijn. De gemeente Bever wijk doet naar sprekers meening een goede zaak, waarmede hij de gemeente kon feliciteeren. Hij hoopte, dat dit besluit aan beide partijen ten goede zal komen. De heer VanDoorn (R.K.) feliciteerde B. en W. met de totstandkoming van dit plan. Hij bracht het College dank voor het vele werk en hulde voor het succes, waarmede dit werk be loond. De heer S t e y n (V.D.) achtte het juiste oogen- blik om gelukwenschen uit te spreken nog niet aangebroken. Het ten aanzien van de Streekplancommissie gemaakte voorbehoud, kon volgens den heer Steyn „nog wel wat voeten in de aarde hebben". Het voorstel van B. en W, kwam er natuurlijk met vlag en wimpel door. De Algemeene Onderstandscommissie Wederom heeft de gemeenteraad zich bezigge houden met de benoeming van vijf leden van de Algemeene Onderstandscommissie. In de vorige vergadering kon de raad het met B. en W. niet eens worden over de voordracht. Er was een nieu we voordracht verschenen, waarin enkele wijzi gingen waren aangebracht. De heer Visser was het ook nu nog niet eens met de basis van samenstelling, die hij in ver band met een werkelijke evenredige vertegen woordiging gaarne breeder had gezien. Zijn voor stel om de commissie met twee leden uit te brei den lichtte hij uitvoerig toe. Daarin merkte hij o.m. op gaarne te zien, dat de dienst voor Sociale Zaken maar weer gereorganiseerd werd in Maat schappelijk Hulpbetoon met medezeggingschap van de volksvertegenwoordiging. De rechten van de commissie achtte spr. al zeer gering. De heer Visser drong er op aan de commissie uit te breiden en bij de benoeming spreker's fractie, gesteund door 800 kiezers, daar bij te willen gedenken. Ook de heer R ij k e n s was een voorstander van de „breedere basis" en de heer Rollenberg wilde „jong bloed" in de commissie hebben. De heer Vink constateerde, dat de heer Vis ser er een politieke commissie van wil maken, hoewel hij B. en W. juist verweet, dat zij de poli tiek in de commissie halen. Een commissie van vijf leden, deskundigen op dit gebied, achtte spr. voldoende. Na langdurige besprekingen werd het voorstel van den heer Visser tot uitbreiding der commissie met 7 tegen 9 stemmen verworpen. Tegen stemden de R.K. en de SD.A.P.. wat den heer Visser in spireerde tot de opmerking: „De coalitie heeft haar werk gedaan". In de commissie werden benoemd de heeren N. J. Out (aftr.), A. Wernke (aftr.), mevr. W. J. HuenderBosch, W. Niesten en Dr. A. Vis. R.K. Jongensschool aan den Galgenweg wegens uitbreiding van het aantal leerlingen en tot toe kenning van een vergoeding ten behoeve van de aanschaffing van leermiddelen voor de in het Sanatorium „Heliomore" te Wijk aan Zee geves tigde bijzondere school. De begrootingen. Bij wijze van dessert werden den raad aangebo den de begrootingen, dienst 1940 van de gemeen te, het grondbedrijf, het gasbedrijf, het slacht- huisbedrijf, het bedrijf openbare werken en van den ophaal- en stortingsdienst. De voorzitter deelde mede, dat het eind bedrag van de begrooting f 1.804.678.16 bedraagt. O.m. zijn geraamd bedragen van 5034.van het Rijk als tegemoetkoming in de aflossing van de in 1933 aan de toenmalige gemeente Wijk aan Zee en Duin verleende Rijksbedrage, 50236.als extra bijdrage uit het Werkloosheids-subsidie fonds en ƒ95700.— als bijdrage uit de belastin gen. De onderstand van het Rijk wordt voor 1940 geraamd op 138000. De heer Visser brak een lans voor de inwil liging van een verzoek van den architect J. Klomp te Heemskerk, om bij eventueele nieuwe voor schotleening aan de Woningbouwvereniging „Goed Wonen" de verplichting op te leggen aan hem het verschuldigde honorarium voor vroeger gemaakte plannen uit te betalen. Spr. meende dat de gemeente de moreele verplichting heeft althans werkelijk gemaakte onkosten terug te betalen. Zoo niet, aldus dreigde spr., dan zou hij nooit of nimmer zijn stem aan eenig plan van „Goed Wonen" geven. Wethouder Van Dok herinnerde er aan, dat den architect daarvoor destijds een bedrag van 300.— is aangeboden. De man heeft om zoo te zeggen den vogel over het touwtje laten vliegen door op dit aanbod niet in te gaan. Nu, na 13 jaar, gaat het volgens den wethouder niet aan daartoe alsnog een poging te ondernemen, voor al niet, omdat de omstandigheden gewijzigd zijn. Alle verhoudingen zijn veranderd. Het slot van het liedje was, dat het stuk terzijde werd gelegd De Beverwij ksche gemeenteraad zal in de vol gende vergadering voor de eerste maal in zijn nieuwe samenstelling voltallig zijn. De geloofs brieven van den heer J. P. G. Nijssen, die den oorspronkelijk voor den heer J. L. F. Post bestem den zetel zal innemen werden goedgekeurd. Nijverheidsonderwijs. Verder benoemde de raad tot leerares in tijde- lijken dienst aan de gemeentelijke huishoud- en industrieschool in de vakken kinderverzorging en opvoeding mej. A. Seel; in vasten dienst tot leera res in de vakken linnennaaien, costuumnaaien, verstellen enz. mej. K. C- Liefhebber en tot leeraar in tijdelijken dienst aan de gemeentelijke nijver heidsavondschool in de vakken natuur- en werk tuigkunde en electrotechniek de heer P. Krab bendam. Kasgeldvoorzieningen. Ter voorziening in de behoefte aan kasgeld voor 1940 besloot de raad met de N.V. Bank voor Nederlandsche gemeenten te 's-Gravenhage voor het jaar 1940 'n rekening-courantenovereenkomst aan te gaan ten bedrage van 637.500.— en hen te machtigen al naar gelang de omstandigheden dit zullen vorderen, één of meer onderhandsche kasgeldleeningen aan te gaan tegen een rente van ten hoogste 1 pCt. boven het promesse-disconto der Nederlandsche Bank met dien verstande, dat het gezamenlijk bedrag, dat te eeniger tijd zal zijn opgenomen, nimmer het bedrag van 800.000 zal overschrijden. Besloten werd tot kostelooze overneming van de Kastanjelaan van de N.V. Epicor I te Over- veen. Alarmeering. Het voorstel tot het toestaan van een crediet groot 2200voor de aanschaffing van sirenes voor den luchtbeschermingsdienst ontmoette geen bezwaren. Verscheidene leden drongen er op aan de sire nes zoodanig op te stellen, dat zij in de geheele gemeente kunnen worden gehoord. In dit verband bepleitte de heer Rijkens de plaatsing van een sirene in Wijk aan Zee. Grondruiling. Op voorstel van B. en W. werd besloten met de N.V. Stichting tot Exploitatie van Natuurvrien denhuizen een grondruiling aan te gaan van een terrein gelegen aan den Waterleidingweg te Wijk aan Zee, groot 2 H.A. 27 A. 11 c.A. De gemeente ontvangt daarvoor in ruil een terrein aan den Waterleidingweg en de Zeestraat ter grootte van 2 H.A. 37 A. 25 c.A., bestemd voor den aanleg van een weg. Hamerstukken. Aangenomen werden de voorstellen tot beschik baarstelling van de benoodigde gelden voor aan schaffing van leermiddelen ten behoeve van de Herdenking van den Internationalen Vrouwendag. Rede van mevr. Barbiers-—Seelemieijer. Gisteravond hield de plaatselijke afdeeling van de Sociaal-Democratische Vrouwenclub ter ge legenheid van den Internationalen Vrouwendag een openbare vergadering in het gebouw „Adrichem". Na een muzikale inleiding, van mej. Romunde en den heer Visser (piano), was het- woord aan mevrouw Barbiers— Seelemeijer. Wanneer wij stilstaan bij de ellende van dezen tijd, aldus spreekster voelen wij dit heel scherp omdat wij als socialisten niet bij machte zijn geweest dit onheil te voorkomen. Wat nu gebeurt stemt ons tot nadenken omdat wij daar mede schuld aan hebben, omdat wij, toen de kans er was om het gevaar te keeren, misschien niet genoeg gestre den hebben voor het socialistische beginsel. Er is zelfs een tijd geweest dat wij de meening koesterden de maatschappij voor onze kinderen in orde te hebben gemaakt. En nu blijkt bij de steeds aanhoudende werkloosheid ook nog de droeve noodzakelijkheid te bestaan, dat diezelfde kinderen onder de wapenen moeten komen. In de jaren van 1923—1925 groeide het aantal strijders voor het sociaal beginsel sterk, terwijl nu slechts de oude kern is overgebleven. Mevr. Barbiers schreef dit toe aan het ontbreken van den geest die de oude voorvechters bezielde. Die geest van socialistisch leven en denken zal moe ten terugkeeren wil er een betere socialistische samenleving komen. De hervorming naar een betere wereld zal jaren duren, maar wij weten, aldus spr., dat eens de dag zal komen, dat wij als socialisten naast elkander zullen staan en zegevieren in den strijd voor een betere wereld. Laat ons hiertoe, aldus eindigde mevr. Barbiers, niet versagen en hoog houden ons ideaal. Na de pauze deelde mevr. Kemp mede, dat op Dins dag 28 November een lezing in het gebouw „Adrichem" zal worden gehouden over het on derwerp „Fascisme, doel en wezen". Hierna voerden enkele den een propagandis tisch stukje op, getiteld „Schijn en werkelijk heid". Tenslotte zong een dameskoortje onder leiding van den heer Potgieser op voortreffelijke wijze .Het Angelus" en „Het viooltje" van Cath. van Rennes. Nieuwe Brigade-commandant benoemd. Als opvolger van den heer J. Boonstra is be noemd tot commandant van de brigade der Kon. Marechaussee alhier de heer P. van Breukelen, thans opperwachtmeester te Wij he. ST. NICOLAASFEEST IN „ADRICHEM". Op Maandag 4 December organiseert de Soc.- Democratische Vrouwenclub voor de kinderen van de leden van de moderne bonden een St. Nicolaas- feest in gebouw „Adrichem". Het feestje begint om 4 uur en is voor kinderen van vier tot tien iaar. ZANGLUST GAAT EEN REVUE SPELEN. Het mannenkoor „Zanglust" zal zijn eerste win- terconcert geven op Dinsdag 12 December in het Kennemer-Theater. Zanglust" concerteert voor de pauze, daarna zal een revue worden opgevoerd, getiteld „Con fetti", samengesteld door den heer Jan de Roos Jr. Met de instudeering van deze revue is reeds een aanvang gemaakt. Langs de Lijn. DONDERDAG: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen, -10.30 Parijs, 12.05 Diver sen, 12.20 Brussel Ned„ 2.20 London Reg., 4.20 Parijs, 4.35 London Reg., 5.20 Brussel Ned., 6.05 Radio P.T.T. Nord, 6.20 London Reg., 7.20 Radio P.T.T. Nord, 7.50 Diversen, 8.20 London Reg., 9.00 Keulen, 10.20 Brussel Ned., pl.m. 10.35 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 10.35 London Reg.. 1.20 Nationaal programma, 10.45 London Reg. Lijn V; Diversen. Hollaiidsche Maatschappij van Landbouw. Tegen opheffing van de kalverschetsen. Gisteravond hield de Hollandsche Maatschap pij'van Landbouw afdeeling Velsen en omstre ken een ledenvergadering in hotel Ter Burg. De voorzitter de heer G. Hannema. heette de aan wezigen welkom en zeide, dat het noodzakelijk was deze vergadering te houden in verband met een schrijven van het hoofdbestuur waarin ge vraagd werd of de leden zich uit willen spre ken voor een al of niet handhaving van de Kal- verteelt-regeling. Na het lezen der notulen dooi den secretaris, den heer A. J. Schaap werden de ingekomen stukken behandeld. Hierbij was een schrijven van de afdeeling Assendelft, waarin steun werd gevraagd van de afdeeling Velsen om in genoemde gemeente te komen tot de oprich ting van een lagere Landbouwschool. Tot dit doel is een vergadering gehouden, waarin de heer Schaap, afgevaardigde van de afdeeling was en waarvan hij verslag uitbracht. Daar de afdee ling Velsen echter van meening was, dat indien er een lagere landbouwschool wordt opgericht Be verwijk hiervoor gunstiger gelegen is, heeft zij besloten alles in het werk te stellen om indien mogelijk deze school dan -in Beverwijk te krij gen. Hierna bracht de kascommissie bij monde van den heer J. Joor verslag uit, waaruit bleek, dat de boeken en bescheiden alle in de beste orde waren bevonden, zoodat den heer J. Vessies décharge werd verleend. In de kascommissie voor het boekjaar 1940 werden de heeren J. v. d. Sluis en Markerink gekozen. Als volgend punt stond op de agenda het bepalen van het stand punt der afdeeling over het al of niet handhaven der kalverteelt-regeling. Nadat over het voor en tegen van deze zaak een uitvoerige discussie ge houden was, werd na stemming besloten zich te gen de opheffing van de kalverschetsen te ver klaren, echter met bijvoeging van het voorstel om het aantal kalverschetsen met 15 pet. uit te breiden. Bij de rondvraag werd een geanimeerde discussie gehouden over de vraag of het nood zakelijk was zich tegen de bestaande regeling van het blokgeld bij de grasveilingen te kanten. Uit de stemming, die hierover gehouden werd, bleek echter, dat de vergadering in de opheffing hiervan geen verbetering zag, zoodat geen stap pen in deze richting zullen worden gedaan. HOE LEVEREN WIJ DE MELK AF. De Vereeniging van Oud-Cursisten van de Landbouw Winteravondschool zal Dinsdag 28 November een ledenvergadering in de zaal van het veilinggebouw „Kennemerland" houden. Spreker voor dezen avond is de heer De Graaf uit Assendelft over het onderwerp „Hoe leveren wij de melk af". PENSIOENFONDS VOOR DE HOOGOVEN- ARBEIDERS. De plaatselijke afdeeling van den Algemeenen Nederlandschen Metaalbewerkersbond zal op Vrij dag 24 November in gebouw „Adrichem" een le denvergadering houden. De heer K. S. G. Blauw, secretaris van de directie van de Kon. Ned. Hoog ovens en Staalfabrieken te IJmuiden zal in die bij eenkomst een lezing houden over het pensioen fonds voor de aan de Hoogovens verbonden arbei ders De cultuur van Rotsplanten. Interessante lezing voor de Studieclub. De Tuinbouw Studieclub „Beverwijk en Om streken" hield gisteravond iin het veilinggebouw ,,'t Centrum" een ledenvergadering, waarvoor flinke belangstelling beston-d. De firma A. A. Vol- iebregt te Honselaarsdijk had ter opluistering van deze vergadering een groot aantal fraaie soorten chrysanten geëxposeerd. De vergadering stond wegens ziekte van den voorzitter, den heer R. W. A. Muyen, onder lei ding van den heer G. van der Wel, die in zijn ope ningswoord een woord wijdde aan de nagedach tenis van den heer J. Schoehuis, bestuurslid van de vereeniging. De vergadering hoorde de waar- deerende woorden over den heer Schoehuis staan de aan. Voorts bracht spr. dank aan de fa. Volle- bregt en de andere inzenders voor de fraaie in zendingen. Na vaststelling der notulen hield de heer A. van der Veldt chef van den tuin Tubergen te Haarlem een lezing over het onderwerp „Rotsplanten". Het begrip rotsplanten, aldus spr., is tamelijk groot, omdat hiervoor vrijwel alles gebruikt wordt, maar het is toch begrensder dan men misschien wel denkt, want onder rotsplanten wordt verstaan heesters, die in bergachtige streken gevonden wor den. Deze collectie is buitengewoon uitgebreid. De laatste jaren is de vraag naar rotsplanten afgenomen en dit jaar was het zelfs slecht. Enge land is de grootste afnemer, doch de export naar dit land is reeds sterk ingekrompen. Dit jaar werd vrijwel niets uitgevoerd. In ons land is de handel in rotsplanten niet al te best; voor de betere soor ten bestaat hier zelfs bijna geen belangstelling. De allerbeste en meest bekende rotsplant is wel de Edelweiss, aldus spr. Deze plant wordt hoofd zakelijk in de Alpen gevonden, echter in lang zoo groote hoeveelheden niet meer als vroeger. Het tourisme heeft hieraan de meeste schuld. Van Edelweisz bestaan zeer veel soorten. Een van de nieuwste soorten komt uit het hooggebergte in Azië. Rotsplanten te kweeken is vrij gemakkelijk en als het eenigszins mogelijk is worden de planten an stekken gekweekt. Hierna liet spr. een groot aantal soorten en variëteiten van rotsplanten de revue passeeren. Breedvoerig werden van deze soorten den groei en andere bijzonderheden uit een gezet. Een groot aantal meegebrachte foto's diende hierbij ter illustratie. Eveneens had de in leider een aantal levende planten meegenomen, waaruit duidelijk bleek hoe uitgebreid deze cultuur is. Men vindt o.a. ook veel soorten primula's on der de rotsplanten. Door onderzoekers zijn deze gevonden o.m. in Tibet en het Himalaya-gebergte. Ook in de Alpen groeien buitengewoon mooie primula's. Bij de rotsplantencultuur hebben veel factoren de overhand, want van samenstelling van den grond, klimaat enz. hangt zeer veel af. Van ele planten, die in de bergen zeer mooi groeien, is het nog nooit gelukt om deze in cultuur te bren gen. De goed gedocumenteerde lezing werd met groote aandacht gevolgd. Het warm gestemde dankwoord van den voorzitter voor deze interessante lezing was dan ook zeker verdiend. Bij monde van den heer G. Boon heeft de jury, die bestond uit de heeren C. de Reus, B. Broeze en G. Boon, de uitslag van de keuring der inzen dingen medegedeeld. De narcissen van den heer A. Martens verwierven 9 pnt„ Chrysanten en een vaas fresia's van den heer C. Bak werden beide 10 pnt. toegekend; de heer D. van der Wel verwierf voor zijn inzending cyclamen en azalea's 8<A pnt. Nerine Corascano Major van den heer G. an der Wel werd 10 pnt. toegewezen. De Chry santen van de fa. Vollebregt, die buiten mededin ging had ingezonden, kregen een eervolle vermel ding. In groep B verwiex-f mej. Kampman met een fantasiestukje 10 punten. In principe werd hiex-na besloten een collectie in te zenden op de tentoonstelling, die in begin Februari alhier wordt gehouden. Na de rondvraag werd deze geanimeerde en leer zame vergadering met een dankwoord voor de op komst gesloten. Goed jaar voor de Amateur- fotografen. Uitslag van den onderlingen wedstrijd. De Bevex'wijksche Amateurfotografenvereeni- ging hield gisteravond in het Ned. Hex-vormde Ver enigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat haar 15de jaarvergadering. Dit feit releveerde de voorzitter, de heer G. Broertjes, in zijn openingswoox-d. Na vaststelling der notulen bracht de secx-etaris, de heer A. Hartong, het jaarverslag uit, waarin de hoogtepunten van het afgeloopen vereenigingsjaar werden gereleveerd. Het ledental bleef vrijwel ge lijk De fotocollecties waren in vex-gelijking met vo rige jaren minder in getal. De samenwei'king tus- srhen de zustervereenigingen was ook in het afge loopen jaar weer uitstekend. Het financieele verslag sloot met een batig saldo. De kascommissie had de boeken en bescheiden van den penningmeester in orde bevonden, zoodat de zen décharge yverd verleend. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden, de heeren G. Broertjes, H. Gon- nerman en G. Vex-hagen, bij acclamatie herkozen. Hierna gaf de voorzitter een exposé van het pro- gramma, dat voor de volgende maanden is vast gesteld. Daarna werden de uitslagen van den on derlingen wedsti-ijd, waarvoor N.V. Focus als jury optrad, medegedeeld. De wisselplaquette werd dit- xnaal gewonnen door den heer P. Kleyne te As sendelft. In de Meesterklasse behaalde de heer Broertjes twee tweede en één derden prijs. De heer P. Kleyne verwiex-f in de klasse gevorderden drie eerste prij zen, de heer P. van Venetiën één tweeden en twee derde prijzen en de heer G. Boeke een derden px-ijs. In de klasse beginnenden werden den heer J. A. Piex-ik, twee eerste prijzen toegekend, den heer C. van Staalen een eerste en twee tweede prijzen en den heer G. Vex-hagen eveneens een eer sten en twee tweede prijzen. De heeren J. A. Pierik en C. van Staalen wer den naar de klasse gevorderden bevorderd. Na deze mededeelingen heeft de vergadering tot slot dx-ie foto-collecties bezichtigd nl. een Russi sche en twee Bondscollecties van gehouden wed strijden met vrij onderwerp. Hiex-na volgde sluiting. Bloembollen in de gazons. De dienst van Openbare Wex-ken, die zooveel :oede zorgen besteedt aan onze openbare plantsoe nen is aam het planten van bloembollen geslagen. In de gazons in de Breestraat worden de pex-ken gereed gemaakt en de bollen aan den schoot der aarde toevertrouwd. Zij zullen naar wij hopen in het vroege voorjaar onze hoofdstraat tooien met kleurige lenteboden. VOETBALPROGRAMMA VAN DEN N.A.S.B. Voor de competitie van den N.A.S.B. zijn voor 3. Zondag vastgesteld de wedsti-ijden Zwaluwen- Eendracht en Zwaluwen 2Eendracht 2 Het eerste elftal van Zwaluwen is als volgt sa mengesteld: Doel: H. Steenbeek Achter: J. van Tiel, M. de Reuver. Midden: A. Kooiman, K. de Reuver, N. Adelaar. Vóór: C. de Wit, R. Hennen, A. Steenbeek, A. de Reuver, H. Dubbeld. WIJK AAN ZEE ST. NICOLAASFEEST. De Commissie voor het St. Nicolaasfeest is zeer tevreden over den gang van zaken. Na de geldinzameling op lijsten bleek het mogelijk een even groot opgezet feest te organiseeren als het vorige jaar. Het wordt gehouden in het café van den heer De Boer voor kinderen van 5 tot 14 jaar. De bedoeling is dat op Woensdag 29 Novem ber allen zich om 1 uur bij den driesprong' op stellen, waar de Sint per auto arriveert, zijn paax*d bestijgt en (voorafgegaan door de muziek vereniging Arion) een rondgang door het dorp maakt. De route is Vex*lengde Voorstraat, Voor straat. St. Odulphusstraat, Zwaanstraat, Julia- naplein, Voorstraat, café De Zon. Omdat er bijna 300 kinderen zijn, worden er twee groepen ge vormd, de kleintjes hebben feest van 2 tot 4, de grootere gaan na den optocht eerst naar huis en komen van 4 tot 6 uur. In de pauze brengt de Sint een kort bezoek aan het oude mannen- en vrouwenhuis. Medewerking verleent weer de heer Reek uit IJmuiden-Oost met zijn poppenkast, die tevens als goochelaar de kinderen zal vermaken. Het onderwijzend personeel heeft zijn mede werking reeds toegezegd. GEEN ANIMO VOOR GASMASKERS. Bij navraag bleek ons, dat men op het post kantoor alhier nog geen enkel gasmasker heeft verkocht. HEEMSKERK (Of. Des nachts lichte vorst, over^ tuur boven het vriespunt. tendmist, overigens nevelig ."i wolkt, droog weer. zwakke tol uit zuidelijke richtingen. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden BAROMETERSTAND Hedenmox-,gen 9 uur Neiging: Stilstand. OPGAAF MAGAZIJN T Bin Kanaalstraat 86 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN. Donderdag v.m. 0.25 uur; n. Vrijdag v.m. 1.12 uur; n.m. Zaterdag v.m. 1.49 uur Een zware verkeytju geneesc men spoedig door en inademing van 0^ Pot 50. Doos 30 ct. Bij Apoth ampo daar je Vai (Adv ing^ Nicolaasfeest voor de alhier gelegerde niet onopgemei-kt te doen voorbijgaan, fr-! echter geld noodig, weshalve het corr? maals een beroep doet op de ingezetenen hoe klein ook, is welkom en kan gestori »j giro 255980 of afgedragen worden bij denï meester van het plaatselijk comité: Dr v- dag" sche i deze duren vaard Bitftr tan 1 «orde het in berlai (10® ons d Tolgei beslui gegev Chan opeen Attleen „Steil plaatselijk comité: Dr. wi Groot, Wijnoldy Daniëlslaan 14, Santpor Urker botter aan groot gen Jfj ontsnapt. Mijn ontplofte op 40 metei aÜJ nartro „ebt i ©derg: Chan teleend jlensc. schen iaarbi] lerens lette m Haard bepaal jner veil iordei der cc aaakt tassch tentie mjnei te ge beken. De botter U.K. 1, die vannacht, erd ten de lichtbrulboei van IJmuiden,^ visschen was, is aan een groot gevaa.» snapt. Een mijn, die vermoedelijk in het ntt recht gekomen was, ontplofte op een als van circa 40 meter achter den botter, Door de zware explosie, die een ge^Sinex waterzuil omhoog deed spuiten, 7 scheepje ruim 3 meter uit het water Door den hevigen schok van het terugval raakte het zwaar lek en is te IJmulda demi; binnenhaven aan den grond gezet. Ntn «rooi nen is het door het avontuur kwijtgerij - werd niemand gewond. mi geen VERWACHTE VISCHAANVOER. Tbuisstoomende voor de Donderdagnxj herin T™' |j f™ Atta jinge Britst Haarlem IJM 9. Vangst: circa Alma, IJM 44. Vangst: 115 m. schelvisch gestripte radio, 140 m. dicht radio, 25 en platviseh, 20 m. varia, 90 m. braadscitt Totaal 455 m. bootc mens voon van Propagandafilmavond voor den Ned. Blindenbond. In de zaal van café „Flora" werd door de afdee ling van het „Witte Kruis" een filmavond gehouden welke speciaal bedoeld was als propaganda voor den Nederlandschen Blindenbond. De avond werd geopend door den secretaris, den heer P. v. Tuinen die den spreker van den avond en het talrijke publiek welkom heette. Hierna nam de heer v. d. Berg, propagandist van den Ned. Blindenbond, het woord. Spreker besprak- de verbeteringen der blindenzorg welke in den loop der jaren tot stand was gekomen. Vervolgens declameerde spreker eenige verzen van Adama v. Scheltema. Tijdens de film welke hierna gegeven werd deed zich een onaangenaam intermezzo voor. De eigenaar van het café bleek niet in bezit te zijn van een spe ciale bioscoop-vex-gunning welke voor Heemskerk noodig is, zoodat op last van de politie de film moest worden stopgezet. Later op den avond, toen het publiek geruimen tijd met wat anders was bezig gehouden, kwam alsnog een vergunning en kon het verdere gedeelte van den avond worden afgewerkt. In de lange onvrijwillige pauze werd propaganda gemaakt voor de z.g. „blindencoiu-ant". A. D. O. Het programma voor Zondag luidt: A. D .O. Vitesse, 2 uur; E. S. V. 1—A. D. O. 2, 2 uur; A. D. O. 3W. S. V. 2, 2 uur; G. V. O. 3A. D. O. 4 2 uur; V. V. E. a—A. D. O. a, 12.30 uur; G. V. O. b— A. D. O. b, 1.15 uur; Vitesse cA. D. O. d, 12 uur. PERSONALIA. Ixi plaats van den heer A. van Woesik is met ingang van 1 Januari tot kassier van de R.K. Coöp. Boerenleenbank benoemd de heer R. Been tjes Bzn. SANTPOORT De; BINNEN VAN DE HARINGVISSCHER! U Te IJmuiden zijn binnen van de 'nr Duits scherij de loggers: KW 43, mét 27 kisten verse he haring; KW 5, met 37 100 kisten versche haring en SCH 250 last en 400 kisten versche haring. VERTROKKEN NAAR DE HARING. VISSCHERIJ. De loggers KW 124, KW 70. KW 101, Kï KW 2. KW 159, KW 55, KW 95 en KW 5 naar de haringvisscherij vertrokken. Marktprijzen en Besomming# (Versche visch). IJmuiden, 22 Nov.!) Tarbot 190170 ct. per K.G. Tong 190180 ct. per K.G. Heilbot 130—116 ct. per K.G. Groote schol 4237 per 50 K.G. Middel schol 42 per 50 K.G. Zetschol 37 per 50 K.G. Kleinschol 3816.50 per 50 K.G. Schar 83 per 50 K.G. Tongschar 3823 per 50 K.G. Poontjes 72.50 per 50 K.G. Groote schelvisch 2518 per 50 K.G. Middel schelvisch 2112.50 per 50 KG, Kleinmiddel schelvisch 1710.50 per 50" Kleine schelvisch 128.10 per 50 K.G. Gx-oote gul 1614 per 50 K.G. Wijting 6.601.90 per 50 K.G. Makreel 13.50—8.70 per 50 K.G. Versche. haring 118.80 per 50 K.G. Kabeljauw 6236 per 125 K.G Vleet 32.20 per stuk Leng 1.700.90 per stuk Kooivisch 1.100.60 per stuk Rog 12.5011.50 per koop Steurharing bestemd voor export: f lo# kantje. Steurharing voor het binnenland f 1&'» kantje. Loggers met versche haring: SCH 118 f 1100 SCH 47 f 540. Logger met pekelharing KW 69 f 426. heeft MOOIE REIS VAN DE KW De logger KW 43, welke te IJmuiden binK- J met 27 last en 420 kisten versche haring,^ prachtige reis volbracht in een week. De «-3 haring bi*acht f 4540 op. Bij den huidigen pi-! de steurharing kan de totale opbrengst va reis geschat worden op f .13000 a f 14000. AGENDA VOOR BEVERWIJK WOENSDAG 22 NOVEMBER huxor Theater, Breestx-aat: „De Gorilla resteer Bulldog Drummond", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: WOENSDAG 22 NOVEMBER Gemeentelijke Concex-taal: Ledenconcert Palace Familie Cinema: „Wie is de vaofc- .Doctor Sijn", 2 en 8.15 uur. - geert-»l he! ST. NICOLAASFEEST VOOR DE MILITAIREN Het alhier gevestigde Comité voor Ontspanning, dat dank zij den steun der ingezetenen reeds veel voor de militairen kon doen, wil trachten het St. Rembrandt Theater: „Juarez' 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Rue Michel No. "•er geheimen", geprolongeerd, 2.30, 7 en Luxor Theater: „Tarzan's verbanning SV ongeerd, 2.39, 7 en 9.15 uur. Moviac Theater: Jubileumfilm der 2.30 en doorloopend na 7.15 uur. r Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. behalve Vrijdag eiken werkdag van 3—5 79 uur DONDERDAG 23 NOVEMBER Stadsschouwburg: „Mij. tot bevordering üer kunst". Kamermuziekavond. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen s avowlf rmiddags en s """Tj Palestina Diorama's, Schotersingel ll'a-1 'yg behalve Vrijdag eiken werkdag van 3-5 01 - 7—9 uur.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 6