„2)e oftgehksooqet Gaat Japan partij kiezen? Nederlandsche schepen niet in vreemd convocr Gewapende studie. ONS KNIPPATROON anK Ondergang van de Teroekoeni Maroe wordt ernstig opgevat. TOKIO, 24 November (Domei). „Wij kunnen niet zeggen, welke actie de Japansche regeering zal ondernemen ten aanzien van de „Teroekoeni Maroe", aldus de woordvoerder van het ministerie van buitenlandsche zaken, in antwoord op een vraag van een buitenlandschen correspondent. „De „Teroekoeni Maroe" is blijkbaar op een ver ankerde mijn geloopen. Het ongeluk gebeurde overdag, met mooi weer. Was het een drijvende mijn geweest, dan zou deze van. twee mijl afstand zijn waargenomen. Kleinere booten gingen aan de „Teroekoeni Maroe" vooraf, maar kregen geen ongeluk, terwijl het 12.000 ton metende lijnvaar- tuig „Teroekoeni Maroe" op een mijn liep. Dit moet een verankerde mijn geweest zijn". De „Nitsji-Nitsji" verneemt, dat de regeering alle inlichtingen en gegevens met de grootste zorg verzamelt teneinde de verantwoording voor de ramp vast te stellen. Zou de regeering de schuld werpen op Duitsch- land, aldus het blad, dan zou zij Duitschland er van beschuldigen een mijnoorlog zonder onder scheid te voeren tegen de neutrale scheepvaart. Zou de regeering daarentegen Groot-Brittannië verantwoordelijk stellen, dan zou zij dit land er van beschuldigen, mijnen te leggen buiten de gekenmerkte zóne, teneinde de neutrale scheep vaart door schending van het internationale recht te hinderen. In beide gevallen, zoo vervolgt het blad, zal het resultaat van het onderzoek der regee ring neerkomen op een verklaring van vriendschap jegens den een en van tegen stand tegen den ander met de mogelijkheid dat Japan bij den Europeeschen oorlog be trokken wordt, ondanks zijn non-interventie verklaring. Het blad vermoedt derhalve, dat de vaststel ling van de schuld voor de „Teroekoeni Maroe" zal verwezen worden naar een kabinetsbijeen komst, na nauw contact met de neutrale landen, speciaal met Italië", Provinciale Ziekenhuizen. Aan de Memorie van Antwoord op het alge meen verslag der afdeelingen van de Provinciale Staten van Noord-Holland, betreffende de eerste suppletoire begrooting voor 1938 van het Provin ciaal Ziekenhuis nabij Santpoort en de begroo tingen voor 1940 der Provinciale Ziekenhuizen Is het volgende ontleend. Ged. Staten zijn erkentelijk voor de woorden van waardeering, uitgesproken met betrekking tot de behandeling van de verpleegden en de veranderingen, die in den laatsten tijd in de Pro vinciale Ziekenhuizen hebben plaats gevonden. Een en ander is stellig voor een belangrijk deel te danken aan de toewijding, waarmede de leiders en het personeel dier ziekenhuizen hun arbeid verrichten. Ged. Staten meenen, dat de beide ongevallen, die in 1938 bij de schizophrenie-behandeling in het Ziekenhuis te Bakkum hebben plaats ge vonden, niet in verband kunnen worden gebracht met het feit, dat aldaar geen internist aanwezig is. Een Röntgentoestel Is voocr deze inrichting nog niet aangeschaft. De mogelijkheid van de aanschaffing van zoodanig toestel en de daar mede gepaard gaande aanstelling van een inter nist, die dit toestel zal kunnen bedienen, zal nader worden overwogen in 1940, wanneer één der geneeskundigen den dienst met pensioen zal verlaten en wellicht een hergroepeering van den medischen staf zal kunnen plaats kunnen vin den. Den laatsten tijd is ook in het aantal dei- door tusschenkomst van de Provincie verpleegde geesteszieken, weer een stijging waar te nemen. Bedroeg omstreeks 1931 het jaarlijksch accres circa 150 en is dit vervolgens geleidelijk tot nul teruggeloopen, thans is het accres op circa 65 te stellen. Deze cijfers wijzen er op, dat men zich van de toeneming, voor zooveel de door tus schenkomst van de Provincie verpleegde patiën ten betreft, geen overdreven voorstelling moet maken. Het aantal patiënten in die Provinciale Zie kenhuizen is nog niet dermate gestegen, dat het nieuwe paviljoen in Duiinenbosch in gebruik kan worden genomen. Het streven van Ged. Sta ten blijft er bij voortduring op gericht een spoe dige indienststelling van dit paviljoen zooveel mogelijk te bevorderen. Het denkbeeld om, met het doel de bezetting op te voeren, een regeling in het leven te roepen, waarbij aan gemeenten, die een groot aantal patiënten doen verplegen, een verlaagd tarief in rekening wordt gebracht, achten zij evenwel niet voor verwezenlijking vat baar. De bezetting van de open afdeeling in het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort was over 1938, althans voor zoover het aantal vrouwen plaatsen betreft, inderdaad vrijwel steeds vol ledig. Indiien dit verschijnsel zich regelmatig zou blijven voordoen, zouden er termen kunnen zijn om te overwegen de open afdeeling voor vrouwen uit te breiden b.v. ten koste van de ge- stichtsafdeeling. Het is aan Ged. Staten niet recht duidelijk, met welk oogmerk Is gevraagd aan de Ged. Sta ten, b.v. om de 10 jaar, een overzicht te verstrek ken van de in alle verpleeginrichtingen in Noor- Holland geplaatste patiënten, ingedeeld naar leeftijdsgroepen. Een zoodanig overzicht, waarin uiteraard ook de bovenbedoelde particuliere ver pleegtehuizen zouden moeten worden betrok ken en dat zich mede zou moeten uitstrekken over de patiënten, welke voor eigen rekening verpleegd worden, zal, naar het hun voorkomt, geen gegevens opleveren, waaruit eenig richt snoer voor het beleid van de provinciale over heid in dezen zal kunnen worden afgeleid, te minder, daar buiten beschouwing zullen blijen de Noord-Hollandsche patiënten, in inrichtingen buiten de provincie verpleegd. De centralisatie in het beheer der Provinciale ziekenhuizen, welke krachtig werd bevorderd door het voor eenige jaren genomen besluit tot instelling van één Commissie van Bestuur voor de drie Ziekenhuizen, heeft tot goede resultaten geleid. Deze centralisatie ook tot de directies der inlichtingen uit te breiden in dien zin, dat één directeur voor de drie Ziekenhuizen wordt aan gesteld, zou, hoewel aanvankelijk eenige bezui niging opleverende, op den duur het tegenover gestelde gevolg hebben. Gedeputeerde Staten meenen n.l., dat het, zoowel wegens de ver spreide ligging der ziekenhuizen als door den grooten omvang van het geheel, aan één direc teur niet mogelijk zal zijn, de aan hem opgedra gen bestuursfunctie naar behooren te vervullen en met name voortdurend te blijven toezien op een zoo zuinig mogelijk beheer. De kosten wegens maatregelen voor luchtbe scherming konden voor de Provinciale Zieken huizen voor het jaar 1940 vrij laag gesteld wor den, wijl het meerendeel dier maatregelen reeds in het einde van 1938 en in den loop van 1939 Was getroffen. 's-GRAVENHAGE, 24 November. Naar aanleiding van berichten omtrent het varen van neutrale schepen onder convooi van een der belligerenten, verklaart de Neder landsche Reedersvereenigïng, dat dit geen betrekking kan hebben op Nederlandsche schepen. Geen enkel Nederlandsch schip heeft aan bedoeld convooivaren deelgenomen en het ligt ook niet in de bedoeling hiertoe over te gaan. WARSCHAU'S BURGEMEESTER NAAR EEN CONCENTRATIEKAMP? In Poolsche kringen te Londen verneemt Reuter dat de burgemeester van Warschau. Starzynski naar het concentratiekamp in Dachau is gezonden na de recente wanordelijkheden in de stad. Verklaard wordt, dat in verband met die wanordelijkheden tien terechtstellingen en talrijke arrestaties zijn verricht. Arturo Bodanzky overleden. Vermaard Amerikaan sch dirigent. NEW-YORK, 24 November. Op 62-jarigen leeftijd is overleden Arturo Bodanzky, oud-diri gent van de Metropolitan Opera. Hij werd be schouwd als een van de bekwaamste dirigenten van Duitsche opera's. (United Press). (voor mijn Jongen) door MELIS STOKE De Jeugd studeert met het geweer bij de boeken. Mussolini lantjeluister nu eens even: Van een driehoek zijn gegeven Twee der zijden en een hoek. Kan je die nu construeeren? Komje moet je concentreeren Op het vraagstuk in je boekl Kijk nu toch die kleine Dantje, Met zijn zielige verstandje Heeft hij weer niet opgelet. Achin welke wereld leeft-ie Naast zijn schrift en passer heeft-ie Een geweer met bajonetl Kleine menschen, groote mannen Werken aan hun toekomstplannen En de toekomst van hun land. Zieze trachten bij het leeren Zich op 't werk te concentreeren Met de wapens bij-de-handi Bij geschiedenis en rekenen, Schei- en aardrijkskunde, teekenen. Levende en doode taal, Werken ze met halve krachten.... Wat ze onderwijl verwachten Is een plots alarm-signaal. Studie is de toekomst bouwen Op een basis van vertrouwen Naar de orde van 't verstand. Maar millioenen lantjes kreunen Bij hun boeken, onder 't dreunen Van een wereld in-de-brandl Bij hun werken, bij hun spelen Is de achtergrond van 't vele Dat verschrikt en boeit en brult En het jongste der geslachten Met een bandjir van gedachten Naast het vormend werk vervult. Aandacht aan het werk besteden Tusschen de onzekerheden Van het aller-naaste uur Is voor de millioenen lantjes Met hun rijpende verstandjes Een verwarrend avontuur. Laat ons Dan's en Dantjes helpen. Kreten, knallen overstelpen Hun nog-niet-gevormd verstand. En hun werk in deze uren Moet hen vormen tot 't besturen Van de toekomst van hun landl Leert de waarde van uw wapen, in dees' tijd geboren knapen Oefent het hanteeren goed! 't Werkelijk Man-zijn zal u leeren Om met kracht, verstand en eere 't Edelst wapen te hanteeren: 't Rechts-zwaard van een vrij gemoed..1 Stoffelijk overschot van Duitschen vlieger naar Duitschland overgebracht. HAARLEM Vrijdag Hedenmorgen had van Roermond uit de over brenging naar Duitschland plaats van het stof felijk overschot van den 26-jarigen Duitschen vlieger-officier J. Redin uit Kiel, die Maandag j.l. met zijn toestel nabij Roermond neerstortte. De overbrenging van het stoffelijk overschot geschiedde per trein tot het grensstation vlodrop. Den gevallene werd van Nederlandsche zijde groo te militaire eer bewezen. Om twaalf uur traden de troepen van het grensvak Roermond aan bij het St. Laurentius- ziekenhuis, waar het lijk gedurende de af geloo pen dagen was opgebaard. Twee Nederlandsche militairen hebben al dien tijd de eerewacht daar betrokken. Voorop in den stoet ging het vuurpeloton, ge commandeerd door Lt. Duysens, gevolgd door de stafmuziek van het zesde regiment. Onder de autoriteiten, die in den stoet mee gingen, bevonden zich o.m. de heer Schulz, Duitsch consul te Maastricht, kolonel Schmidt, majoor Hamm, commandant van het grensbatal- jon Roermond, tal van vliegerofficieren en leden van den Deutschen Bund in Limburg, de burge meester van Roermond en de commissaris van politie van deze plaats. Als slippendragers fungeerden een viertal vlie gerofficieren van het tweede luchtvaart regiment, terwijl het stoffelijk overschot werd gedragen door twaalf onderofficieren van hetzelfde regi ment. HET INCIDENT BIJ VENLO. De meening van gezaghebbende kringen te Londen. LONDEN, 24 November (Reuter). Met betrek king tot de berichten in de Nederlandsche pers over het incident te Venlo wordt in gezaghebben de kringen te Londen opgemerkt, dat deze be richten aanleiding zouden kunnen geven tot eenig misverstand. Een feit was, dat een voorstel voor vredesonder handelingen alleen van Duitsche zijde was geko men. De betreffende Britsche onderdanen hadden niets anders gedaan dan de van Duitsche zijde gedane voorstellen aan hun autoriteiten over te brengen en toen zij door de agenten van de Gesta po werden ontvoerd, waren zij op weg naar de plaats bij de Nederlandsche grens om er verdere Duitsche vredesvoorstellen te ontvangen. De veronderstelling, dat er eenige noodzaak voor zou zijn, dat op hun optreden door een Ne derlandsch officier toezicht werd gehouden, is vreemd, daar het een nieuw beginsel van het in ternationale recht zou lijken, dat het onder der gelijk omstandigheden ontvangen van vredesvoor stellen een inbreuk zou kunnen vormen op de Nederlandsche neutraliteit. De ramp van de „Simon Bolivar". Nog twee geredden. Bij de K.N.S.M. is bericht ingekomen, dat de heer L. Haas en zijn 13-jarige zoon F. Haas, tot de geredden van de „Simon Bolivar" behooren. Lijken aangespoeld. In de afgelogpen dagen is aan de Engelsche kust het stoffelijk overschot aangespoeld van twee vrouwen en een man. Het signalement van den man luidt: Lengte ongeveer 1.70 meter, omstreeks 40 jaar oud, lichte bruine oogen, eenigszins gebogen neus, bijna geheel gaaf echt gebit, goed gebouwd, dun steil donker haar, begin van haarverlies bij de slapen, gewicht 132 pond, lidteeken van vaccina tie op den linkerarm, kleine moedervlek op den rechterschouder. De man vertoonde ernstige won den aan het hoofd. Het lichaam van een der vrouwen is bij Dover aangespoeld. Signalement: 1 M. 60, leeftijd tus schen 40 en 45 jaar, blauwe of grijze oogen, grij zend haar, valsch gebit in den bovenkaak, groote wrat op rechter heup, lang rose corset, gemerkt St. Michael Corsetterie, maat 38, wit katoenen on derlijfje, waar het merk G/967 op voorkwam. De andere vrouw heeft een lengte van 1 M. 70, leeftijd ongeveer dertig jaar, blauwe oogen, rech te neus, naar voren staande tanden, in den rechter bovenkaak ontbreken verschillende kiezen. Zij is normaal gebouwd, heeft hooge jukbeenderen, blond of lichtbruin steil haar en weegt ongeveer 90 pond. Zij heeft een lidteeken van vaccinatie op den linkerarm, de linkervoet is gebroken. De vrouw droeg een klein Zwitserseh horloge met klipsslui ting en bandje, kleine ring met ovale amethist met distelmotief. Nederlandsch schip verloren» gegaan. Het Nederlandsche vrachtschip „Vredenburg", dat Zondag bij het eiland Lobos gestrand was, wordt, naar United Press uit Montevideo meldt, als verloren beschouwd. Ten gevolge van den storm is de positie van het schip veel ongunstiger gewor den. De bemanning van 62 koppen is door sleep- booten van boord gehaald. De „Vredenburg" is eigendom van de Halcyon Lijn, 6419 bruto ton groot en 3519 netto ton. Het schip is 18 jaar oud. Prijs 25 cent pl. 1 ct. omz. bel. Ruiten worden voor alle soorten japonnen en ensembles verwerkt. Recht, schuin en een com binatie van beiden, klokken en plooien, als ge heel of gecombineerd met effen stof. Apart is de toepassing in den vorm van een glad mid denstuk, waarvan ook de kraag is gemaakt. Pa tronen maat 42. Het patroon is van Maandag af gedurende een week verkrijgbaar Kennemerlaan 42, IJmuiden en Breestraat 29, Beverwijk. Oud-Indisch militair wegens doodslag veroordeeld. AMSTERDAM, 24 November. De rechtbank veroordeelde een oud-Indisch militair wegens dood slag gepleegd op zijn vrouw tot een gevangenis straf van vier jaar met aftrek van vier maanden voorarrest. Op 18 Mei jl., was verdachte de vrouw, van wie hij gescheiden leefde, tegengekomen. Na een kort twistgesprek trok hij een mes, waarmede hij haar eenige steken toebracht, tengevolge waarvan zij overleed. Lord Winterton uit het Britsche kabinet getreden. LONDEN, 24 November. (Reuter-A.N.P.) Naar wordt medegedeeld is Lord Winterton om persoon lijke redenen afgetreden als minister voor de pos terijen. Op verzoek van Lord Halifax zal hij blij ven optreden als voorzitter van en Britsch verte genwoordiger in de intergouvernementeele com missie voor de vluchtelingen. Gaat de K. L. M. te Paramaribo een luchthaven aanleggen? Momenteel staat nog niets vast. United Press meldt, dait de K.L.M. begin Januari te Paramaribo, in Suriname, een groote luchthaven zal aanleggen, die als basis zal moeten dienen van een passagiers- en postdienst op Europa via het Zuidelijk gedeelte van den Atlantischen Oceaan, met Lissabon en Kaap Verde als tusschenstations. Op dezen dienst zou den Amerikaansche machines gebruikt worden. Naar de Tel. van de zijde van de directie der K.L.M. verneemt, valt nog met geen mogelijk heid te zeggen, wanneer de plannen voor een luchtlijn AmsterdamParimaribo tot uitvoering zullen kunnen komen. Men moet nog met zooveel factoren rekening houden, dat hieromtrent nog niets vaststaat. EEN BOURBON TOT VIER MAANDEN GEVANGENISSTRAF VEROORDEELD. Uit Parijs: Ferdinand de Bourbon, hertog van Ducal, is veroordeeld tot vier maanden gevange nisstraf en 50 francs boete, alsmede een schade loosstelling van 61.000 francs en restitutie, wegens oplichting van den Spanjaard Frederico Banyuls. De hertog heeft een schilderij, dat wordt toe geschreven aan een Italiaanschen schilder uit de zeventiende eeuw, dat hem toebehoorde, ge schat op een waarde van 800.000 francs, terwijl het slechts 8000 francs waard was. Nummer 18, die alle jongens in de stad op een prik kende, behoefde niet lang na te denken over den eigenaar van het been. „Dat is Padje, Dikke Padje", mompelde hij. „Er is maar één jongen in de stad, die zulke dikke beenen heeft. Ja, dat is hem vast en zeker," Dikke Padje liet zich behoedzaam zakken, totdat hij plotseling een stem achter zich hoorde. De schrik gaf den dikkerd vleu gels. Vliegensvlug heesch hij zich weer omhoogNummer 18, die den kwajon gen niet wilde laten ontsnappen, trom melde kwaad op de deur van de schutting. Deze vloog direct open en twee handen grepen nummer 18 hardhandig beet. „DMr heb ik je, leelijke appelendief", schreeuwde de heer Dinges. Nummer 18 probeerde zich los te rukken, maar hoe harder hij trok, des te steviger hielden de handen hem vast, zoodat hjj miet loskwam# .VS HILVERSUM I, 1875 en 414,4 M. 8.30 NCRV. 9.30 KRO. 10.00 Evangelische Vereeniging. 11.; NCRV. 7.45—1L15 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gramofoonmuziev Nederlandsch Hervormde Kerkdienst. mj;| mofoonmuziek. 12.15 Causerie „Coöperatie} e-- wezen voor land- en tuinbouw". 12.35 C-rJ? muziek. 12.45 Berichten A. N. P. 1.00 BoriÏÏ king. 1.20 Het Rococo-octet. (1.351.45 foonmuziek). 2.00 Vragenbeantwoording. ji;"? mofoonmuziek. 3.00 Pianovoordracht. Gramofoonmuziek). 3.50 Gramofoonmuziek;'? Meesterzangers. 4.20 Gramofoonmuziek, kenhalfuurtje. 4.55 Gramofoonmuziek. 5.00 qJ muziek (gr.pl.). 5.50 Gereformeerde Hierna: Gewijde muziek (gr.pl.). 7.45 7.50 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten mededeelingen. 8.15 KRO-orkest en KRo.u,' ten. 9.45 Radiotooneel. 10.30 Berichten A, N, p Epiloog. 11.0011.15 Esperantonieuws. HILVERSUM H, 301,5 M. 8.55 VARA. 12.00 AVRO. 5.00 Vppft VARA. 6.30 VPRO. 8.00—12.00 AVRO 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Berichten, 9.05V- bouwhalfuurtje. 9.35 Gramofoonmuziek. 9,45» serie „Van Staat en Maatschappij". 10.00 Be-- Bach-cantate. 10.25 Gramofoonmuziek. 10i" clamatie en gramofoonmuziek. 11.00 VARA-K."' koor „De Merels". 11.30 VARA-HarmonS 12.00 Causerie „Onze Weermacht". 12,25 0^ orkest. 12.45 Berichten A. N. P., gramofoonjV I.00 Omroeporkest. 1.30 Causerie „Gesproken^ brief uit Indië". 1.50 Orgelspel. 2.002,27 halfuur. 2.30 Concertgebouw-orkest en solist l 3.30 Schilderij-bespreking). 4.45 Luistervink (opn.) 4.55 Sportberichten A. N. P. 5.00 Ge? ken met luisteraars. 5.30 Kinderuurtje. 6.00 s-i praatje. 6.15 Sportberichten A. N. P., gratig muziek. 6.25 „Sinterklaas op school", toe™ 6.30 Lezing over de leekenspelen van de V. C 7.00 Nederlandsch Hervormde Kerkdienst. 8,(0*1 richten A. N. P., mededeelingen. 8.20 UtreV Stedelijk orkest en solisten. 9.20 Toespraak „it- damp om een Giro-nummer". 9.25 Gramofi' ziek. 9.30 Radiotooneel. 10.00 AVRO-Ami orkest, de Melody Sisters en gr a mof oor II.00 Berichten A. N. P.; AVRO-Dansorke? soliste. 11.4012.00 Gramofoonmuziek. ENGELAND, 391 en 449 M. 12.10 Het London Palladiumorkest. 1.00 Cat „Great occasions". 1.20 Berichten. 1.30 Pi; dracht. 2.00 Koperorkest. 2.35 Voor tuinlit 2.50 Orkestconcert. 3.50 Radiotooneel. 4.: ten. 4.35 Causerie „What is Man? Man in this! king". 4.55 Geraldo's orkest. 5.35 Kinderuuri]e.sj sBay C Berichten. 6.35 Het Novelty-septet en solistes, 1 Muziekwedstrijd. 7.40 Viool en piano. 8.15 fa it. 4 Jl dienst. 9.00 Liefdadigheidsoproep. 9.05 Kam;© ziek. 9.20 Berichten. 9.35 BBC-Theaterorkest, li Radiotooneel. 11.05 Epiloog. 11.15 BBC-orkest. Ui De Boulevard Players. 12.2012.35 Berichten. RADIO PARIJS, 1648 M. Geen opgave ontvangen. KEULEN, 456 M. 5.20 Havenconcert. 7.40 Gramofoonmuziek,! üfl Gevarieerd programma. 9.35 Volksliederen, li Omroeporkest en solist. 11.20 Concert. 1.35 Gras 8' foonmuziek. 3.20 Verzoekconcert. 7.50—12,20 ft Deutschlandsender om 7.35. BRUSSEL, 322 M. 9.00 Gramofoonmuziek. 10.20 Gevarieerd p IP05^! gramma. 11.35 Carillonbespeling. 12.20 Gramofa muziek. 12.50 en 1.30 Het Los Companeros-orta| 1.502.20 en 2.50 Gramofoonmuziek. 3.35 Zanj Jï&t piano. (4.054,20 Gramofoonmuziek). 5.50; 1 ImB® 7.20 en 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Bont progi *d va ma. 10.30 Gramofoonmuziek. 11.20—12.20 Di» iokker, muziék (gr.pl.). '1 is'PJei Bt Fob laatste isonto: md en Co., De lucht, MAANDAG 27 NOVEMBER 1939. Segtui; Wen lort S star per he ÉU wtvlif Eiir Twee Muil «der ndt ras F KUS 1 'aak hult 'm U thlne, 'Oii'S toge nnl HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. NCRV-Uitzending. 8.00 Berichten ANP., 8.05 Schriftlezing, meft H,JJ' tie. 8.20 Gramofoonmuziek. (9.30 Gelukwensckl 10.30 Morgendienst. 11.00 Christ, lectuur. 113 J5 Gramofoonmuziek. (12.00 Berichten). 12,30 Qui:- tolia en gramofoonmuziek. (Om 12.45 Berichte ANP.) 2.00-Voor de scholen. 2.35 Gramofoowa ziek. 3.00 Causerie „Wat de pot schaft", 3.30 G» mofoonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoo!* muziek. 5.15 Kinderuur. 6.15 GramofoonmuriÈ 6.30 Vragenuur. (7.00 Berichten). 7.45 Gramcfe muziek. 7.55 Toespraak „Het groote voorrecht ra een Christ. Omroep, vooral nu", 8.00 Berichte ANP., herhaling SOS-Berichten. 8.15 Orgelconcert 9.00 Lezing „Jezus en Augustus als Heiland Wereld". 9.30 Utrechtsch Stedelijk Orkest. Chrrt Oratoriumvereeniging Hilversum er. solisten (o~! 10.15 Berichten ANP., actueel halfuur. 10.45 Gn- mofoonmuziek. c.a. 11.50 Schriftlezing. HILVERSUM H. 301.5 M. Algemeen programma, verzorgd dtf de AVRO. 8.00 Berichten ANP., Gramofoonmuziek. Verkorte opera „La belle Hélène" (opn.) Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (gr.pl.) 1W! Voor de vrouw. 10.35 Ensemble Secco. 11.00 serie „Wie en wat is Mrs. Roosevelt?" 11.10 fc; semble Secco. 12.00 AVRO-Aeolianorkest. 12.45 Berichten ANP., Gramofoonmuziek. 1.00 Sylvestre* Trio. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.15 Omroeporkest Ie soliste (3.00 Declamatie. 3.55 Gramofoonmuzié!. 4.30 Disco-causerie. 5.30 AVRO-Dansorkest en s> liste. 6.00 Orgelspel. 6.15 AVRO-Amusemenfeor- kest en solist. 7.00 Pianovoordracht. 7.35 Causerie over Einstein. 8.00 Berichten ANP., mededeelin gen. 8.15 Concertgebouw-orkest. 9.15 Gramofcc"- muziek. 9.30 Gezelle-herdenking en gramofoonnia- ziek. 10.00 Orgelspel. 10.15 De Twilight Serena- ders. 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 Ja- scha Trabsky's dansorkest. ENGELAND 391 en 449 M. 12.20 Orkestconcert. 1.00 Uit Nederland: Lichte muziek. 1.20 Berichten. 1.30 BBC-Harmonie-or- kest. 3.20 Dansmuziek. 3.50 De New Aeolfen Players. 4.20 Berichten. 4.35 Gevarieerd program- ma. 6.20 Kinderhalfuur. 5.50 De Entr. acte Playö- 6.20 Berichten. 6.35 Radiotooneel. 7.00 Kamermu ziek. 7.20 Mededeelingen. 7.40 De Caravan Play^' 8.00 Causerie „The artist in the witness box" (ma een inleiding). 8.20 Variété-programma. 9.20** richten. 9.35 Actueele causerie. 9.50 BBC-orkesi 10.35 Radiotooneel. 11.05 Cabaretprogramma. 1W Dansmuziek. 12.20 Berichten. RADIO-PARIS 16.48 M. Geen opgave ontvangen. KEULEN 456 M. 5.50 Omroeporkest. 7.40 Gramofoonmuziek, P> Klarinet, hoorn en fagot. 10.50 Gramofoonmuöfc 11.20 Concert. 12.20 Leo Eysoldfs orkesten soliste- I.35 Populair concert. 2.20 Literair-muzlkaal pw* gramma. 3.20 Gramofoonmuziek. 5.00 Folklon - tisch programma. 5.20 Populair concert. Deutschlandsender. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.51 en uw Omroepdansorkest. 1.50, 2.20, 5.20 en 6.50 Gram foonmuziek. 7.20 Pianovoordracht. 7.35 foonmuziek. 8.20 Uitzending voor soldaten. Cabaretprogramma. 10.30 Gramofoonmuziek. 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en w» Max Alexys' orkest. 1.50 2.20 en 5.20 Grajuoio muziek. 5.35 Cellovoordracht. 6.05 Gramofoon ziek. 6.35 Pianovoordracht met toelichting. Gramofoonmuziek. 8.20 Uitzending voor so 8.50 Omroepsymphonie-orkest en solist, 10.1» 10.30 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.35 Bonte avond. 9.20 Berichten. 9.50 Jwro» muziek. 10.20 Politiek overzicht. Hierna. II.20 Berichten. Hierna tot 12.20 Nachtconceft

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 10