Vow. Radio van de Centrale blijft het ideale is en /(MEP/ TJiJNCENf Nog steeds een ruim aanbod op de groenten markt. Invloed van de verhoogde minimum prijzen. De gang van zaken in den groentenhandel gaf over het algemeen weinig verandering te zien. De aanvoeren der verschillende groenten- soorten, vooral op Vrijdag en Maandag waren voor den tijd van het jaar nog van beteekenis. terwijl ook de prijzen, behoudens enkele uitzon deringen zich vrijwel op hetzelfde peil bleven bewegen. Dat den laatsten tijd het doordraaien van sommige partijen weer veelvuldiger voor komt is wel toe te schrijven aan de verhooging van de minimumprijzen, die voor sommige pro ducten thans gelden. In hoofdzaak bepaalde zich echter het doordraaien tot nu toe tot wasch- peen, knollen, prei en schorseneeren van min dere of afwijkende kwaliteit. De spruitenhandel, waarvan in ons vorig over zicht reeds melding gemaakt werd met sterke inzinking van de prijzen, bleef ook deze week op hetzelfde peil. Voor de beste en mooiste partijen schommel den ook deze week de noteeringen van 1014 en per K.G. Op de veiling van Vrijdag kwam soms nog een enkel partijtje tot 16 a 17 ct. per K.G, Voor de afwijkende soorten waren de prijzen ge drukt van 67 ct. per K.G. De aanvoer van bloemkool ging ook deze week nog in matig temp. Toch gingen ook voor dit product de prijzen er niet op vooruit. Voor de beste werd van 812 ct. per stuk betaald. Min dere kwaliteit werd naar soort verhandeld van 36 ct. per stuk. Voor boerenkool was de animo deze week nog niet bijzonder groot. Alleen op de veiling van Woensdag was de belangstelling iets grooter. Misschien wel als gevolg dat het licht vriezende weer deze groente aantrekkelijker maakt. De noteeringen wisselden meestal van 24 ct. per K.G. met enkele uitzonderingen van soms 1 ct. hooger. Sla, waarvan zoo nu en dan nog kleine par tijen werden aangeboden maakte zeer uiteenloo- pende prijzen die naar soort wisselden van f 0.40—f 400 per 100 stuks. Spinazie kwam deze week heel wat minder voor dan vorige week. Naar kwaliteit werd hier voor van 4070 ct. per kist betaald. Andijvie was nog ruimschoots vertegenwoor digd ofschoon ook voor dit producte zoo lang zamerhand het seizoen weer ten einde loopt. Naast de nog vele prachtige partijen komen ook geleidelijk meer afwijkende en lichtere soorten voor, die niet in aanmerking komen om per stuk verhandeld te worden en dan ook per K.G. wor den verkocht. De noteeringen wisselden naar kwaliteit van f 1—2.40 per 100 stuks, en van 2— 4!/2 ct. per K.G. De aanvoer van bospeen was belangrijk min der. Op sommige dagen kwam weer eens een kleine prijsverbetering voor. De noteeringen wis- - selden van 5—9 ct. per bos. Voor waschpeen kwam echter nog niet de mm-» ste verandering in de prijzen terwijl zelfs nog menig partijtje vooral met gebreken en: afwij kingen het lot van doordraaien ten deel viel. Het aanbod van tomaten 'was ondanks het gevorderde seizoen nog van beteekenis. De prijzen vertoon den voor de beste soorten weer neiging tot ver betering. Naar kwaliteit wisselden de prijzen van 1020 ct, per K.G. Witlof, dat tot nu toe van eigen bodem in be-» scheidende 4Üate.;werd aangevoerd is over het al gemeen nog lang niet van de beste kwaliteit zoo dat hiervoor, nog geen behoorlijke prijzen ver wacht konden worden. Soepgroente, waarvan het aanbod van prei een voorname plaats, inneemt, werd deze week iets williger afgenomen Voor prei varieerden de noteeringen van 3V25J/2-ct. per K.G., een en kel partijtje werd nog boven 6 ct. afgenomen. Ook voor knollen scheen meer belangstelling te bestaan. Hiervoor wisselden de beste soorten in prijs van 31/*—7 ct. per stuk. Selderie en peterselie brachten het van 24/2 ct. per bos. Uien hadden een minder vluggen handel en het waren vooral de mindere kwaliteiten, die sterk gedrufcté prijzen vertoonden. In de fruitafdeeling kwamen de druiven in het laatst der vorige week van 20—32 ct, per K.G., in het begin deze week waren deze echter weer iets gedrukt. Appélen en peren gaven voor de fijnere keukensoorten nog geen verhooging te zien, wel gaan de fijnere soorten voor iets hoogere prij zen van de hand. Ouderavond van de Vondelschool. Waarheen na het xesde leerjaar? In het gymnastieklokaal aan het C. H. Moens- plein werd een ouderavond van de Vondelschool gehouden. In zijn openingswoord kon de leider van die bij eenkomst, het hoofd der school, de heer L. van Brakel met vreugde consta-teeren, dat ondanks het .feit, dat deze ouderavond samen-viel met den trek kingsavond van de Hardda-averijvereeniging, toch zooveel ouders aanwezig waren, die door hun aan- wezigheid metterdaad toonden een juist begrip te hebben van de wijze, waarop zij den kinderen hun belangstelling voor het schoolleven weten te too- nen. Voorts bracht hij in herinnering het vertrek van de onderwijzeres mej. S. Beth en heette de ïïieüw benoemde onderwijzeressen de dames J. Scholtz en J. C. van Dijk welkom. Toen was het woord aan de jeugd. Eenige leer lingen. grooten zoowel als kleinen, voerden het tooneelstukje op, getiteld „Prins Mario leert lezen". Zonder eenige uitzondering werd dit stukje door de kinderen uitstekend weergegeven: ook de piano begeleiding, eveneens van een der leerlingen kwam goed tot zijn recht. Een hartelijk applaus was het bewijs, hoezeer het spel der kinderen werd ge waardeerd. In de plaats van het aftredend lid der ouder commissie mevr. D. Jongejans werd gekozen mevr. Dekker. Vervolgens hield het hoofd der school een in leiding over het onderwerp „Als -de kinderen in de zesde klas gekomen zijn". Na eerst er op ge wezen te hebben, dat helaas nog altijd een be duidend percentage kinderen wegens doubleeren van klassen het zesde leerjaar niet bereiken, volg de een opsomming van de mogelijkheden welke .voor de kinderen na het beëindigen van het zesde leerjaar openstaan. Nadat in de pauze ondanks de suiker-distributie het gebruikelijke kopje thee was aangeboden volg den eenige mededeelingen o.a. over het a.s. Sint- Nicolaasfeest en werden de ingekomen vragen be antwoord. Hierna gingen allen naar de school om met het onderwijzend personeel aan de hand van het tentoongestelde schriftelijk werk van gedach ten te wisselen. De zorg voor onze openbare plantsoenen. Medewerking van de ouders gevraagd. Onlangs hebben wij in ons blad de aandacht gevestigd op den verwaarloosden indruk, welke de openbare plantsoenen in de Populierenlaan maakten. Nu de gemeente weer vele zorgen en ook veel geld -besteed aan het in orde brengen van de peuken en plantsoenen ontvingen wij van een onzer bekende plaatselijke bloemenkweekers een briefje, waarin hij zich beklaagde over de vernie ling van de beplantingen door de jeugd. Hij doet een beroep op de ouders om dit kwaad toch te helpen beteugelen, een beroep, dat wij gaarne krachtig ondersteunen. Deze vakman schrijft ons: „Sinds eenige weken is onze gemeente-tuinman met zijn helpers fa de plantsoenen in onze gemeente te beplanten met bloembollen en voorjaarsplanten, opdat in het komende voorjaar een wandeling door Be verwijk voor iedereen weer een genoegen zal zijn, zooals dit ook in den jongsben zomer het geval was (C. H. Moensplein b.v.) Wanneer men deze perken, waaraan zooveel werk is besteed, nu ziet, komt men tot de treurige ontdekking, dat zij door de jeugd op schan delijke wijze zijn vernield. Aan dit vandalisme dient nu toch eens een einde te worden maakt. Zijn nu de ouders niet bij machte him -kinde ren op dit onnoodig hollen en draven door de gazons te wijzen? Moet nu juist de politie op zoodanige wijze ingrijpen, dat men daar de volgen van moet dragen? Het vernielen geschiedt niet door de op het Moensplein schoolgaande kinderen. Het onderwijzend personeel doet al het mogelijke om vernieling van het mooie plant soen te voorkomen. Neem, het gebeurt juist in de avonduren of op de vrije middagen. Wanneer dit vernielingswerk zoo blijft voort gaan kan de gemeente de gazons beter bestraten, maar het zou het aanzien van Beverwijk er niet beter op maken. Ouders, gij ziet uw bloementuin ock niet gaarne vernield worden, werkt dus mede aan .het. behoud van onze gemeentelijke plantsoenen. Dat bespaart de gemeente bovendien onnoodige extra uitgaven voor het onderhoud van 01 openbare plantsoenen". HET ELFTAL VAN BEVERWIJK. Het Beverwijk-elftal komt a.s. Zondag in den uitwedstrijd tegen Kinheim als volgt bin nen de lijnen: Doel: C. van Roon. Achter: N. N. en C. Vessies. Midden: G. Grapendaal, J. Steenvoorden en A. de Ruiter. Vóór: J. Albers, A. Marx, J. Maenhout, C. Al- bers en S. Teeling. DE OPSTELLING VAN DE KENNEMERS. In den wedstrijd Z. V. V.Kennemers komen 'de Roodzwarten als vajgt uit: Doel: Van Urk. Achter: Balder en Veenstra. Midden: Six, Van der Putten en Van der Wal. Vóór Horeman, Van Luyn, Van der Kolk, Steeman en Brethouwer. De opstelling van Kennemers 2 is als volgt: Doel: F. Brethouwer. Achter: "De Boer en B. Brethouwer. Midden: C. J. Steenbeek, Van Wijk, en De Graaf. Vóór: Koning, Hoen, Ooyevaar, P. Bleeker en Semeins. BLOKCOMITé VOOR DE LUCHTBESCHERMING. In blok 9 is een comité gevormd voor de luchtbe scherming. In dit comité kregen zitting de heeren C. Groeneveld, voorzitter; G. Groeneveld, G. Out- huis, Narcissen wég 75, secretaris; J. Slaman en C. van Woensel. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. Konings en J. van Donselaar, toek. adres: Velsen, Roos-wijkerlaan. Getrouwd: A. J. Snijders en A. de Vries. Bevallen: .1. C. Hoov-enstatv. Balen, d.; M. Kroder-van Dam, z.; C. KuiperGlaser, z.; M. S. Burgering-Hölzer, z.; J. M. A. JansenNijs, z.; A. Paalberg—Huisman, d.; C. A. Spaan Vorstman, d. Overleden: G. L. Tilamis, 81 j., wedn. van E. H. M. Rebel, Peperstraat 17; M. Willemse, 61 j., ech-tgen. van H. de Wit. Gr. Houtweg 28; J. Kla ver, 35 j., geh. met J. Kaandorp, overl. te Lim- men, wonende alhier, Nieuwe Weg 5; T. T. A. F. dte Caipentier, 78 j., R. Aertzweg 5. De inzameling voor de sehoolvoeding Ruim ƒ1200bijeen. Als er zieken zijn. Zondagsdiens! geneesheeren en apotheken. Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst ^waargenomen door Dr. M. A. de Ruiter. Dr. Schuit- Etraat 44* telef. 3553. In de week van 26 November3 December is de Apotheek Sepp, Zeestraat27, telef. 3820, belast met den Zondags- en nachtdienst. Het comité, dat gelden inzamelt voor sehool voeding en -kleeding verzoekt ons het volgende te willen opnemen: Vierde verantwoording: K. W. P. T. f 2,50; fam. B. f 2,50; fam. M. f 2,50; M. f 1,—; R. f 1,—; fam. K. f 2,50; Mevr. K.— H. f 1,—; Fam. R. f 1,—; N.N. f 1,—; J. A. B. f 0,50; W. f 0,50; H. V. f 1,—; J. H. L. f 10,—; J. v. D. 1,—; N. J. G. f2,50; P. R. f5,—; J. J. R. f2,—; 1. P. v. E. f 5,—; M. P. v. L. f 1,—; J. M. f 2,50; Melkinr. A. f 3,—; P. v. d. B. f 2,—; R. P. f 1,—; Café-Rest. B. f 1,—J. B. S. f2,50; T. J. v. E. 1,50; H. v. d. K. f 1,M. D. f 1,—D. f 1,50; B. J. f3,Leerschool f4,P. J. S. f2,50; M. f2,50; P. f 1,H. S. f 0,50; Ir. H. f 1,—Ir. v. H. f 0,25; SI. f 1,—; J. V. en Zn. f4,—; Pers. Chr. Sch. Meerensteynstr. f 5,Weezenfonds Ned. Herv. Gem. f25,—; V. d. R. f 1,—v. L. f 1,— "a. S. f2,F. f2,50; De J. f 1,Apoth. D. f2,50; Mevr. M. R. f 1,—T. M.* f0.25; M. de W. f 1,M. v. d. D. f 0,50; Totaal f123,—; Totaal van de vorige verantwoordingen f 1143,To taal-generaal f 1266, Dankbaar is het comité voor al deze grootere en kleinere bijdragen. Van verschillende zijden hebben wij, of zij, die namens ons kwamen, nog toezeggingen ontvangen. Mogen we vragen, deze bedragen te willen gireeren of te bezorgen bij een van de onderstaande adressen? Wij wilden n.l. gaarne onze werkzaamheden in den loop van de volgende week beëindigen, natuurlijk zullen we ook nadien gaarne nog Uw bijdragen ontvan gen. Het komt ons echter gewenscht voor het in gekomen bedrag ter beschikking van de bevoeg de autoriteiten te stellen. Laat hierbij Uw bij drage niet ontbreken! Het comité: P. Krabbendam, H. Burgerstraat 60, giro: 102822 Mej. P. A. Visser, H. Burgerstraat 16 Th. Runia, Noorderwijkweg 30. giro: 215107 J. G. v. d. Nes, Arendsweg 63. giro: 187402 B. P. M. Wortman, Relweg 2, Wijk aan Zee D. Dangermond, Parklaan 35, giro: 53442 HET OOSTEN ONTWAAKT. Op Woensdag 29 November spreekt voor de plaatselijke afdeeling van het Chr. Werkliedenver bond „Patrimonium" de heer Rindersma van Am sterdam over het onderwerp „Ontwakend Oosten". De vergadering wordt gehouden in het vergader lokaal bij -de Geref. Ke«rk. 5 Stations 5 0 cent per week (Adv. Ingez. MedJ EEN VELDMUTS GRATIS bij aankoop van een BUITENMODEL UNIFORM. Prijzen zeer eoncurreerend. JAC. NIERSE Uniform kleermaker. KALVERSTRAAT 116 - IJMUIDEN-OOST. (Adv Ingez. Medj IN MEMORIAM J. KLAVER. In de gisteravond gehouden bijeenkomst van de Beverwijksche Bridgeclub „Sans Atout" heeft de heer K. Kee, voorzitter der vereeniging, in zijn openingswoord het overlijden van het lid, den heer J. Klaver die onlangs bij een verkeers ongeval het leven verloor, herdacht. De rede van den heer Kee, die er aan herin nerde, dat dit de tweede maal was, dat een lid der club door een verkeersongeval om het leven kwam, werd door de leden, die merkbaar onder den indruk waren, staande aangehoord. CASTRICUM Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina Nellie, dochter van N. Beusman en N. Hoogland, Bakkummerstraat 113; Johannes Engelbertus Wilhelmus, zoon van Th. J. Kaandorp en J. Zonneveld, Brakersweg 75; Catharina Maria Anna, dochter van H. Schram en H. D. Bruin, Dorpsstraat 29; Marga- retha Catharina Maria, dochter van J. Castri- cum en J. Stengs, Oude Schulpweg 3; Johanna Cornelia Maria, dochter van J. Zonneveld en M. Burger, Hooge voort 16; Hendrik-a Theodora, dochter van Th. Wouters en G. A. de Landme ter, Prinses Julianastraat 33. Getrouwd: W. L. Knaap en C. Glorie. Wat gevonden en verloren werd. Gevonden: Een verpleegstersinsigne, J. Castricum, Dr. Jacobilaan no. 5, een paar grijze dameshand schoenen, een paar zwarte gymnastiekschoenen, een bijl, Politie Castricum;; een paar bruin lede ren heerenhandschoenen, Dijkbans houthandel, Dorpsstraat alhier. HEEMSKERK A. D. O.—VITESSE. Voor dezen wedsti'ija komt A.D.O. alsl volgt uit: N. N., Beentjes Sr., Beentjes Jr., Burger, v. d. Kolk, Groot, Brasser, Voormeer, Rozing, Jacq. Beentjes, Fatels. TAFELTENNIS. Zondagmiddag speelt „D.O.K." een competitie wedstrijd tegen „Winfried" uit Haarlem in de gymnastiekzaal der R.-K. Meisjesschool. BRAND IN DE MAERELAAN. In de woning van den heer K. aan de Maere- laan ontstond Vrydag brand. De vrouw des huizes riep dadelijk de hulp van omwonenden in. De melkrijder J. St. rukte in de kamer den schoorsteenmantel weg en bluschte den brand met een paar emmers water. De schade wordt door verzekering gedekt. ST. NICOLAASFEEST. Op Dinsdag 5 December wordt in het K.S.A.- gebouw het St. Nicolaasfeest door de kinderen van de leden van den L.T.B. gevierd. Geboren: Bartholomews Jacobus Gerardus, z. v. Nic. Lirnmen en M. G. Beentjes. Johannes Petrus z.v. P. Termes en Jac. C. Druijven. Desi- derius Cornells Maria z. v. Corn. P. Groot en M. A. C. Putker. Johanna Elisabeth d. v. Hendr. Castricum en KI. Groot. Ondertrouwd: Jac. Nic. Slot en M. M. Wegner beiden alhier, de laatste onlangs te 's Graven- hage. Gehuwd: Joh. M. Kloes 32 j„ en M. J. Lam- mers 26 jr, beiden alhier. Ger. Welboren 30 j. en KI. Aardenburg 26 j., beiden alhier. Marktprijzen en Besommingen. (Versclic visch). IJmuiden, 25 November. Tarbot 1.801.30 ct. per K.G. Tong 1.500.66 ct. per K.G. Zetschol f 28 per 50 K.G. Schar f 6—f 4.40 per 50 K.G. Wijting f 2.80—f 1.85 per 50 K.G. Versche haring f 9.20f 7.40 per 50 K.G. Besomming IJmuiden. Aangevoerd aan den afslag 1251 K.G. geconsig neerde snoekbaars 2619 cent per K.G. Loggers met versche haring: SCH 15 f 4951, SCH 42 f 1195, KW 19 f 2164, KW 44 f 3702, KW 41 f 922, KW 38 f 2886. Kotters: IJM 203 f 970, HD 125 f 630, TX 29 f 416, TX 19 f 490. TX 49 f 100, TX 11 f 74, TX 33 f 127. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Erin IJM 12, vangst: 1800 manden, waarvan 1200 manden makreel, 100 manden haring en 200 manden koolvisch. Gerberdina Johanna IJM 38, vangst: 450 man den makreel, 200 manden haring, 120 manden kool visch, 100 manden diversen. Totale vangst 870 manden. Utrecht IJM 73, vangst: 270 manden schelvisch, 170 manden braadschelvisch, 100 manden radio, 65 manden gul en platvisch, 25 manden diversen. Totaal: 630 manden, benevens 80 st. stijve kabel jauw. BINNEN VAN DE HARINGVISSCHERIJ. Te IJmuiden zijn binnen van de haringvissche- rij de loggers: SCH 42, met 22 last en 130 kisten versche haring; SCH 15 met 21 last en 500 kisten versche haring; SCH 107 met 19 last en 700 kisten versche haring; KW 41 met 35 last en 100 kisten versche haring; KW 44 met 26 last en 350 kisten versche haring; KW 38 met 18 last en 350 kisten versche haring; K.W. 19 met 35 last en 230 kisten versche haring. VERTROKKEN NAAR DE HARINGVISSCHERIJ. De loggers KW 31, KW 176 en KW 127 zijn naar de haringvisscherij vertrokken. Mr. Slingenberg dringt aan op een kabinet op breeder basis Op algemeene vergadering van den V. D. B. De Vrijz. Dem. Bond h-oudt vandaag en morgen te Utrecht zijn algemeene vergadering. De openings rede voor deze bijeenkomst werd uitgesproken door den voorzitter, mr. M. Slingenberg, die aan ving met de overleden leden te herdenken. Spr. stond vervolgens stil bij den oorlog, welke sedert begin September over Europa woedt. Spr. ging hierna de beide kabinetscrisissen van den zomer na. Hoe belangrijk het gebeurde ook is ten aanzien van de binnenlandsche politiek, al dus mr. Slingenberg, de alles beheerschende bui- tenlandsche omstandigheden hebben dit alles wel sterk op den achtergrond gedrongen. Wij verheugen ons er over, dat het nieuwe ka binet De Geer den voor zijn beleid onmisbaren steun vindt in breede groepen van het Nederland- sche volk. Ook de Vrijz. Dem. Bond verleent dezen steun. Ten aanzien van de buitenlandsche poli tiek stelt hij er vertrouwen in, dat de regeering haar standpunt van strikte neutraliteit zal hand - haven en onze zelfstandigheid met vertogen, maar zoo noodig metterdaad, zal verdedigen. En wat de binnenlandsche politiek betreft, ge looft spr. gerust te kunnen zeggen, dat de partij er met groote instemming van heeft kennis ge nomen, dat in dit kabinet de portefeuille van onderwijs is toevertrouwd aan een der kundigste mannen, doorkneed in onderwijsvraagstukken, ook naar de eischen van den modernen tijd, den heer G. Bolkestein. Spr. wenschte minister Bolkestein toe, dat hij gedurende zijn ministerieel leven in staat moge zijn, de door hem sedert jaren in woord en ge schrift voorgestane hervormingen op onderwijs gebied tot stand te brengen. Maar, aldus spr., zonder te willen afdoen aan het vertrouwen dat wij stellen in deze regeering met waardeering voor haar politiek streven in buitenlandsche en binnenlandsche aangelegen heden met erkenning van de bekwaamheden van de individueele ministers veroorloof ik mij toch de vraag te stellen of 's lands belang er niet meer mee gediend zou zijn, indien in de tegenwoor dige omstandigheden internationaal nog nooit zoo beklemmend, nationaal op economisch en fi nancieel gebied nog nooit zoo moeilijk de lands- regeering zou worden versterkt met nog enkele al gemeen erkend bekwame en algemeen vertrou wen genietende staatslieden. Evenwijdig aan den groei in de publiekrechter lijke organisaties, won ook de inwendige organi satie der partij aan kracht. Het aantal afdeelin- gen en het aantal leden namen regelmatig toe. De vrijzinnig democratische jongeren organisatie vertoont een opmerkelijken bloei. Zij boekte in 't afgeloopen jaar meer dan 1000 nieuwe leden 20 nieuwe afdeelingen. Zoo kunnen wij, aldus spr., in onze politieke partij, versterkt in de posities over de geheele linie, eensgezind in ons streven met een zekere gerustheid in het komende jaar de voorbereidin gen ter hand nemen voor de periodieke verkiezin gen voor de Tweede Kamer in 1941. Al moeten wij thans strijden voor onze dierbare beginselen van internationale rechtsorde en van democratische staats-kunde, die vroeger buiten ieder- strijdge woel stonden, wij weten dat regeering en volk pal staan ten aanzien van de verdediging van onze hoogste geestelijke goederen en van onze nationale onafhankelijkheid. Wij gaan met rustige vastberadenheid ook in deze donkere tijden verder; vol vertrouwen in de goede beginselen van den V. D. B. en wetende, dat. achter de wolken toch de zon schijnt. Hierna verklaarde de voorzitter de vergadering voor geopend. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: G. W. 't Hart, Ginweken en M. Wegman, Melklaan 26, Velsen (N,); W. M, Wel ting, van Galenstraat 21, IJimuiden en A. N. van den Oever, Van Galenstraat 21, IJmuiden; J. Deen, Lagerstraat 28, IJmuiden en A. van Roon, Lagerstraat 26, toek. adres: Hoofdbuurtstraat 12, Velsen; A. van Slooten, Grahamstraat 4, IJmui den en C. Schram, Bloemendaal; J. J. A. van der Zwan, Tusschenbeeksweg 34, IJmuiden en M. Dekker, Bik- en Arnoldkade 28b, IJmuiden, toek. adres: Tusschenbeeksweg 34, IJmuiden; A. M. J. Dijtoeuna, Melklaan 107, Velsen en P. Pieneman, Melklaan 107, Velsen; J. Blom, de Ruij terstraat 128, IJmuiden en T. van de Wiele, Carolinastraat 10, IJmuiden; toek. adres: Frogerstraat 6a, IJmui den. Getrouwd: J. F. Landmeijer en A. W. Immers, Haarlem; J. A. Woertman en J. ten Have, Reinier Claeszenstraat 6, IJimuiden; C. Schol en C. van Tunen, Pr. Kru-gerstraat 4, IJmuiden; S. K. Egner J. M. Plokker, Mahustraat 45, IJmuiden; N. van Nieuwkoop en M. C. -de Groot, Fazantenlaa-n 23, IJmuiden; G. Hoefakker en S. Mein, Tasman plein 1, IJmuiden; E. J. Broek en C. Dik, de Ruij terstraat 117, IJmuiden; C. D. Geijteman en P. E. Thiele, Alex. Bellstraat 35, IJmuiden. Bevallen: C. J. van Eijkem—Betzou, d., Am sterdam; B. v. d. Pijl—Mulder, z.; IJmuiderstraat- weg 23, IJmuiden; H. Slings—Wortel, z.; Hagelin- gerweg 341, Santpoort; J. Suijkerbuijk—Klinge, z., Achter Stationsweg 41, IJmuiden; M. Schaap —Plug, d., Zandersstraat 38, IJmuiden; W. A. v. Aalstvan Schelt, z., Burg. Weertsstraat 2l' Velsen-N. Overleden: H. Kroonstuiver, 65 j., echtgen. v. F. de Koning, Chr. Huijgensstraat 60, IJmuiden; lü®", Eii.k' echtpne. v. w. Croonenborg, cludee/del dat De k. tijden^ den möë'rd"door "zijn Mahustraat 29 IJmuiden, P. A. Kemp, 39 j., psychopatische geestesgesteldheid en sterke op- echtgen. V. W, Vlokhaven, Trompstraat 63. IJmui- winding slechts gedeeltelijk de consequenties en öen* de moraliteit van zijn hap delingen kón ;beoordee- Verwachting geldig van hedenavond u avond ongeveer 19 uur Uitspraak in de moordzaak te Clarens. Indisch journalist vrijgesproken. Men meldt aan Aneta-A.N.P. uit Vevey in Zwit serland, dat aldaar de strafzaak heeft gediend te gen den Nederlandsch-Indischen journalist De K Aan De K. wordt ten laste gelegd, dat hij in den nacht van 14 Februari jl. zijn landgenoot V. met voorbedachten rade heeft vermoord in een apparte ment te Clarens, waar zij samenwoonden. Een on geoorloofde verhouding tussehen De K. en mevr. V. zou aan deze daad ten grondslag liggen. Als verdediger van De K. trad op de beroemde Zwitsersche advocaat Henri Valloton, president van de Zwitsersche Tweede Kamer. Een psychiatrisch rapport van prof. Steek con- Voor de 0trictsb°n< Wisselend bewolkt, plaatselijk tin, te regenbuien, vooral in het biniiehfi!/1 r!nl1 iPn— ter dan gisteren, zwakken tof'1 ''^strijc noordwestelijken tot westelijke^ P,ndspe] *ian borc THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur Neiging: Vooruit. OPGAAF MAGAZIJN T Kanaalstraat 86. IJmuiden" HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zondag -v.m. 2.27 uur; n.m. 2.42 «i Maandag v.m. 3.05 uur; n.m. 3.19 m Dinsdag v.m. 3.45 uur; n.m. 3.58 VOOR KINDER- EN GEZELSCHAP» Slaagt U beter oy - J. P. KEUTER VELSERDUINPLEIN 5 DMUIDft Grootste sortering MINIATUUR au IAdv. Ingez, fa len en niet meer naar gezonde begrippen handelen. De jury sprak met zes tegen drie stemmea haar meening uit dat De K. den moord heói gaan doch niet als schuldig kon won" merkt. De K. werd onmiddellijk vrijgelaten. Hij zal thans in Nederland in de klinlö; prof. Winkler worden opgenomen en vermoed later weer in het huwelijk treden met zijn gere echtgenoote. ^ende noot is- Zwart: Wit: 25 De Boe: Onderofficier bij ai gedood. WAARDENBURG 24 November. Gister,7, te ongeveer 11 uur reed 'n onderofficier van de 1:3 doelartillerie toen hij op weg was van 'sHencg bosch naar Utrecht, onder de gemeente Waaidi burg, met zijn auto tegen een langs den wegs!^ de vrachtauto op, welke men aan het reparea- was. De onderofficier werd op slag gedood, terwjjlj auto, een personenauto, totaal werd vernield Daladier voert besprekingen, PARIJS, 24 November (Havas-ANP) DakÜg heeft vanochtend in zijn kabinet een conferentie{6 presideerd, waaraan werd deelgenomen door nelin, admiraal Darlan, generaal Vuillemin, Cus petier de Ribes, Alexis Leger, den secretaris-ga raai van de Quai d'Orsay en Robert Coulondre.ie directeur van de diplomatieke afdeeling vaas ministerie van buitenlandsche zaken. f Wit, Een geb eik c lïeerma Meestei afloop diagrams' Zwart (-13. En pk ben, omd bezetten ondermij 15x24 19 t» ontkol Op (-9 41- ;xl812 Het b- doch' dai ïitte ste Een pi Aan fc nor: OLYMPISCHE SPELEN. De Winterspelen in Duitschlanl afgelast. Uit Berlijn: Op grond van een besluit van is Internationaal Olympisch Comité, dat bepaalt, ii de Spelen niet in een oorlogvoerend land kuit! worden gehouden, hebben het Duitsch 01 Comité en het organisatie-comité voor de Viö Olympische Winterspelen de volgende beslissing it- nomen: „Duitschland, dat ook in den oorlog dn arbeid van den vrede trouw is, heeft de voorberé- ding voor de Vijfde Olympische Winterspelen 1SÜ te Garmisch Partenkirchen voortgezet en de Olym pische sportcomplexen voor het gebruik klaar p- maakt. Daar de voorstellen van Duitschland een wereldvrede door de Engelsche en Franscl» geering zijn afgewezen, en in dit verband de oorcj verder moet worden gevoerd, wordt de opdraü van de organisatie der Winterspelen in overieg het Internationaal Olympisch Comité aan het 1,0, C. terug gegeven. Duitschland zal ook in de t* komst zijn kracht voor de bevordering van 'i Olympische gedachte geven." Deze verklaring is geteekend door Von Tste mer und Osten, rijkssportleider en president va het Duitsch Olympisch Comité en door ritter Vd Halt. lid van het I. O. C. en voorzitter van het ors- nisatie-comité. Ten slotte zij er nog aan herinnerd, dat op de bijeenkomst van Londen besloten is, de Winterspe len van 1944 te Cortina d'Ampezzo in Italië te doen houden. Zwa Wit, Zwa toordi liet v 2x30 HOLLAND—AMERIKA LIJN. Statendam 24 van Rotterdam naar New-York. Beemsterdijk 23 van Rotterdam te Boston. Bosch-dijk, 24 van Rotterdam n. New-Orleans via Antwerpen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sitoebondo (uitreis) pass. 24 Perim. Blitar 23 van Macassar naar Rotterdam. Buitenzorg 24 van Batavia naar Rotterdam. Kota Baroe (uitr.) p. 24 Malta. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Marnix van St. Aldegonde (uitr.) 23 te Colombo. Saleier (thuisr.) 24 van Padang. Kantoorboekhandel vulpennen vulpotloden dozen postpapb* foto-albums SNIPPERMANDEN ent 1. P. KEUTER velserduinplein 5 ijmuiden (01- lAdv Ingez. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 24 NovemWl Getrouwd 24 November: H. J; Lijs en E. H. van Vloodorp. Bevallen 22 November: J. H. E. Prins-Nieuw* poort, d.; L. C. A. Geu-rtsPicard. d.: 23 Novem ber: W. A. van den BergAndrea, d.: A. Boer—Detz. z.; H. J. Aldershof—Bekhuis, z. Overleden 23 November: I. A. Velthuijser, a i„ Verspronc¥weg"; J. G. van Dam. Nassatiiaam

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 6