2)e ohgeluksvo BEVERWIJi Mini hjAA SANTPOORT Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders. Herdenking van het zilveren Jubileum. Nadat de vorige week in de Da Costaschool een receptie was gehouden vond Zaterdagavond een feestelijke herdenking in meer intiemen kring plaats. Ook nu weer bood het gymnastieklokaal een feestelijken aanblik. Gezongen werd Ps. 75 vers 1, waarna lezing van een Schriftgedeelte n.l. Ps. 91. De samenkomst stond onder leiding van den voorzitter der afdeeling, den heer F. Tijtsma. Deze heette in enkele woorden de aanwezigen hartelijk wejkom om daarna den secretaris, den heer J. Kraaieveld gelegenheid te geven voor zijn „25-jarig overzicht". In 1914 begonnen zijnde jnet 12 leden, is het ledental geklommen tot 112, doch inmiddels weer gedaald tot 59. In het ver slag kwamen tot uiting de moeilijkheden waar mede men had te kampen gehad. Het collectief arbeidscontract, een pensioenregeling en het punt Zondagsrust hadden meermalen onderwer pen van bespreking uitgemaakt. Ten aanzien van het laatste punt werd in samenwerking met de R.K. organisatie succes in 't bedrijf geboekt. Uit dit verslag ontving men overigens een getrouw beeld van de activiteit die door deze Chr. organi satie was ontplooid. De samenkomst genoot daarna van eenige stuk jes muziek die door een ensemble uit Beverwijk werden gegeven. In de pauze werden verver- schingen e.d. rondgediend. Eén der hoogtepunten van dezen avond vorm de evenwel de feestrede van den Bondsvoorzitter, den heer W. Strijbis Pzn. Spr. begon met zijn dankbaarheid te uiten, dat ook hier ter plaatse 25 jaren was gewerkt aan de reformatie van het sociale leven. Daarbij wilde spr. niet stil staan bij alle moeilijkheden en teleurstellingen, die men heeft gehad, doch meer speciaal de aandacht vra gen voor het feit, of het nu wel een tijd is om feest te vieren. Er is veel, dat ons moet beang stigen, vandaar dat we spreken van een plechtig herdenken. Wanneer we zien het dynamische van het communisme, het fascisme en het nat. socialisme, dan is er voor feestvieren geen plaats. Het communisme wil van Rusland uit een wereld heerschappij vestigen; in Italië tracht men zich met geweld baan te breken doordat men droomt van de vestiging van een als vanouds bestaan hebbend Romeinsch Keizerrijk. Voorts de macht in Duitschland en achter dit alles het Nihillisme, ons beschreven in het boek van Rausnigg, dat als één macht poogt alles te overweldigen en tot één tracht te brengen. Tegenover dit alles stelle men de dynamische kracht van het Christendom en doe men deze kracht inwerken op ons volk, waarvan er velen zijn, die het Christendom den rug hebben toege keerd. In 1914 oorlog en nu weer. Toen onze bond in opkomst met in het jaar van oprichting pijn. 100 leden, thans op October j.l. 18320 leden. Spr. verheugt zich over dezen groei want met des te meer kracht kan men de groote moeilijkheden van straks het hoofd bieden. In het geloof werd ontzaglijk veel bereikt. Nadat spr. de resultaten van het werk van den Bond, hier-en elders de revue had laten passeeren en de daaruit op de sociale wetgeving invloedrijke werking had ge- teekend, werd mededeeling gedaan van den uit slag der met de directie gehouden conferentie, waarbij een duurtetoeslag werd toegezegd. Van zelfsprekend werd deze mededeeling met applaus ontvangen. Onze organisatie, zoo vervolgde spr., wil zijn een schild voor de zwakken en zich daar bij laten leiden door het geloof aan God, dien we rustig het wereldgebeuren in handen kunnen geven. "Hierna ontvingen de hperen D. Blok, S. Luttik en H. J. Fidder uit handen van den Bondsvopr- zitter met een toepasselijk woord het gouden in signe van het C. N. V. voor hun 25-jarig ononder broken lidmaatschap. Namens dit drietal dankte de heer D. Blok, die daarbij gewaagde van de hulp die elk hunner van hun echtgenoote bij dit werk hadden ontvangen. Zeer veel waardeering ontving de heer B. Hofland uit Naaldwijk met het decla- meeren van verschillende stukjes. Ernst en luim Wisselden zich daarbij af. Uit handen van den voorzitter der feestcommissie, den heer M. Heinen ontvingen de tegenwoordige bestuursleden een foto van de gehouden receptie. De voorzitter zeg de daarvoor dank en bedankte voorts allen die tot het welslagen van deze samenkomst hadden medegewerkt. Aan het slot sprak nog Ds. J. D. Boerkoel van Watergraafsmeer. Voor velen een oude bekende. Spr. gewaagde van den trouw, die werd betracht bij het werk op Chr. Sociaal gebied en spoorde aan dien trouw ook voor de toekomst te bewaren, inzonderheid door hen, die straks de plaatsen der ouderen hebben in te nemen. Hiermede behoorde deze avond tot het verle den. De afdeeling Velsen van bovengenoemden bond kan terugzien op een waardige herdenking fan het zilveren jubileum. Hinderwet. B. en W. brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente-secretaris ter inzage liggen verzoe ken met bijlagen van: de N.V. Stoomwasscherij Jan Klauwers en Zoon (Wasscherij „Hoek en Vaart") te Sant poort, om vergunning tot het uitbreiden harer wasscherij door het bijplaatsen van een stoom ketel, V.O. 55 M2, in/op het perceel, kadastraal Ibekend gemeente velsen, sectie F. no. 3579, plaat selijk bekend Bloemendaalschestraatweg no. 17 te Santpoort. Van Leer's Walsbedrijven N.V., te Velsen- JJoord, om vergunning tot het uitbreiden harer bedrijven, met bijplaatsing o.a. van 4 verwar mingsovens, 1 stoomketel. 2 Diesel-motoren en 109 electromotoren in/op het perceel, kadastraal bekend gemeente Velsen. sectie A nos. 1118/1189, plaatselijk bekend fabrieksterrein. Op Vrijdag den 8sten December 1939, des voormiddags te elf uur, zal ten gemeentehuize ge legenheid bestaan om bezwaren tegen deze ver zoeken in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren heb ben, kunnen gedurende drie dagen voor het bo venvermelde tijdstip op de secretarie der ge- meente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. LIJST VAN GEVONDEN VOORWERPEN Hoofdbureau van Politie (Willemsplein): een grijze jongensjas, een heerenhandschoen, een da meshandschoen, een hond (Bouvier), een paar kinderwantjes, een schaal van een groente-weeg- schaal, een identiteitsplaatje, een damesrijwiel, een portemonnaie met inhoud. Bureau van Politie IJmuiden-Oost (Engelmun- dusweg)een groote doek, een paar kinderklompen, een portemonnaie, een autoped, een halsketting, een jongensjas, een padvindersriem, een kinder- Echoentje, een alpinomuts. Bureau van Politie VelsenNoord (Wijkejrstraat- weg): een rood regenkapje, een étui met een rozen krans, een ijzeren buisje, een R.K. kerkboekje, een B-kenteeken van een auto, een autoband, een bruin- lederen dames-portemonnaietje met inhoud, een mantelceintuur, een damesarmbandhorloge, een paar regenpijpen, een ijzeren pen, een grijs poesje, een gele tasch. Politie Santpoort: een ceintuur. •stnauias Opdracht voor de Plaatwellerij. Aan de N.V. Plaatwellerij alhier is opgedra gen het maken van twee oiietanks met een in houd van 8000 en 2000 liter voor de gemeente- ttaterleiding te voorschoten, Mooi concert van „St. Caecilia". „Luik 1914" het hoogtepunt. Voor een uitstekend bezette zaal gaf Zondag avond de R.K. Harmonie St. Caecilia onder leiding van haar dirigent, den heer P. W. Joosen in het R.K. Vereenigingsgebouw, haar eerste uitvoering in dit seizoen. Na den pittigen en goed gespeelden ope- ningsmarsch: „Les cadets de Brabant", van Turine, sprak de voorzitter van „St. Caecilia", de heer L. Harsveld, het openingswoord, waarin hij in het bij zonder de heeren geestelijken en de militaire auto riteiten verwelkomde. Spreker vertelde een en an der van de moeilijke omstandigheden, waarin door den oorlogstoestand ook St. Caecilia was gekomen. In de eerste plaats was de vereeniging haar repe titielokaal kwijtgeraakt en vervolgens waren eenige leden onder de wapenen geroepen. Gelukkig heb ben beide omstandigheden zich zoo geschikt, dat de repetities weer voortgang kunnen hebben, terwijl de ledige plaatsen in het orkest zijn aangevuld met hier ter plaatse gelegerde militairen. De heer Hars veld wekte de aanwezigen op de Vereeniging mo reel en financieel te blijven steunen, opdat „St. Cae cilia" haar vooraanstaande plaats te Velsen-Noord zou kunnen behouden. Het concert werd vervolgd met een reprise van de Slavische Rhapsodie van Friedemann. Hierin viel direct de uitnemende stemming op, in het bij zonder bij de clarinetten, die in dit werk een heel zware partij hebben te vervullen, doch die zich hier van kranig kweten. Verder dient gememoreerd de fijne nuanceering en het soepele spel van de bassen. Het imposante slotgedeelte wist de heer Joosen tot een geweldig tempo op te voeren en de luide bij valsbetuigingen aan het eind waren dan ook ten volle verdiend. Hierna volgden twee karakter stukjes van Vlemïng, n.l. „Heros de l'armée" en „The wedding of Batty Boys", waarvan vooral het twee de in den smaak viel. Vervolgens een militaire wals „La Housarde" van Kelsen, die veel over eenstemming vertoonde met haar naamgenoot van Ganne. Hierin kwamen de pistons tot hun volle recht, hetwelk ook kan worden gezegd van de ba ritons en de trombones. Verder noteerden wij een paar fraaie crescendi. Het gedeelte voor de pauze werd beëindigd met de eerste uitvoering van het indrukwekkende „Liège Immortelle", een ouverture van Rousseau, gecom poneerd als herinnering aan het stervende Luik van 1914. Er heerschte een ademlooze stilte in de zaal en dit wil wat zeggen bij een publiek dat zeker voor 70 pet. uit jongeren bestond. Dit pleit in hooge mate voor de vertolking en de opvatting van den dirigent den heer Joosen, die hiervoor alle hulde verdient. Deze uitvoering was een der beste ooit door St. Caecilia gegeven. Na de pauze werd door de Damestooneel Vereeni ging „Opwaarts" regisseur de heer L. Harsveld, het tooneelspel in 4 bedrijven „De oude schuld", van Jo Nabber opgevoerd. Hiermede werd de goede naam van dit ensemble opnieuw bevestigd. De avond werd besloten met een gezellig samen zijn waarvan het einde voor het meerendeel der -aanwezigen veel te spoedig kwam. CURSUSSEN VAN HET WIT-GELE KRUIS. De negende moedercursus van het Wit-gele kruis vangt 11 December a.s. aan. De cursus wordt gegeven Maandagsavonds van 89 uur in het gebouw van het Wit-Gele kruis, Parklaan 75 te Haarlem. NIEUW VEREENIG IN G S BEB O UW. Het maken der plannen voor een vereenigings gebouw van Hoogovenstaten op Watervliet is op gedragen aan den architect J. P. Kloos te Heem stede. indien mogelijk zal dit jaar nog de aanbe steding plaats hebben. Verantwoording collecte Algemeen Steuncomité. Het inzamelingscomité in deze gemeente van het Algemeen Steuncomité 1939 deelt ons mede, dat haar eerste verantwoording van de gehou den inzameling als volgt luidt: De speldjesdag heeft opgebracht de sdfa. van f 581,98 en verder zijn de volgende giften nog binnengekomen: Th. B. IJmuiden f 2.50, J. H. A. M. A. Velsen f 2.50. Mej. J. L. E. Santpoort f 10, mevr. H. M. H. S.—d. B. N., Santpoort f 2.50, A. de Gr., Santpoort f 9, P. F. C. R. IJmuiden O. f 10, Ir. G. A. K. IJmuiden O. f 100, mevr. M. J. J. F.—K. Santpoort f 10, J. S., IJmuiden f 2,50, D. B. Velsen f 2.50, IJ. V. V. IJmuiden f 100, Ver. S. IJmuiden f 20. Verdere bijdragen worden nog gaarne inge wacht op giro no. 74886 ten name J. L. Uitzin- ger, IJmuiden, met vermelding „Steuncomité 1939". M41KT EECICUTIN Concert „Soli Deo Gloria". De R.K. Harmonie Soli Deo Gloria onder leiding van haar directeur Jan Groot gaf Zondagavond een uitvoering in „Zomerlust", dat ter gelegenheid van dit concert uitstekend bezet was. Het programma was goed ingedeeld: voor de pauze het muzikale ge deelte en na de pauze amusement in den vorm van het optreden van Santpoort's Klein Cabaret. Na een kort en krachtig openingsspeechje van den voorzitter leidde Soli Deo Gloria het programma in met den frisschen marsch van Sam Vlessing: Vers l'avenir, die met entrain geblazen werd. In het juiste Fransche tempo, de werken van onzen Vles sing zoo eigen, en pittig-kort en gebeten liet de heer Groot dezen repertoire-marsch vertolken. Voor zulk een Vlessingmarsch geven we gaarne vele andere marschen cadeau, 't Was weer een lieve lust, zooals de oude heer C. Oudendijk zijn trombonesolowerk er uit joeg. Van denzelfden componist gaf Soli ten beste de wals Chant du soir, over het geheel wat forsch van de hooge registers, die over 't algemeen o.m. de vlot voorgedragen sax-trekjes overstemmen wilden. Zoo doende had de uitvoering fijner gekund; technisch zat het in de vingers. Souvenir de Biarritz, een 4-deelige Suite van Du- pony in het genre van Popy's Suites, was een dankbaar nummer voor het corps. De openings scène (Aan de kust) was uitstekend van stemming met mooi hout- en sax-werk. Ook het basregïster, dat zich loffelijk aanpaste en nergens domineerde, gaf goed partij. In 2, de Zigeuners, werd het rhyth- me scherp geaccentueerd. Dit deel bevatte dankbare trekjes voor het hooge koper, dat behoudens een enkele afwijking, hier naar behooren zijn taak ver vulde. Nr. 3, de twee bedelaars, werd verdienstelijk gelezen. Het is met zijn wisselende harmonieën, voor de muzikanten „uitkijken geblazen", maar Soli heeft onder de leiding van zijn huldigen dirigent, daar verheugende vorderingen in gemaakt. We hoorden er een mooie pistonsolo in. Aan dynamiek ontbrak het niet; Soli weet hoe het forti moet maken. Het pp. kan echter nog fijner. Een vlotgespeeld Avond feest besloot als nr. 4 deze aardige compositie, die keurig „op den stok" gespeeld werd. Wat dat be treft heeft Soli orkestdiscipline geleerd. Een moeilijke opgave voor harmonie is zeker een balletsuite van den balletcomponist bij uitnemend heid Leo Delibes. Soli had ditmaal op het pro gramma staan Le roi s'amuse, een suite van 6 dan sen in den klassieken dansvorm. De vertolking van zulk een compositie vraagt fijn, luchtig musiceeren en dat is iets, waar het Soli nog aan ontbreekt.. Het is over 't geheel genomen nog te forsch, te zwaar. Er wordt goed gelezen en dit ondervond deze suite eveneens, maar zeide de oude van Beethoven reeds niet: „das Wichtigste der Musik steht nicht in den Noten". Met voorbijzien van het hierboven aangestipte genoot de Gaillarde een knappe introductie. De strakke rhythmiek was effectvol vooral in het ff. De stemming was vrijwel in orde. Het hooge koper en de saxen geven aan de Pavane de vereischte kleur. In nr. 4 was het samenspel van fluit, saxen en es- klarinet (die den geheelen avond zoo goed zijn best gedaan had) niet altijd even gelukkig. De Passepied-finale bracht het eind' goed al goed van een programma waar merkbaar op gestudeerd was en waarmede het corps bewezen heeft, dat het in het musiceeren vorderingen gemaakt en het stu- deeren ernstig opvat. Het Santpoort's Klein Cabaret onder leiding van den heer J. van Westerhoven heeft reeds eerder op de planken gestaan en de daardoor verworven gunstige reputatie was oorzaak, dat zijn optreden ook nu weer. met belangstelling tegemoet werd ge zien. Al gauw had-het contact met de zaal en heeft het goedlachsche publiek daarop aangenaam bezig gehouden. W. KAASMARKT ALKMAAR. Aangevoerd 27 stapels, zijnde 61.000 K.G. Faibriefcskaas kleine f 21 per 50 K.G., Boe renkaas kleine f 80.50 per 50 K.G.. Handel ma tig. Het wordt steeds fraaier. De nieuwe natriumverlichting op den Strand weg van de Havenkade naar de Halkade is ont stoken, zoodat thans ook dit gedeelte een mo derne verlichting gekregen heeft. Maar voor dit gedeelte van den Strandweg is alweer wat nieuws bedacht. De sintelvoetpaden aan beide zijden krijgen een verharding van basaltinetegels, welke verharding ook wordt aan gebracht op het voetpad langs de halkade. Ook dit beteekent een belangrijke verbetering daar de voetgangers hier tot nu toe slecht be deeld waren. Maar als het tegelpad gereed is, behoeven ze niet mer op het fietspad te loopen. GONGWEDSTRIJD D. C. IJ. Gp Woensdag 6 December a.s. zal de Damclub IJmuiden in Hotel Kennemerhof een St.-Nico- laas-avond organiseeren voor haar leden en da mes. Er zullen eerst voor dames en heeren gong wedstrijden worden georganiseerd om specu laaspoppen. Daarna zal de avond met dansen en het op treden van een humorist-goochelaar worden be sloten. Belangstellenden kunnen zich voor dezen avond opgeven bij den secretaris van D.C.IJ. den heer Lichtendahl, Willem Brandszstraat 1 te IJmuiden of des avonds aan de zaal. BEKROONDE HOENDERS EN KONIJNEN. Leden van de Kennemer Pluimveevereeniging alhier behaalden op de in Zaandam gehouden pluimvee- en konijnententoonstelling voor hun ne inzendingen de volgende bekroningen: Afd. Hoenders: H. Groen met drie inzendin gen Buff-Wynandott.es drie le prijzen, vijf eere-prijzen, en collectieprijs voor hoogst aantal punten Wynandottes. J. Verzijlbergh, met twee inzendingen Goud- Wynandottes, één le prijs, een 2e prijs en twee eere-prijzen. H. Wisman met een inzending wildkleur leg horn. een 2e prijs en een eereprijs. F. J. Kamstra. met vier inzendingen wit Wynandottes een le prijs, twee 3e prijzen, een E. V. en een eereprijs. Afdeeling konijnen: H. van Riessen met tien inzendingen, vier le prijzen, drie 2e prijzen, drie derde prijzen, en vijf eereprijzen. B. van Dijk, met drie inzendingen, twee le prijzen, twee eere-prijzen, en een E. V. A. v. Driel met drie inzendingen, twee tweede prijzen, een 3e prijs en een eere-prijs. ST. NICOLAASFEEST R.K. VOLKSBOND. Wegens de inbeslagneming van de Witte Bios coop aan de Mahustraat heeft de R.K. Volksbond kring IJmuiden zich genoodzaakt gezien haar jaaarlijksch St. Nicolaasfeest voor de kinderen van de leden te geven op Zondag 3 December in het St. Fidelisgebouw te IJmuiden Oost. De kin deren in den leeftijd van 3 tot 11 jaar hebben toe gang. LEZING INSTITUUT VOOR ARB. ONTW. De heer S. de Wolff spreekt hedenavond voor de afdeeling Velsen van het Instituut voor Arbeiders-ontwikkeling in het gebouw der Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden aan den Stationsweg. Het onderwerp dezer causerie is: Het econo mische getij na 1928. VERTROKKEN TRAWLERS. Onderstaande trawlers bevonden zich Zondag avond tien uur nog op zee: Vertrokken Dinsdag 14 November: Prinses Beatrix IJM. 117. Vertrokken Donderdag 16 November: I. S. Groen IJM. 130: Gloria IJM. 37. Vertrokken Vrijdag 17 November: Viking Bank IJM. 183, Petten IJM. 49, Maria van Hattem IJM. 1, Delft IJM. 17. Vertrokken Zaterdag 18 November Silvain IJM. 116. Vertrokken Dinsdag 21 November: Caroline IJM. 26; Protinus IJM. 85, Knikker UM 4; Dirkje R.O. 53. Vertrokken Woensdag 22 November: Uiver IJM. 384; Maria IJM. 95. Vertrokken Donderdag 23 November: Libra IJM. 98, Adelante IJM. 19. Vertrokken Vrijdag 24 November: Bergen IJM. 16, Alma IJM. 44; Haarlem IJM. 9. Er bevonden zich Zondagavond tien uur nog 19 trawlers op zee. Vijf zijn er heden aan den afslag, nl. de Gerberdina Johanna IJM. 38, Erin IJM. 12, Utrecht IJM. 73, Cornells IJM. 15 enNorma Maria IJM. 6. In totaal zijn er thans 26 trawlers in de vaart. DE HARINGVISSOHERiJ. Men meldt ons uit Scheveningen: De haring- aanvoeren blijven nog steeds goed. Zaterdag wa ren te Scheveningen binnen zes haringloggers met een gezamenlijke vangst van 219 last of 3.723 kantjes haring. Zaterdagochtend was ook nog versche haring aan de markt die 8 gulden per kist van 40 kilo opbracht. Te IJmuiden waren Zaterdag aan de markt 2 Scheveningsche motorloggers van de reederij Jac. v. d. Toorn, de Sch. 15 met 21 last in "de tonnen en 600 kisten versche haring. Voor de versche haring werd besomd f 4.950 gulden. Van de reederij v. d. Toorn de Sch. 107, met 38 last haring. De Sch. 107 ving in één nacht 20 last haring. Voor 308 kisten versche haring werd f 2730 gulden besomd. Prijzen deden f 8.10 tot f 8.90 per kist van 50 kilo. De vangst-berichten uit zee blijven gunstig luiden. Enkele motorloggers zijn thans thuis- stoomend met een flinke lading haring. Een goede visscherij wordt gemeld ongeveer 30 mijlen uit de Engelsche kust Goed Wonen en haar arclijj Het adres aan den I Naar aanleiding van het in de jong».J nndet' vergadering voor kennisgeving ag| .Jvrijzi adres van den architect J. Klomp teSjLr^ houdende verzoek aan den Raad !L v bevorderen, dat aan hem alsnog doót'1 ningbouwvereeniging „Goed Wonen" K| f 'het W< komende gelden worden uitbetaald, J m fora heer Klomp ons ter toelichting he: ;-l ^Ide. hi: „Het gaat in dit geval niet zoo zeer >1 jnstan HEEMSKERK RAADSVERGADERING. De gemeenteraad houdt Woensdagmiddag te 2 uur een openbare vergadering. De agenda vermeldt onderstaande punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen. 2. Aanbieding van de gemeentebegrooting en van de begrooting van het Woningbedrijf 1940. 3. Wijzigingen gemeentebegrooting 1939. 4. Rekening-courantovereenkomst met Bank voor Nederlandsche Gemeenten. 5. Vaststelling le suppletoir kohier van den Vuilnisophaaldienst 1939. 6. Voorstel vaststelling der vergoeding, bedoeld in artikel 101 der L.O.-wet 1920, waarop de be sturen der bijzondere lagere scholen oover 1938 aanspraak hebben. 7. Vaststelling verordening betreffende het verleenen van toelagen op te betalen zieken - fondspremiën voor min- of onvermogenden. 8. Pacht van het Rijk vaii een gedeelte Noord zeestrand onder deze gemeente. 9. Benoeming lid der commissie tot wering van schoolverzuim. 10. Ingekomen stukken en mededeelingen. „Wat beteekent dat!" snauwde agent nummer 18. Onmiddellijk liet de hand hem los, de deur ging verder open en de verbouwereerde heer Dinges stamelde: „Wat... wat... doet U hier?" Zonder antwoord te geven stapte de agent naar tesusn, S£ö.et s» een ladder arogwg, „Een ladder?" hikte Spriet, die stond te brullen van het lachen, „een ladder? Hi, hi, hi, ha, ha, ha, wat hebben jullie me laten lachen". „Houd op met dat gelach", gebood de agent, „en geef een ladder!" Ondertusschen loerde Padje boven op het schuurtje alles aiIMSi „Ze komen je halen", riep Spriet Padje toe. Deze trok snel z'n hoofd weg. „Kom naar beneden", bulderde de agent naar boven Maar dat durfde Padje niet, want hij zag den heer Dinges staan met een wandelstok, waarmede hy veelbeteekenend ^waaide, rarium, dan wel om uitbetaling van^l Jjje zal het bestuur van „Goed Wonen" eiWjL de o van f 300, betreffende doca' mij aan dl> Kchtins bouwvereeniging verleende voorschot'1 defer Dit bedrag heeft het bestuur steeoTJ Voorts houden om mij tot afstand van hoitel Min17 vi bewegen. Ik heb dit geweigerd en 2a| 1 Sermin ven doen. AUeen blijk ik steeds het erlwIJW" drag vorderen, geld, dat eens aan mij/j mtvoer inkomen wérd onttrokken. Deze vordtrjl lachte: steeds nieuw en heeft naast een material ^aderi een moreele zijde. Dat ik mij tenslotte,;! vruchtelooze pogingen tot den Raad wm omdat dit lichaam met het toezicht J"fo de woningbouwvereenighigen is belast", i «itëespxc De Raad heeft dit adres voor kenrJ ïtóeltl' aangenomen, nadat wethouder Van Dci3 spr. d had, dat het nu, na dertien jaren, Jschil in houdingen en toestanden geheel anders J «oral voor den Raad niet meer mogelijk is 1betrol deze aangelegenheid te verdiepen waarop I pr w*re Jubileum Spoorwegonthouy ®ven 1 J ons v< vereeniging. I e,ken Pr In gebouw „Adrichem" hield de afdeeïj sPrek£ verwijk—IJmuiden van de Spoorweg Onia toe. Het Vereeniging een goed bezochte ledenverrJ eer <*e. voornamelijk ter bespreking van de vierl de leidn het eerste lustrum der afdeeling in jappe: 1940. I Onder Besloten werd een feestcommissie te 4 Ten naa die vor de samenstelling van een feestpnj behoud ma zal zorgdragen. Een ongeval, dat goed afliep, De groentenhandelaar M. alhier, nrf eien met groenten geladen vrachtauto i Noord" op weg naar Beverwijk. In St* kwam hij bij het uitwijken voor een auto in botsing met een tegenligger. ja. verloor de macht over zijn auto, die incti den weg loopende vaart terecht kwam, Dj verdween nagenoeg geheel in het vrij water De heer M., die alleen in de c# had de tegenwoordigheid van geest de openen voordat de auto onder water verdi Hij zag daardoor kans zich uit de cafe werken en den wal te bereiken. Hij hai letsel opgeloopen. i De lading groenten dreef op het vm ging grootendeeels verloren. Met veel moeite slaagde men er in ds op het droge te brengen. De wagen bleek volg van de. aanrijding aan de voorzijde beschadigd te 'zijn. Het Pensioenfonds voor de1 Ml 5 lee eken penwer :hts-l Een beleid eer gi einde d grenzen nauwer volksge: i Sprei overhei held w van on Op d' van de Over tractie: Hoogovenarbeiders. •- In de ■afdeelingsvergadering van den Al Nederlandschen Metaalbewerkersbond heelt ij G. S. K. Blauw, secretaris van de directie vSf ovens een uiteenzetting gegeven van het fonds van de Hoogovens-arbeiders, dat 1938 is ingevoerd. Aan de hand van vele gegevens en eenipj fieken verduidelijkte spr. het ingewikkelde keringssysteem en toonde aan, dat deze voffi) verzekering voor het pensioenfonds niet all veiligste, maar ook de voordeeligste is. Na zijn inleiding gehouden te hebben he: heer Blauw nog een aantal vragen over handelde onderwerp beantwoord. St. Nicolaas deed zijn intocht. Begroet met „Rats, kuch en boontn'1 Onder enorme belangstelling van de zijde jeugd heeft St. Nicolaas Zaterdagmiddag #1 tocht in Beverwijk gehouden. Voor het station besteeg de Sint zijn en voorafgegaan door de Beverwijksche He kapel, omstuwd en gevolgd door duizendec gens en meisjes volgde een rondgang door de" naamste straten. Na afloop van den intocht leende Sinterklaas op het balcon van hotel Burg" audiëntie aan een aantal bevoorrechte deren. Intusschen strooide Pieterman lekkr waarom een heftige strijd werd gevoerd. St. Nicolaas, wien de jeugd tijdens den into©: versterkt orkest het schoone lied „Rats, kuch- boonen" in de oude ooren had getoeterd, ven: tenslotte ook eens liedjes te mogen hooren. tijds te zijner eere waren geschreven. En zw en zoo kwaad als het ging trachtten eenige aai kinderen voor de microfoon aan dit billijke zoek te voldoen. De goede wil deed bij St. Nicolaas wonders hij beloofde grif de Beverwijksche jeugd in oe- mende dagen niet te zullen vergeten. HET MAATSCHAPPIJ ZIEKENFONDS Woensdagavond wordt in de bovenzaal van tel „Ter Burg" een vergadering gehouden va meerderjarige verzekerden van het Maatschap Ziekenfonds Beverwijk en Omstreken. In deze bijeenkomst zal worden overgega het kiezen van tien vertegenwoordigers eu plaatsvervangers. Het raadslid Nijsen en de R.-K". Staatspartij. Op grond van de bepalingen van het regie® heeft het bestuur van de afdeeling Beverwijk de R.K. Staatspartij besloten den heer G sen, die zooals bekend is den voor de m'"aenr7*ia| groep bestemden raadszètel aanvaardde, als li de afdeeling te royeeren. jj Het bestuur heeft evenwel medegedeeld, o 1 aangeteekende brief, waarmede de heer van dit besluit in kennis wérd gesteld, als gerd" bij het afdeelingsbestuur terug kwam. Jan P. Strijbos voor het Nut. Donderdagavond wordt in het Kennemer The^ de tweede voordrachtenavond gehouden va Nut. Spreker is de heer Jan P. Strijbos ove reis naar het hooge Noorden en het door n Spitsbergen beleefde gevaarvolle avontuur. De heer Strijbos vertoont ook een film reis. H.Col cereg Spr. gewen-i brenge op, da itrevei feeder der, d Tot. Kltsfe Int ÏtoU In he pers Bij het t uit U Tol Bter werd I. va berk M. Te ter 1 De SF tific CASTRICUM „JONG ZANGLVST" TREEDT OP Het kinderkoor. „Jong Zanglust'',. leider Stephen Jansen, geeft op Zaterdag 9.DeFe^ jgji* opvoering van de kinderoperette „Trovc eD dianen"g

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2