ItieM I2». - Bohtweskets Sport voor de gemobiliseerden noodig! Kapitein K. J. J. Lotsy schetst wat er tot na toe bereikt is. RUBRIEK VOOR VRAGEN NUTTIGE St. Hicoioas qestUenkek. NIEUWS IN 'T KORT. BURGERLIJKE STAND |jen uur per dag Lichamelijke Ontwikkeling en een sportmiddag ef week (Van onzen specialen verslaggever). Kapitein Karei Lotsy spreekt. En de pers, uitge- wdigd voor een conferentie over de Ontspanning Ontwikkeling der gemobiliseerden in het epartement van Algemeene Zaken, te 's Graven- we luistert geboeid naar den man, die eens het Kederlandsche voetbalelftal tot grootsche presta- L wist op te zweepen. Met volledige waardeering lor de groote medewerking van zijn onmiddellij- m chef, kapitein Paters, die het geheele O. en O.- Lrlï leidt, heeft kapitein Lotsy de moeilijkheden Lchetst, welke hij, als leider van de sport voor de «mobiliseerden heeft te overwinnen. Daartoe be-d/ con hij niet een cri-de-coeur, omdat het hem' zoo"' Ljoemelijk veel leed doet te moeten constateeren, iat men, openlijk of bedekt, wel eens twijfel uit breekt over de neutraliteit van den sportleider, get is de wensch van den opperbevelhebber van Land en Zeemacht", aldus kapitein Lotsy, „om met alle sportbonden en -lichamen,van welke richting jn goede harmonie samen te werken. Steeds del'ik dit, bij de besprekingen met de contact officieren, op den voorgrond. En ik handel er zelf oolc naar. Ik trek één of meer bonden niet voor. Heeft men desondanks critiek, goed. Maar laat men dan eerst eens met mij komen praten alvorens tot u'olicaties over te gaan. Doet men dit niet, dan wordt er onrust gezaaid en vergeet men, dat het j£ger als één ondeelbare eenheid gezien moet worden. De dislocatie, benevens het verbod om de kanton- «ementen te verlaten, belemmeren de organisatie," Mus de opperste leider van de lichamelijke ont wikkeling. „Daarenboven is er het financieele vraagstuk. Zeker, wij hebben veel geld gekregen, 'aar het totaalbedrag is onvoldoende om alle voor zieningen te treffen, speciaal wat het materiaal betreft, dat voor 'de behoorlijke uitoefening van een bepaalden tak van sport vereischt is. Daarom waag ik het om, nu het St. Nicolaas- en Kerstfeest in aantocht is, een dringend beroep te doen voor de beschikbaarstelling van sportartikelen, speciaal die, welke voor het voetballen no'odig zijn. Negentig procent van de aanvragen betreft de mogelijkheid van voetballen. Daarmede moet ik natuurlijk reke- g houden, ook al loop ik daardoor het risico, dat pien zegt. voetballen, natuurlijk, Lotsy zou Lotsy niet zijn, als hij dezen tak van sport niet op den voorgrond schoof. Neen, alle taldien van sport zijn voor mij precies eender. Alleen houd ik er rekening mede, wat de soldaten zelf het prettigst vinden. Naast de reeds genoemde moeilijkheden is er nog een omstandigheid, welke tot vertraging aanleiding geeft en wel het feit, dat de fabrieken van voetbal len in ons land er slechts 200 per week kunnen leveren. Wij mogen er 6000 voor 't leger koopen de K. N. V. B. schonk er reeds 500 zoodat wel licht over een half jaar het aantal van 5500 ballen is bereikt. In de afgeloopen week zijn wij er echter in geslaagd de eerste 1000 voetballen, benevens ette lijke duizenden stuks shirts, broekjes, kousen en gymnastiekschoenen te verzenden. Geleidelijk aan wordt dit opgevoerd tot 6000 voetballen, 50.000 pliirts, 50.000 broekjes, 50.000 paar kousen en 50.000 paar, gymnastiekschoenen. Men zal begrijpen, dat het onmogelijk is voor alle takken van sport de be- noodigde kleeding en het benoodigde materiaal aan te schaffen. Daarom is het ons plan, alles wat verder noodig is aan te koopen uit de gaven van particu lieren. Tenminste, indien dit kan. Een uur per dag. Een middag per week. Zal de deelname aan de lichamelijke ontwikke ling „dienst" worden, ja of neen? Ziedaar de reeds eerder gestelde vraag. Het verheugt mij, dat de Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht het voor- duidelijk gestelde vragen van alle Abonnés van dit blad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewer kers zoo mogelijk en ten sV9e(ligste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan het bureau van dit blad, met duidelijke ver melding van naam en ivoonplaats. Vragen waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De namen der vragers blijven redactie-geheim. De antwoorden worden GEHEEL KOSTELOOS thuis bezorgd. Alleen die vragen, welker beantwoording voor vele anderen behalve den vrager, van nut kan zijn, worden tevens in ons blad geplaatst. RECHTSZAKEN. VRAAG: Ik heb een kamer gehuurd op den eer- iten. Op welken datum moet ik opzeggen? (Ik be taal per maand) ANTWOORD: Een maand van te voren op den laatsten van de maand. Wanneer u dus 30 Novem ber opzegt kunt u 1 Januari vertrekken. BELASTINGZAKEN. VRAAG: Als ik een kamer verhuur ben ik dan belastingvrij ANTWOORD: De belastbare huurwaarde van het bij u in eigen gebruik zijnde gedeelte van uw wo ning wordt door schatting bepaald. Bedraagt deze huurwaarde niet meer dan 200 dan is u in Haar lem niet belastingplichtig. Voor het gedeelte der gemeente, gelegen in Haarlem Noord, dat vroeger be hoorde tot Spaarndam geldt als grens 150. DIVERSEN. VRAAG: Hoe krijg ik, zonder kringen te maken, yet uit een naturel coeoslooper? ANTWOORD: Flink en ruim afwrijven met per- bhlooraethyleen en daarna de plek direct bedekken niet laagje magnesia, hetwelk na een paar uur ver wijderd wordt. VRAAG: De verloofde van mijn dochter is in mili tairen dienst. Hij verdiende 19 per week. Heeft toijn dochter, wanneer zij gaat trouwen, recht op Militairen steun? ANTWOORD: De aanvraag om vergoeding wordt €erst in behandeling genomen na het huwelijk. Te voren kan niet worden beoordeeld of zij in aanmer king komt. Dat hangt van verschillende omstandig heden af. VRAAG: Tot wien moeten wij ons wenden inzake hostwlnnaarsvergoedlng? (Bij Militaire Zaken zijn tvij geweest maar zonder resultaat). ANTWOORD: Tot den Burgemeester der ge meente, waar de dienstplichtige is ingeschreven, een Verzoekschrift om vergoeding te richten. Heeft men dit reeds gedaan, wendt u dan met een nieuw ver zoekschrift tot hem. nemen te kennen heeft gegeven, te bevorderen, dat de gemobiliseerden één uur per dag deelnemen aan de lichamelijke ontwikkeling. Hiervoor zal een legerorder komen, waarbij dit als „dienst" aange merkt zal worden. Bovendien zal er één sportmid dag per week georganiseerd worden, bij voorkeur op een dag in de week. Als groote stimulans zal de mogelijkheid geopend worden tot het afleggen van vaardigheidsproeven. Het is niet de bedoeling om alleen maar met het geven van richtlijnen te volstaan, ook al niet, omdat er dan de kans bestaat, dat de zaak doodbloedt. Wij zullen steeds blijven nagaan, of er aan de sport overal voldoende aandacht geschonken wordt. Zij, die de vaardigheidsproeven met succes afleggen, ontvangen als belooning een kruis. Tevens over weegt de Opperbevelhebber nog een andere beloo ning. In welken vorm deze zal uitvallen is echter op dit oogenblik niet te zeggen. De vaardigheidsproeven zullen geheel ingesteld worden op de vergrooting van de weerbaarheid der soldaten. Het diploma Harmonische Lichaamsont wikkeling is, waar het hier immers de bloem van Nederland's jongelingen betreft, ietwat te licht bevonden: het N. O. C.-diploma ietwat te zwaar, zoodat de gulden middenweg bewandeld zal worden. Voorts ligt het eveneens in de bedoeling van den Opperbevelhebber om het zwemmen op groote schaal aan te moedigen, vooral in het voorjaar en in den zomer, wanneer er tallooze open zwembaden zijn. Kantonnementssportleiders. Het is noodzakelijk gebleken om in ieder kan- tonnement een contactpunt te vestigen. Door de be noeming van kantonnementssportleiders is hierin voorzien. Het zal him taak zijn 't sportapparaat in hun kantonnement te leiden. Onder deze leiders komen dan weer de instructeurs te staan. Een handleiding voor de beoefening van gym nastiek is thans zoo goed als gereed. Binnenkort zal doorzending aan de kantonnementsleiders plaats hebben. Een tweede handleiding voor zwemmen en zwem mend redden is eveneens in voorbereiding. Voorts zijn de Koninklijke Nederlandsche Athletiek Unie, de Nederlandsche Arbeiders Sportbond en enkele R. K. athletiekorganisaties bezig -met de samen stelling van een handleiding voor veldloopen. Er wordt zooveel mogelijk getracht om door het organiseeren van sportevenementen, waaraan dan verschillende sterren meedoen, geld in te zamelen voor degenen, die in achteraf gelegen plaatsen ge legerd zijn en voor wie het actief deelnemen aan de lichamelijke ontwikkeling het meest noodzakelijk is. Voor zoover dergelijke wedstrijden in de groote steden zijn georganiseerd, moge ik er met nadruk op wijzen, dat dit buiten ons om is geschied. Het is wel ons plan, dit te gaan doen. Maar de op brengst zal dan aan het algemeen belang ten goede komen en niet aan de ontspanning of ontwikkeling van een bepaald garnizoen." (Nadruk verboden) De voorzitter antwoordde, dat de vraag over het openen van de raadsvergaderingen met gebed bij B. en W. in studie is. In de volgende vergadering is daaromtrent een voorstel van B. en W. te verwachten. Met den wensch ten opzichte van de toezending der convocaties zal de burgemeetster zooveel mo gelijk rekening houden. Hierna sluiting. NED. HERV. GEMEENTE. Bij de verkiezingen in de Ned. Herv. Kerk zijn als gemachtigde in het kiescollege benoemd de heeren: D. Wen tink, P. Stammes en D. Noordt, tot ouderling de heer W. Kranendonk, tot diaken de heeren D. Wentink en B. v. d. Kolk, terwijl in de vacature K. Slikker, de heer J. de Roode werd benoemd. SCHOOLVOEDING. Zooals wij reeds meldden zullen ook dit jaar weer warme maaltijden' worden verstrekt aan schoolkinderen. Reeds Maandag a.s. begint men hiermee en wel op drie dagen per week: Maandag, Dinsdag Donderdag. De maaltijden zullen worden geconsumeerd in de groote zaal van het K.S.A.-gefoouw. HEEMSKERK RAADSVERGADERING. Woensdagmiddag vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van burgemeester W. Vreugde. Afwezig wegens ziekte de heer R. W. A. Muyen. Na vaststelling van de notulen werden de ge- meentebegrootlng en de begrooting van het Wo ningbedrijf dienst 1940 aangeboden. Deze begroo tingen werden ter onderzoek in handen gesteld van een commissie, waarin zitting kregen de hee ren P. Klaasse, K. Klinkenberg en J. de Wit. Besloten werd een rekening-courantovereen komst aan te gaan met de N/V. Bank voor Neder landsche Gemeenten ten behoeve van kasgeld- voorziening in 1940 tot een totaal bedrag van 150.000. Vastgesteld werd een suppletoir kohier van den vuilnis-ophaaldienst 1939 ten bedrage van 13.92, Vastgesteld werden de onderwijsvergoedingen over 1938 voor de R.K. Meisjesschool op 6738.95 en voor de christelijke school op 777.—. Ter vervanging van de bestaande verordening betreffende het verleenen van toelagen op te betalen ziekenfondspremiën voor min- of onver- mogenden stelden B. en W. voor een nieuwe ver ordening vast te stellen. Hierin wordt o.m. voorgesteld ook kleine tuin ders in de regeling op te nemen gedurende maanden per jaar, te weten Januari, Februari, Maart, April, October, November en December. De heer Beentjes vond dit tijdvak niet ge lukkig gekozen. Spr. zou de toeslag voor kleine tuinders gedurende 10 maanden willen verleenen, 50 pet. voor de eerste 5 maanden en 25 pet. voor de andere maanden. Teneinde B. en W. gelegen heid te geven de finaneiëele gevolgen van de voorgestelde wijziging te becijferen werd besloten de verordening aan te houden. Besloten werd met ingang van 1 Januari 1940 Voor den tijd van 4 jaar van het Rijk te pachten een gedeelte Noordzeestrand van 3100 Meter voor 930 per jaar. In de vacature ontstaan door bedanken van den heer J. Tuyn werd benoemd tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim de heer H. Heesterbeek. Vastgesteld werd een verordening ex. art. 12 van de Oorlogswet regelende het verrichten van persoonlijke diensten door burgers in oorlogstijd. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. om het grasgewas op de bermen der wegen te ver pachten voor den tijd van 5 jaar. Twee voetpaden werden van den legger der wegen afgevoerd omdat daarvan door het publiek geen gebruik meer wordt gemaakt. Een verzoek van de bewoners van den Voorweg om plaatsing van een lichtpunt werd ter onder zoek in handen van B. en W. gesteld. Bij de rondvraag informeerde de heer v. d. Kolk naar de mogelijkheid dat aan gemobiliseer de tuinders hulp wordt verleend door plaatsing van een arbeider in werkverschaffing op hun be drijven. De Voorzitter zegt toe dit te zullen onder zoeken. De heer v. d. Outenaar vroeg', wanneer nu eindelijk het streekplan zal komen. De voorzitter kon den heer v. d. Oute naar slechts adviseeren zelf bij de Streekplan commissie te informeeren. De heer Castrieum had ernstige klachten vernomen over te lage loonen, die aan de arbei ders in de werkverschaffing te Castrieum wor den betaald. De Voorzitter zei, dat deze klacht haar actualiteit reeds heeft verloren, want de Heems- kerksche arbeiders zijn intusschen uit de werk verschaffing in Castrieum teruggenomen en el ders te werk gesteld. Het schijn dat te Castrieum bij de uitvoering van de rioleeringswerken te lage loonen worden betaald, omdat de aanneem- som te laag was. Er is reeds een onderzoek gaan de en indien mocht blijken dat dit inderdaad het geval is, dan zal alles worden gedaan om het te kort betaalde loon alsnog uitbetaald te krijgen. De heer Beentjes verzocht het antwoord te mogen vernemen op zijn verzoeken de raads vergaderingen met gebed te openen en omtrent tijdige toezending yan de convocaties. Taschmoffen Shawls Vossen Bontmantels Venoachting geldig van hedenavond tot morgen- avond ongeveer 19 uur: Matige tot krachtige tijdelijk stormachtige Westelijke tot Zuidwestelijken wind. Zwaarbewolkt tot betrokken. Tijdelijk regen. Later iets kouder. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur Stilstand. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLEN HUIS Kanaalstraat 86 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN: l Vrijdag v.m. 5.44 uur; n.m. 6.04 uur. Zaterdag v.m. 6.31 uur; n.m. 6.52 uur. I Zondag v.m. 7.23 uur; n.m. 7.53 uur. I Barteljorisstraat 26-28 (Adv. Ingez. Med.) WIJK AAN ZEE ST.-NICOLAAS DEED ZIJN INTOCHT. Woensdagmiddag heeft de Shit zijn entree al hier gemaakt. Was de bedoeling eerst, dat hij een glorieuze ommetocht door het dorp zou ma ken, voorafgegaan door Aripn, het weer be sliste anders; de schimmel ging op stal, en met paraplu's gewapend brachten de moeders haar kinderen naar Café De Zon van den heer De Boer. Midden in een welkomstlied stapte de Sint, die per taxi was gekomen, de zaal binnen. De heer Wortman heette den Sint van harte welkom. Daarna werden de verschillende liedjes gezon- jen, met meer animo dan ooit te voren, afge wisseld door enkele debutantjes, die met beven de stemmetjes voor den goeden Heilige zongen. Na een heerlijk kopje chocola met een specu laasje verscheen de heer Reek uit IJmuiden- Oost op het tooneél met een alleraardigst clown spelletje en de poppenkast. Hierna volgden de cadeautjes en elk kind werd verblijd met een ballon, een prentenboek, een taaipop en een zakje met lekkers. Daar het weer Intusschen opgeknapt was, besloot de commis sie. alsnog een korte rondgang te maken en om stuwd door groot en klein, met de muziek voor op, reed Sint fier op zijn paard door een deel van de plaats om vervolgens de kleintjes aan de ouders af te staan en de grootere van 9—14 de zaal in te loodsen. Terwijl de zaal vol liep kweet de Sint zich van een aangename taak door een bezoek te brengen aan het oude mannen- en vrouwenhuis, waar hij den heeren'nrookert je of freer de en de dames een fleschje eau-de-cologne kregen. 50 F. 50 F. 52 F. 762 m.T VERTROKKEN NAAR DE HARING VISSCHERIJ. De loggers KW. 44, KW. 173, Sch. 104, Sch. 107, en Sch. 130 zijn naar de haringvisscherij vertrokken. A. POSTHUMUS f Dinsdagavond is na een ziekte van slechts enkele dagen in den ouderdom van 63 jaar over leden de heer A. Posthumus. De heer Posthumus was vroeger in dienst van het leger, waarna hij gedurende vele jaren besteller bij de posterijen was. Langen tijd is de her Posthumus als bezorger in dienst van ons blad geweest en in deze functie hebben wij hem loeren kennen als een man van buitengewone nauwgezetheid, hetgeen de abon nés, die eiken dag hun blad uit zijn handen ontvingen ongetwijfeld zonder eenlge reserve zullen beamen. De teraardebestelling zal a.s. Zaterdagmiddag 2 uur plaats hebben op de Bijzondere Begraaf plaats alhier. DE HARINGVISSCHERIJ. Men meldt ons uit Scheveningen: Nu het weer zich gebeterd heeft zijn gister nacht acht motorloggers uit Scheveningen ter haringvisscherij vertrokken. Volgens radiografische berichten uit zee heb ben verschillende haringvissehers Woensdag ochtend flink gevangen. Vangsten werden gemeld tot ruim 300 kantjes per schip. Verschillende loggers zijn thuisstoomende met flinke lading. Van de reederij J. J. van der Toorn waren Woensdagochtend te IJmuiden aan de markt de Scheveningsche motorloggers SCH. 34 met 31 last haring in de tonnen en 265 kisten versche haring, en de SCH. 250 met 26 last haring in de tonnen en 500 kisten versche haring. Voor de versche haring werd resp. besomd f 2290 en f 4500. De prijzen voor de versche haring waren Woensdagochtend f 8 tot f 9.60 per kist van 50 K.G. Deensche kotter stiet op een wrak. Het te Esbjerg thuisbehoorende motorschip Langli E. 419 rapporteerde bij aankomst in de Visschershaven te IJmuiden tijdens de reis op de Noordzee op een wrak te hebben gestooten. Het achterschip van de Langli raakte op ongeveer 150 Mijl afstand van IJmuiden een onder water drijvend voorwerp. Door den schok geraakte de motor van het schip buiten bedrijf. Daar men in de omgeving geen enkel schip waarnam, dat den vischkotter zou kunnen sleepe§, was men ge noodzaakt de haven van IJmuiden aan te loopen Het schip, dat waarschijnlijk schade bekomen heeft, zal op een werf worden geplaatst voor onderzoek naar eventueele schade aan den bo dem of aan het schroef raam. Groote diepgang. Het Dinsdagavond van Amsterdam naar Bata via vertrokken Nederlandsche passagiers- en vrachtmotorschip Chr. Huygens passeerde het Noordzeekanaal met een diepgang van 8,9 Me ter. Uitbreiding Enkhuizer Visschersvloot. Dezer dagen werd met gunstig gevolg van de werf der N.V. Enkhuizer Constructiewerkplaat sen een z.g. rondbouw visschersvaartuig E. H. 53 te water gelaten. Het schip, dat het eerste is van dit model, dat door genoemde werf gecon strueerd werd zal aldaar worden voorzien van een Ford-hulpmotor van 40 P.K. Frankrijk en Engeland nimmer zoo innig verbonden, zegt Daladier. PARIJS, 30 November (Havas-A.N.P.) - Mi nister-president Daladier heeft in de Kamer voorlezing gedaan van de regeeringsverklaring. In deze regeeringsverklaring bracht hij hulde aan de legers en het beleid van het opperbevel, menschenlevens zooveel mogelijk te sparen. Ver volgens zeide hij dat de banden, welke Frank rijk met Groot Brittannië binden, nimmer zoo sterk, noch zoo innig zijn geweest als thans. Hij deelde mede dat alle moreele, materieele en militaire hulpbronnen der beide landen zijn samengevoefd. Hij schetste de waarde der ge weldige hulpbronnen der beide rijken, welke laat ste door een onbuigzamen wil worden bezield. Sprekende over de diplomatieke positie aer geallieerden, welke hij gunstig noemde bracht Daladier hulde aan president Roosevelt, den Hei ligen Stoel en Mussolini bij hun streven naar een rechtvaardigen vrede. Hij wenscht zich geluk met de verbetering der betrekkingen met Sï>Vervolgens besprak hij het proces tegen de communisten. Hij deed tenslotte een beroep^op alle Franschen, waarbij hij den zonen der held van Verdun opriep gereed te zijn ,-on} de krach ten te ontketenen tegen de barbaaischheid^ j besloot met de woorden: „Bij uw vastbeladenheid moeten zich onze zielen aanpassen vooi het neu van Frankrijk en de vrijheid". Marktprijzen en Besommingen. IJMUIDEN 30 November 1939. Tong 140 cent per K.G. Schar f 7,50—f 6.50 per 50 K.G. Middel schelvisch f 23 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 20f 18 per 50 K.G. Kleine schelvisch f 16,50f 9 per 50 K.G. Groote gul f 17 per 50 K.G. Kleine gul f 16f 8,40 per 50 K.G. Wijting f 7,50f 3,80 per 50 K.G. Makreel f 18f 6.80 per 50 K.G. Versche haring f 8,80f 8 per 50 K.G. Kabeljauw f 66f 34 per 125 K.G. Leng f 1,80 per stuk Koolvisch f 0,95—f 0,16 per stuk Haringaanvoer 29 Nov. 1208 kisten versche haring 30 Nov. 2269 K.G. geconsigneerde snoekbaars 2623 cent per K.G. BESOMMINGEN. Manden. Trawlers: 910 Maria van Hattem IJM 1 f 5170 Loggers met versche haring: KW 95 f440; KW 65 f4270; IJM 490 f4630; SCH 210 f3200; SCH 15 f 6740; SCH 365 f 1980; SCH 342 f 1950. NAAR ZEE VERTROKKEN. Heden zijn naar zee vertrokken de trawlers: Ger- berdina Johanna IJM 38; Utrecht IJM 73; Erin IJM 12; Delft IJM 17; Cornells IJM 15; Claesje RO 46. De trawlers Alma IJM 44, Viking Bank IJM 183, Norma Maria IJM 6, Gloria IJM 37 en Petten IJM 49 zullen vermoedelijk morgen naar zee gaan. MOOIE REIS. De logger Gorredijk IJM 490 is heden binnen met 350 kantjes, 20^ last, en 500 kisten versche haring. De versche haring bracht op f4630. BINNEN VAN DE HARINGVISSCHERIJ. Te IJmuiden zijn binnengekomen van de ha ringvisscherij de loggers. IJM. 490 met 20'/2 last en 500 kisten versche hering, KW. 40 met 30 last. en 70 kisten versche haring, KW. 95 met 29 last en 45 kisten versche haring', KW. .86 met 26 last en 280 kisten versche haring, KW. 65 met 12 last en 450 kisten versche haring. Sch. 210 met 28 last en 315 kisten versche haring, Sch. 15 met 800 kisten versche haring. DS. J. A. L. HOVY MET EMERITAAT. In verband met het bereiken van den 65-jarigen leeftijd zal Ds. J. A. L. Hovy, Ned. Herv. Predikant te Wijk aan Zee en Duin in het begin van het vol gend jaar zijn emeritaat aanvragen. Ds. Hovy zal dan 38 jaar in ambtsbediening zijn geeweest, waarvan 24 jaar in zijn tegenwoordige gemeente. „GELD SPEELT GEEN ROL". De Rederijkerskamers „Kennemerland" heeft voor haar tweede voorstelling in dit seizoen in studie genomen „Geld speelt geen rol" (Das Konto X) naar B. Oesterreicher in de vertaling van mevr. Keuls. LAWNTENNIS AMATEURS TEGEN OEFENMEESTERS. Amateurs leiden met 21. Ook op den tweeden dag van de ontmoeting tusschen amateurs èn oefenmeesters was er Woensdag vel publiek in de Apollohal te Am sterdam. Behalve het dubbelspel stond er een exhibition op het programma tusschen Tesch- macher en M. Goedraad, welke ontmoeting door den amateur met 6—1, 6—1 werd gewonnen. Het dubbelspel tusschen Hughan en Van Swol en de oefenmeesters Hemmes en J. Goedraad is door de amateurs in drie sets gewonnen, h—s, De amateurs leiden met 21. Hedenavond worden de laatste enkelspelen gespeeld. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 30 NOVEMBER Stadsschouwburg! Gezelschap Saalborn-Parserï Tobias triomfeert", 8.15 uur. Luxor Theater: „Kermis der Dwaasheid 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De Roos van Washington Square". Tooneel: Rigoletto Brothers and Swanson Sisters. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De Bagatelle Club', 2.39, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „De twee straatjongens van Parijs" en „De crisis is voorbij". 2 en 8.15 uur. Moviac: Jubileum der Spoorwegen, geprolon geerd. 2.30 en doorloopend na 7.15 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdag eiken werkdag van 35 en van 79 uur. VRIJDAG 1 DECEMBER Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. /CilEEP/ jTJMNEINl Voor de gedenkpenning, welke Arti et Ami- citiae ter gelegenheid van haar honderdjarig bestaan uitgeeft, is het ontwerp van den schilder Jos. Rovers gekozen. De voorzijde geeft een vrouwenfiguur als personifieering van de jubileerende maatschappij, te midden van vlam men, die de rampen van den krijg, die rondom ons woedt, symiboliseeren. De directie der Ned. Spoorwegen heeft ver gunning gekregen de bewaking van 9 spoorweg overgangen op te heffen. Bij deze 9 overwegen zullen automatische installaties en voor-waar- schuwlngsbondien worden geplaatst. De brand in de mijn Laura blijkt nog steeds niet gebluscht te zijn. De „Statendam" van de Holland-Amerika Lijn, die Vrijdagmorgen j.l. van Rotterdam naar New-York is vertrokken, bevindt zich momenteel op den Oceaan en is dus de gevaarlijke zóne ge passeerd. RESTITUTIE MOTORRIJTUIGENBELASTING VAN GEVORDERDE MOTORRIJTUIGEN K. N. A. C. en A. N. W. B. hebben zich tot den minister van financiën gericht met het verzoek aan de houders van motorrijtuigen, welke tusschen 13 en 16 November 1.1. werden gevorderd, terugbeta ling te doen geschieden van vooruitbetaalde motor rijtuigenbelasting van 15 November af, inplaats van 1 December, zooals thans geschiedt, JAVA—NEW YORK LIJN. Kota Gedé Batavia n. N. York 28 v. Kaapstad. Kota Radja New York n. Java 28 te Singapore. Kota Pinang 28 v. Batavia te New York. Tapanoeli Batavia n. N. York 29 te Durban. Salabangka 28 v. New York n. Batavia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak 29 v. Rott. naar Batavia. Indrapoera (uitreis) 29 te Sabang. Slamat 29 v. Batavia n. Rotterdam. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Bintang 28 v. Baltimore n. Amsterdam. Enggano 28 v. Norfolk n. Nederland. Tarakan (uitreis) 28 te Sabang. Chr. Huygens 28 v. Amsterdam n. Batavia. HAARLEM, 29 November. Bevallen 26 November: T. BüthkerGroefsma, d.; 27 November: B. M. Zoon—de Ruijter, z.; 28 November: A. H. KlijnZaal, z.; M. M. van den Oetelaar—van den Berg, z.; M. Kluijt—van der Flier, z.; J. M. SweekhorstMathot, z.; 29 No vember: J. J. van WijngaardenRas, z.; A. van Duijn—Koelemij, z.; A. J. M. PortegiesRijs, z.; Overleden 27 November: B. Franken, 53 j., Pa paverstraat; M. Wessels, 27 j., Kamperlaan; A. Boervan der Kolk, 64 j., Reguliersstraat; 28 November: J. P. Matthieu, 55 j., Ted. van Berk houtstraat; F. W. O. Krawinkel, 71 j., Konin ginneweg; J. Dingshoff, 66 j., Mentawistraafc; L. de Jongh. 81 j., Ted. van Berkhoutstraat. Ondertrouwd: 29 November: D. H. van Lies hout en C. Jak, P. H. de Bres en L. K. Boon, W. Oudhoff en A. M. Melchior, P. Vos en B. M. Hen driks, F. J. Broekman en E. Boer, J. Krieks en A. Loonstijn, E. Vooges en B. Huisman, W. van Koperen en K. Lutke, K. J. Neugebauer en G. F. Veldhoen. Getrouwd: 29 November: P. A. van der Beek en A. M. P. F. Vossen, A. J. Revers en D. J. S. Ploeg, D. Verweij en J. B. de Winter, L. Kouveld en J. M. Braspenning, K. Zandstra en G. Koek, C. P. IJff en W. F. Bornebroek, J. Meul- meester en H. Stuurop, A. Spaargaren en R. Buisman, J. W. Sweers en L. J. Creemers, T. Jonker en G. M. Kruining, S. M. J. Bühl en W. v. d. Putten, J. F. Roseleur en J. van den Berg, P. Th. Reijer en A. A. Heeremans, J. H. v. d. Beid en M. M. C. Spokholt, H. G. W. J. van Noesel en H. A. F. Keesstra, A. J. J. M. Westerburger en A. Th. Nuijten, P. D. de la Saussaije Briët en M. W. Astro.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7