DE PALESTINA DIORAHHf™ predikbeurten"" RADIOCENTRALE Het mooiste Keurige overwinning van de Damclub. Een fraaie kans op het kampioenschap. De Beverwijksche Damclub heeft gisteravond in gebouw „Adrichem" voor de hoofdklassecompe titie een wedstrijd gespeeld tegen Oosterkwartier uit Haarlem, dat evenals de Beverwijkers nog een goede kans op het kampioenschap had. De ontmoe ting had een zeer spannend verloop. Aan bord 7 haalde A. C. van Staalduinen de volle winst voor de B. D. C. binnen. Dit goede voorbeeld werd even later gevolgd door M. Kemper aan bord 10. Beiden wisten hun partij te winnen door het behalen van stukwinst. De 40 voorsprong werd echter kleiner toen A. Peekei in W. de Jong zijn meerdere moest erkennen. Bord 8 bracht Beverwijk opnieuw een 62 voorsprong, die weer verkleind werd doordat J. A. Oussoren door een damzet ver loor. Stand 64. Aan bord 2 wist C. Peekei uit een moeilijke stel ling in het eindspel eenig voordeel te behalen, wat nog vergroot werd doordat zijn tegenstander een verkeerden afruil deed. Dit kostte den Haarlem mer tevens de partij. J. Bakker bereikte na een regelmatige partij remise. Stand 95. Nog één partij moest nu nog gewonnen worden om de overwinning tot een feit te maken. Aan de spanning maakte Bais een einde door Van Poppe te winnen. Stand 11—5. De partijen aan de borden 1 en 4 werden afge broken. B. D. C.: Oosterkwartier: W. SpanjaardY. de Jong C. PeekeiA. de Jong 20 P. C. BaisJ. Poppen 20 D. Kikke—J. P. van Eyk A. PeekeiW. de Jong 02 J. A. AussorenH. Beek 02 A. C. van StaalduinenH. Wais 20 M. HoogerwerfTh. Schijvenaar 20 J. BakkerH. Teunisse 1- M. KemperJ. van der Kodde 20 De Beverwijksche Damclub neemt op het rang lijstje nu op fraaie wijze de eerste plaats in met de volgende cijfers, gesp. 5; gew. 4; gel. 0; verl. 1; pnt 8; bordp. 4031 Maandag 11 December speelt de B. D. C. haar laatsten wedstrijd voor de competitie tegen H. D. C. te Haarlem. Indien dezen moeilijken uitwedstrijd gewonnen wordt, is de B. D. C. kampioen. Wat de tuinders kregen. Noteering van de groentenveiling. Spinazie per kleine kist 60—65. Sla per 100 krop 1.00—2.50. Andijvie per 100 krop 70—2.50. Wortelen per bos 58V2. Raapstelen per bos 22.90. Selderij per bos IV2—3. Pieterselie per bos 23. Aardappelen, klei, per K.G. 3—3.40. Tomaten per K.G. 622. Prei per K.G. 3V25. Uien per K.G. 1 te—2.80. Witlof per K.G. 8—13. Waspeen per K.G. 3V»5.80. Bloemkool I per stuk 1016. Bloemkool II per stuk 3—6. Knollen per stuk 3V2—8.30. Knollen II per stuk 22te- Bx'eekpeen per K.G. IV22.20. Bieten per K.G. 2Va3. Gele kool per K.G. 2l/s3 te Groene kool per K.G. 22 1/2 Roode kool per K.G. 22.80. Appelen per K.G. 614. Peren per K.G. 510. Druiven per K.G. 20—30. Boerekool per K.G. 23 te. 6pruiten per K.G. 7—16. Nero II per K.G. 7 ST. NICOLAASAVOND VAN DE DAMCLUB. De Beverwijksche Damclub houdt op Donderdag 14 December in gebouw Adrichem een onderlingen St. Nicolaaswedstrijd. Het bestuur zal daarvoor toe passelijke prijzen als banketletters en speculaaspop pen uitloven. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Nic. van Egmond en A. Assen delft, toek. adres: Velsen, IJmuiden, Bick en Amioldkade; D. Boom en C. Schipper, toek. adres: Beverwijk, Creutzberglaan 123; K. Oldenziel en J. C. Kabel, toek. adres: Ned. O. Indië, Palem- bang. Getrouwd: L. A. Kuijer en M. S. de Boer; Bevallen: J. van GellekomBotter, d.; A. Boo gaardde Beer, z.; A. M. DoesburgVoorhout, z.; J. J. TimmerBoer, z.; C. de Ruiter—Dekker, z.; C. Duiker—v. Tunen, z.; G. de Vilder—Bos hof f, z.; P. v. d. Ham—Minneboo, z.; M. Been tjesFatels, d.; Overleden: A. van Eek, 87 j., Zeestraat 57; W. L. Boontjes, 42 j., echtgenoote van L. Grapen- daal, Wijkermeerweg 13; A. van Tuijl, 58 j., wed. van H. van Galen, Kanaalweg 1; A. Smit, 88 j., echtgenoot van M. Hilbers, Galgenweg 36; D. M. van Dam, 57, echtgen. van C. G. Rietkerk, Re guliersstraat 12; J. Wegman, 13 j., (Relweg 51 overleden) woont te Haarlem De inzameling voor de sclioolvoeding. De laatste wekelljksche verantwoording. Het Comité, dat gelden inzamelt voor schoolvoe- ding en -schoeisel verzoekt ons het volgende te wil len opnemerr Vijfde verantwoording: C. D. fl; A. M. f 10; C. P. N. f2,50; A. S. f 1; Vroom en Dreesmann f 25; K. R. f 1,50; J. W. W. f5; W. J. T. f 1; D. H. f2,50; N. N. fl; Pers. Gem. Secretarie f 12; Fa. B. f5; Oranjevereen. W. a. Zee f 2,50; Fa. N. f 3. Totaai van deze verantwoording f 73. Totaal generaal f 1339. Hartelijk dank aan deze gevers! Zooals we reeds vorige week meedeelden zullen wij deze week dit bedrag ter beschikking stellen van de Gemeentelijke autoriteiten. Wij weten, dat nog hier en daar inzamelingen loopen. Ook zijn ons, bij onze bezoeken nog ver schillende bedragen toegezegd, die we nog gaarne zullen ontvangen. Evenwelonze wekelijksche verantwoording vervalt. De bedragen, die nu nog inkomen zullen we voortaan maandelijks verantwoorden. Rest ons een woord van dank aan allen, die ons hebben geholpen om tot dit mooie bedrag te komen. Een bedrag, dat het mogelijk zal maken, dat, ook in de gewijzigde omstandigheden geen kinderen zullen behoeven te worden afgewezen, waarvoor terecht schoolvoeding of schoeisel wordt gevraagd. Een bedrag, dat het mogelijk zal maken hulp te brengen in vaak zeer moeilijke omstandigheden! We hebben niet te vergeefs een beroep gedaan op het Beverwijksche publiek! Nogmaals hartelijk dank! Voor verdere giften vérmeiden wij nog even het Comité: P. Krabbendam, H. Burgerstraat 60; Giro: 102822. Mej. P. A. Visser, H. Burgerstraat 16. J. G v. d. Nes. Arendsweg 63, Giro: 187402. Th. Runia. Noorderwijkweg 30, Giro: 215107. B. P. M. Wort- man, Relweg 2, Wijk aan Zee. D. Dangermond, Parklaan 35, Girp: 53442, Kerstfeest Doopsgezinde Zondags school. Het Kerstfeest van de Doopgezinde Zon dagsschool zal dit jaar niet op den Tweeden Kerstdag maar op Zondag 24 December worden gehouden. Deze wijziging staat in verband met het kerkconcert van de Doopsgezinde kerkkoren van Amsterdam, Haarlem en Beverwijk, dat op den avond van den Tweeden Kerstdag in de Ned. Herv. Kerk wordt gegeven. Langs de Lijn. Zondag: Lijn 1: 8.55 Hilversum I. Lijn 2: 8.30 Hilversum II. Lijn 3: 3.50 Keulen, 1.20 Brussel Ned., 2.20 Brus sel Fr., 2.35 Brussel Ned. 3.20 Brussel Fr., 5.20 Brus sel Ned., 6.20 Keulen, 7.55 Diversen, 8.20 Brussel Fr., pl.m. 8.50 Keulen, pl.m. 10.20 Parijs of diver sen, pl.m. 10.50 Keulen. Lijn 4: 8.30 Brussel Ned., 9.20 Brussel Fr., 9.40 Brussel Ned., pl.m. 11.05 Nationaal programma, 5.20 Londen Reg., 6.50 Nationaal programma, pLm. 11.— Brussel Fr., 11.20 Parijs. Lijn 5: 8.30 Brussel Ned., 9.20 Brussel Fr. 10.50 Parijs, 11.05 Nationaal programma, 1.20 Brussel Ned. 2.29 Brussel Fr., 2.35 Nationaal programma, 4.20 Londen Reg., 4.50 Nationaal programma, 5.20 Lon den Reg., 6.50 Nationaal programma, 8.10 Diversen; 8.35 Parijs, 10.55 Keulen. Maandag: Lijn 1: 8.Hilversum I Lijn 2: 8.Hilversum II Lijn 3: 8.Keulen, 10.20 Parijs, 12.05 Diversen, 12.20 Brussel Ned., 2.20 Keulen, 3.20 Parijs, 3.35 Deutschlandsender of diversen, 4.Radio PTT Nord of diversen, 4.20 Keulen, 6.20 Parijs, 6.50 Brussel Ned., 7.05 Brussel Fr., 7.20 Brussel Ned., 7.50 Keulen, 8.30 Pauze, 8.35 Parijs, 11.20 Keulen. Lijn 4: 8.— Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 Londen Reg., 5.20 Parijs, 6.20 Nationaal program ma, 6.45 Londen Reg., 7.05 Nationaal programma, 8.30 Londen Reg. 19.20 Nationaal programma. Lijn 5: 8.— Brussel Ned. 9.20 Diversen; 11.05 Londen Reg. 12.20 Brussel Ned. 1.50 Nationaal pro gramma, 2.35 Londen Reg., 4.20 Keulen, 6.20 Lon den Reg., 7.05 Nationaal programma, 8.20 Londen Reg., 10.Radio PTT of diversen, 10.20 Londen Regional. St. Nicolaascadeau Uw geheele gezin i« AANSLUITING OP DE voor een 50 et- per week of ƒ2. per maand. ROMERKERKWEG 87, BEVERWIJK, Tel. $421 1 Adv inqez. Mea ST. NICOLAASFEEST IN DE ST. JOZEFZAAL. Op Zondag 10 December organiseert de tooneel- vereeniging T. O. V., onderafdeeling van de St. Jozefgezellen vereeniging Beverwijk II in de St. Jozefzaal aan den Arendsweg een groot St. Nico- laasfeest voor de kinderen van alle parochianen van O. L. Vr. van Goeden Raad. St. Nicolaas zal als eeregast op dit feest aanwezig zijn. T. O. V. VOOR DE MILITAIREN. De tooneelvereeniging T. O. V., onderafdeeling van de St. Jozefgezellenvereeniging Beverwijk II zal op Zondag 17 December een voorstelling geven voor de in Wijk aan Zee gelegerde militairen. Opgevoerd wordt het kluchtspel in drie bedrijven ,,'t Kan nou lije". DE OPSTELLING VAN BEVERWIJK. Beverwijk komt tegen Kinheim in de volgende opstelling uit: Doel: C. van Roon. Achter: J. Vessies en C. Vessies. Midden: G. Gr&pendaal, J. Steenvoorden en A. de Ruiter. Vóór: C. Koning, A. Marx, J. Maenhout, C. Albers en S. Teeling. DE CLUBAVONDEN VAN BEVERWIJK. Het bestuur van de voetbalvereeniging „Bever wijk" heeft besloten om de clubavonden, die zoo'n groot succes zijn, voortaan om de 14 dagen te hou den. De clubavonden worden gehouden in het club huis „De Vriendschap" aan den Alkmaarscheweg. Loop der bevolking. Ingekomen: M. Berghuis, winkelbediende, van 's-Gxaven- hage, Assumbu rgstra at 13; Wed. P. van Honschoten. z. ber., v, Haarlem, Acacialaan 45. R. P. Krabbendam, elecfcr. techn.. van Velsen, Berkenlaan 52. A. Duiker, lassoher, van Zuilen. Meerstraat 106. G. Th. A. van Meer, onderwijzer, van Bergen op Zoom, K. Delfsweg 3. M. J. Sanders, liefdezuster, van Zwolle, Rel weg 51. C. J. W. Pijl—Rijkeboer. z. ber.. van Velsen, de Zwaanstraat 2. W. Visser, z. ber., v. Heemskerk. Scheybeeck- laan 5. Vertrokken: A. Schmit, dienstbode, naar Rotterdam, Schie- weg 17a. B. C. van Randwijk, hoofdcontr. NJS., naar Rotterdam, Schieweg 17a. H. A. Steenbeek, bakkersknecht, naar Velsen, Schulpweg 96. C. P. van Hensbergen, bakker, naar Velsen, Meervlietstraat 31. H. A. Jansen, dienstbode, naar Heemskerk, Hoogendorperweg 19c. J. G. 'Smit, hulp in de huish., naar Amster dam, Watteaustraat 5. C. van Dorp, scheik. ing., naar Eindhoven, Aalsterweg 297. C. J. Mols. dienstbode, naar Velsen, Driehuizer- kerkweg 07. S. Birke, z. ber., naar Duitschland. J. van Eek, boekhouder, naar Ned.-Indië, Ba tavia. C. J. M. v. Gooi, z. ber., naar 's-Gravenhage, Laan van Meerdervoort 668. W. M. H. van Pelt, onderwijzeres, naar Zaan dam, Stationsstraat 92. F. J. Oosterbaan, constr. bankw., naar Velsen, Nieuwe Schulpweg 317 f. D. Meurs, schipper, naar Assendelft. Nauer- naschevaartdijk 49. W. van Zutphen, z. ber., naar Haarlem, Zijl singel 6. H. H. van Vliet, winkelbediende, naar Uitgeest, Middenweg 51 a. L. C. Louwers, religieuse, naar Groesbeek, Sa natorium Dekkerswald. M. C. Sassen, religieuse. naar Amsterdam. Ie Oosterparkstraat.'O.L.V, Gasthuis). M. A. E. Beurts, religieuse, naar s-Graven hage, Oude Scheveningscheweg, „Maris Stella". H. H. Kraan, onderwijzer, naar Haarlem, Die- penbrockstraat 10L Vox Humana's eerste winter- concert. Zang en spel van hooge klasse. Het Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat zag Vrijdagavond executanten van verschillend formaat binnen zijn muren. Ten eerste waren er de zangers en zangeressen van het Chr. gemengde koor „Vox Humana" en mej. Tine Muijs (sopraan) als vertegenwoordigers(sters) van het vocale. En de heeren Fred. Leidner, de bekende altist van de Haarlemsche Orkest Vereeniging, en P. J. Potgie- ser, de dirigent van Vox, verzorgden het instrumen tale gedeelte van dezen behoorlijk bezochten con certavond. Met stevig op toon uitgevoerde Psalm 91 en 121 van Blummer opende Vox het programma. De zaal klinkt goed en laat tot in details de registers van een koor hooren. Zoodoende traden foutjes aan den dag, die niet behoeven gemaakt te worden: n.l, het inzetten van een passage door enkele stemmen onmiddellijk gevolgd door de aarzelende te laat komers. Over het geheel werd er welluidend ge zongen en viel een klankvol basregister o.m. te bewonderen. Gounod's Super Flumina is een vrij aardige maatstaf om een koor eens te toetsen op zijn capa citeiten. Bij Vox troffen we een zuiver reageeren op Potgieser's aanwijzingen aan; er werd fraai genuanceerd gewerkt. De groote fuga zat er goed in al kon de passus daarvoor scherper gerhythmeerd overgenomen geworden zijn. In het ff. was het ensemble uitstekend van klank, gezond. Ook de mp. klonken beheerscht, daarbij was het stevig van diapason. Ook hier was het hiervoor gememoreerde manco van het niet-gelijk inzetten bij sommige stemmen hoorbaar. Dat moet er nog uit. Met de opvatting van den directeur kunnen we ons volkomen vereenigen. Hij wist zijn koor voor dit altijd-pakkende koorwerk te begeesteren, zoo dat Vox er een verdienstelijke uitvoering van kon geven met alle bewogenheid den tekst van dit Joodsche gezang eigen. De hoofdschotel na de pauze was Mirjam's Sie- gesgesang van Schubert, dat grondig ingestudeerd was. Vox had alle eer van de uitvoering er van; hef klonk evenwichtig, beschaafd en homogeen. Frissche, stralende vrouwenstemmen en een wel luidend mannenkoor lieten op treffende wijze hooren, welk een dankbare compositie Schubert in dit Siegesgesang aan vocale ensembles heeft na gelaten. Een woord van lof voor het accurate secondeeren van den pianist, den ongenoemde, maar toch on misbare. Het is Potgieser wel toevertrouwd de bewogenheid van zulk een compositie in felle kleuren te schil deren. En de reactie door Vox was raak. Het geheel werd een knappe prestatie. Mej. Tine Muijs droeg voor de pauze werken van. Mendelssohn, Handel en Reger voor. Het Wiegenliedje van den laatste kon ons het meest, voldoen. Er zat voordracht in en het werd goed gezongen. Met de hooge tonen heeft de sopraan moeite; het was zuiver, maar het kon vrijer, ge makkelijker. In het lage register is zij niet toonvast; en daarbij had zij de gemakkelijke aansprekende zaal nog mee. Het overgaan van hoog naar laag laat nog klanken hooren, die door studeeren zullen moeten verdwijnen. Na de pauze was de soliste in de aria „Acis und Galathea" aanzienlijk beter op dreef; zij wist deze aria te „bx-engen" en haar stem had aan warmte gewonnen en was beheerschtex\ Misschien kwam dit wel door de fraaie bloemen, die ze voor dien in ontvangst had mogen nemen. De dirigent vergastte ons op een tweetal Chopin- nocturnes, de nrs. 2 van opus 9 en 15, die buiten gemeen fijn van aanslag met Schwung werden voorgedragen. De heer Potgieser, die een juweel van een Bechsteijnvleugel bespeelde, toonde zich een begaafd pianist. Evenzoo in de as-Dur-polonaise, die in het enthousiasme van den dirigent deelde en haar veelheid van noten kwistig demonstreerde. Wij hadden liever wat anders gehoord! Fred Leidner, de H. O. V.-altist, is ons al van onze jeugdjaren bekend. Zeer dikwijls reeds heb ben we van zijn vaardig, welbestudeerd spel geno ten en ook nu weer was het een genoegen hem te hooren concerteeren met Handel's concert voor altviool en Vivalde's sonate in A-dur. Vooral het Andante uit Handel's concert was een voortreffe lijk voorgedragen staaltje alt-solospel, waar een ieder geboeid naar luisterde en waarvoor de kunstenaar een welverdiend applaus in ontvangst te nemen had. W. Breien voor de soldaten. Het comité ter bevordering van het breien voor de soldaten verzoekt ons opneming van het volgende: Nog steeds ondervindt het comité, dat zich voor bovengenoemd doel heeft gevormd, hartelijke mede werking. Giften komen langzaam, maar bij voortduring, binnen en er wordt nog steeds gebreid en zachtjes aan verzamelt zich weer een mooie collectie brei werk, waarmee vele soldaten in onze omgeving gelukkig kunnen worden gemaakt. Het comité stelt het natuurlijk zeer prijs, dat de Commandant in de Stelling IJmuiden zich bereid heeft verklaard de goederen naar bil lijkheid onder de jongens in onze buurt te doen verdeelen. Voorts verzoekt het comité allen, die nog sol- datenbreiwerk onder handen hebben, het met spoed te willen beëindigen. Het koude jaargetijde is aangebroken en dienten gevolge is de behoefte aan warme kleedingstukken groot. Het comité houdt zich steeds aanbevolen voor dikke wollen sokken, pullovers in gedekte kleuren^ wanten en handschoenen in grijsgroene- en don kerblauwe kleur, alsmede blauwe bivakmutsen. lederen Donderdagmorgen van 10 tot 12 uur houdt het comité zitting Vondellaan 61, Beverwijk. Doopsgezinde Zending. In verband met toeneming van de werkzaam heden van de Doopsgezinde Zendingsvereeniging is het afdeelinjgsbestuur met drie leden uitge breid. Als nieuwe bestuursleden werden gekozen de dames G. van Eyle, T. Waagmeester en J. v. d. Outenaar. WEDSTRIJDEN VAN DE ZWALUWEN. Voor a.s. Zondag zijn dè volgende wedstrijden vastgesteld: ZwaluwenVanko Zwaluwen 2Oostzaan 2 De opstelling van het lé elftal is: Doel: H. Steenbeek. Achter: J. van Ril, M. de Reuver. Midden: A. Kooiman, W. Onstenk, N. Adelaar. Vóór: C. de Wit, K. de Reuver, A. Steenbeek, A. de Reuver, H. Dubbeld. A. J. C. HOUDT ST. NICOLAASFEEST. Zondag 3 December a.s. houdt de A. J. C. het St Nicolaasfeest in gebouw Adrichem. DE ELFTALLEN VAN DE KENNEMERS. In den uitwedstrijd tegen Z. V. V. komt Kenne mers met de volgende opstelling uit: Doel: Van Urk. Achter: Balder en Veenstra. Midden: Six, Van der Putten en Van der Wal. Vóór: Horeman, Van Luyn, Van der Kolk, Stee man en M. Brethouwer. De reserves van de Rood-zwarten verschijnen als volgt: Doel: F. Bx-ethouwer. Achter De Boer en B. Brethouwer. Midden: C. Steenbeek, Van Wijk en De Graaf. Vóór: Koning, Hoen, Ooyevaar,, P. Bleeker Semeins. Bijeenkomst van den Vrijwilligen Landstorm. Dit jaar geen schietwedstrijden. In het Kennemer Theater heeft gisteravond de Gewestelijke Landstormcommissie „Kennemer- land" een z.g.n. consolidatie-bijeenkomst gehouden. Onder de aanwezigen waren o.m. burgemeester en mevrouw Scholtens en ds. H. Holtrop. De vooi-zitter van de gewestelijke commissie, de heer H. van Alphen, burgemeester van Zandvoort, verwelkomde in zijn openingswoord speciaal bur gemeester en mevrouw Scholtens en de andere autoriteiten en betreurde de geringe belangstel ling. Spr,. was allerminst van plan een groote rede te houden, maar toch wilde hij wel iets zeggen en wel speciaal over de afdeeling Beverwijk. In de eerste plaats denken we dankbaar terug aan de na gedachtenis van den heer M. G. J. van Eek, in leven voorzitter van de afdeeling, die zeer veel voor de B. V. L. heeft gedaan. Hierna deelde spr. mede, dat ds. Holtrop het voorzitterschap op zich heeft ge nomen, terwijl de heeren Bechelaar en Antonissen zich eveneens bereid verklaard hebben een bestuurs functie te aanvaarden. De jaarlijksche schietwedstrijden zullen dit jaar in vex-band met de buitengewone omstandigheden niet gehouden worden. Daar het hoofdbestuur het echter op prijs stelt toch het contact onder de leden levendig te houden worden nu deze consoli- datie-bijeenkomsten georganiseerd. Het leek spr. goed gezien, het contact onder de leden levendig te houden. De voorzitter wist niet wat de toekomst zou brengen, maar spr. was er van overtuigddat de toekomst voor ons vaderland allerminst somber ingezien moet worden. Wanneer echter zou blijken, wat in de geschiedenis al zoo menigmaal gebleken is, hoopte spr., dat weer gedemonstreerd zou worden, hoezeer de Nederlanders zich waarachtige vader landers kunnen toonen. De heer Van Alphen bood hierna mevrouw Francien KooteGerrese een bloemenhulde aan. Mevrouw Koote—Gex-rese droeg vervolgens een schets van Annie Salomons, „Heilige steenen" voor, waax-mede zij zeer veel succes oogstte. Op zeer be gaafde wijze droeg de voordrachtkunstenares „De Jongen", een schets van Mien Labberton, voor. die niet naliet indruk op de aanwezigen te maken. Met eenige Spaansche topka's uit den bundel van Hendrik de Vries besloot mevrouw KooteGerrese het eerste deel van het programma. In de pauze heeft de secretaris van den B. V. L. de heer Hartogh Heysz van Zouteveen het woord gevoerd. Spr. mex'kte op, dat minstens 50 pet. van de vrijwilligers is gemobiliseerd, waaraan hij tevens de slechte opkomst van dezen avond weet. Over de toekomst van den B. V. L. zei de secretaris, dat de regeering het vaste voornemen heeft het instituut te laten voortbestaan. Nadat spr. nog gewezen had op de taak van de gewestelijke en plaatselijke commissies werd medegedeeld, dat op 4 December in Heemskerk eveneens een bijeenkomst wordt gehouden, waaraan Louis Noiret medewerkt. Verder wees spr. er op, dat men in deze tijden nationaal moet denken en eensgezind achter de regeering moet staan. De secretaris besloot zijn toe spraak met den wensch uit te spreken, dat de oorlog spoedig afgeloopen zou zijn. Ook het tweede deel van het programma werd met groote aandacht gevolgd en liet applaus, dat mevrouw KooteGerrese na iedere voordi'acht oogstte, was wel een bewijs, dat het gebodene op prijs werd gesteld. De heer Hartogh Heysz van Zouteveen was zeker de tolk van de aanwezigen toen hij de voordracht kunstenares in zijn slotwoord dank bracht voor dezen genotvollen avond. JAARVERGADERING VAN DE S. D. A. P. De plaatselijke afdeeling van de S. D. A. P. houdt haar jaarvei;gadei-ing op Donderdag 7 De cember a.s. in gebouw Adrichem. De agenda vermeldt onder meer behandeling van de jaarvei-slagen en bestuursverkiezing. KERKELIJKE VERKIEZING. Het Kiescollege van de Ned. Herv. Kerk heeft tot kerkeraadsleden gekozen de heeren H. Braun en J. W. Vrendenberg. Als diaken werd herkozen de heer W. Stroo. De Rijkspostspaarbank in November. Aan het postkantoor Beverwijk en het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende de maand November ingelegd f 57829.33 en terugbetaald f 55.566.06. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 21448. De omvang der werkloosheid. Bij den gemeentelijken dienst der werkloosheids verzekering en ai-beidsbemiddeling waren aan het einde dezer week in totaal 707 werkzoekenden, waar-van 111 in werkverschaffing, ingeschreven, tegen 712, waarvan 101 in werkverschaffing, aan het einde der vorige week. Beverwijk had deze week 625 (620) ingeschre venen, waarvan 86 (76) in wex-kverschaffing en Heemskerk 82 (92), waarvan 25 (25) in werkver schaffing. Het jaarlijksche feest van de St. Nicola* eeniging vindt eveneens in deze zaal pL. wel op Woensdag 6 December. ::,er 1(10 ,ntc< HEEMSKERK DAMMEN. De stand van de ondex-linge damcompettiie van „D C. H." is nu als volgt: G. Zonneveld 6 5 1 0 11 W. de Ruyter 6 4 2 0 10 Th. Mulder 6 3 2 1 8 W. Dam 4 1 2 1 4 L. Koopman 5 2 0 3 4 H. Zonneveld 4 1 1 3 3 J. Beentjes 4 0 3 1 3 J. Vendel 4 0 2 2 2 O. Bleijendaal 4 0 2 2 2 J. Stengs 5 0 1 4 1 CASTRICUM Lijst van gevonden voorwerpen. Gevonden: een rijwielbelastingmerk a. e. touw tje, C. van der Hirnst, Bakkummerstraat 6, een armband met een veiligheidskettinkje, Ztr. Krijger, Ruiterweg 65. Politie Castricum: een bruin da mesnapje, bruine ceintuur, bruin lederen heex'en- BURGERLIJKE STAND Geboren: Jacobus Cornells, z. van J, C. de Gx-aaf en M. M. Koppes, Bakkummerstraat 91a, Nicolaas, z. van J. Jonker en A. A. de Wolf, Vinkebaan 24, Catharina d. van B. P. Kamp en M. A. Groot, Bux*- gemeester Mooijstraat 12a, Jacoba Theodora, d. van H. J. Konijn en J. C. Gerrits, Stetweg 80; Simon Johannes Maria, z. van C. P. Kos en C. P. van der Peet, GeeLvinckstraat 10, Wilhelmus Cornelis, z. van P. M. Res en J. M. Cornelisse, Ruiterweg lb. Overleden: Cornelis van Wees, oud 71 jaar, typo graaf, wonende te Amsterdam, Sjoukjen Faber, oud 87 jaar, zonder beroep, wonende te Amsterdam. ST. NICOLAAS OP BEZOEK. Het St. Nicolaasfeest van de buurtvereeniglng „Bakkum's Belang" zal a.s. Maandagmiddag in de zaal van den heer W. Borst te Bakkum wor den gehouden. zullen succes oogsten door n- xxatuurgetrouw karakter kleurige belichting. Schotersingel 117 ün 15 rj Zie agenda van dit blaj, (Adv Ingez BLOEMENDAAL UNIVERS. EERED., (Soefi-beweging) Kerkp], i. 11: Mej. S. A. v. Braam. 1 GER. KERK. 10 en 5: Ds. Joh. C. Brussaard. uitz. op golfl. 245.9 M. SANTPOORT N. H. KERK. 10: Ds. Snethlage, 5: Ds. R. H.Q^ man. N. H. KAPEL. 5: Dr. A. H. Edelkoort, van A'da» GER. i. H. V., Wüstelaan 10- K. v. d. D IJMUIDEN N. H. KERK, Kanaalstr. 10: Ds. L. Lagerwey, 5,W Ds. G. F. Callenbach, IJmuiden-O. BETHLEHEMKERK, James Wattstr. 10: D. Sellêa HERV. EVANG., Oranjestr. 10 en 5: Leesdiena GER. KERK, Wilhelminakade. 10: Ds. J. Kapten 5: Ds. S. E. Wesbonk. KERK a. h. SNEUH$ PLEIN. 10: Ds. S. E. Wesbonk. 5: Ds. J. Kapten In alle diensten voorbereiding H. Avondmaal CH. GER. KERK. 10 en 5: Ds. A. Zwiep. DOOPSGEZ. en PROT. BOND, Helmstraat 9,1)$ jfal Ds. Melchers, den Haag. O.-KATH. KERK. 10: H. Dienst. 7: Vesper. LEGER DES HEILS. 7.30: Bidstond. 10: Heilig^ V jij dienst. 8: Verlossingssamenk. o.l.v. Maj. Varc& sLr Donderdag 8: Heiligingsdienst. IJMUIDEN-OOST N. H. KERK, Goede Herderkerk, VelserduInweiL')1 10: Ds. G. F. Calleixbach, Bed. H. Doop, 5.30: G.> Leeuwen, Hulppred. te Velsen. VEREEN. GEBOUW, Kalverstr. 10: Jeugddienst VRIJZ. HERV., Vereen.geb. Stationsweg. Velsa 10.30: Prof. Dr. v. d. Bergh van Eysinga. Bl'^ GER. KERK, Veiserduin weg. 10 en 5: Ds E. G, rq Teylingen. LUTH. GENOOTSCH., Afd. Velsen, Wlllebrordjtr.n Geen dienst. BAPTISTENGEM., Willemsbeekweg. Vrijdag 5j Ds. L. de Haan, pred. te Haarlem. STADSEVANG., Willemsbeekweg. 10: Samenkom van geloovigen. 7.30: Evangelisatiesamenk. S- A. Besselaar, Amsterdam. Maandag 8: Bijbelbespreking en bidstond. HERST. APOST. ZENDINGSGEM., Willebrads; 10. 10.15: Godsdienstoef. Nam. geen dienst ROZEKRUISERS, Stationsweg 65. 10.30: Tempi dienst. Maandag 7.15: Genezingsdienst. VELSEN N. H. KERK. 10 en 5.30: Ds. Johs. Bronsgeest, VELSEN-NOORD GER. KERK, Gr. Hout- of Koningsweg. 10 en Ds. W. Breukelaar. BEVERWIJK N. H. KERK. Kerkstraat. 10 en 5: Ds. J. de Vha, 121: Zondagsschool. VRIJZ. HERV., Parklaan. 10: Mej. Dr. N. A. ning, van Den Haag. DOOPSGEZ. GEM., Meerstr. 10: Ds. Alb. Vla. 1 EVANG. LUTH. GEM., Koningstr. 10.30: Ds. J. Haumersen. i GER. KERK, C. EL Moensplein. 10 en 5: Ds. H, Holtrop. EVANG. „MARANATHA", Dr. Schultstr. 31. 1 A. Besselaar, van Amsterdam in gebouw Odeom Maandag 8: Bijbelonderzoek. Donderdag 2: Vïflu< wenkrans. 8: Mandolinerepetitie. LEGER DES HEILS, Zeestraat 26. Geen opgart ontvangen. CASTRICUM N. H. KERK. 10: Ds. J. N. Seulijn. GER. KERK, Beverwtjkerstr.weg 32. 10 en B! Dt J. Krüger. HERV. EVANG. VEREEN. 10: Ds. H. Prins, vu Haarlem. HEEMSKERK N. H. KERK. 10: Ds. Joh. IJzerman. Bediening van den H. Doop WIJK AAN ZEE EN DUIN N. H. KERK, Wijk aan Zee. 10: Ds. J. A. L. Hovy, Doopsbediening. VEREENIGINGSGEBOUW. Populierenlaan. 10: W. C. Luuring, hulpprediker. 5: Gebedssamenk. ;;el ip iOI bai it AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 2 DECEMBER Thalia Theater: „Luchtduivels der Marine" a „Goodbye Broadway", 8 uur. Theater de Pont: „Oceaanvlucht" en „Muzikale Parade", 8 uur. Rex Theater: „Ave Maria" en „Een vrouw kwam(Pépé le Moko)" 8.15 uur. ZONDAG 3 DECEMBER Thalia Theater: „Luchtdxiivels der Marine" en „Goodbye Broadway", 8 uur. Theater de Pont: „Oceaanvlucht" en „Muzikale Parade", 8 uur. Rex Theater: „Ave Maria" en „Een vrouw kwam.... (Pépé le Moko)" 8.15 uur. In alle drie-de Theatex-s om 3 uur matinée. AGENDA VOOR BEVERWIJK ZATERDAG 2 DECEMBER Luxor Theater, Breestraat: „Levensdans" en „De big van het regiment", 8 uur. ZONDAG 3 DECEMBER Luxor Theater, Breestraat: „Avontuur in China town", „De big van het regiment" en „Levensdans 2.397 uur „Levensdans" en „De big van het regi ment", 8 uur. MAANDAG 4 DECEMBER Luxor Theater, Breestraat: „Levensdans" en „Da big van het regiment", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: ZATERDAG 2 DECEMBER Luxor Theater: Jongensstad, 2.30, 7 en 9.15 uur, Rembrandt Theater: Heinz Ruhmann in: Het Pa* radijs der Vrijgezellen. Op het tooneel: Bob Schol- te, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: Het geheim van Betty Bonn en De Kroegzangeres. 2 en 8.15 uur. Frans Hals Théater: Chax-les Laughton in Jamai ca Inn, 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac Theater: Gevarieerd programma, 2,30 en doorloopend na 7.15 uxrr. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdag eiken werkdag van 3—5 en van 79 uur. ZONDAG 3 DECEMBER Bioscopen: Rembrandt Theater: Pop.-wetensch. film: Raad selen van het Oei-woud, 11.30 uur. Luxor Theater: Charley Chaplin in „Modern times", 11.30 uur. Frans Hals Theater: Causerie Dr. W. G. N. v. d- Sleen over Canada, Alaska en Yukon met lichtbeel den en films, 11.30 ixur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. MAANDAG 4 DECEMBER Bxoscoopvoorsteliingen 's middags en 's avonds- Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. GeoP®" behalve Vrijdag eiken werkdag van 3—5 en V80 7—9 uur.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 10