Minister de Geer laat zich niet over belastingplannen uit Qeseheaken Twee ambtenaren gearresteerd. Volkenbond en Vrede Mwachting geldig van hedenavond tot morgen- JJJJ ongeveer 19 uur: m het westen meest krachtige zuidweste lijke tot westelijken wind, gedeeltelijk be wolkt. geen regen van beteekenis, iets kou der dan gisteren, in het oosten krachtige tot matige zuidwestelijke tot westelijken wind, aanvankelijk nog geheel bedekt en kans op eenigen regen, later brekende be wolking, iets kouder dan gisteren. irtRMOM ETERSTAND: 1 Hoogste gisteren F 52 Laagste hedennacht 50 F. Hoogste heden 52 F. iiftOM ETERSTAND 1 Hedenmorgen 9 uur 756 m.M. Neiging: Achteruit. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 86 IJmuiden IQ WATER TE IJMUIDEN: Zondag v.m. 7.23 uur; n.m. 7.53 uur. Maandag v.m. 8.24 uur; n.m. 8.58 uur. Dinsdag v.m. 9.38 uur; n.m. 10.18 uur. VERWACHTE VISCHAANVOER Thuisstoomëndè"'voor de" Maandagmarkt:', Protinus IJM 85. Vangst -100 m. schelvisch, 110 braadschelvisch, 140 m. radio, 35 m. gul en plat- isch, 10 rn. wijting, 35 m. varia. Totale vangst 430 en 40 st. stijve kabeljauw. Maria IJM. 95. Vangst 60 hu schelvisch, 60 m. sadschelvischy-60 m. gestripte radio, 60-m. dichte aio. 15 m. gul en platvisch, 10 m. wijting, 15 m. kickabit. Totale vangst 280 m. en 80 stuks st. ka- l'auw. Dirkje RO" 53.' Vangst: 90 "m. schelvisch," 145 m. aadschelvischj, T00 m. gestripte ■radio, 50' m. eate radio, 55 m. stockabit, 5 m. haring, 30 'm. en platvisch. .Totaal 475 m. Marktprijzen en Besommingen. IJmuiden, 2 December 1939 (Versche visch). Versche haring f 9.60—f 8.20 per 50 K.G. Besomming IJmuiden.: Aangevoerd aan den afslag: 1040 K.G. geconsig- :;erde snoekbaars 34—27 ct. per K.G. en 701 kis- a versche haring. Loggers met versche haring: SH 40 f 3808, SCH 196 f 2352, KW 29 f 1070. lijst van gevonden voorwerpen. Hoofdbureau van Politie (Willemsplein). Een portemonnaie met inhoud, een heeren- mwiel, rijwielibëlastingmerkeneen oorbel, een jjjnes-portemonnaïe, een ceintuur, twee dames- undschoenen, een want. ^Bureau van Politie IJmuiden-Oost (Engel- Bnndusweg) Benceintuur, een penning, een paar klompen, Sn bocdschappentasch, een kerkboekje, een rortemonnaie met inhoud, een rozenkrans, ■enise ledige kolenzakken, eenige handschoenen Ja pakje margarine. Bureau van Politie Velsen-N<>ord (Wijker- jtraatwegr) Ben paar wollen handschoenen, een paar .jarte turnschoentjes, een lederen handschoen, armband-horloge, twee lipssleutels, een flauwe ceintuur, een blauwe voetbalkous, een £ch en een blauw gebreid mutsje. VOETBAL. k. f. c.—v. s. v. V.S. V. gaat met het volgende elftal naar de Koog: Doel: Michel. Achter: Kunst en Voel. Midden: Van der Gevel, De Vries, Van Roon. Vóóry.Döring, Van der Kuil, Van der Lugt, Silvers èn. Sterk. ST. NICOLAASVERRASSING VOOR DE TUINDERS. At welkome St. Nicolaasverrassing zullen de iseenigde Veilingen op Dinsdag 5 December uit- ïlaüng doen van het overschot van de 'ingehouden trovisie op aardbeien. Het .betreft hier de uitkee- fflg van de extra-veiling provisie die in het aard- •anseizoen van de eerste dertig aanvoeren op de ||tjksche veilingen werd ingehouden. Voor de •-aders, die daarvoor in aanmerking komen be- fegt de uitkeering 1.1 pet. van hun omzet. In «al wordt een bedrag van f 3500 uitgekeerd. CASTRICUM mijnen aangespoeld. fa den nacht van- Vrijdag op Zaterdag zijn op jK strand tusschen Castricum en Egmond twee jielsche mijnen aangespoeld die reeds Vrijdag- •adag drijvende voor de kust werden waargeno- h den loop van den dag zouden de projec ts door hét personeel van de marine worden gemonteerd. HEEMSKERK SCHAAKWEDSTRIJDEN VAN DE PION. uitslagen van de onderlinge wedstiijden öe schaakclub „De Pion" waren; van LeeuwenJ. Zaal 10 v-SaiidifortJ. van Hoeve 10 J- Keetbaas—A. Wenitink 0—1 L Teerimk—J. A. van Ravenzwaai 01 Peters—J. Pieterse 10 a-A- Nijsen—P. Menke 1—0 VOLKSONDERWIJS -..•-derdag 7 December houdt de afdeeling ^®skerk van volles onder wijs een ledenvergade- L, Schipper. BURGERLIJKE STAND "fboren: Nicolaas Petrus Maria, z. van Joh. M. en M. A. Impink; Gerardus Nicolaas, z. van 'n.-'65 en A. van der Gragt. .^''^eden: A. Beentjes, echtg.e van Corn. Zon-" ï- jaar. A. Visser, wedr. van M. G. Otter, Jaar (wonende te Beverwijk) ^nuwd: L. H. Albers, 48 j., te Amsterdam en M. V-Sin,..-34- alhier.; B. J. Beentjes 29 j. en Cath. '^2 ji beiden alhier. Van spionnage verdacht. Als verdacht betrokken te zijn in een zaak van spionnage ten behoeve van een naburige mogendheid zijn op last van de jus titie te 's-Gravenhage aangehouden en in voorloopige bewaring gesteld G. W. F. van H. en diens echtgenoote, zoomede mr. W. B. J. B. Eerstgenoemde is als hoofdambtenaar ver bonden aan het departement van Sociale Zaken, waar hij belast was met de leiding van den socialen jeugddienst. Mr. W. B. J. B. is ambtenaar aan het departement van Eco nomische Zaken. In officieele kringen in Den Haag heeft de ar restatie dezer twee ambtenaren sterk de aandacht getrokken. In het bijzonder de arrestatie van den heer v. H., referendaris aan het departement van Sociale Zaken, belast met de leiding van de sociale jeugdzoi-g. Mr. B. werkzaam aan het departement van Eco nomische Zaken, was een minder bekende figuur en was nog niet zoo lang in rijksdienst. Hij was volgens de Tel. aanvankelijk werkzaam aan het Landbouwcrisisbrueau en was later hoofdcom mies geworden bij de directie van den landbouw van het departement van Economische Zaken. Het schijnt, volgens genoemd blad, dat deze aan houdingen, die vijf dagen geleden zijn geschied, in verwijderd verband staan met de uniformaffaire. Bij het volgen van sporen van deze zaak, schijnt men tot de ontdekking van deze spionnage-affaire en het aandeel van de thans gearresteerden te zijn gekomen. De heer Van H., zoo meldt dit blad, was sinds eenigen tijd gescheiden van zijn eerste vrouw en was hertrouwd met zijn secretaresse. Deze tweede vrouw is in hechtenis genomen. Daar de heer Van H. een goed gesalarieerde po sitie bezat, heeft men zich afgevraagd, wat hem kon hebben bewogen, dit gevaarlijke pad in te slaan. Van personen, die hem kennen, vernam de Tel., dat financieele moeilijkheden en de te snelle promotie, welke hij in rijksdienst heeft gemaakt, hieraan niet vreemd zouden zijn. De heer Van H. had in betrekkelijk weinig ja ren een uiterst snelle promotie gemaakt, waardoor hij naar het blad werd gezegd, zijn geestelijk even wicht min of meer heeft verloren. In zijn hooge kwaliteit bracht hij eenige bezoe ken aan een naburig land, waar hij door de hoog- sten in den lande werd ontvangen en gefêteerd. Dit zou hem totaal uit zijn evenwicht hebben ge bracht en zijn sympathieën zouden toen plotseling zeer zijn gezwenkt. Den laatsten tijd was hij ook op grooteren voet gaan leven. Het is echter nog niet lang geleden, dat hij een vrij sober betaalde functie had aan het departement en uiterst een voudige kamers in de residentie bewoonde. De heer Van H. was, zoo schrijft het blad, een uiterst ijverig ambtenaar, die bij zijn superieuren zeer gezien was. Het was den laatsten tijd wel meer en meer bekend geworden, aldus de Tel., dat zijn sympa thieën naar een naburig land uitgingen, waar hij verschillende jeugdwerkkampen bezocht. Bij hem zouden na dien. enkele bekende buitenlanders zijn gekomen en waarschijnlijk zouden ook personen, die -tot een spionnagedienst behoorden, bij hem hebben .gelogeerd. Dit had alreeds de aandacht der autoriteiten op hem gevestigd, doch dat hij en zijn jonge vrouw tenslotte wegens verdenking van spionnage gear resteerd zouden worden, kwam voor officieel Den Haag toch als een donderslag uit helderen hemel. Ten huize-.van den heer. Van H- zou de politie een aantal bescheiden in beslag hebben genomen. Van een gerucht, als zou de heer Van H. hebben bekend zich aan spionnage te hebben schuldig ge maakt, kon het blad geen bevestiging krijgen. Hei zou voorts niet onmogelijk zijn, dat binnen kort-nog-meer arrestaties zouden volgen. gaaf voor de toekomst aan het werk. Hoe na dezen oorlog een rechtsorganisatie der volks samenleving te verwezenlijken Onder voorzitterschap van dr. J. P. Fockema Andreae is de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede Vrijdagavond in café-restaurant Boschlust te 's-Gravenhage haar algemeene vergadering be gonnen. Hedenochtend is de vergadering voort- Dr. Fockema Andreae opende de vergadering met een kort begroetingswoord. In het. bijzonder verwelkomde hij de Belgische gasten, vertegen woordigers van de Belgische zusterorganisatie. De vergadering keurde het ontwerp-jaarverslag van den algemeenen secretaris over 1938/39 goed evenals de rekening en verantwoording over 1938. Namens de commissie voor de begrooting voor 1940 maakte de heer Van Zwet eenige opmerkin gen. Hij schetste de» slechten financieelen toestand der vereeniging. De algemeene secretaris, de heer Van der Mandere, deelde mede, dat dit jaar weer verschillende giften aan de vereeniging zijn ge schonken, zoodat een klein batig saldo verwacht kan worden. De heer Van Zwet deed'eenige mededeelmgen betreffende de Unie der Volkenibondsvereenigingen te Genève. De bijeenkomsten van de unie zijn tot onbepaalden datum uitgesteld wegens de huidige omstandigheden. Alleen het bureau blijft contact zoeken met de verschillende nationale vereenigin- gen. Daarna stelde de voorzitter aan de orde het rap port van de commissie tot voortzetting van de be studeering van het vraagstuk van een internatio nale weermacht. Mr. P. J. de Kanter leidde het rapport in als vervanger van prof. dr. e. Moresco, voorzitter dier commissie die verhinderd was de inleiding te hou den. Blijkens dit rapport zou een internationale weer macht uitsluitend moeten bestaan uit het tegen gaan van eigen richting tusschen de staten. De dienstneming daarbij (de commissie acht alleen een luchtmacht geschikt, bestemd om te worden toegevoegd aan een land, dat aangevallen wordt) zou moeten geschieden individueel en vrijwillig. De weermacht dient in vredestijd door contribu ties te worden gevormd. Deze weermacht is dus op te vatten als een strategische reserve. Omtrent de sterkte van zulk een internationale luchtmacht valt niets te zeggen. De jaarlijksche kosten wor den geraamd op f 200 millioen per 1000 vliegtui gen. Verschillende vragen worden uit de vergadering gesteld, die de inleider beantwoordde. Op de vraag Wie de aanvaller is in het bepleit systeem ant woordde de inleider, dat als criterium daarvoor is gesteld: „het zonder toestemming de grenzen van een ander land overschrijden met troepen, oor logschepen of militaire luchtvaartuigen, of op an dere wijze schenden van die grenzen". De toepas sing van dit criterium zou soepel dienen te ge schieden. Grensincidenten, waardoor de veiligheid van het daarbij betrokken land niet in gevaar wordt gebracht,: zou oen niet als daden—van eigen richting zijn te beschouwen. De heer K. Vorrink achtte het criterium van aan valler niet gelukkig. Wie weigert een geschil aan het Permanente Hof van Internationale Justitie te onderwerpen zou hij aanvaller willen noemen. De voorzitter ,de discussie sluitende, zeide, dat het niet de bedoeling was over dit- rapport te stem men. Het diende slechts ter vergemakkelijking van een studie in de verschillende afdeelingen. Hij dankte de commissie voor haar arbeid in het bij zonder den heer De Kanter voor zijn toelichting. Na een korte pauze behandelde de vergadering eenige aangelegenheden, die de propaganda der vereeniging betreffen. Daarna kwam in behandeling een voorstel van de afdeeling Den Haag, gesteund door de afdeelin gen Hilversum en Wageningen, waarin o.m. wordt gezegd: De vereeniging voor Volkenbond en/Vrede be- schouwe het een harer voornaamste taken, in zicht te verschaffen eenerzijds in de feiten en om standigheden, tengevolge waarvan de Volkenbond onmachtig is geweest den vrede te helpen hand haven anderzijds in de voorwaarden, waaronder en het kader waarin na dezen oorlog een rechts organisatie der volkssamenleving zou zijn te ver wezenlijken. Het hoofdbestuur kan aanneming van deze re solutie aanbevelen. Het legt er daarbij nadruk op, dat 't zich de uitvoering van deze resolutie ook denkt in zoodanigen geest, dat zoowel aan het aandeel door ons eigen land tot dusver in de volkenbonds werkzaamheden genomen, als in de toekomst daarin eventueel te nemen, bijzondere aandacht zal worden gewijd. De resolutie werd met een kleine wijziging aan genomen- Rede van den voorzitter. Hedenochtend heeft dr. J. P. Fockema Andreae een rede gehouden, waarin hij in de eerste plaats eenige opmerkingen maakte over onze neutraliteit „een lichtstraal, naar wij hopen niet alleen voor ons land zelf, in de dikke wereldduïsternis." Hoe gaarne zouden wij ons concentreeren op de versterking van dat licht, op de bevestiging van ons bolwerk van vrede, en de oogen sluiten voor wat er om ons heen geschiedt. Maar wij kunnen daar de oogen niet van afhouden en zien dan niets dan verschrikkingen. Misschien is nog de grootste tragedie de hulpeloosheid van ettelijke millioenen menschen, die bijna zonder uitzondering vrede lievend gezind zijn en in vriendschap met andere volkeren, met wie velerlei banden hen binden, zouden willen leven, en die thans geroepen wor den om verderf te brengen over anderen, en ge doemd, op hun beurt met de hunnen wie weet hoeveel leed te ondergaan. In de neutrale zoo goed als in de oorlogvoerende landen zelf pijnigen talloos vélen zich af met de vraag, of deze nieuwe strijd op leven en dood in het hart van Europa niet vermeden had kunnen worden, en daarnaast met deze andere, of hij tot iets goeds zal kunnen leiden. Over de propaganda van het vereenigingswerk sprekende zeide de voorzitter, dat men deze haast tot in het oneindige kan varieeren. Steeds opnieuw zal men aanhangers kunnen winnen en daai'bij heeft men de zekerheid, dat, welken weg men ook kiest, welk zijpad men ook baant, men in de goede richting koerst, en vroeg of laat zal komen in het beloofde land voor alle vredes-kruisridders en vredes-pelgrims, waar vrede, recht en volkerenge meenschap „heerschen". De voorzitter besloot met den wensch, dat het der vereeniging gegund zal zijn haren arbeid in het-komende jaar in vrede voort te zetten. Finsch schip met vluchtelingen moest terugkeeren. OSLO, 1 December (Reuter). Gemeld wordt dat Russische duikbooten de fjord van Petsamc hebben gesloten en een Finsch stoomschip, dat met vluchtelingen op weg wag naar Noorwegen, gedwongen hebben naar Petsamo terug te kee- ren. Verscheiden vrouwen en kinderen, eveneens vluchtelingen, zijn in de Noorsche garnizoens plaats Svanvik aangekomen. Finsclie kabinet wordt gewijzigd. HELSINKI, 1 December. Volgens een mede- deeling van het Finsche Nieuwsbureau werd van morgen om 11 uur het besluit genomen een wijzi ging in de regeering te brengen teneinde alle par lementaire groepen in de regeering vertegenwoor digd te doen zijn. Volgens een telegram van Reuter uit Helsinki was vanochtend om elf uur het bericht dat de regeering-Cajander was afgetreden nog niet be vestigd, doch het aftreden kon wel ieder oogen- blik worden verwacht. De Russische legatie te Stockholm. STOCKHOLM, 1 December. (DNB) Volgens be richten aan de bladen zou de Russische legatie te Helsinki in den nacht op Vrijdag de Finsche hoofd stad hebben willen verlaten en zich naar Stock holm begeven. Er zijn evenwel zekere moeilijkhe den ontstaan, welke het vertrek hebben vertraagd. De Finsche autoriteiten hebben aldus de be richten bij het Russische gezantschap gevraagd of het vertrek tot Vrijdag zöu kunnen worden uit gesteld. i Er is nog geen bericht of de Russische legatie is vertrokken of niet. Overval met het doel te rooven? Toen Vrijdagmorgen omstreeks half vijf de 50- jarige landbouwer J. Hovius uit Noordwijk (ge meente Marum) wilde gaan melken, stond iemand achter de deur van den stal, die hem met een hamer, welke naar alle waarschijnlijkheid den heer Hovius zelf toebehoorde, ernstig mishandelde. De man, die op zeven plaatsen aan het hoofd gewond werd', kon nog om hulp roepen. Toen zijn huishoudster kwam toegesneld was de onb.ekende dader inmiddels verdwenen. De toestand van H., die kort na de mishandeling bewusteloos was, is van dien aard, dat hij nog niet gehoord kon worden. Vermoedelijk was beroovïng het doel van den overval. De politie en marechaussee hebben de zaak nog in onderzoek. Prijsverhooging goedkoopere soorten sigaren. Op een te Utrecht gehouden gecombineerde vergadering van de leden van het Verbond van Sigarenfabrikanten in Nederland en de Neder- landsche R. K. Vereeniging van Sigarenfabri kanten, is besloten de prijzen van de goedkoo pere soorten sigaren in een hoogere verkoopklas se te brengen. De verhooging betreft de 3, 3V«, 4 cent en en kele 5-cent merken. Hoewel ook de faibricage dei* betere kwaliteiten tengevolge van de sterke stij ging der prijzen van de grondstoffen en fourni turen, weinig loonend is geworden, en bovendien binnen enkele weken een verhooging van alle loonen tengevolge van de stijging van het index cijfer is te verwachten, heeft men zich beperkt tot verhooging van die soorten, waarvan de fa bricage reeds on dit oogeniblik een aanzienlijk verlies oplevert. f Tweede Kamer Bezwaren tegen opheffing van het bankgeheim Opsporing van ertsen op Celebes DEN HAAG Vrijdag. Het wetsontwerp dat de goedkeuring ten doel had van een concessie-overeenkomst met de in Den Haag gevestigde „Mijr.bouwmaatschappij Celebes" gaf den heeren Roestam (commun.) en Stokvis (s.d.) wederom aanleiding hun staatsexploitatie stokpaardje te berijden. Daarentegen vonden de heeren Meyer ink (a.r.), v. Poll (R.K.) en Slotemaker de Bruine (c.h.) het juist dat de Regeering zulks had afgewezen, in verband met 't groote risico. Verkeerd achtten zij het, dat de maatschappij niet in Nederlandsch Indië gevestigd is, doch in Den Haag; opvatting ook door den heer Stokvis verkondigd, die tevens nog den staf had gebroken over het feit, dat een der hooge ambtena ren van Buitenlandsche Zaken de secretaris generaal commissaris der exploiteerende onder neming is. De Minister achtte dit laatste niet bezwaarlijk, aangezien hier, naar zijn meening, geen vermenging van belangen kan plaats hebben. Minister Welter noemde het verheugend, dat thans het Nedcrlandsche particuliere kapitaal zien gewend heeft tot een nieuw, tot dusverre ook niet door den Staat ter hand genomen object. Spr. wees voorts op de verschillende risico's welke de nieuw aan te wenden procédés bij nikkelwinning op Cele bes noodig maken, z.i. factoren te meer om den Staat geen groote risico's te laten aanvaarden. De vestiging van den zetel was een sentiments kwestie. Men moet echter ook daarbij zakelijk blijven. Niet te ontkennen valt dat Indië, in welk gebied zelf nog weinig kapitaal aanwezig is, veraf ligt van daar, waarvandaan het geld moet komen en nu is het begrijpelijk zoo zeide hij onder ge lach van zijn gehoor dat de menschen die het geld gc-ven er ook dicht op willen zitten! Met 5615 nam de Kamer het wetsontwerp aan. Tegen stemden de 13 socialisten, de eene christen democraat en de eene communist die aanwezig waren. Hierna kwam de begrooting van Financien aan de orde, welke den heer IJsselmuiden (R.K.) gelegenheid bood o.m. het optreden van het be leggingsfront te bespreken en zijn spijt uit te druk ken over het feit, dat de Minister dien hij tevergeefs met een pleidooi voor een „middelen- offensief" uit zijn tent met belastingplannen tracht te te lokken niet tot opheffing van het bank geheim wil overgaan, wat een goed middel tegen belastingontduiking ware. Minister De Geer gaf te verstaan, dat z.i. dit middel niet veel zou baten tegen dergelijke fraude. Hij gaf wel even te ken nen bezwaren tegen opheffing van het bankgeheim te hebben, maar wilde hierop niet in gaan, nu het wachten is op het rapport van den Economischen Raad, welk college hij niét bij voorbaat wenschte te beïnvloeden, zienswijze welke de heeren B a k k e i (c.h.) en Mr. B ij 1 s m a (v.d.) ook al ten beste hadden gegeven. Laatstgenoemde was er tegen opgekomen, dat men den auto zie de personeele belasting nog steeds als een luxe-artikel be schouwt, waar tegenover de Minister aanvoerde,-dat het voorkomen onder de grondslagen van de per soneele belasting niets zegt,.want een eenvoudig huis is evenmin weelde en daarvoor betaalt men toch ook personeele belasting. Van dén aüto- komen we bij het rijwiel terecht en wél/om te vermelden dat de heer Steinmetz (R.K.)'voor kinderrijke gezinnen minder dure rij wielplaatjes beschikbaar gesteld zou willen zien Als er niét te veel bezwaren tégen blijken te zijn zal de Minister probeeren na te gaan of er mis schien iets op te vinden ware om kinderrijken ge- Koninklijke Familie bezocht den grafkelder der Oranjes. DELFT 1 December. Vrijdagmiddag hebben H M. de Koningin, H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard een bezoek gebracht aan den grafkelder der Oranjes in het koor van de Nieuwe Kerk te Delft. De hooge bezoekers werden rondgeleid door den burgemeester van Delft, mr. G. van Baren. Met belangstelling informeerden zij naar het in veilig heid brengen van de gebrandschilderde ramen in het koor en de maatregelen tot bescherming van het grafmonument van Willem de Zwijger. Na ongeveer een kwartier in de kerk vertoefd te hebben vertrok de koninklijke familie, onder gejuich van een groote menigte. Van cabaretartist tot doctor in de rechtsgeleerdheid. Mr. Is. Coopman, advocaat en procureur in de hoofdstad is Vrijdagmiddag aan de Gem. Universiteit aldaar gepromoveerd tot doctor in de rechtsgeleerdheid op een proefschrift getiteld „Bescherming van. het parlement", maatregelen tegen de ordeverstorende en revolutionnaire "af gevaardigden". De promotie van den heer Coopman, die in de artistenwereld naam heeft gemaakt als Henri Marchand, werd bijgewoond door vele belang stellenden. Na de plechtigheid werd in het Universiteits gebouw een zeer druk bezochte receptie gehou den. De ministers dr. J. van den Tempel en ir. J. W. Albarda hadden telegrafische gelukwen- schen gezonden. Hamsteraaï leelijk gedupeerd. Voorraad en winkelpersoneel kwijt. Do politie heeft dezer dagen ten huize van een Leidschen winkelier een niet onbelangrijke partij levensmiddelen in beslaggenomen, welke de man voor eigen gebruik had opgeslagen met het oog op eventueel komende slechte tijden. Zijn voorraad bevatte o.m. 12 pond rijst, 15 pond thee, 32 pond koffie, 55 pond suiker en een groote partij zeep. De winkelier, die zich plotseling van zijn met zooveel moeite vergaarden voorraad beroofd zag, betichtte zijn winkelpersoneel ervan hem aan de politie te hebben verraden en zegde hen deswege ontslag aan. De zes meisjés ontstaken daarover zoozeer in woede, dat zij meteen haar mantels aantrokken en den winkelier alleen in zijn winkel lieten staan.. Alsof dat alles nog niet erg genoeg was, maakte de politie nog een proces-verbaal op. zinnen in dezen eenige belasting-verlichting ta verschaffen. Dr.Bierema (lib.), die verlaging van den accijnj op bier en gedistilleerd bepleit had, ontmoette min* dei tegemoetkoming, want mr. De Geer voelda hiervoor bitter weinig, den laatsten tijd is de op brengst van deze belasting gestegen, waaruit blijk* dat ze dus niet te hoog is opgedreven, terwijl hei verder de vraag is, of het wel in het algemeen belang ware het bier en het gedistilleerd goedkoopet te maken. Wat 's heeren IJsselmuiden's opmerkingen over het beleggingsfront betreft, wilde de minister er wel eens even op wijzen, dat het verkeerd ware te denken, dat het alleen werkt om dalen van rente tegen te houden; het wil ook 'n rem zijn tegen on natuurlijke stijging der rente. Vermeld zij nog, dat Prof. v. Gelderen (s.d.)' de goudwinst gaarne gebruikt wilde zien om aan te zwaren belastingdruk te ontkomen, waarop de Minister zich o.a. afvroeg, of, indien men iets wilde doen, het thans al het geschikte moment was, nu de gulden nog zweeft en niet gestabiliseerd is. Bin den deed hij zich op dit oogenblik niet. Nog een korte gedachtenwisseling met den heer Serrarens (R.K.) over het representatieve gebouw in het Zorgvlietpark en toen ging de begrooting er z. h. st. door. HAARL. VOETBALBOND. WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZONDAG 3 DECEMBER 1939. Groep A: 1. VSV 3Stormv. 3, 12 u., C. J. de Voogd Kennemers 4Waterloo 10 u„ J. Sondorp Kinheim 3VSV 4, 10 u. M. Bloemink 2. Hillinen 2Haarlem 3a, 10 u. S. Tulen EDO 3Nieuw Vennep, 10 u. F. W. Kilk. Bl.daal 4Heemst., 10 u., C. J. Hunik SpaarnestadRCH 3, 10 u., P. Tiggeloven. 3 DamiatenZandv. 3, 10 u., H. Sikman Jr. Schoten 3EDO 4, 10 u. A. G. Peperkoorn 4. VOGHaarlem 5, 10 u., J. Hafkenscheidt. 5. EHS 2-Kemphaan 10 uur R. Hopijk. Groep B: 1. Waterloo 2VSV 5, 10 u., J. Wartenhorst 2. Zeemeeuwen 4DSK 2, 10 u. S. Koning THB 3Zandvoort 4, 10 u., J. C. Luiten Spaarnev. 2RCH 6, 10 uur, C. A. de Fébe? DCO 2Heemst. 2, 10 uur W. Goulooze DOASV '34, 10 uur, Th. v. Kampen. 3. Schoten 4DCO 3, 10 uur, G. van Dijk DSK 3Halfweg 2, 10 u„ F. Borgman Ripperda 2Spaarnev. 3 10 u., T. Post VVH 3EDO 5, 10 u. N. Pannevis. 4. Haarlem 6—WH 2, 10 uur-, H. Bakker RCH 8DIO 3, 10 uur, Th. Portegies SwastikaSchoten 5, 10 uur, L. Menist. EDO 6Ripperda 3, 10 uur, L. de Boer. EHS 3Hillinen 3, 10 uur, H. de Boer N. Vennep 2Droste 2, 2 u., M. v. d. Stelt 5. RCH 9VI. Vogels 3, 10 uur A. C. Slobbe Haarlem 7HFC 5, 10 uur, G. Wiedijk Ripp. 4Hillinen 4, 10 u., C. J. Scheffer EHS 4—THB 4. 12 uur, E. G. Krab Hillegom 3BLdaal 5, 10 u., D. Schipper VOG 2Spaarnestad 2, 12 uur, J. Schaap Junioren-competities: A. RCH aBeverwijk 10 u. G. Winkelaar B. RCH bHaarlem b, 10 uur, P. Kok D. DIOHaarlem d, 10 uur. E. Haarlem eN. Vennep 10 u., N. T. de Haan Bloemendaal cEHS, 10 uur, L. Bras Noord: Stormv. cVSV c, 12 uM K. Kroon. i onderhouden de vriendschap. Sint NicoiaasgeschenJ ken bestendigen een traditie, die vreugde brengt aan jong en oud. /CUEEP/ tTJEINCENjj HOLLAND—AMERIKA LIJN Maasdam, 1 v. Rotterdam n. N.-Orleans via Ant werpen. Leerdam, 1 v. Rotterdam naar New-York. Westerland, 1 v. Antwerpen te Schiedam. JAVA—NEW YORK LIJN Poelau Tello, 1 van Batavia te New-York. Kota Radja, 1 v. New-York te Batavia. Tawali, 30 v. Batavia n. Boston. ROTTERDAMSCHE LLOYD Blitar (thuisreis) 1 van Belawan (verb.) STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Marnix van St. Aldegonde, 1 van Lissabon *9 Batavia.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 3