De Finnen meidein succes bij het Laüogameer. Welke plannen De Gemeentebegrooting voor 1940. Nadeelig saldo 288.970. Heden verscheen de memorie van Toelichting op de begrooting van inkomsten en uitgaven der gemeente over het jaar 1940. In een begeleidend schrijven merken B. en W. allereerst op, dat, be halve de gewone jaarlijksche uitgaven tot een bedrag van 375.378— betreffende vroegere ja ren dekking moet worden gevonden. Wat nu de begrooting voor 1940 betreft, het to taal der gewone uitgaven wordt door B. en W. ge raamd op 1.804.678 en het bedrag van de ge wone ontvangsten op 1.515.707, zoodat een na deelig saldo ontstaat van ongeveer 288.970. Ter dekking van dit bedrag worden geraamd een bijdrage van het rijk als tegemoetkoming in de aflossing op een door Wijk aan Zee en Duin over 1933 ontvangen voorschot van 5034.—, een extra bijdrage in de werkloosheids-uitgaven van 50.236.—. de belastingbedragen uit het werk- loosheidssubsidiefonds ter vergoeding van de door dit fonds aan de gemeente onttrokken belastingen van 95.700 en een bijdrage van het rijk in de kosten der gemeentehuishouding van 138.000. Bij vergelijking met de begrooting voor 1939 blijkt dat de uitkomsten voor 1940 12.500 ongun stiger worden geraamd. Evenwel in aanmerking nemende, dat het Electriciteitsbedrijf met ingang van l Januari aan de Provincie wordt overgedra gen, waardoor de Gemeente een bate van 50.000 moet derven, kan worden gezegd, dat de uitkomst overigens 37.500.— gunstiger is dan over 1939 werd geraamd. Ten einde dit verschil te verkla ren kan worden opgemerkt dat het Hoofdstuk Armen- en Werkloozenzorg 9000— minder vraagt en de belastingopbrengsten 23.000 hoo- ger worden geschat. Wat de overdracht van het Electriciteitsbedrijf betreft heeft de Gemeente zich o.m. eeii uitkee- ring bedongen van 306.700—, als compensatie voor de door haar te derven winsten. B. en W. zijn er van uitgegaan dat dit bedrag alsmede en kele andere posten, welke bij de liquidatie van het Electriciteitsbedrijf zullen vrijkomen, tezamen een kapitaal van ongeveer 400.000 vormende, een stuk gemeentelijk vermógen uitmaakt, waar van de instandhouding een eisch van gezond fi nancieel beleid is. Het kapitaal mag derhalve niet onder de gewone ontvangsten worden opgenomen, doch alleen de jaarlijksche rente daarvan mag tot bestrijding van de gewone jaarlijksche uitga ven worden aangewend. Het gevolg is, dat het verlies van de jaarlijksche winstuitkeering wel zeer sterk wordt gevoeld, aangezien nu voor 1940 slechts een bedrag van 16.000 kan worden ge raamd, terwijl in 1938 werd ontvangen f 67.856 en de raming over 1939 66.000 bedroeg. B. en W. willen evenwel aan dit groote verschil niet te zeer vasthouden. Wanneer het Electrici teitsbedrijf het eigendom der gemeente was ge bleven zouden binnen korten tijd zeer belangrijke kapitaalsinvesteeripgen hebben moeten plaats vinden, om de outillage van het bedrijf, welke in middels zeer onvoldoende is geworden, wederom op peil te brengen. De winstuitkeeringen zouden gedurende een reeks van jaren daardoor en wel licht ook door verhoogde inkoopprijzen zeer ge drukt zijn. Bij de door B. en W. voorgestelde handelwijze wordt het kapitaal in stand gehouden, zoodat jaarlijks op de inkomsten daarvan kan worden gerekend. Dit is van niet te onderschatten belang omdat de begrootingen voor volgende jaren ook wanneer de toestand der financiën een gunstiger wending neemt, met uitgaven terzake van vroe gere jaren zwaar zullen worden belast. Wanneer dan ook het bij de liquidatie van het Electriciteitsbedrijf vrijgekomen vermogen zou zijn verbruikt, zouden ook de inkomsten daarvan worden gederfd. Tenslotte merken B. en W. nog op dat de ge meente alleen dan haar financieele zelfstandig heid zal kunnen herkrijgen, wanneer de uitgaven voor de Armenzorg tot meer normale verhou dingen kunnen worden teruggebracht. Zonder dat B. en W. dit hebben kunnen tegengaan is de taak welke hen bij het besturen der gemeente en bij het uitvoeren der wetten en andere voorschrif ten van hoogerhand zijn opgelegd in de laatste jaren wel zeer verzwaard. Eenerzijds is dit hét gevolg van den groei der gemeente, waardoor de bemoeiingen op allerlei gebied veel intensiever moeten zijn dan het geval is in een gemeente waarvan het inwonertal stationair is. In verband hiermede worden ten behoeve van enkele takken van dienst gelden aangevraagd voor uitbreiding van de personeelsformatie. De voorgenomen uit breiding van het aantal ambtenaren op de derde af deeling ter secretarie bijvoorbeeld is voor een goed deel het gevolg van de veranderde voor schriften op het stuk van de bevolkingsboekhou ding. Noteering van den 4en December 1939. Spinazie per kist 68 ct. Andijvie 100 str. f 1f 3.20. Koolrapen per zak f 1.10. Wortelen per kilo 68\'z ct. Bieten per kilo 4 ct. Aardappelen klei per kilo V/2—5>/2 ct. Spruitjes per kilo 8—14 ct. Boerenkool per kilc 2'/24 ct. Roode kool per kilo 2'/23 1/2 ct. Savoije kool per st. 49 ct. Bloemkool per st. 510 ct. Uien per kilo 4 ct. Prei per kilo V/25 ct. Sla per 100 krop f 1.40 Pieterselie per kistje 24 ct. Selderie per kistje 10 ct. Appelen per kilo 718 ct. Peren per kilo 520 ct. Druiven per kilo 2034 ct. Brusselsch lof per kilo 1015 ct. HEEMSKERK CONSOLIDATIE BIJEENKOMST VAN DEN B. V. L. hl het R.-K. Vereenigïngsgebouw werd Maan dagavond een consolidatie bijeenkomst gehouden voor de af deeling Heemskerk van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Onder de vele aanwezigen, welke door den plaatselijken voorzitter, den heer H. v. Benthem welkom werden geheeten, merkten wij op: den voorzitter van het Landstormkorps „Kennemer- land", den heer van Alphen, burgemeester van Zandvoort, den secretaris van het corps majoor Hartogh Heys van oZüteveen, pastoor v. d. Nou- weland, rector Kok, de kapelaans v. Adrichem en fcanckaerts en dr. en mevr. Genderen Stort. Na de opening nam burgemeester van Alphen het woord. Het verheugde spreker dat ondanks de buitengewoon slechte weersomstandigheden toch zoo veel op dezen avond waren opgekomen. Hierna sprak majoor Hartogh Heys van Zoute- veen nog een kort woord. Louis Noiret wist er de stemming spoedig in te brengen met zijn beschaafde geestige humor. Zijn liedjes werden al spoedig meegezongen. VIJFTIEN JAAR ..GRATIA" Eerste dames-gymnastiekvereeniging van het oude Vclseroord. Donderdag 7 December a.s. zal het 15 jaar gele den zijn dat op initiatief van een paar dames, het toenmalige Velseroord een dames-gymnastiek vereeniging werd opgericht. Zij gaven haar den naam „Gratia", omdat de bedoeling was in het bij zonder de nieuwere vormen van het dameslurnen te gaan beoefenen. Het was toen in den tijd dat de z. g. rhylhmische gymnastiek haar intrede deed. De heer P. Dijkstra, leeraar gymnastiek bij het Openbaar Onderwijs werd met de leiding belas Het bestuur bestond geheel uit dames. De eerste presidente was Mej. Gravenkamp. thans Mevr. Mulder. De meeste bestuursleden uit dien tijd, wo nen thans nog in de gemeente. Al dadelijk mocht de vereeniging zich in een grooten toeloop van le den, zoowel dames als meisjes verheugen. Zij was de vereeniging in Velseroord. De later opgerichte mannenvereenïgïng Plato, is later met Gratia ver bonden tot de huidige gymnastiekvereniging „Gra- tia-Plato". Velseroord kreeg den wijdschen naam van IJmuiden-Oost, het groeide tot een plaats van f linken omvang. Tegelijkertijd groeide ook de hok jes en vakjesgeest, die weldra bezit nam van de lichaamsoefeningen. Eerst ontstond een afdeeling van den N.A.S.B., later een Christelijke Gymnas tiekvereniging en misschien ook een Roomsch Ka tholieke, weer anderen stichtten particuliere club jes, die de een of andere richting vertegenwoor digden. Deze splijtzwam, die zoo menig mooi opge zet werk deed mislukken, knaagde ook aan het leven van Gratia. En zoo is het mogelijk, dat Gratia, nu op haar 15den verjaardag, de helft van 't aantal leden lelt, dat zij in haar bloeitijd heeft gekend. En toch wordt er altijd nog prettig en intens ge oefend. De vereniging bezit een kleuterklas, drie meisjesafdeelingen ('naar leeftijd ingedeeld) een damesdeeling, benevens een senioressen afdeeling (oudere dames). Bovendien nog een jongens af deeling. De oefeningen, die anders in het gymnastieklo kaal der R. H. B. S. werden gehouden, welk lokaal evenwel door de militairen is gevorderd, hebben plaats in het ook zeer goed ingerichte gymnastiek lokaal der openbare U. L. O. school. Het bestuur betreurt het, dat het èn door de maatschappelijke omstandigheden èn door de zorgen waarin de vereniging is gedompeld, niet in staat het 15-jarig bestaan op eenige feestelijke wijze te vieren. Moge deze herinnering er toe bijdragen, dat de oude leden weer eens ter oefening komen of dat da mes die zich tot lichaamsoefeningen voelen gedron gen, lid worden, dan zal Gratia-Plato weer spoedig haar ouden roem terug krijgen. NAAR ZEE VERTROKKEN Maandagmiddag is de trawler Prinses Beatrix IJm. 115 weer naar zee vertrokken. IN DE REPARATIE De schade, welke de trawler Protinus IJm 85 na zijn aanvaring van Zondag j.l. heeft gekre gen, is van zoodanigen omvang, dat het schip voor minstens 8 dagen in de reparatie moet. GOEDE VANGST Bij het onderzoek naar de inbraak in de Emma- school, waarbij de dader op heeterdaad werd be trapt, blijkt het de politie, dat zij een goeden slag heeft geslagen. Maandagavond is een medeplich tige, een jongen van 19 jaar uit IJmuiden-Oost, gearresteerd. Bij het verder ingestelde onderzoek is gebleken dat beiden nog drie andere diefstallen m deze gemeente hebben bedreven. FIETSENDIEF GEARRESTEERD. Door de recherche is hedenmorgen een 25-jarig inwoner uit IJmuiden-Oost gearresteerd, die rij wieldiefstallen te Limmen en te Castricum op het geweten had. Twee rijwielen zijn in beslag geno men. De verdachte is ter beschikking gesteld van den burgemeester van Limmen. Marktprijzen en Besommingen. MARKTBERICHT IJMUIDEN.0 (Versche visch). Tarbot f 1.90—1.60 per kg. Tong f 1.801.14 per kg. Heilbot f 1.26—1.05 per kg. Zetschol f 28 per 50 kg. Kleinschol f 30—28 idem. Tongschar f 40—26 idem. Kleine roode poon f 6—4.60 idem. Middel schelvisch f 36 idem. Kleinmiddel schelvisch f 26—17 idem. Kleine schelvisch f 17—9.89 idem. Groote gul f 19—18 idem. Kleine gul f 22—9 idem. Wijting f 8.504.50 idem. Makreel f 16—11.50 idem Versche haring f 10.40—8.40 idem- Kabeljauw f 74—50 per 125 kg. Vleet f 42.50 per stuk. Leng f 1.90 per stuk. Koolvisch f 1.10—0.70 per stuk- Rog f 12 per koop. Aangevoerd aan den afslag: 611 kg geconsigneerde snoekbaars 29 ct. per kg. 640 kisten versche haring. Man denTRAWLERS 430 Knikker IJM. 4f 4210 320 Uiver IJM. 384 f 4580 Loggers niet versche haring: KW 4 f 1970. Schev. 19 f 3710. Kotters: IJM. 210 f 970. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt Haarlem IJM. 9. Vangst: 700 m. haring. 250 m. diversen. Totaal 950 m. BINNEN VAN DE HARINGVISSCHERIJ. Te IJmuiden is binnen van de haringvisscherij de logger SCH 19 met 26 last en 350 kisten versche haring. Verbod tot het betreden van het zeestrand. In verband met mijnengevaar. De burgemeester van Velsen brengt ter algemeene kennis dat het in verband met het groote aantal mijnen dat dezer dagen op de kust aanspoelt, verboden is het strand te betreden van een half uur voor zonsondergang tot 1 uur na zonsopgang. SANTPOORT OP HOL GESLAGEN. Maandagmiddag sloegen op den rijksweg twee paarden op hol, die gespannen waren voor een militairen disselwagen. Nadat verschillende mili tairen meermalen tevergeefs hadden getracht de paarden tot stilstand te brengen, renden de die ren de Hoofdstraat in. Het gevolg was een botsing tusschen den wagen en een daar geparkeerde luxe auto. waardoor beide voertuigen beschadigd wer den. Door den schok bleven de paarden staan en konden weer doör de militairen worden ge grepen 1500 Jlu>isen keggs- getxangea gemaakt. Havas meldt uit Helsinki: De stad Salmi in Russische handen? De Finsehe troepen hebben Maandag in de buurt van Salmi ten noordoosten van het Ladogameer een tamelijk opmerkelijk succes behaald. In het groote woud aldaar hebben eenige botsingen plaats gehad tijdens zeer slecht weer. De snelheid der Finsehe troepen in de sneeuw zij zijn met ski's uit gerust en hun bekendheid met het woud en alle eigenaardigheden van het terrein hebben hiun veroorloofd de Russische troepen in een soort vallen te lokken waarin een leger, dta alleen in aantal superieur is, alle voordeelen van zijn massa verliest. Ds Rus sische troepen, die in actie kwamen in een moeilijk terrein waarvan zij slechts een zeer middelmatige kennis hadden, werden door de Finnen omsingeld, die dezen dag 1500 ge vangenen hebben kunnen maken Op de landengte van Karelië zijn de Russische troepen eenige kilometers langs de kust oprukt. Hun opmarsch is evenwel zeer langzaam en het is waarschijnlijk dat de wijze, waarop de Finnen het terrein voor de verdediging hebben voorbereid, er enorm toe heeft bijgedragen, de vorderingen der Russische troepen te vertragen. Tallooze vallen zijn aangebracht in de smalle strook welke door de landengte van Karelië wordt gevormd. De Finnen zijn meesters gebleken in het gebruik van alle verrassende middelen: val len, mijnen, greppels, het gebruik van moeras sen enz. De Finsehe troepen zijn aan de kust weinig talrijk, doch de Russen hunnerzijds hebben geen groote aantallen troepen in dezen corridor kunnen inzetten, omdat het onmogelijk is er te manoeu vreeren. Het is vrij duidelijk dat de Finsehe troepen thans aan hun front een bondgenoot hebben, n.l. den winter. Dit is iets waar de Russen niet op hadden gerekend. De dagen zijn slechts 5 uur lang en er zijn dagen, waarop men tot volkomen bewegingloos heid wordt gedwongen. Volgens de laatste berichten uit Helsinki zijn de sneeuwstormen opgehouden. Het weer is beter geworden. Men verwacht nieuwe aanvallen na het intreden van den dooi. Het hoofdkwartier van het militaire district Leningrad deelt mede, dat de Russische troepen van dat district op 4 December den opmarsch hebben voortgezet. Sovjet-Russische troepen uit de richting Moermansk achtervolgen de bij Petsamo verslagen Finsohen troepenafdeelingen en zijn 25 K.M. ten zuiden van Petsamo genaderd. In de haven van Petsamo ruimen Russische oorlogsschepen de door de Finnen achtergelaten mijnen op Russische troepen hebben uit de richting van Ukhta, Repola, Poroz en Osero vorderingen gemaakt van 45 tot 50 K.M. Troepen uit Petrozavodsk hebben de stad Salmi aan den oever van het Ladogameer, het spoorwegstation Laimola ten noorden van Salmi bezet en zetten hun opmarsch voort. Op de landengte van Ka relië zijn de Russische troepen 45 tot 50 K.M. van de grens opgerukt. Wegens de ongunstige weersgesteldheid is de luchtmacht niet opgetreden. Finsehe kabinet nog te Helsinki- Het Finsehe kabinet bevindt zich volgens Havas nog steeds te Helsinki, waar het Maandag een groot gedeelte van den dag heeft vergaderd in de kelders van de Nationale Bank Voorts wordt vernomen dat de Britsche zaak gelastigde den Britschen onderdanen aangezegd heeft dat zij de hoofdstad onmiddellijk dienen te verlaten. United Press weet te melden dat het bericht, als zouden de nikkelmijnen van Salnijawi ver nield zijn, onjuist is. Steun voor de vluchtenden in Zweden. Uit Stockholm: Er worden voorbereidingen ge troffen voor het verschaffen van voedsel en on derdak aan de Finsehe geëvacueerde kinderen, die met hun ouders op het oogenblik kampeeren in de bosschen langs de grens. De kinderen heb ben ernstig te lijden van honger en koude. De vrouw van den Zweedschen minister van buiten- landsche zaken is bezig met de vorming van een comité ter coördineering van de verschillende vrouwenorganisaties en samenwerking met het Zweedsche Roode Kruis om het lot van de uitge wekenen te verzachten. Ter zelf dertij d stroomen giften binnen voor een fonds voor het uitrusten van vrijwilligers en andere hulp aan ,de Finnen. Ongeveer vijftienhonderd Zweden hebben reeds den wensch te kennen gegeven om voor Finland te strijden. Velen zijn op eigen kosten vertrokken na zelf een uitrusting te hebben gekocht. De Zweedsche studenten hebben een petitie aan den Koning gezonden, welke een ontzaglijk aan tal handteekeningen bevat en waarin zij een be roep doen ten behoeve van actieven steun aan Finland. Ook zijn in verschillende plaatsen be toogingen gehouden met dit doel. Worden de Aalandseilanden geremilitariseerd? De Finnen hebben volgens Havas kennis gege ven van hun voornemen de Aalandseilanden te remilitariseeren. Zij zeggen dat Finland bij zijn tegenwoordige positie geen reden heeft alle plan nen tot remilitarisatie van de Aalandseilanden ter zijde te leggen, vooral daar de eenige natie, welke er zich dit voorjaar tegen heeft verzet, de Sovjet Unie was. De Sovjet Unie heeft zoo juist een agressie gepleegd tegenover Finland en Finland moet nu alle maatregelen nemen, welke noodig zijn voor zijn bescherming. Indien Finland deze maatregelen neemt zal geen der landen, welke de conventie van 1921 hebben onderteekend, daar bezwaar tegen maken, daar al deze landen er 111 beginsel hun goedkeuring aan hebben gegeven Alleen Engeland had voorbehouden gemaakt ten aanzien van de positie der Sovjet Unie met het oog op de Aalandseilanden. Dit voorbehoud, aldus zegt men. is thans automatisch vervallen. Men moet er zich dus niet over verwonderen, in dien de Finnen thans maatregelen nemen, welke de Europeesche openbare meening normaal zou beschouwen voor de bescherming van een gebied welks neutraliteit en veiligheid in 1920 aan den Volkenbond werden toevertrouwd. Ook kan opgemerkt worden dat uit een tech nisch oogpunt reeds bijna een jaar geleden in de remilitariseering der Aalandseilanden is voorzien. zijn bij de spionnage onthuld Zorgeloos omspringen met gewichtige stukken. De spioimagezaak, waarbij twee Haagsche ambtenaren en de echtgenoote van één hunner betrokken zijn, blijkt in Rotterdam te zijn ont dekt. Daar werd eenigen tijd geleden een man aangehouden, die een buitenlandsch voorkomen had en de aandacht der politie had getrokken. Het bleek een Duitscher te zijn en bij het on derzoek van zijn papieren bleek hij in het bezit te zijn van stukken, die zeer bezwarend waren voor den hoofdambtenaar. Het .parket te Rot terdam heeft zich toen in verbinding gesteld met 's Gravenhage. Het onderzoek is daarop dadelijk begonnen met het bekende gevolg. In departementale kringen heeft het A-lg. Hbld. verwondering hooren uiten over het feit, dat iemand (de heer G. W. F. v. H.) wiens staat kundige sympathieën zoo de aandacht hadden getrokken, dat dienaangaande uit de Staten- Generaal vragen zijn gesteld, door een vorige regeering in een zoo belangrijke functie is ge steld en gehandhaafd, waardoor hij ambtelijk inzage kon verkrijgen van voor de kwetsbaarheid onzer economische en militaire defensie belang rijke gegevens. Naar verluidt zouden o.a. plannen voor aan te leggen kanalen zijn gereprodu ceerd. Ook bleek verwondering te heerschen over het feit, dat vaak met uiterst gewichtige staatsstuk ken vrij zorgeloos wordt omgesprongen, zoodat deze onnoodig gemakkelijk in het bereik liggen van lieden, die er niets mee te maken hebben, doch die, indien zij kwaad zouden willen, zonder eenige moeite misbruik van vertrouwen zouden kunnen plegen. Op deze wijze zou het dan ook mogelijk zijn geweest, dat de tweede verdachte gegevens om trent economische onderhandelingen in handen kreeg, welke hij dan volgens de verdenking verder zou hebben doorgegeven. De heer G. W. F. van H., die ook zitting heeft in den Centralen Raad voor Ontwikkeling en Ontspanning van militairen, zou daaardoor ook op de hoogte zijn geweest van de detacheering van legeronderdeelen. Mi-. E. G. S. Bourlier en mr. F. C. Staehle zullen optreden als raadslieden vanhet echt paar H. en mr. W. B. J. B. Heden zou in de raadkamer van de rechtbank een beslissing worden genomen over de vorde ring van den officier van justitie om de gevan- enhouding der verdachten te bevelen. Familiedrama te Rotterdam. Achteruitgang in zaken de oorzaak. Onder wel zeer tragische omstandigheden heeft Maandagmiddag tusschen 2 uur en half 3 in de Voorschoterlaan te Rotterdam een moord plaats gehad, doordat een 57-jarig architect zijn 44- jarige echtgenoote met een pistoolschot in het hart trof. Een poging, om daarna zichzelf van het leven te berooven, mislukte, omdat het wapen weigerde. Een bekend huisarts te Rotterdam werd Maandag door de verslagene telefonisch verzocht, na het spreekuur even aan te komen, hetgeen hij beloofde. Even later belde zij opnieuw op, met het verzoek maar een half uurtje later te komen. Op de vraag wie er dan ziek was, kreeg hij ten antwoord: „Dat kan ik zoo niet zeggen; komt u in ieder geval even aan!" Inderdaad kwam de huisarts op het afgespro ken uur aan de woning in de Voorschoterlaan. De deur werd geopend door den architect, die er uiterlijk kalm uitzag. Maar het was niet het gewone relaas, dat de dokter te hooren kreeg. De man deelde mede, dat hij zijn vrouw met een pistoolschot had gedood en daarna le hand aan zichzelf had willen slaan, hetgeen echter door weigering van het wapen mislukte. Bij het politie-onderzoek kwam de tragiek van het geval wel onomstootelijk vast te staan. Ach teruitgang in zaken hadden man en vrouw zoo danig aangegrepen, dat besloten werd, dat de man met behulp van een pistool eerst zijn vrouw zou dooden en daarna zichzelf. De dokter was slechts ontboden, opdat deze, wanneer de drie schoolgaande kinderen thuis zouden komen twee andere kinderen studeerden buiten de stad hen voorzichtig met het gebeurde in kennis kon stellen. Afscheidsbrieven waren reeds ge schreven. waarin de motieven tot de daad uit' eengezet waren. Het wapen schijnt in het begin reeds eenige malen geweigerd te hebben en daaruit is te ver klaren, dat de vrouw den dokter verzocht iets later te komen. Later heeft de man zijn vreese- lijke daad kunnen volvoeren. De kogel drong door tot de hartstreek, zoodat aangenomen kan wor den. dat de vrouw onmiddellijk dood was. Ver schillende malen moet de man daarop het pistool op zichzelf hebben gericht, doch zonder resul taat. Hij was zelfs niet gewond, toen hij den huis arts kon binnenlaten. IAAT/TC BERSCUTEN -^=s===-><- De Fransche legerberichten. Het Fransche avondlegerbericht van Maandag avond luidt: .Plaatselijke bedrijvigheid van met in elkander in contact zijnde afdeelingen. Eenig artillerievuur over een weer". Drie mijnen aan cle Texelsche kust ontploft. Ernstige schade aan woningen en aan den dijk. TEXEL, 5 December. Ook in den afgeloopen nacht zijn langs de oostksut van het eiland Texel drie mijnen ontploft. Een daarvan sloeg onder het gehucht Nieuwe Schild een groot gat in den dijk en bracht groote schade aan omliggende woningen toe. Door een andere mijn is de boerderij de „Noord kaap", vlak langs den dijk bij Oude Schild ge legen, bijna totaai vernield. De vorige week werd door een mijn, die ontplofte, reeds ernstige schade aan deze boerderij aangericht. In den dijk is een gat van twaalf meter geslagen. Verwachting geldig van hedenavond tot mor avond ongeveer 19 uur Meest zwaar bewolkt. Plaatselijk kele lichte buien. Weinig veranderd temperatuur. Aan de kust tijdelijk tige, overigens matige tot zwakken - uit Zuidelijke richtingen. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 745 w1 Neiging: Achteruit. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLEr Kanaalstraat 86 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN: Woensdag v.m. 10.57 uur; n.m. 11.33 Donderdag v.m. 12.04 uur; n.m. Vrijdag v.m. 0.38 uur; n.m. 1.02 uur, AGENDA VOOR BEVERWIJK DINSDAG 5 DECEMBER Luxor Theater, Breestraat: „Levensdans" big van het regiment", 8 uur. WOENSDAG 6 DECEMBER Luxor Theater, Breestraat: „Levensdans" en A' big van het regiment", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM DINSDAG 5 DECEMBER Luxor Theater: Jongensstad. 7.30 uur. Rembrandt Theater: Heinz Ruhmann in: ReiPj, radijs der Vrijgezellen. Op het tooneel: Bob Sccjj te, 2.30. 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: Het geheim van Bal Bonn en De Kroegzangeres. 2 en 8.15 uur. Frans Hals Theater: Charles Laughton in Jan^j, ca Inn, 7 uur. Moviac Theater: Gevarieerd programma, 2.30 doorloopend na 7.15 uur. Palestina Diorama's, Schotersingei 117a. Geopaj behalve Vrijdag eiken werkdag van 35 en va 79 uur. 482e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 2de klasse, 2de lijst Trekking van Dinsdag 5 December 1939 Hooge Prijzen 1500.— 1669 6966 1000.— 20323 400.— 9326 18793 19210 200.— 4408 15403 17337 100.— 4020 13045 15208 21938 Prijzen van 30. 1011 1024 1070 1124 1141 1169 1191 1191 1198 1208 1286 1287 1298 1311 1335 1339 1343 1370 1374 1376 1428 1468 1482 1518 1542 1591 1601 1606 1616 1631 1634 164} 1653 1671 1679 1689 1714 1717 1719 1725 1740 1754 1782 1785 1786 1789 1833 1858 1858 1874 1911 1917 1918 1951 1965 2018 2013 2018 2033 2048 2061 2067 2079 2131 2134 2136 2172 2178 2233 2246 2362 2313 2379 2400 2408 '2441 2478 2513 2560 25S3 2576 2640 2658 2705 2749 2774 2799 2806 2810 2814 2826 2886 2935 3031 3046 3080 3100 3103 3123 3187 3214 3225 3250 3209 3300 3310 3335 3378 '57 3489 3499 3503 3512 3517 3524 3553 3558 3570 3591 3610 3611 3639 3702 3763 3770 3790 3810 3849 3856 3866 3867 3869 3992 4014 4022 4021 4048 4073 4091 4105 4132 4171 4214 4232 4244 4343 4360 4366 4369 4380 4396 4463 4511 4514 4558 4589 4615 4677 4730 4813 4834 4864 4872 4884 4908 5001 5040 5080 5089 5096 5109 5149 5161 5221 5281 5318 5355 5368 5391 5401 5427 5486 5492 5532 5581 5600 5608 5626 5702 5722 5723 5123 5761 5780 5851 5857 5913 5954 5965 5979 5994 6001 6002 6045 6054 6120 6228 6252 6273 6307 6313 6318 6326 6352 6356 6357 6390 6397 6404 6453 6459 6485 6564 656? 6630 6681 6689 67u6 6732 6818 6827 6835 6914 6967 6970 6977 6990 7012 7219 1226 7250 7281 7294 7298 7389 7439 7449 7452 7457 7551 7565 7600 7611 7624 7649 7681 7687 7695 7707 7728 7743 7780 7782 7832 7833 7844 7848 7895 7953 7955 7994 8073 8133 8142 8151 8160 8176 8210 8251 8254 8280 8295 8342 8432 8444 8470 8494 8501 8504 8591 8699 8729 8736 8743 8768 8772 8785 8825 8833 8867 8873 8889 8908 8933 8954 8976 8986 9002 9058 9083 9094 9112 9201 9219 9252 9254 9262 9300 9369 9391 9403 9494 9506 9516 9524 9583 9605 9665 9690 9699 9756 9766 9774 9786 9809 9823 9841 9924 9940 9975 9983 10006 10009 10046 10073 10075 10096 10107 10175 10187 10199 10272 10285 10365 10444 10460 10467 10481 10487 10522 10552 10565 10566 10573 10592 10616 10632 10658 10710 10743 10806 10845 10880 10906 10913 10934 11014 11018 11111 11128 11129 11138 11194 11234 11262 11264 11274 11303 11310 11317 11365 11373 11394 16426 11453 11466 11525 11563 11597 11603 11636 11654 11671 11680 11700 11743 11809 11828 11891 11892 11897 11923 11993 12023 12061 12087 12114 12151 12249 12254 12255 12322 12328 12340 12343 12352 12390 12417 12440 12451 12514 12554 12570 12571 12580 12589 12594 12632 12653 12660 12762 12766 12788 12919 12967 12984 12986 13020 13032 13036 13083 13097 13186 13188 13200 13258 13259 13284 13340 13396 13406 13452 13511 13523 13538 13570 13602 13637 13644 13662 1J674 13677 13690 13692 13720 13761 13770 13802 13835 13845 13880 13890 13976 13986 14030 14035 14040 14068 14080 14081 14086 14095 14114 14137 14173 14232 14257 14268 14309 14367 14384 14389 14420 14477 14509 14513 14546 14584 14592 14675 14704 14729 14834 14839 14870 14900 14902 14920 14975 15126 15384 15515 15563 15569 15594 15611 15636 15659 15704 15726 15736 15738 15757 15761 15784 15805 15845 15924 15933 15985 15990 16025 16027 16052 16056 16060 16073 16086 16090 16109 16116 16151 16169 16216 16229 16329 16336 16348 16453 16471 16508 16512 16513 16573 16591 16597 16617 16662 16669 16672 16728 16773 16783 16793 16801 16825 16827 16853 16854 16981 17017 17025 17038 17049 17052 17166 17269 17314 17316 17351 17437 17442 17456 17467 17469 17528 17530 17545 17590 17609 1761S 17638 17692 17700 17705 17734 17738 17789 17826 17828 17852 17856 17862 17884 17899 17953 17963 18018 18054 18059 18069 18183 18210 18219 18225 18233 18302 18313 18336 18367 18373 18392 18452 18487 18604 18657 18668 18686 18733 18741 18744 18753 18766 18786 18809 18858 18864 18872 18964 18991 19023 19030 19064 19068 19093 19180 19213 19218 19238 19263 19363 19407 19408 19446 19489 19522 19527 19592 19611 19643 19711 19788 19798 19811 19941 19953 19954 19956 20015 20035 20047 20061 20076 20128 20144 20170 20192 20195 20295 20339 20365 20382 20435 20467 20480 20504 20612 20655 20661 20818 20833 20880 20884 20959 20992 21047 21055 21090 21095 21099 21118 21160 21171 21283 21z.0 21333 21403 21405 21438 21447 21452 21513 21527 2153 1 21550 21591. 21607 21673 21756 21759 21795 21815 21881 21926 21946 21964 21976 Verbeter. 2e klasse, le Hjst: 5896 m. z. Sflfli

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 8