Tavido was goed op dreef. In „AannemenIk kom". Tavido had voor haar eerste stuk in dit seizoen een liefdespotpourri gekozen (zooals het programma het betitelde) en heeft er in het Kennemer Theater, dat voor dezen Gietelingenavond druk bezocht was, een vlotte uitvoering van gegeven. Natuurlijk wer den er zoo hier en daar wel eens kruizen" in plaats van „mollen" gelezen, maar dan volgde toch meteen daarop een herstellingsteeken ten bewijze van het feit, dat het dezen Hoogoventooneelspelers niet aan routine ontbrak. De heer W. van Eyk. sprak een openingswoord en deelde mede, dat ook aan Tavido de tijdsomstandig heden niet ongemerkt voorbij zijn gegaan. Maar desondanks heeft men doorgezet, al was de tijd van voorbereiding niet lang. Dit laatste excuus was niet noodig geweest, want het publiek heeft met volle teugen gesmuld van dit aardige stuk en de wijze waarop het gereproduceerd werd. In huize-Hoevelok met zijn pensiongasten dingen zoowat alle mannelijke gasten naar de hand van mevrouw Hoevelok. Maar de Cerberus waakt, in den vorm van den ober, wiens persoon in den titel „aannemen, ik kom" dreigend verwerkt is. De man, die den geheelen avond op den voor grond trad was deze ober. En de heer A. Graaf heeft er een creatie van gegeven, welke alleszins te loven viel. Zijn „ups and downs" in de evoluties van zijn liefde heeft hij zeer vlot en humoristisch weer gegeven. Als eerste Tavido-kracht kon hij deze pot pourri daarom puik serveeren en een groot deel van het succes, dat deze luchtige uitvoering behaalde, komt hem toe. Mevr. A. Zwartdé Vos zien we jammer genoeg nog te weinig in het Gietelingen-plankenland en toch is zij daar zoo goed op haar plaats. Ook nu wist zij een figuur als de veelomstreden pension houdster leven te geven. Beschaafd en beheerscht spel, waar een zekere rust van uitgaat is haar steeds eigen. Van deze merouw Hoevelok had zij een pret tige verschijning gemaakt, die bij haar gasten en haar „personeel" terecht zeer gezien was. Het spel van mevr. NeveDollé als Cato de keu kenmeid, die zoo graag een man wil hebben, was weer eerste klas. Zoo'n rol kan men aan een gerou tineerde kracht als zij is, best toevertrouwen. Kostelijk was de entrée van de tweeling-broeders (de heeren J. P. Hagen en F. van Lamoen); ons compliment aan kapper Lijdesdorff voor hun „dub- belkoppen". En de heeren van Dubbelen zorgden voor de komische noöt op hun wijze en vielen geen moment uit den toon. De regisseur, de heer Holtslag, gaf een vlotte buurman (ook al verliefd) en zijn spel stimuleerde sommige scènes, waar dit eventueel noodig was. Het was alles vlót en nergens onnatuurlijk. Het spel van den prestidigitateur Jansini had onze onverdeelde instemming. De heer F. Zwart, die in de huid van dezen goochelaar gekroopen was, weet van eén hem toevertrouwde rol altijd een goede creatie te geven. Ook nu weer was hij uitstekend; we hebben van zijn actie (bestudeerd tot in de finesses) werkelijk genoten. Bob (de heer J. Keijser) was wellicht een debu tant, maar dan heeft hij zich aardig door de moei lijkheden ervan heen geslagen. Alleen was hij o.i wat aandenbezadigdénkant; we hadden hem jonger gedacht. Maar Tavido heeft er een veelbelo- vènde' kracht aan, die gezien mag worden. Vader Dikmans, die meer op de planken stónd, was daarentegen niet evenwichtig; hij was zoo'n jeugdig vadertje; ook qua stem. Maar men kan den heer H. G. Gerssen gerust z'n gang laten gaan in een rol; hij weet wel hoe hij er mee aan moet. Ook nu was hij een onmisbare schakel in het Tavido- spel, dat vele goede en geestige momenten had. Wie had Jopie .Hoevelok, de 19-jarige dochter des huizes, beter kuriiien weergeven dan mej. L. Jur- "riaans, die jeugd én allé charmes welke erbij be- hooren, zoo gemakkelijk tot haar beschikking heeft. Ze gaf haar deel van het love-team Jopie—Bob royaal. Graag' hadden we ook een pluim gegeven aan des goochelaars vrouw Ada, maar helaas heeft heer spel ;ons in 't geheel niet kunnen voldoen. Mevr. R. Graaf—Lokkerbal; aan wie werkelijk de Bühne niét" vreemd- is, gaf van deze aanstellerige Ada Jansini zoo'n hyper-gechargeerde typeering, dat dit ons "ronduit gezegd, erg tegenviel van iemand, die -over zooveel toonéelroutine beschikt én van Tavido -zulk een vertrouwde kracht is. Tavido moge haar spoedig revanche laten nemen in een rol, die haar beter ligt. Al met al een uitvoering, die (met het voorbij- „hooren" van den souffleur) desondanks een veel belovende, vlotte introductie van het seizoen is geweest W. Het eerste winterconcert van „Zanglust". Opvoering van een revue. Op Dinsdag 12 December geeft het Mannenkoor „Zanglust" in het Kennemer Theater zijn eerste winterconcert. Onder leiding-van den heer H. van Dijk zal het koor de volgende composities ten gehoore brengen: „Das Fremden-legionar", J. Wengert; „Marcia funèbre" Gerard H. Eoedijn: „Aan Zee", Jac. Ha mel; „De Ruine", Felix Brants Buys; „De Deerne", W. F. Kools. Ter afwisseling zal de xylophonist van Roemers' Orkest spelen „De Virtuoos", galop van Krüger, .Ungarische Weisen", P. Krüger en de „Derby Ga lop" van W. Sommerfeld. Na de pauze wordt opgevoerd de revue „Confetti' van Jan de Roos. Muzikale medewerking verleent het versterkte Roemer's Orkest. Dc voornaamste scènes zijn: Proloog, St. Nicolaas- chets. Jaarverslag van „Zanglust", Jacob Hamel- schets, De pot verwijt den ketel, Dansacte en finale. Als gewoonlijk wordt de avond met een bal be sloten. Wat de tuinders kregen. Noteering van Beverwijk 6 November 1939. Raapstelen, 100 bos 13 Koolrapen per zak 110 Wortelen per K.G. 57 Bieten per K.G. 4 Aardappelen, klei, p. K.G. 35 Spruitjes per K.G. 812 Boerenkool per K.G. 24 Roode kool per K.G. 23 Savoije kool per 100 49 Bloemkool per 100 615 Uien per K.G. 4 Prei per K.G. 3—6 Sla, per 100 krop 12 Pieterselie per kistje 22 Selderie per kistje 10 Appelen per K.G. 618 Peren per K.G. 420 Druiven per K.G. 2032 Brusselsch lof per K.G. 814 Andijvie per 100 krop f 1.10—1.50 Wortelen per bos 68 Selderij per bos 2'/23 Peterselie per bos 23 Aardappelen (klei) per kg. 33^2 Prei per kg. 3Vs4.80 Uien per kg. l'/s3 Waspeen per kg. 3'A>5Vs Bloemkool I per stuk 810 Bloemkool II per stuk 35 Knollen I per stuk 47Vs Knollen II per stuk 22'/2 Breekpeen per kg. l</22 Bieten per kg. 2JA>3 Gele kool 23'/2 Groene kool per kg. 22Vü Roode kool per kg. 2—2V2 Stoofappelen per kg. 58 Stoofperen per kg. 49 Boerekool per kg. 24 Spruiten per kg. 6—10 TANDHEELKUNDIGE VERZORGING, Met ingang van Zaterdag 9 December is tand arts C. Ph. Hamann, Vondellaan 27, verbonden aan het Maatschappij -' Ziekenfonds .Beverwijk en Omstreken". DE ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN SANS ATOUT. De uitslagen van de onderlinge wedstrijden voor het clubkampioenschap van „Sans Atout" waren 2ls volgt: Groep 2: 1. K. van der WalC. Spruit 44 m.p.; 2. J. BerleeJ. Nijman 37i/2 m.p.; 3. F. van dei- LindenG. Zoontjes 35Vs m.p.; 4. G. Steenbergen K. Kee 34 m.p.; 5. H. en J. van der Vlugt 29y2 m.p.; 6. J. van der BergJ. de Vries 28Vs m.p.; 7. De heer en mevrouw Thomas 22 m.p.; 8. De heer en mevrouw Van Essen 21 m.p. De overige leden speelden een onderlingen wed strijd met de volgende uitslagen. Noord-Zuidlijn: 1. Gebr. Hoogeboom 95 m.p.; 2. J. BosG. de Boer 67J/2 m.p.; 3. A. MichelJ. van Leeuwen 65Va m.p.; 4. Mevrouw SteenbergenT. Komijn 59J/2 m.p.; 5. Dames DilBraam 56 m.p.; 6. De heer en mevrouw Van Amstel 5OV2 m.p.; 7. G. Daalhuizen-W. de Boer 47 m.p. Oost-Westlijn: 1. G. TabakC. Geldermans 78 m.p.; 2. De heer en mevrouw Admiraal 77 m.p.; 3. J. KokJ. Bloemendaal 68 m.p.; 4. Mevrouw Van dei LindenTh. Braam 60*/^ m.p.; 5. H. PoolsW. G. Kleine 57 m.p.; 6. P. van der WerffN. N. 53V2 m.p.; 7. De heer en mevrouw Tand 47 m.p. Kerstgave voor de armen. Op Dinsdag 19 December wordt in het Ned. Her vormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijk straat door de Ned. Hervormde Vrouwenvereni ging „MariaMartha" een tentoonstelling gehou-i den van de in het afgeloopen jaar vervaardigde hechts* meT "33 DE WEDSTRIJDEN VAN DE ZWALUWEN. Voor de competitie van den NAJSB. zijn voor Zondag 10 December a.s. de volgende wedstrij den vastgesteld: ZaandamZwaluwen, Zaan dam 2Zwaluwen 2. Van het eerste elftal van de Zwaluwen is de opstelling als volgt: Doel: H. Steenbeek. Aclhter: J. van Tiel, M. de Reuver. Midden: A. Kooiman, R. Hennen, N. Adelaar. Vóór C. de Wit, A. Steenbeek, K. de Reuver, A. de Reuver, H. Dubbeld. DE DAMES OP DE THEE. De Chr. Vrouwenvereniging „Draagt elkan der door de liefde" houdt op Maandag 11 December een z.g.n. theemiddag in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Bopu- lierenlaan. Damclub voor de beslissing. De Beverwijksche Damclub speelt Maandag avond haar laatsten wedstrijd voor de compe titie tegen H.D.C. te Haarlem. Indien de BjD.C. dezen moeilijken uitwedstrijd weet te winnen zijn de Beverwijkers kampioen van hun af- deeling. Het vertrek is vastgesteld op 7 uur van het Meerensteynplein. FEESTAVOND VAN DE TRANSPORTCOLONNE. Zaterdagavond houdt de Roode Kruis Transport colonne haar jaarlijksohen feestavond in ge bouw „Adrichem". kleedingstukken, die tegen Kerstmis aan de armen uitgereikt zullen worden. FILMVERTOONING VOOR DE METAAL BEWERKERS. De plaatselijke afdeeling van den Chr. Metaal- bewerkersbond organiseert Dinsdagavond in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de O os ter wij kstraat een filmavond. Uitreiking Roode Kruis-diploma. Tijdens den gister in het Zusterhuis gehouden cursusavond van de Roode Kruis Transportcolonne heeft dr. Muys van der Moer aan de heeren A. J. Burger, G. Boer en Sipkes het eenheidsdiploma uit gereikt. Dr. Muys van der Moer drukte in zijn toespraak zijn spijt uit over het feit, dat dr. M. A. de Ruiter dezen avond niet aanwezig kon zijn. Voorts rele veerde spr., dat deze cursus steeds zeer goed be zocht is en meende, dat als het noodig was de Roode Kruis Transportcolonne zeker uitstekende diensten zal bewijzen, daar zij over goede helpsters en hel pers beschikt. Spr. hoopte, dat het echter nooit zoo ver zou komen. Aan twee geslaagden kon het diploma nog niet gorden uitgereikt, omdat zij niet aanwezig waren. I11 October een geringe toeneming der bevolking. Bevolking op 1 November43618. Het aantal inwoners onzer gemeente, dat op 1 October 48585 bedroeg, is in den loop dier maand slechts met 33 vermeerderd. Deze geringe stijging is het gevolg van het feit, dat het vertrekcijfer dit maal hooger was dan het vestigingscijfer. Een flink geboorteoverschot zorgde er echter voor, dat er ten slotte nog een „plus" was. De totale bevolking be droeg op 1 November dus 48618. De bevolking vermeerderde: door vestiging met 140 m. en 181 vr., totaal 321, door geboorten met 40 m. en 37 vrouwen, totaal 77. Hierdoor vermeerderde de bevolking met 180 m. en 218 vr. of met 398. De bevolking verminderde: door vertrek met 155 m. en 181 vr., totaal 321, door overlijden met 15 m. en 14 vr., totaal 29. Hier door verminderde de bevolking met 170 m. en 195 vr., totaal 365. BIOSCOOPMIDDAG VAN DE „VARA". De VARA, afdeeling Velsen-Noord geeft voor alle kinderen uit Velsen, Beverwijk en IJmuiden, op Zaterdag 16 December a.s. 's middags 2 uur een kinderfilmmiddag in het bioscoop-theater „De Pont". Mevrouw Van Hulst-de Waal zal de kinde ren tevens nog eenigen tijd bezig houden. Het uitreiken van versnaperingen aan de kinde ren komt bovendien ook nog op 't programma voor. Verder komt in hetzelfde theater, op Don derdag 21 December voor de drie VARA-afdeelin- gen Velsen, IJmuiden en Beverwijk, het cabaret gezelschap „Teun Klomp en zijn makker", i [Voor de IJmuidenaren wordt evens voor een- autobusvervoergelegenheid gezorgd. Tenslotte dient nog vermeld dat de kinderen welke den kinder filmmiddag bezoeken, zilverpapier kunnen mee nemen voor „Zonnestraal". Oom Henk zal hen dan bedanken voor de miorofoon. SPIONISAGE IN DE MAGlTSOT-LimE Actueels film In „De Pont". Op den dag dat Kolonel d'Espinac het comman do overneemt van de troepen die in Noord-Frank rijk en aan de Duitsche grens de enorme Maginot- vestingen bemannen, bemerkt hij een luitenant, die hém eenigszins bekend voor komt. Het is een der drie luitenants van Kapitein Bruchot, een iet wat grimmige doch flinke soldaat, die door een huwelijk met een Duitsche vrouw tijdens de Rijn bezetting zijn kans op promotie verloren heeft. d'Espinac doet van zijn bevindingen rriededeeling aan het hoofdkwartier van den Geheimen Dienst in Parijs. Wanneer d'Espinac enkele dagen later in gezel schap van Kapitein Dubois een rondgang maakt door de vesting, wordt hij plotseling, wanneer zij zich tusschen het 3de en 4de sousterrain bevin den, door kogels doodelijk gewond, om sledhts en kele minuten later te overlijden. Een eerste onder zoek, ingesteld door commissaris van politie Fi- nois, brengt aan het licht dat alleen Bruchot of een van zijn drie luitenants, Le Guen, Capelle of Kuntz den moord bedreven kunnen hebben, daar d.e derde étage op dat oogenblik leeg was en het bureau van Bruchot zich juist tegenover de plaats van de misdaad bevindt. Bruchot houdt echter vol, dat hij pas nadat de schoten gelost, waren uit zijn bureau is gekomen, doch enkele andere soldaten bevestigden dat Bru chot zich reeds daar bevond op het oogenblik dat het licht weer op ging. Dan ontdekt Finois dat de electrische leiding vlak naast de deur van Bru- chot's bureau is doorgesneden, zoodat wel alle om standigheden er op wijzen dat de moord inderdaad door den kapitein bedreven is. Wat tevens zeer be zwarend voor hem is, is het feit dat hij dien -zelf den morgen zeer streng tegen zijn .manschappen is opgetreden en tevens den magazijnbediende van de kamer waar de mitrailleur-pistolen bewaard worden, waarmede de moord bedreven is, heeft weggestuurd, zoodat hij zich alleen in het wapen magazijn bevond. Inderdaad blijkt pistool nr. 1665 vermist te worden. Bruchot wordt dus gearresteerd, doch niet lang daarna ontdekt de assistent van Finois, Lennard, dat er kogelgaten zijn in den muur, welke alleen van 't leegstaande 3de sousterrain gelost hadden kunnen worden, zoodat Bruchot van verdenking wordt vrijgesproken. De drie luitenants daarente gen komen nu den Commissaris des te meer ver dacht voor. Brudhot, die vroeger eveneens bij den Geheimen Dienst werkzaam is geweest verzoekt het bureau in Parijs met het onderzoek te worden belast, om zicli op deze manier geheel van schuld niet alleen te kunnen vrijmaken, doch tevens den man te ont dekken die deze schuld op hem heeft probeeren te werpen. Uit het dagboek van d'Espinac maakt hij op, dat deze reeds verdenking koesterde tegen een van zijn luitenants Nog voor dat hij naar Parijs was gegaan, had Bruchot 's nachts ontdekt dat zijn vrouw de bewuste mitrailleur-pistool verborg, wel ke hij uit .de auto in de garage had gehaald, waar hij .door één D.uitsch sprekend persoon was neer gelegd, die haar den sleutel van de garage had af gedwongen, om op deze manier nogmaals de ver denking op Bruchot te doen vallen. Een film met een verrassende ontknooping. „Bij verrassing getrouwd", een frissche feestige film, 'uitstekend geschikt om voor een uurtje alle sombere gedachten te verdrijven. Bekendmaking. De Burgemeester van Velsen brengt het vol gende ter algemeene kennis: le 'In verband met den ingetreden oorlogstoe stand is het zeer wel mogelijk, dat mijnen .aanspoe len op het kustgedeelte voor of nabij deze gemeente, 2e. Een ieder, die een aangespoelde of drijvende mijn aantreft, is gehouden daarvan zoo spoedig mogelijk mededeeling te doen aan: den naastbijZijnden Küstwachtpost, Bureau Positie te IJmuiden, overdag Staatsvis- sehershavenbedrijf, telefoon 4041 te IJmuiden, des nachts Fort IJmuiden, telefoon 4176 te IJmuiden, den Groepscommandant te Haarlem, telefoon K 500 13985, eventueel den naastbijzijnden militai ren, of politiepost, met het verzoek het bericht door te geven aan een der hooger genoemden. 2e. Men mijde de omgeving van de mijn tot 1000 M. afstand. Aanraking is levensgevaarlijk en levert eveneens groot gevaar op voor de omgeving. Aanspoelende mijnen, welke nog niet tot rust zijn gekomen, zijn bijzonder gevaarlijk. 4e. Visschers, die in de territoriale wateren een drijvende mijn gevaar worden, stellen daarvan het naastbij zijnde bewakingsvaartuig op de hoogte, of trachten de aandacht van de Kustwacht er op te vestigen door het zwaaien met een Nederlandsche vlag aan een stok en aanwijzen van de plaats daar mede. Derde cultureele filmavond. Donderdagavond 1.1. vond onder leiding van het Comité voor cultureele filmavonden in'de Pont bioscoop de derde filmavond, seizoen 1939'40 plaats, waarbij als hoofdnummer draaide „Aan den rand van de Sahara". Te ruim half negen sprak de voorzitter van het Comité, de heer Y. J. Reitsma het openingswoord voor een tamelijk goed bezette zaal. Spreker zegt dat de keuze en samenstelling van het programma oor dezen avond niet door het* comité zelve is ge schied, maar door het Ufa-bureau. Dit komt om dat in ons land den laatsten tijd de vraag naar cultureele films zoo groot geworden is dat alle films op dit gebied in gebruik zijn zoodat het op proef draaien van onderscheidene films zooals voorheen geschiedde en waaruit het comité dan een keuze deed, thans onmogelijk is. De heer Reitsma spreekt de hoop uit dat het te geven pro gramma èn de aanwezigen èn het comité zal mo gen voldoen. Hierna gaf spreker nog een beknopte uiteenzetting over de hoofdfilm van dezen avond ,Aar. den rand van de Sahara". Allereerst kregen we een alleraardigste gekleur de teekenfilm te zien. Vervolgens een interessante opneming van het leven der watervogels in hoofd zaak die welke hun nesten in het riet bouwen. Prachtige landschappen en waterpartijen kreeg men hierbij te zién. Daarna draaide „Aan den rand van de Sahara". Hier wordt men rondgeleid door het indrukwek kende woestijngebied waar van de kracht en het uithoudingsvermogen van de kameel op allerlei manieren gebruik wordt gemaakt. De witte steden met hun moskee en minarets, de prachtige oasen met hun weelderigen plantengroei en wuivende palmboomen. 't Was alles even interessant Maar de cultureele waarde dezer film ligt wel in de on volprezen wijze waarop de zeden en gewoonten der inheemsche bevolking wordt weergegeven. Men ziet hier de Mohammedanen in droeve en blijde dagen. Ook de eerste levensvoorwaarde in deze landen, namelijk het water vormt een be langrijk onderdeel in deze film vanaf de bron waar het ontspringt tot de bevloeiingswerken. Met onverdeelde aandacht hebben de aanwezi gen al dit mooie en wetenswaardige gevolgd zoo dat het comité ook op dezen avond met voldoe ning kan terugzien. Zondagmorgen 10.30 uur heeft de tweede opvoenng plaats. Het THALIA THEATER vertoont: „Jongens met smerige gezichten" en „Een helsche nacht". James Cagney en Pat O'Brien Het Thalia Theater vertoont deze week de groote film „Jongens met smerige gezichten". Het is een zeer gepointeerde beschrijving, die Michael Curtiz geeft van het leven van den misdadigen Rocky Sul livan. Curtiz houdt zijn regie zeer sober, eenïge mi' lieus geeft hij in enkele beelden zoo strak weer, dat wij voelen dat deze zoo en niet anders kunnen zijn; Curtiz heeft deze film uit het Amerikaansche gang- sterwezen uitstekend geregisseerd; de kleine scene tusschen Rockie en Laurie is met groote scherpte geobserveerd. Regisseur Michael Curtiz heeft met zijn „Angels with dirty faces" („Jongens met sme rige gezichten") een met fijn gevoel voor mensche- lijke waarden vervaardigde film van jeugd-crimi- naliteit en paedagogie geschapen, welke met hoofd en schouders boven werken van dergelijke strek king uitsteekt. Zijn scènes zijn alle psychologisch en goed uitgewerkt, hij heeft ook spanning in zijn werk gebracht en hij deed dit ongelooflijk vaardig. Behalve de vermaarde „Dead End Kids" is er Ja mes Cagney in de groote rol van den gewieksten bandiet Rocky Sullivan, een acteur die om zijn zicht, zijn fut en zijn humor een der populairste sterren van Hollywood is geworden. Tot tegen speler heeft hij Pat O'Brien, die als geestelijke even eens een prachtige rol voor zich zag uitgestippeld. Als tweede hoofdfilm vertoont het Thalia Thea ter „Een Helsche Nacht" met den bekenden komiek Charlie Ruggles. In REX THEATER: „Kinderen uit één gezin" en „De vliegende duivels". Sint Nicolaas op School] Vele vermaningen, maar ook vt. lekkernijen deelde hij uit, Evenals andere jaren is ook nu weer in bare Lagere School J in de Hadleystraat 1 Nicolaasfeést uitbundig gevierd. Dinsdagmorgen kwam de goede Bis^ eigen persoon, vergezeld van een van zjjj knechten, in het gymnastieklokaal van dij om de kinderen van de le en 2e klasse t, zoek te brengen. Daarbij waren ook de v, van dezelfde klassen van school A teg Bij binnenkomst van den goed heilig,, hij, zooals van zelf spreekt door de kleinfyj hartelijkst en met gejuich begroet, hoe^ ondeugend jongenshart van angst geklopt* ben. Die Sint weet dan ook alles. Dat bW, hij eenige der ondeugende rakkers bij zich'! men. Nadat hij deze knapen over hun on'jr streken had onderhouden, beloofden zij terschap. Maar de kindertjes die heel best hadden gedaan, kregen extra lieve tk van den Sint. Hij en Piet luisterden vol naar de mooie liedjes, die de juffrouw lie^ Nadat hij allen op het hart had gedrukt,',* het vervolg goed hun best te doen, verliet i, de school om zijn reis door IJmuiden te-r, gen. Daarna genoten de kleintjes -nog van£ penkast. waarbij hartelijk gelachen werd guitenstreken van Jan Klaassen. Dat het aan lekkers niet ontbrak, behc^ gezegd te worden en allen gingen met een deautje huiswaarts. Woensdagmorgen werd het feest voortga de 3e t.m. 7e klasse. Deze kinderen genoten van een fraaie {j stelling, terwijl ook weer de poppenkast d- ren zeer vermaakte. En de tractaties ontor;'» nu niet. Maandag 11 Dec. des avonds 8 uur volgt een feestelijke bijeenkomst van de ouders, getwijfeld door velen zal worden bezocht, het gymnastieklokaal weer te klein zal fcfi zijn. ARROND. RECHTBANK Officier vraagt vrijspraak too Beverwijksclien rijwielhandel^ Voor f 55 had een rijwielhandelaar uit Bevei een radiotoestel verkocht. Hij had hiervai! gegeven aan een juffrouw' aan wie het toestdi spronkelijk had behoord. Het ging er nu cm te stellen of de rijwielhandelaar het toestel f 40 van de juffrouw had gekocht of dat voor haar moest verkoopen en dus f 15 eigen zak had gestoken. De juffrouw, die als getuige werd gehoord niet precies zeggen hoe de afspraak tusschah en den rijwielhandelaar nu eigenlijk was Wel had ze den -rijwielhandelaar een fooi Hoe de Rechtbank de getuige ook aan d«j voelde; een duidelijke verklaring kon ze nid m. De verdachte zelf hield vol, dat hij het jor f 40 had gekocht en daarna voor f verkocht omdat hij er een garantie op hadfl ven. „Ik heb het zuiver als handel beschouwd", te hij naar aanleiding van een vraag van sident op. De Officier vond het geen zuivere koffie.Ui bezinksel was echter zoo fijn, dat hij geen ka zag daaruit een bewijs te zeven. Op grond daarü vroeg hij vrijspraak. Pres. tot verdachte: Ik wil u wel waarsckm dat als u er dezen keer nog doorglipt, u vi dig doet voortaan eerlijke handelspractijkealtfl te. passen'. Uitspraak 21 December. „Kinderen uit één gezm'cun zijn de tvce zonen Edward en Emile van den grijzenden en cuder wordenden wijnboer Sehaeifer, een Elzasser, die het hart op de rechte plaats beeft, die een diep in gewortelde liefde heeft voor zijn land, zijn bedrijf en zijn wijnbergen. Tot die kindei en behoort ook de met meer jonge, maar «tch door haar fijn'oe- sneden karakter en geestelijken adeldom, zoo charmante en aller geliefde Frangoise (Francoise Rosay, die prachtig spel te genieten geeft). Zij is het, die alles en allen n haai omgeving m net ga reel houdt, zelfs als een catastrophe niet kan uit blijven. Buitenshuis troost en verpleegt zij de vele zwaar gewonden en oorlogsinvaliden en thuis re gelt zij het huishouden van haar vader, die we duwnaar geworden is, op rustige doch uitstekende wijze. Sterk van karakte. weet zij een groot offer van haar liefde te brengen ais het er om gaat haar vertwijfelden en soms onhandelbaren vader te blijven helpen. Vele conflicten en tegenstellingen worden in de film verwerkt, meestal met een uitstekenden gang en een goede verdeeling Zoo is er de strijd tegen Grebs, den dikken, verzaligden O.W.'er, deserteur en kettinghandelaar, voor wiens geldzucht niets en niemand veilig is. Grebs, die munt weet te s^an uit de ellende der menschen, zoowel in tij den van oorlog als in vredestijd. Voorts is ei het groote conflict tusschen vadei Schaeffer en diens zoon Emile de strijd, waaromheen heel dit film- gegeven wordt afgespeeld om het meisje, een Duitsche, met wie deze jongeman wil trouwen. Zij heeft Emile verpleegd, toen hij zwaar gekwetst in een Duitsch hospitaal lag. Hij heeft deze lief tallige, bekoorlijke Hedwig leeren begrijpen, waar- deeren en lief hebben. Doch voor den vader is een dergelijk huwelijk als een misdaad tegen het vrije vaderland. Het gegeven is niet nieuw. We weten het, maar 't doet goed het gebod der liefde tusschen de volken weer eens met zooveel klemmende film taal te hooren en zien verdedigen. Het conflict vindt een zeer aannemelijke en met het christelijk geweten zoo goed harmonieerende gelukkige oplos sing tijdens h Kerstfeest, als allen, dank zij de bemiddeling van Frangoise en Hedwig. gelukkig zijn in liefde en vrede. Een film met een goeden klank in deze sombere dagen. Als tweede hoofdfilm wordt vertoond „De vlie gende Duivels". Fraai succes van een stoomlogger. De stoomlogger VL. 172 van de Visscherij Mij „Vlaardingen" aldaar bracht in vier reizen 143 last haring aan, waarvoor f 40.000 werd besomd. De rr Wi gevei waar den. ste d nenv gevel Iec mijni schee slage öorlc He 4 De He ringt D ZOOI Taj: Hoe schi ]an< duit rich A BURGERLIJKE STAND HAARLEM 7 December 19U Ondertrouwd: 6 Dec., A. W. E. van der Wal en VI Pannemans; 7 Dec., A. Kruijshoop en M. A. M,Di; G Frost en W. Libbenga; H. Duin en G, J. Keelt meijer; C. Sterk en J. van Helmondt; M. W.W lemse en J. de Laat; C. Zeeman en W. C. Scholten. Getrouwd: 7 Dec., P. Raa en W. J. Aarts; A Schrijver en T. de Vries; J. A. Verharen en Wolf: D. Schmid en J. W. Uithoven; J. Mpnfrooja die is jon; enk Min Taj mai beh luk bei' op vrij gev bed l Ka: alt» voo Mi: W. Poel. Bevallen: 5 Dec., J. P M. PeterseVerzijlberg.d', J. A. van de GevelKuijpers, d.; P. C. van tóf-1 van Bezu, d.; S. F. Vadervan Heijningen, z-l I Dec., J. Hoogendoorn—Heinis, d.; C. M. van Hol- van Maris, d. Overleden: 5 Dec,, J. F. Hagen, 64 j., Z.& Spaarae; 6 Dec., J. B. Struk, 70 j., Colensostóï M. Rine, 71 j„ Molenaerstraat. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 8 DECEMBER Thalia Theater: „Jongens met smerige gezichte en „Een helsche nacht", 3 uur. Theater de Pont: „Spionnage in de en „Bij verrassing getrouwd", 8 uur. Rex Theater: „Kinderen uit één gezin" en Jü vliegende Duivels", 8.15 uur. ZATERDAG 9 DECEMBER Thalia Theater: „Jongens met smerige gezichten en „Een helsche nacht", 8 uur. J Theater de Pont: „Spionnage in de Maginotlini? en „Bij verrassing getrouwd", 8 uur. Rex Theater: „Kinderen uit één gezin" en J vliegende Duivels", 8.15 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 8 DECEMBER Luxor Theater, Breestraat: „De gier van de rnaica" en „Dag'jesmenschen", 8 uur. ZATERDAG 9 DECEMBER Luxor Theater, Breestraat: „De gier van de maica" en „Dagjesmenschen", 3 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 8 DECEMBER Gemeentelijke Concertzaal: Ledenconcert V. 8.15 uur. Rembrandt Theater: Heinz Rühmann in 3» Paradijs der Vrijgezellen", 2.30, 7 en 9.15 uur' Cinema Palace: Peter Lorre in „Moto's laats» waarschuwing", 8.15 'uur. Luxor Theater: „Lokkend verleden", 2.30, 1c8 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Boefje", 2.30, 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 9 DECEMBER Stadsschouwburg: Tóbi's Cabaret „De Spijskaart 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avond5- Palestina Diorama's, Schotersïngel 117a. Geopedjj behalve Vrijdags eiken werkdag van 3—5 en vw 7-9 uur.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2