KORT VERHAAL DAMPO „2)e mqeiuksMgel" - ONS KNIPPATROON SLAAP UW RADIO Duitschland en de Volkenbonds vergaderingen. KOPENHAGEN, 8 December. (Havas) De corres pondent te Berlijn van de „National Tidende" be richt, dat in politieke Duitsche kringen wordt ge- gezegd dat de neutrale landen, die deel willen ne men aan de vergaderingen van den Volkenbond te Genève, zich blootstellen aan ernstige moeilijkhe den. De Volkenbond is voor Duitschland een parti culiere Fransch-Britsche onderneming en het zou best kunnen dat deelneming aan de vergaderingen zou worden beschouwd als een schending van de neutraliteit. Duitschland zal de vergaderingen nauwlettend volgen. Het is den neutralen geraden goed na te denken, nu het nog tijd is, zoo wordt gezegd. Spaansche sympathie voor Finland. Vele officieren' willen meestrijden in het Finsche leger. MADRID, 8 December (Havas). De Spaan sche ministerraad heeft zijn sympathie met Fin land betuigd. Na de vergadering van den ministerraad is een nota gepubliceerd, waarin wordt- gezegd, dat de regeering met aandacht den internationalen politieken toestand volgt, waarvan de ernst een hoogtepunt heeft bereikt. De barbaarsche inval van de Russen in Finland is een van de natuur lijke gevolgen van het belachelijke probleem, waarvoor alle landen zich gesteld zagen bij het begin van de vijandelijkheden. Spanje, dat als geen ander land heeft gestreden tegen de Aziati sche barbarij, betuigt zijn diepe sympathie voor Finland in dit heldhaftige en moeilijke uur. Havas meldt voorts dat talrijke jonge gede mobiliseerde groepen van het Sipaansche leger aan de autoriteiten toestemming hebben verzocht dienst te mogen nemen in het Finsche leger. Onder deze vrijwilligers bevinden zich tal van vlieger-officieren. Wanneer toestemming wordt verleend, zullen naar schatting verscheidene honderden officieren dienst nemen bij het Finsche leger. Duitschland en Scandinavië. Een Duitsche beschouwing. Het Duitsche nieuws bureau meldt: In ver band met de thans tot openlijk conflict gewor den Sovjet-Russisch-Finsche crisis is van ver scheiden zijden, vooral van Engelsche- en Fransche, geprobeerd op Duitschland de medi verantwoordelijkheid voor de gebeurtenissen in het Noorden af te schuiven. In het bijzonder werd beweerd dat Duitschland de van hem ver wachte verplichting Finland, waarmede het door zoovele gemeenschappelijke banden is verbonden, te helpen, schendt. Met het oog op dergelijke even kwaadaardige als dwaze veronderstellingen schijnt het noodlg de betrekkingen van Duitschland tot de Noordsche landen in de laatste twintig jaren aan een kort critisch onderzoek te onderwerpen. Na dan de houding van Duitschland tegen over de Scandinavische landen en de houding der Scandinavische landen ten aanzien van den Vol kenbond te hebben besproken, eindigt het artikel van het D.N.B. als volgt: Het Duitsche volk is door de Britsche oorlogs ophitsers, die niet in de laatste plaats door Scandinavische journalisten en politici werden ondersteund, de tegenwoordige oorlog opge- dwongen. Het is naïef en tegelijkertijd sentimenteel te verwachten, dat. het Duitsche volk in den strijd om zijn toekomst nu plotseling alle kleine staten zou bijstaan, die vroeger Duitschland niet genoeg konden smaden en zwart maken. Jarenlang heeft men het Rijk minstens met koele onverschillig heid, ja met hoogmoedige afwijzing vaak even wel met slecht verholen en openlijke vijandigheid behandeld. „Wie kaatst, moet den bal verwach ten". Het derde rijk blijft trouw aa ndiegenen, die het trouw blijven en staat diegenen bij die het bij staan. Het Derde Rijk is nuttig voor dengene, die nuttig voor het Derde Rijk zijn. Het Duitsche volk heeft niets tegen het Finsche volk, integen deel. Het heeft geenerlei vijandschap tegen de volken van het Noorden. Het is te hopen dat de leiders van het lot van onze noordelijke buren op een goeden dag er eens hun gedachten over zullen laten gaan en zich de vraag zullen stellen of het beter is, zoo als in de afgeloopen jaren, aan de influisterin gen van Engelsche Volkenbondsapostelen en oorlogsophitsers een willig oor fe leenen of zicht bare uitdrukking te verleenen aan het natuur lijke belang van hun volken in een vriendschap met het Duitsche volk. Deze gekleede japon in maat 50 zal vooral mooi zijn van zwart velours chiffon of naar keuze een warme kleur rood of groen. De opgeknipte rok geeft een afkleedende taille en heuplijn, terwijl de ruimte verdeeld wordt over eenige uitnaadjes, eventueel kan men deze inhalen en gelijkmatig verdeelen. In den V-vormigen hals komt een niet te breede plissé, terwijl een corsage aardig werkt bij bijzondere gelegenheden. Drie kwart lange mouwen. Benoodigde stof pl.m. 5 M. van 0.90 cM. Prijs van het patroon 26 ct. Het is van Maandag af gedurende een week verkrijgbaar Kennemerlaan 42 IJmuiden en Breestraat 29, Beverwijk. Nasleep van het drama aan de Lindengracht. AMSTERDAM, 8 December. Op 20 Januari van dit jaar werd een overval gepleegd door een kleinzoon, geholpen door zijn vriend, op zijn grootmoeder in haar woning op de Linden- gracht. De vrouw werd den volgenden dag dood in bed aangetroffen. Zij was beroofd van ruim 2400 gulden. Binnen korten tijd werden de beide daders, de kleinzoon Frans E. en zijn vriend Leendert K., gearresteerd en door het gerechtshof veroor deeld tot tien en zes jaar gevangenisstraf. Korten tijd geleden heeft de andere grootmoe der van Frans E., een bejaarde weduwe, terecht gestaan wegens heling. In haar woning nl. is de buit verdeeld en grootendeels verborgen in den schoorsteen van de keuken. Deze oude vrouw had naar de officier van Justitie haar ten laste had gelegd 120 gulden van het gesto len geld ontvangen. Zij ontkende dit echter, doch gaf toe 15 gul den te hebben gekregen. In verband met haar hoogen leeftijd en met haar blanco strafregister veroordeelde de rechtbank haar wegens heling conform den eisch van het O.M. tot een voor waardelijke gevangenisstraf van acht maanden. Geredden van de „Tajandoen" drie uur in de reddingbooten. LONDEN, 8 December. (A.N.P.) De overle- enden van de „Tajandoen" die zeer vermoeid waren, zijn door een ambulance-auto 50 kilometer vervoerd naar de dichtstbijzijnde stad. Zij zijm 61 in getal, waaronder veertien passagiers, ine. drie vrouw en twee kinderen. Een der geredden ver klaarde dat zij drie uur lang in de reddingbooten geweest waren, alvorens zij gered werden door een Italiaansch schip, welks bemanning hen zeer vriendelijk behandeld had, alvorens hen over te geven aan het s.s. „Louis Sheid". Finsche officieren tevreden over het verloop van den strijd. RIGA, 8 December (D.N.B.) Naar hier bekend wordt, zouden bevoegde Finsche officierskringen van opvatting zijn dat men tot dusver met het verloop van den strijd van het Ladogafront en op de Karelische landengte tevreden is. De stelsel matige terugtocht naar de hoofdstelling verloopt langzamer dan men had durven hopen. Het weer gunstig daar het de Russische luchtmacht vrij wel uitgeschakelt. In Helsinki is het vandaag een rustige dag. Het mist. Uruguay verlaat den Volkenbond. MONTEVIDEO, 8 December. (Havas). In een hedennacht gehouden vergadering heeft de senaat besloten dat Uruguay den Volkenbond zal ver laten. De Senaat heeft verder een motie van hulde aan Finland aangenomen „voor zijn dapperen tegen stand, tegen den bruten aanval van de Sovjet Unie". ^VERKOUDHEID WEG Wrijf rug en borsl in met Dampo. Dan bent U den volgenden morgen beter f Pot 50 ct. Tube 40 ct. Doos 30 ct, De Achtervolging. door J. de Lerwick. IK werd achtervolgd. Telkens, als ik mijn hoofd omdraaide zag ik den man met de bruine re genjas. De afstand tusschen ons beiden bleef steeds even groot. Het is vervelend om in de zekerheid te verkeeren, dat er een ongunstig individu achter je aan wandelt. Tenslotte heeft niemand, zelfs al draagt hij een bruine jas, het recht om mij te achtervolgen. Bovendien had de bezitter van genoemde jas zich al zeer onbeschoft tegenover mij gedragen. De zaak zat zoo: Charlotte, een jongedame met wie ik mij spoedig wilde verloven, had mij uitgenoodigd dien avond om zeven uur precies in haar woning te verschijnen. Ik kon dan eens met haar ouders kennis maken en tevens het avondmaal gebruiken. Charlotte had mij aangeraden mij zeer zorgvuldig te kleeden, daar haar Papa zich alleen met correct uitziende personen placht op te houden. Hij hoorde tot die menschen, die altijd op eerste indrukken (Adv. lngez. Med.) Ik had Charlotte's raad ter harte genomen en met behulp van een oude streepjesbroek, een grijs colbert en een gebreid groen vest een alleraardigst avond- costuum samengesteld. Bovendien had ik mijn groo- te voeten in kleine geleende lakschoenen gestoken. Aldus uitgedost was ik op een platform van een autobus gaan staan om mij in de richting van Charlotte's woning te laten rijden. Onderweg was de man met de bruine regenjas ingestapt. Met een flinken slag had hij zijn rechter voet op een mijner lakschoenen laten neerkomen; vervolgens liet hij, inplaats van verontschuldigin gen aan te bieden, een bulderend gelach hooren. Er ontstond een woordenwisseling tusschen ons, die spoedig gevolgd werd door een vuistgevecht. Eerst liet de conducteur ons begaan. Toen hij echter zag dat onze krachten afnamen, drufde hij tusschen- beide te komen. De bruine jas met inhoud werd op een bankje in de autobus neergezet, terwijl ik op het platform mocht blijven. De vechtpartij had mij een gescheurd colbert alsmede een kapot overhemd be zorgd. Bovendien was het groene vest in een ge rafeld vod veranderd. Mijn tegenstander hij had het voorkomen van een rijkgeworden kroegbaas zat ondertusschen met veiligheidsspelden te werken. Eindelijk kwam de autobus aan de halte, waar ik uitstappen moest. Charlotte had mij den kortsten weg van daar naar haar ouderlijk huis beschreven. De wandeling zou ongeveer twintig minuten duren. Tot mijn onaangename verrassing merkte ik, dat ook mijn vijand uit de bus gestapt was. Hij bleef eenigen tijd stilstaan en scheen te kijken welken kant ik uitging. Toen plantte hij zijn roode knuisten stevig in zijn jaszakken en zette koers in mijn richting. De achtervolging was begonnen. Dt vroeg mij af welke bedoeling de man kon hebben. Dat ze niet al te edel zouden zijn, daarvan was ik overtuigd. Het waarschijnlijkste scheen het mij, dat hij me op de een of andere wijze geld wilde afpersen. Maar ik zag er eigenlijk niet als een mil- lionnair uit. De gedachte aan mijn uiterlijk herinnerde mij eensklaps aan Charlotte's Papa, die zoo op kleeding en voorkomen lette. Dat kon wel eens gezellig wor den vanavond. Wie weet, misschien kwam ik er niet eens meer levend aan, dank zij dat individu, dat nog steeds achter mij liep. Ik verwenschte het oogenblik, waarop ik in de autobus was gestapt. Waarom had ik toch geen taxi genomen? Het omkijken had ik al lang achterwege gelaten. Ik hoefde mijn achtervolger niet meer te zien, om zijn aanwezigheid te bemerken. Ik liep door lange en korte straten. Den weg, die Charlotte mij genoemd had herinnerde ik mij ge lukkig nog heelemaal. Ondertusschen hoorde ik steeds naar het regel matige geluid van de voetstappen van mijn beul. Het klonk als het tikken van een klok. Elke tik, één seconde. Elke zestig seconden weer een minuut dichter bij den dood. Die kerel wilde mij natuurlijk vermoorden. Het geld was voor hem maar bijzaak. Waarschijnlijk was hij een beroepsmoordenaar. Of misschien werd hij door iemand die belang bij mijn dood had betaald! Elk oogenblik kon ik een schot iu mijn rug verwachten. Ik zou dan voorover op straat vallen en hij zou in een taxi springen en verdwijnen. ïnorgen zouden natuurlijk de kranten vol staan. Maar wat had ik daaraan? Ik was toch dood, ter wijl de man met de bruine, regenjas ergens, even over de grens zijn bloedgeld in een goed hotel zat te verteren. Ik stak een stil pleintje over. Hoorde ik daar mijn achtervolger niet hijgen als een jachthond, die na veel moeite het wild heeft ingehaald? Gelukkig, daar was eindelijk Charlotte's straat. Nu zou de moordeaar mij direct neerschieten. Ik draaide me om. De man liep nog steeds met zijn handen in zijn jaszakken. Op zijn gezicht lag een uitdrukking van een roofdier, dat bloed ruikt. Zoo, hier woonde Charlotte. Ik belde aan. Als men maar vlug open zou doen, kon ik misschien nog ontsnappen. Ik hoorde de voetstappen van mijn achtervolger naderen. Vlak achter mij scheen hij stil te houden. Ik rook zijn warme adem. Nu kon ik elk oogenblik op den dood rekenen. Het duurde heel erg lang voor er open gemaakt werd. Eindelijk hoorde ik voetstappen in de gang. Maar ongeveer tegelijkertijd klonk achter mij het koude geluid van twee stukken ijzer die tegen elkaar slaan. Ik twijfelde niet lang. Een revolver was het. natuurlijk. Wat zou Charlotte schrikken, als ik straks, binnen enkele seconden, dood voor haar zou liggen. Voor dat het schot gelost was, ging echter de huisdeur open. Charlotte, niets van het gevaar be seffend, stond in de vestibule. Ik wilde haar waar schuwen voor het onmensch, dat achter mij stond, maar mijn stem kon niet meer dan heesch fluisteren laten hooren. Charlotte gaf mij een hand en vroeg, verbaasd en geschrokken: „Roger, wat is er met jou gebeurd?" Toen zag ze den moordenaar staan. Haar gezicht klaarde op en ze vervolgde op een vroolijkeren toon: Hé, dat is toevallig. Zijn jullie samen geko men? Roger, als je het nog niet weten mocht, dit is mijn vader. Papa, dat is Roger, die vanavond bi] ons komt eten. Hij had beloofd Wat Charlotte verder nog zei, hoorde ik niet meer. Ik keek naar den man met de bruine regenjas. Zijn hoofd scheen paars van woedde. In zijn rech terhand hield hij een glinsterend voorwerp. Het was echter geen revolver, maar een huis sleutel aan een dikken ring. (Nadruk verboden. Auteursrecht voorbehouden). Haarlem telt 140.000 inwoners. Nu naar de 150.000ste Wij hebben reeds medegedeeld, dat het aantal inwoners van Haarlem op 30 September gestegen was tot 139757, terwijl wij er bij konden voegen dat er veel kans was, dat in den loop van het 4de kwartaal de 140.000 zou worden volgemaakt, daar in dien tijd het bevolkingsaantal zeer snel groeide. Voor een deel is dit te wijten aan de distributie maatregelen, waardoor het feit zich voordeed, dat vele personen die zich hier slechts tijdelijk geves tigd hadden ook hun verhuisbiljet inleverden, om daardoor zeker te zijn van het verkrijgen van een distributiekaart. Vroeger gingen veel van die tij delijke vestigingen buiten het bureau van de Be volking om. Het blijkt thans het kon pas dezer dagen wor den vastgesteld, omdat eenige administratieve maat regelen die tijd vorderen daaraan verbonden zijn dat Haarlem op 1 November 1939 140.016 inwo ners telde. De aanwas was in 10 maanden van 1939 niet minder dan 2440. Het ziet er dus naar uit, dat dit jaar bijna de 3000 gehaald wordt. Dit is veel, want gemiddeld bedroeg de toeneming in de laatste ja ren 2000. Thans gaat Haarlem uitzien naar de 150.000ste inwoner, maar het zal vermoedelijk nog wel een jaar of 4 duren voor die nieuwe mijlpaal bereikt wordt. Haarlem is thans in grootte de vijfde stad des lands. Grooter dan Haarlem zijn Amsterdam, Rot terdam, Den Haag en Utrecht. Die steden telden op 1 Januari 1938 de volgende aantallen: Amster dam 788.373, Rotterdam 605.733, Den Haag 490.185 en Utrecht 162.981. De bevolkingsaanwas van Utrecht was sinds 1 Januari 1935 slechts 2.173, tegen niet minder dan 6229 in Haarlem. Haarlem groeit dus bijna 3 keer zoo snel als Utrecht. In drie jaar liep Haarlem op den achter stand ruim 4000 in. Als beide steden in diezelfde mate blijven groeien zal Haarlem dus in een jaar of 20 Utrecht over het hoofd gegroeid zijn. Van de vijfde wordt Haarlem dan de vierde stad des lands. De ,DeutschIand" in een Duitsche haven? KOPENHAGEN, 8 December (Havas) Het Deensche blad „National Tidende" deelt mede dat de Duitsche vestzakkruiser „Deutsch- land" in een Duitsche haven is aangekomen. Scheepsramp aan de Canadeesche kust. OTTAWA, 8 December (Reuter). Het ma rine hoofdkwartier meldt, dat, naar men ge looft, negen opvarenden het leven verloren heb ben bij den ondergang van een Britsch koop vaardijschip aan de kust van Nieuw-Schotland. De slachtoffers zouden zijn omgekomen van ontbering, nadat hun reddingboot was omge slagen. De naam van het schip wordt niet ver meld. ir=—nl PROGRAMMA ZONDAG 10 DECEMBER 1939. HILVERSUM I, 1875 en 414,4 M. 8.30 NCRV. 9.30 KRO. 5.00 NCRV. 7.45—11.15 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gramofoonmuziek. 10.00 Hoogmis. 11.15 Gramofoonmuziek. 12.15 Causerie „Boerinnenbonden en haar taak". 12.35 Gramofoon muziek. 12.45 Berichten A. N. P. 1.00 Boekbespre king. 1.20 KRO-orkest. 2.00 Vragenbeantwoording. 2.45 Gramofoonmuziek. 3.00 Het Pozniaktrio. (3.20 3.30 Gramofoonmuziek). 4.00 Gramofoonmuziek. 4.15 Ziekt'tilof. 4.55 Gramofoonmuziek. 5.00 Gere formeerde Kerkdienst. Hierna: Christ. Zangvereeni- UITSLAG VEILING. HAARLEM. Vrijdag. Uitslag der verkooping gehouden in het Ver kooplokaal Notarishuis op Donderdagavond 7 De cember. Het woonhuis met schuren en tuin te Heemstede aan de Javalaan no. 32, groot 10 aren, 46 centiaren, f 5800, N.N. Het woonhuis met schuur en tuin te Heemstede aan de Javalaan no. 34, groot 2 aren, 3 centiaren. f 4850, J. A. Verdonschot q.q. Een winkel- en woonhuis (waarin slagerij) met afzonderlijk opgaande bovenwoning, erf en grond te Haarlem aan de Kleine Houtstraat no. Ill zwart en rood, groot 1 are, 22 centiaren, f 6000 F. B. Wijnveld. Het heerenhuis met erf en tuin, gelegen te Haar lem aan de Julianalaan no. 315, kad. groot 1 are, 53 centiaren. f 6400 A. Breugelmans q.q. Een woonhuis met erf en tuin te Haarlem aan 'de Assendelverstraat no. 53, groot centiaren. f 2710 M. Th. Hessels. Een heerenhuis met erf, schuur en tuin te Bloe- mendaal aan de Oranje Nassaulaan no. 127, met uit- en toegang door een zijpoort. i 5200 A, Th, Jooaten q.q. Op straat gekomen verwekte de optocht nogal wat opschudding. Mevrouw Dinges liep voorop, want naast een agent loopen deed ze beslist niet. En dus hielden mijnheer Dinges en Spriet den man der wet gezelschap. De arrestant werd door zes agenten opgebracht... Toch zouden zij niet met z'n vieren op het bureau komen. Want onderweg zag agent nummer 18 achter een boom iets bewe gen, dat hem verdacht voorkwam. Ter wijl mijnheer Dinges en Spriet verbaasd toekeken, sprong hij op den boom af en...Muu trok er een dikken jongen achter van daan: Padje, de appelendief, was gepakt Hij huilde, brulde, maar het hielp hem niets. De heer Dinges pakte hem beet en riep: „Ook mee naar het bureau!" En even later stapten zrj met z'n vieren achter mevrouw Dinges aam ging „De Lofstem" en gramofoonmuziek. 7,05 I wijde muziek, (gr.pl.) 7.45 Berichten. Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten A. N. p m deelingen. 8.15 Vroolijk programma. 9.00 foonmuziek. 9.45 Radiotooneel. 10.30 Bericht^ N. P. 10.40 Epiloog. 11.000—11.15 Esperanton;».,. HILVERSUM H, 301,5 M. 8.55 VARA. 12.00 AVRO. 5.00 VpR0 jjnp VARA. 6.30 VPRO. 8.00—12.00 AVrq 110 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Berichten V i Tuinbouwhalfuur. 9.35 Gramofoonmuziek,' 0!? Causerie „Van Staat en Maatschappij", io'qo- richten. 10.01 Residentie-orkest Declamatie en gramofoonmuziek. Meisjeskoor - sf"0 framoioonmuzieK. 11.00 vap',1 jn Krekels". 11.30 Het Kos^jB 12.00 Cyclus „Onze Weermacht". koor van de Gemeente-Telefoon Amsterdam iïf® - Berichten A. N. P., gramofoonmuziek. l.oo Amusementsorkest, 1.25 Declamatie. 1.30 Causer „Een gesproken mailbrief". 1.50 Reportage voetbad wedstrijd. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Boekbesn- king. 4.30 AVRO-Dansorkest. 4.55 Sportnieuw! t N. P. 5.00 Gesprekken met luisteraars". 5.39 yi* de kinderen. 6.00 Sportpraatje. 6.25 SportnU/j A. N. P. 6.30 Boekbespreking. 7.0.0 Nederland? Hervormde Kerkdienst. 8.00 Berichten A. x mededeelingen. 8.20 AVRO-Amusementsorkest listen en gemengd koor. 8.50 Toespraak „fmi'0* drie!". 8.55 Gramofoonmuziek. 9.10 - met muziek. 9.40 Omroeporkest en sonst, lotii Gramofoonmuziek met toelichting. 11.00 Berich» A. N. P., hierna: Orgelspel. 11.3012.00 511 muziek. ENGELAND, 391 en 449 M. 12.20 Radiotooneel of gevarieerd 12.50 Koper-orkest. velty-septet en solist. 2.05 Mario de Pietro en ?r Estudiantina. 2.50 Voor tuinliefhebbers. y -cjcheri Jet vlo er j ZOUt Het s tgrvar YOlll y eer :»pelh svens, jaste and c weer •der 1' vise 01 gevarieerd program*, 1.20 Berichten. 1.30 Het 'volk ie Ui' Orkest-concert en solist. 4.05 Orgelspel. 4,29 g. richten. 4.35 Causerie. 4.55 BBC-Harmonie-orb-i" 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.35 Variété» jelai programma. 7.05 Cello en piano. 7.30 Gevarieerd programma. 8.15 Kerkdienst. 9.00 Liefdadighe^ oproep. 9.05 „Music in the home", causerie. 959 Berichten. 9.35 Causerie. 9.50 Radiotooneel in» Orgelspel. 11.05 Epiloog. 11.15 BBC-orkest.' 1 Tipica-orkest. 12.20—12.35 Berichten. RADIO PARIJS, 1648 M. Geen opgave ontvangen. KEULEN, 456 M. 5.20 Havenconcert. 7.30 Gramofoonmuziek. Volksliederenconcert. 9.20 Orkest en solist. lj« Gevarieerd programma. 12.00 Concert. 12.20 \h. geniersorkest, militair orkest en solisten. 1.35 p0,, |3et t b udlee bet be' $1 b£ sorder leistc sngst unvoï revare lair concert. 2.45 Gramofoonmuziek. 3.20 \>Z zoekconcert. 7.35 Omroeporkest en solisten, o.sn/ 12.20 Zie Deutschlandsender. BRUSSEL, 322 M. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.20 Vroolijk progrsri, ma. 11.35 Zang. 12.05 en 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Het van Damme-orkest. 1.50 tage voetbalwedstrijd. (2.45—3.00 Gramofoonnv:'. ziek). 3.45 Gramofoonmuziek. 4.20 Het Jrf Alpaerts-trio. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.20 pjj Arte-kwartet. 6.55; 7.20 en 7.45 Gramofoonmuziek, 8.20 Bont programma. 10.30 Gramofoonmuzielt 11.20—12.20 Dansmuziek (gr.pl.). s' BRUSSEL, 484 M. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.20 Belgisch program, ma. 11.20 Fanfare-orkest. 11.35 Gramofoonmuziek 11.50 Het Choura Kouznetzoff-orkest. 12.35; li- 1.552.10 en 2.50 Gramofoonmuziek. 2.55 Rep0> tage voetbalwedstrijd. 3.45 Symphonie-concert en solisten. 5.20 Pro Arte-kwartet. 5.50 Zang met pianobegeleiding (met toelichting). 6.15—6,20; 1,15 en 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Uitzending 'vtjor soldaten. 8.50 Radio-orkest, soliste en het vocaal kwartet „The Four Rhythm Aces". 10.30 Omroeo- dansorkest en solist. 11.2012.20 Gramofooi- muziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Reportage. 8.05 Omroepkoor en -orkesten solisten. 9.20 Berichten. 9.50 Otto Dobrindt's orkest. (Om 10.20 Politiek overzicht). 11.20 Berichten, Hierna tot 12.20 Nachtconcert. MAANDAG 11 DECEMBER 1 druk Want til d srtt, ..et c reeft de thans aan c tegen erne Set e: lis d1 rich maar HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. NCRV-Uitzending. 8.00 Berichten ANP., 8.05 Schriftlezing, medita» tie. 8.20 Gramofoonmuziek. (9.30 Gelukwenschen), 10.30 Morgendienst. 11.00 Christ, lectuur. 11.30 Gramofoonmuziek. (12.00 Berichten). 12,30 Be richten ANP., 12.40 Quintolia en gramofoonmu ziek. 2.00 Voor scholen. 2.35 Gramofoonmuziek, 3.00 Causerie „Wat de pot schaft". 3.30 Gramo foonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoonmu ziek. 5.15 Künderuur. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.30 Vragenuur. (7.00 Berichten). 7.45 Gramofoonmu ziek. 7.55 „Jeugd en Christ. Omroep", toespraak, 8.00 Berichten A.N.P., herhaling SOS-berichten. 8.15 Utrechtsch Stedelijk orkest en soliste. 9,05 Causerie „Het Kerstfeest nadert". 9.35 Bel Canto. 10.00 Berichten ANP., actueel halfuur. 10.30 Bel Canto. 11.15 Gramofoonmuziek. Ca. 11.50 Schrift lezing. HILVERSUM II 301.5 M. Algemeen programma verzorgd door de AVRO. 8.00 Berichten ANP., gramofoonmuziek. 9.14 AVRO-Amusem entsorkest (opn.) 9.45 Gramo foonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (gr.pl.) 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Ensem ble Jetty Cantor. 11.00 Causerie „Wat hebben de menschen van de inundatie in 1672 gezegd?" 11.10 Ensemble Jetty Cantor en gramofoonmuziek. 12.15 Orgelspel. 12.35 Gramofoonmuziek. (12.45 Berich ten ANP.) 1.00 AVRO-Aeolianorkest. 1,45 Lyra- trio. 2.30 Omroeporkest en soliste. (C.a. 3,25 Cau serie ((De Perskroniek") 4.30 Disco-causerie. 5.30 AVRO-Amusementsorkest. In de pauztf :Mandoline club „Ons genoegen" (opn.) 6.40 Reportage. ?00 Pianovoordracht. 7.35 Lezing over Max Planck. 8.00 Berichten ANP., mededeelingen. 8.15 Concert gebouworkest en solisten. 9.20 Radiotooneel. 9.45 Cabaretprogramma. 10.30 AVRO-Dansorkest. 11.00 Berichten ANP., hierna tot 12.000 Ensemble Char les Hoeck. ENGELAND 391 en 449 M. 12.20 Lichte muziek. 12.50 Koper-orkest. 1.20 Be richten. 1.30 Orgelspel. 1.50 Viool en piano. 3.20 Orkest van het Savoy-Hotel. 3.50 Orgelspel. 4,20 Berichten. 4.35 BBC-orkest en soliste. 5.20 Kinder halfuur. 5.50 Gevarieerd programma. 6.20 Berich ten. 6.35 Radiotooneel. 7.00 Pianovoordracht. 7.20 Mededeelingen. 7.40 Concert of dansmuziek. 8.00 „The artist in the witness box", discussie. 8.20 Va riété. 9.20 Berichten. 9.35 Actueele causerie. 950 Variété. 10.20 BBC-Schotsch orkest. 11.00 Radio tooneel. 11.35 Dansmuziek. 12.20 Berichten. RADIO PARIS 1648 M. Geen-opgave ontvangen. KEULEN 456 M. 5.50 Hermann Hagestedt's orkest. 7.40 Gramo foonmuziek. 9.30 Zang. 10.45 Otto Dobrindt's or kest (opn.) 11.20 Het Nedersaksen-orkest. 1.35 Populair concert. 3.20 Gevarieerd programma. 4.30 Gramofoonmuziek en boekbespreking. 4.50 Folklo ristisch programma. 5.10 Gramofoonmuziek. 620 Otto Dobrindt's orkest. 7.35 Zie Deutschlandsender, BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Omroep orkest. 1.50 5.20, 6.50 en 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Uitzending voor soldaten. 8.50 Omroeporkest 9.20 en 10.30 Omroepsymphonie-orkest. 10.50 Gra mofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Radio-orkest en soliste. 1.30 Radio-orkest. 1.50 Gramofoonmuziek- 5.20 Radio-orkest en soliste. 6.00 Radio-orkest. 6.3a Pianovoordracht (met toelichting). 7.00 Gramo foonmuziek. 7.05 Vioolvoordracht. 8.20 Uitzending voor soldaten. 8.50 Radiotooneel. 10.30 Omroep- dansorkest (met toelichting). 11.14 Gramofoonmu ziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.35 Wapendaden van West-Pruisische Regimen ten. 9.20 Berichten. 9.50 Volksmuziek. 10.20 Pou- tiek overzicht. Hierna: Het Omroeporkest. Berichten. Hierna tot 12.20 Nachtconcert

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 6