Kerstgave. BURGERLIJKE STAND Sport en Spet WIELRIJDEN „Turnlust" ter sprake bij het begrootingsonderzoek. Een standje van B. en W. Tijdens het afdeelingsonderzoek van de begroo ting 1940 werd aan B. en W. de vraag gesteld of de plaatselijke gymnastiekvereeniging „Turnlust" nog in gebreke is met de voldoening van haar schuld aan de gemeente wegens lokaalhuur. Indien deze vraag bevestigend wordt beantwoord, aidus het rapport, dan komen naar de meening van verscheidene leden, zekere ingezonden stukken in een plaatselijk blad, waarin de gemeente gebrek aan medewerking wordt ten laste gelegd, alsmede het feit dat de vereeniging wel geld blijkt te hebben voor het organiseeren van feestelijkheden, wel in een eigenaardig daglicht te staan. De vraag rees of de schuld aan de vereeniging is kwijt gescholden en of zij het bedoelde ingezonden stuk heeft tegen gesproken. B. en W. hebben op deze vragen als volgt geant woord: Bedoelde vereeniging is in gebreke gebleven een bedrag van f 429 wegens achterstallige lokaalhuur te voldoen. Na herhaalde vergeefsehe aanmaningen waren B. en W. ten slotte op grond van een onder zoek naar den financieelen toestand der vereeni ging genoopt van invordering van dit bedrag af te zien. Op 4 Juli 1939 hebben B. en W. aan het bestuur hiervan mededeeling gedaan, waarop een hartelijke dankbetuiging is ingekomen. Eenige weken later verscheen in een der bladen een niet onderteekend stukje, waarin werd ver klaard, dat de houding van het gemeentebestuur ten aanzien der vereeniging teleurstellend was. Het be stuur der boven alle andere plaatselijke turnver- eenigingen sterk bevoordeelde vereeniging achtte het tegenover de gemeente juist deze misleidende voorstelling van zaken te laten voortbestaan en bovendien daags daarna in hetzelfde blad een warm gestemde dankbetuiging te richten aan het adres van den anoniemen schrijver. B. en W. verwijzen voorts naar de voor de raadsleden ter inzage ge legde stukken. De aftrek van gezinsinkomsten. Bij onderstand aan armlastigen. Aan B. en W. werd de vraag gesteld of het waar is ,dat bij de bepaling van den onderstand aan armlastigen twee derde gedeelte van de gezins inkomsten in aanmerking wordt genomen. Indien dit juist is werd gevraagd of een gelijke behande ling als voor de werkloozen zou kunnen worden overwogen. B. en W. hebben de eerste vraag bevestigend be antwoord met dien verstande, dat een bedrag van 11,50 aan inkomsten uit arbeid van inwonende ge zinsleden steeds buiten aanmerking wordt gelaten. Onlangs is evenwel gebleken, dat tegen dit laatste bij de hoogere instanties bezwaren bestaan, welke nog nader onder het oog moeten worden gezien. Hieruit kan reeds blijken, aldus B. en W., dat een gunstiger regeling dan thans geldt niet mogelijk is. De vraag of de presentiegelden der werkoloze raadsleden op den steun in mindering moeten wor den gebracht wordt door B, en W. bevestigend be antwoord. De personeelsformatie van de Arbeidsbeurs. Waarom uitbreiding noedig Is. Bij het onderzoek van de gemeentebcgrooting voor 1940 in de afdeelïngen verklaarden enkele raadsleden zich tegen de voorgenomen uitbreiding van de personeelsformatie van de arbeidsbeurs. Zij zouden althans gaarne meerdere gegevens ontvan gen om de noodzakelijkheid daarvan te kunnen beoordeelen. De vraag rees, of tot een reorganisa tie van den dienst moet worden overgegaan en zoo ja, wat aan de vroegere organisatie ontbrak. Voorts werd gevraagd of ter zake overleg met den Rijks dienst heeft plaats gehad. B. en W. hebben daarop geantwoord, dat hetgeen is voorgesteld de instemming heeft van den Rijks dienst voor de werkloosheidsverzekering en arbeids bemiddeling, van den directeur der Districtsarbeids beurs en van de Intercommunale commissie van Toèzicht. De belangen van het bedrijfsleven vorde ren, dat de personeelsformatie er op berekend is om zoo vruchtbaar mogelijk werkzaam te zijn als bemiddelingsinstituut tusschen werkgevers en werknemers. Daartoe behoort deze dienst, nevens zijn andere werkzaamheden, veel meer dan tot dus ver een actieve rol te kunnen gaan vervullen. De zich sterk ontwikkelende bedrijven in deze omge ving en de groei der bevolking vorderen een aan dacht, welke bij de huidige samenstelling niet gewaarborgd is. Het is gebleken, dat daarvoor, ook bij behoorlijke arbeidsprestaties, ijver en arbeids- verdeeling van het personeel, onvoldoende tijd overblijft. Het is daarbij een eisch des tijds, dat twee leden van het personeel ter dege onderlegd zijn en in staat zijn de moderne vraagstukken der arbeids markt te volgen. De mogelijkheid van vervanging van den directeur is voorts niet zonder beteekenis. Het rayon van den dienst beslaat een oppervlakte van 4737 H.A. met ruim 26.000 inwoners. De werk zaamheden, verbonden aan de uitvoering van het Werkloosheidsbesluit 1917 nemen toe door een jaarlijksch accres van 100 verzekerden. Daarnaast wordt de tijd van het personeel grootendeels in be slag genomen door het eenvoudige administratieve Verk en door de veelvuldige oproepingen. (Om- ftreeks 400 per jaar). Zoodoende kan het eigenlijke fijnere werk der stelselmatige arbeidsbemiddeling biet genoegzaam tot zijn recht komen. Met het oog op het heden en op de naaste toe komst mag hierin niet worden berust. Mooie collecte voor het Fonds Armengoederen. Een warm gestemd dankwoord. De alhier gehouden collecte voor het Fonds Armengoederen (de bus van Pirovano) heeft het mooie bedrag van f 301.37 opgeleverd. Het be stuur van het fonds verzoekt ons in verband met dit mooie resultaat opneming van het volgende dankwoord: Waarschijnlijk heeft niemand het verwacht, zoo min als wij het hadden durven veronder stellen, dat de opbrengst van de collecte van Zaterdag j.lj nog meer zoii belocipen dan die van het vorig jaar. Was de opbrengst in Decemiber 1938 f 240.68 en in Mei 1939 f 231.9746, nu be droeg deze niet minder dan f 301.17! En toch, neen, verwonderen moeten we ons niet daarover. Want het gaat hier om onze medeburgers, die behoeftig zijn. En daarvoor heeft ieder graag wat over. Het verheugt ons dat wij, dank zij deze ■milde gaven, in nóg meer gezinnen dan het vorig jaar op Kerstmis, dat groote vredesfeest, een sprankje blijdschap kunnen brengen. Onze erkentelijkheid gaat uit naar die stille werkers, die ook deze collecte weer In alle be scheidenheid zoo uitstekend hebben georgani seerd; naar allen ook die zich beschikbaar heb ben gesteld om de bus van Pirovano wer te laten rammelen. De wetenschap, dat zij in vele gezinnen met Kerstmis wat meer vreugde hebben kunnen brengen, moge hun Kerstvreugde en Kerstvrede yerhoogen. Meer belangstelling voor het Nijverheidsonderwijs gevraagd. Gering bezoek aan de Centrale Werkplaats. Bij het afdeelingsonderzoek van de begrooting 1940 hebben meerdere leden de vraag gesteld, of het bezoek aan de ambachtsschool te Velsen en aan de Nijverheidsavondschool voor ambachts lieden te Beverwijk wel bevredigend is. Zij zou den gaarne vernemen wat gedaan wordt om dit bezoek aan te moedigen. Zij vestigen de aan dacht op het gebrek, dat ter plaatse aan ge schoolde arbeidskrachten blijkt te bestaan. In dit verband werd ook geïnformeerd naar het be zoek aan de centrale werkplaats voor werk loozen te Velsen. B. en W. hebben deze opmerkingen als volgt beantwoord: Het antal leerlingen van den ambachtschool te Velsen bedroeg op 31 December van het vorige jaar 379, waarvan woonachtig in Velsen 265 en in Beverwijk 95 leerlingen. Het aantal leerlingen van onze nijverheidsavondschool voor ambachts lieden is de laatste jaren stabiel gebleven. De ouders van alle jongens, die de lagere school verlaten, ontvangen van den directeur van de- ambachtsschool te Velsen steeds een circulaire waarbij hun aandacht op diti onderwijs wordt gevestigd. Wat de Nijverheidsavondschool betreft heb ben B. en W. onlangs aan alle organisaties van belanghebbenden in Beverwijk en omliggende gemeenten het verzoek gericht de aandacht op deze school te vestigen. Een gelijke circulaire werd gezonden aan alle hoofden van scholen in die gemeenten. Inderdaad is het van groot be lang voor hun toekomst, dat Beverwijksdie jongens zich veei meer dan tot dusver aanmel den voor ambachtsonderwijs. De voortreffelijk ingerichte centrale werk plaats voor jeugdige werkloozen te Velsen wordt slechts door zes leden uit Beverwijk bezocht. MET D.O.K. NAAR CULEMBORG. De Krachtsportvereeniging S.D.V. te Culem- borg heeft haar zustervereeniging D.O.K. alhier uitgenoodigd deel te nemen aan een bekerwed strijd tusschen deze beide vereenigingen. D.O.K. heeft deze uitnoodiging aanvaard. De eerste van de beide vastgestelde ontmoetingen vindt plaats op Zaterdag 20 Januari te Vulemborg, de re turn matsch op 10 Februari te Beverwijk. Leden of supporters van D.O.K. die de reis naar Culemborg willen meemaken kunnen zich nu reeds bij den penniiigmester, den heer F. Nieman of Dinsdagavond in het trainingslokaal Peperstraat, aanmelden. Wat de tuinders kregen. Noteering van de groentenveiling. Andijvie per 100 krop f 1—f 2.90 Selderij per bos 4V25V, ct. Pieterselie per bos 56 ct. Tomaten per kilo 1735 ct Prei per kilo 510 ct. Uien per kilo 1/505—3.50 Waschpeen per kilo 4J/2-646 ct. Knollen per stuk 412 ct. Idem II per stuk 2463 ct. Breekpeen per kilo 1.602.60 Bieten per kilo 2-246 ct. Gele kool per kilc. 24 ct. Groene kool per kilo 23.80 ct. Roode kool per kilo 2246 ct. Appelen per kilo 8—12 ct. Peren per kilo 58 ct. Boerekool per kilo 2466 ct. Spruiten per kilo 719 ct. Nero per kilo 5—12 ct. Andijvie per kilo 58 ct. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. WOENSDAG. Lijn I: 8.Hilversum I. Lijn II: 8.— Hilversum H. Lijn III: 8.— Keulen, 10.30 Parijs, 11.05 Diver sen, 11.20 Parijs, 12.05 Diversen. 12.20 Brussel Ned. 2.20 Keulen, 2.50 Londen Reg. 3.35 Deutschland- sender of diversen. 4.20 Parijs. 4.35 Londen Reg. 5.20 Parijs; 6.20 Londen Reg. 7.40 Diversen. 8.20 Brussel Fr., 10.20 Brussel Ned., 10.35 Keulen. Lijn IV: 8.— Brussel Ned., 9.20 Diversen, i0.35 Londen Reg., 12.05 Nationaal programma, 9.20 Londen Reg., 10.20 Nationaal programma. Lijn V: 8.— Brussel Ned. 9.20 Diversen. 11.05 Landen Reg., 12.50 Brussel Ned., 2.20 Nationaal programma. 4.20 Parijs, 4.35 Londen Reg., 5.20 Nationaal programma, 6.20 Londen Reg., 7.40 Nationaal programma, 8.20 Londen Reg. 8.30 Keulen. WIJK AAN ZEE MILITAIR TEHUIS. In de afgeloopen week kwam weer een be langrijk bedrag binnen. J. A. D. (derde bijdrage) f 50. N. N. f 2.50 f 52.50 verantwoording f 324.26 Totaal f 376.76 Gedenkt allen, dat de militairen overdag en ook bij nacht en ontij, in storm en regen voor onze veiligheid en onafhankelijkheid gereed staan. In hun vrije uren hebben de militairen dan ook ten volle recht op een rustig verwarmd plekje om couranten te lezen, brieven te schrij ven, een spelletje te doen en om een kop thee, koffie of chocolade te drinken. Helpt allen mede om het Militair Tehuis in stand te houden. Mogen vele extra-Kerstgaven binnen vloeien. De penningmeester is F. W. C. Rijkens. Voorstraat 26 Wijk aan Zee Postgiro 77029. (Een sigaretten^ abrikant te Eindhoven heeft als Kerstver rassing een millioen sigaretten disponibel gestéld voor de sol daten). Een goed idee is in het brein gerezen, Van dezen zuidelijken fabrikant, Een heir van menschen zal hem dankbaar wezen, In alle streken van ons vaderland. 't Is een idee dat in bijzondre mate Beschouwd mag worden in soldatengeest, Want sigaretten zijn bij de soldaten. Sinds jaar en dag wel zeer „in trek" geweest. Zij zullen met die kans van gratis rooken, Wel stellig zeer in de (rook) wolken zijn, Straks hult ons leger, militair gesproken, Zonder verwijl zich in een rookgordijn. Anders gezegd, het brengt het in extase, Als het zoo profiteert van het genot, Met Kerstmis nog wat extra uit te blazen, Tot meerdere verzoening met zijn lot. Waarbij het bovendien vanzelf mag spreken, Dat de soldaat er in zijn Kerstverzet, Figuurlijk nog wat meer van op kan steken, Dan letterlijk alleen een sigaret. Dat is 't besef, dat men niet zal vergeten, Dat hij daar voor ons allen waakzaam staat, Hij mag uit zulk een schenking nog eens weten, Dat er wordt meegeleefd met den soldaat. Wij hopen dan in diepen ernst daarneven, Dat hij nooit voor de noodzaak wordt gezet, Op andre wijs in ernst eens vuur te geven, Dan voor het rooken van een sigaret. P. GASUS. BAKKUM Reprise van de kinderoperette. Men deelt ons mede, dat het Kinderkoor „Jong Zanglust" onder leiding van den heer St. Jan sen, op 13 Januari a.s. een herhaling zal geven van de operette „Trovo en de Indianen". Waar deze vlotte operette bij de j.l. gegeven uitvoering groot succes oogstte, zal het ..Jong Zanglust" zeker niet aan belangstelling ontbreken, te meer daar de baten van deze opvoering ten goede komen aan Maatschappelijk Hulpbetoon. De gymnastiekuitvoering van D. O. S. Met een pittigen opmarsch opende de Gym- nastiekvereeniginig D.O.S. haar j.aarlijksche uit voering, in de zaal van café Borst te Bakkum. Daarbij viel het onmiddellijk op, dat de heeren- afdeeling afwezig was op den vaandeldrager na. Het is de mobilisatie, die deze afdeeling van de vereeniging dusdanig heeft verzwakt, dat er van optreden geen sprake kan zijn. De andere afdeelingen trachtten door enthousiast werken dit gemis te vergoeden. De vrees voor een mislukking bleek echter spoedig ongegrond. Er werd snel en goed ge werkt. Naar onze meehing zou de vereeniging nog wat meer zorg moeten besteden aan het openen der gelederen, waardoor de afwerking precieser zou worden. Het gedeelte voor de pauze werd besloten met een kleuternummer „De Kippenboer", waarbij de jongste leden van de vereeniging van 2 en 3 turven hoog als kuikentjes verkleed optraden. Het nummer, waarbij de heeren Zonneschijn en Post hun geslaagde medewerking verleenden, had. een uitbundig en welverdiend succes. Vermelding verdient afzonderlijk de prestatie van mej. G. Doorn, die geheel alleen een vrije oefening liet zien, welke zij had ingestudeerd voor het examen van de keurklasse in Alk maar. Na de pauze brachten o.a. de dames een zeer verzorgde gecostumeerde rhythmische dans „Goud en Zilver", die uitblonk door regelmaat en afwerking der expressieve bewegingen. Ook het slottableau der dames: Ochtend, Middag en Avond, werd, evenals het rhythmische nummer ondersteund door een gekleurde belichting, door Molenaar verzorgd. Een overtuigend succes voor leden en leider. Na de sluiting door den voorzitter, den heer G. Terol, die in het bijzonder opwekte tot ver sterking van de - Heeren*afdeeling» volgden en kele uren. van genoegelij'k dansen. D.O.S. kan onder de bekwame leiding van den heer De Rie weer met goed vertrouwen een nieuw werkzaam jaar tegemoet gaan. Dr. v. d. Sluis kamparts. Door het Prov. Waterleidingbedrijf van Noord- Holland is Dr. J. C. v. d. Sluis voor het komende seizoen aangesteld als kamparts op het Prov. Kampeerterrein op het landgoed te Bakkum. Het ligt in de bedoeling, dat Dr. v. d. Sluis al daar regelmatig vast spreekuur zal houden. Uitvoering van „Vrij en Blij". De R.K. Speeltuinvereniging „Vrij en Blij" gaf Zondagavond een geslaagde uitvoering in het Pa tronaatsgebouw. Voor een goed bezette zaal heette de voorzitter, de heer F. v. Strijbos, de aanwezigen hartelijk welkom. Spreker bracht dank voor de milde gaven waardoor het St. Nicolaasfeest zoo uit stekend kon slagen. De mondaccordeonclub van „Vrij en Blij" onder leiding van M. B. Osendarp opende het programma met enkele vlot gespeelde moderne liedjes. Het nu volgende spel van elfen en kabouters, op gevoerd door de zangclub van „Vrij en Blij" kan terecht een succes genoemd worden. De dames Thyssen hebben eer van haar moeizaam werk. Een goede keuze hadden zij gedaan met de 8-jarige Rietje van Kaam. De mondaccordeonclub kwam hierna weer met enkele nummertjes, waarna het Spel van elfen en kabouters werd voortgezet. Na dit-spel kwam de mondaccordeonclub van de St. Josephgezellenvereeniging „The Mouth-organ Fellows", ook onder leiding van M. B. Osendarp. welke op zeer verdienstelijke wijze enkele num mertjes ten beste gaf. De mondaccordeonclub van „Vrij en Blij" ver gastte de aanwezigen nu op een nummertje „Wild- West", dat zeer in den smaak viel. Nu volgde een Kerstspel, waaruit wederom de succesvolle arbeid van de dames Thyssen bleek. Als bijzonderheid vermelden wij nog, dat aan deze uitvoering ongeveer honderd kinderen hebben deel genomen. In den loop van den avond deelde de geestelijke adviseur Pater Majella mede, dat de voorzitter, de heer F. Strijbos, wegens werkzaamheden buiten deze gemeente „Vrij en Blij" gaat verlaten. Dat dit een groot verlies voor Vrij en Blij beteekent be hoeft, aldus de Eerw. spreker, geen betoog. Pater Majella sprak de hoop uit dat de scheidende voor zitter „Vrij en Blij" niet zou vergeten en bracht hem dank voor het vele goede, dat de heer Strijbos voor Vrij en Blij heeft gedaan. Aan het slot van dezen avond was het woord aan den heer F. Strijbos. Deze zeide met leedwezen heen te gaan. Spreker bracht den hem toegezwaaiden lof over op zijn medebestuurders. Ook dankte hij de ouders der leden voor hun medewerking. LEZING OVER „EEN DUURZAME EN BLIJVENDE VREDE" Hedenavond zal in het gebouw Willemsbeek weg 38 de heer Fijnvandraat van Amersfoort een lezing houden over het onderwerp „Een duurzame en blij vende vrede". BINNEN VAN DE HARINGV1SSCHERIJ. Te IJmuiden zijn binnen van de haringvissche- rij de loggers: SCI-I 19, met 22 last en 500 kisten versche haring; SCH 72 met 5 last en 350 kisten versche haring. Prachtige reis van twee Scheve- ningsche loggers. De twee laatste loggers, die nog van de Scheve- ningsche vloot in de vaart waren n.L de Wouter SCH 19 en de Prins Bemhard SCH 72 waren giste ren aan den afslag om hun versche haring te ver- koopen, resp. 500 kisten en 350 kisten. Overeenkom stig de verwachting bracht de haring, die van beide schepen van prima kwaliteit was, een zeer hoogen prijs op, met het gevolg dat de SCH 19 bijna f 8000 en de SCH 72 ruim f 6800 besomde. De schepen zijn met hun pekelharing naar Sche- veningen gegaan en zullen de visscherij eindigen. Eerstgenoemde logger besomt voor zijn pekelha ring, niet minder dan 22 last, ca. 375 kantjes zeker nog f 6000, zoodat de laatste reis van dezen logger ongeveer f 14000 zal opleveren, met welke besom ming een totale opbrengst van de nateelt van bijna f 60.900 wordt bereikt, verkregen in een tijd van ruim twee maanden. LITURGISCHE KERSTWIJDINGSDIENST Vrijdagavond heeft in de Geref. Kerk, Wilhel- minakade een Liturgische Kerstwij dingsdienst plaats. Deze dienst, uitgaande van Pro Rege, is voor ieder toegankelijk. Het liturgische gedeelte wordt behandeld door den veldprediker Ds. Petersen. Ver der zal gesproken worden door Ds. Zwiep en Ds. van Teylingen. Het Zangkoor Gera verleent mede werking. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Adelante IJM 19. Vangst: 160 m. schelvisch, 200 m. braadschelvisch, 170 m. gestripte radio, 100 m. kabeljauw, koolvisch en witjes, 100 m. haring en makreel. Totaal 730 m., benevens 80 st. stijve kabeljauw. Kerstfeest voor werkloozen. De Hervormde Evangelisatie Commissie ver zoekt ons te berichten, dat er voor de kerstfeestvie ring, welke Vrijdagavond 22 December a.s. in het Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Kalver straat gehouden zal worden, nog enkele kaarten verkrijgbaar zijn bij den heer H. J. Porck, Kalver- straat 12. Deze kaarten kunnen uitsluitend ver steekt worden aan werklooze huisvaders uit IJmui- den-Oost met hun echtgenooten. De commissie heeft reeds tal van paketten levensmiddelen in orde ge maakt om deze Vrijdagavond a.s. uit te reiken. KERSTSPEL VRIJZ. HERVORMDEN Woensdag 20 December a.s. zal het dameskoor der Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden met behulp van eenige catechisanten en leerlingen der Zondagsschool een uitvoering geven van een Kerst spel. Op eenvoudige wijze zal worden verhaald „hoe de Ster tot heil der wereld is verschenen". Mevr. Mad. Rambonnet-Speet zal voor de opvoering van het Kerstspel een Kerstverhaal voordragen. Geen huisvuil uit Bloemeudaal naar Velsen. Onze gemeente wenscht den ouden toestand niet terug. De gemeente Velsen heeft voorheen gedurende tal van jaren de twijfelachtige eer genoten, de officieele vuilnisbelt der gemeente Bloemendaal binnen hare grenzen te mogen hebben. Daar is heel wat over geklaagd, vooral toen er op Velsen's grondgebied in de nabijheid woningen werden gebouwd. De vuilnisbelt was een centrum van ratteneul'tuur en een bron van stank en rook, zoodat zij voor de omgeving een ware plaag werd. Het is vooral de toen nog in leven zijnde Velsen- sche Gezondheidscommissie geweest, die tegen den onhygiënischen toestand geageerd heeft. En met succes, want Bloemendaal zwichtte voor de protesten en sloot haar vuilnisbelt. Het is ons niet bekend, waar men sindsdien- het vuil ge deponeerd heeft; vermoedelijk werd het naar de Noord-Hollandsoh plassen vervoerd. Maar nu kwam het vuilnïsspook weer even om den hoek kijken. Een inwoner der gemeente Velsen heeft een overeenkomst met de gemeente Bloemendaal gesloten om het huis- en ander vuil te vervoeren naar een plaats, die minstens een bepaald aantal meters buiten de grens der gemeente moet liggen. Bedoelde aannemer had daarvoor een terrein bestemd, dat voldeed aan deze eischmaar dit terrein lag weer op Velsen's grondgebied en wel dicht bij de be bouwde kom van Santpoort. Het spreekt vanzelf, dat het college van B. en W. er geenszins op gesteld was, zijn bodem en zijn frissche atmosfeer opnieuw te laten ver vuilen en bederven door anderman's vuil en om nu een herhaling van een oude geschiedenis te voorkomen heeft het college een verordening ontworpen, die wij in ons blad van gisteren een plaatsje gaven. B. en W. hebben voor bewaring en verwerking van asch en vuilnis een terrein aangewezen in den polder Buitenhuizen en wan neer de gemeente Bloemendaal haar afvalpro ducten per sé in de gemeente Velsen wil depo- meeren, zal zij er mee naar Buitenhuizen moeten. Als de verordening wordt aangenomen en dat zal zeker het geval zijn zijn we voorlooplg voor 20 jaar weer uit de narigheid. En die dan leeft, dan zorgt. Restitutie van betaalde huurpenningen. Krachtens raadsbesluit van 7 December 1932 werden die woningen Driehuizerkerkweg 9 en 9a verhuurd aan de afdeeling IJmuiden van „De Nederlandsche Padvinders" tegen een huurprijs van 104.per jaar. Deze woningen zijn sinds 1 September 1939 door de militaire autoriteiten gevorderd en in verband hiermede verzocht het bestuur van ge noemde afdeeling restitutie van de reeds over het tijdvak 1 September tm. 31 December 1-939 betaalde huurpenningen tot een bedrag van 34.66. B. en W. stellen den raad voor, hen te mach tigen de gevraagde restitutie te verleenen. HAARLEM 18 December. Bevallen: 15 Dec.: A. J. van den Berg-Bakker, z. 16 M. F. van Baaren-Hoepermaps, z. H. M. E. Wolff-Hanetzok, z. J. H. G. Volkers-Janso- nius, z. A. Kroes-Mooser, z. J. M. Fruijt van Hertog-Jonkheer, z. 17 A, Th. v. Bakel-Warmen- dam, d. R. Huijgen-Pabon, d. J. E. Koolen- Knol, d. E. Christian-Nuisker, d. V. Mooi- Ent, z. H. J. Herkes-van Dijk, z. I. van der Zwaag-Posthumus, z. M. Kooijmans-Jansen, d. Overleden: 15 Dec.: C. van Wijngaarden-Bons. 81 j., Rollandstraat. 16 A. M. Rom pa-de Wit. 48 j., Soendastraat. J. Kramer-Visser, 62 j., Pal- lasstraat. S. J. van Velsen, 74 j., Kinderhuissin gel. L. 10 d., d. van J. Zwiers, Scheepmakers- dijk, J. A. Mulder, 75 'j., Hoogewoerdsr t'aat, JIIHI»1" KORFBAL KON. NED. KORFBALBOND. OVERZICHT De oorspronkelijk op 24 December vastgestelde wedstrijd OosterkwartierBlauw Wit werd reeds Zondag gespeeld. Daardoor konden de Haarlem- mers met hun gemobiliseerde spelers uitkomen. Eq het succes is niet uitgebleven. Blauw Wit, een de: candidaten voor de eereplaats verloor haar eersten wedstrijd tegen O. K., dat daarmee haar eerste over. winning boekte, wat natuurlijk veel vreugde bracht in de O. K.-gelederen. Voorloopig verlaat het nu de laatste plaats. Swift komt er steeds beter in. Nu weer SVK het slachtoffer met 63. DVD moest thuis met 65 in K. Z. haar meerdere zien. Rohda 2 bleek veel sterker dan Haarlem, dat met 71 verloor. Nieuw Flora zette haar overwinningsreeks voort en won van S. V. met 41. O. K. 3 verloor te Amsterdam van Amstelodanuuj met 62. De andere wedstrijden werden alle afgelast. RANGLIJSTJES EERSTE KLASSE gesp.gew.gel.verl.pn4;. v.-t. gem, Westerkwartier 5 5 0 0 10 2912 2.— Blauw Wit 6 4 1 1 9 39—23 1.50 Swift 6 4 0 2 8 26—24 1.33 D. E. D. 5 3 0 2 6 24—19 1.20 K. Z. 7 3 2 2 8 31—30 1.17 D. V. D. 6 3 0 3 6 34—33 1., S. V. IC. 7 2 0 5 4 30—42 0.57 O. K. 8 1 1 6 3 20—39 0.33 Sportief 6 1 0 5 2 2638 0.33 DERDE KLASSE C: Rohda 2 6 5 0 1 10 37—17 1.67 Victoria 4 3 0 1 6 2314 1,50 Swift 2 4 2 1 1 5 12—8 1.25 K. Z. 2 4 2 0 2 4 13—17 l._ D. T. V. 3 5 1 1 3 3 16—28 0.60 Haarlem 3 6 1 1 4 3 1423 0.50 Z. K. V. 2 3 0 1 2 1 5—13 0.33 DERDE KLASSE D: N. Flora 7 6 0 1 12 38—16 1.71 Indo 6 5 0 1 10 26—10 1.67 O. K. 2 4 2 1 1 5 21—7 1.20 W. K. 3 5 2 1 2 5 22—16 1.- Meervogels 5 2 0 3 4 1013 9,80 D. V. D. 2 4 1 1 2 3 21—21 0.75 A'dam Noord 6 1 1 4 3 1736 0.60 S. V. 2 6 0 0 6 0 7—49 0- DERDE KLASSE E: D. E. D. 2 5 4 0 1 8 23—13 1.60 Oosterpark 4 3 0 1 6 169 1.50 Aurora 4 2 115 10—19 1.20 Archipel 2 4 2 0 2 4 910 1.— Amstelodanum 6 2 1 3 5 2717 0.83 O. K. 3 5 2 0 3 4 11—16 0.80 R. Tekca 4 0 0 4 0 7—28 0.- De U. C. I.-bijeenkomst te Brussel, GEEN WERELDKAMPIOENSCHAPPEN IN 1940, Op de bestuursbijeenkomst van de Union Cyclists Internationale (U. C. I.) waren Zaterdag te Brussel aanwezig de heeren A. Collignon (België), voorzit ter, Momo (Italië), Schleinïnger (Duitschland) Rous seau (Frankrijk) en Jhr. I. L. van van Berch van Heemstede (Nederland). Besloten werd het volgend congres in Milaan t« houden op 10 Februari 1940. Op 9 Februari a.s. zal het bestuur vergaderen; de leden van het congres worden op 11 Februari in de gelegenheid gesteld, een internationalen veldrit bij te wonen. De Internationale sportkalender werd als volgt vastgesteld: Frankrijk: 23 Maart: ParijsRoubaix 31 April: ParijsCaen 5 Mei: ParijsTours ParijsNice (4 étappes) wordt later vastgesteld, 27 Juni21 Juli: Tour de France. Italië: 5 Mei: 400 K.M. rit achter Demy-motoren. 915 Mei: Ronde van Italië 5, 6 en 7 Juli: MonacoMilaan. 1421 September: MilaanRome Denemarken: 5 Mei: Wedstrijd voor amateurs te RudersdaloB 1921 Juli: Groote Prijs te Kopenhagen Een belangrijk besluit werd genomen: in 1940 zullen geen wereldkampioenschappen worden ver reden Aan den Italiaanschen Bond is de organisatie op gedragen van den Grooten Prijs der U. C. I. op baan en weg in de eerste week van September 1940, GYMNASTIEK KANAALWEDSTRIJD. Voor den a.s. Woensdag onder leiding van den heer P. Dijkstra te houden Kanaalwedstrijd zullen de twee partijen elk uit 9 dames en 6 heeren be staan. S.S.H. en Turnlust B. leveren ieder voor Noord en Olympia en de Bloemendaalsche Gym nastiekvereeniging ieder voor Zuid 3 turnsters en ,3 turners. Verder komen met 3 dames resp. voor Noord en Zuid Sparta en T.V.S. uit. Vermoedelijk is de damesploeg van Zuid (o.a. met de kringkampioene T. van Leeuwen van Olympia en A. Nol van T.V.S.) sterker, dan die van Noord. Omgekeerd lijkt de heerenploeg van Noord beter dan die van Zuid. In Noord zijn hier o.a. opgenomen H. v. Wijnen van S.S.H. en A. de Jong van Turnlust B., waartegenover van Zuid o.a. A. van Zadel van de B.G.V. staat. Daar er sprake is van één wedstrijd en de da mes- en heeren-totalen dus gezamenlijk voor den uitslag gelden, zal de Kanaalwedstrijd spannender zijn dan ooit te voren. HONDENSPORT CLUBMATCH OP TWEEDEN KERSTDAG Op Dinsdag 26 December (2e Kerstdag) zal, zooals we reeds meedeelden, de Kynologenclub ..Kennemerland", afdeeling der Nederlandsche Kennel Club „Cynophilia" in café-restaurant Brinkman aan het Plein te Haarlem een Kerst match organiseeren, waaraan kan worden deel genomen door alle soorten honden. Die behoe ven niet het eigendom te zijn van leden der Kynologenclub; iedereen uit geheel Kennemer land kan zijn hond voor dezen wedstrijd in* schrijven, als zijn hond bij den Raad van Be heer op Kynologlsch gebied in Nederland ge registreerd is. De hond behoeft dus ook niet in het Nederlandsche Hondenstamboek opge nomen te zijn. Voor inschrijving weride men zich tot den heer L. P. Knapen, Vosmaerstraat 49, Haarlem. Het doel van deze Kerst-match, welke ieder jaar te Haarlem voor alle honden-liefhebbers wordt georganiseerd, is geheel verschillend van het wezen der Honden-tentoonstelling. De hon den blijven bij de(n) eigenaar (essen 1 en wor den door de keurmeesters dien middag bespro ken (oorsprong en geschiedenis van het ras en bespreking van den hond zelve). De namen van de keurmeesters hebben we reeds gepubliceerd, Ji.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2