Nagel's Automatiek door brand verwoest /CJEEP/ LT'JIINCENS Bioscoop DE PONT vertoont: „De Citadel". A. J. Cronin's roman van den jongen dokter, zijn Strijd tegen de domheidsmacht der hem omrin gende lagen der maatschappij, der mijnwerkers van Wales zoowel als der snobistische dokters van Londen's Westend. is meer dan een spannend dra matisch gegeven: het is een biecht en een aanklacht tegelijk. Het is een boek, dat de wereld in het ge zicht geslingerd is en het is tevens een boek, dat Scène uit „De Citadel". „bestseller" sinds jaren over de geheele wereld millioenen 'en millioenen inzicht en eerbied ge bracht heeft in de roeping van den dokter en zijn voortdurende bittere strijd om, waar hij kan, het namelooze lijden der menschheid te verzachten. Dit drama uit de Engelsche dokterswereld werd geheel in Engeland, in de Denham studio's bij Lon den, met zuiver Engelsche acteurs opgenomen. King Vidor ging met zijn staf naar de gore, grauwe mijn werkersdistricten van Wales, waar het leven van den 'mensch nauwelijks waarde, noch minder vréug de schijnt te hebben. Hij werkte er in schachten en riolen, in trieste behuizingen" van eindelooze straten arbeiderswoningen. Hij zag er het scherpe, vlijmen de drama, zoowel als de fel contrasteerende sar castische humor van. Hij slingerde het snobistische Londen in het gezicht, wat hij meende, dat gezegd moest worden. En de film eindigt met een pleidooi, zoo groot in al zijn eenvoud, als zelden woorden op het witte doek gesproken zijn: woorden, niet ten bate van een kwakzalver, niet kleineerend voor de hoogste roeping dér wetenschap, het ambt des dok ters. Maar woorden, waarin ieder mensch voelt na trillen de verontwaardiging tegen allen, die zich om welke reden ook dit heilig ambt niet hebben .waard getoond of het tot winzucht verlaagden. Knappe en beproefde regie van King Vidor Robert Donat en Rosalind Russell geven prachtig spel.... menschelijk is deze film in alle opzichten, en dit is wel de beste aanbeveling welke wij deze rolprent op haar weg kunnen meegeven. Als tweede hoofdfilm draait er in „De Pont" het vervolgverhaal van de spannende avonturenfilm „De gemaskerde adelaar". THALIA THEATER vertoont Spencer Tracy in „Stormduivels". „Stormduivel. Met de verfilming van Rudyard Kipling's roman „Stormduivels" heeft Met-ro Goldwyn een onder werp aangeroerd, dat wel zeer nauw aan Hol land's hart ligt, nl. het leven op de vis- schersschepen, die soms wekenlang in den mist voor de kust liggen en de strijd van deze een zame, harde mannen tegen de elementen, het vechten om het dageiijksche brood, hun geloof, hun. vreugde en hun verbetenheid wanneer de zee zich tegen hen keert,kortom, al die elementen, die juist ook ons volk gestaald en groot gemaakt hebben. Het mogen Amerikaan- sche visschers zijn voor de kust van New England en New Foundland, de hoofdrolspeler Manuel mag zelfs die van een kinderlijk naleven en toch in zijn simpele ruwheid grooten Portugees zijn. de zee maakt alle visschers gelijk, de zee kent geen nationaliteiten, geen verschil van ras en geloof, zij vraagt den mensch en zoo wordt overal ter wereld „de visch duur betaald". Het is dit motief, dat vooral het tweede deel van deze groote, romantisch-opgezette film, waarin ove rigens geen vrouw meespeelt, beheerscht. De inleiding behelst het milieu, waarin de jonge Harvey (een werkelijk volmaakt gespeelde rol van den jongen Freddie Bartholomew) opgroeit, tot het toeval hem aan boord van den Gloucester schoener „We're here" brengt. En van dat oogenblik af staat achter elk beeld, elk woord, dat gesproken wordt, de zee, de schoonheid van de zee en haar verschrikking, als de elementen den strijd schijnen te zullen winnen. De film is geheel gehouden in dien toon van eenvoud en overal verantwoord in den besten zin van het woord. Het is een film waarin de schoonheid der werkelijkheid leeft. Boot, golven, visch- vangst, mist, zon en wind zijn de motieven van dit beeld. En te midden er van leven de kern achtige levensgroot uitgehouwen figuren, die tezamen de bezetting van de film vormen: Spen cer Tracy's rol van den Portugees Manuel, een rol, die oorspronkelijker is dan zelfs zijn we reldberoemde priester uit „San Francisco". Fred die Bartholomew, Lionel Barrymore, Mickey Roo- ney, John Carradine zij allen aan boord van den schoener vormen een bemanning, die als een eenheid leeft in deze film, die eindigt rondom het beroemde beeld, dat te Gloucester in Amerika staat: het beeld van den onbekenden zeeman met de hand aan het roer. Van de kade, waarop dit beeld staat, worden elk jaar in November bij eb kransen en bloemen van alle nabestaanden in zee geworpen als eeuwigdurend aandenken aan hen die nimmer met hun booten terugkeerden. En het is met deze ceremonie en met de prachtige toespraak van den dorpsdominee, dat deze film besluit. BILLINGSGATE IN OORLOGSTIJD De totaal-aanvoer van visch in Billingsgate-mar ket bedraagt per week thans ongeveer 75 procent van den normalen aanvoer in vredestijd. Dat is dus zoo onbevredigend nog niet. Wel wordt er door den handel geklaagd over de weinige verscheiden heid in de aangevoerde vischsoorten. Er was in de afgeloopen weken veel consignatie- vïsch en wel voornamelijk kabeljauw van over zee aangevoerd. Er werden goede prijzen voor betaald. De heilbot en de tong, trouwens de platvisch in zijn geheel hebben te Billingsgate reeds den bijnaam van „luxe visch" gekregen wegens de stevige prij zen, die er voor gemaakt worden. De vischbakkerijen zat het niet mee, want de visch, die voor hen het meest in aanmerking komt was te duur. Men zag er geen heil in deze te koo- pen behalve een enkeling, die het erop waagde teneinde de fish-and-chips-shops van het zoo veel gevraagde volksvoedsel te kunnen voorzien. De hierboven reeds gemelde consignatïekabeljauw la; wat de prijs betrof, beter binnen het bereik van de bakkerijen en vond dan ook gewillig aftrek. Deze aanvoer kon nog steeds vrijwel ongestoord jeschieden van uit overzee. Twee schepen met la dingen, welke gedeeltelijk uit versche zeevisch be stonden, zijn echter voor Billingsgate verloren ge gaan. Duitschland heeft ze n.l. buitgemaakt en zelf de visch geconsumeerd.... SUCCES DER CONTANTZEGELCAMPAGNE Het bestuur der winkeliers en handelsvereeniging „Groot IJmuiden" verzoekt ons te willen mede- deelen, dat de reclamecampagne met Kerstverras- sing van de gele contantzegels zeer geslaagd is. Honderden boekjes werden door de spaarders in gewisseld en evenzoovelen ontvingen een Kerst krans. Hetgeen „Groot IJmuiden" hiermede voor haar spaarders van de bekende gele zegels gedaan heeft werd door een ieder gewaardeerd. HET NIEUWE JAARBOEKJE VAN E. M. M. Het jaarboekje, dat door de Vereeniging van Rijkswaterstaatspersoneel „Eendracht maakt Macht", uitgegeven wordt heeft ook thans onze re dactietafel weer bereikt. De samensteller van dezen trouwens gids, de heer H. Groeneveld te Velsen, heeft wederom alle eer van zijn werk Het nuttige boekje, dat voor hen die hun arbeid vinden „langs en op het water" onzer kanalen en havens, is voor ons een trouwe vraagbaak, welke ons (en daar mede ook onze lezers) regelmatig iederen dag in licht over „het hoog-water" te IJmuiden. REX THEATER: „Drie rare snuiters" en „Het meisje met de zeven bontmantels". Een levendige en zeer aanbevelenswaardige film, gemaakt naar het succesvolle tooneelsluk „Over she goes". Niettegenstaande de film is gebaseerd op Engel sche toestanden, werd zij ook in andere landen een groot lachsucces. De stars spelen zeer goed. De beste zangstukken heeft men op bekwame wijze in de film opgenomen. Van de hoofdrolspeelsters treden in het bijzonder op de voorgrond: Gina Malo en Sally Gray! Van de mannelijke spelers zijn te roemen Stanley Lupino en Laddie Cliff. Pamela (Claire Luce) vindt het hoog tijd, dat de knappe jonge lord Hary Drewsden (John Wood) haar zijn liefde verklaart. Zij neemt haar toevlucht tot een list, die inderdaad succes heeft. Ook haar beide vriendinnen vallen op dezelfde manier in de armen van hun aanbidders, de 2 boezemvrienden van Harry, n.l. Kitty (Sally Gray) in die van Billy (Laddie Cliff) en Dolly (Gina Malo) in die van Tommy (Stanley Lupino). Felicitaties Zijn echter nauwelijks gewisseld, of reeds treden complica ties op. Alice (Judy Kelly), aan wie de jonge lord Harry eens een liefdesbrief geschreven heeft, duikt plotse ling op om Harry's onlangs verkregen titel te deelen. Billy (Laddie Cliff) werkt een plan uit, om Alice weer te doen verdwijnen. Tommy (Stanley Lupino) moet volgens dit plan optreden als Harry's oom, de vroegere Lord Drewsden, door wiens terugkeer Harry zijn titel weer zou verliezen. Want volgens de Engelsche wet wordt de lordtitel pas na den dood van den laatsten titeleigenaar verworven. Harry moet den titel dus verliezen wanneer de oude Lord Drewsden terugkomt. De drie vrienden besluiten bovendien voorzichtig heidshalve ook nog den compromitteerenden brief te stelen. Tommy (Stanley Lupino) veroorzaakt echter moeilijkheden, maar plotseling verschijnt Silas, een reus van een vent (uitgebeeld door den ex-wereld- kampioen-bokser Max Baer), een bewonderaar van Tommy's verloofde, Dolly. Tommy besluit nu het oorspronkelijke plan onmiddellijk ten uitvoer te brengen en -de rol van den overleden Lord Drewsden te spelen. Billy (Laddie Cliff) feliciteert zichzelf reeds met het succes van zijn plan, echter te vroeg. Want een nieuwe complicatie treedt op en wel in de gedaante van Harry's tante, Lady Drewsden, die haar dood- gewaanden echtgenoot, alias Tommy, plotseling te zien krijgt en in zijn armen wil vallen. Tommy weet niet hoe gauw hij weer zal verdwijnen, waardoor de zaak nog ingewikkelder wordt, want Lady, Drewsden roept nu de hulp in van de politie. De oplossing komt dan in de gedaante van den werke- lijken Lord Drewsden, die in het geheel niet dood was. Als tweede hoofdfilm vertoont het Rex Theater „Het meisje met de 7 bontmantels". BELOONINGEN VOOR BRITSCIIE VISSCHERS. In de Fishing News lezen we, dat als Brilsche visschers (en ook anderen) bij de autoriteiten rap porteeren, dat zij een mijn of een torpedo hebben gezien, zij voor een belooning in aanmerking kun nen komen. Voor de „vangst" van een drijvende mijn wordt uitgekeerd door het gouvernement: 5 als deze vei-der dan 2 mijl uit de kust gevangen wordt en 2 als dit binnen 2 mijl geschiedt. Voor het .rapporteeren van een „bloembol" wordt 10 shilling betaald. Een torpedo brengt uiteraard meer op; voor zulle een kostbaar apparaat dat vele duizenden guldens waard is, wordt grif 30 betaald als zij nog gebruikt kan worden. WEER UITGEVAREN. De Zweedsche en de twee Deensche kotters, welke voor de Kerstdagen te IJmuiden aan de markt waren, zijn, nadat zij hier het Kerstfeest ge vierd hadden, weer naar de visscherij vertrokken. NAT. CHR. GEH. ONTH. VEREEN. Woensdagavond j.l. was er in het Ned. Herv. Ver. Gebouw een familieavond, uitgaande van de N. C. G. O. V. welke zeer druk bezocht was. De voorzitter, de heer Timmers gaf in zijn openingswoord zijn vreugde te kennen over de groote opkomst en den gestadigen bloei der ver eeniging. Mej. Iiuug van Vliet gaf enkele zangnummers ten beste met orgelbegeleiding, van mej. T. v. d. Grijn, die met intense aandacht werden gevolgd en waar voor een dankbaar applaus haar deel was. De heer J. Smit verraste de aanwezigen op eenige pakkende voordrachten, welke een ieder deed schaterlachen. Na het nuttigen van oliebollen, chocolademelk en thee, (wat zich wel liet smaken) las de voorzitter een oude-jaars-avond-verhaal voor, dat aandachtig aangehoord werd. Het was een succesvolle avond, die op de ge bruikelijke wijze door een der bestuursleden ge sloten werd. BEROEP ONGEGROND VERKLAARD. Bij K.B. is ongegrond verklaard het beroep, in gesteld door de N.V. Autobusexploitatie „Storm vogels" te IJmuiden, gemeente Velsen, tegen de beschikking van de commissie autovervoer per sonen, waarbij afwijzend is beschikt op het ver zoek van de N.V. autobus-exploitatie „Storm vogels", voornoemd, om vergunning voor het exploifceeren van autobussen in de uitoefening van een dagelijkschen autobusdienst tusschen Amsterdam en IJmuiden, langs het Noordzee kanaal en over Velsen. MANNENKOOR „DE EENDRACHT" JUBILEERT. Het mannenkoor „De Eendracht" der Kon. Nederl. Papierfabrieken Van Gelder Zonen bestond Donderdag 28 December j.l. 10 jaar. Ter gelegen heid van dit heugelijke feit zal in Januari 1940 een concert en i'eestavpnd gegeven worden onder leiding van den dirigent van het koor, den musicus Stephen Jansen te Amsterdam. BRANDJE BIJ VAN LEER. XI Donderdagmorgen werd een begin van brand ont dekt in de reclame-afdeelïng der N.V. Van Leer's Walsbedrijven, vermoedelijk ontstaan door kachel- hitte. Hoewel de brandweer was gealarmeerd be hoefde deze niet op te treden daar het brandje inmiddels door de eigen brandweerploeg was ge- bluscht. Vuurzee in onze hoofdstraat. Laugs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Zaterdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen; 10.20 Parijs; 12.20 Keu len; 12.35 Brussel Ned.; 2.20 Brussel Fr.; 4.20 Brussel Ned.; 5.35 Brussel' Fr.; 6.20 Brussel Ned.; 7.05 Brussel Fr.; 7.20 Parijs; 10.55 Brussel Fr.; 11.20 Seheveningen Radio. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 10.35 Londen Reg.; 11.20 Nationaal programma; 5.00 Londen Reg.; 5.20 Nationaal programma; 8.20 Londen Reg.; 10.20 Nationaal programma. Lijn V: Diversen. DE KERSTDRTVE VAN SANS ATOUT De uitslagen van de Kerstdrive van de Bridgeclub ,Sans Atout" luiden als volgt: Groep 1: 1. Mevrouw ThomasF. van der Linden 41 m.p. 2. C. SpruitA. Michel 41 m.p. 3. W. de BoerJ. Nijman 36 m.p. 4. Mevrouw BraamJ. Berlee 29 m.p. 5. J. BroekhuizenJ. Bloemendaal 28 m.p. 6. H. Pools—N. N. 27 m.p. 8. K. van der WolB. Admiraal 25 m.p. Groep 2: 1. Th. BraamGr. Steenbergen 391/» m.p. 2. Dames SteenbergenVan Essen 38 m.p. 3. G. ThomasG. de Boer 36 m.p. 4. M. LindnerJ. Bos 351/- m.p. 5. Mevr. AdmiraalW. G. Kleine, 34V2 m.p. 6. Mevr. DilG. Daalhuizen 33V2 m.p. 7. K. KeeJ. de Vries 33 1/« m.p. Groep 3: 1. Mevr. BlokdijkJ. van Leeuwen 42 m.p. 2. Mevr. TandJ. Kok 39'/2 m.p. 3. Dames van der LindenVan Amstel 36 m.p. 4. G. TabakH. van Amstel 35V2 m.p. 5. A. HoogeboomJ. van der Berg 34V» m.p. 6. C. HoogeboomA. Roodzand 34V2 m.p. 7. P. AmseA. Tand 29 m.p. Door één der leden Was een tweetal prijzen be schikbaar gesteld voor het bieden van groot of klein slem, die na loting gewonnen werden door J. Nijman en W. de Boer. Een hevige brand' heeft Dond/.rdagavond Nagel's Automatenhal, gevestigd in het voormalige winkelpand. Breestraat 81, to taal in de asch gelegd. Het was tegen tien uur toen de eerste vuur- verschijnselen werden waargenomen en nauwe lijks vijf minuten .later baanden de vlammen zich door het dak een weg naar buiten. Met dof fe knallen sprongen de dikke ruiten van de in den voorgevel geplaatste automaten, zoodat het vuur ook aan deze zijde een uitweg vond. Het oude pand, dat destijds alleen aan den voorgevel verbouwd werd, vormde een gretige prooi voor het vuur, dat zich met razende snelheid van het ge heele perceel meester maakte. De brandweer liet langer op zich wachten dan men gewoon is. De spiegelgladde wegen maakten het onze verouder de brandweerauto, uitgerust met massieve ban den, wel bijzonder moeilijk. De belendende per- ceelen, de slagerij van den heer N. van Leeu wen en de Centraal Slagerij beleefden in den aanvang hachelijke momenten. De vrees was lang niet denkbeeldig, dat de vlammen op deze panden zouden overslaan. De brandweer ar riveerde evenwel juist op tijd om dit, zij het met inspanning van alle krachten, te verhinderen. Wat eens de Automatiek was vormde een laaiende vuurpoel toen de brandweer den eersten aanval inzette. Dit geschiedde met vijf krachtige stralen op de motorspuit. Aan den voorkant ope reerden drie spuitgasten, terwijl aan de achter zijde twee slangen waren uitgebracht. Deze laatste werden door de Centraal Slagerij gevoerd. Het vuur werd door dit sterke offensief als het ware ingesloten, tijdig genoeg, om de gevreesde uitbreiding van den brand te voorkomen. Tegen elf uur was de brandweer de situatie volkomen meester en kon zij zich met nablus- sching bezighouden. Bovendien bleek het noodig te zijn den voorgevel neer te halen, omdat deze door het instorten van het dak vooral aan den top vrij wankel was komen te staan en dus ge vaar opleverde. Ook van dit sloopingswerk kwe ten de brandweerlieden zich op lofwaardige wijze. De brand heeft het pand totaal verwoest. Met ongelooflijke felheid heeft het vuur gewoed in de achter de automaten gelegen keuken en maga zijn. Een enorm aantal nieuwsgierigen was komen opdagen om dezen brand in de Beverwijksche hoofdstraat gade te slaan. De politie onder leiding van den waarnemen- den corpschef. majoor W. J. den Otter, bezorgde al deze kijkers een veilig en toch goed plaatsje aan de overzijde van de breede straat achter de gazons. Het verkeer werd gedurende ruim een uur omgelegd en geleid door de Koningstraat. Toen het vuur gebluscht was en de ruïne aan een onderzoek werd onderworpen vond men in een hoekje van den tuin de huiskat. Het arme dier was met brandwonden overdekt en het er barmelijk geschreeuw van de gemartelde poes was niet om aan te. hooren. Brigadier-majoor den Otter, maakte met een revolverschot een einde aan het poesenlijden. Omtrent de oorzaak van den feilen brand kon gisteravond niets met zekerheid worden vastge- steld. Naar wij vernamen was de inventaris van ae automatenhal, die gedreven werd door den heel' K. Nagel, wonende te Velsen-Noord, verzekerd, Scène uit „Drie rare snuiters". GroenteiiliandeL afgestemd op de feestdagen. Over het algemeen betere noteerfngen. Het verloop van den 'handel .gedurende de week van 2227 December was over het alge meen niet ongunstig. Wegens het vallen van de feestdagen van Kerstmis op Maandag en Dinsdag kwamen deze veilingen te vervallen en kon de eerste veiling in deze week eerst op Woensdag plaats hebben. Wat de aanvoer betreft op de vei ling van Vrijdag was deze nog flink voor verschil lende producten, doch Woensdag was het aanbod heel wat minder en ook de verscheidenheid meer beperkt. Andijvie als vollegrondsproduct was vooral voor de feestdagen nog ruimschoots in mooie partijen aanwezig en maakte als gevolg van veel belang stelling voor dat product goede prijzen. Naar kwa liteit werd van f 3.50—f 4.70 per 100 stuks be taald en brachten de partijen die per K.G. wer den verkocht van 514 ct. per- K.G. op. Ook op de veiling van Woensdag bleven deze prijzen zoo ongeveer gehandhaafd. Enkele partijtjes sla, die nog werden aangebo den, gingen eveneens voor behoorlijke prijzen van de hand, varieerend voor de goede kwaliteit van 3'A4^4 ct. per stuk. Tomaten kwamen alleen Vrijdag jl .nog in be scheiden aanvoer voor. Hiervoor bestond een wil lige kooplust, die de prijzen voor de beste kwali teit sterk naar boven bracht. De noteeringen stonden van 1640 ct. per K.G. Bloemkool kwam deze week weinig meer voor. Voor eenige kleine partijen die nog aanwezig wa ren werd naar soort van 713 ct. per K.G. be steed. Boerenkool maakt een belangrijk deel van den aanvoer uit en is geregeld voldoende voorradig. De handel is den eenen dag voor dit artikel beter gestemd dan de anderen. Over het algemeen zijn de prijzen meestal niet hoog. Naar kwaliteit wis selen de noteeringen van 35 ct; per K.G. De spruitenhandel had deze week een zeer gunstig verloop. De vorst van vorige week bracht een flinke verhooging van de prijzen, die tot he den steeds gehandhaafd kon blijven. Vooral de goede kwaliteit had nog al belangstelling en werd willig afgenomen. Naar soort bewogen zich de noteeringen zoo ongeveer van 1024 ct. per K.G. WasChpeen was nog ruimschoots voorradig. Ook hiervan is momenteel de goede kwaliteit meer gezocht. De noteeringen gingen deze week zoo danig naar boven, die zij naar soort kwamen te staan op 48y2 ct. per K.G. Bospeen werd afge nomen voor 11 ct. per bos. Witlof was alleen voor de feestdagen iets rui mer, overigens blijft tot nu toe het aanbod nog matig. De noteeringen liepen naar soort uiteen van 1018 ct. per K.G. Van soepgroenten als prei en knollen was de markt geregeld voldoende voorzien. Hiervoor was de belangstelling van dien aard, dat de noteerin gen op behoorlijk peil konden blijven. Voor prei stonden de noteeringen van 4iy2 ct. per K.G., terwijl voor knollen naar grootte en kwaliteit de prijzen verschilden van 29 ct. per stuk. Schorseneeren, die nog werden aangeboden, gingen naar kwaliteit van 511 ct. per K.G. van de hand. Voor de stapelproducten bracht de afgeloopen week weinig verandering in prijs en in afname. Ook in den aardappelenhandel ging niet veel om. De aanvoer is den laatsten tijd ook niet zoo groot en de prijzen voor de kleisoorten blijven standvastig op hetzelfde peil. In den fruithandel brachten de feestdagen voor de goede soorten appelen als goudreinetten. bel lefleurs, Present van Engeland een iets williger afname met kleine prijsverbetering. Ook keuken soorten waren iets willigers evenals het pand, dat eigendom was van mevr. J. de Swart. De twee belendende perceelen liepen slechts geringe waterschade op. De brandweer, die onder leiding van haar commandant den heer Herb. Blom kranig werk heeft verricht, kon kort na middernacht inruk ken. Omtrent de oorzaak van den brand veimamen wij hrdenmorgen, dat deze moet worden toegeschre ven aan het feit, dat de vlam in een pan met vet sloeg, juist op het moment, dat de bediende zich naar buiten had begeven. Noodlottigerwijze was de deur achter hem in slot gevallen, zoodat hij eerst op den Alkmaarscheweg een sleutel moest halen om zich toegang tot het perceel te verschaffen. Toen hij terugkwam had het vuur zulk een omvang ge kregen, dat aan blussching niet meer viel te denken. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Een nieuwe voorzitter gekozen. De afdeeling Beverwijk en Omstreken van de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde hield gisteravond in het veilinggebouw ,,'t Centrum" een ledenvergadering, die maar matig was bezocht. De voorzitter, de heer B. Heynekamp, verwel komde de aanwezigen en hoopte, dat ook deze ver gadering weer een prettig'verloop zou hebben. Na vaststelling der notulen en behandeling der ingekomen stukken bracht de heer B. Heynekamp verslag uit van de algemeene vergadering. Vóórdat overgegaan werd tot verkiezing van een nieuwen voorzitter, deelde de scheidende voorzitter mede, dat hij gemeend had zijn functie te moeten over doen aan een jongere kracht, die nog meer dan spr. het zijne zou bijdragen tot veredeling van het tuinbouwvak in Beverwijk en omgeving. De heer Heynekamp is vanaf de oprichting voorzitter geweest van de afdeeling. Het bestuur stelde als candidaat voor de voorzit tersvacature den heer C. Broeze, die zich dan ook met vrijwel algemeene stemmen tot voorzitter be noemd zag. De heer Heynekamp hoopte, dat de plaatselijke afdeeling onder leiding van den nieuwen voorzitter zou groeien en bloeien tot in lengte van dagen. De nieuwe voorzitter dankte de vergadering voor het in hem gestelde vertrouwen en verzocht den leden het bestuur zooveel mogelijk steun te verleenen. In de bestuursvacature, ontstaan door het benoemen van den heer C. Broeze, tot voorzitter werd de heer K. G. Steyn gekozen. De keuring van de inzendingen werd niet ge houden, omdat niets was ingezonden. De voorzitter weet dit aan de minder goede weersomstandig heden. In de kascommissie werden benoemd de heeren J. Steyn, B. Heynekamp en C. Dijkema. Vervolgens reikte de voorzitter met een toepas selijk woord de prijzen uit aan de winnaars van de speciale keuring. Den eersten prijs verwierf de heer N. Paschier met 34 pnt., den tweeden prijs de heer H. C. van der Colic met 24i/2 pnt. en den derden prijs de Gebr. Steyn met I6V2 punt. De secretaris, de heer H. C. van der Colk, heeft zich hierna met een korte toespraak tot den schei denden voorzitter gericht. Spr. releveerde, dat de heer Heynekamp 13 jaar achtereen den voorzit tershamer heeft gehanteerd en steeds op de meest, aangename wijze de vergaderingen heeft geleid. De voorzitter heeft altijd op waardige wijze de afdeeling vertegenwoordigd en heel wat gedaan voor de Maatschappij. Namens bestuur en leden bracht de secretaris den voorzitter hiervoor harte lijk dank. Verder memoreerde spr. de prettige samenwerking van de bestuursleden met den voor- zitter. De heer Heynekamp heeft den heer Van der Colk dank gebracht voor deze vriendelijke en waardee- rende woorden. Na de rondvraag, waarvan geen gebruik werd ge maakt, heeft de heer C. Broeze nog een „vak praatje" gehou'den over het teeln van spruitkool- variëteiten op zandgrond. KERSTFEEST VAN DE HERVORMDE NAAISCHOOL De Hervormde Naaischool, die onder leiding van Mej. Blom staat, vierde gisteravond in het Neder- landsch Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat haar Kerstfeest. Na de opening met gebed door Dr. J. de Vries vertelde deze de aloude Kerstgeschiedenis waarna het meisjeskoor „Er ruischt langs de wolleen" en „Gij herders ontwaakt" zong. Het Kerstverhaal getiteld „Pietje en Greetje's Kerstfeest" werd door mej. Blom op boeiende wijze verteld. Vervolgens werd een tableau opgevoerd, dat de Engelenboodschap aan de her ders in beeld bracht. Dit tableau mag wel als zeer geslaagd worden beschouwd. Aan het slot van den avond bracht Ds. de Vries dank aan allen, in het bijzonder aan de regenten van het weezenfonds, die hadden medegewerkt aan het welslagen van dezen avond. Na het zingen van „Geeft eer den Heer" sloot Ds. de Vries dit Kerstfeest met dankgebed. JONG HERVORMDEN HERDACHTEN KERSTMIS Gisteravond vierde de vereeniging van Jong-Her- vormden, afdeeling Beverwijk in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat het Kerstfeest en tevens den Oudejaarsavond. Na het gemeenschappelijk zingen van Gezang 270 las de heer H. ter Hoeve Lucas 2 voor, waarna hij voor ging in gebed. Hierna volgde een Kerstherdenking, die een liturgisch karakter droeg. Vervolgens las de heer H. ter Hoeve een Kerstverhaal voor geti teld „Jan's Kerstfeest in het gesticht". De voorzitter deelde mede, dat de penningmees- teresse mej. M. Verbeek had bedankt als bestuurs lid. In de vacature werd mej. J. Katers gekozen. Na de pauze, waarin thee geserveerd werd, volgde een Oudejaarsavond liturgie. Het muzikale gedeelte van den avond werd door den heer C. Bakker ver zorgd. Nadat de heer ter Hoeve was voorgegaan in dankgebed werd deze zeer goed geslaagde wijdings avond besloten met het gemeenschappelijk zingen van het Jong-Hervormdenlied. GEDIPLOMEERDE SLAGERS Voor het diploma vakbekwaamheid (slagers) slaagden onze plaatsgenooten A. P. van der Gea* en M. Taverne. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Blommersdijk 27 v. Rotterdam te New York. JAVA—NEW YORK LIJN Weltevreden New York n. Java 27 van Kaap stad. 1 Kota Radja 28 van Batavia n. New York. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kedoe (thuisreis) 28 te Suez. SILVERJAVAPACIFIC LIJN. Aagtekerk Seattle n. Java 27 v. Cebu Klipfontein 28 v. Portland (O.) te Manilla voor Soerabaja. STOOMVAART MLJ. NEDERLAND. Chr. Huygens (uitreis) 28 te Batavia*

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2