Spad m Wcd HONKBAL. DAMMEN WANDELSPORT. ZEILEN De Nederlandsche kampioenschappen. VOETBAL NED. VOETBALBON! MAANDAG 12 'AUGUSTUS' 1940 .1 Haarlem—Ajax (20—6) HAARLEM ONGESLAGEN KAMPIOEN. Ajax verscheen geheel volledig evenals verleden week tegen E.D.O., maar aan het spel kon men niet zien, dat dit hetzelfde negental was. Er zijn in de eerste klasse nog geen wedstrijden gespeeld, waarin zooveel fouten gemaakt zijn, en bijna alle aan Ajax-zijde. Van dit negental was Haarlem in alle opzichten de meerdere. De Mon ook over Blom vliet. Wel wierp ook de Haarlem-werper vaak wijd acht maal kreeg een Ajaxied. een vrijen loop maar rekening dient gehouden met het feit dat de wer pers recht tegen den stormwind in wierpen. Ver der wierp De Mon achttien keer drie slag tegen Blomvliet twaalf keer, en had hij acht honkslagen te noteeren tegen de Amsterdamsche werper veertien. Ajax, dat het eerst aan slag ging, zorgde voor een sensationeel begin. Eerst kreeg De Koning drie slag, maar Blomvliet en Beumer werden looper door vier wijd. De hieropvolgende tik van Wepp- ner joeg den bal zoover met den wind mee dat deze speler een homerun kon loopen en zoo drie punten binnen haalde. Wel gaven na hem ook Van Lobberegt en Hordijk nog honkslagen, maar De Mon en Langereis zorgden dat er spoedig twee nullen kwamen, waardoor de score lot drie beperkt bleef. Het begin van Haarlem overtrof dat van Ajax nog. Kloos, de eerste man aan slag, sloeg meteen maar een home run! En zonder dat er in die beurt ook nog maar één honkslag gegeven is, kwamen er toch elf man van Haarlem aan slag en zes over de fdaat. Tijdens de slagbeurt van Voetelink werd er n het Ajax-veld zoo geknoeid dat Voetelink zon der slag een rondje kon loopen en met hem nog drie anderen binnen kwamen. Na de eerste beurt was het met Ajax vrijwel gedaan. De Mon kwam beter op dreef en goed veld werk steunde hem. Met veel inspanning gelukte het Ajax nog drie runs bijeen te krijgen waardoor het totaal zes werd. Haarlem was echter nog niet aan het eind. Zes honkslagen in de tweede beurt bewijzen dat vol doende. Voetelink en Koning haalden met hun tik elk twee man binnen. Daarbij werd een door Ko ning geboden vangkans in het verre veld gemist, waardoor weer twee spelers konden thuis komen. In totaal leverde de beurt negen punten»op, waar mee de kans op een overwinning voor Ajax wel verdwenen was. Na in twee beurten den stand 153 bereikt te hebben nam Haarlem het een beetje kalmer op. Hel veldwerk van Ajax bleef echter gebrekkig. In de vijfde beurt liep De Mon nog een homerun maar een Ajaxied was er ook debet aan. In de zesde beurt werd De Mon wel uitgevangen, maar het terugspelen van den bal was zoo slecht dat er toch nog twee spelers over de plaat kwamen. Zoo werd het totaal in acht slagbeurten twintig waar door Haarlem met 205 won en daarmee den ti tel van ongeslagen kampioen der eerste klasse be haalde. De cijfers der innings zijn: Ajax: 3_o_0—2—0—0—0—1—0 6 Haarlem: 6—9—1—0—1—3—0—0—* 20 HAARLEM KAMPIOEN. Zooals bekend werd Haarlem in 1923 opgericht als eerste honkbalclub in Haarlem. In datzelfde jaar werd zij kampioen der tweede klasse. Zelfs de wedstrijd tegen den kampioen der eerste klasse, Blauw Wit werd door de Haarlemmers met 119 gewonnen. In de eerste klasse bleef het succes voorloopig maar matig. Zelfs was er sprake van om de club maar op te heffen wegens gebrek aan leden. Dat gevaar ging echter voorbij en zoowel in 1929 als in 1930 werd Haarlem kampioen der eerste klasse. Hoewel in de volgende jaren steeds één der hoogere plaatsen bezet werd, duurde het tot 1934 eer weer de hoogste plaats bereikt werd, welk feit thans in 1940 herhaald wordt. Na afloop van den wedstrijd, die voor dit sei zoen de beslissing bracht, overhandigde de Ajax- aanvoerder aan aanvoerder Hunik een tuil bloe men, waarna bestuursleden en spelers veel geluk- wenschen in ontvangst hadden te nemen. (Ook wij feliciteeren Haarlem met dit fraaie succes. Sportred.) H. H. C.—Blauw Wit (9-10) H.H.C. en Blauw Wit speelden Zondagmiddag een spannenden strijd. Als werper boekte Pijnakker maar weinig succes, maar toch kwamen in de eerste beurten de runs bij Blauw Wit maar schaars binnen. De derde beurt kwam H.C.C. echter duur te staan. Tweemaal vier wijd van Pijnakker, tweemaal een fout van Van Malsen als korte stop, plus een tweehonkslag van Al tink bezorgden Blauw Wit vier runs. De hoop was echter nog niet verloren want dank zij een paar fouten in het veldwerk van Blauw Wit was ook H.H.C. aan eenige runs gekomen, waardoor na vier innings de stand 55 was. In de achtste beurt voerde Blauw Wit den stand van 5 tot 8 op. Wilders opende met een driehonk- slag en Van Heeswijk volgde kort op hem met een tweehonkslag. Een onzuivere aangooi van Noord- hoff, die Van Malsen als korte stop had vervan gen, kostte H.H.C. twee punten. Na nog aan Ferwerda vier wijd te hebben gege ven, liet Pijnakker zich door Van Malsen vervan gen. Deze bezwoer verder gevaar met tweemaal drie slag. Eigenaardig genoeg, scoorde ook H.H.C. in deze beurt drie runs. Een tweehonkslag van Mulder, een honkslag van Hartog, benevens twee fouten in het veldwerk waren hiervan de oorzaak. Zoo was dus de stand na zes innings weer gelijk 88. Onder- tusschen had Wilders het werpen van Van Riet bergen overgenomen. Dank zij een fout in de zevende en een in de negende beurt kon Blauw Wit de score tot negen en daarna tot tien opvoeren. Bij het ingaan van de laatste slagbeurt van H.H.C. stonden de Haarlem mers dus met 108 achter. Nog was alles mogelijk Panman kwam op de honken door een honkslag, Pijnakker door vier wijd. Jammer voor de Haarlem mers sneuvelde eerstgenoemde echter op het der de honk. Noordhoff ging uit op drie slag, waarna Siepel als „pinch-hitter" aan gezet werd. Hij kwam echter niet verder dan het eerste honk, al kon Pijnakker"door hem het negende punt scoren. Door het uitgaan van Mulder op het eerste honk kwam Siepel niet meer over de plaat en bleef het gelijk makende punt dus achterwege. De cijfers der innings zijn: Blauw Wit: 1—0—4—0—0—3—1—0—1 10 H.H.C. 1—2—1—1—0—3—0—0—1 9 V. V. G. A.-E. D. O. (4-17) V. V. G. A. weer met de gebroeders Schaling in de gelederen, heeft het E. D. O. Zondagmiddag niet lastig kunnen maken. Wel haalden onmiddellijk bij het begin Kr. Zand- stra en Hofstra door te korte slagen het eerste honk niet, maar twee keer vier wijd en den honkslag van Vreenegoor bezorgden E. D. O. toch nog twee punten. In de tweede beurt wierp Meenhorst zelfs vier maal vier wijd achter elkaar. Met alleen een honk slag van Hofstra er tusschen door haalde E. D. O. in deze beurt vier runs. Daarmee was eigenlijk de strijd al beslecht. Met alleen een honkslag van Smorenburg was V. V. G. A. in twee beurten aan twee runs gekomen, zoo dat de stand al 62 was. Hierna moest E. D. O. het echter wel een beetje kalmer aan doen. Dank zij goed veldwerk wist V. V. G. A. het gevaar van eenige honkslagen en eenige keeren vier wijd te keeren en tot meer dan één run per inning kwam E. D. O. niet. In de vierde beurt was dat punt een homerun van Schijvenaar. Pas weer in de zesde beurt kreeg E. D. O. meer het oog op het werpen, maar toen kwamen dan 'ook heel wat honkslagen los. Daardoor steeg de score van E. D. O. met. vijf runs. Of het door dat succes kwam, is niet te zeggen, maar in de nog volgende beurten kwam er van slaan niet veel meer terecht. Alleen KI. Zandstra leverde in de zestde, zevende en achtste innings elk een honkslag, waaronder één van twee honken. Er was trouwens niet veel in spanning meer noodig. Het veldwerk van E. D. O. had de tegenpartij geheel in bedwang en er ein digde geen inning met meer dan één punt. In de laatste beurt nam de werper de drie nullen voor zijn rekening, zonder dat er een looper op de hon ken kwam. De cijfers der innings zijn: E. D. O.: 2—4—1—1—1—5—2—1—0 17 V. V. G. A.: o—2—O—l—l—O—O—O—O 4 De overige uitslagen. Blauw Wit: 0—0—0—1—0—0—0—1—* 2 A. F. C.: 0—0—0—0—0—0—0—0—1 1 1—0—2—6—0—3—1—1—* 14 1—0—1—0—4—3—0—0—0 0-2—2—0—2—1- 0-0—0—1—0—4- -0—6 13 -4—3 12 6—7—0—2—0—3—6 24 13—3—7—0—3—4—4 34 8—3—0—9—5—9—* 34 2—1—5—0—0—3—2 13 Haarlem II: E. H. S. Schoten: O. V. V. O.: H. C. K. II: Haarlem III: R. C. H. II: Schoten III: R. C. H. III: 10—0—0—3—1—4—* =18 E. H. S. II: 7—5—1—1—1—2—0 17 Verder won Ajax II met 127 van Watergraafs meer, E. D. O. V met 2311 van Spaarnevogels. H. C. K.T. H. B., HerculesSchoten II werden uitgesteld, terwijl E. D. O. IVSchoten III na drie innings werd gestaakt. Promotie-degradatie. Hoewel nog niet bekend is wie de onderste plaats in de eerste klasse zal bezetten heeft de competitie leider van den N. H. B., nu de drie kampioenen van de tweede klasse bekend zijn, reeds eenige wed strijden vastgesteld. De data zijn als volgt: 18 Aug.: SchotenQuick. 24 Aug.: QuickD. O. S. 1 Sept: D. O. S.Schoten. Kampioenschap van Nederland. In het Amsterdamsch Schaakhuis speelde Zon dagmiddag de Amsterdamsche vereeniging -Jozeph Blankenaar tegen „Constant" uit Rotterdam een wedstrijd voor de kampioenscompetitie van den Ned. Dambond. De Amsterdammers wonnen met 11—9. Deze week speelt „Jozeph Blankenaar" in Zwolle een wedstrijd tegen de vereeniging „Het Noorden". Een gelijk spel is voor „Jozeph Blankenaar" reeds voldoende voor het behalen van het kampioen schap. De honkbalclub „Haarlem" behaalde Zondag met een overwinning op Ajax het kampioenschap van de Eerste Klasse. De namen zijn v. 1. n. r. Eerste rij: R. de Mon, C. Kloos, W. Langereis, C. Koning, H. Vrugt. Tweede rij: L. Bloemink, J. Voetelink, C. Hunik, D. Beets, J. Ferment (reserve) en J. Veen- hof (reserve). Herdenkingstocht „Jan Passtoors". Zaterdagmiddag en Zondag is voor de negende maal de traditioneele Jan Passtoorstocht gehouden, georganiseerd door de bekende Haarlemsche wan- delsportvereeniging van dien naam. Circa zeshonderd wandelaars legden de met zorg gekozen routes door Bloemendaal, Zandveort, Spaarndam en Santpoort af over een afstand van veertig K.M. Een kleine groep wandelaars een ge deelte van deze parcoursen (20 K.M.). Hoe ver maard dit jaarlijks terugkeerend specifiek Haar lemsche wandelsportevenement in het geheele land is, bewijst het feit. dat de deelnemers uit de verste uithoeken van hei land naar Haarlem waren ge komen. Er waren deelnemers uit Groningen, Eind hoven en Maastricht. Velen van hen waren oude bakenden. Zes wandelaars wandelden voor de,ne gende maal mede; verscheiden anderen voor de vijfde maal. Dezen verwierven hiermede het zilveren Jan Passtoorskruis. In totaal ontvingen twaalf vereenigingen een groepsprijs. De individueele wandelaars, die den tocht volbrachten, ontvingen het bekende Jan Passtoorskruis aan een kleurig lint. Hoewel vooral Zondag het weer idealer had kun nen zijn, heeft deze Jan Passtoorstocht weer een be langrijke bijdrage geleverd voor de propaganda voor onze Hollandsche wandelsport en daarmede op passende wijze de nagedachtenis geëerd van den wandelsportpionier, naar wien dit wandelfestijn is genoemd. Het „Roode Kruis" heeft uitstekende hulp ver leend. De avond-vierdaagsche te Haarlem. Nog steeds komen aanvragen om programma boekjes binnen van de Haarlemsche avondvier- daagsche, welke de Noord-Hollandsche Wandel sport Bond a.s. Woensdag-, Donderdag- en Vrijdag avond en Zaterdagmiddag organiseert. Met de inschrijving gaat h'et zeer vlot. Het blijkt evenwel, dat velen de vrees koesteren des avonds niet voor donker thuis te kunnen zijn. De aandacht wordt er op gevestigd, dat deze vrees ongegrond is. De vertrektijden zijn zoo gekozen, dat elke deel nemer tijdig het eindpunt bereikt, mits op ijd, d.w.z. neit later dan zeven uur wordt verftrokken. Dit geldt voor de eerste 3 avonden, waarop de wandelaars vijftien K.M. per avond moeten afleg gen. Op Zaterdagmiddag is de vertrektijd op drie uur bepaald; de af te leggen afstand bedraagt dien mid. dag 25 K.M., zoodat dan zeker geen vrees behoeft te bestaan, door de duisternis overvallen te wor den. De routes zijn nu definitief bepaald; zij gaan in de richting van Heemstede, Bloemendaal en Zand- voort. Er zal ook over het fraaie Bolwerk te Haarlem worden gewandeld. Tijdens de inschrijving is gebleken, dat niet alle wandelaars vier dagen achter elkander kunnen meedoen. Men kan zich echetr ook opgeven voor een enkelen avond of voor Zaterdagmiddag alleen; men ontvangt dan een afzonderlijke herinnering. Zij, die de geheele avondvierdaagsche hebben ge wandeld, verwerven een blauw geëmailleerd vier- daagsche-kruis aan kleurig lint. Jeugdgroepen met leider kunnen ook deelnemen. De leden van een jeugdgroep, uitgezonderd de leider, moeten den leeftijd hebben tusschen veertien en zestien jaar. De inschri.ifplijs voor de jongeren is lager dan voor de ouderen. Voor groepen zijn speciale groepsprijzen uitge loofd. Hoewel er -Woensdag-, Donderdag-, en Vrijdag avond én Zaterdagmiddag een uur voor het vertrek nog gelegenheid is om in te schrijven wordt den wandelaars wegens de te verwachten drukte aan geraden, zich reeds nu aan te melden bij H. H. JVinters, Jan Haringstraat 101, Haarlem. De Hollandweek op de Loos- dreclitsche Plassen. Zaterdag is onder buitengewoon gunstige omstan digheden de Holland-week op de Loosdre.chtsche Plassen voortgezet. Er woei een nflike bries en er was een flinke deelneming. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende: Groepswedstrijden Sharpieklasse: Eerste wedstrijd: Watersportvereeniging Loos- drecht met J. H. Louwerse en A. E. Dudok van Heel 18.1 punt; 2. Watersportver. Amsterdam met Jac. F. Stap en J. H. G. Suttorp 11 punten; Haar lemsche Jachtclub met H. J. J. van Werkhoven en J. Bier eveneens 11 punten; 4. de Koenen met 8 punten; 5. Aegir 7 punten. Tweede wedstrijd: 1. Watersportver. Loosdrecht met 19.1 punt; 2. Haarlemsche Jachtclub 12 pun ten; 3. W. v. Amsterdam en Aegir ieder met 8 punten. Intern, startklasse: 1. Bellatrix, st. J. Bussemaker (Marine J.C.); 2. Bam 1, st. B. Maas (Loosdrecht) Valksjachten: 1. Pappie, st. A. E. Dudok van Heel (Ned. Z. en R. V.): 2. Valk 2, st. K. Bruynzeel (Zaanl. Zeilver.); 3. Zeevogel 2, st. A. M. J. van Huystee Jr. (Het Spaarne). Sharpie 12 vk. meter-klasse: 1. Wilgenhoek, st. J. H. Louwerse, (Loosdrecht); 2. All. Weather, st. Jac. F. Stap (Amsteram). Sharpie afd. b: 1. Kannibaaltje, st. S. Doyer, (Loosdrecht); 2. Piasjager, «st. J. H. G. Suttorp. (Amsterdam). 12 Voetsjollenklasse a: 1. Onyx, st. D. Verloop, (Loosdrecht); 2. Alsertje, st. D. Ie Comte, (Loos drecht). 12 Voetsjollen b: 1. Terpsichore, st. mej. A. G. Hacke van Mijnden, (Loosdrecht); 2. Popeij, st. D. M. Schoen, (Haarl. J. C.). Olympia-jollenklasse a: 1. Skim, st. C. P. Gulcher (Loosdrecht); 2. Beroeboe 2, st. J. Bier (Haarl. J. C.). Olympia-jollenklasse b: 1. Flip, st. R. Aten (Zaanl. Z. Ver.); 2. Kemphaan, st. L. J. Quarles van Ufford (Loosdrecht). Pampus klasse (met bijzeilen): 1. Kamper Steur, st. P. H. Cramer (Loosdrecht); 2. Oppassertje, st. H. Stumpe (De Kaag). Pampusklasse (zonder bijzeilen): 1. Albatros, st. G. J. Lagendijk (Loosdrecht); 2. Swelleke, st. C. van Hinloopen Labbest (De Kaag). Noord Nederlandsche 16 kwadr. meterkl. a: 1. Nix, st. H. G. van Harten (Loosdrecht); 2. Roer- domp 2, st. J. Brunt (Het Witte Huis). Noord-Nederlandsche 16 kw. meter B: 1. Willy, st, H. A. Kuylman (Loosdrecht); 2. Drilt, st. K. R. Beks (Het Witte Huis). Bergumermeerklasse: 1. I. Come Well, st. J. W. Üylenbroek (Aegir); 2. W. 8, st. C. Scherpel Jr. (Het Nieuwe Diep). Vrijbuiterklasse: 1. Jean Bart, st. M. A. Raas- veldt (De Kaag); 2. Liluli, st. J. Smitshuizen (Loos drecht). ZONDAG. De derde en laatste dag van de Hollandweek 1940 te Loosdrecht, beteekende sportief gespro ken althans geen waardig slot van deze op de beide vorige dagen zoo uitstekend geslaagde zeil wedstrijden. Gedurende het grootste gedeelte van den dag was de wind te straf voor de kleine booten, bovendien kwam in de middaguren pluvius het sportieve genoegen bederven. In de sterklasse gingen alleen de Bern van Bob Maas en de Bellatrix van J. Bussemaker van start. Bij de eerste boei had Maas reeds een voorsprong veroverd, dien hij geleidelijk wist te vergrooten en dien hij op het kruisrak, Witte huisSchilderhuis, tenslotte in een gedecideerde overwinning wist om te zetten. De valkjaehtenrace gaf voor de derde maal de overwinning te zien van Dudok van Heel met de Pappie, bij de Sharpies boekjte. A. Hein Louwerse een duidelijke zege. De 12-voetsjollen boden elkander feilen strijd. Reitsma was met de „Springkikker", ondanks een slechten start, het eerste bij den driesprong, met mej. De Voogt op de tweede plaats. Op het laatste rak echter moest de Haarlemsche zeilster toezien, dat zij door de Pinquin van B. Markus, die niet gereefd had, voorbij werd gevaren. Niettemin een goede prestatie van mej. De Voogt, die op de beide vorige dagen heel bescheiden bij de B-jollen had meegevaren. Tenslotte de Olympiajollen, waarin Bollemeyer een fraaie en verdiende overwinning behaalde. Guelcher was me de "Skim" tweede, een uitstekend resultaat, als men bedenkt, dat de Loosdrech-tenaar bij den start teruggeroepen was. Jan Bier arriveerde als derde. Osendarp door Nota geklopt. Fanny Koen wint vijf titels. (Van onzen medewerker). Zaterdag en Zondag hebben de dames- en hee- ren-athleten te Amsterdam weer uitgemaakt, wie zich op een bepaald Summer Nederlandsch kam pioen mag noemen. De weersomstandigheden wa ren beide dagen niet erg bevorderlijk voor het le veren van goede prestaties, maar vooral op de loop nummers viel het toch wel mee. Wel was het op merkelijk, dat sommige nummers door zoo weinig deelnemers bezet waren. Bij de 400 M. kwamen slechts vier loopers aan den start, bij kogelstooten eveneens; het nummer 80 M. horden voor dames spande hier de kroon. Hier kwamen twee dames aan den start. Tijdens de race viel er nog één uit, zoodat de andere loopster geen tegenstand meer ondervond, al was dit dan ook Fanny Koen, die met haar groo- te capaciteiten, ook op dit, voor haar ongewone nummer, voor een goede prestatie zorg droeg. Be halve dit kampioenschap, behaalde zij ook de kam pioenstitels op de 100 en 200 M., het vèr- en hoog springen en bezorgde haar vereeniging ook de over winning op de 4 maal 100 M. Bovendien waren de door haar geleverde prestaties van hoog gehalte. Vooral de 25.2 sec. op de 200 M. en haar verte- sprong van 5.82 waren bewonderenswaardig. Zooals bekend was bij de heeren de sprint ge heel „open". Op de 100 M. was Nota favoriet, maar Osendarp liep met revanche-plannen rond; ook w?ren daar nog Osta, H. Baumgarteft en niet te vergeten de Haarlemmer A. Schaap, die de laatste weken zoo goed naar voren komt. Toen deze laat ste in zijn demi-finale 10.9 sec. liet noteeren, be stond er voor hem een behoorlijke kans, de derde plaats te bezetten. Zijn start was evenwel iets te laat hetgeen natuurlijk in een dergelijk zwaar be zette finale niet meer goed te maken was. Hij werd vijfde. Nota behaalde zijn eersten kampioenstitel, maar Osendarp liep eveneens uitstekend. Voor beiden werd dan ook 10.7 sec. opgenomen. Dat Osendarp dezen dag in goede conditie was, bewees hij op de 200 M., waar hij, op de buitenbaan loopend, zich zoowel Osta, als H. Baumgarten van het lijf wist te houden en met 21.9 sec. uitstekend voor den dag "kwam. Nota heeft op dit nummer niet mede gedaan. De 400 M. leverde geen verrassingen op. K. Baumgarten was dezen keer niet van de partij, maar zijn broer nam zijn taak over. Dat Bouman de 800 M. zou winnen stond bij voorbaat vast. Voor de tweede plaats kwamen De Roode (Haarlem), Dobbelaere (Vlissingen) en De Bruyn (Trekvogels) in aanmerking. Deze drie loo pers hadden Zaterdagavond reeds deelgenomen aan de 1500 M. De Roode was op dit laatste num mer na De Ruyter, die in 4 min. 10 sec. won, de beste man. Hij was het, die het tempo van De Ruy ter het best kon volden. Zijn eindspurt is echter niet los en soepel genoeg. In dit opzicht stond De Ruyter nog ver boven hem. Zondag bleek, dat Dobbelaere, die op de 1500 M. als vierde aankwam, deze race minder „in zijn bee- nen" had zitten, dan De Roode, die nu met de der de plaats genoegen moest nemen. De vorige week had de Volewijcker Walther ge toond, wat hij momenteel op den langen afstand vermag. Zijn loopen doet „Finsch" aan; alleen de wind was oorzaak, dat de Nederlandsche athle- tiek in hem, na vele jaren, den athleet mag be groeten, die de 5000 M. onder de 16 min. loopt. Er was voor deze twee dagen één behoorlijk kans. dat er een nieuw record gemaakt zou worden nl. op de 400 M. horderr en wel door Butselaar. Deze athleet is snel, sterk en bezit voldoende horden- tactiek. Ook hier was de wind echter oorzaak, dat Brasser, die dit jaar op medisch advies niet start, zijn record van 55.6 sec. behoudt. Butselaar maak te'55.9, hetgeen genoeg zegt Een verrassing deed zich voor bij de 4 maal 100 M. Hier werden de Trekvogels geslagen door A.V. '23. Dit mooie succes werd behaald door Hout man, Van Beveren. Martini en Peters. Vooral van Beveren, die niet meer aan persoonlijke nummers deelneemt, liet hier nog weer eens even zien, dat hij nog zeer snel is. Van invloed was natuurlijk, dat de Trekvogel-ploeg, bestaande uit Smit, Osta, Osendarp, H. Baumgarten reeds meer achter den rug had, dan die van de winnende ploeg. Ook de 4 maal 400 M. was buitengewoon span nend. Nu wist de Trekvogel-ploeg, Osta, De Bruyn, Van Rijn, Osendarp te winnen, maar lang niet ge makkelijk, daar V. en L. hier met, groot enthou siasme liep. Bij de veldnummers treffen we ook een Haar lem-succes aan. Lamore werd kampioen polsstok hoog springen met een goeden sprong van 3.80 M. Daarna werd de lat op 3.93 M. gelegd, maar we derom gelukte de recordpoging niet. Houtman verrichtte de keurige prestatie, door zoowel op hoog- als op vèrspringen het kampioen schap te behalen en wel met 1.80 M. hoog en 6.97 M. vèr. De Bruyn werd voor de zooveelste maal kam pioen op kogel en discus, terwijl Houtzager kans nu ook in een open wedstrijd in een voor hem vreemde ring bij het kogelslingeren de 50 M. grens te overschrijden. De uitslagen luiden* HEEREN. 100 M.: 1 Nota (Holland) 10.7, 2 Osendarp (Trek vogels) 10.7, 3 Osta (Trekvogels) 11. 200 M. 1 Osendarp (Trekvogels) 21.9; 2 H. Baumgarten (idem) 22.1, 3 Osta (idem) 22.2. 400 M.: 1 H. Baumgarten (Trekvogels) 50... Blok (Olympia) 51.1, 3 Peereboom (A.A.C.) jjj 800 M.: 1 Bouman (A.A.C. 1.56), 2 Dobbel:» (Marathon) 2.1.2, 3 De Roode 2.1.6. 1500 M.: 1 De Ruyter (Quick) 4.10; 2 De., (Haarlem) 4.13.8; 3 De Bruyn (Trekvogels)Tjj 5000 M.: 1 Walther (Volewijckers) 16.2.4; 2 E; ker (A.A.C.) 16.12.4 110 M. horden: 1 Nelissen (V. en L.) 16.1,21 gedoorn (Trekvogels) 16.2 400 M. horden: 1 Butselaar (Hellas) 55.9 Nelissen (V. en L.) 60. Kogelstooten: 1 De Bruyn (V. en L.) 13,9111, 2 Oreel (A.P.G.S.) 13.881/2 M. Discuswerpen: 1 De Bruyn (V. en L.) 42.60 V' De Graaf (Zaanland) 41.90 M., 3 Mulder (H» lem) 34.90 M. Speerwerpen: 1 Lutkeveld (A.P.G S.) 58.80 2 Pley (Holland) 56.06 M. Kogelslingeren: 1 Houtzager (V. en L.) 50.1] V 2 De Bruyn (V. en L.) 48.19 M. Hoogspringen: 1 Houtman (A.V. '23) 1.80 J] Carlier (A.V. '23) 1.80 M. Vèrspringen: 1 Houtman (A.V. '23) 6.97 M.,2 der Tooien (P.P.) 6.92 M. Hink-stap-sprong: 1 Peters (P.E.C.) 13.901! Oosterhof (A.V. '26) 13.50 M. Polsstok hoogspringen: 1 Lamoré (Haarfe 3.80 M., 2 Butselaar (Hellas) 3.70 M. 4 maal 100 M.: 1 A.V. 23 43.4; 2 Trekvogels 3 V. en L. 44.2. 4 maal 400 M.: 2 Trekvogels 3.31.8, 2 V. 3.33.3, 3 A.A.C. 3.35.1 DAMES. 100 M.: 1 F. Koen (Sagitta), 12.5, 2 De Vr- (A.D.A) 13. 200 M.: F. Koen (Sagitta) 25.3, 2 De Vries D.A.) 27.5 Vèrspringen: 1 Koen (Sagitta), 5.82 M., 2 Yi Balen Blanken (Sagitta) 5.05 M. Hoogspringen: 1 Koen (Sagitta) 1.60, 2 Van B; len Blanken (Sagitta) 1.55, 3 Burger (Sagitta) !.j Discuswerpen: 1 Niesink (Sagitta) 39.07 M, Van der Raadt (Volewijckers) 32.04 M., 3 All® (Sagitta) 30.24 M. Kogelstooten- 1 Niesink (Sagitta) 11.21 M.,2,( bers (idem 10.62 M. Speerwerpen: 1 Dammers (Zeeburg) 35.65 M. Dieben (Dieben) 32.50 M. 4 maal 100 M.: 1 Sagitta 51.8; 2 Zeeburg 511 3 A.D.A. 52.8. Kampioenschap van Nederland, .Zooals verwacht kon worden, moet de laati'r Zondag de beslissing brengen in het tournooi c het kampioenschap van Nederland. De mog# heid is zelfs heel groot, dat er nog een beslissi»?* ronde gespeeld moet worden, wat men uit ont staande cijfers kan zien. s Heracles won natuurlijk van G. V. A. V. en met 52. Eerstgenoemde heeft daarmede dooi:it beter doelgemiddelde de leiding genomen. De G» ningers hebben geen enkelen wedstrijd kunt winnen. De nederlaag van Feijenoord in den uitwediW tegen Juliana kwam eigenlijk niet eens onverw® lettende op de resultaten van den vorigen Zont; alleen is het frappant dat de Rotterdammers maal zelfs geen doelpunt hebben kunnen scoren. De stand is nu als volgt: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. ge» Heracles 7 4 1 2 9 18—13 Feijenoord 7 4 1 2 9 17—14 D Blauw Wit 7 3 2 2 8 18-13 u Juliana 7 3 2 2 8 15—17 IJ G. V. A. V. 8 0 2 6 2 13-24 W De laatste wedstrijden. Voor den laatsten Zondag resteeren de volgend wedstrijden: FeijenoordHeracles. Blauw WitJuliana. Seriewedstrijden „Droste". Uitslagen der gespeelde wedstrijden: J DrosteVI. Vogels JH D.O.A.Swastika 'r. Droste 2Spaarndam 2 Het programma voor deze week luidt: Dinsdagavond: HeemstedeVI. Vogels Woensdagavond: Droste 2Swastika 1.

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 6