IJmuider Courant Vele bommen vielen op ons land. Bonnen die thans geldig zijn.- )e Lange Avonden. De verduistering DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Viermaal luchtalarm te Amsterdam. Engelsche toestellen neergeschoten. 25e JAARGANG NO. 257 Lourens CwinMMaven |0UlS'f3flI Offuid«f (lefoon jpgegeven lenomen a groeit plotseling sterk het besef, dat wij Dsan ,aIlge avonden krijgen. Zij zijn al aardig aan 'oen maar dat woord September luidt de ge- aan herfst en winter in. En aan de verduis- kClhe die het uitgaan in ieder geval sterk beper- i?' Nog veel sterker dan in den laatsten tijd. Z3g de oorlog blijft voortduren zullen wij een K r beleven zooals wij nimmer gekend hebben. '3jaar ondervindingen die velen van ons al eens op ^^t^onkeren avond hebben opgedaan, als zij 6X hun eigen buurt moeite hadden den weg -s te vijlden hebben doen denken aan het nnze voorouders. Die wisten met de lange even van u ierfst- i winteravonden wel weg en beleefden er ^getwijfeld op hun wijze veel genoegen .aan. Na- uurlijk r Wt gevolg Coster, Maatschappij voor en Algem. Drukkerij N.V., Gr. Courant: Kennemerlaan 42, IJmuiden, II Postgiro 310791. Aile Advertenties, voor dit blad, worden kosteloos in de Kennemer Courant. September breekt aan en met de intrede van die kunnen wij dat ook. Meer huiselijkheid zal van zijn. En meer aandacht voor be en ook ontspanning in de intimiteit van huiselijk™ lering. Die zullen zich ontwikkelen lm Wow vormen en verscheidenheden en naar fcETÏÜd. Ik zal het niet wagen ze te gaan op- je lijst zou zeker nog altijd onvolledig 'ji3ar €en paar onderwerpen dringen zidh In die zijn allebei van waarde: lectuur en au- j geloof dat zij bij de lange avonden sterk in fcjscit zuilen winnen. Onlangs is hier ten aan- de muziek al geopperd dat men niet alleen jen van buurtconcerten' jniseeren bij iemand thuis zou kunnen or- maar dat ook de eigen muziekbeoefe- bij den toestand winnen zal. Daar schijnt geen uijjel aan te kunnen bestaan. Hoeveel menschen Klier wel, die vroeger piano of viool of een ander bespeeld hebben en dat op den duur, -r den invloed van allerlei tijdroovende bezig- eden. geheel of grootendeels hebben opgegeven? ballener heel wat zijn die er nu vanzelf toe te- ,£eeren. En onder de lesgevende musici moet B ook wel de hoop gaan groeien, na het verlies b vele leerlingen, dat er een herstel zal intreden pdat het gevolg van die hervatting van oude mu- scbeoefening wel moet zijn, dat een aantal weer ji les gaat nemen. Al is het alleen om de oude g!e van vaardigheid tenminste te heroveren. De aandacht voor het Boek zal eveneens stijgen, gezien men er veel meer tijd. voor krijgt zal ook aandachtiger gaan lezen. Daar was ize haastige eeuw steeds meer aan gaan ha- i, Een scherpzinnig beoordeelaar heeft eens ;d dat de menschen verticaal inplaats van ho- saitaal waren gaan lezen. Een ander heeft opge- tftt dat de meesten een boek in fragmenten la- a-hier en daar een hap er uit en dan liefst et eens bij het begin begonnen. Er was geen tijd r, Tenminste: men gunde er zich geen tijd voor, i meende dat ook dit met groote haast gebeuren noest. Het behoorde bij de vervlakking en bij de ppervlakkigheid van den tijd. En hierin vindt men evens een verklaring van de hoog-opgedreven roauctie van boeken en van het verschijnsel, zoo ask door uitgevers vastgesteld, dat heel weinig lieuwe romans langer dan een jaar in trek bleven. Want er moest telkens weer wat anders zijn en een wé van één jaar is in onzen tijd al oud. Zeker Tijgt men, als men iets van ouder datum leest, te i: „Lees jij dat nog? Dat ben ik al haast leer vergeten!" Misschien krijgt nu ook het werkelijk oude boek zijn kans. Ik bedoel de waardevolle jroducten der litteratuur uit vroegere perioden. En i denk aan de groote klassieken, die in zooveel oekenkasten staan zonder in jaren aangeroerd te ijn. Zouden ook zij weer eens te voorschijn ge worden? In vele gevallen, geloof ik, zal dat l&ureo. Men zal zich ook titels gaan herinneren i, die men zelf nooit gelezen heeft maar raarvoor de belangstelling toch wel eens gewekt fe door het lezen van citaten, door het zien van die er uit „getrokken" was, door de her- iesking van het leven en den arbeid van den be schrijver, die honderd of meer jaren ge- Eden geboren of gestorven was. Ik heb altijd be- pepen dat die herdenkingen, waarop men zoo makkelijk critiek kon uitoefenen, wel degelijk hun Wt hadden. Niet alleen den lesgevenden musicus maar ook ka boekhandelaar en den uitgever valle door dit betoog wat nieuwe moed ten deel. En allen die op- &n tegen die lange avonden, die bang zijn dat zij Kei uitgangetjes en in sommige gevallen veel Naderingen met een gevoel van leegheid zullen jj^en, zou ik willen aanraden: denk eens aan het en aan de Muziek. Of aan beide. Gij hebt de dat die avonden, als gij u op deze bronnen - schoonheid en kennis toelegt, u groote winst <D We' levensvreugde zullen brengen. R. P. Zon onder Zon op Tusschen deze beide tijdstippen moet verduisterd worden. 8.32 6.54 Grieksche lichting Verschijnt dagelijks, beiialve op Zon- en Feestdagen Directie: P W PEEREROOM EN ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM MAANDAG 2 SEPTEMBER 1940 Abonnementen per week /0.12J4, per maand 0.52^4, per 3 maanden ƒ1.55, franco per post 1.95 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels O.£0, elke regel meer ƒ0.12. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels ƒ0.25, elke regel meer ƒ0.10. en opgeroepen. ten'Augustus. Voor den duur van tan d. i,-LWOr(ien de Grieksche reserve-officieren (Boenen ®en *924 tot 1928 vor oefeningen op togen nu n1 Worden de reserve-officieren der lich- 0 ,11919 en 1934 ontslagen. (D.N.B.) CO-JARIGE BRUILOFT. lijn. dat'Uje September zal het 65 jaar geleden keuwarden en mevrouw Smid-Houkes te m "et huwelijk zijn getreden. NEDERLAND OP DE LEIPZIGER MESSE. Prachtige bloemenschatten en kostelijke fruitcolleccies verkondigen op de Najaarsmesse te Leipzig den roenj van den Hollandschen tuinbouw. (Foto Weltbild) AMSTERDAM 1 September: Het A. N. P. meldt Zaterdagavond en in den loop van den nacht van Zaterdag op Zondag is viermaal luchtalarm ge maakt. Omstreeks kwart over tien kwam plotseling het luchtafweergeschut in werking, dat met onge kende hevigheid het vuur op Engelsche toestellen opende. Het zware gedreun der kanonnen en het ontploffen der granaten van groot kaliber in de lucht deed den wandelaar ijlings schuilplaatsen tegen neerkomende scherven opzoeken. Even later klonk voor het eerst sedert 15 Mei het luchtalarm. Vele menschen, vooral in de buitenwijken, waren echter zoo onvoorzichtig buiten te gaan kijken en moesten door den luchtbeschermingsdienst worden bevolen in de huizen te gaan. Voor twaalf uur is er nog twee maal luchtalarm geweest. Het bleef dien nacht echter niet rustig, want tegen half een werden de slapende hoofd stedelingen opnieuw door het luchtalarm gewekt. De luchtdoelartillerie vuurde zeer hevig, rondom de stad zag men op vele plaatsen het lichten der kanonnen. Om kwart over vier probeerden Engelsche vlieg tuigen, die zeer hoog vlogen en die men nauwelijks kon hooren, voor het laatj?t de hoofdstad te naderen. Drie kwartier lang dreunde en knalde het bijna on afgebroken boven de huizen. De Engelsche vlieg tuigen slaagden er echter niet in boven de stad te komen. Het geschut dwong de toestellen op zeer groote hoogte te blijven en tenslotte om te keeren. Er zijn geen bommen op de stad uitgeworpen. Door granaatscherven liepen echter drie personen lichte verwondingen op. Zij werden door den G. G. en G. D. verbonden. De brandweer rukte eenmaal uit en wel naar de Jacob van Lennepkade 109, waar een vader en zijn zoon door granaatscherven waren getroffen. Beiden waren licht gewond en werden ter plaatse ver bonden. BOMMEN BIJ BERKEL EN RODENRIJS. BERKEL 1 September. Zondagmiddag zijn in den Boezempolde'r bij Berkel uit een Engelsch vliegtuig veertien bommen neergeworpen, welke in een weiland terecht kwamen, waarbij twee koeien werden gewond. Overigens werd geen schade aan gericht. De politie heeft de omgeving afgezet. In den omtrek zijn geen militaire doelen. ENGELSCHE BOMMEN OP HET PLATTELAND. Het A. N. P. meldt uit den Haag d.d. 31 Augustus verder: Gedurende de laatste nachten hebben Engelsche vliegtuigen boven verschillende plaatsen van ons land gevlogen. Dezen keer hebben zixnu eens geen groote steden voor het uitwerpen van bommen uitgekozen, maar het vredige platteland, tengevolge waarvan een aantal boerderijen is be schadigd en verscheidene koeien zijn gedood of ge wond. Zoo wei-den bij Broek in Waterland en het Bilt boerderijen beschadigd. Bij het Friesche dorpje vielen in totaal 13 bommen. Zij kwamen in het vrije veld terecht. Een koe werd gedood, een paar anderen gewond. Ook bij Hoofddorp werden enkele bommen geworpen. De schade was onbeteekenend. Een boerderij werd licht beschadigd. Bij Assendelft en Nieuwenhoorn viel een aantal bommen in weilan den, zonder schade aan te richten. Ernstiger waren de gevolgen in Scljipluiden, waar de uitgeworpen Engelsche bommen" 5 koeien doodden en 5 andere dieren verwondden. In den Helder kwamen eenige bommen op reeds ontruimde woningen terecht, Twee andere projectielen vielen in het water. In Julianadorp sneuvelde een groot aantal ruiten, toen eenige bommen in een weiland bij een huizencom plex explodeerden. Vrijdagochtend tenslotte hebben de Engelsche vliegers getracht boven den Haag bommen uit te werpen. Het is bij een poging gebleven. Drie brand bommen kwamen in een tuin in het noorden van de stad terecht zonder schade aan te richten. ENGELSCHE MACHINES NEERGESCHOTEN. Voorts meldt het A. N. P.: VELP (G.) 31 Augustus. In den afgeloopen nacht zijn bommen gevallen in Velp. Een seinhuis vlak bij het station werd getroffen. De arbeider telegrafist M. Meyer werd licht gewond. Het pen- BROOD Bons 3. Geldig van 26 Aug. tot en met 5 Sept. Bons 4. Geldig van 2 Sept. tot en met 12 Sept. Recht gevende op: Totaal 2000 gram brood of 2500 gram roggebrood. KOFFIE OF THEE Bon 73 uit het Algemeen Distributieboekje. Geldig: Van 31 Aug. tot en met 27 Sept. Recht gevend op: 1/2 pond koffie of 1/2 ons thee. SUIKER Bon 72 uit het Algemeen Distributieboekje. Geldig: Van 31 Aug. tot Vrijdag 27 Sept. Recht gevend op: 1 K.G. suiker. MEELWAREN Bon 40 uit het Algemeen Distributiepoékje. Geldig: Tot en met 6 September. Recht gevend op: 1/2 pond tarwebloem of tarwemeel of boekweitmeel of rogge bloem of roggemeel of zelfrijzend bak meel. BOTER EN VETTEN Bon 05 tot en met 12 van de Boterkaart. Geldig: Tot en met 18 October. Recht gevend op: 1/2 pond boter. Bon 05-06-07 van de Vetkaart. Geldig: Tot en met 18 October. Recht gevend op: 1/2 pond margarine of boter. Bon 08 van de Vetkaart. Geldig: Tot en met 18 October. Recht gevende op 1/2 pond boter of 1/2 pond gesmolten spijsvet. Bons 09-10-11-12 van de Vetkaart. Recht gevend op: 1/2 pond boter met een reductie van 10 cent per half pond. GRUTTERSWAREN Bon 14 uit het Algemeen Distributieboekje. Geldig: Tot en met 6 September. Recht gevend op: 250 gram rijst of rijste- meel. Bon 27 uit het Algemeen Distributieboekje. Geldig: Tot en met 6 September. Recht gevend op: 250 gram havermout of havervlokken, of gort, of grutten. Bon 105 uit het Algem. Distributieboekje. Geldig: Tot en met 11 September. Recht gevend op: 100 gram maizena of griesmeel of puddingpoeder. Bon 110 uit het Algem. Distributieboekje. Geldig: Tot en met 11 September. Recht gevend op: 100 gram macaroni of vermicelli of spaghetti. (alleen voor hen, die uitsluitend op petro leum kunnen koken). Zegel „Periode 5" Geldig: Tot en met 8 September. Recht gevend op: 2 Liter. Bon 115 (Geldig tot 25 Sept.) Recht gevend op: 150 gram toiletzeep of 120 gram huishoudzeep of 200 gr. zacht zeep of 250 gram zeeppoeder of 125 gr. zeepvlokken of 250 gram zelfwerkende waschmiddelen of 200 gr. vloeibare zeep. SCHEERZEEP Bon 116. (Geldig tot 31 December.) Recht gevend op: 50 gram scheerzeep of 1 tube scheercrême of 1 pot scheerzeep. sion „De Drie Eiken", dat ook in de nabijheid van het station staat, werd eveneens getroffen. Het huis werd door vier bommen ernstig beschadigd. Hier kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. Van vele huizen in den omtrek sprongen de ruiten en sloegen de pannen van de daken. Er zijn geen mili taire objecten in de buurt. Bij het overzetveer naar Giesbeek, achter het station van de Steeg, is een Engelsche machine neergehaald. De drie inzittenden werden gedood. Bij Lobïth is eveneens een Engelsche machine neer gehaald. DOETINCHEM 31 Augustus. Aan den weg tus- schen Zelhem en Halle is vannacht een Engelsch bombardementsvliegtuig neergehaald. Het aantal slachtoffers is nog niet bekend, doch men vermoedt dat vijf a zes personen om het leven zijn gekomen. ROZENBURG 1 September. In den afgeloopen nacht is een Engelsch verkenningsvliegtuig door het luchtafweergeschut op het eiland Rozenburg neer gehaald. Het toestel stortte brandend neer. Een dei- inzittenden wist zich met een parachute te redden en is gevangen genomen. De andere is in het toestel verbrand. Duitsche luchtmacht weer boven Engeland. Te Londen achtmaal luchtalarm binnen 24 uur. Te Londen is gedurende het afgeloopen weekeinde acht maal binnen, 24 uur lucht alarm gegeven. Het eerste luchtalarm van den Zondag klonk, zoo meldt Reuter uit Londen, om 3 uur Greenwich-tijd, het tweede om 10 uur en des middags heeft het luchtalarm van 12.58 tot 13.45 geduurd. Een sterke afdeeling Duitsche vliegers trachtte in den middag de verdediging in het district Londen te doorbreken. Britsche jagers stegen op om den vijand, die van de Zuid- Oostelijke kust naderde, tegemoet te vliegen. Eenige vijandelijke machines slaagden er in, tot in de omgeving van Londen door te dringen. Zaterdagmiddag zoo deelt Reuter verder mede hebben golven van Duitsche bommen werpers het kustgebied in het Noordwesten aan gevallen. De aanval duurde verscheidene uren. De schade is aanzienlijk en "verschillende perso nen zijn gewond, eenigen hunner doodelijk. De eerste aanval kwam verrassend, want deze streek is overdag nog niet aangevallen. Des avonds viel een zware bom op een gebouw. Er brak een brand uit, die zich snel uitbreidde, in weerwil van de blusschingspogingen der brand weer. Bij den eersten aanval is een openbare schuilplaats getroffen, waarbij eenige menschen om het leven kwamen. Een tweede golf bommen werpers wierp zware bommen, waarbij een fabriek en een tankstation werden getroffen. Een gas fabriek werd beschadigd. De bewoners der om liggende huizen wisten zich wonderlijk genoeg ongedeerd te redden. Bij een nachtelijken aan val op Londen vingen de zoeklichten een Duitsch vliegtuig in hun bundels. De granaten van het afweergeschut barstten rondom het toestel uit een. Er ontstond een gevecht tusschen het af weergeschut en de Duitsche machine. Verschil lende zoeklichten hielden het toestel gevangen en de vliegers trachtten steeds weer met hun ma chinegeweer de zoeklichten te treffen. Terwijl het geschut in actie bleef, steeg het toestel snel om daarna te verdwijnen. Een ooggetuige meent gezien te hebben, dat het vliegtuig in het district Londen zes bommen liet vallen. DE AARDAPPELVOORZIENING. Er komt geen distributie van aardappelen DOE IN AUGUSTUS EN SEPTEMBER NOG GEEN WINTERVOORRAAD OP. 's-GRAVENHAGE, 31 Augustus. (A.N.P.) Daar in sommige streken van ons land geruchten de ronde doen over een eventueele distributie van en een mogelijk tekort aan aardappelen, wordt het van de zijde van het Departement van Landbouw enVissOherjj op prijs gesteld ter geruststelling eeni ge mededeelingen te doen over de aardappelpositie en een overzicht te geven van de maatregelen, welke de overheid noodig acht om de aardappel voorziening veilig te stellen. De normale aardappelopbrengst in Nederland is veel grooter dan de consumptie. In normale jaren bedroeg de uitvoer eenige honderden-duizenden tonnen, terwijl voor veevoeder eveneens een niet minder groote hoeveelheid werd bestemd. Zeer zeker zal dit jaar met een toenemend ver bruik van aardappelen moeten worden rekening gehouden. Neemt men daarbij echter in acht, dat de export grootendeels of geheel wegvalt en dat door de overheid een veevoederverbod van alle aardappelen, welke voor menschelijke consumptie geschikt zijn, wordt uitgevaardigd, dus dat alle voor menschelijke oensumptie geschikte aardap pelen ook werkelijk hiervoor worden bestemd, dan is het duidelijk, dat een aardappeltekort niet te vreezen is. Het moet dan ook ten sterkste worden ontraden reeds in de maand September winter voorraad op te doen. Immers de aardappelen, wel ke dan aan de merkt komen, zijn in de eerste plaats de middelvroege aardappelen en de nog niet voldoende uitgerijpte late aardappelen. Beide groepen zijn niet geschikt voor opslag voor eenigs- zins langen duur en nu reeds opslaan zou tot ge volg hebben: verloren gaan van waardevol voed sel. wat thans zeer zeker vermeden moet worden. In de maanden October en November, wanneer de houidbare aardappelsoorten beschikbaar zijn, zal (het publiek, dat zulks gewoon was, in de gelegen heid worden gesteld de normale winterprovisie op te doen. Hierbij moet echter een ernstige waarschuwing gericht woiiden tot het publiek in de groote ste den, waar geen of onvoldoende bergruimte aan wezig is. Het moet ten sterkste ontraden worden, aardappelen op te slaan in daarvoor geïmprovi- seerder voor dit doel absoluut ongeschikte plaatsen. Het opslaan van winterprovisie is trouwens voor de groote steden niet noodig, daar behalve dat alle aardappelen, welke voor consumptie gesdhikt zijn, door de overheid worden vastgelegd er voor gezorgd wordt, dat in de groote steden steeds voldoende aardappelen aanwezig zijn. Er is een re geling getroffen, dat voor het geval van optreden van vorst, de steden voor dien tijd beschikken over een aardappelenvoorraad ter plaatse, toerei kend voor minstens twee maanden, terwijl deze voorraad steeds wordt aangevuld. Verder wordt door de overheid voor deze groote steden een voorraad gereseveerd voor de voor jaarsmaanden. Tenslotte wordt er met den meesten nadruk op gewezen, dat het geenszins in de bedoeling ligt nooh nodoig is tot aardappeldistributie over te gaan. Door een volledig organiseeren van den aard- appelhandel van groot tot klein kan de overheid bovendien er voor zorgen, dat de prijs voor den consument tot het redelijke beperkt blijft, zoodat ook in dit opzicht geen reden voor ongerustheid aanwezig is. (Wij teekenen hierbij aan, dat deze officieele mededeelingen geheel kloppen met wat wij on langs, op gezag van een deskundige, vermeldlien inzake het opdoen van aardappelen en zuurkool). VELSEN ARBEID SJUBILEUM AAN DE PAPIERFABRIEK. De heer J. J. Jabroer was Zaterdag 35 jaar in dienst bij de N.V. Ver. Papierfabrieken der firma Van Gelder Zonen. De jubilaris, die werkzaam is aan papiermachine 18 werd des morgens op het bedrijfskantoor van de papierfabriek ontvangen, waar hij namens de di rectie door den heer ir. W. A. Staring, procuratie houder, werd gelukgewenscht, waarbij hem de ge bruikelijke enveloppe werd overhandigd. Ook de heer ir. T. F. Hubrecht, bedrijfs- ingenieur, richtte zich met hartelijke woorden tot den jubilaris. Deze mocht van het ploegpersoneel tevens een bescheiden huldeblijk in ontvangst nemen. De heer Jabroer, die den dag in huiselijken kring doorbracht, werden door vele collega's en kennissen persoonlijke gelukwenschen overgebracht. DE HULDIGING VAN MEJ. A. S. v. d. MEER. Hedenmorgen om tien uur had de huldiging plaats van mej. A. S. van der Meer, hoofd van de Cornelia Maria Fröbelschool aan de Eendracht- straat, die gisteren vijf en twintig jaar geleden door mevrouw C. M. Smidt van GelderKaars Sijpe- steyn als zoodanig werd benoemd. Deze onderwijsinrichtng, die aan het perseoneel der Papierfabrieken door mevrouw Smidt van Gelder werd geschonken heeft zich niet alleen bij de ouders maar ook bij de kinderen steeds in groote belangstelling mogen verheugen, temeer daar het personeel met aan het hoofd de jubilaresse zich op loffelijke wijze van zijn taak kweet. Na de huldiging door het Schoolbestuur waarop wij morgen terugkomen, werd mej. Van der Meer door het pei'soneel, leerlingen en oüd-leerlingen ge huldigd. Uiteraard bestond voor dit heugelijke jubileum groote belangstelling bij allen, die op eenigerlei wijze met de school of de jubilaresse in verbinding staan. OVERTREDING MOTORBRANDSTOF- BESCHIKKING. De gemeentepolitie heeft Zondag proces-verbaal opgemaakt tegen den chauffeur van een auto we gens het overtreden van de motorbrandstofbesdhik- ktog. De auto werd in beslag genomen. EIERENHANDELAAR AANGEREDEN. Zaterdagmiddag is de 16-jarige eierenhandelaar H. te Beverwijk op den Wijkerstraatweg aangere den door den 13-jarigen R. te IJmuiiden. Vermoe delijk is de oorzaak van de aanrijding, dat H. stop te zonder vooraf een duidelijk teelcen te geven. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor maar een mand met eieren viel waardoor de eieren ver loren gingen. IJMUIDEN Marktberichten en besommingen. IJmuiden, 2 September. Deensche consignatievisch: Groote sdhelvisch f 39f 31 Middel schelvisch f 37f 36 Kleinmiddel schelvisch f 37f f 33 Kleine schelvisch f 35 Makreel f 18—f 15 Haring f 22—f 20 Kabeljauw f 47 Kleine schol f 37.50f 23 Schar f 20—f 19 Bot f 40—f 27. Alles per 50 K.G. Zalm f 1.80 per K.G. Spiering f 29f 26 per K.G. Zoetwatervisch Baars 2118 ct., blei 1614 ct., snoekbaars 57— 53 ct., voorn 1713 ct. Alles per K.G. SANTPOORT SPORTVEREENIGING „TERRASVOGELS". Zondag nam de nieuwe sportcombinatie, de S. V. „Terrasvogels" het gerestaureerde terrein- en ge bouwencomplex aan den Terrasweg in gebruik Onder de talrijke bezoekers waren de heeren Van der Aart, Vrugt, Boeree en Van Gemerden, be stuursleden van den Haarl. Voetbalbond. Lettende op de resultaten, is deze openingsdag geen succes geworden voor de combinatie, daar alle drie elftallen, welke dezen dag in 't veld kwa men op gedecideerde wijze werden geklopt. Het tweede elftal speelde in de ochtenduren tegen Bloemendaal 2 een bekerwedstrijd. Met niet minder dan 101 moest het de meerderheid van de Bloemendalers erkennen, die dus op een ge makkelijke wijze in het bezit van den beker kwamen. Daarna kwamen de junioren in het veld. Ook zij boekten geen succes: Met een 83-overwinning trokken de Kinheimers huiswaarts. Hierna volgde Terrasvogels IR.C.H.-combinatie Alvorens scheidsrechter Boeree het beginsignaal gaf, werd eerst „terrein-chef" Duyn door voor zitter Wolf gehuldigd voor het vele werk door hem aan en op het terrein verricht. Als bewijs van erkentelijkheid speldde hij hem een medaille met inscriptie op de borst, waarvoor de heer Duyn hartelijk dank zei. Hierna heette de heer Wolf den heer A. van der Aart welkom; hij noodigde hem uit, de vlag op de nieuwe kleedgelegenheden te willen hijschen, waaraan deze voided, echter niet, nadat hij vooraf aan de nieuwe combinatie veel goeds voor de toe komst had toegewenscht. Tenslotte overhandigde de aanvoerder van de R.C.H.-combinatie zijn collega van „Terrasvogels" als aandenken aan dezen dag een vaantje in de R.C.H.-kleuren. De wedstrijd, waarvoor de heer Van der Aart den aftrap deed, is voor de Terrasvogels min of meer een teleurstelling geworden. Hoewel nu niet direct van een sterk R.C.H.-overwicht gesproken kon worden, is het buiten kijf, dat de Haarlemmers die o.m. Van der Horst en Prèvost in de gelederen hadden, veel beter speelden en den wedstrijd ver diend wonnen. Alleen waren de cijfers waarmee dit geschiedde (50) wat geflatteerd,

IJmuider Courant | 1940 | | pagina 1