De Pont Iwee Thalia IJ Königswalzer Ihm Willi Sxvistr ik dik Kampioenen van nu en van vroeger Anni Kapell VERHOOGT BROODRANTSOEN LUIDSPREKER Luidsprekers Wegens vertrek Personeel gevraagd in de Zonneschijn THEO LINGEN TE KOOP GEVRAAGD Vijftien jaar bleef Haarlem en omgeving verstoken van den strijd om het Ned. kampioenschap V.S.V. zal in P.S.V. en Be Quick clubs ontmoeten, die reeds meermalen een poging hebben ondernomen om den hoogsten titel te veroveren; pogingen, waarin de Gro ningers in 1019 en de Eindhovenaren in 1929 en 1935 slaag- dan. Het succes van Be Quick was destijds voor de eeniging van de Bulders en de Tetzners een ware triomf tocht, want in de Noordelijke eerste klasse vermocht geen enkele tegenpartij haar te kloppen, terwijl in de kam- pioenscompetitie slechts één nederlaag werd geleden. Dat was dan echter ook een zeer zware, want V.O.C. bleef te Rotterdam met niet minder dan 7-1 in de meerderheid. Hoewel het afdeelingskampioenschap P.S.V., en Be Quick practisch gesproken niet meer kan ontgaan en men der halve geneigd zou zijn in deze beide clubs sterke ïivalen van de Velseroorders te zien, wil het mij toch voorko men, dat V.S.V. den ernstigsten tegenstand van andere zijde zal moeten verwachten, derhalve uit het Westen en het Oosten. Ik heb zoowel A.D.O. als D.H.C. in actie gezien en of schoon men geen zuiveren maatstaf kan aanleggen naar den vorm ln één wedstrijd-(tegen Stormvogels), was er tusschen het teamwerk en de speluitvoering der Hage naars en Delftenaren een zoo groot verschil, dat ik niet aarzel om de eerstgenoemden als de aangewezen verte genwoordigers van hun afdeeling te beschouwen. Hun ploeg vormt eèn sluitend geheel zonder zwakke plakken D.H.C. daarentegen drijft op enkele spelers, waardoor de balans en de rust in het elftal ontbreken. Men kan er dan ook zeker van zijn. dat V.S.V. aan A.D.O. de handen meer dan vol zal hebben, te meer, omdat de roodgroenen er prijs op zullen stellen, de prestatie van H.B.S. in 1925 te evenaren. De „Kraaien" veroverden toen den lands titel met liefst vier punten voorsprong op N.A.C.,_ maar ....sindsdien is geen Haagsche club er meer in geslaagd om voor de wedstrijden om het Nederlandsch kampioen schap in aanmerking te komen. Evenals V.S.V. is dus ook A.D.O. een nieuweling in het „hooge gezelschap" en belde clubs zullen derhalve het „noblesse oblige" op zichzelf van toepassing achten. De vijfde gegadigde zal zeker niet de minste blijken te zijn, want het is door de feiten bewezen, dat de Ooste lijke vertegenwoordiger in deze competitie vrijwel altijd een rol van groote beteékenis speelt. Ditmaal gaat het tusschen het Almelosche Heracles en het jonge N.E.C. uit Nijmegen, die elkaar geen duimbreed toegeven. N.È.C. heeft de plaats ingenomen, die vroeger zoo dikwijls door haar stadgenoote Quick werd bezet en het is wel toe vallig, dat juist laatstgenoemde in Almelo een gelijk spel wist te behalen, waardoor Heracles een punt achterstand op N.E.C. kreeg te boeken. De strijd is echter nog geens zins beslist, want de twee titelcandidaten moeten elkaar nog in Twente ontmoeten en het zou den Heracliden tot eer strekken, wanneer zij zich, ondanks het verlies van vele prominente spelers, de. sterksten zouden toonen. Zonder op het resultaat van deze nek aan nek-ract te willen vooruitloopen, dient nochtans te worden gecon stateerd, dat het spel van N.E.C. veelzijdiger is en meer beloften inhoudt. Vooral de voorhoede met Ten Velde en Lodensteyn is zeer schotvaardig en de middenlinié vormt een hechte schakel tusschen aanval en verdediging. De tocht naar het Oosten, hetzij naar Nijmegen of Almelo, is dus zoowel voor V.S.V. als A.D.O. vol gevaren en het zou mij niet verwonderen, als de club, die daar de beide punten weet weg te halen tevens den begeerden titel zou veroveren. Het is. zooals boven opgemerkt, alweer vijftien jaar geleden, sedert ons rayon bij den strijd om het Neder landsch kampioenschap was betrokken. Dat verbaast mij eigenlijk niet zoozeer als wel het feit, dat het noch Haar lem, noch H.F.C. ooit gelukt is, om in de tijden van vvel- eer, toen het Westen nog volkomen den toon aangaf, aan het hoofd van de ranglijst te eindigen. De Roodbroeken hadden de gewoonte de kampioenscandidaten te. verslaan om daarna van de zwakste tegenpartijen te verliezen: H.F.C. bracht het ik schreef er nog vorige week over in 1915 tot de tweede plaats. Maar het warén H.V.V. en Sparta, die in die periode den toon aangaven en men zou, wat deze clubs betreft, welhaast van de firmanten van een kampioenschapsbedrijf kunnen spreken, zooals dat later op Ajax en Feyenoord van toepassing werd. Het duurde tot 1923, alvorens onze stad op een afdee- lin'gs- en tegelijkertijd een nationaal kampioen kon bo gen en het was toen R.C.H., dat deze prachtige prestatie volbracht. Haar tegenstanders waren Be Quick, Go Ahead en Willem II en het merkwaardige geval deed zich voor, dat de Tilburgenaren twee winstpunten In mindering kregen wegens staken van dén wedstrijd tegen Go Ahead. Het Racing-elftal, dat den titel veroverde, mag hier nog wel eens aan de vergetelheid worden ontrukt; het be stond uit de volgende spelers: Radsma; Kuyt en Haze- v,oet; Geutskens, Nieuwenhuis en Krom; De Koning, Van Dam, Roelfsema, Nachtegelier en Boekelaar. En de eind stand luidde: R.C.H. 6 4 0 2 16—11 Be Quick 6 2 1 3 8—8 Go Ahead 6 2 1 3 4—8 Willem n 6 3 0. 3 12—14 Goed voorbeeld doet goed volgen en in het Volgende seizoen slaagde zoowaar Stormvogels er in om zich even eens de sterkste van haaf afdeeling te toonen. Dat was het begin van den'glorietijd der IJmuidensche club, eenige jaren achtereen een zeer sterk team in het veld kon brengen. Blinkhof, beter bekend als „Witte Jan" Visser waren voorwaartsen, die menigen doelverdediger tot wanhoop brachten en het geheelé elftal speelde trou wens zoo goed, dat de prestatie van R.C.H. bijna ge ëvenaard werd. Slechts met één punt voorsprong kon Feyenoord den landstitel In de wacht sleepen, maar de Stormvogels toonden zich veel sterker dan de drie overige candidaten. De cijfers spreken daaromtrent een duidelijke - taal: Feyenoord Stormvogels N.A.C. ~Ensehedé Be Quick 23—11 14— 9 11—15 11—17 10—17 13 Twee jaar later waren dezelfde clubs van de partij, met uitzondering van N.A.C., dat haar plaats'aan M.V.V. had moeten afstaan. Ditmaal eindigde Enschedé op de éere- plaats, gevolgd door M.V.V., Feyenoord, Stormvogels en Be Quick. Beide laatste clubs hadden tien punten minder dan. de Twentenaren, die ongeslagen bleven en slechts twee keer gelijk speelden. Dat was het slot van de dappere pogingen der Stormr vogels en het leek wel, of ons rayon daarna in het ver geetboek raaakte. Inderdaad ging het spel van onze clubs er niet bepaald op vooruit en men hoopte tevergeefs op een „wunderteam", dat weer 'eens de aandacht op zich zou vestigen. Bijna bereikte Haarlem in 1935 den top; de laatste thuiswedstrijd tegen H.D.V.S. moest de beslissing brengen, maar ondanks stormachtige aanmoedigingen ver mocht de club van Jan van den Berg niet te scoren. De Schiedammers slaagden daarin evenmin en door dit punt- looze gelijke spel wérden beide clubs uitgeschakeld, want O.W.S. zegevierde terzelfder tijd over H.B.S. in Den Haag en waar twee hopden vochten om een been, daar liep de derde er mee heen. CRITICUS Handbal DISTRICTSTOURNOOI TE AMSTERDAM. Op de béide Paaschdagen organiseert de ihand- balvereeniging Zeeburg te Amsterdam ter gelegen heid van het 20-jarig bestaan een distriotstou-rnooi. De wedstrijden worden op het terrein van de voet_ balvereenigïng Zeeburgia te Amsterdam gespeeld. De deelnemende elftallen zijn: district West a (Rotterdam, Den Haag en Utrecht), district West b (Amsterdam, Haarlem en Zaandam) en de distric ten Noord en Zuid. Boksen Boksdeinonstratie op Kareol. Luc. van Dam en Jo de Groot zullen er aan deelnemen. Daartoe uitgenoodigd door ritmeester Pahud de Mortaniges zullen leden van den N.B.B. o-p Woens dag 2 April a.s. een boksdemonstratie geven voor de gewonde Nederlandsche militairen op „Kareol" 4e Aerdenhout. Theo Huizenaar zal, geheel belangeloos» mot zijn beide leerlingen, de Nederlandsche kampioenen, Luc van Dam en Jo de Groot, een boksles demon- streeren, waarbij het beste zal zijn te zien, dat op dit gebied in Nederland bestaat. Het programma zal verder omvatten vijf partijen van elk drie maal drie minuten, samengesteld uit Amsterdamsche en Haarlemsche boksers. Zwemmen vestigt nieuw wereldrecord op de 200 M. schoolslag. Fraaie overwinning van Alie Stijl op Ragnhild Hveger. DUSSELDORF 19 Maart. (Van een specialen verslag gever). Het tweede internationale treffen van onze Iand- genooten in West-Duitschland, dat Woensdagavond plaats vond in het Ketwigerbad te Dusseldorf, heeft meer succes opgeleverd dan de eerste internationale ontmoeting op Zondag j.l. te Krefeld. Deze wedstrijd is er een geworden van groote prestaties, want niet alleen slaagde onze landgenoote Alie Stijl er in haar beroemde tegenstandster, de Deensche Ragnhild Hveger, in het nummer 100 meter -vrije slag met hand slaglengte te slaan, doch de jeugdige Duitsche zwem ster Anni Kapell vestigde op de 200 meter schoolslag een nieuw wereldrecord met den tijd van 2 min. 55.5 sec. Jopie Waalberg was in dezen wedstrijd de groote rivale van de Duitsche zwemster en hoewel de Hollandsch'e niet haar besten vorm kon bereiken en een tijd maakte van 3min. 0.1 sec., was' het toch duidelijk dat Anni Kapell in deze race tot de uiterste krachtsinspanning werd aan gespoord, zoodat zij- haar prachtige wereldrecord kon vestigen. Zij verbeterde hiermee het oude record van de Braziliaansche zwemster Maria Lenk met 0.5 sec. Cor Kint was wederom ongenaakbaar op het nummer 100 meter rugslag "en voorts slaagde de Nederlandsche estafetteploeg er thans in het zware nummer tegen de Duitsche dames, die het thans zonder medewerking van Ragnhild Hveger moesten stellen, te winnen. In het nummer 100 meter rugslag was de start van Cor Kint riiej bijster gunstig. Zij liep daarbij een kleinen achterstand op, welke zij evenwel spoedig wist in te loo- pen. Bij het eerste keerpunt lag de kleine Duitsche Lisl Weber nog slechts een ffactie van een séconde voor. Op de helft lagen de beide zwemsters gelijk, zoodat onze landgenoote verder geen moeite had om een kleine doeli overtuigende overwinning te behalen. Op de 200 meter schoolslag leverde Jopie Waalberg eenzelfde prestatie als in Krefeld. Haar start was hier weliswaar iets beter, zoodat zij' de eerste 50 meter een kleinen voorsprong wist te verkrijgen. Daarna verhoogde de Duitsche Anni Kapell, luid aangemoedigd door haar landgenooten haar tempo, zoodat zij langzaam maar zeker haar voorsprong vergrootte. Beide zwemsters spanden zich tot het uiterste in, hetgeen tot resultaat had, dat de Duit sche zwemster haar voorsprong tot het einde behield. Be grijpelijk was deze felletweekamp van groöten invloed op den gemaakten tijd. De oude wereldrecordtijd van Maria Lenk bedroeg 2 min. 56 sec. de nieuwe wereld recordtijd van Anni Kapell bedraagt 2 min. 55.5 sec., dus 0.5 sec. snéller dan de tijd, welken de Braziliaansche zwem ster noteerde te Rio de Janeiro. Onze landgenoote Jopie Waalberg noteerde denzelfden tijd als in Krefeld n.l. 'min. 0.1 sec. Niet minder fraai was de strijd tusschen Ragnhild Hveger en onzelandgenoote Alie Stijl op de 100 meter vrijen slag. Onze landgenoote had deze fraaie overwinning uitslui tend te danken aan haar zeer snellen en fraaien start. Zij verkreeg hierdoor een kleinen voorsprong op haar tegen standster, die er tenslotte ondanks haar energieke pogin gen niet in slaagde den bij den start opgeloopen achter stand te niet te doen. Onze landgenoote zvyom een prach- tigen soepelen slag, welke de algemeene bewondering wekte. Ook haar viel van de zijde van het sportieve publiek een hartelijk applaus ten deel. Tenslotte sloegen onze landgenooten in de estafette de overigens tóch zeer sterke Duitsche estafetteploeg, waar in o.a. de nieuwe wereldrecordhoudster Anni Kapell stond opgesteld. Het eerst startte Cor Kint, die een geduchte tegen standster had in de nog jeugdige doch vechtlustige Lisl Weber. Onze landgenoote slaagde er toch vrij gemakkelijk in, hoewel een minder goede* start haar een kleinen achterstand had bezorgd, den 100 meter fugslag te winnen met een zoodanigen voorsprong, dat Jopie Waalberg hier door wat meer speling kreeg. Dat bleek ook wel noodig, want ook nu weer moest onze landgenoote haar meerdere erkennen in de Duitsche wereldrecordhoudster Anni Kapell. Alie Stijl zag zich tenslotte voor de moeilijke opgave gesteld de overwinning van onze nationale ploeg veilig te stellen. Zij deed dit op schitterende wijze Deze tweede internationale ontmoeting van onze land genooten heeft tenslotte volkomen bevredigende resul taten opgeleverd, hetgeen in ieder geval veel vergoedt voor de teleurstelling in Krefeld eenige dagen geleden opgeloopen. Onze zwemsters - onder leiding van mevr. De Dood- Koenen deelden ons mede, dat zij reeds eenige prachtige dagen achter den rug hebben en met genoegen de komen de dagen tegemoet zien. De resultaten van de belangrijkste nummers welke he denavond werden vepwommen luiden: 100 meter rugslag, dames: 1. Cor Kint (N.) 1 min. 15.2 sec.; 2. Liesl Weber (D.) 1 min. 17.1 sec.; 3. Hilde Froelich (D.) 1 min. 21.8 sec. 200 meter schoolslag, dames: 1. Anni Kapell (D.) 2 min. 55.5 sec. (nieuw wereldrecord); 2. Jopie Waalberg (N.) min. 0.1 sec. 100 meter vrije/ slag, dames: 1 Alie Stijl (N.) 1 min. 6.5 sec.; 2. Ragnhild Hveger (Denem.) 1 min. 6.6 sec.; 3. Ruth Karnatz 1 min. 11.5 sec. Estafette 400 meter wisselslag Duitschland—Nederland Nederland 5 min. 25 sec.; 2. Duitschland 5 min. 27.6 sec. JAARVERGADERING VAN H. V- G. B. Onder voorzitterschap van den heer L. Brunt heeft de Haarlemsche zwem- en poloclub H. V. G. B. gisteravond in hótel „De Leeuwerik" haar jaarvergadering, gehouden. De voorzitter legde in zijn openingswoord den nadruk op de prettige samenwerking, die er tusschen de bestuurs leden, commissieleden en leden onderling, zoowel als in groot verband bestaat en wekte de leden en vooral de polospelers op om veel en goed te trainen. Het jaarverslag van den secretaris, waarin opgenomen waren de verslagen van de zwem- én polocommissie, had de bijzondere aandacht van de aanwezigen, evenals het financieel overzicht van den penningmeester, die kon aan- toonen, dat -de financieele positie van Haarlem's oudste zwemvereeniging gunstig is te noemen. De bestuursverkiezing had dit jaar al een zeer vlot ver loop: de thans zittende bestuursleden zoowel als de com missieleden werden allen herkozen in hun functie. In een bestaande bestuursvacature werd voorzien door de ver kiezing van mevr.- Vreeken—Glatz. Als secretaris van de zwemcommissie een functie, die geruimen tijd door den secretaris is waargenomen werd aangewezen de heer A. J. van Ommeren. Daarop volgde een geanimeerde bespreking van het j zomerseizoen. Besloten werd ook dezen zomer in Stoop's Openluchtbahd te oefenen, terwijl pogingen in het werk zullen worden gesteld om spelers van de verschillende polozeventaller) zooveel mogelijk te laten trainen ook onder leiding^ van niet-leden van de vereeniging. Natuurlijk bracht de voorzitter het waterpolofestijn van Juli a.s. ter sprake. Bij het feit, dat H. V. G. B. en Z. C. dien dag veertig jaar geleden den eersten compe titiewedstrijd speelden aan de Houtvaart te Haarlem, zal B. een belangrijke rol moeten spelen: H. V. G. B. zal namelijk als tweede klasser tot taak hebben haar uiterste best te doen om een zoo gunstig mogelijk resultaat tegen den hoofdklasser R. Z. C. te bereiken. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: L. Brunt (voorzitter); J. Bongertman (vice-voorzitter); P. Rol, Ged. Schalkburgergr. 83 (secretaris); J. Vermeer (pen ningmeester) en mevr. Vreeken—Glatz en de heeren E. Haversehmidt en J. Hogeland leden. De heer W. Schor nagel blijft belast met de functie van secretaris der polo commissie. De 'Heer en Mevrouw RETJNIERSE—MILATZ geven kennis van de geboorte van een doehler PAULA JOHANNA. Vlissingen, 19 Maart 1941 Niet in staat om alle per sonen te danken voor de zeer vele hartelijke geluk- wenschen, bij mijn W/2- jarig jubileum, betuig ik langs dezen weg mijn op rechten dank aan allen. Zuster A. ZANDSTRA, Kraamverzorgster Witte Kruis de voedingswaarde van- Uw BIJZONDER LECTORAAT IN DE GESCHIEDENIS DER COÖPERATIE. Voor liet bijzondere lectoraat in de geschie denis, de theorie en de practijk der coöperatie, dat eenigen tijd geléden vanwege den nationalen coöperatieven raad aan de universiteit van Am sterdam is ingesteld, is dezer dagen een curato rium gevormd. Tot bijzonder lector is benoemd dr. H. J. Friete- ma, directeur van den Nationalen Coöperatieven Raad. Vraagt het Uw bakker OFFICIEELE PUBLICATIE van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. Non ferro metalen voor Duitsche bestellingen. Naar aanleiding van de plaat sing van -Duitsche bestellingen hier te lande, heeft de Zentral- auftragstelle te 's Gravénhage on langs aan een aantal belangheb benden in een circulaire een uit eenzetting gegeven over de. pro cedure, welke ter zake dient te worden gevolgd. Ook in de pers zijn over deze aangelegenheid di verse publicaties verschenen, ter wijl daarenboven reeds enkele vergaderingen aan dit onderwerp zijn gewijd. Het rijksbureau voor non ferro metalen heeft thans in een uit voerige circulaire (no. 300 d.d. 1 Maart 1941) nog eens een samen vattend overzicht gegeven van alle voorschriften, welke bij de uitvoering van Duitsche bestel lingen, met betrekking tot non ferro metalen, in acht dienen te worden genomen. Deze circulaire is door genoemd rijksbureau aan een groot aantal belanghebben den toegezonden. Indien een be langhebbende onderneming geen circulaire mocht hebben ontvan gen, wordt déze alsnog op aan vrage door het rijksbureau voor non ferro metalen toegezonden. 2oekl U een Ideaal van een VERTEGENWOORDIGER? picials een UIT KENNEMERLAND 13 Regels 30 cent Elke regel meer 10 ct. (uitsluitend bij vooruitbetaling) Gevraagd een NET R.K. DAG MEISJE bij Hienkens, C. Maters- weg 1, Beverwijk. Wedn. m. dochter 15 jaar vraagt KOSTHUIS. Br. IJ 465 bur. van dit blad. Net pers. zoekt BURGERKOST HUIS, liefst bij wed. of kl. gezin. IJM. O. Br. IJ 464 bur. v. d. blad VERPLAATSBARE SCHUUR te koop, m. pannen ged. Afm. 3 x 2.40 x 2,40. Wijkerstraatw. 236, Velsen-N. Te koop in Beverwijk WERK MANSWONING. Prijs 1400. Br. onder no. B 177 bur. v. d. blad TE KOOP z. g. a. n. duplicator merle Geha en mah. buffet. Bri- niostr. 14, IJm. Oost. TE KOOP le'klas'zwarte kruïssn, piano. Van Praag','P. Hooftlaan 30, Driehuis. Gevr. FLINK MEISJE van 8-1 uur, 1 x p. w. tot 6 uur. Kenne- merlaan 71, IJm. Gevr. per 1 April fl. DAGMEIS JE. van 8.305 uur. Aanm. Jac. Catslaan 21, Driehuis. TE KOOP: 2 mahonie met glas, stof dichte étalage-kasten, siga- renstandaards, 2 markiezen, ci- garetten-au tomaat, vol-autom. gasgeyser met douche, vaste waschtafel enz. tezamen of apart. Wijkerstr.weg 29, Velsen-Noord. Voor Huishouding FLINK MEISJE v. cl. en n. zelfst. werken en koken in kl. gezin voor half April of later loon f 35. Alléén met pr. get. aanm. Merellaam 11, Bentvóid. Gevr. FLINK MEISJE v. g. g. v. Dagel. 8.30-12.30, behalve 2at. 1-5 Brieven G 554 burl van dit blad. TE KOOP GEVRAAGD: modern radiotoestel, drie golven en vis- scherijgolf. Boeken of jalouzie- kast en 1 p. opklapbed met omb. Br. IJ 466 bur. van dit blad TWEE MOOIE KAMERS te huur m. gebr. v. keuken. Ram- bonnetlaan 2, IJmuïden. DAGMEISJE yam l'o-16 jaar gevr. iin klein gezin (3 pers, van 9 tot 3 uur. Aanm. tusschen 6 en 7 uur Bosch en Vaartstr. 3. Wegens teleurst. m. 31 Maart net DAG 2de MEISJE v. g. g. v. Bioe- menclaalsoheweg '§4, Bloem'endaal (tel. 22185). NETTE JUFFR. OF MEISJE ge vraagd v. d. d.j in kl. burgergezin Zond. vrij. Aanm. I-ïaenisted©plein 36, Heemstede. HUISKAMERAMEUBLEMENT te koop agb., 2 crapauds, 4 st., 1 theekast, mass, eiken dressoir, Kennemerlaan 59, IJmuiden. MEISJE GEVR. 8.30-4 u. Aanm. tusschen 1.1-12 uur voor direct. Rijksstraatweg 66, Noord. Gevr. DIENSTMEISJE n. ben. 18 j. netjes k. w.- van 8.30-5 uur in gez. v, 2 p. Zond. vrij Kiev.p.weg no. 214. Keurige jonge WERKSTER gevr, v. d. Vrijdag. Aanm. na 5 uur. Keijser, I-Iyaciufchenlaan 16 zw. AERDENHOUT. Gevr. voor 1 Mei nette Dienstbode v. d. en n. zelfst. k. k. en w'. in gez. m; 3 kl. kind. •Kindermeisje aanw. Brieven G 625 bur. van dit blajl. Gevr. NET MEISJE leeftijd 14-16 j. van 8.3 0 tot 4.30. Sigaren-mag." Frans Halsstraat ,6,3. Gevr. een VERS TE LN AA T STER voor 1 maal per 14 dagen. Specht laan 11, Bentveld. HULP IN DE HUISHOUDING ge vraagd van 2 tot 4'uur.'Aanbie dingen 's morgens vóór 1'2 uur. Korte Kleverlaan 70, Bloemendaal NET DAGMEISJE gevraagd van S.30 tot 4 u. Niet beneden 18 jaar. Loon f 6 p. w. Zondags vrij. Aan melden Konihginneweg 55. WERKSTER gpvraagd. Vrijdag van 2-5 uur. Adres; Parklaan 4 zwart. Gevr.. FLINK NET MEISJE van 8 tot 5. Op de hoogte van alle .-werkzaamheden, loon f 6 p. w. Aanm. Dr. D. Bak'kerlaan S2 Bloemendaal. Gevraagd keurig HANDIG MEIS JE van 9-4 in ordelijk, Chr. gez. Loon f 5. Schouwtjesple-in 2. NET DAGMEISJE gevraagd bo ven 18 jaar, zelfstandig kunnende werken, in klein gezin van 8.30—4 pur. Zaterdag tot 12 uur. Zondag vrij. Loon f 5. Twijnderslaan 4. Gevr. DAGMEISJE van 8.30—3. Aanm. 's avonds Zandv.laan 2 93, Zandvoort. Eenvoudig DAGMEISJE gevraagd netjes kunnende werken, in gezin van 3 personen hulp van werkt ster van 9-4 uur. Zondags vrij. Leeft. 16 a 18 j. Aanm. 's av. na 7 uur, Julianastraat 10. FLINK MEISJE gevr. van 8.30—5 loon f 6. Dr. .Bakkerlaan 62, Bloe mendaal. Gevr. FLINK MEISJE v. d. en n. v. g. g. v. Aanm. van Ittersumlaan 24 Bennebroek. WERKSTER gevraagd 2 da-gen p. w. van 9-1. Prins Mauritslaan 92 Overveen. NET DAGMEISJE gevraagd va 8of S8, Delft'iaan 65. Hrl. ïïiascoop lOiiHexstKaaHueq 2, Veisen=H., 2*1.3502 Vanaf VRIJDAG 21 MAART t.m. WOENS DAG 26 MAART de succesvolle lachfilm (ZWEI IM SONNENSCHEIN) Met Charlotte Anders, Victor de Kowa, Een 100 pCt. lachfilm, een dol vermake lijk verhaal, waarover U tranen zult lachen Verder het uitgebreide bijprogramma. ZONDAG 2 MATINEE'S uur en 5.15 uur met verlaagde prijzen. (Toegang eiken leeftijd) (HET THEATER MET DE BESTE FILMS) vertoont vanaf VRIJDAG A.S., aanvang 8 uur (UFA Film) (Johannis Feuer) Met ANNA DAMMANN en ERNST v. KLIPSTEIN Een prachtige film naar een beroemd tooneel- stuk van HERMANN SUDERMANN. E'en sterke film van intense conflicten en een moeilijken strijd tegen noodlottige omstandig heden. Vooraf o.a. Ufa Wereldnieuws en" Tobïs Holl. Nieuws. Zondags 2 Matince's 3 en 5.15 uur. Wij presenteeren vanaf VRIJDAG 21 t/m WOENSDAG 26 MAART in de groote super film der UFA MetPaul Hörbiger, Heli Finkenzeller, Oscar Sima, Ellen Schwanneke, Carola Höhn e.v.a. Een film vol pracht en praal, met pakkende wals-muziek van FRANZ DOELLE Van de eerste tot de laatste meter deint U 'mede op de heerlijke.rhythmen van beeld en melodie!! Tevens goed verzorgd voorprogramma ZONDAG - MATINEE'S doorloopend van 2.30 tot 6.45 u., MET HET GEHEELE AVONDPROGRAMMA. (Toeg. v. a. leeftijden.) GEVRAAGD, voor TERSTOND en LATER: BEKWAME en AANKOMENDE STRIJKSTERS voor de Chemische Wasscherij. „HOEK EN VAART', Bloemen- daalschestraatweg 17. Santpoort-Station. oud goud, zilver en diamant. Hoogste prijs geeft C. FORTGENS, Groote Houtstraat 6, Haarlem. altijd voorraad! OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN HANDEL, NIJVERHEID EN SCHEEPVAART Aanmeldingsplicht voor houders van concessies, en eventueele andere gerechtigden tot opspox'ing of winning van aardolie of aardgas in het Gouvernement-generaal. De directeur van het Rijksbureau voor Aardolieproducten brehgt op verzoek van de Gruppe Mineraloel der Rüstungsinspektion Nte- derlande ter kennis van Nederlandsche belanghebbenden, dat- in het Verordeningenblad voor het Gouvernement-generaal, Teil 1, nr. 66, uitgegeven te Krakau op'4 December 1940, een verordening voorkomt betreffende de verplichting voor houders van een con cessie en eventueele andere gerechtigden tot opsporing of winning van aardolie of aardgas, zich zoo spoedig mogelijk, doch uiterlijk op 31 Maart 1941 schriftelijk te melden bij het daarvoor aange wezen kantoor van het mijnwezen in het Gouvernement-generaal, een en ander op straffe van het vervallen van hunne rechten. Voor nadere bijzonderheden raadplege men de betreffende pu blicatie, opgenomen in de Nederlandsche Staatscourant van 1' Maart 1941, of wende zich voor inlichtingen tot het Rijksbureau voör Aardolieproducten, Zeestraat 100-104, 's-Gravenhage.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 4