IJmuider Courant D Nieuwe bonnen BERICHT DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMUIDFN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen [)ude Menschen. Postgiro. M. DE WEIJER Luchtactie boven Engeland. Jöe JAARGANG NO. 118 DiigBVe Lourens Coster, Maatschappij voor Couran'-Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V., Gr. Houlstfjat 93, Haarlem, Telefoon 10724. Bureau mulder Courant: Kennemerlaan 42, Pmuiden, felefoon 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, epgegev®" voor blad, worden kosteloos „pgsnomen in de Kennemar Courant. DirectieiP W PEEREROOM EIS KOBER1 PEEKEBOOM Hoofdredacteuri ROBERT PEEREBOOM VRIJDAG 21 MAART 1941] Abonnementen per week f 0.12^4, per maan3 0.52t^, per 3 maanden 1.55, franco per post 1.95 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentlën: 1-5 regels ƒ0.70, elke regel meer ƒ0.14. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels ƒ0.30, elke regel meer ƒ0.10. Het is bekend dat de gemiddelde levensduur mensch in den loop der tijden bij de ont helde volken sterk gestegen is. Vooral in de tweede helft van de negentiende eeuw en in de twintigste is deze stijging van levensduur krachtig kt uiting gekomen, als gevolg van groote medische ontdekkingen en daarbij vooral van de verbetering <ier hygiëne- Voor een volk als het Nederland se zeer uitblinkend op medisch en hygiënisch hied geldt dit in de hoogste mate. In een arti- j-el over Boeiende Statistiek heb ik pas nog ver geld dat de zeer snelle groei van ons bevolkings- t.gj jat in ruim een eeuw van drie tot negen jnilüoen zielen geklommen is, vooral daarmee in ^ectie staat. Men weet dat vooral de groote vermindering van de zuigelingensterfte op de ver- booging van den gemiddelden levensduur van in- vloed is geweest. Maar er zijn ook andere verschijnselen dan de Inneming der bevolking, die uit die stijging voort- vloeien en zich zoowel in andere landen als in het doen gevoelen. In vele daalt het geboorte cijfer. Ook in ons land is dit, ofschoon niet in cterke mate, het geval geweest. Het gevolg van een en ander is dat het percentage ouderen ten opzichte van dat der jeugd toeneemt. De zorg voor O'jden van dagen is derhalve een vraagstuk van tijgende beteekenis, dat zich nog meer zal doen gevoelen naarmate ook de leeftijd, bereikt door de langst levende mannen en vrouwen, toeneemt. Hetgeen in de lijn der logische verwachtingen ligt. Nu blijkt uit een artikel in het laatste nummer van De Kern, ontleend aan het tijdschrift „Scientific American", dat in de Vereenigde Staten, waar de vraag overigens sterker nijpt dan bij ons tengevolge van een veel sterkere daling van het geboortecijfer, een nieuwe tak der medische wetenschap zich dien- jlge is gaan ontwikkelen. Men noemt haar rie", hetgeen de schrijver verklaart door ^er" als beteekenend hooge leeftijd en „iatrie" als therapie te vertalen. Volgens den schrijver geschiedt de ontwikkeling van deze nieuwe groep medische jpecialisten in de V.S. met verrassende snelheid. Hij geeft daar een uitvoerige verklaring van, waarin hij opmerkt dat het dalende geboortecijfer, gepaard aan een afnemende sterfte onder de jeugd, leidt tot „een verouderende bevolking". Een eeuw geleden vormden de jongelieden onder de twintig nog de helft van de Amerikaansche bevolking, nu omvat die groep nog maar het derde deel. De menschen van 65 jaar en ouder maakten honderd jaar gele ien nog geen drie procent van de bevolking uit; I a is het zes procent. En dan gaat hij op eenigszins isêrikaansche wijze aan het voorspellen, zeggend dat dit percentage over een halve eeuw de vijftien lal overschreden hebben. Die groote zekerheid om trent statistiek der toekomst is niet gerechtvaar digd, want zij houdt geen rekening met veranderen den tijdgeest en omstandigheden. Het is zeer wel mogelijk te achten dat in die helve eeuw het geboortecijfer in de V. -S. sterk zal gaan stijgen, misschien niet zoo spoedig maar laat ons zeggen: binnen tien jaar. Wie kan dat met eenige zekerheid voorspellen? Met statistische be schouwingen over de toekomst moet men uiterst voorzichtig zijn omdat de tijden de eigenschap hebben zich niet volgens een mathematische ont wikkeling voort te zetten, maar te veranderen. Op grond van den huidigen toestand is even wel de „geriater" als nieuw medisch specialist rijn plaats al gaan innemen en dat is in elk geval een merkwaardig nieuw verschijnsel, al hoeft dat nog niet waar te blijken wat deze schrijver voor spelt: dat er in 1950 in Amerika evenveel kinde ren ónder de vijf jaar als menschen boven de 64 rillen zijn, waarbij iedere groep ongeveer 8 pet. van de bevolking zal omvatten en de geriater evenveel patiënten zal hebben als de kinderarts. De schrijver» zelf medicus, merkt verder op dat niet alleen de gemiddelde patiënt ouder is ge worden maar dat ook het aantal bejaarde patiën ten is gestegen. Men meent gewoonlijk dat de 0'iderdom begint met het 65ste levensjaar. Velen lijn evenwel op hun 75ste jaar jeugdiger dan de gemiddelde menschen tusschen 55 en 60. Leeftijd is een gebrekkige ouderdoms-aanduiding. Daar geeft de schrijver een aantal physische beschou wingen over ten beste, die ik hier niet zal gaan ateeren. -fen kan daarover beter met zijn eigen dokter Pieten. Maar mij trof het onlangs dat een Neder- bndsch medicus, die dezelfde meening omtrent' 'eef,ijd als een gebrekkige ouderdoms-aanduiding uitsprak, daarbij een psychische factor als overwe gend liet gelden. Hij zei namelijk: ouderdom is heel yaak een zaak van suggestie. Anderen zeggen tegen eosnd: je wordt oud, of: je ziet er oud uit en dat 'Üt tot autosuggestie. Men begint zichzelf in te iraten dat men oud wordt. Omtrent de vele moeilijkheden die een practijk Tan fluitend ouden van dagen voor den dokter ^opleveren bleken de Nederlandsche medicus en U]n Amerikaansche collega van dezelfde meening z'jn. Een van de belangwekkende opmerkingen v® den Amerikaan is, dat zoowel de behandeling bet stellen der diagnose moeilijk zijn maar dat "bejaarde lichaam in het algemeen over verba- gwekkende vermogens beschikt, zoodat hij meent de maximale levensduur kan worden opgevoerd, V6'en' boven de honderd jaar. En een van de ende opmerkingen van den Hollander was, dat specialiteit hem als medicus in zooverre aan mat hij oude menschen in de practijk Interes- r vond dan jonge. Interessanter om mee te dea 6n 6n vooral om naar fa luisteren. „Oude ste- j ,Z]'n °°k interessanter dan nieuwe', vergeleek 06 dokter met een glimlach. «erst(fen binnenkort 00k in Nederland de Ichii t"*°riaters" ais zoodanig zien optreden. Er d*recte aanleiding toe dan in de V.S. et verschijnsel is toch de aandacht waard. (Het aantal rekeninghouders van den Postcheque en Girodienst heeft de 400.000 bereikt.) Vierhonderdduizend giroklanten Dat 's reden voor een feestbouquet, Vierhonderdduizend giroklanten Die op hun nummer zijn gezet. Vierhonderdduizend giroklanten In luttel jaren tot vandaag, Bijeengestroomd van alle kanten Naar de centrale in den Haag. Een jonge loot der staatsbedrijven, Die welig tierde op den stam. Wie zal den gi-roman eens schrijven Hoe deze tot ontwikkling kwam. Roman van een organisatie, Die steeds moest worden uitgebreid, Een waarlijk kundige prestatie, Een voorbeeld van nauwkeurigheid. Het is altijd perfect in orde, Althans die rekening van mij. Nooit staat (om moedeloos te worden) Wat „af" moet, per vergissing „bij". En 'k ben maar een van de gevallen, Hoe velen sturen, als ik doe, Vereend tot vele duizendtallen Haar hun couverts met inhoud toe. Het invullen van haar biljetten Kost ons een rib soms uit het lijf, Om iemand wat betaald te zetten Is niet het prettigste bedrijf; Maar toch, als een dier machtig velen, Haar „kindren van de rekening" Wil 'k mijn gevoelens niet verhelen: De Giro is een prachtig ding. P. GASUS- Matsoeoka, de Japansche minister, die onderweg is naar Berlijn. (Foto Stapf) EEN RAKKER. OOSTZAAN, 20 Maart. - De twaalfjarige S. haalde gistermiddag vijf halve centen uit de portemonnaie- van zijn moeder om er snoepgoed voor te koopen. Het,duurde niet lang of het gewe ten van den knaap begon zoo te knagen, dat hij den moed niet had om naar huis terug te kee- ren. Zijn ouders, die in groote ongerustheid verkeerden riepen de hulp in van buren alsmede van den rijksveldwachter. In den loop van den avond werd overal gezocht, terwijl ook nog om assistentie van de politie van Amsterdam werd verzocht. Do jongen bleefevenwel den verde ren avond en nacht weg. Vanmorgen in de vroeg te zag een dorpsgenoot hem het schoolplein af komen. Het bleek, dat het knaapje den geheelen nacht in een zandbak nabij de kleuterschool ver toefd had. In verkleumden toestand werd hij naar zijn ouders teruggebracht. Verduister goed. Zooals het moet. VAN 21 OP 22 MAART 1241 van 12.54 tot 7.40 Maan op 22 Maart op5.05 Maan op 22 Maart onder 14.26 Op boter kaart alleen boter. De secretaris-generaal van het departement van Landbouw en Visscherij maakt het volgende be kend: BROOD EN GEBAK. Gedurende het tijdvak van Maandag 24 Maart tot en met Zondag 30 Maart a.s. geeft elk der met „09" genummerde bonnen van de broodkaart recht op het koopen van ongeveer 100 gram brood. Voorts geeft elk der met „09" genummerde broodbonnen recht op het koopen van een rantsoen gebak. Dit omvat vpor de hierna genoemde bakkerijproducten telkens ten minste het daarachter geplaatste aan tal grammen: Beschuit 75 gram; biscuits en wafels 90 gram; speculaas 140 gr.; andere koekjes 200 gram; koek 160 gr., cake 300 gr. gevuld kleine korstgebak (b.v. amandelbroodjes) 400 gram, gevuld groot korstge bak (b.v. boterletter) 500 gram, taart en gebakjes 600 gram. Voor geheel of ten deele uit meel of bloem ge bakken producten, welke hierboven niet genoemd zijn, geldt, dat een rantsoen een hoeveelheid om vat, waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt. De óp 30 Maart nog niet gebruikte bonnen blijven voorts nog geldig gedurende de week van 31 Maart tot en met 6 April a.s., met dien verstande, dat zij gedurende laatstgenoemde week niet mogen, wor den gebruikt in hotels, restaurants e.d. Voorts geven de met „6" genummerde bonnen van de bloemkaart gedurende het tijdvak van Maandag 24 Maart tot en met Zondag 20 April a.s. elk recht op het koopen van 50 gram brood óf een half rantsoen „gebak" als hierboven genoemd. TARWEBLOEM. De met „6" genummerde bonnen van de bloem kaart geven gedurende het tijdvak van Maandag 24 Maart tot en met Zondag 20 April a.s. elk recht op het koopen van 35 gram tarwemeel of tarwebloem of roggemeel of roggebloem of zelfrijzend bak meel. BOTER EN VETTEN. Zooals reeds eerder werd bekend gemaakt zullen met ingang van Maandag 24 Maart a.s. de bonnen van de boterkaart uitsluitend recht geven op het koopen van boter, terwijl op de bonnen van de vet- kaart beurtelings boter of margarine dan wel boter of margarine of vet verkrijgbaar zal zijn. Gedurende het tijdvak van Maandag 24 Maart tot en met Zondag 30 Maart a.s. geeft de met „09" genummerde bon van de boterkaart recht op het koopen van 250 gram boter. De met „09" genummerde bon van de vetkaart geeft gedurende bovengenoemd tijdvak recht op het koopen van 250 gram boter of margarine of 200 gram vet naar keuze. De met „09" genummerde bonnen, die op 30 Maart nog niet gebruikt zijn, blijven voorts nog geldig tot en met 6 April a.s. EIEREN. Gedurende het tijdvak van Maandag 24 Maart tot en met Zondag 30 Maart a.s. geeft de met „92" genummerde bon van de „Bonkaart Algemeen" recht op het koopen van één ei. De bonnen, welke op 30 Maart nog niet gebruikt zijn, blijven geldig tot en met Zondag 6 April a.s., met dien verstande, dat zij gedurende de week van 31 Maart tot en met 6 April niet gebruikt mogen worden in hotels, restaurants' e.d. KAAS. Gedurende het tijdvak van Maandag 24 Maart tot en met Zondag 6 April a.s. geven de met „62" en „72" genummerde bonnen van de „Bonkaart Algemeen" elk recht op het koopen van 100 gram kaas. De bonnen, welke op 6 April nog niet gebruikt zijn, blijven voorts nog geldig tot en met Zondag 20 April. RIJST ENZ. Gedurende het tijdvak van Maandag 24 Maart tot en met Zondag 20 April a.s. geeft de met „19" genummerde bon van de „Bonkaart Algemeen" recht op het koopen van 250 gram rijst, óf rijstemeel óf rijstebloem óf rijstegries óf gruttenmeel (ge mengd meel). Markenbelasting wordt herzien. Het A.N.P. verneemt van bevoegde zijde, dat practische overwegingen het noodzakelijk maken, om het geblokkeerde-marken-belastingbesluit 1940 aan een herziening te onderwerpen. De desbetref fende wettelijke maatregelen zijn reeds in voor bereiding. Met name bestaat het voornemen verandering te brengen in de wijze der belastingheffing. Voorts zullen de in het nog geldend geblokkeerde-marken- belastingbesluit voorgeschreven tarieven ongeveer gehandhaafd blijven. In dezen samenhang zullen waarschijnlijk ook omzetten in de desbetreffende waarden onder deviezenhouders-ingezetenen in den lande aan belasting onderworpen worden. Nieuwe voorraad! (Doch haast 111 e Speciaalzaak voor Radio bericht U de ontvangst, van een prachtige serie nieuwe Philips' Radio Toestellen Komt U ze eens beluisteren? Electr. gramoloons VOORRADIG C. 31. jHoensstxaat 32, Jel. 3706 (Beoemifh Adv I nv,ez ivied.t Nachtelijke aanvallen op Plymouth en Londen. BERLIJN, 21 Maart, (D.N.B.) Naar het D.N.B. verneemt hebben in den aigeloopen nacht wederom sterke afdeelingen Duitsohe vliegtuigen een geslaagden aanval onderno men op de havenwerken en voor den oorlog belangrijke doelen van Plymouth. Door bommen van zwaar en zeer zwaar kaliber werd een schade aangericht, welker omvang nog niet overzien kon worden. Men heeft zware branden waargenomen die over de geheele stad verdeeld waren. In de haven stond een groot schip in brand. Verder zijn met zeer veel succes aanvallen gedaan op Londen en verscheidene Engelsche vliegvelden. Op grond van een officieel communiqué heeft de Britsche Berichtendienst gisteravond gemeld dat Duitsöhe vliegtuigen Donderdag op twee plaatsen in het graafschap Kenit bommen hebben laten val len, Daarbij zijn „huizen" beschadigd en enkele personen ten deefe zwaar gewond. Ook aan de zuid kust van Engeland zijn overdag bommen gewor pen die schade veroorzaakt hebben. Omtrent den Duitsehen nachtaanval op Londen in den nacht van Woensdag op Donderdag heeft de Engelsohe berichtendienst nog ter completeering meegedeeld dat dit de hevigste aanval van dit jaar op Londen is geweest. Duitsch weermachtsbericht Londensche havens bestookt BERLIJN, 20 Maart. (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: „Onderzeebooten hebben 59.500 br.t. vijandelijke koopvaardijseheepsruimte, deel uitmakende van krachtig beschermde convooien, tot zinken gebracht. Onder de vernietigde scheepsruimte bevond zich een depotschip voor de walvischvaart van ruim 20.000 br.t. Andere koopvaardijschepen met tezamen 21.000 br. t. werden zwaar beschadigd. Zeer sterke formaties gevechtsvliegtuigen onder namen vannacht bij goed uitzicht aanvallen met doorslaggevende uitwerking op voor de oorlogvoe ring belangrijke doelen der Britsche hoofdstad. Hierbij werden vooral de havenwerken met bri santbommen van allerlei kaliber en met brandbom men bestookt. De aanval welke zes uren duurde richtte de grootste verwoestingen aan in de Royal- Victoria-Docks, de Royal-Albert-Docks, de King Qeorge V docks en m de haveninstallaties aan de monding van de Theems. Uitgebreide brandhaar den en tot op grooten afstand zichtbare ontploffin gen werden waargenomen. Ook in fabrieksinstalla- ties ten noordoosten van de Theemsmonding zijn voltreffers van bommen geplaatst. Koopvaardij schepen in de Theems geraakten in brand. Verkenningsvliegtuigen deden gisteren met goed succes een aanval op een krachtig beschermd con- vooi. Een koopvaardijschip van 7.000 br.t. werd tot zinken gebracht. Twee andere schepen van bij elkaar ongeveer 10.000 br.t. werden door bommen zwaar beschadigd. Bij een aanval van jachtvlieg tuigen op Zuid-Engeland verloor de vijand in luchtgevechten drie vliegtuigen van het type Spit fire. In Noord-Afrika schoot Duitsche luchtdoelartil lerie een Britsch gevechtsvliegtuig omlaag. In den nacht van 19 op 20 Maart vloog de vijand slechts met enkele vliegtuigen West-Duitschland binnen. Door het uitwerpen van een gering aantal brisant- en brandbommen werd uitsluitend schade aan gebouwen in de woonwijk van een stad be rokkend. De verliezen van den vijand bedroegen gisteren vier vliegtuigen. Het Duitsche Iuchtwapen heeft geen toestellen verloren". OUD-NIJMEGEN WORDT GESANEERD. De gemeenteraad van Nijmegen heeft besloten het stadsgedeelte, gelegen tusschen Valkhof, Groote Straat en Muchtcrstraat, tot aan de Vinkengas en Kabelgas te vernieuwen. De kosten worden od ongeveer 825.000 geraamd. (Foto Pax Holland), Zi], die zich met ingang van 1 April per kwartaal abonneeren, ontvangen de In Maart nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. IJMUIDEN Marktprijzen en besommingen. Zetschol f 68f 60, Kleine schol f 64f 37. Pufschol f 31—f 15.50, Groote bot f 41—f 35, Kleine Bot f 30—f26. Groote Griet f 120—f 94, Kleine Griet f 69—f 46, Groote Wijting f 44f 40, Kleine Wijting f 33f 30.50, Groote schar'f 59, Kleine schar f 28—f 20, Pufschar f 12.50—f 10, Poontjes f 23f 21. Alles per 50 K.G. Tong f 3.70—f 1.95 per K.G. Snoekbaars f 1.30 per K.G. Kabeljauw f 19—f 8 per stuk. Besomming loggers: K.W. 89 f 2923, K.W. 91 f 2670, K.W. 51 f 2407 SCH. 135 f 4645. SCH. 14 f 2943. HEEMSKERK HEEMSKERKSCHE MELKSLIJTERS- VEREENIGING. In verband met het feit dat met ingang van Zondag j.l. aan de melkslijters 85 pet melk van het contingent door de I. v. M. is toegewezen, ver zoekt de plaatselijke melkslijtersvereeniging het volgende. Zij dringt er bij de afnemers op aan, het den melkslijters niet te lastig te maken door meer melk te vragen. Alles zal zoo redelijk mogelijk worden verdeeld. Zieken en kraamvrouwen kunnen aanspraak op meer melk maken, mits zij een verklaring van den dokter kunnen overlegen. BEVERWIJK De Centrale Keuken geopend. Waardeering voor het werk van het comité. Hutspot vroeg de aandacht. Donderdagmorgen heeft in de Beverwijksche Conservenfabriek de officieele opening plaats ge had van de Centrale Keuken. Hierbij waren o.a. tegenwoordig de burgemeester, mr. H. J J. Schol- tens, mevr. Scholtens, overste De Jong, leider der Centrale Keukens in Nederland, de wethouders W. van Dok en N. J. Out, de gemeente-secretaris A. A. Post, vertegenwoordigers van de Hoogovens en Van Leer's Walsbedrijven, de directeuren der Beverwijksche Conservenfabriek, de heeren J. P. Neyt en FA. van Loenen en de leden der com missie. Geruimen tijd vóór de uitreiking was het groot ste gedeelte van het gezelschap reeds aanwezig in de groote fabriekshal, waar de laatste hand werd gelegd aan den eersten maaltijd van de Cen trale Keuken. De heerlijke geuren, die uit de groote ketels opstegen, verraadden, dat het menu van den eersten dag hutspot was. Met belang stelling werden de laatste toebereidselen aan den maaltijd gadegeslagen. De opening. Toen er „opgeschept" kon worden begaf het gezelschap zich naar de .plaats in de fabriek, waar de uitreiking plaats had. Hier richtte wet houder N. J. Out zich met waardeerende woorden tot de raadsleden de heeren J. P. Melchers en H. B. Vink, die het initiatief namen, een Centrale Keuken te stichten. „De initiatiefnemers", aldus spreker, „meenden, dat ook in Beverwijk een der gelijke keuken op haar plaats zou zijn. Immers in den loop der jaren is door de steeds uitbrei dende industrieën het plattelandskarakter van deze gemeente geheel veranderd. Dit was één van de redenen, waarom de stichting van een keuken gerechtvaardigd was. De zaak was echter niet fi nancieel te dragen door de gemeente en de com missie, die zich intusschen gevormd had. Toen heeft men zich gewend tot het Rijksbureau voor Voedselvoorziening, waar de commissie een ge willig oor vond bij overste De Jong. Het pleit was toen spoedig beslecht, mede dank zij de buitenge wone medewerking van de Beverwijksche Con servenfabriek". Namens het gemeentebestuur bracht spreker dank aan de directie der conservenfabriek, over ste De Jong en aan de initiatiefnemers. Hoewel spr. wenschte, dat spoedig de tijdsom standigheden zouden veranderen, hoopte hij, dat de bui-gerij van de geboden gelegenheid een druk gebruik zou maken. Ten slotte wees wethouder Out er op, dat de voorbereidende commissie nog steeds op haar plaats is, want het gemeentebestuur zou het zeer op prijs stellen als de commissie de taak van pro paganda en voorlichting zou blijven voortzetten. Namens den directeur-generaal van het rijks bureau voor Voedselvoorziening, bracht overste De Jong in hartelijke bewoordingen dank aan het gemeentebestuur, comité en de directie der Con servenfabriek, voor de wijze, waarop met zulk een groote voortvarendheid de Centrale Keuken in Beverwijk tot stand gekomen is. Hij hoopte, dat de keuken in alle opzichten aan het gestelde doel zou beantwoorden. (Applaus). Het gezelschap kon zich ten volle wijden aan de culinaire geneugten, die de Beverwijksche Conservenfabriek aam1 de genoodigden In den vorm van hutpot bood. Met smaak werden de por ties verorberd; allen waren het er over eens, dat het uitstekend smaakt. Wat wij ten volle kunnen onderschrijven. 220 porties uitgereikt. Voor den eersten keer bestond reeds zeer veel belangstelling want niet minder dan 220 porties moesten er voor de liefhebbers uitgeschept wor den. Een goed begin, dat veel doet verwachten. Bij de uitreiking bleek duidelijk, dat het. zooals velen nog meen en, geen „bedeeling" is. Immers men haalt, waarvoor men heeft betaald. Warme maaltijden voor de werk verschaffing. De maaltijden voor de Centrale Keuken worden tegelijkertijd bereid met die voor de schoolvoe- dtng. Daardoor is het mogelijk gebleken met de schoolvoeding tot aan de Paaschvacantie door te gaan. Tevens wordt een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheid om den arbeiders in de werkver schaffing, die tusschen den middag niet naar huis kunnen, warme maaltijden te verstrekken. Dit zou o.a. kunnen geschieden voor de arbeiders, die aan den Bosohweg werken.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 1