IJmuider Courant Nieuwe bonnen BERICHT DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMUIDFN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Koopwoede en prijsopdrijving. Nieuwe Komeet. A bonnementstarieven Nieuw bewind in Joego Slavië. Ik JAARGANG NO. 124 Lourens Coster, Maatschappij voor arani-Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V., Gr. straal Haarlem, Telefoon 10724. Bureau Courant: Kennemerlaan 42, llmuiden, lefoon 5301' Postgiro 310791 Alle Advertenties, gggven voor dit blad worden kosteloos oqenomen In de Kennemer Courant. Directie. P W PEEKEBOOM ËIN ROBEKI PEEKEBOOM Hoofdredacteur. ROBER1 PEEKEBOOM VRIJDAG 28 MAART 1941 Abonnementen per week 0.13*/», per maand 0.55, per 3 maanden 1.63, franco per post 2.05 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels 0.70, elke regel meer ƒ0.14. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 0.30, elke regel meer ƒ0.10. y hebben dezer dagen een bericht geplaatst t ongeoorloofde prijsopdrijving dat ik hier 03 eens herhalen zal, omdat het zoo opvallend E'°i?eeft hoe zulke prijsopdrijving gestimuleerd door de koopwoede, die een aantal menschen ypt te bezielen. Dit was de inhoud van het be nch!: leerrijk is het eens stil te staan bij de gevallen ran prijsopdrijving, welke in den afgeloopen tijd Ldtn achterhaald. Zooals reeds eerder werd opgemerkt, gaat het deze overtredingen bijna altijd om heel gewone Meüjksche gebruiksgoederen, die blijkbaar zoo'n lerke aantrekkingskracht op het koopgrage publiek Uitoefenen, dat het zich dan zonder bezwaar het vel over de ooren laat halen. jjg dopers en in het bijzonder de huisvrou- rn zullen goed doen raeer weerstand te bieden -a de pogingen van sommige leveranciers om (jjbehoorlijke prijzen te vragen. "in vele gevallen is het voor een kooper inderdaad moeilijk te weten welke prijzen wel en welke niet «,-orloofd zijn. Uit de thans verkregen ervaring is ^iter we] gebleken dat er verkoopers zijn die niet ^elen zulke verhoogingen toe te passen, dat het iedereen zonder meer duidelijk kan zijn dat de ge vraagde prijzen de toelaatbare ver overschrijden, ffaar zou het heen gaan, wanneer men 12.50 voor een K.G. koffie zou moeten betalen, zooals inder daad in Middelburg is voorgekomen? Welke huis- houdkas is ingesteld op een prijs van 0.75 voor {en stuk zeep, 1.38 voor een K.G. havermout. 1.44 voor een K.G. rijst en 0.60 voor een tarwe brood en een wittebroodje, waarvan de prijs in' de plaats van de overtreding respectievelijk 0.16 en 0.19 bedroég? Ook is het niet noodig, dat in een slagerswinkel 0-75 voor een pond runderpoulet wordt betaald, terwijl de in den winkel aanwezige prijslijst aan geeft dat slechts 0.60 mag worden berekend. Dergelijke overtredingen zijn alleen mogelijk bij gebrek aan belangstelling van den kooper, maar juist in deze onverschilligheid schuilt het gevaar, dat men den niet bonafiden leverancier de gelegen heid biedt zijn kwade practijken te botvieren. Het wachtwoord zij daarom: „Kooper weest op Uw hoede!" Het'is zeker niet overbodig nog eens met nadruk tegen deze dingen te waarschuwen. Men kan dat (oen, zooals op deze plaats al eerder geschied is, it het oogpunt van de onsociale daad. Men kan er aandacht nog eens op vestigen dat telkens zware haffen aan prijsopdrijvers worden opgelegd en dat Èch bovendien nu pas nog gevallen hebben voor- waarin niet alleen de verkooper bij den rechter een kwade pijp rookte maar ook de kooper bestraft werd. Er zijn al zware boeten aan koopers opgelegd. Er is nog een andere beschouwing aan te verbin den, namelijk over de tot koopwoede gestegen 'kooplust zelf. Evenals op andere gebieden van menschelijke activiteit zijn de menschen ook op dit terrein ver- schiflend geaard. Laten we een vergelijking maken, hier juist heel toepasselijk, met hun houding tegen over het in deze tijden zoo welig tierende gerucht. Er zijn drie groepen aan te duiden die een ver schillende houding daartegenover aannemen. De eerste is volmaakt sceptisch ten aanzien van alle onbewezen praatjes, haalt er de schouders over op en beseft tenvolle dat ze door het over-vertellen sleeds meer aangedikt zijn en dat zeer vele zelfs kderen redelijken grondslag missen. Sommigen in deze groep spotten er dan ook mee, zooals de uit vinder van het ironische woord: „Ik geloof alleen nog de geruchten die ik zelf verzin". Volgt groep II, die alles aanhoort, maar gereserveerd is, geneigd tot verwerping en in elk geval tot toetsing aan de wer lelijkheid als die eenmaal blijkt. En tenslotte komt Je derde afdeeling, die er dól op is, alle geruchten felooft, ze aandikt bij het doorgeven dikwijls tonder dat zelf te beseffen en er soms nog naar handelt ook. Want hier komt nu het typische verband met sen eigenschap als de kooplust, die eveneens in drie poepen ondergebracht kan worden. Er zijn men den die zeer zuinig in him aankoopen blijven, bovendien in alles de tering naar de nering zetten en zorgen dat zij wat geldreserve houden. Er zijn er die in bijzonderen tijd tot wat meer bereid zijn öaar het hoofd er koel bij houden. Er zijn er ook è'-e een ware koop woede zijn gaan ontplooien. En worden veelal gedreven door hun geloof in het Gerucht, dat nimmer verzwakt al blijkt ook nog 200 vaak, dat het weer heelemaal bezijden de waar heid of wel verschrikkelijkoverdreven is geweest, Voor prijsopdrijvers vormen die menschen een gemakkelijke pr.ooi. Zij zijn letterlijk voorbestemd °or zich het vel over de ooren te laten halen. Als deze al te koopgragen deze omstandigheden, ®itsgaders het feit van hun eigen indeeling bij de ^htgeloovige en al te impulsieve groep, eens rustig v°or zichzelf overdachten zouden er heel wat rem aangezet wqrden. Temeer omdat niemand-het een plezierige gedachte zal vinden, dat hij of r3 zelf meewerkt tot prijsopdrijving. Evenmin is -é- een genoegelijke overweging, dat men telkens onnoodig teveel betaalt. Set is niet altijd het gerucht, dat tot te dure en overdreven aankoopen stimuleert. Het kan ook de srmpele mededeeling van een buurvrouw zijn, dat PJ-Zqo en zooveel van dit of dat heeft ingeslagen. a uien zelf niet of bijna niet bezit. Dit schijnt bij sommigen de overtuiging te wekken, dat zij dit nu oo akelijk °°k moeten doen, hetgeen gebrek aan I„.Vertr°Uwen en eigen inzicht toont. Als die buur- >nu geef ik u order om hetzelfde te doen' Een telegrafisch overgebrachte foto van de aankomst van den Japanschen. minister van Buitenlandsche Zaken, Matsoeoka, te Berlijn. De hooge gast in de auto in gezelschap van den Duitschén Rijksminis ter van Buitenlandsche Zaken, Von Rib- bentrop. (Foto Atlantic) (Onlangs hebben 3 Arg.entijnsche astronomen een nieuwe komeet ont dekt, waarop verschillende anderen in Uruguay en Argentinië beweerden haar een dag en een uur eerder te hebben waargenomen.) In 't onuitputlijk firmament, Bezaaid met sterren zonder end, Turen geduldig astronomen Naar nieuws dat voor hun lens wil komen: Daar zien zij eensklaps een komeet, Waarvan de wereld nog niet weet, Met open mond en open oogen Bespieden zij haar opgetogen; Door de ontdekking zeer verrast Leggen zij de positie vast, De lengtemaat van kern en staart .De richting, breedtemaat en vaart, Om dan voor ze 'r weer kwijt gaan raken, Er nog een foto van te maken. Intusschen suist daar onverstoord Het machtig hemellichaam voort En 'als het daglicht is verschenen Is zij voor 't menschelijk oog verdwenen, Onkundig van wat zij in 't leven Op aard een opschudding zal geven. Zij heeft al jalouzie verwekt, Ook andren hebben haar ontdekt, En daadlijk is de vraag gerezen, Wie nu de eerste wel mag wezen. De een spreekt van een vollen dag. Dat hij de staartster eerder zag, Een ander brengt rapporten binnen, Die 't nog een uur van hem doen winnen, Straks wordt de vraag wie d'eer verdient Nog op minuten uitgekiend. Want zulk een vraagstuk is op aarde Onder de menschen van veel waarde. Maar de. komeet, daar ver omhoog, Ontloopt weer snel. het menschlijk oog En komt eens, meer of minder vlug, Maar vast na jaren pas, terug Misschien is het dan uitgeplozen, En de ontdekker uitgekozen, Tot zoolang blijft ze nog voorwaar Een zeer bijzonder exemplaar, Zij heeft, van d' eigen staart gezwegen, Er een, al zal 't haar niet zwaar wegen, Echt menschlijk staartje bijgekregen. P. GASUS. kudde is, tot groot voordeel en genoegen van prijs opdrijvers, niet te ontkennen. Tenslotte zij opgemerkt, dat er behalve dage- lijksche gebruiksartikelen ook nog allerlei voor werpen onnoodig worden aangekocht. Misschien; wordt dat beïnvloed door de op zoo menig terrein verminderde koopgelegenheid. Kunnen wellicht sommigen moeilijk overgaan tot beperking van haar oude „hoeveelheid winkelen"? Het brengt baat aan de winkeliers en waar er geen ongeoor loofde prijsopdrijving bij te pas komt zal iedereen hun dat gunnen. Maar de koopsters dienen als zij haai- budget zwaar belasten, er toch in eigen be lang rekening mee te houden dat de nieuwe In komstenbelasting op komst is en dat straks de to tale belasting voor iedere ongehuwde zeer ver zwaard en voor ieder gezin met minder dan drie kinderen aanmerkelijk verzwaard zal worden. R. P. CASTRICUM Tf0UW 2( aen het wel laten. Zucht tot nabootsing of tot Dcurrentie van het buur vrouwe! ijk beleid kan doen gelden. Zeker heeft ook kudde-geest er mee te maken; de aanwezigheid van een koop- WAARSCHUWING. De Burgemeester .van Castricum verzoekt ons opneming van het volgende: In de laatste weken moestiktot mijn leed wezen constateeren, dat er personen zijn, die meenen zich in dezen tijd te moeten uiten door», een onverantwoordelijk en ergerlijk optreden, bestaande in het inwerpen van ruiten. Het schijnt, dat deze personen zich er niet genoeg zaam van bewust zijn. dat: 1. hun optreden be gunstigd door de duisternis allerminst een hel dendaad is, maar integendeel alsuitermate laf moet worden bestempeld en dus in de eerste plaats henzelf treft; 2. zij hun medemenschen, die zij beoogen te treffen, behalve leed en onge rief, ook een belangrijke geldelijke schade be rokkenen, tot de vergoeding waarvan zij ver plicht zijn; 3. hun handelwijze in verband met eventueele represailles een groot' gevaar dreigt te worden voor die medeburgers, die zij., feitelijk niet willen treff en. Ik richt daarom een ernstige waarschuwing tot de schuldigen, dat zij zich ln de toekomst van deze en soortgelijke handelingen onthouden en uit zelfrespect voor hun medeburgers* die on schuldig de dupe worden van hun onverantwoor delijk optreden en indien deze overwegingen niet vermogen hen te weerhouden zoo zij er op gewe zen, dat tegen de daders bij ontdekking met de uiterste gestrengheid zal worden opgetreden. In verband met de gewijzigde omzetbelas ting, welke sedert 1 Januari .1941 ad 5 ook van de dagbladen wordt geheven, terwijl dit voordien niet het geval was. zullen de abon nementstarieven van de IJmuider Courant, evenals die van alle andere Nederlandsche dagbladen iets worden verhöogd en wel, wat de weekabonnementen betreft met ingang van Maandag 31 Maart a.s. (Prijsverhooging toe gestaan door het Departement van Handel. Nijverheid en Scheepvaart onder no. 14952 N. P. d.d. 22 Maart 1941). Wat de maand- en kwartaalabonnementen aangaat met ingang van 1 April a.s. De nieuwe abonnementsprijzen worden derhalve: per week 13*/® cent maand 55 kwartaal' 1.63 kwartaal per post 2.05 Koning Peter neemt de macht in handen. Generaal Simowitsj vormt een kabinet. De onlangs aangekondigde wijziging der advertentietarieven is geschied als prijsver hooging toegestaan door het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart onder no. 12814 N. P. d.d. 17 Maart 1941. DE DIRECTIE. Het Joego-Slavische persagentschap Avala meldt: Donderdagmorgen is een proclamatie van Z.M. Koning Peter II gepubliceerd, gericht tot alle Serven, Kroaten en Slovenen. De pro clamatie heeft den volgenden tekst: „Serven, Kroaten en Slovenen. Op dit crn- tlge oogenblik voor ons volk heb ik besloten de Koninkijke machtsbevoegdheden in handen te nemen. De regeerende persoonlijkheden hebben mijn motieven als zeer welgefundecrd begrepen en zijn uit vrijen wil terstond afge treden. Mijn trouwe leger en marine hebben zich terstond te mijner beschikking gesteld en voeren mijn bevelen reeds uit. Ik roep alle Serven, Kroaten en Slovenen op zich om den troon te scharen. Onder de ern stige omstandigheden van het huidige oogen blik bestaat het zekerste middel om de orde in het binnenland en den vrede naar buiten te handhaven in dezen maatregel. Ik heb generaal Doesjan Simowitsj opdracht gegeven een nieuwe regeering te vormen. Ik verzoek alle burgers en alle autoriteiten des lands hun plicht jegens den koning en het vaderland te doen". Het agentschap Avala deelt verder mede dat legergeneraal Simowitsj na beraadslaging met poli tieke persoonlijkheden een nieuwe regeering ge vormd heeft. Deze omvat de leiders en vertegen woordigers van alle politieke partijen. Ook zijn alle deelen der Joego-Slavische bevolking in deze re geering vertegenwoordigd. Stefani maakt bekend dat de regeeringswijziging een kwestie van zuiver binnenlandschen en niet van buitenlandschen aard is. Het volk vroeg om de vorming van een kabinet der nationale eenheid en de wijziging in de leiding der staatszaken wordt thans door het geheele land goedgekeurd. Ook het Joego-Slavische persbureau Avala ver klaart dat de wijziging van de regeering een zuiver binnenlandsch-politieke kwestie en geen aange legenheid van buitenlandsch-politieken aard is. Het volk heeft vorming van een kabinet van nationale eenheid geëischt dat in overeenstemming is met zijn politieke wenschen. Dit is de ware zin en be- teekenis van de regeeringsverandering, die zich thans in Joego-Slavië heeft voltrokken. (Men zie ook elders in dit nummer). OFFIC1EELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. Vastgestelde maximumprijzen. Bericht No. 3. De volgende prijzen mogen ten hoogste aan het publiek In rekening worden gebracht: EIEREN: versche eie/en klasse 1 (BS gr. en meer) versche eieren klasse 2 (6065 gr.) versche eieren klasse 3 (55—60 gr.) versche eieren klasse 4 (5055 gr.) versche eieren klasse 5 (4550 gr.) versche eieren klasse 6 (minder dan 45 gr.) 5t/x ct. p st. b. kalkeieren 5 cent per stuk HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IN STRAFBAAR BEWAAR DEZE OPGAVE EN GEBRUIK HAAR. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. (Adv. lngez. Med.) De voedingswaarde van het brood. Het Voorlichtingsbureau van den Voedings raad schrijft: Dë samenstelling van het brood zal een wijziging ondergaan in dezen, zin, dat het 10 pCt. gerst zal be vatten. Het is niet van belang ontbloot eens na te gaan welke beteekenis dit heeft voor de voedings waarde van ons brood. De samenstelling vain het nieuwe brood zal worden 65 pCt. tarwe 25 pCt. rogge en 10 pCt. gerst. In Nederland kent men het gerstebrood niet meer. In de'oudheid werd gerstebrood o.a. bij de Grieken, Phoeniciërs en Batavieren algemeen ge geten. In Noordelijke streken maakt het gerste brood ook thans nog deel uit van het volksvoedsel. Meestal bestaat ook daar het brood niet uitsluitend uit gerstemeel, dooh is dit gemengd met andere meelsoorten, zooals in Noorwegen het geval is. Voor het fijnere Zweedsche gebak wordt gerstemeel ge bruikt en aan het brood wordt vaak gerstemeel toe gevoegd om de smakelijkheid te verhoogen. In het zoogenaamde „knaeckebrot" wordt dikwijls gerste meel gebakken. Gerst in den vorm van gort wordt door vele Nederlanders met smaak genuttigd. Zooals gebruikelijk is dit bróód van te voren ge toetst op zijn voedingswaarde eh verteerbaanheid. In het Centraal Instituut voor voedingswaarde te Utrecht en het Nederlandsch Instituut voor volks voeding in Amsterdam zijn proeven genomen naar de samenstelling en verteerbaarheid. Uit deze proe ven blijkt, dat de voedingswaarde gelijk is geble ven en dat het door den mensch uitstekend ver dragen wordt. Ook maagpatiënten verdragen het zeer goed, terwijl de smakelijkheid van het brood verhoogd is. Nog steeds is het fabeltje, dat gemalen bloem bollen in het brood gebruikt worden de wereld niet uit, evenmin als de meenirrg, dat men van het hui dige brood schurft zou krijgen, hetgeen geheel on juist is. DE COMMISSIE-POSTHUMA. Naar het A. N. P. verneemt is de cornmissie-Posthuma welke de opdracht heeft gekregen de samenwerking van den Nederlandschen landbouw ln-het belang van een zoo groot mogelijke voedselproductie tè organiseeren. Woens dag haar arbeid begonnen! Duitsch weermachtsbericht Fabrieken in Zuid-Engelanc gebombardeerd. BERLIJN, 27 Maart (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: „Duitsche en Italiaansche gemotoriseerde troe pen hebben in de ochtenduren van 24 Maart na een kortstondig gevecht El Agheila aan de kust van de Groote Syrte bezet en den vijand naar het oosten teruggedreven. Het luchtwapen voerde den strijd tegen de Brit- schë koopvaardïj-scheepvaart met toenemend succes verder. Zooals reeds bekend gemaakt, hebben de Duitsche gevechtsvliegtuigen in den loop van gis teren op den Atlantischen Oceaan en in de Theems- monding ongeveer 31.500 b.r.t. vijandelijke koop- vaardijscheepsruimte tot zinken gebracht. Boven dien werden nog 6000 b.r.t. vijandelijke scheeps- ruimte zwaar beschadigd. Volgens aanvullende be richten werden voorts bij de Farör-eilanden twee koopvaardijschepen van tezamen 7000 b.r.t. door bomvoltreffers tot zinken gebracht. Daarmede wer den gisteren in totaal 33.500 b.r.t. vijandelijke scheepsruïmte vernietigd. Voorts gelukte het in het zeegebied om Engeland tien schepen met onge veer 44.000 b.r.t. door luchtaanvallen ernstig te beschadigen. In de Middellandsche Zee plaatsten Duitsche ge vechtsvliegtuigen ten Zuiden van Kreta, ondanks hevigen afweer, zware treffers op twee groote transportschepen van een vijandelijk convooi. Bij gewapende verkenningen boven Zuid-Enge- land werden drie moderne fabrieksinstallaties aan gevallen, o.a. kreeg een fabriek der vliegtuigindus trie treffers op een groote montagehal. Op twee vliegvelden werden op den beganen grond staande vijandelijke vliegtuigen in scheervlucht gebombar deerd. Bij een aanval op een haven aan de Engel- sche Zuidkust ontstonden in de hal van een groote fabriek ontploffingen en branden. Een Duitsch ver kenningsvliegtuig schoot boven Zuid-Engeland in een luchtgevecht met vijf Britsche jagers twee vij andelijke toestellen van het type Hurricane neer. Het Duitsche vliegtuig bereikte ondanks zeer ern stige beschadigingen de thuishaven. De bemanning bestond uit luitenant Meyer als commandant en waarnemer, Óberfeldwebel Fischer, de onderoffi cier Althaus en de Óberfeldwebel Eyrich. De vijand vloog noch overdag noch des nachts naar Duitschland. De vijand verloor twee vliegtui gen en een versperringsballon. Twee eigen machi nes worden vermist". cent per stuk 7cent per stuk cent per stuk 61/; cent per stuk cent per stuk Oe fraaie vormen van het an tieke stadhuis te Enkhuizen, welke jarenlang door de om ringende huizen aan het oog onttrokken waren, zullen beter zichtbaar worden nu de af braak van het tegenover gele gen woningcomplex een feit is geworden. (foto Pax-Holland) De zeepdistributie. 's-GRAVENHAGE, 28 Maart. De secretaris generaal van het departement van handel, nij verheid en scheepvaart maakt het volgende be kend. TOILET- EN HUISHOUDZEEP. Gedurende het tijdvak van Maandag 31 Maart tot en met Zondag 27 April a.s. geeft de met ..20" genummerde bon van de „bonkaart algemeen" recht op het koopen van 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 120 gram huishoud zeep of 120 gram zachte zeep (oude samenstelling van vóór 1 Januari 1941) of 150 gram zachte zeep (nieuwe samenstelling van na 1 Januari 1941) of 300 gram zachte zeeppasta of 250 gram zeep poeder op 600 gram waschpoeder. Volledigheidshalve wordt er op gewezen, dat waschpoeder niet gekocht kan worden door het publiek, doch uitsluitend wordt beschikbaar ge steld ten behoeve van wasscherijen. Voorts blijft de bepaling van kracht, dat de oude voorraden zeeuvlokken, zelfwerkende wasch- middelen en vloeibare zeep, welke zeepsoorten thans niet meer mogen worden aangemaakt, nog mogen worden uitverkocht, met dien verstande, dat elke bon recht geeft op het koopen van 125 gram zeepvlokken of 250 gram zelfwerkende waschmiddelen of 200 gram vloeibare zeep. ZEEP VOOR WASSCHERIJEN. De bestaande regeling ten aanzien van de was scherijen blijft onverminderd van kracht. De wasscherijen zijn derhalve verplicht voor elke twintig 'kilogram droge vuile wasch een zeepbon van het publiek in ontvangst te nemen. Zooals reeds voorgeschreven is dienen de wasscherijen eerst een bon van hun klanten in ontvangst te nemen en pas daarna een hoeveelheid van 20 ikg waschgoed, hetzij ineens, hetzij in gedeelten in behandeling te nemen. De wasch van kantoren, hotels, cafés enz., voor zoover het handdoeken, poets- en stofdoeken, ser vetten, tafellakens e.d. betreft, kan ter behande ling worden gegeven, zonder dat daarbij bonnen behoeven te worden afgegeven. BROOD EN GEBAK. Gedurende het tijdvak van Maandag 31 Maart tot en met Zondag 6 April a.s. geeft elk der met „10" genummerde bons van de broodkaart recht op het koopen van ongeveer 100 gram brood. Voorts geeft elk der met „10" genummerde brood- bonnen" recht op het koopen van een rantsoen gebak. Dit omvat voor de hierna genoemde bak kerijproducten telkens ten minste bet daarachter geplaatste aantal grammen: beschuit 75 gram. biscuits en wafels 90 gram, speculaas 140 gram, andere koekjes 200 gram, koek 160 gram, cake 300 gram, gevuld klein kerstgebak fb.v. amandel broodjes) 400 gram, gevuld groot kostgebak Cb.v boterletter) 500 gram. taart en gebakjes 600 gram. Voor geheel of ten deele uit meel of bloem ge bakken producten, welke hierboven niet genoemd zijn, geldt, dat een rantsoen een hoeveelheid om vat, waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt De op 6 April nog niet gebruikte bons blijven voorts nog geldig gedurende de week van 7 Aorü tot en met 13 April a.s., met dien verstande, dal zij gedurende laatstgenoemde week niet mogen worden gebruikt in hotels, restaurants e.d. BOTER EN VETTEN. Gedurende het tijdvak van Maandag 31 Maart tot.en met Zondag 6 April a.s. geeft de met- ..10" genummerde bon van de boterkaart recht op het koopen van 250 gram boter. De met „10" genum merde bon van de vetkaart geeft gedurende bo vengenoemd tijdvak recht od het koopen van 250 gram boter of margarine naar keuze. De met „10" genummerde bons, die op 6 April nog niet gebruikt zijn, bliiven voorts nog geldig tot en met Zondag 13 April a.s. EIEREN. Gedurende het tijdvak van Maandag 31 Maart tot en met Zondag 6 April a.s. geeft de met „83" genummerde bon van de „bonkaart algemeen" recht op het koopen van één ei. De bons. welke op 6 April nog niet gebruikt zijn, blijven geldig tot en met Zondag 13 April a.s.. met dien ver stande. dat zij gedurende de week van 7 April tot en met 13 April niet gebruikt mogen worden in hotels, restaurants e.d. VLEESCH Gedurende het tijdvak van Maandag 31 Maart tot en met Woensdag 9 April a.s. geeft elk der vier met „10 vleesch" gemerkte bons van de vleescbkaart recht op het koopen van 100 gram. vleesch. been inbegrepen, of één rantsoen vleesch- waren. De met „10 worst, vleesch war en" ge® merkte bon geeft uitsluitend recht op het koo- nen van een rantsoen, vleeschwaren. De bons. welke op 9 Aoril a.s. nog niet ge® bruikt zijn. bliiven nog geldig tot en met Zon dag 13 April a.s. Het rantsoen vleeschwaren, dat per bon kan worden gekocht bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund-, kalfs-, paarden- én schapenvleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor e^kooktp worstsoorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor leverartikelen, tongenworst en nierbroods en 150 gram voor bloedworst. PEULVRUCHTEN. Omtrent de distributie van peulvruchten zul len zoo spoedig mogelijk bij een afzonderlijk oersbericht nadere bijzonderheden worden be- '-^nd gemaakt. Zij, die zich met ingang van 1 April per .wartaal abonneeren, ontvangen de In Maart nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 1