IJmuider Courant DAGBLAD VOÜK VEL5EN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN gemeentegrenzen. Olifantasie. Voor verwarming geen nieuwe bonnen meer Duitsch - Italiaansche opmarsch in Libië. IJMUIDEN J4ARGANG NO 130 Lourens Coster, Maatschappij voor ,'.fant-Uitg«ven en A,9em- Drukkerij N.V., Gr. V 03 Haarlem, Telefoon 10724. Bureau Hoti",ra« id9r CoUrant: Kennemerlaan 42, Dmulden, «01 Postgiro 510791. Alle Advertentie», jl'jfOO" ,geven voor dit blad, worden kosteloos 5-ganomen in de Kennemer Courant. Verschijnt dagelijks, beaalve op Zon- en Feestdagen Directie. P W HKEKEBOOM EN KOBEH I PEEKEBOUM Hoofdredacteur t ROBERT PEEREBOOM r VRIJDAG 4 APRIL 1941 Abonnementen per week 0.13Vj, per maand 0.55, per 3 maanden 1.63, franco per post 2.05 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ0.70, elke regel meer ƒ0.14. Bi) abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels ƒ0.30, elke regel meer ƒ0.10. ie pr in dit blad geschreven over zonder - QjTgS io rordeningen die in Amerikaansche steden !^e Vcn worden toegepast. Een dergelijke verza- f3 nQg veel schilderachtiger, is natuurlijk ook "ïjurepccsche historie op te diepen. De Neder- ■cche blijft daarbij zeker niet in de schaduw, r en toe worden er wef eens van die merk- dig'neden uit de oude doos opgediept en nu r,sr er weer eens een gevonden die op de Haarlem betrekking had. Precies vijfhonderd .«leden, in 1441 dus zoo omstreeks het blik waarop de wereld met de uitvinding van ^boekdrukkunst verrijkt werd stelde de re- van de stad Haarlem een keur vast, waarbij |fa!d werd dat elk Haarlemmer, die de stad met- „moo eme verlaten, de honderdste penning van 1 goederen moest afstaan. v-eet niet of men tot dezen maatregel overging Lourens Jansz. Coster ervan te weerhouden, striem te verlaten. Wisten wy dat, dan zouden iets wijzer worden omtrent het jaar van zijn iddekking, dat niet nauwkeurig vaststaat. Want ja zou bewezen zijn dat hij in 1441 al beroemd ttjbü zün stadgenooten. De keur zal evenwel om rjie redenen uitgevaardigd zijn: om de stede ke schatkist te spekken en om de bevolking op te houden. Er staat niet in de keur vermeld, iemand die zich kwam vestigen een uitkeering ua één procent ontvangen zou van de goederen hij meebracht en daar blijkt uit dat de fiscus al volkomen eenzijdig in zijn beleid was. Hij altijd wat van de bevplking ontvangen maar p{ nooit iets. Sindsdien !s hij zoo gebleven. Jntusschen blijkt uit die keur dat de Nederlanders „lin een eeuw later, toen Alva's Tiende Penning is, lot woede bracht, niet geheel onvoorbereid wa- •en op fiscaal gebied. Want een heffing ineens op IK bezit, een heffing van één procent alleen om- (i\ men verhuizen gaat naar een andere gemeente. 5 nogal gortig. Voor het verhuizersbedrijf, als dat £fflinste in dien tijd in den een of anderen primi tieven vorm al bestond, moet het een lèelijke slag {«weest zijn. .Vu schrijf ik dit niet om de viering van een 500- arig jubileum voor te stellen; het onderwerp lijkt «k niet geschikt voor den Haarlemschen „hoogtij - jij", waarvoor Haarlem's Bloei naar een geschikte ualeidiog zoekt, jaloersche blikken werpend naar leden met zijn Ontzet en naar- Alkmaar met zijn ictorie. Ik schrijf het evenmin om den fiscus een rdige vondst uit het grijs verleden ter vernieuw- toepassing aan de hand te doen. Als ik kon aan een dat hij er iéts voor voelen zou, had ik het cwegen. Hij zal dat niet doen; de heffing is ver- •erd en zou onmiddellijk tot complicaties met Béere gemeenten leiden. Maar het oude geval is Sa mooie aanloop om eraan te herinneren dat wij kj altijd met gemeentegrens-problemen zitten, die sloe leiden dat de gemeenten met kunst en vlieg- rerkhun inwoners trachten te behouden en nieuwe Hokken. Wie even aan de annexatie-raadselen denkt en en het-onopgeloste vraagstuk van de ceritrumge- Kente met de randgemeenten, een bebouwd gé sel vormend waardoorheen grenzen zich bevallig ■rear willekeurig slingeren, moet wel tot de slotsom ismen dat in vijf eeuwen tijds de zaak er niet be- eald eenvoudiger op geworden is. Wellicht delft Een op een goeden dag nog eens uit de stadsarchie- (en een eeuwenoud commissierapport op, dat des tijds al als kapstok heeft gediend en stellingen po- teert (zooals dat in rapporten heet) die in de twin- tjste eeuw nog maar steeds geponeerd zijn. Als men in de naaste toekomst niet tot de instel- b? van reusachtige gemeenten mooht overgaan, de gemeentelijke samenwerking zich niet éi srerk-gecentraliseerden vorm gaan ontwikkelen? Het is een vraag die niet alleen met gelijkheid van maar ook met de juiste en practische feeling van velerlei diensten en bedrijven te ma len beeft. Dat zou alles veel logischer en ongetwij feld ook economischer kunnen; men behoeft maar 'te denken aan den scholenbouw, de gas. en elec- triciteitsvoorziening, de politie, de brandweer. In fen oorlogstijd zal het vraagstuk wel op zijn op moeten blijven wachten, maar de ontwik- kag der tijden en der stadsdistricten duidt er op tót het in ieder geval spoedig aan de orde zal moe- somen zoodra er weer vrede is. En men houdt U een groot districtsbelang gaarne warm door dij gelegenheid eens op terug te komen. Waar- te in dit geval zoomaar een stoffige oude keur lat de verre dagen van Lourens Janszoon de ge- kgenhëid bood. R P. NIEUWE BONNEN. Voor de aankondiging van nieuwe bonnen zie Pagina 2 in dit nummer. VELSEN De organist Piepers. *•1N 40 jaren organist In de R.-K. kerk te 'n Boweest, i|jn functie neerleggen. k heer J. Piepers, die gedurende ruim veertig feti CS' 15 van de R--K' PaTO°Me van St. Ke-'ac j k bennen gegeven met ingang van 1 1 deze functie te willen neerleggen. tó0p ziln elfde jaar bespeelde de heer Pie- Castr-11S vader OI"ganist was in de R.-K. Kerk Cfltvinv hp11!' 'het..orgel- Zijn muziekcwvtwikkeling tan W 1J |aP_ wijlen den musicus Jan Zwart, die Oajev^ pedaalspel tevens aanleerde. p*r$ zijn r1'1®. ^aar gleden herdacht de heer Pie- 4% blpftU-uen °Tëanistenj ubileumwaarbij dui- "taken ®oezeer hij om zijn spel en zijn ver- Het JeJ J gewaardeerd. k* oud ie iVan den heer Piepers, die thans 64 «T: gevoel'1 J'8. Voor de R "K- parochie ongetwijfeld Stais de t)ete€>kenen. daar ook routine 'peelt van kerkdiensten een groote Nieuwe omrekeningskoers effecten- marken. AMSTERDAM, 4 April. Naar het A. N. P. van de zijde van de Vereeniging voor den Effectenhan del verneemt, is met ingang van 4 April 1941 de omrekeningskoers voor de Reichsmark ten aanzien van den handel in effecten vastgesteld op 0.75. In verband hiermede is artikel 12 van het regle ment voor den effectenhandel dienovereenkomstig gewijzigd. Het wijzigingsblad voor genoemd regle ment, alsmede het aangevuld register zullen den leden binnen enkele dagen worden toegezonden. De ruwe oliereserve in de Verecnigde Stalen. De bij het Amerikaansche petroleuminstituut ge vormde commissie voor de petroleumreserves schat de aanwijsbare oliebronnen in de Ver. Staten op 19 milliard vaten. Dit beteekent dat de reserves onge veer 14 maal zoo groot zijn als de in het vorige jaar geproduceerde hoeveelheid ruwe olie. In de laatste 5 jaar konden doorloopend nieuwe oliebron nen worden ontdekt. Onder aanwijsbare reserves verstaat het instituut die bronnen, welke door bo ringen en soortgelijke middelen reeds duidelijk vastgesteld konden worden. De werkelijke reserves zijn naar alle waarschijnlijkheid nog veel grooter. (Europapress) Duitsch'Italiaankcli succes in Noortl-Afrika. Agedabia ingenomen en Zvetina bereTkt. BERLIJN, 3 April. Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: De achtervolging .der in Noord-Afrika bij Marsa el Brega door Duitsohe en Italiaansche formaties bestookte Engelschen werd op 2 April voortgezet. Agedabia is ingenomen en Zuetina bereikt. De vijand bevindt zich ijlings op den aftocht in Noor delijke richting. Het aantal gevangenen en de buit aan gepantserde en ongepantserde voertuigen is aanzienlijk. De eigen verliezen zijn buitenge woon gering. Pas Donderdagmiddag heeft men te Londen be sloten toe te geven, aldus een D. N. B. bericht uit Stockholm, dat de Britsche strijdkrachten in de Li bische woestijn zich op een snellen aftocht bevin den. Tot dusver heeft men het in Londen niet aan gedurfd den val van Agedabia en Marsa el Brega toe te geven. Een kort -officieel communiqué luidde als volgt: „Onze troepen hebben zich in noordelijke richting op Agedabia teruggetrokken. De vijandelijke troe pen volgen". In Maart verdronken 54 menschcn. In vergelijking met Maart 1940 is, door duis ternis en misbruik van. sterken drank het aantal verdronkenen in Lentemaand 1941 weer zeer groot geweest. Er verdronken 8 jongens, bene den 16 jaar, 2 meisjes, 31 mannen en 3 vrou wen, te zamen 54. In de gelijknamige maand 1940, bedroeg het aantal dooden 22 en in Februari 1941 een getal van óók 54. Door de heerschende duisternis verdronken 32 mannen en 2 vrou wen tezamen 34. Onder den leeftijd van zes jaar kwamen in het water om: 5 jongens en 2 meis jes, is 7. In Maart 1941 werden gered of wisten zich in veiligheid te stellen: 18 jongens, bene den 16 jaar, 7 meisjes, 49 mannen en 12 vrou wen, is 86; bovendien werden uit te water ge reden auto's 15 personen gered, in totaal 101. In de gelijknamige maand 1940 werden gered 63 personen en Februari 1941 tezamen 106. Bij duisternis werden gered: 2 jongens, 29 mannen en 8 vrouwen, totaal: 39. Beneden den leeftijd van zes jaar werden voor een vroegtijdigen dood behoed: 8 jongens en 3 meisjes. Zwemmend werden gered: 8 jongens, 2 meisjes, 8 mannen en 2 vrouwen, tezamen: 20. Zwemmend wisten zich in veiligheid te stellen 1 jongen, 8 mannen en 3 vrouwen. Een vijfjarig zoontje van den heer C. S. te Zuid-Scharwoude, mag wel heel spoedig leeren zwemmen, want op 5 Maart werd dit jonge mensch reeds voor de vijfde maal uit het natte element gehaald. Leert hij niet vrij spoedig zwemmen dan kan het water wel eens zijn doodsvijand worden! Met handreiking werden gered: 32, met boothulp 11, met red dingshaken 6. met schippershaak 2, met red dingsplakje, met een ladder en met behulp van een touw telkens 1. Er reden in genoemd tijdvak 9 auto's tè water, waarbij gelukkig geen menschenleveis te betreuren vielen en 15 men- schen werden gered. (De exploitant van een benzine station in Californïë biedt als recla me aan iederen klant die minstens 45 Liter benzine koopt een ritje aan op een echten olijant.) Welk' andere garage biedt er, Bij koop van vijfenveertig liter Benzine, aan den autoklant Een gratis rit „te olifant"? Misschien dat zulk een soort sensatie Den klant bekoort als variatie, De variant: van de volant Naar boven op een olifant. 't Gaat op den langen duur vervelen, Om met een autostuur te spelen, Veel meer parmant cn interessant Is 't ritje op een olifant. Je kunt je vrienden laten weten: Raad eens waar ik op heb gezeten, Zoo maar hier in ons eigen'land, Nou, op een echten olifant. Je denkt misschien dat een machine Alleen kan loopen op benzine, Je bent niet op de hoogte, want Dat doet nu ook een olifant. De aardigheid zal niemand hindren En zij biedt vreugd aan groote kindren, Die tronen, angstig maar pedant, Hoog boven op een olifant. Ik gun ze ginder graag het rijden In snelle auto's en bij tijden Het trager tempo krachtens die Bijzondre olifantasie. Oude kaart moet echter bewaard worden De geldigheidsduur van de bonnen no. 15. 16 en 17 van de „Bonkaart distributie vaste brandstoffen - haarden en kachels" en de bonnen no. 35 tot en met no. 41 van de „Bonkaart distributie vaste brandstoffen - centrale verwarming", alsmede de met „Brandstoffen een eenheid vijfde periode" en de met „Cokes een eenheid vijfde periode" gemerkte bonnpn wordtverlengd tot en met Woensdag 30 April 1941. De geldigheidsduur van de toewijzingen, welke geldig waren verklaard tot 29 April of een vroege- ren, mits ha 13 Maart gelegen datum, wordt even eens verlengd tot en met Woensdag 30 April a.s. Aan degenen,, die leden van de Duitsche weer macht huisvesting verleenen zal voör April 1941 op vertoon van een bewijs van inkwartiering door den plaatselijken distributiedienst per voor dit doel te verwarmen vertrek een bon van 1 eenheid brandstoffen worden beschikbaar gesteld. Voor verwarmingsdoeleinden zullen voor het Ioopende stookseizoen geen nieuwe bonnen of toewijzingen meer worden aangewezen of uit gereikt. Met nadruk wordt er echter de aan dacht op gevestigd, dat de oude bonkaarten zorgvuldig dienen te worden bewaard. Uitsluitend voor hen die niet op petroleum of gas koken en niet beschikken over een electrisch kook- apparaat, zal een dezer dagen de gelegenheid be staan op grond van een daartoe afgelegde verkla ring bij den plaatselijken distributiedienst een bon voor een eenheid brandstoffen voor kookdoeleinden te verkrijgen. Nadere mededeelingen dienaangaan de zullen spoedig volgen. Voorts wordt bekend gemaakt dat gedurende hel tijdvak van Dinsdag 1 April 1941 tot en met Woensdag 30 April 1941 de met de woorden „Ge- neratoranthraciet derde periode" gemerkte bonnen elk recht zullen geven op het koopen van 1 h.l. (max. 75 kg.) anthracietnootjes V. De met de woorden „Generatorturf derde periode" gemerkte bonnen zullen gedurende bovengenoemd tijdvak recht geven op het koopen van 50 stuks baggerturf. Duitsche troepen passeeren den Brenner op weg naar Italië. Steeds weer nieuwe transporten komen op het station aan, om na korten tijd hun weg naar het Zuiden te vervolgen. -(Foto Weltbild) Dr. Matsjek treedt toe tot de Joego Slavische regeering. Functie van vice-ministerpresident aanvaard. worden in de naaste toekomst. De minister van landbouw Hudson vestigde de aandacht op de aan houdende vleeschschaarschte in het land. Om haar tegen te gaan moet steeds meer vee in Engeland zelf geslacht worden. Lloyd George verlangde van de regeering „drastisch optreden" op landbouwge bied en wel in een vorm, zooals men tijdens den we reldoorlog en tot dusver ook in dezen oorlog nog niet heeft gekend. Duitsch weermachtsbericht Dr. Matsjek, de president van de Kroatische Boerenpartij (Foto Stapf) Het D.N.B. verneemt uit Agranr. De be spreking welke dr. Matsjek gisterochtend in Biet banus-paleis met den banus dr. Sjoe- batitsj, den vice-voorzitter der Kroatische Boerenpartij Kosjoetitsj en den algemeen secretaris der partij dr. Krnjevitsj gevoerd heeft, heeft geduurd tot half twee. Naar ver- - luidt heeft dr. Matsjek besloten de hem aan geboden functie van vice-president in de re- geering van generaal Simowitsj te aanvaarden. Dr. Matsjek is gisteravond naar Belgrado vertrokken. Met hem reisden de banus en de partijsecretaris. De uit Joego-Slavië in het Rocmeensche banaat aangekomen Duitsche vluchtelingen melden een stemmig dat in Joego-Slavië het gewone trein verkeer volkomen gestaakt is en dat er nog slechts militaire treinen rijden. Practisch wordt de algemeene mobilisatie ten uitvoer gelegd, ook al wordt ze niet afgekondigd. Van de Serven en Slovenen zijn alle reservisten tot en met de lichting "1893 opgeroepen. Van de Duitschers valt als laatste lichting nog de lichting 1902 onder de mobilisatie. De Duitschers worden gedeeltelijk - bij Zuid-Servische regimenten inge-r deeld gedeeltelijk naar verzamelplaatsen gebracht, waar dan arbeidscorpsen zullen worden geyormd. In de Roemeensclie grensgemeenten van het. ba naat komen voortdurend nieuwe vluchtelingen aan. Bij de gemeente Loenga aan de Joegosla vische grens hebben weer Roemeensche grenspos ten aan een groep Duitsche vluchtelingen die de grens overkwamen, gewapende hulp verleend. Schepen in de Britsche wateren tof zinken gebracht. 16000 ton scheepsruimte ten Westen van Kreta vernietigd. BERLIJN, 3 April (D.N.B.) Het opperbevel der weermacht maakt bekend: In Noord-Afrika is -het op 31 Maart door Duit sche en Italiaansche pantserti-oepen en luchtstrijd krachten behaalde succes nog grooter geworden. Daarbij werden dertig vijandelijke voertuigen buitgemaakt. Het luchtwapen ondernam gewapende verken ningen boven het zeegebied rondom Groot-Brit- tannië en bestreed daarbij ook gisteren op succes volle wijze de vijandelijke koopvaardij scheepvaart. Twee schepen van 4000 b.r.t. werden tot zinken gebracht. Zes andere koopvaardijschepen wei-den deels zoo ernstig beschadigd, dat zij als verloren beschouwd worden. Een gevechtsvliegtuig verniel de in scheervlucht drie vijandelijke vliegtuigen op een vliegveld in Zuid-Engeland en beschadigde verscheidene andere toestellen. Andere luchtaan vallen waren gericht op havens- cn fabrieksinstal- laties in Zuid-Engeland en Schotland. In de Middellandsche Zee vernietigden Duit sche gevechtsvliegtuigen ten Westen van Kreta in een dapperen aanval op een krachtig beschermd convooi twee gewapende vijandelijke koopvaar dijschepen met tezamen 16000 b.r.t. De vijand vloog noch overdag, noch der nachts naar Duitschland. Engelschen ontruimen Benghazi. STOCKHOLM, 4 April (D.N.B.) Het groote hoofdkwartier van de Britsche strijdkrachten te Kaïro heeft, naar Reuter meldt, het extra bericht uitgegeven dat de Engelsche dekkings troepen als gevolg van een vastberaden aanval door aanzienlijke Italiaansche en Duitsche strijdkrachten die over talrijke tanks beschik ten teruggetrokken en in tevoren uitgezochte punten geconcentreerd zijn. Tijdens deze terug trekkende beweging is de stad Benghazi ont ruimd, nadat alle voorraden en uitrustings stukken vernietigd waren. Benghazi is van militair gezichtspunt bekeken, al dus het Britsche bericht, onbelangrijk. Tevens deelt het mede dat Benghazi door de Engelsche strijdkrachten als haven gebruikt werd. In den Engelschen Nieuwsdienst is medegedeeld dat de ontruiming van Benghazi voor Engeland een te genslag beteekent. Men moet aan de waarschuwing van den minister-president denken dat men zoo wel overwinningen als tegenslagen moet verwach ten. Stefani meldt uit Rome: De Italiaansche bladen maken hedenochtend met vette letter gewag van den opmarsch der Duitsche en Italiaansche troepen in Libië en van de herovering van Agedabia en Ze- tina. Tevens publiceeren zij berichten van buiten- Iandsche persbureaux, volgens welke de Engelschen Benghazi reeds ontruimd zouden hebben. Evenwel verheffen de bladen zich niet op deze successen, welke verwacht werden en waarvan de Italianen zeker waren. Verduister goed. Zooals hel moet. Van 4 op 5 APRIL 1941 van 20.17 tot 7.07 Maan op 5 April op 12.40 Maan op 6 April onderJ.50 (Eerste kwartier). BEVERWIJK Teraardebestelling Ds. S. van der Wal. Onder groote belangstelling is Donderdagmid dag op de begraafplaats „Duinrust" het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den heer S. van der Wal, emeritus predikant der Gereformeerde Kerk van Minnersga. Als eerste spreker voerde aan de geopende groeve het woord ds. H. Holtrop, Gereformeerd predikant, alhier, die o.a. zeide: „Wanneer we hier staan aan de groeve van Siemen van dei' Wal zijn er vele gedachten en ge voelens, die zich van ons meester trachten te maken. Maai- wanneer we terugzien op het leven van ds. v. d. Wal krijgt buiten alles den boventoon het gevoel van dankbaarheid. De familie en zijn gemeente heeft zooveel aan hem te danken. Ook mag er dankbaarheid zijn, dat God hem zoo lang heeft mogen sparen. Het is een genade en eer, dat God iemand op aarde een hoogen leeftijd laat be reiken. Veertig jaren lang heeft ds. v. d. Wal het evangelie mogen brengen in een tijd, die rustig en goed was in ons land. In zijn gemeente Min nersga heeft hij jaar achter jaar en dag op dag 't evangelie voorgehouden. Hij kon omgaan met een ieder, omdat zijn ziel zoo fijn besnaard was en hij met een jeugdig vuur het evangelie verkon digde. Zoo heeft hij een ieder tot groote zegen mogen zijn. Thans beheerscht ons het gevoel van dankbaarheid, dat God zijn dienstknecht tot Hem genomen heeft. God heeft gegeven en God heeft genomen", aldus besloot spr. Hierna sprak een afgevaardigde van de Geref. Kerk te Minnersga. Ds. v. d. Wal is een geestelijke vader geweest voor de gemeente, aldus spr. Zijn nagedachtenis zal steeds blijven voortleven en in eere worden gehouden. Op vele terreinen was hij werkzaam en waar hij kon verrichtte hij baan brekend werk. Onder zijn leiding groeide de kerk zoo uit, dat hij het initiatief nam tot het stich ten van een nieuwe kerk. Voor de A.R. Kiesver- eeniging was hij een stuwende la-acht, terwijl hij als bestuurder van de Chr. School in onze plaats een nieuwe groote school zag verrijzen. Niet ver geefs heeft hij gearbeid, want vele zielen wen den zich tot het Koninkrijk des Heeren. Spr. be sloot met woorden van troost aan de weduwe en de kinderen. De oudste zoon dankte hierna voor de vele blijken van belangstelling. De droeve plechtigheid werd besloten met psalm 72, vers 8. De goudinvoer in de U. S. X. Volgens een officieel bericht bereikten de goud importen in de Vereenigde Staten in het vorige jaar een recordstand van 4.750 millioen dollar. Naar uit een nadere analyse der betalingsbalans blijkt, ging' in het vorige jaar een bedrag van 804,2 millioen dollar aan gevlucht kapitaal naar de Ver. Staten. Dit bedrag zou nog aanzienlijk grooter zijn, indien niet voornamelijk de Britsche saldi voor betaling van de ocrrlogsaankoopen noodig waren. De Fran- sche saldi namen met 201,9 millioen dollar toe. (Europapressl De Engelsche landbouw. Opvoering der landbouwproductie noodzakelijk geacht. Het D.N.B. deelt mede: Lord Winlerton heeft Donderdag in het. Lagerhuis verklaard dat Enge- land's landbouwproductie aanzienlijk verhoogd moet Tijdelijke maximuiu-vischprrjs in 4 Oostende. Naar wij vernemen is in Oostende in afwachting van een definitieve regeling van den vLschverkoop een voorloopige maatregel getroffen ten einde de hooge marktprijzen te drukken. Bepaald werd, dat gedurende het overgangstijdperk voor alle aange voerde visch een maximum-prijs moet worden vastgesteld van fr. 15 per K.G., onverschillig welke soorten ten verkoop worden aangeboden. Voor de eerste maal werd deze regeling 24 Maart jl. toegepast. De uitslag was wel eenigszins bevre digend, maar dit was mogelijk dooi-dat er alleen wat kleine sprot, werd aangevoerd^ die in normale tijden geen handelswaarde gehad zon hebben. - De aanvoer iV'Ödstende" blijft zeer gering. Slechts een 50-tal bootjes, die in den regel niet meer dan 10 tot 50 K.G. pufvisch of sprot aanvoeren, oefe nen de visscherij ta Oostende uit* i

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 1