HEEMSKERK Burgemeester Kwint herbenoemd Wat onze clubs presteerden. Overwinningen voor Kinheim, Beverwijk en V. V. B. Voor Beverwijk en Kinheim was deze voetbaldag I een zeer gelukkige, daar Ibeide elftallen een over- I winning behaalden, terwijl Zandvoort op eigen I veld met 3—2 van Santpoort verloor. In de Ikop- I groep is bet nu wel buitengewoon spannend, daar l zoowel Zandvoort, Kinheim, Beverwijk als Sant- I poort even goede kansen (hebben op het kam- I pioensctoap. Beverwijk ontpopte zich tegen Onze I Gezellen allerminst als een kampioenscandidaat, hoewel zij toch een verdiende overwinning toe- I haalde. - I Kinheim had tegen D.E.M. de handen vol, daar I de thuisclub langen tijd stand hield. Eerst tegen I het einde scoorde Kinheim de winnende doelpun- I ten. I Dat Dc Kennemers het in Utrecht niet tot een overwinning zouden kunnen brengen was wel te I voorzien. Een pleister op de wonde is echter, dat R.C.H. en H.F.C. verloren, hoewel Volendam daar weer zijde bij spon. In de Heemskerksohe dreven versloegen na een j slechten wedstrijd de Hoogovenmensehen A.D.O. j met 10. BEVERWIJKONZE GEZELLEN (5—2). In een wedstrijd, die behoudens enkele perio des. het aanzien haast niet waard was hebben de roodbroeken een verdiende overwinning behaald. Reeds binnen de vijf minuten gaf Holman, die zich nog een van de basten toonde, aan Beverwijk de leiding. Holman gaf ook in dezen wedstrijd weer blijk zijn taak als buitenspeler te verstaan. Steeds zwenkt hij tijdig met den bal naar binnen en als „moderne" linksbuiten schroomt hij dan niet een schot te lossen. Als we ons niet vergissen is Holman dan ook top-scorer van Beverwijk. Dit demonstreert echter ook hoe machteloos eigen lijk het binnentrio der roodwitten is. Ook van het tweede doelpunt was Holman de grondlegger. Zijn voorzet belandde bij Teeling. die naar Vessies kop te die den toal daardoor maar voor het inleggen had (2—0). De bezoekers verstevigden hun verde diging na dit doelpunt nog meer, waardoor meer malen een opeenihooping voor het doel ontstond. In plaats om te probeeren dezen hechten muiur van Onze Gezellen te nemen met open spel via de vleugels bleef het toij korte tikjes van man tot D. E. M.KINHEIM. Doelman Danïëls is reeds gepasseerd, maar Rem weet nog juist den bal weg te trappen. (Foto Marx) Gas- of electrisclie straatverlichting. Principe-besluit inzake gasverlichting gehandhaafd. In de raadsvergadering van 19 Juli 1939 is voor de vervanging van de electrische straatverlichting in oud-Wijk aan Zee en Duin door een gasverlich ting en voor de verbetering van de gas-straatver- iichting in oud-Beverwijk een crediet beschikbaar gesteld van in totaal f 35.000 terwijl B. en W. voorts gemachtigd werden om de terzake noodige voor zieningen te treffen. Dit raadsbesluit heeft aanleiding gegeven tot een langdurig overleg met Gedeputeerde Staten van deze provincie, welk college van meening is, dat het voorgenomen plan niet in het financieel belang van de gemeente kan zijn, ti&a tJHUH! In de vergadering van 15 October 1940 is het mam Vat steedTweer doodliep'op de verdedigers. I hiervoor toegekende crediet weder afgevoerd; het Wel probeerde Marx het met eenige verre soho- I besluit van 19 Juli 1939 kon daarna derhalve uit ten waarvan er één tegen het houtwerk kwam, sluitend als beginseluitspraak worden beschouwd, maar dit had geen succes bij den doelman, die een Nadat B. en W. de bezwaren van Gedeputeerde goeden indruk achter liet. Staten uitvoerig hadden weerlegd, werd het ge- De uitvallen van Onze Gezellen waren vrij ge- meentebestuur bij brief van 16 October 1940 te vaarloos, daar de voorhoede vrijwel aan haar lot kennen gegeven, dat de argumenten in het door werd overgelaten. Welgesteld heeft Van Roon voor genoemd College ingenomen standpunt, n.l. dat de rust slechts één schot van beteekenis op zijn onder de huidige omstandigheden overwegende be doel gehad. I zwaren bestaan tegen het vervangingsplan, geen - In °de' tweede helft drong Beverwijk door het wijziging vermochten te brengen. Hieraan werd zwakke begin van de bezoekers direct sterk op, toegevoegd, dat deze meening gedeeld werd dooi" maar dit had een averechts resultaat. Met den den secretaris-Generaal van het Departement van sterken wind in den rug zuiverden de middenlinie Binnenlandsche Zaken, terwijl B. en W. verzocht en verdediging het terrein en stelden daarmee werd onder kennisgeving van deze bezwaren te hun voorhoede aan het werk. Hierdoor ontstonden I bevorderen, dat het bewuste raadsbesluit wordt in- snelle doorbraken, waaruit de linksbuiten al gauw getrokken, den achterstand wist te verkleinen. Kort daarna blunderde de achterhoede zoo geweldig, dat met vereende krachten de toal in eigen doel werd ge werkt (22)Dit schudde de Beverwijkers wakker. Met betrekking tot den wensch van Gedeputeerde Staten om te bevorderen, dat het bewuste raads besluit wordt ingetrokken, hebben B. en W. 'over Maenhout ging in de voorhoede spelen, Marx en I wogen, dat de sindsdien ingetreden bijzondere toe- Teeling verwisselden van plaats. Nu volgde een J stand zich allerminst voor een nauwgezette bestu- korte periode, dat er. werkelijk voetbal werd ge speeld. Aan den eenen kant Onze Gezellen, dat, zich als een drenkeling vastklampte aan een stroohalm en aan den anderen kant Beverwijk, dat uit het gejuich op het D.E.M.-terrein had kunnen afleiden dat Kinheim de leiding had en daarom 'vocht voor de laatste kans om bij de lei ders van hun afdeeling te blijven. Vessies gaf ten slotte na vele vergeefsche pogingen Beverwijk opnieuw de leiding (3—2). Vessies, Holman en Kuyer werkten kort daarna gezamenlijk voor den vierden keer den bal over de lijn (42). De fut was er toen weer uit. Kort voor het einde maakte Marx meteen goeden kopbal het vijfde doelpunt D.E.M.—KINHEIM (1—3). Met een onverwacht groote overwinning voor Kinheim werd deze wedstrijd, die tien minuten voor het einde nog 11 gelijk stond, beëindigd. Het was een spannende strijd tusschen twee volkomen gelijkwaardige ploegen, waarbij de gas ten wel iets meer in den aanval waren, doch zeker meer kregen dan him toekwam; de eerste twee Kinheimdoelpunten werden met de noodige dosis geluk gescoord en tot kort voor het einde was de uitslag totaal onzeker. Na rust speelde D.E.M. -bovendien practisch met vier man in de voorhoede, daar van Arisz niet het minste initia tief uitging en alles van de vier andere spelers komen moest. Het zag er in het begin anders donker voor D.E.M. uit, die het zonder Does moest stellen, die deering van dit vraagstuk in al zijn geledingen leent, daar zich thans te veel onzekere fajetoren voordoen, welke een zorgvuldige vergelijking tus- sche het eene en andere systeem onder de toekom stige verhoudingen belemmeren. Waar ook in den laatsten brief van Gedeputeerde Staten tot uitdruk king komt, dat de huidige omstandigheden tot de vorming van het door dat college ingenomen standpunt hebben geleid, meenen B. en W. den raad de intrekking van het besluit van 19 Juli 1939, ook al kan dit thans nog uitsluitend als beginsel-uitspraak worden beschouwd te moeten ontraden. Na beëindiging van den tegenwoordigen onzekeren toestand immers kan, uitgaande van die beginseluitspraak, deze aangelegenheid opnieuw worden bezien en een nader besluit terzake worden genomen. Inmiddels had het Provinciaal Electriciteitsbedrijf per 1 Januari 1940 opzegging gedaan van het met de voormalige gemeente Wijk aan Zee en Duin ge sloten contract inzake de straatverlichting. Deze opzegging ging gepaard met een aanbieding om na dien datum de electrische straatverlichting in dat deel van de gemeente op een gewijzigde basis weder te verzorgen; daarna is van het P.E.N. het verzoek ontvangen om in verband met de over dracht van het gemeentelijk electriciteitsbedrijf eveneens een contract te sluiten voor de straat verlichting in oud-Beverwijk, voorzoover deze elec- trisch is. Hierop hebben B. en W. te kennen gegeven, dat, zoolang door de hoogere instanties geen beslissing was genomen op het raadsbesluit van 19 Juli 1939. van onderhandelingen over nieuwe straatverlich- op de rechtsbacikplaats afdoende door J. de Vries tingsovereenkomsten moest worden afgezien. B. en vervangen werd. Kinheim gesteund door den schuin over het veld staanden wind, was sterk in den ^aanval en hield dit overwicht wel een kwar tier lang vol. Een zestal hoekschoppen wa'ren hier van het resultaat en uit een hiervan kopte Ver- ihoofdstad eens hard juist over de lat. De Vries veroorzaakte een strafschop toen hij Verhoofstad afhield, terwijl de D.E.M.-doelman den bal reeds in zijn handen had. Van der Kant trapte echter recht op den D.E.M.-doelman af. Kort hierop schoot Schram in volle ren juist ikeihard over. D.E.M. kreeg er nu beter kijk op en van nu af aan ging het spel meer gelijk op. Weer was het Schram, die hard op doel kogelde, doch Daniels stopte keurig. Iets later leverde dezelfde D.E.M.- speler een afgemeten voorzet en nu beging Aresz de fout den bal met de hand in doel te slaan, in- plaats van te koppen. Bij een vlotten Kinheim- aanval schoot de linksbuiten van ver op het D'.E.M.-doel. Slotemaker stond klaar om den bal te vangen, toen deze door een oneffenheid hoog opsprong en over den D.E.M.-doelman heen in de touwen "terecht kwam! Een gelukkig doelpunt 1). D.E.M. zette er voor rust alles op om gelijk te maken. Weer kreeg Arisz een afgemeten kans. maar nu schoot hij met niemand voor zich den bal hoog over, waar een klein tikje reeds voldoen de geweest was om te scoren. Tot rust- waren belde doelen om 'beurten in gevaar, zonder dat er ge scoord werd. Na de thee was D.E.M. reeds spoedig sterk in den aanval. Kinheim werd op eigen helft terug gedrongen en hield met de grootste moeite stand. Totdat Schram vanaf de buitenlijn een vrije trap te nemen kreeg. Met een geweldig schot van zeker vijftig meter afstand, schoot de D.E.M.-linksbui- ten den bal ineens in de touwen 11. Van nu af werd er hard om de leiding gestreden en D.E.M. scheen aanvankelijk de beste kansen te hebben. Kinheim hield stand en wist tenslotte het spel te verplaatsen, zoodat de strijd weer gelijk op ging. Er waren nog tien minuten te spelen, toen de D.E.M.-doelman bij een scrimmage den bal wegschoot, tegen den' kinderenden Verhoofstad aan: het terugspringende leder rolde in de tou wen 12. D.E.M. zette nog even alles op den aan val; maar Kinheim sloeg deze stormloopen reso- lujufb af. Tervoort besloot een fraaie ren met een schot, dat via een Kinheimtoeen bijna in doel be landde. doch Daniëls redde nog. Als er nog drie minuten te spelen zijn, volgt een goede Kinheim- aanval: v. d. Kant geeft goed af en Verhoofstad schiet hard in 3—1. D.EJVT. is geslagen, hoewel de ploeg tot het einde vol blijft houden, blijft (het doelpunt uit» J W. verklaarden zich echter bereid om bij gebreke van een contractueele regeling de toepassing van de voor 1 Januari 1940 geldende tarieven voor de af te nemen electriciteit te aanvaarden. Nadat ook hierover overleg had plaats gehad, heeft het P.E.N. B. en W. bij brief van 21 Februari j.l. een nieuwe aanbieding gedaan. WEINIG ACTUEEL. Naar de meening van het gemeentebestuur is het vraagstuk van de straatverlichting in het alge meen, zoolang de huidige verduisteringsvoorschrif ten moeten worden nageleefd, weinig actueel. Bovendien achten B. en W. het wenschelijk, dat de raad na de beëindiging van den tegenwoordigen onzekeren toestand opnieuw gelegenheid wordt ge geven om te beoordeelen aan welk verlichtings systeem de voorkeur moet worden gegeven; voor een onbevangen beoordeeling van dit vraagstuk is het naar de meening van B. en W. noodig, dat de gemeente niet door een contractueele regeling voor een reeks jaren gebonden is. Mede omdat B. en W. er zich van overtuigd heb ben, dat. zoodra de straatverlichting weder normaal gebruikt kan wox-den, op zeer korten termijn, waar zulks noodig is, een redelijke noodverlichting kan worden aangebracht en alsdan ruimschoots gelegen heid kan worden gevonden tot nader beraad, mee nen B. en W. den raad voor dit oogenblik eveneens het aangaan van een nieuwe overeenkomst ter voor ziening in het electrische gedeelte der straatver lichting te moeten ontraden. Resumeerende stellen B, en W. den raad der halve voor: 1. Het raadsbesluit dd. 19 Juli 1939, voorzoover thans nog bestaande, te handhaven; 2. Van het aangaan van een overeenkomst in zake de electrische straatverlichting, voorloopig althans, af te zien. De desbetreffende commissie kan met deze voox- stellen instemmen. ATHLETIEK. Tijdens de rust van den wedstrijd D.E.M.Kin heim liepen eenige D.E.M.-athleten een onderlingen 1500 Meterloop. De jeugdige Olaf van Duin nam direct na den start den kop en zette zijn voorsprong steeds verder door om tenslotte onbedreigd te win nen in 4 min. 48 sec. J. Burger werd tweede in 4 min. 57.8 sec., terwijl Vessies op 50 M. als derde eindigde. Een aardig intermezzo in dezen door veel publiek bijgewoonden wedstrijd. D. O. K. verloor van S. S .S. Zondag heeft de Beverwijfcsehe Krachtsport- vereeniging „D.O.K." te Alkmaar een wedstrijd in worstelen gehouden tegen S.S.S. De uitslagen luiden als volgt: S.S.S.: D.OX.: Zwanenburg—A. Brandjes 1/IV2 Schut—H. Waarts 0—2% KoremanN. Groeneveld 2%0 Kaandorpvan Balen 0-2% J. SchutDe Niet 02% Tweede ronde: SchatsBrand j es 2%2 y2 ZAvanentourgN. Groeneveld 2V0 BöhmMeerhof 2y2 KaandorpKuilman 2/0 Lief tingSchuier .2% Einduitslag: S.S.S., Alkmaar, 11% strafpunt. D.O.K., Beverwijk, 16% strafpunt. De returnwedstrijd wordt binnenkort te Bever wijk gehouden. Voor dezen wedstrijd is een beker beschikbaar gesteld, die 3 maal achtereen of 5 maal in totaal gewonnen moet worden. Hoogoven Schaakclub. De uitslagen van de onderlinge wedstrijden van de Hoogoven Schaakclub zijn: Groep 1: J. E. BeentjesG. Paardekooper, af- ;ebroken. Groep 2: G. Schoutenv. d. Broek 01, G. van 't VeerVan Alfen 01: UilenbroekC. de Boer 0—1. Groep 3: Van ZomerenHendriks 01. Offer hansVan Loon 10, KleynSteeman 01. K. de BoerH. v. d. Blink. A. BlauwK. de Boer 1—0. Algemeene competitie: LusterSeherer 01, Ir. v. d. Blink—P. Stolk Vz JAARVERGADERING VAN TUINBOUW- ARBEIDFRSBOND. De nlaatcelijk" sfdeeline- van den Nederland sehen Bloem-, Land- en Tuinarbeiderstoond „St. Deus Dedit" houdt, óp Woensdag 9 April de jaar vergadering in het K.S.A.-gebouw. STRAWBERRIESD.H.C. (0—3). D. H. C. kampioen Promotie klasse A. In dezen voor D.H.C. beslissenden wed strijd, er moest gewonnen worden, heeft een zege aan D.H.C. het verdiende kampioenschap gebracht. Van het belanghebbende Leiden wa ren verschillende spelers aanwezig. I11 de eerste helft waren de gasten in de meer derheid en mede doordat de verdediging van Strawberries niet al te safe bleek, kon toen door D. II. C. de basis voor de overwinning gelegd worden. Wel verweerde v. d. Bliek in doel zich op prachtige wijze, doch hij kon de doelpunten toch niet verhinderen. Het geheele team van Strawberries speelde wat slapjes, zoodat Delft voor rust reeds de 30 voorsprong verkreeg. In de tweede helft ging het vee.l meer gelijk op en de voorhoede van Strawberries had weinig geluk met eenige kansen egn strafcor- ners. Maar ook D. -H. C. kon toch niet meer doelpunten, zoodat met 30 het einde kwam. Na afloop werd D. H. C. door de Strawberries gehuldigd voor het behaalde kampioenschap onder aanbieding van bloemen met de rood witte clubk' uren. TUINBOUWCURSUS. De te Heemskerk gehouden tuinbouwcursus, die in den afgeloopen winter is gehouden, is geëindigd, tenminste wat het eerste leerjaar betreft. Van de 21 leerlingen werden er twintig van het eerste naar het tweede leerjaar bevorderd. Dezer dagen werden de examens afgenomen, Bij ontstentenis van den Rijkstuinbouwconsulent fun- ieerde de heer Vernooy als examinator. De volgende leerlingen wex'den bevorderd: P. Hen- neman, Gijsb. Beentjes, F. v. Hooff, L. Welage, F. Welp, C, de Ruyter, Jób. Veldhuis, H. de Jong", J. Bleekex-, A. de Ruyter, E. Neeft, A. Duin Nzn., A. j Duin Czn., P. Veldhuis, P. Lensen, G. v. Egmond, P. Scheex-man, S. Sinnige, L. v. Roon en Th. v. Noort. BLOEMBOLLENCULTUUR Woensdagavond houdt de afdeeling Heemskerk van Bloembollencultuur 'een ledenvergadering café „Flora". Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van Binnenlandsche Zaken is Mr. M. M. Kwint met ingang van 1 Mei 1941 tot burgemeester van Velsen herbe- ixoemd. Voor velen zal de gi'ootste verrassing van dit bericht daarin zijn gelegen, dat het al weer zes jaar geleden is, dat Mr. Kwint de moeilijke taak kreeg toebedeeld, te wox-den geplaatst aan het hoofd van een gemeente als Velsen, die ten tijde van de ambtsaanvaarding xnet zoovele moeilijkheden te kampen had. Op 28 Januari 1935 was Mr. F. L. J. E. Rarnbon- net overleden, nadat deze voortreffelijke maginstraat nog niet ten volle drie jaar de eerste bui-ger van onze gemeente was geweest. In dit korte tijds bestek had hij zich in zijn nieuwe gemeente zeer bemind gemaakt en zijn dood op nog geen 50- jarigen leeftijd werd algemeen betreurd. Tot opvolger van bur gemeester Rambonnet werd met ingang van 1 Mei 1935 benoemd Mr. M. M. Kwint, bur gemeester van Zuilen. Tijdens de vacature had de oudste wethouder, de heer J. C. Dunnebier, het Iburgemeestersamb waargenomen. Burgemeester Kwint was, toen hij 1 Mei 1935 zijn ambt te Vel sen aanvaardde, nog maar 37 jaar. Hij werd 27 April 1898 te Nieuw en Sint Joostland in Zeeland geboren. Te Utrecht bezocht hij het Christelijk Gymnasium, waarna hij rechten ging studeeren aan de Uni versiteit aldaar. Nadat hij in 1924 den meester titel had behaald, kwam hij aan de gemeente secretarie in Maarn. Toen Baron van Tuyll van Serooskei-ken aftrad als bui-gemeester van Zuilen, werd Mr. Kwint 9 November 1931 tot tijdelijk burgemeester dezer gemeente benoemd in afwachting van een mogelijke annexatie door Utrecht. Deze annexatie bleef echter uit en op 15 Maart 1934 volgde de definitieve benoeming van Mr. Kwint-tot burgemeester van de Utrechtsche kleine, doch niet onbe langrijke randgemeente, die zich de laatste jaren snel had uitgebreid. In Zuilen beheerde de bur gemeester financiën, grondbedrijf, het electri citeitsbedrijf, het uit breidingsplan, de politie en de brandweer. „Wie ook benoemd •mag worden, den op volger van wijlen bur gemeester Rambonnet wacht een moeilijke taak" zoo schreven wij eenige wéken voordat deze opvolger werd beiioemd. En inderdaad, burge meester Kwint heeft het in zijri eerste ambts periode vexre van gemakkelijk gehad. Onze ge meente leed ten zeerste onder de groo. heid, vele vraagstukken, die verband den groei en de ontwikkeling der' ondanks de werkloosheid niet stilstond110"1' om een oplossing. en> vro^j Veel is er tijdens de eerste ambtsn* burgemeester Kwint tot stand gekomp 'k wel in de eerste plaats het gevolg j betere verhouding tusschen lands- enV*1 -si bestuur, hetgeen wel in de eerste olaat gemeester Kwint te danken is. Vo0i- -aani !s Rijks kas en bijdragen uit het Werkï subsidiefonds stelden de gemeente jn k- groole rioleeringsplan te doen uitvoer werd er, vooral de laatste jaren gedaan M fraaiïng der gemeente, eveneens met b h het Rijk, de sociale werken hadden 's t> ter's bijzondere belangstelling, evenals echtgenoote mevrouw Kwint—'Wiersum hij vrij spoedig na zijn benoeming iP ,met *it gehuwd. sen ij De tweede ambtsperiode gaat nu sn0edi ook deze zal heel veel van het beleid burgemeester vergen, want ook nu moeilijkheden zich op. pelen Mr. M. M. Kwint. (Cliché Archief) AGENDA VOOR BEVERWIJK. MAANDAG 7 APRIL Luxor Theater, Breestraat:. „Savoy Hotel 217" en bijprogramma, 8 uur. DINSDAG 8 APRIL. Luxor Theater, Breestraat: „Savoy Hotel 217" en bijprogi'amma, 8 uur. VOOR VELSEN EN ÏJMUIDEN. MAANDAG 7 APRIL. Thalia Theater: „De dans der Doods", 8 uur. Rex Theater: „Carnaval in Weenen", 8 uur. Bioscoop „De Pont": „Het onsterfelijke hart", 8 uiir. AGENDA VOOR HAARLEM. Heden: MAANDAG 7 APRIL. Stadsschouwburg: Het Masker. Volksvoorstelling van „Gaslicht", 7.30 uur. Rembrandt Theater: Non Stop Variété, 2.30 en 7.30 uur. Palace: „Dc laatste ronde", 2, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „Zijn beste vriend", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Het congres amuseert zich", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. DINSDAG 8 APRIL. Gemeentelijke Concertzaal: Volksconcert H.O.V.. 7.30 uur. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. Rembrandt Theater: Non Stop Variété, 2.30 en J.3Q uur. AFSCHEID AAN DE PAPIERFABRIEK. De heer J. Voorhout, die gedui-ende vele jaren werkbaas is geweest van de afdeeling sjouwploeg. ressorteerende onder de mechanische werkplaats van de N.V. Vereen. Papierfabrieken der firma Van Gelder Zonen, heeft wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd na 25 dienstjaren Za terdag afscheid genomen. De heer J. Hommes, werkbaas van de mechani sche werkplaats, sprak den heer Voorhout toe; hij merkte op, dat een afscheid bij Van Gelder nimmer met stille trom mogelijk is. Spreker zei, dat allen aan het bedx-ijf met sympathie vervuld zijn voor hetgeen de heer Voorhout heeft gedaan, voorname lijk ten aanzien van diens kennis en inzicht bij zware transporten. Nadat spreker den scheidenden baas had toege- wenscht dat deze nog vele jaren van een welver diende rust zou mogen genieten, bood hij hem na mens de aanwezigen een fraaie rookfauteuil aan. De opvolger van den heer Vooxhout, de heer F. Tijtsma, releveerde namens de afdeeling de goede samenwerking. Er werden eenige geschenken voor persoonlijk gebruik overhandigd. De heer Voorhout dankte allen voor dit mooie af scheid. Het aantal inwoners onzer gemeente, dat 1 Fe bruari j.l. 48924 bedroeg, steeg in den loop van deze maand met 23, zoodat het op 28 Februari 48947 be droeg. De bevolking vermeerderde in Februari: door vestiging met 171 (80 m. en 91 vr.) en door geboorten met 58 (34 m. en 24 vr.), totaal 229 (114 en 115 vr.); de bevolking verminderde: door vertrek met 168 (81 m. en 87 vr.) en door overlijden met 38 (20 m. en 18 vr.), totaal 206, zoodat de netto-vermeerdering 23 bedroeg. Uit deze cijfers blijkt, dat het geboox-te-overschot uiterst klein was, n.l. 20. Dank zij een nog kleiner vestigingsoverschot kon de geringe toeneming door het geboorte-overschot behouden blijven. UITSLAGEN I. E. V. De uitslagen van de gisteren door de R.K. Sport vereniging I. E. V. gespeelde wedstrijden luiden als volgt: ConcordiaI.E.V. 24 T.Y.B.B. 3—I.E.V. 2 6—1 I.E.V. 3Santpoort 4 52 I.E.V. Jun. a—T.Y.B.B. Jun. b 10—0 Door de overwinning op Concordia heeft I.E.V. de bovenste plaats op de ranglijst van afdeeling IC van den H.V.B. weten te behouden. Zou I.E.V. op weg zijn naar het kampioenschap na deze vijfde overwinning in successie? Marktprijzen en besommingen, Kabeljauw f 19—11.80 per stuk. Tong f 5.302.40 heid en per kg. Zetschol f 10496. Kleine schol f 9045. deed. Om haar draaide het blijspel en TOONEELVEREENIGING „PALVU". „Betje regeert' In „Het Wapen van Velsen" gaf Zaterdag' avond de tooneelvereeniging „Palvu" voor eei stampvolle zaal een uitvoering van het bluste! van Henk Bakker „Betje regeert", oorspronkelijk voor wijlen Nederland's groote actrice, raevrow Esther de Boei*van Rijk geschreven en dw! zijn vele aardige rollen een dankbaar spel voor het dilettantentooneel. Betje, de oude dienstbode, heeft een sardl duitje geërfd, dat door haar vroegeren „mense' beheerd wordt. Dezeverpandt de effecten rc- gens kassa-noocl en als Betje om haar cenijü komt is Leiden in last. Betje besluit in het huis gezin, dat veel geld aan kan, eens groote schocc maak te houden en neemt haar vroegere werï- zaamheden weer op. Op welke wijze ziet hetpt- bliek in de twee volgende smakelijke bedrijft: De voorzitter-regisseur, de heer H. van D& kum, kondigde reeds aan, dat er op deze 'in voering in verband met verschillende omsta;- digheden, langer gestudeerd was dan gewoonirt en dit was zeer goed merkbaar, want er werd, vooral ook door de jongeren, vlot en aardig«n gedaan. De rolkennis liet weinig te wenscte) over, behalve van een speelster waar ik dit ad ders niet van gewend ben. In het samenspel al een stevig verband; ik denk b.v. aan de versus- lende tooneeltjes in 1 en 2, waarin Theo vas Gelder, zijn dochter Elly, Mia van Laar de ac® en bankdirecteur Stanley zullce verdienstelijk momenten hadden. Elly gaf haar eenvoudige, maar dankbare m op gevoelige wijze weer, haar broer Freddy W na eenige schuchterheid in het begin een1 viOi typemet den huisknecht Hendrik had de iaiE- lie v. Gelder (en dus Palvu) het gelukkig geM; fen, want deze speler had er een humorist^ type van gemaakt en die in alle bedrijven gen» in zijn „rol" bleef en waarvoor dezen speler efi extra-pluim toe komt. Theo en Louise, geroutineerde Palvu-kracoft- droegen er het hunne toe bij om Betje tereo-j het roer in handen te laten nemen. Theo 0^ vele goede momenten; in het bijzonder waarin op zakelijke besprekingen (het onderhoud b Stanley b.v.) aankwam steeg zijn spel boven gewone uit. Stanley toonde zich trouwens c volwaardige tegenspeler. Louise's optreden deed het wel, maar..- kende ditmaal haar rol slecht; Ik ben dit haar niet gewend. De deuren waren voor enkelen nog een piu- - Met veel waardeering heb ik een der krachten van Palvu aan het werk gezien, iu - speelster der Mia-rol, die zich ontpopt ais actricetje, waar de vereenigïng nog veel g1ra gen van kan beleven, al zal het genre rollen f een bepaald karakter moeten hebben. Haar paste perfect in deze rol en gang en houo«* gracieus en rustig, zoowel als dictie en na» ling, toonden, dat hier 'iemand het tooneei klommen heeft, die zich in plankenland ge» thuis gevoelt. En, wat meer zegt, die de capa teiten voor dilettant-tooneelspeelster zeer bezit. v En tenslotte was er Betje, die in den I Gelder regeerde en dit met een groote nan1? met een behoorlijke gestreng Fufschol f 3620. Groote bot f 65. Wijting f 58 55. Groote schar f 46—32. Kleine schar f 27—13. Pufschar f 117. Poontjes f 36, alles per 50 kg. Besommingen trawlers: IJM. 111 Olympia, 200 manden f 4210; IJM. 35 Martha 200 manden f 3877; IJM. 29 De'Zeeleeuw 271 manden f 6574. Kotters; Deensche kotter E 436 f 13281. Loggers: KW 47 f 4896, KW 36 t 5497, SOH 402 t 502Q. ueea. um naar araaiae net Diijspei c» deze hoofdrol aan kon is een verheugendJ* voor de kracht van het troepje, dat thans fa werkende kring, vormt. Alle lof voor de spew in haar creatie van deze Betje. ht. De belichting van het tooneel was_ siecu het centrum vielen steeds zware schaduw.- te weinig boven- en voetlicht. Of is Palvu s' offer van de electriciteitsrantsoeneermg?

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 2