(BCeeke (Bet Bonnen die thans geldig zijn: HEEMSKERK PREDIKBEURTEl diet JaascAocoqcamma van IJmuiden Op veelvuldig verzoek een reprise van de Hol- landsche succes-film Een Monopole-filra met: Fientje de la Mar, Johan Heesters, Aaf Bouber, Silvain Poons, Johan Elsensohn, Jopic Koopman, Corry Vonk. „Een Hollandsche zin gaat er beter in, dan een lang verhaal in een vreemde taal." Aanvang AVONDVOORSTELLINGEN 8 uur. - Beide Paaschdagen 3 uur MATINEE. DONDERDAGS GEEN voorstelling. (Adv. IngezMed.) Fabrieks- en Transportarbeiders. Het 25-jarig bestaan van de organisatie op Chr. grondslag. Dezer dagen was het 25-jaar geleden, dat de „Christelijke Bond" of voluit de Nederl. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders in zijn huidige samenstelling werd opgericht. Blijkens een artikel in „Toenadering" is de jubileerende bond ontstaan uit een fusie tusschen den in 1913 in Bolsward opgerichten Nederl. Bond van Chr. Fabrieksarbeiders eneen onder leiding van A. Karsdorp staande vereeniging van Christe lijks glasbewerkers. „Toenadering" schrijft dan verder: „Vrij spoedig werd contact gezocht met de chris telijke j*lasbewerkers: een zeer kleine organisatie onder leiding van A. Karsdorp van Delft. Enkele besprekingen leidden tot aansluiting en het stichten van een vakgroep glasbewerkers. Deze organisatie nu kwamen op 1 April 1916 tot fusie en stichtten den Ned. Bond van Chr. Fa brieks-, Haven- en Transportarbeiders, waarvan later het woordje Haven uit den naam verviel. De fabrieksarbeiders telden op 1 Januari 1916 totaal 743 en de transportarbeiders 433 leden en op 1 April 1916 samen 1566 leden. De fabrieksarbeiders hadden bij de fusie een bondsvermogen van f 144.54% en de transportar beiders f 180.93: een totaal-bezit dus van f 325.47%- Van 1 April tot 31 Dec. 1916 werd aan bondscontri- butie ontvangen f 6.886.34. Het bondsbezit was einde 1916 f 657.60. Welk een gelukkige ontwikkeling - de organisatie in den loop der jaren heeft verkregen, blijkt uit het feit, dat het bondsbezit op 1 Jan. 1941 is gestegen tot f 314.774.021,2- Niet minder dan 15 bestuursleden plus eenige boden en administraties zijn in' dienst van den bond werkzaam. Het ledental steeg in dagen van hoog-conjunctuur tot over de twintig duizend, daalde daarna, zoodat het op 1 April 1940 18.763 bedroeg en ten gevolge van de moeilijke economische omstandigheden op 1 Januari 1941 nog 16.549. Vfae het jaarverslag .van 1916, dat 40 bladzijden druks telde, vergelijkt bij het verslag over de beide laatste jaren, komt onwillekeurig onder den in^ druk van de gestadige ontwikkeling. Dagen van hoog-conjunctuur wisselden die van economischen neergang af. Wat dit beteekende ten aanzien van de loon- en arbeidsvoorwaarden, laat zich wel verstaan. Het is zeker te danken aan het groote vertrouwen, dat de bestuursleden bezaten, dat men voor talrijke en groote conflicten 'werd bewaard. Niet overal was dit mogelijk. Hier en daar moest men zichtegen directe-actie-stakingen ver zetten. Waar optreden tegen de werkgevers noodig was, hebben we niet geschroomd positie te kiezen. Doch als ons beginsel oi' onze visie op de mogelijkheden zulks verbood, waren we bereid ten koste van alles leiding te geven en de leiding te houden". Postdienst tijdens de Paaschdagen. Op de beide Paaschdagen wordt de Postdienst geheel als op anderer ondagen uitgevoerd, behalve dat op den 2en Paaschdag één briefpost-bestelling en één pakketpostbestelling zal plaatsvinden. Om liet damkampioenschap van Kennemerland. Dukel kampioen der hoofdklasse. T. Hoek en Selderbeek kampioen 1e en 2e klasse. Maandag en Dinsdagavond zijn de laatste par tijen gespeeld van 'het damtournooi om het kam pioenschap van Kennemerland. In de hoofdklasse behoefde Dukel zijn laatste partij tegen A. J. Buyck uit Santpoort slechts re mise te spelen om zich te verzekeren van den kampioenstitel. Toeih hebben Dukel en Buyck een partij gespeeld, waarin de remise-bacil door beide spelers was verjaagd. Het werd een levendige en voor de toeschouwers hoogst aantrekkelijke partij, waarin de IJmuidenaar den toon aangaf. In het vergevorderde middenspel moest Dukel een slagzet nemen die de spelers vóór een eindspel, ineens tot remise deed 'besluiten. Daardoor is het Dukel gelukt, den wedstrijd te winnen. Laros en Buyck bezetten de tweede en derde plaats, zoodat beide spelers kunnen uitkomen an den wedstrijd om den meestertitel. Om het damkampionschap van Noord-Holland 2ullen voor Kennemerland Dukel, Laros en Buyck uitkomen. Hier laten wij eerst de uitslagen volgen: Hoofdklasse: BuyckOudendijk 20 LarosD ieder Iks 2—0 DukelBuyck 11 DinkgreveLaros 02 H. v. d. Heijde—H. Laros 1—1 Eerste klasse: HóekKoetsier 20 KoetsierJ. v. Straten 02 Ott—G. 't Hart 2—0 Koetsier—Jansen 20 Tweede klasse: Zuiderduijn-r-Steutel 20 SelderbeekBuren 20 AGENDA VOOR HAARLEM. Heden: DONDERDAG 10 APRIL. Rembrandt Theater: Non Stop Variété, 2.30 en 7.30 uur. Palace: „De laatste ronde", 2, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „Zijn beste vriend", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Het congres amuseert zich" 2.30, 6.30 en 8.45 uur. VRIJDAG 11 APRIL Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. Nieuw programma. AGENDA VOOR BEVERWIJK. VRIJDAG 11 APRIL Luxor Theater, Breestraat: „Trenck de Pandoer" en bijprogramma, 8 uur. In de eerste klasse heeft Hoek na een overwin ning op zijn ernstigsten concurrent Koetsier den titel ongeslagen bemachtigd. Hoek promoveert vpor het volgend seizoen naar de hoofdklasse. In de tweede klasse was de stand interessant. Met het ingaan der laatste ronde had Buren 5 gesp. 9 pnt. en Selderbeek 5 gesp. 8 pnt. Selderbeek had het lot in eigen handen. Alleen bij een overwin ning was alles beslist. Het is een prachtige en boeiende partij geweest. Om beurten kregen de spelers de kansen. Tenslotte gelukte het Selderbeek te winnen, waardoor de IJmuidenaar den titel tweede klasse heeft veroverd. Het is wel opvallend, dat de kampioenschappen hoofd-, eerste en tweede-klasse door D.C.IJ.'ers zijn gèwonnen. De eindstand luidt: Hoofdklasse: gesp.gew.gel.rem.verl. 1 B. Dukel, IJmuiden 8 6 2 0 14 2 H. Laros, idem 8 5 2 1 12 3 A. J. Buyck. Santpoort 8 4 3 1 11 4 P. C. Bais, Beverwijk 8 3 4 1 10 5 H. v. d. Heijde, IJmuiden 8 2 4 2 8 6 Dinkgreve, Santpoort 8 2 1 5 5 7 Diederiks, IJmuiden, 8 2 1 5 5 8 Balvhuys, Santpoort 8 1 3 4 5 9 Oudendijk, idem 8 0 2 5 2 Eerste klasse: 1 Hoek, IJmuiden 5 4 1 0 9 2 v." Straten, idem 5 3 1 1 7 3 Koetsier, idem' 5 3 1 1 7 4 Snél, idem 5 2 1 2 5 5 Jansen, Santpoort 5 0 3 2 3 6 Wesselius, Velsen 5 1 0 4 2 Tweede klasse: 1 Selderbeek, IJmuiden 6 5 0 1 10 2 B-ure, Santpoort 6 4 1 1 9 3 Ott, IJmuiden 6 3 3 0 9 4 't Hart, idem 6 1 3 2 5 5 Kok, idem 6 1 1 4 3 6 Zuiderduyn, Santpoort 6 0 4 2 4 7 Steutel, Velsen 6 0 3 3' 3 Dinsdagavond 15 April zal D.C.IJ. in Hotel Ken- nemerhof een intiemen feestavond organiseeren. De prijsuitreiking en de -sluiting van dit tournooi zullen te Santpoort ln het laatst van April plaats hebben. - Politie-voetbalelftal tegen de Maréchaussee. Het elftal van de Politie Sportvereeniging „Velsen" zal a.s. Donderdagmiddag 3 uur op het Stormvogeisterrein een wedstrijd spelen tegen het Districtselftal der Marechaussée. Het elftar der politie is als volgt samengesteld: Best Haak, v. d. Voort. Woudenberg, Geerlings, v. d. Leur. Wittebrood, Lansaat, Van Oostenbruggen, Dekker, Ninaber. Het elftal heeft den laatsten tijd een belang rijke versterking ondergaan. Met spelers als Haak, Geerlings, Van Oostenbruggen, Dekker en Ninaber, alle bekende N.V.B.'ers zullen de politiemannen nog menigen tegenstander in het zand doen bijten. Dat het elftal heel wat in z'n mars heeft, blijkt wel uit de overwinning op het elftal van de Haagsche politie. Dit elftal zal zich Woensdag 23 April op nieuw met de Velsensche politiemannen meten.- Op dien dag 'komen de Hagenaars bij hunne Velsensche collega's op bezoek. Dit belooft een interessanten wedstrijd te zul len worden. Velsen brengt hetzelfde elftal in het veld, maar ook Den Haag heeft een sterk elftal. Het Haagsche doel wordt verdedigd door den oud-doelverdediger van Stormvogels Piet Hol- lenberg en vele Stormvogels-support.ers zullen ongetwijfeld komen zien hoe Hollenberg, op wien ze zoo dikwijls hun hoop gevestigd hebben het „doet" in zijn nieuwe omgeving. DRANKWET. Bij B. en W. van Velsen is ingekomen een verzoekschrift van Cornells Mantel van beroep pensionhouder, wonende te Wijk aan Zee om een verlof B, voor den verkoop van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse in den winkel van het perceel Wijkerstraatweg no. 29 te Velsen. Vóór 22 April 1931 kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij B. en W. voornoemd inbrengen. Hinderwet. B. en W. van Velsen brengen ter kennis, dat het verzoek van Jac. Been, Wijkerstraatweg no. 123 te Velsen, om vergunning tot het oprichten van een inrichting voor het drogen van varen-, dennen- en teakhout, dor ken voorwaardelijk is ingewil ligd. Paaschwijdingsure Geref. Kerk. Evenals voorgaande jaren zal in de Geref. Kerk aan den Koningsweg een Paaschwijdingsure ge houden worden en wel hedenavond half acht. Iedereen is welkom. De toegang is vrij en het tekstboekje wordt gratis verstrekt. ONGELUK BIJ DE PLAATWELLERIJ. Woensdagmorgen heeft bij de N.V. „De Plaat- wellerij" een ernstig ongeluk plaats gehad, waarbij de arbeider G. van Z. wonende te Beverwijk won den aan het hoofd en inwendige kneuzingen be kwam. Door het vasthouden van een electrischen takel, die Van Z. bediende, kreeg hij 'een niet zand gevulde buis op het lichaam. De man, die over veel pijn klaagde, werd dor een. dokter ver bonden en vervolgens per ziekenauto naar het Roode Kruisziekenhuis te Beverwijk vervoerd, waar hij ter observatie is opgenomen. JUBILEUM BIJ DE PLAATWELLERIJ. De he'er F. Leijen herdenkt heden den dag, dat hij 25 jaar geleden in dienst kwam bij de N.V. „De Plaatwellerij" v.h. Olie en Gonnerman, waar hij thans assistent-werkbaas is. De jubilaris, die als jong gezel bij het bedrijf kwam, heeft zich door groote energie tot deze belangrijke functie opgewerkt. Vanmorgen had door directie en personeel van „De Plaatwellerij" een huldiging plaats. Bioscoop „De Pont" Verdachte ontkent In de nieuwe film die van a.s. Vrijdag af in de Bioscoop „De Pont" wordt vertoond, worden de belangrijkste rollen gespeeld door Olga Tschechowa en Albrecht Schönhals. Het verhaal is het laatste hoofdstuk van een reeks dramatische gebeurtenissen, die begonnen met het mislukken van een huwelijk Nora, de vrouw van architect Heinz Ottendorf wordt ervan beschuldigd den acteur Lennart aan gespoord te hebben tot moord op haar echtgenoot. De dader van dezen moordaanslag (want Ottendorf bleef in lgven), heeft zich door zelfmoord aan eeh gerechtelijke straf onttrokken, maar hij heeft een brief achtergelaten,- waarin Nora ernstig beschul digd wordt. Vandaar, dat rechtsingang tegen haar verleend werd. Verdachte ontkent! Maar naarmate de rechts zitting vordert, worden de aanwijzingen omtrent haar schuld - steeds ernstiger en dreigen der., Alle omstandig heden spreken tegen haar, bijna alle getui gen komen met bezwarende mededeelingen. De oude moeder van Lennart schildert den noodlottigen invloed, die verdachte op haar zoon uitoefende. Paul Ottendorf, Heinz broeder, heeft zijn schoonzuster op heftige wijze haar verhouding met Lennart ver weten. De eenige, die 't voor Nora opneemt is haar, in middels herstelde, man. Door de nabijheid van den dood weken lang werd hij verpleegd is hij dichter dan ooit bij Nora gebracht en hij beseft, dat hij zelf de diepere schuld draagt aan alles, wat er gebeurd is. Maar juist zijn getuigenis heeft de minste uitwerking, omdat zij geen verlichtende feiten naar voren brengt' en omdat uit zijn harts tochtelijke woorden te duidelijk blijkt, dat hij Nora zelfs als ze schuldig zou zijn wil redden. De rechtbank staat voor een raadsel, dat onop losbaar schijnt, wanneer Marianna Lennart, Nora's beste vriendin, over het belangrijkste punt weigert te getuigen. Zij alleen kent het verband der gebeur tenissen maar ze zwijgt. Waarom zwijgt zij? Zullen de rechters desondanks de waarheid aan het licht brengen? En wat is deze waarheid? Is Nora Ottendorf schuldig aan het haar ten- laste gelegde? zult het zien en hooren! Weinig jonge groente aan de markt. Het weer werkt ook niet mee. Ondanks dat het voorjaar al weer aardig begint op te schieten, gaat het tot nog toe met den aan voer van groenten nog zeer langzaam. De nieuwe groenten maakten in dé afgeloopen week nog niet de minste vorderingen, terwijl het winterproduct steeds meer aftakelt en langzamerhand van het tooneel verdwijnt. Dé natuur werkt, ook niet mee, zoodat aanvoer van spinazie als vollegrondsproduct, dat andérs om dezen tijd al volop plaats had, dit jaar heel wat later zal komen. Het aanbod van spinazie als glasproduct -bepaalde zich de afgeloopen week nog tot beperkte hoeveelheden. Voor de goe de kwaliteit werden dan ook behoorlijke prijzen gemaakt. De noteeringen bleven vrij vast van 20 24 ct. per K.G. Mindere kwaliteit wisselde onge veer van 1418 ct. Rabarber maakte in 'aanvoer ook' nog niet den minsten vooruitgang. Voor de goede soort bleef de prijs van 24 ct. per K.G. gehandhaafd. Radijs kwam iets ruimer aan de markt en wis selde in prijs van 34 ct. per bos. Sla komt nog sporadisch voor; enkele partijtjes, die per gewicht werden verkocht, brachten het van 15—16 ct. per K.G. Vaft de winterproducten waren het nog enkele partijtjes spruiten, die vo§r de goede',kwaliteit als geschoond-product" in prijs wisselden van 3340 ct. en voor ongesohoond 1819 per K.G. De nog in zeer beperkte mate aangevoerde boe renkool mtakte vanwege de uiteenloopende kwali teit prijzen van 516 ct. per K.G. Witlof is als vollegroiids product het eenige ar tikel dat wat de kwaliteit betreft nog geen sporen van achteruitgang vertoont. Wel komt naar mate de aanvoer meer of minder le en 2e soort voor. Voor dit artikel bestaat tot heden een zeer willi ge handel; de prijsschommelingen die zoo nu en dan voor komen zijn van geen groote beteekenis. Naar kwaliteit stonden de noteeringen de afgeloo pen week van 1624 ct. pér K.G. Met den aanvoer van waschpeen is het zoo goed als gedaan. Een enkel partijtje, dat zoo nu en dan nog voor komt, werd verhandeld van 410 ct. per Kilogram. De prei brengt weinig variatie in den handel, daar de vastgestelde prijzen gehandhaafd blijven, zoodat noteeringen hooger dan 8% ct. per K.G. niet kunnen worden bereikt. Van knollen worden nog kleine partijen aange boden, waarvan de eerste soort werd afgenomen van 3844 ct. per K.G. Met soepgroenten als selderie en peterselie ging het de laatste dagen niet zoo vlot, waardoor de prijzen heel wat minder waren. De aanvoer van uienheeft ook een bescheiden omvang en is sterk teruggeloopen. De prijzen wis selden naar soort ongeveer wan 2%414 ct: per Kilogram. Van de koolsoortenwas dé roode kool nog het ruimst vertegenwoordigd, ook was de kwaliteit nog goed. De prijzen voor de beste kwaliteit zijn vast gesteld op 8 ct. per K.G. waarvoor willige afname bestond. De kwaliteit van gele kool neemt thans sterk af. Ook de kooplust is niet zoo groot meer. Hiervan wisselden de prijzen van 36% ct- Per K.G. DE HINDERWET IN VRAGEN EN ANTWOORDEN. Verschenen is de tweede gewijzigde en' aange vulde druk van „De Hinderwet" door J. W. A. C. van Loenen, oud-secretaris der gemeente Bever- .wij'k. Melk- en cacaokaarten. Vrijdag 11 April worden in de voormalige Huis houdschool aan de Raadhuisstraat van 9 tot 1 uur en van 2 tot 5.30 uur melk- en cacaokaarten uit gereikt aan personen, wier namen beginnen met de letters R tot en met T. Bij de afhaling móeten de distributiestamkaarten van alle gezinsleden worden overgelegd. Vandaag zijn aan de beurt de letters I tot en met O Jaarvergadering van „Bloembollen cultuur". De plaatselijke afdeelifrg van de Alsemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur hield Woens dagavond onder voorzitterschap van den heer C. Broeze in de bovenzaal van Hotel „Ter Burg" haar jaarvergadering. De voorzitter wees er in zijn openingswoord op, dat op het oogenblik nog niet veel valt te zeggen over de verwachtingen voor het vak. Wel is in de afgeloopen weken geconstateerd, dat er vrij veel waterschade in het bloembollengewas is aangericht. Vooral de tulpen en bijgewassen hebben hiervan geleden. De kweekers moeten thans door de om standigheden verschillende „zijwegen" bewandelen in den teelt, daar thans ook de groententeelt en andere grovere cultures door de kweekers be oefend moeten worden. Spreker hoopte, dat de uit komsten hiervan goed zouden zijn. Blijkens het jaarverslag van den penningmeester den heer Spruit, bleken de ontvangsten f 64.66 en de uitgaven f 41.82 te hebben bedragen. Met het batig saldo van f 22.84 steeg het bezit der af- deeling tot f 284.96. Den penningmeester werd onder dankzegging décharge verleend. Bij de bestuursverkiezing werd hij acclamatie herkozen de heer .Spruit. Vervolgens werd behandeld de beschrijvings brief van de 194ste algemeene vergadering. Tot afgevaardigden naar de algemeene ver gadering werden benoemd de heeren A. P. Kockx eri Jac! Meyer. Daar .op het oogenblik het virus- ziek weer zeer actueel is werd besloten om in samenwerking met de bloemkweekersvereeniging „Flora" de Tuinbouwstudie.club en de Vereen, voor Tuinbouw en Plantkunde, te trachten dr. Bettink uit Haarlem te vragen hierover een lezing te houden. Besloten werd. er bij het hoofdbestuur op aan te dringen maatregelen te nemen voor een regel matige voorziening van brandstof voor de olie stookinrichtingen voor het koken van narcissen ter bestrijding van de „vlieg". BROOD. BON 10 Broodkaart Geldig van 31 Maart t.m. 13 April. 100 gr. brood of 100 gram roggebrood. BON 11. Geldig van 7 Lm. 20 April: BON 6 (Blocmkaart) Geldig t.m. 20 April 50 gr. brood. KOEK EN GEBAK BON 10 (Broodkaart). Gel dig van 31 Maart t.m. 13 April. BON 11 (Broodkaart). Gel dig van 7 t.m. 20 April. 1 rantsoen gebak. BON 6 (Bloemkaart). Gel dig t.m 20 April. rant soen gebak. 1 rantsoen ontbijtkoek 160 gr., speculaas 140 gT., andere koekjes 200 gr., bis cuit en wafels 90 gr., be schuit 75 gr„ cake 300 gr., taart 600 gr., gebakjes 600 gr., korstgebak 500 gr., klein korstgebak 400 gr KOFFIE EN THEE. BON 18. Geldig van 17 Maart tot 27 April: 50 gram thee of 125 gram koffie of 250 gram knffiesurrogaat. VUEESCH EN VT FESCHWAREN BON 10 „vleesch" van de Vleeschkaart. Geldig tot en met 13 April, 100 gram rund-, kalfs- of varkens- vleescb (been inbegrepen) of ongesmolten vet of een rantsoen vleeschwaren. BON 10 „worst of vleesch waren" Geldig tof en mei 13 April. 75150 gram -inocpFi waren BON 11 „vteeseh". Geldig van 10 t.m. 23 April. RON 11. „Worst of vleesch waren" Geldig van 10 t.m. 23 April. (De bonnen 10 en 11 van beide kaarten geven ook recht on het koonen van 100 gram kip, been inbegrepen). KAAS BON 62 en 72. Geldig van 24 Maart t.m 20 April, elk 100 'gram kaas. BONS 63 en 73. Geldig van 7 Anrïj t..m 4 Mei. «?rrKRiï BON 17 Geldig van 17 Maart tot 13 April 1 k.g. suiker. BOTER EN VETTEN BON 10 (Boterkaart). Gel dig van 31 Maart t.m. 13 April, 250 gram boter BON 10 (Vetkaart). Geldig van 31 Maart t.m. 13 April 250 gram boter of margarine BON 11 (Boterkaart). Gel dig van 7 t.m. 20 April. 250 gram boter. BON 11 (Vetkaart). Geldig van 7 t.m. 20 April. 250 gram boter of margarine of 200 gram vet. MEEL en GRUTTERSWAREN BON 19 „Bonkaart Alge meen". Geldig tot en met 20 April. 250 gram rijst of rijstemeel of rijstebloem of gruttemeeL BON 07. „Bonkaart Alge meen". Geldig van 24 Febr t.m. 20 April. 250 gram havermout of havervlokken of haverbloem of aardappel- meelvlokken of gort of gortmout of grutten. BON 08 ..Bonkaart Alge meen" Geldig van 24 Febr. t.m. 20 April 250 gram gort of gortemeel of grutten BON 09 „Bonkaart Alge meen". Geldig van'24 Febr t.m. 20 ApriL 100 gram macaroni of vermicelli of spaghetti BON 10. „Bonkaart Alge meen". Geldig van 24 Febr t.m. 20 April 100 gram mai- zena of griesmeel of sago of aardappelmeel of pudding poeder of Diiddingsauspoe- der RON 6 (Bloemkaart) Gel dig tot 20 April. 35 gram tarwemeel of tarwebloem of roggemeel of roggebloem of zelfrijzend bakmeel. EIEREN RON 83 Geldis van 31 Maart t.m, 13 April. RON 93. Geldig van 7 t.m 20 Anril BON 22 Geldig van 10 t.m. 19 April. 1 ei. <2 r<mrFï? ZEEP BON 117. T m. 30 April 50 gram scheerzeep of 1 tube seheererême of 1 not ichper- reen ZEEP BON 20 nieuwe „Bonkaart Algemeen". T..m. 27 April 150 gr. toiletzeep of 120 gr huishoudzeep of' 200 gram zachte zeep (oude samen stelling) of 150 gram zachte zeep of 300 gr. zachte zeep- pasta of 250 gram zeep poeder of 125 gr. zeepvlok ken of 250 gr. zelfwerkende waschmiddelen of 200 gram vloeibare zeep of 600 gram waschpöeder. Waschpoeder ls uitsluitend beschikbaar1 voor wassche- rijen, Voor 20 kg. wasch- goed moet 1 bón worden af geleverd. BRANDSTOFFEN BONS 15, 16. 17 Bonkaart distributie haarden en kachels 1 eenheid. Geldis t.m 30 April. Briketten 1 eenheid 100 K.G. steenkoolbriketten of 250 K.G. turfbriketten of 75 K.G turfafval. BONS 35 t.m. 41. Bonkaart distributie centrale verwar ming, 1 eenheid. Geldig t.m. 30 April. Bons gemerkt „brandstof fen één eenheid, vijfde pe riode" en „cokes, één een heid vijfde periode" geldis van 1 t.m 30 April. Bon ,G en erator-a n th rade' eerste periode" 1 H.L. an- thracietnootjes V. Bon „Generator-turf eerste periode" 50 stuks bagger- turf. Geldis t.m 30 April. PETROLEUM ZEGELPERIODE 9 (alleen voor hen, die uitsluitend op petroleum kunnen koken) van 24 Febr. t.m. 20 April 2 L. HONDENBROOD BON 8. T.m. 30 April. Groep 1 en 2: 10 K.G. Gr. 3: 8 K.G Gr. 4: 5 K.G. Gr. 5: 4 K.G Gr. 6:.3 K.G Hondenbrood wordt alleen verstrekt voor groote rashonden of ingeval men meer dan één hond heeft. KATTENBROOD BON 8 T.m. 30 April 1 kg Kattenbrood wordt alleen verstrek 1 voot raskatten Nieuws van B. G. V. „Tur^» Van ditj.e$ en datjes. Ondanks de moeilijke oihstandbhpn voor enkele afdeelingen inkrimping Var uren noodzakelijk maakte blijkt "de BeverLv?ïï" Gymnastiekvereéniging „Turnlust" tc verdrukking in te groeien. Dit is en zeker B de turnwereld geen algemeen verschijn»?*;b in den Kennemer Turnkring verschillend eenigingen zijn die door de huidige om? T" heden achteruitgegaan zijn of moelliit hoofd boven water kunnen houden Op de laatste uitvoering in het kon Theater was reeds duidelijk te constateer - het ledental sterk toegenomen was maa dien tijd is het in nog sterker-mate betreft in de eerste plaats de j deelingen, die gezamenlijk weer ¥eToi'iri?V!' ge peil bereikt hebben. Maar merkwaa™ ook. dat de dames- en. heerenafdeelineP!g totaal bereikt hebben, dat ver uitgaat bow tot nu toe bereikte aantal. Eén dezer d»— zelfs het honderdste lid in deze affk bereikt, dat dus wil zeggen dat „Turnhï het oogenblik 100 dames-, dames-seninw„ heerenleden telt. n,-6< Ook'is nu een begin gemaakt met een rensenioren afdeeling, die nu met de hewm deeling onder algemeene leiding van dPn Ji teur met den heer C. Versteeg als voorffl iederen Vrijdagavond oefenen. Deze min of meer onverwachte groei d eeniging heeft het nu ook mogelijk <w het 30-jarig jubileum, tegen de oorsp-°-^ 'r' bedoeling in, te vieren. De herdenking van het jubileum is vaste^-J op Zondag 25 Mei in het Kennemer ThS 's middags voor de adspiranten en !s aw voor de leden. Het programma zal zoo vee' >- gelijk door eigen krachten worden gevuld De wedstrijden voor de leden worden even de opening van het athletiekseizoen od ir vastgesteld. Voor de dames zijn deze wedstrijden vit gesteld op 14 Mei en voor de heeren op 9 Mei Avonturenfilm met Hans Albi „Trenck de Pandoer". »ers. In het Paaschprogramma vertoont het Lui'. Theater als hoofdnummer „Trenk de Pandte waarin Hans Albers de hoofdrol speelt. Onder regie van Herbert Selpin is een b avonturenfilm ontstaan, die af en toe een B tempo heeft, maar die zich evenzeer ondelwlo door soldatesken moed en, 0 zeldzaam gerecht,dw een waren soldatesken humor,die, nergens d opgelegd, op een natuurlijke wijze voortvloeit ui; situatie en dialog Van dit genre wiUg Luxor wij er graag een dwii zien per jaar. De lad was telkens spontaan in de zaal en de argeloozen onder 03 zullen zich stellig ook niet weinig geïmponee voelen door'het feit, dat Albers in deze film alls een drietal rollen voor zijn rekening neemt. Kathe Dorsch ontplooit haar talent in de uitte;; ding van Maria Theresia. Geheel in stijl: met hum- maar ook waardig speelt zij de rol van deze grocC vorstin. Maar een keizerin, die boven alles m is, een vrouw, die kan leven in het hart van ate ren en die zelf hart heeft voor de mensehen, i haar zoo gaarne dienen en eeren. Oskar Si'ma maakt van zijn rol, die van Tred bediende, luitenant en vriènd. Harun Ba" kostelijke creatie, terwijl Sybille Schmitz de M tallige geschaakte prinses is. Een aardig bijprogrmma vraagt voorts de a dacht. VEREENIGING VAN JONGE MIDDENSTANDERS. Dezer dagen kwamen enkele Kath. -Midddensta ders bij een voor 'n nadere bespreking om te kosi tot een afdeeling van dé K. J. M. V. Ter vorbereiding dartoe is een comité gevoro waarin zitting hebben de heeren A. ,Kuys,.J. B« en J. Welkers. Reeds 32 jonge middenstanat.1 hebben zich opgegeven. „ONS GENOEGEN". De tooneeluitvoering van „Ons Genoegen 'ga 2e Paaschdag door, na aanvankelijk te zijnjits. steld. Opgevoerd wordt „Een partijtje poker R.K.V.V. „A.D.O." Het programma voor 2en Paaschdag luidt: Spaarnevogels—A.D.O. PurmerendA.D.O. 2. j*® G.V.O. 3A.D.O. 3 A.D.O. 5—Vitesse 3 - A.D.O. aW.S.V. a 2J0 -. A.D.O. 0-W.S.V. c VRIJDAG 11 APRIL IJMUIDEN N. H. KERK, Kanaalstraat. 10: Ds. L. LagerR. Ds. L. W. Erdman. Bed. H. Avondmaal. HERV. EVANGELISATIE. 7: de lieer Get* Nieuwe Tonge. „„off Wet GER. KERK, Wilhelminaliade. 7: Ds. a. s. CHRk'GER. KERK. Doopsgez. Gem. en Prat 7.30: Ds. Milatz. Bed. H. Avondmaal. BETHLEHEMKERK, James Wattstr. 1». ^dienst C. Lijnzaad. IJMUIDEN-OOST. N. H. KERK, Velserduinweg. 7: Ds. G. bach. x? r v To' GER. KERK. Velserduinweg. 7.30: Ds. E. ó- lingen. VELSEN w N. H. (KERK. 10: Ds. Johs. Bronsgeest. Voor Avondmaal. 7: Dezelfde. Bed. H. Avondmaal. BEVERWIJK vVfla N. H. KERK, Kerkstraat. 10: Ds. J. de Vne.. - bereiding H. Avondmaal. 7: Dezelfde. Avondmaal. aib. ?i DOOPSGEZ. GEM., Meerstraat. 7: Ds. Avondmaal. tv j. F! EVANG LUTH. GEM., Koningstraat. 7. vs. Haumersen. Avondmaal. H Ho! GEREF. KERK, C. H. Moensplem. 7: us. VRIJE EVANG. „MARANATHA", Koningstraat1 7^30: Bijeenkomst. VRIJE HERV., Parklaan. Geen dienst. CASTRICUM Aï(,j N. H. KERK. 7.30: Ds. J. N. Seulijn. a. maal.. „o 7; Dl GEREF. KERK, Be ver wijkerstraatweg Ds. J. Krüger. HEEMSKERK N. H. KERK. 6.30: Ds. Joh. IJzerman. H. Avondmaal. WIJK AAN ZEE EN DUIN. V. H. KERK, Wijk aan Zee. 7: Ds. A J- horst. H. Avondmaal. .-. h j- D* /EREENIGINGSGEBOUW, Popüliereniaan A. J. Bronkhórst. Medewerking "van oei

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 2