IJmuider Courant Duitsch-Italiaansch contact in Joego Slavië. DAGBLAD VUOK VELSEIN, IJMLIDFN, SANTPOORT EN OMSTREKEN 1*5 Ochrida bezet. Nachtelijke luchtaanvallen op Midden- en Z.-Engeland. Hongaarsche troepen rukken Joego-Slavisch gebied binnen Bescherming van den St. Pietersberg Gewestelijke arbeidsbureaux wacht groote taak. IJMUIDEN JAARGANG NO. 137 tourent Coster, Maatschappij voor en Algem. Drukkerij N.V., Gr. tN,anl-Uiig»^en 1 93 Haarlem, Telefoon 10724. Bureau yjW®' Courant: Kennemerlaan 42, IJmuiden, jilsfoo" <«'8'v,n janomen 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, voor dit blad, worden kosteloos In de Kennemer Courant. Verschijnt dagelijks, beiiaive op Zon- en Feestdagen Directie. P W PEEKEKOOM EN ROBER1 PEEHEBOOM Hoofdredacteur. ROBERT PEEREBOOM ZATERDAG 12 APRIL 1941 Abonnementen per week 0.13'/,, per maand 0.55, per 3 maanden 1.63, franco per post 2.05 per kwartaal, losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ0.70, elke regel meer ƒ0.14. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prlje. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels ƒ0.30, elke regel meer ƒ0.10. jchamelijke Opvoeding - belangstelling v00r de lichamelijke opvoeding Roeiende en laat ons dat verheugen, want zeer zeker een groot Nederlandsch volks- jj op het spel. Misschien hebben vele oudere zich in de laatste jaren verwonderd over «-statistieken, waaruit bleek dat het met die lang liet goed gesteld was in ons land, on- verhoudingen van geboorte- en Secijfers en een hoog peil van hygiëne. Er is •el meer noodig een werkelijk hoogen stan- j van lichamelijke kracht en uithoudingsver te doen bereiken, dan dat men het een be- weerstand tegen ziekten bezorgt en men «lijken glooiing. den gemiddelden levensduur van den ""Icli 0pvoert. Het moet de frischheid, de kracht, '1 bezitten die tot de grootste energie den levendigsten ondernemingsgeest daar zijn nu eenmaal bijzondere maat- ien daar is nu eenmaal bijzondere samenwer- voor noodig in een eeuw, waarin het groote bleven de gelegenheid tot lichamelijke ont ging sterk is gaan benadeelen, steeds meer «dien hun arbeidsleven aan de schrijftafel en T fabriek moeten doorbrengen en het veelbe- tn verhoogde tempo tot een jachtigheid is leiden, die compensatie in lichamelijke ont- iaiag eischt. Wij leven heel anders dan onze Readers, die begonnen met hun hoofden te jjden over de opkomende sport-overdrijving. is begrijpelijk dat zij daar alleen maar over ling in zagen. Voor hen was dit alles nieuw en jewoon. Maar uit hun protest en uit den kenne- :en groei van de sport ontstond bovendien bij Itn de overtuiging, dat alles goed ging met die Iwikkeling van de lichamelijke opvoeding. En die «luiging is op den duur allerminst bewaarheid, •g is de publieke belangstelling en het vele ge- rijf over kampioenschappen en records, over dheidswedstrijden en spelen als een bewijs van bloei der lichamelijke volksontwikkeling gaan gouwen. Hetgeen onjuist was en nog is. Als «r.d menschen de goede prestatie van een snel ler toejuichen bewijst dat niet dat 1001 men- 0 behoorlijk zwemmen kunnen, maar dat één doet en de overigen ernaar kijken. Men heeft (1 het gejuich en de publiciteit voor de daad men. De ledentallen van onze sport- en athle- jfganisaties, die laag zijn, sommige heel laag, «rhouding tot het bevolkingstotaal, spreken in jpzicht duidelijke taal. En de publieke belang- 3g voor de meest populaire takken van sport den laatsten tijd zelfs niet eens toenemend, op haar best beschouwd stationnair. Bij voet- et men zelfs een daling erin. omstandigheidverdient het streven van die met plannen tot verbetering en ontwikke- van de lichamelijke opvoeding voor den dag sen, bijzondere aandacht. Er is veel te doen; er wk nog veel aanbeveling noodig van het feit, er veel gedaan moet worden, ten brochure heeft de heer E. J. Kuiper, veel- üg sportleider, directeur van het bekende Bad £e!o, een pleidooi gehouden onder den titel awe richtlijnen voor de lichamelijke opvoeding Vederland", waarin hij de stichting van sport- in de steden aanbeveelt. Dt heer Kuiper zegt dingen die veel aandacht zijn. Hij merkt op dat de ontwikkeling van sport in Nederland een geheel anderen weg ge ld heeft dan buiten onze grenzen, waar behalve weerbaarheids-gedachte ook de wensch, om de nijdige lichaamsbeweging in fabriek en werk- tls aan te vullen, grooten invloed hebben doen Hen. Voorts nooden klimaat en bodemgesteldheid endere landen vanzelf tot lichaamsoefening; dit volstrekte tegenstelling tot Nederland. En daar in sport en spel in het Nederlandsche volk niet 1 hecht verankerd als in sommige andere. De nijver wil dit veranderen door den grondslag, in de eenvoudige volkssporten, te ver- fi'P3 en die sporten tot bloei te brengen. Tot de Hp eenvoudige volkssporten rekent hij gym- nifk, athletiek, turnen, handbal, boksen en wan- j®. Voetbal acht hij al voldoende verbreid lijkt mij de vraag of dit juist is: door zijn bij— Itfe aantrekkelijkheid blijft het een buitenge re middel om de lichamelijke opvoeding te die- en zwemmen wordt een verplicht schoolvak. ■v wil hij sporthallen in alle steden stichten, zoo mogelijk met aangrenzende terreinen en sin- ~«ien. Een uiterlijk duur plan, maar hij komt K exploitatie-cijfers voor den dag ten bewijze a de uitvoerbaarheid en toont zich een deskundig rustig-overwegend man in zijn beschou- l Daarbij herinnert hij aan het ongeloof van J eerste pogingen om overdekte zwem- F ln®en k bouwen. Ondanks dat ongeloof zijn toch maar gekomen. sporthal, natuurlijk voornamelijk gebouwd "de drie gure seizoenen" de heer Kuiper e Lente niet door haar hierin te begrijpen den zomer rendabel worden gemaakt nabijheid van sportvelden. Kleedgelegen- een zeer groot aantal menschen tot be- van Jllen ziei 'kt geval zijn dan immers ook in de hal en bij kan men haar ook gebruiken. Als de hal '•"K van de bedoelde volkssporten heeft ^JarT'len 06 andere takken van sport zien toevloeien uit veel ruimer kring dan I o d en Cr Zal een go€cle grondslag gelegd D?h 'eiding van bevoegde sportleeraren. "spreektper me* een oproep die sterk "Gymnasten, athleten, boksers, tennissers, *\elaars en alle anderen, gij beteekent een e macht en ge kunt, evenals de zwem- Vragen: Geef ons onze overdekte! U moe^en vereenigen en de plannen en om tot een geheel te komen, waar- allen kunnen profiteered >an j1neer ge u vereenigt dan is datgene wat ®er»e naar ver"ou<llng slechts weinige zwem- door u gemakkelijk te ver- Stefani meldt van het Joego-Slavische front Italiaansche troepen hebben Vrijdag de stad Ochrida, gelegen aan de Oostzijde van het Ochrida-meer, bezet. In dezelfde zone van Ochrida hebben ge motoriseerde colonnes Bersaglieri een Duitsche gevechtsgroep ontmoet. In aansluiting hierop maakte het opperbevel van de Duitsche weermacht bekend dat in Zuid-Servië op den Hen April Duitsche troe pen ten noorden van het Ochrida-meer de Ita liaansche troepen bereikt hebben In den loop van Vrijdag zijn, naar het D.N.B. meldt, sterke Servische troepenconcentraties door Duitsche duikbommenwerpers ten westen van Agram op vernietigende wijze aangevallen. De mo- reele uitwerking op de marcheerende colonnes was zoo sterk dat de niet vernietigde troependeelen witte doeken uitspreidden en zich aan de hen ach tervolgende eenheden van het leger overgaven. Betreffende de gevechten, welke geleid hebben tot de vernietiging van de vijandelijke strijdkrach ten in Zuid-Servië wordt gemeld dat het aantal krijgsgevangenenen verdubbeld, d.w.z. tot 40.000 gestegen is, en dat de buit aan stukken geschut tot 200 verhoogd 'is. Het D.N.B. verneemt dat den Duitschen troepen op den Balkan een Engelsch bevel bekend is ge worden dat gericht is tot de in Macedonië in de tweede verdedigingslinie staande BritsChe troepen en aldus luidt: „linkervleugel bedreigd, trekt te rug". Men constateert ten aanzien van dit Britsohe bevel dat het de bedoeling onthult thans ook de Joego-Slaven aan hun lot over te laten en zichzelf zoo snel mogelijk in veiligheid te brengen, zonder op den bondgenoot acht te slaan. Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben opnieuw een aanval met buitengewoon goed succes onder nomen op bij elkaar liggende vijandelijk schepen op de reede van Salamis. Hoewel nog geen nadere bijzonderheden bekend zijn, staat vast dat een sohïp van 3.000 br.-t. tot zinken is gebracht en 33.000 br.t. scheepsruimte zwaar beschadigd is. Uit Athene wordt gemeld dat de Engelsche mi litaire autoriteiten verscheidene vrachtschepen, die met Engelsche troepen naar Griekenland zijn geko men, in de haven van den Piraeus hebben achter gehouden. Deze maatregel wordt opgevat als een teeken dat de Engelschen de schepen willen ge bruiken voor het wegvoeren van de Engelsche troepen uit Griekenland. Dit vermoeden wordt nog versterkt door het feit dat versoheidene Engelsche troepentransporten, die uit JSgypte hadden moeten komen en waarvoor mérrrin Griekenland reeds maatregelen had getroffen om ze te ontschepen, niet zijn aangekomen. DE DUITSCHERS IN KROATIë. AGRAM, 11 April. (D.N.B.) Met groote geest drift heeft de Kroatische bevolking de Duitsche Aanbevelingen als deze zijn de grondige be schouwing ten volle waard. Het gemiddelde peil van lichaamsontwikkeling in ons volk hetgeen iets heel anders is dan dat in de sportvereenigingen staat veel te laag en daarom zullen wij er alles op moeten zetten om in dien toestand verbetering te brengen: in het verstrekkend belang van onze volksgemeenschap. K. P. Kanaal van Bristol en Portsmouth gebombardeerd BERLIJN, 12 April (D.N.B.) Sterke formaties van het Duitsche luchtwapen hebben in den nacht vam Vrijdag op Zaterdag, zoo verneemt het D.N.B., het Kanaal van Bristol, Portsmouth en andere be langrijke doelen in Midden- en Zuid-Engeland ge bombardeerd. O.a. werden talrijke installaties van de Britsohe bewapeningsindustrie en haveninrich tingen aan het Kanaal van Bristol op succesvolle wijze met bommen bestookt. Ook de oorlogshaven Portsmouth kreeg tal van treffers door bommen van zwaar kaliber. Afzonderlijke vliegtuigen deden voorts met succes aanvallen op verschillende Brit- sche vliegtuigen in het zuiden van het eiland. Proclamatie van rijksbestuurder Horthy BOEDAPEST, 11 April (D.N.B.) De rijks bestuurder heeft een proclamatie tot hef Hon gaarsche volk gericht, waarin hij mededeelt dat hU het Hongaarsche leger bevolen heeft de Hongaarsche bevolking van het Joego-Slavisch gebied, dat in 1918 door Hongarije werd afge staan, tegen de anarchie in bescherming te nemen. Naar de chef van den generalen staf van het Hongaarsche leger meedeelt hebben de Hongaarsche troepen de grens van het verdrag van Trianon tusschen den Donau en de Theiss, alsmede in den z.g. Baranya- driehoek tusschen den Donau en de Drave overschreden.. Zij hebben den llen April, ondanks het hier en daar geboden taaie vijandelijke verzet in versterkingen, overal hun gestelde doelen bereikt. troepen bij hun intocht in Agram verwelkomd. Hoe groot de vreugde in de stad is, blijkt uit een ge sprek van een Duitschen soldaat met generaal Kvaterik, die de Duitsche soldaten aldus begroet te: „Ik was kolonel in het oude Oostenrijksohe le ger. De ontvangst der Duitsche troepen is in Agram en in heel Kroatië een triomftocht, waaraan ouden van dagen en kinderen met tranen in de oogen deelnamen. De Duitsche soldaat wordt als redder der vrijheid van de Kroaten beschouwd en alle Kroaten hebben slechts den eenen wensch: trouw met trouw te vergelden. De Führer van het Duit sche volk wordt als een afgod bemind. Wij hebben slechts den vurigen wensch om evenals in den we reldoorlog, ook thans weer aan de zijde van de Duitsche kameraden te strijden". TELEGRAM VAN HITLER AAN MUSSOLINI. BERLIJN, 12 April. (D.N.B.) De Fühi-er heeft het volgende telegram aan den Duce gezonden: „Duce, nu Duitsche en Italiaansche afdeelingen elkaar voor het eerst op het Joego-Slavische oor- logstooneel de hand reiken, zeid ik u mijn harte lijke groeten. In trouwe kameraadschap, Adolf Hitler". Duitsch weermachtsbertcht wapenfabrieken van Nottingham, de havenin richtingen van Southampton en op verscheidene plaatsen aan de Britsche Oost- en Zuid-Oost kust In Cyrenaïca zetten de Duitsch-Italiaansche troepen na de inneming van Derna de achtervol ging van den verslagen vijand voort. Duitsche- en Italiaansche duikbommenwerpers bombardeer den herhaaldelijk Britsche troepenconcentraties bij Tobroek en ondernamen met succes aanvallen op de havenwerken aldaar. Duitsche luchtdoel artillerie schoot een Britsche jager van het type Hurricane neer. De vijand deed overdag een aanval op de kust van de bezette gebieden alsmede op het eiland Norderney. Hier werd uitsluitend in de stad schade aan woonwijken aangericht. Eenige burgers werden gedood en gewond. In den afgeloopen nacht wierp de vijand op verscheidene plaatsen van West-Duitschland een gering aantal brisant- en brandbommen, welke slechts onbeteekenende schade veroorzaakten. De vijand verloor tien vliegtuigen in luchtgevechten, waarvan vijf door nachtjagers werden neergeschoten. Luchtdoelartillerie vernietigde vier andere vlieg tuigen. Het gezamenlijke verlies van den vijand bedraagt daarmede in totaal vijftien vliegtuigen. Acht eigen machines worden vermist. Bergjagers uit de Zuid-Duitsche gouwen heb ben een beslissend aandeel gehad in de door braak van de geheele door Grieksche elitetroepen bezette en deel in rotsen uitgehouwen bunker stellingen der Metaxaslinie. In het bijzonder heb ben zich hierbij onderscheiden de luitenant in een regiment bergjagers Ager, die ondanks een ern stige verwonding nog de overgave van twee bun kers wist af te dwingen, alsmede majoor Ens, de commandant van een regiment infanterie, die na doorbraak van het vijandelijke vestingwerk met een bataljon diep in den rug van den vijand een brug onder controle kreeg en ondanks herhaalde lijke aanvallen deze brug wist open te houden totdat nieuwe strijdkrachten waren aangekomen". De Zuid-Servische strijd krachten vernietigd. Luchtaanvallen op militaire installaties in Midden- en Zuid-Engeland. BERLIJN, 11 April (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: „Sedert den ochtend van den tienden April be vinden zich Duitsche troepen onder bevel van den Generaloberst Freiherr von Weichs, na zich een overtocht te hebben gebaand over de rivier de Drave, ondanks het slechte weer en het moeilijke terrein, opnieuw in succesvollen opmarsch naar het Zuiden. Zooals reeds in een extra bericht is bekend gemaakt, hebben pantsertroepen in een snellen doorbraak de hoofdstad van Kroatië, Agram, inge nomen. De strijdkrachten, die van Nisj uit den vijand in Noordwestelijke richting op den voet achtervolgen, hebben in de gevechten in Midden- Servië verscheidene divisies verslagen. Zij hebben daarbij meer dan 10.000 gevangenen gemaakt en 70 stukken geschut alsmede talrijke strijdkrachten welke in Zuid-Servië slag leverden zijn in de pan gehakt. Een laatste groep die nog tegenstand bood werd op den tienden April bij Krivolatsj door een Duitsche divisie deels vernietigd, deels ge vangen genomen. Hel luchtwapen ondersteunde het optreden van het leger. Ten Westen van Agram werd een transporttrein op succesvolle wijze gebombardeerd. Gevechtsvliegtuigen veroor zaakten op den negenden April in de haven van den Piraeus met bommen brand in een Britsch benzinedepot en plaatsten bomtreffers op vier groote transportschepen. De overgave van het tot capitulatie gedwongen Grieksche leger ten Oosten van de Var dar verloopt volgens de gemaalde plannen. Het aantal gevangenen en de hoeveelheid oor logsbuit is nog niet te overzien. Het luchtwapen bracht aan de Britsche oorlogsindustrie en de Britsche bedrijven voor de oorlogvoering opnieuw zware slagen toe. Vliegtuigen dei- gewapende ver kenning brachten 200 K.M. ten Noord-Westen van de Hebriden een koopvaardijschip van 3000 b.r.t. door voltreffers tot zinken en beschadigden e<m ander groot koopvaardijschip op ernstige wijze ten Noord-Westen van de Shetlandeilanden. Verscheidene honderden gevechtsvliegtuigen deden in den afgeloopen nacht aanvallen op be langrijke militaire installaties in Midden- en Zuid- Engeland. Aanvallen zonder ophouden waren ge durende verscheidene uren gericht op fabrieken te Birmingham. Bij goed zicht konden talrijke groote branden worden waargenomen, zoodat aangenomen kan worden dat de aanvallen groot effect teweeg hebben gebracht. Andere doeltref fende bomaanvallen waren gericht op de Ruïne Lichtenberg en Oostelijke bergwand geheel behouden De St.-Pietersberg heeft in de laatste maanden weer in de algemeene belangstelling ge staan, vooral door de actie voor het behoud van de ruïne Lichtenberg. Zooals bekend is hadden loc ale instanties (Ged. Staten moeten hier toe op grond van de provinciale afgravïngs verordening vergunning verleenen) reeds ge- ruimen tijd geleden de ruïne prijs gegeven voor deuitbreiding van de cementfabriek van de E.N.C.I., die aan de Oostzijde van den berg een groote groeve exploiteert, terwijl tevens de Oos telijke bergwand langs de Maas, van de fabriek tot halverwege de Belgische grens, mocht wor den afgegraven. Als schadeloosstelling had de E.N.C.I. o.m. de gemeente Maastricht een aan zienlijk bedrag voor de restauratie van monu menten toegezegd. Naar het A.N.P. thans verneemt heeft de secretaris-generaal van. het departement van opvoeding, wetenschap en cultuurbescherming, vooruitloopende op een definitieve regeling, in zake de bescherming van cultuur- en natuur monumenten, door tusschenkomst van den commissaris in de provincie Limburg van de EJN.C.I. een verklaring gevraagd en verkregen, dat voor den duur van de door Ged. Staten verleende afgravingsvergunning deze beide ob jecten gespaard zullen blijven. Dit bericht zal ongetwijfeld door het Nederlandsche volk met instemming worden vernomen. De berg mag ook nu nog als een natuur- en cultuurmonument van den eersten rang worden beschouwd. Wij Verduistering is onze plicht, Weer daarom uitstraling van 't licht. VAN 12 OP 13 APRIL 1941 van 20.32 tot £.48 Maan op 13 April onder7.54 Maan op 13 April op 22.55 VAN 13 OP 14 APRIL 1941 van 20.34 tot £.46 Maan op 14 April onder8.33 Maan op 15 April op0.10 VAN 14 OP 1S APRIL 1941 van 20.36 tot 6.44 Maan op 15 April op 0.10 Maan op 15 April onder9.19 denken bijv. aan de historische ruïne Lichten berg, van waar men een prachtig uitzicht heeft over het Maasdal, aan het bekoorlijke Sla- vante, aan de fraaie oostelijke boschhelling, aan de vele interessante geologische vormin gen en aan de gangensetelseLs in den berg. die niest alleen uoit historisch, doch ook, vanwege de unieke vleermuizenfauna, uit zoölogisch oog punt uiterst merkwaardig zijn. Op botanisch gebied is de thans gespaarde Oostelijke helling vooral belangrijk als noordelijk bastion van allerleo planten soorten, die elders in Nederland niet voorkomen. Ook uit landschappelijk oog punt is zij, als eenige steile gesteentewand langs een rivier in Nederland, van de grootste be- teekenis en zij heeft dan ook menig kunstenaar in heden en verleden geïnspireerd. Arbeidsbemiddeling uitsluitend rijkszaak 's GRAVENHAGE, 11 April. Den lsten Mei a.s. zal voor de arbeidsbemiddeling in ons land een belangrijke datum zijn. Dan immers treedt de nieuwe organisatie van de arbeidsbemiddeling, waartoe in het najaar van 1940 het besluit werd genomen, in werking. Daarmede houden de ge meentelijke arbeidsbeurzen op te bestaan, om plaats te maken voor 37 over het geheele land verspreide gewestelijke arbeidsbureaux, die, hierin bijgestaan door 148 bijkantoren, onder leiding van het rijksarbeidsbureau voortaan de arbeids bemiddeling zullen verzorgen. Ieder gewestelijk arbeidsbureau is erop ingericht om met behulp van een aantal bijkantoren de be hoeften te peilen van het district, dat aan zijn zorgen is toevertrouw. Hoerdoor wordt reeds aan stonds een verruiming verkregen van de mogelijk heid tot plaatsing van werkzoekenden, doch er is meer: de arbeidsbemiddeling als sociaal instituut is bezig een aanzienlijke vernieuwing te onder gaan. Zij komt op een veel breederen grondslag te berusten en zal daardoor in het maatschappelijk bestel een meer ingrijpende functie gaan vervul len dan in het verleden het geval was. Werk nemers en werkgevers beiden dienen ervan te worden doordrongen, dat deze nieuwe tak van rijkszorg hun uitnemende diensten zal kunnen bewijzen. Eenerzijds zal de nadruk worden gelegd op een sterk levend persoonlijk contact met de werknemers, anderzijds zal bijzondere aandacht worden geschonken aan de practische behoeften van het bedrijfsleven. Het hiervoor vereischte apparaat bevindt zich thans in vollen opbouw. Door medische keuring, psychotechnisch onderzoek en de inrichting van een arbeidsboek voor eiken werknemer zullen uitgebreide gegevens omtrent de werkzoekenden worden verkregen. Daarbij ligt het in de bedoeling om in onderscheidene beroepen en bedrijven de bemiddeling aan deskundige ambtenaren op te dragen. Zoo b.v. in de bouwvakken, den land en tuinbouw, metaalnijverheid, de textiel- en tabaksindustrie, den vrouwenarbeid, alsook bij de' te werkstelling van jeugdige mannelijke arbeids krachten, dié den leeftijd van 21 jaar nog niet hebben bereikt. Hiermede zijn uiteraard zoowel de belangen van den werknemer als die van den werkgever gediend. Ook de bijzondere behoeften van het gewest zullen in het oog worden gevat, waarbij gelegenheid zal bestaan de gewestelijke structuur van het bedrijfsleven in aanmerking te nemen en de bemiddeling bedrijfsgewijze te specialiseeren. Een aan elk arbeidsbureau te ver binden sociaal-economische afdeeling is belast met het verzamelen van de hiertoe benoodigde ge gevens, zoodat een uitgebreid materiaal beschik baar komt voor het nauwkeurig volgen van do ontwikkeling van het bedrijfsleven en als leid draad voor de practische werkzaamheid van het bureau. Door een geregelde uitwisseling der ver kregen gegevens zal voorts een omvattend en diepgaand inzicht worden bereikt in de Neder landsche ai-beidsmarkt en haar behoeften. Het behoeft wel niet te worden gezegd, dat de gewestelijke arbeidsbureaux niet dadelijk bij hun inwerkingtreding tot volle krachtsontplooiing zul len kunnen geraken. Daartoe is allerhand voorbe reidend werk noodig, tallooze gegevens zullen moeten worden verzameld en verwerkt, terwijl ook het vertrouwen dient te worden gewonnen van degenen die door de arbeidsbemiddeling in haar nieuwen vorm tot e Ilea ar moeten worden ge bracht. Er wordt echter krachtig gewerkt om de orga nisatie zoo spoedig mogelijk tot volle werkzaam heid te brengen en haar zoodanig in te richten dat zij haar diensten kan verrichten met de kunde, die het gewicht harer sociale functie vereischt en met een vlotheid, die aan het tempo van het moderne bedrijfsleven beantwoordt. Uiteraard wordt bij de personeelkeuze voor het apparaat der arbeidsbemiddeling met deze vereischten ter dege rekening gehouden. Een telexnet zorgt voor een snelle verbinding tusschen het departement van sociale zaken, waar onder het hoofdbureau ressorteert, met de onder scheidene gewestelijke bureaux. Zoo kunnen de gewestelijke arbeidsbureaux van uur tot uur op de hoogte worden gesteld van al hetgeen, waar over zij voor een vlotte taakvervulling moeten kunnen beschikken. De aanwijzing van de directeuren der geweste lijke arbeidsbureaux is inmiddels geschied. Thans is men doende -met de samenstelling van de verdere personeelsstaf van de gewestelijke arbeidsbureaux, zoomede met de aanwijzing van de leiders der bijkantoren en het overige daarbij in te deelen personeel. Dc strijd in Joego-SIav.NI Langs de Duitsche gemotoriseerd* brandende huizen en vernielde dorpen gaat de opmarsch varf door het moeilijk begaanbare bergterrein. (Foto Weltbild) Marktprijzen en besommingen. IJMUIDEN, 12 ApriL Kabeljauw f 20 per stuk. Tong f 6.40f 3.70 per K.G. Garnalen f 0.44f 0.43 per K.G. Kleine Schol f 96—f 47 per 50 K.G. Pufschol f 37—f 15.50 per 50 K.G. Groote Griet f 184—f 180 per 50 K.G. Midddel Griet f 176 per 50 K.G. Kleine Griet f 80 per 50 K.G. Groote Bot f 63— f 56 per 50 K.G. Groote Bot f 63—f 56 per 50 K.G. Kleine Bot f 50r 40 per 50 K.G. Groote Wijting f 72 per 50 K.G. Wijting f 53—f 44 per 50 K.G. Groote schar f 40f 31 per 50 K.G. Kleine schar f 27f 12 per 50 K.G. Pufschar f 9—f 6.20 per 50 K.G. Besommingen loggers: SCH. 223 f 865, KW. 108 f 982, KW. 47 f 3028, KW. 60 f 1240, v i Kotters: HD. 125 f 2778, HD. 108 f 2292, TX. 14 f 860, TX. 49 f 1044, TX. 29 f ?75, IJM. 203 f 301.7,

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 1