en Wed ijn kijk op het spel Ned. Voetbalbond V.S.V. nief in vorm E.D.O. behoudt haar kans H.B.C. in goeden vorm R.C.H. doef goed werk H.F.C. verliest weer 2tet fialae dozijn 30 ia DINSDAG 15 APRIL" 1941' Roodbroeken winnen verdiend met 2-1 Na V.U.C. heeft nu ook Haarlem kans gezien, om V.S.V. een kleine nederlaag toe te dienen. Hoe wel een stevige wind aan het spel veel afbreuk deed, waardoor goed voetbal haast tot de onmoge lijkheden behoorde, bracht Haarlem het er nog het beste af. De overwinning was voor Haarlem dan ook volkomen verdiend. Haarlem speelde in elk opzicht veel beter voetbal. In haar spel zat ten minste een behoorlijk verband, hetgeen wij bij VS.V. ditmaal geheel misten. Daarnaast werd bij Haarlem vooral vóór de rust veel meer rekening gehouden met den sterken wind en kregen de Haarlemmers den bal ook veel gemakkelijker on der controle. Vooral in den beginne kwam Haarlem haast niet van de 'helft van V.S.V. af. Slechts éénmaal ver keerde toen het Haarlem-doel in een werkelijk groot gevaar, nl. toén v. d. Kuil uit een corner van Bot den bal keurig inkopte. Maar Kluit wist hem fraai op te vangen. Inmiddels bleek, dat de ver dediging van V.S.V., in plaats van den bal laag te spelen hetgeen bij den sterken wind veel beter was er meer voor voelde, haar terrein met hooge „vuurpijlen" te zuiveren, met het gevolg dat bijna alle ballen even snel door de Haarlem-middenlinie naar de V.S.V.-helft terug gedirigeerd werden. Daar opereerden de Winter en v. d. Hulst prachtig tusschen de V.S.V.-verdedigmg in. Toch had het eerste Haarlem-doelpunt waarschijnlijk voorkomen kunnen worden, toen een hooggespeelde bal, die ver naast het V.S.V.-doel had gekomen, door Broek gekopt werd, inplaats dat deze hem rustig achter liet gaan. Een hoekschop was hiervan het gevolg en deze, door Bakker genomen, werd fraai door de Winter in het V.S.V.-doei gekopt. (01). Haarlem bleef het beste van het spel behouden en steeds kwam de bal haast niet van de V.S.V.- helft af. De V.S.V.-voorhoede, die op Gosschalk na, waarvoor Sterk weer op de linksbuitenplaats stond in dezelfde samenstelling speelde als vo rige week tegen D.O.S. (en toen zoo'n succes had) bracht er thans tegen Haarlem hoegenaamd niets van terecht. De Haarlemsche verdediging had dan ook heel weinig moeite om den aanval van V.S.V. de baas te blijven. Anders was dit gesteld met de V.S.V.-verdediging, ditmaal bestaande uit Broek en Voet die de meeste moeite hadden met den Haarlem-aanval. Wederom uit een hoekschop, thans genomen door Ninaber, zou de Winter bijkans nog maals gedoelpunt hebben, doch hij kopte den bal juist over de lat. En even later, al weer uit een hoekschop wist Broek nog juist den bal uit het V.S.V.-doel te werken. Onverwacht en geheel te gen de verhouding maakte Bouwens. toen Kluit den bal niet klemvast 'had, voor V.S.V. gelijk. Een iminuut voor het verstrijken van de eerste helft slaagde de Winter er in na een algemeenen aanval dei- gasten zijn club opnieuw de leiding te bezorgen. (1—2). V.S.V. had na de rust het voordeel van den wind en grootendeels werd toen op de Haarlemsche helft gespeeld. Dnch de V.S.V.-aanvallen hadden weinig te beduider.: er zat niet de geringste een heid in de V.S.V.-voorhoede en daarbij duurde het steeds te lang voordat het tot schieten kwam. Hoe wel V.S.V. nu .een overwicht op Haarlem uitoefen de, 'bleek het voor de V.S.V.-verdediging oppassen want de Haarlemsche tegenaanvallen hoewel minder talrijk waren lang niet van gevaar ont bloot. Opmerkelijk was het, dat beide doelverdedigers in de tweede helft hoegenaamd geen gevaarlijk werk te verrichten kregen. Slechts éénmaal kreeg Kluit nog een zeer hard schot van de Vries te ver werken. hetgeen hij tenslotte deed ten koste van een hoekschop. Tegen het einde ging geheel Haar lem verdedigen en ook de omzetting van de Vries als middenvoor bracht V.S.V. geen uitkomst. Haarlem won tenslotte verdiend. Hercules verliest met 2-1 Dat Hercules uit Utrecht zelfs voor een kam- pioeriscandidaat als het elftal van E.D.O. een niet te onderschatten tegenstander is, werd Tweede Paaschdag in het Noordersportpark bewezen, toen E.D.O. een magere 2—1 overwinning op de Utrechtenaren behaalde. Een gelijk spel had hier zeker beter op zijn plaats geweest, maar in de tweede helft kreeg Schijvenaar een penalty te nemen voor een duidelijk hands-geval, waardoor E.D.O. met de winstpunten kon gaan strijken. Het was geen voetbal van een kampioensteam, dat ED.O. te zien gaf. Slechts de achterhoede was goed op dreef, terwijl ook Schijvenaar behoorlijk spel te zien gaf. De Haarlemsche voorhoede kon tegen de stevige Utrechtsohe backs niet op en liet dan ook vele kansen voorbij gaan. Vooral de Jong was veel te laksch en te 'bang om gevaarlijk te zijn. Hellingman deed twee goede dingen, waarvan één een doelpunt opleverde. Van der Staay op de linker vleugel kreeg voor de rust wel eenig werk en speelde, toen hij tegen den wind In moest voorzetten, aardig, maar werd in de tweede helft over het hoofd gezien. Het was In de tweede speel periode dan ook een fout van de Haarlemsche middenlinie om steeds op rechts te spelen, waar Spek tegen den linksback Daudey weinig kans kreeg tot voorzetten. E.D.O. begon als van ouds fanatiek en met goed open spel, waarmede zij direct succes had. De bal ging met een langen pass van Schildwacht naar Spek. De rechtsbuiten dreef goed op en zette voor. Hellingman kwam toeloopen en schoot onhoud baar tusschen vele spelers door, den bal in het net. Doordat de middenlinies beiden een terug getrokken positie innamen ging het spel van doel tot doel en waren beide partijen wisselend ge vaarlijk. Vele corners moesten er op het Utreeht- sche doel genomen worden. Spek zette telkens goed voor. De Hercules-doelman maakte geen sterken indruk en miste tot drie maal toe, maar steeds wist de Zeeuw of Daudey het gevaar te kee- ren door den bal uit den doelmond weg te traopen. Tot even voor de rust bleef het 10 voor E.D.O. Toen echter werd de Utrechtsche voorhoede ge vaarlijker en moest Wille enkele malen handelend optreden. De Herculesploeg stuwde in zijn geheel naar voren. Toen Schildwacht een bal trachtte te „trekken", kwam het leder hoog voor het eigen doel. Wiile liep uit en trachtte den bal, die corner dreigde te gaan, op te vangen. Dit gelukte niet en Hercules kreeg met den wind mee een corner te nemen. De bal kwam goed voor ihet doel, waar de Haarlemsche achterhoede verzuimde weg te trap pen. Hiervan maakte de rechtsbuiten Paulissen jebruik om den stand gelijk te maken. Direct hierna was het rusten. In de tweede helft werd het spel harder. De scheidsrechter, die zeer streng optrad, moest aan beide kanten vele vrije trappen geven, waardoor het spel vaak onderbroken werd. E.D.O. was meer in den aanval, maar voor het doel ongevaarlijk. Steeds konden de backs en de rechts-half Van Ewijk ingrijpen en den bal naar het andere doel dirigeeren. De Haarlemsche achterhoede met Sluis en Zandstra deed voor de tegenstanders niet onder en bezwoer elk gevaar. Een half uur was de stand reeds gelijk, toen E.D.O. den eersten corner met wind mee op het vijandelijke doel kreeg te nemen. Van der Staay nam den corner goed Toen de bal voor het doel was, sloeg een van de Hercules-spelers den bal met de hand weg, waar voor E.D.O. een strafschop kreeg te nemen. Schii- venaar benutte deze kans goed, waardoor E.D.O. ween een 21 voorsprong had. Fel bleven beide partijen doorspelen, maar tot doelpunten kwam het niet. Hilversum met 3-1 geslagen Op den tweeden Paaschdagmiddag ontvingen de Heemstenaren op het. „Berkenrode"-terrein aan den Heerenweg de groen-witten uit Hilversum en wis ten op hun tegenstanders een 31 overwinning te behalen. Aeolus, die in een bijzonder wilde stem ming verkeerde, heeft beide partijen menigmaal verrast. Het was vreemd, dat H.B.C., die bij den aanvang van de match wind tegen koos, voor de rust supe rieur was, terwijl het Heemsteedsche team na de wisseling geheel het initiatief verloor, hoewel het toen den wind mee had. In het begin was Hilversum in den aanval en het had er alle schijn van dat het eerste doelpunt door de gasten gescoord zou wor den. Ondanks den feilen tegenwind slaagde H.B.C. er echter in om door te breken. Het ging er warm aan toe voor het Hilversum-doel. maar de wind ontnam iedere kans op succes. Geen enkel doel punt konden de Heemstedenaren de eerste vijf en twintig minuten scoren. Van Bakel en Peperkoorn probeerden ieder op hun beurt een goal te maken, maar zij hadden beiden pech. En werd de voor hoede van H.B.C. op sommige momenten zeer ge vaarlijk, dan was er altijd nog de wakkere keeper Bouwman, die de ballen uit het net wist te houden. De jonge Martin leverde bijzonder fraai spel en was zijn tegenstanders telkens te vlug af. Ook Pe perkoorn, die aan zijn hoofd geblesseerd was, was bijzonder goed in vorm en schrok er niet voor te rug goede kopballen te geven. Na dertig minuten spelen kreeg Peperkoorn van Drayer den bal voor gezet en kalm en zeker wist hij het leer in 'het uiterste hoekje van den vijandelijken doelmond te plaatsen. (10). Na dit eerste doelpunt zette H.B.C. stevig op en nog was er geen minuut verstreken of van Bakel maakte den tweeden goal. (20). De voorspelers van H.B.C. toonden in enkele minuten dat zij met krachtig samenspel, ondanks den tegenwind, goede resultaten kunnen behalen. Zelfs de laatste minuten voor de rust bleef H.B.C. gevaarlijk. Martin Ipat een prachtkans voorbij gaan en daarmede was de eerste helft van dezen wedstrijd geëindigd. Na de thee hadden de Heemstedenaren den wind mee en het had niemand verwonderd, wanneer zij hun doelpunten nog met vier vermeerderd hadden. Na vijf minuten kogelde Kick Smit het leer in het Hilversum-doel. (30). Maar hiermede was het gedaan met de activiteit van de Heemsteedsche ploeg. De Hilversummers, openden het offensief en ondanks den tegenwind werden zij gevaarlijk. Bloe- mi.nk en de backs kregen het soms-zwaar te ver duren. Ondanks een enkelen aanval van H.B.C. verzwakte het spel van de Heemstedenaren merk baar. Ook na de rust duurde het eerst 25 minuten voor dat de groen-witten er in slaagden een doelpunt te scoren. (31). Deze goal was zoowel voor de spe lers als de toeschouwers een groote verrassing, want bijna niemand had den bal in het net zien verdwijnen. Hilversum had het initiatief overgeno men en was menigmaal in den aanval. Af en toe ontstond een penibele situatie voor 'het doel der gasten, maar doelpunten bleven uit. Zoo eindigde deze match voor de H.B.C.'ers met een 31 overwinning, die wel verdiend was, maar die bij productiever spel toch nog grooter 'had kunnen zijn. Volendam op eigen terrein geklopt R.C.H. heeft opnieuw een vóór haar zeer belang rijken uitwedstrijd gewonnen, ditmaal tegen Vo lendam. Weliswaar kwam de Racing vrij gelukkig aan haar beide doelpunten, en zag de Volendam- voorhoede enkele malen zeer behoorlijke kansen op het laatste oogenblik teloor gaan, deels door eigen schuld, deels doe:- tijdig ingrijpen van Van Vliet c.s., toch kan deze zege niet onverdiend hee ten. R.C.H. heeft gedurende den geheelen wed strijd over het algemeen een technisch overwicht getoond, dat vooral in bet binnentrio van de voor hoede, Biesbrouck-Hanse-de Wette, sterk tot uiting kwam. Vooral de eerste heeft zeer goed ge speeld en de wij-ze waarop hij regelmatig links buiten Meyer aan het werk zette was onverbeter lijk. Jariimer is bet dat R.C.H. een chronisch ge brek aan buiten spelers heef£ want zoomin Meyer als Van Roode, die rechtsbuiten speelde, Ikon eenigermatè het peil bereiken van genoemde bin- nenspelers. De achterhoede hield zich volkomen aan den veiligen kant door 'het zwaartepunt in de verdedigende taak te leggen, wat op het zeer moeilijk bespeelbare terrein de beste methode bleek, temeer waar de thuisclub op haar linker vleugel een paar krachten van -beteekenis had, die in staat bleken telkens weer de volle aandacht van de R.C.H.-verdediging te vragen. Verder 'had Volendam in haar linksback een uitnemende kracht, doch overigens was bet een vrij zwak elftal, temeer daar het met drie invallers moest aantreden. De eerste helft van den strijd was al zeer matig, waarbii R.C.H. in zooverre geëxcuseerd kon worden, dat het inderdaad de noodige tijd vereischte aan de slechte terreinomstandigheden gewend te raken. De 00 ruststand was daarom misschien iets te gunstig voor de Racing, echter hadden zoowel de Wette als Hanse beide een zeer goede kans gemist. Na de rust redde eerst keeper Sier een fraai schot van Hanse, -hetgeen van Vliet herhaalde toen midvoor Veerman prachtig in schoot. Hanse scoorde uit een voorzet van Van Roode, doch een minuut later kogelde linksbinnen Kwakman uit een corner den gelijkmaker langs van Vliet. R.C.H. had vervolgens de beste napieren, toen een als voorzet bedoelde bal van Meyer in het Vo- lendam-doel belandde. Wel trachtte de thuisclub toen nog een gelijk spel te forceeren. doch Kop pen c.s. hielden stand en R.C.H. won met 2—1 Watergraafsmeer wint met 3-0 Het lijkt nu wel vrij zeker, dat H.F.C. binnen afzienbaren tijd zijn plaats in de tweede klasse zal moeten verdedigen tegen twee kampioenen uit de derde. Een wedstrijd als -die van gisteren geeft weinig hoop op een ontsnappen eraan; 'hij was al heel weinig bevredigend, zoowel van Amsterdam- schen als van Haarlemsehen kant trouwens. De wind speelde ook een belangrijke rol: dwars over het veld blazend deed hij schoten met de beste bedoelingen geheel van het rechte pad afdwalen Dit 'benadeelde in het begin Watergraafsmeer evenzeer als H.F.C.; toen Berendsen echter kort voor de rust te fel tegen een aanvaller optrad, werd hij daarvoor met een penalty bestraft. Deze werd onberispelijk in het hoekje gewerkt <11—0). Die ééne goal besliste «eooals gewoonlijk het pleit, na de rust bracht H.F.C. er nog een -beetje minder van terecht dan ervoor. De voorhoede pres teerde niets; Drijver, die de laatste wedstrijden beneden peil gebleven was, had men vervangen door Elfers, die echter nauwelijks een versterking genoemd kon worden. De middenlinie was, met uitzondering van v. Olphen, eveneens heel matig en m de achterhoede was het alleen Kammeijer die weer even perfect als altijd speelde. Des ondanks scoorde Watergraafsmeer niet spoedig- tenslotte bracht de linksbuiten den stand op 2—o', na in off-sidèpositie den bal te hebben opgevan gen, hetgeen den scheidsrechter ontgaan was Beide teams speelden toen nog maar zoo'n -beetje ▼«der; memwid beSreeP eigenlijk waarom. Ten slotte 'bleek dat Watergraafsmeer nog een goal moest maken; weer was het de linksbuiten die ditmaal met een inderdaad heel goed schot, den tS)) voordeele van zijn club veranderde De wedstrijd duurde toen nog een poosje voort, maar tot het oogenblik waarop de scheidsrechter het einde aankondigde, gebeurde er eigenlijk niets meer dan dat het een beetje -begon te regenen. i aLls be*' me.i H.F.C. nu zoo somber -ge- tti j s *eü dat de Kennemers en Volendam evenmin aan een nederlaag hebben weten te ontsnappen, niet eens veel meer lijkt te kunnen helpen. Maar toch.men weet het nooit met voetbal. Zelfs niet met H.F.C.! De nationale veldloopkampioenschappen werden op Eersten Paaschdag door de „Meteoor" op het óarcours in Tuindorp-Oostzaan georganiseerd. J. Walther (Volewijckers) die kampioen werd in de A-klasse, passeert de finish. (Foto Pax Holland) De Schoolvoetbalwedstrijden. DE UITSLAGEN VAN ZATERDAG. Afd. E. Door het wegblijven van de Gem. Mon tessorischool en de TeyJersohool kwamen de 1ste Doopsgez. school en de Prinsenschool in de tweede ronde op Dinsdag. Linschoten schoolLinnaeusschool o0 (Linnaeusschool wint met strafschoppen). SpaarnesehoolNassauschool 3o CrayenesterschoolJulianaschool (Overveen) 1—5 VondelschoolAnslijnschool 100 Afd. C: U.L.O. (Hoofddorp)—Bosch en Hovensohool I 0—6 Prinses IreneschoolChr. Lyceum 3 03 Ambachtsschool 3Dreefschool 2 23 Ambachtsschool 4Chr. Lyceum 4 90 H.B.S. A 4Bronsteeschool 2 22 (Bronsteeschool wint). Bronsteeschool 3U.L.O. B 3 16 Afd. B: Chr. Lyceum Ilste H.B.S. B 2 31 Ds. CreutzbergschoolAmbachtsschool I 17 lste H.B.S. B. IChr. Lyceum 2 80 De A-wedstrijd M.T.S.H.B.S. (Velsen) is nader vastgesteld op Donderdagavond half zeven, met 'het oog op het tijdig weder thuis zijn van de Velse- naren, Het district Noord-Holland van den Nederlandschen Boksbond organiseerde op beide Paaschdagen in Frascati te Amsterdam bokswedstrijden om het kampioen- schap van Noord-Holland. Een moment uit de partij tusschen Klein en Wolf. winkel, welke door Klein (rechts) gewonnen werd. (Foto Pax Holland) V. S. V.—Haarlem. De afdeelingslcariipioenen zullen heel wat beter voor den dag moeten komen om in den strijd om den nationalen titel het gewenschte succes te kunnen boeken. De afwezigheid van Van der Lugt en Döhring mag dan al als verontschuldiging gelden voor het zwakke aanvalsspel, het neemt niet weg; dat de ploeg als geheel vooral technisch zeer te kort is geschoten en in dit opzicht verre de mindere van de tegenpartij was. Juist nu met den sterken wind. die in de lengte-richting van het veld stond, goed voetbal spelen niet gemakkelijk was en een behoor lijke balcontróle de hoogste eischen aan de deelne mers stelde, moest de tactiek den doorslag geven. Haarlem toonde zich in de toepassing daarvan su perieur en de Roodbroeken verdienden alleen al om die reden de overwinning volkomen. Beide teams brachten er met den wind in den rug weinig van terecht en eens te meer bleek, dat het zoo dikwijls geprezen windvoordeel in feite eerder een nadeel beteekende. Het aangeven door verdediging en middenlinie geschiedde meestal te hard, de spelverdeeling in den aanval liet door on nauwkeurigheid te wenschen en de voorwaartsen in plaats van zich op geruimen afstand van het doel een vrije positie voor een kalm gericht schot te kiezen speelden bij hun vergeefsche pogingen om het hoog vliegende leder in hun bezit te krij gen, de defensie der tegenpartij in de kaart. Werd er al eens geschoten, dan besteedde de schutter meer aandacht aan kracht dan aan richting met het gevolg dat het aantal doeltrappen legio was en de keepers slechts zelden moeilijk werk kregen. Nim mer probeerde men het met een boogbal „zonder vaart", terwijl men toch had kunnen gissen, dat zulk een bal in de vlucht door den wind zou worden gegrepen en met de bij het dalen verkregen onver wachte snelheid den doelverdediger voor groote problemen zou hebben gesteld. Een fout van beide aanvalslinies was het om met den wind de tegenpartij in te sluiten; de daardoor ontstane opeenhooping van spelers maakte het ver krijgen van het gewenschte resultaat een doel punt vrijwel onmogelijk. Beter ware het onder de gegeven omstandigheden geweest om de verde diging van eigen doel „weg te lokken", te eerder, daar het schieten op afstand, gezien de kracht van den wind, geen bezwaren inhield. Het verschil in spelopvatting en -uitvoering kwam bij het tegen den wind in spelen duidelijk tot uiting, speciaal in het werk der halfbacks, die in dezen wedstrijd de hoofdrol vervulden. Uit tactisch oog punt beschouwd stond de Haarlem-middenlinie wel haast een klasse boven die der thuisclub, waarin toch een goed speler als Poulus stond opge steld. Terwijl de middenlinie der bezoekers de te genwerking van Aeolus met succes trachtte te on dervangen door het leder laag te houden en door kort passeeren onderling en met de twee binnen- voorwaartsen terreinwinst te boeken, zochten de V. S. V.-halfbacks het in verre, hooge trappen en breed spel, waardoor de bal zelden den speler be reikte, voor wien hij bestemd was. Dit had tot ge volg, dat het uitstekende defensieve werk van Voet en Poulus, dc laatste demonstreerde groote han digheid in het afnemen en vrij maken van het leder niet de resultaten opleverde, die het als zoodanig verdiende. Het behoeft geen betoog dat de voorhoe de der kampioenen, die het hoofdzakelijk van den linkervleugel moest hebben er in die periode weinig aan te pas kwam. Voor de beide onervaren inval lers Bouwens en Bot twee lichte spelertjes waren de omstandigheden te moeilijk en mede daar door miste de aanval de juiste balans. Het is typeerend voor het aanvalsspel, dat alle doelpunten van zeer dichtbij werden gescoord. Dat van V. S. V. was te wijten aan een fout van Kluit, die overigens zijn doel met talent heeft verdedigd en die het eenige goede schot met wind mede een kogel van De Vries op fenomenale wijze keerde. Door den wind uit het herhaalde gebruik van dit woord blijkt de overheerschende rol, die Aeolus hier speelde werd opnieuw bewezen hoe nuttig het is wanneer een vleugelvoorwaarts de hoek schoppen met het „tegenover gestelde" been neemt, waardoor de bal in den doelmond draait. De Haar lem-buitenspelers waren zich daarvan bewust, maar hun toepassing deed ietwat zonderling aan, want Ninaber nam de corners van de rechter- hoekvlag en Bakker die overigens in het binnen trio nuttiger is dan op den vleugel deed het van links. De wedstrijd vermocht in de eerste helft slechts zelden te boeien en de twee listige -goals van De Winter vormden in die periode de hoogtepunten. Na de hervatting bij de rust was de eindstand reeds verkregen was het alleea maar de vraag, of de thuisclub er in zou slagen den volgens de re gelen der kunst georganïseerden tegenstand der Haarlem-ploeg te breken. Verdediging en midden linie der Roodbroeken lieten zich echter geen mo ment van hun stuk brengen en hoewel alle drie halfbacks zeer goed speelden, dient toch Van Gooi bizonder eervol te worden vermeld. Kluit's doel kwam zelden in ernstig gevaar en behalve het reeds gememoreerde schot van De Vries was het feitelijk alleen de.... linksback Voet, die den keeper dei- bezoekers hardnekkig bedreigde. Maar ook hij kon geen bres in den muur schieten, ofschoon zijn po gingen eenvoudiger van onzet en daardoor doel matiger waren dan het lang uitgesponnen gedribbel van Balvers, die nimmer tot schieten kwam. Boeree trad als verbindingsspeler vooral na de rust op den voorgrond en hij was toen de beste der ien voorwaartsen. Scheidsrechter Kolte leidde rustig en correct. CRITICUS Het zeldzame feit heeft zich voorgedaan, d niet minder dan zestien clubs, die met'rf- Paaschdagen voor de competities der onder- afdeeling Haarlem van den Ned. Voetbalbond speelden, een half dozijn goals gescoord heb- ben. Maar het merkwaardigste is, dat niet minder dan elf uit-spelende vereenigingen dit fraaie resultaat hebben bereikt, tegen viif elftalleh, die het halve dozijn op eigen terrein vol maakten. Alle wedstrijden voor Afdee- 1 ling A van de Zaterdagcompetitie eindigden met een score van zes voor de bezoekende clubs. Het R. C. H.-team maakte hierbij het beste figuur, want haar tegenpartij kon er I ^geen doelpunt tegenover stellen. De acht. Gisteren is het iaarlijkscthe junioren-toumooi ,n Acht" op fiet terrein van H. V. V, gehouden. De uitdun waren: Afd. I: H. F. C.—V. O. C. 1—1: Kampong-H. V. V t-i H. V. v.—H. F. C. 3—0; Kampong—V. O. C. 1-2; H F C- Kampong 1—0: V. O. C.—H. V. V. 0—3. H. V. V. kampioen afd. I. Afd. II: Quick—H, B. S. 0—0; D. F. C.—Sparta 1-v Quick—Sparta 1—0: H. B. S.—D. F. C. 0—1; Quick-D. F,C 1—1; H. B. S.—Sparta 0—2. Quick kampioen afd. II (na strafschoppen met Spatüi Finale: H. V. V.—Quick (H.) 4—1, H. V. V. is hierdoor, evenals verleden jaar, in het ti;to lijk bezit van den wisselbeker gekomen. De uitslagen. AFDEELING I. Reserve Eerste klasse. Tweede klasse A. ZFC 2—Stormv. 2 14 WFC—Zeeburgia 0—1 AFC 2—Spartaan 2 OSV—ZFC 1—0 Reserve tweede kla «1 VVZ—Alkm. Boys 0—4 Volendam 2—EDO 2 H Alcrh. Victrix—AFC 2—3 HFC 2—AFC 3 N TOG 2—VSV 2 W Tweede klasse B. OVVO 2—Meteoor 2 H Watergr.meerHFC 3—0 Reserve derde klasse C HGC—Hilversum 3—1 Zandv. 2—Santpoort 2 f- VolendamRCH 1—2 Bl'daal 2—HBC 2 H EDO—Hercules 2—1 AFDEELING De KennemersHVC 1—4 Eerste klasse. Xerxes—CVV H Derde klasse B. VSV—Haarlem 1- TIJBB—Kinheim 1—2 Derde klasse A. De Zeem.Bev. 3—2 Lugdunum—LFC 1-t SantpoortBl'daal 5—1 Hillincn—De Ooievaars 5-4 Schoten—O. Gezellen 3—1 DOSR—RVC 7- DEMZandvoort 0—1 AFDEELING W Derde klasse C. Eerste klasse. TIW—Wilskracht 5—0 PSV—Juliana 1- AalsmeerDe Meer 1—2 (P. S. V. kampioen) NEA—TOG 0—1 HelmondNAC 1J Volewijckers—WMS 3—0 Limburgia—Eindh. M De Meteoor—Ahrends 3—2 NOAD—LONGA H De Germaan—WA 2—0 MVV—Roermond H Vierde klasse H. AFDEELING V Uitgeest—THB 7—2 Eerste klasse. EHSVI. Vogels 4—1 Achilles—Velocitas W BSM—DSSH 2—2 Be Quick—Veendam 1-4 DIO—Halfweg 0-3 WVV-GVAV 1-1 VVB-VVE afg. Sneek—Heerenveen e -J RANGLIJSTJES AFDEELING II. Eerste klasse. V. S. V. 18 14 2 2 30 Ajax 18 8 6 4 22 Haarlem 17 9 2 6 20 D. O. S. 16 7 3 6 17 Blauw Wit 17 6 5 6 17 V. U. C. 16 6 4 6 16 Xerxes 18 6 3 9 15 H. B. S. 17 5 4 8 14 R. F. C. 16 4 4 8 12 C. V. V 17 2 3 12 7 2e klasse B. H. V. C. 18 14 2 2 30 E. D. O. 17 12 4 1 28 H. B. C. 18 11 3 4 25 Velox 17 8 4 5 20 Hilversum 16 6 3 7 15 Watergraafsmeer 15 6 2 7 14 Hercules 17 6 3 8 15 Spartaan 15 4 5 6 13 R. C. H. 17 4 5 8 13 Volendam 17 4 3 10 11 Kennemers 17 4 2 11 10 H. F. C. 16 2 2 12 6 AFDEELING IV Eerste klasse. P. S. V, 21 15 3 3 33 Longa 21 12 4 5 28 Juliana 21 11 5 5 27 N. A. C. 20 9 6 S 24 M. V. V. 20 7 6 7 20 B. V. V. 18 7 3 8 17 Eindhoven 20 7 4 9 18 N. O. A. D 20 8 2 10 18. Willem 2 19 6 3 10 15 Limburgia 20 5 4 11 14 Helmond 20 5 4 11 14 Roermond 20 3 6 11 12 AFDEELING V. Eerste klasse. Be Quick 16 10 4 2 24 H. S. C 16 10 4 2 24 Velocitas 16 11 2 3 24 Leeuwarden 16 10 1 5 21 Heerenveen 16 6 4 6 16 G. V. A. V. 14 4 4 6 12 Achilles 15 3 5 7 11 Sneek 16 3 5 8 11 W. V. V. 16 3 1 12 7 Veendam 15 1 4 10 6 48-22 49-12 41-31 25-35 27-44 32-33 29-37 25-50 38—50 l-9 £3 »*-!! 41—w 16-30 0,0 0^43 0,«

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 10