R&D BEHANGSELS HEEMSKERK Wat onze clubs presteerden. Allo Beverwijksche clubs verloren. Alle drie de Beverwijksche vereenigingem ver loren. De nederlagen van D.E.M. en de Kennemer; waren wel te verwachten, maar dat Beverwijk van één van de Candida ten voor de onderste plaats zou verliezen, had haast niemand verwacht. Door deze nederlaag is Beverwijk voorloopig voor een kam pioenschap zoo goed als zeker uitgeschakeld, daar zoowel Kinheim als Zandvoort wonnen. In de positie van de Kennemers kwam vrijwel geen verandering, daar H. F. C. ook weer ver loor. AD.O. behaalde na vele weken eindelijk ook weer eens een overwinning. ZEEMEEUWEN—BEVERWIJK. (3—2) Wel was deze wedstrijd niet zoo slecht als de laatste twee, maar bevrediging schonk ook deze ontmoeting niet. De opstelling der Wijkers had weer eens een wijziging ondergaan, daar Steen voorden middenvoor en Grapendaal spil speelde. Een verbetering was het niet, want na de rust kwam Maenhout op de middenvoorplaats, terwijl de Ruiter vervangen door Kuyer Sr. Direct na den aftrap zijn de gastheeren in den aanval, omdat zij veel meer enthousiasme in him spel leggen, waarbij dat van de bezoekers ongun stig afstak. Tot overmaat van ramp kent de scheidsrechter Zeemeeuwen een doelpunt toe, na dat de bal even te voren de uitlijn reeds ruim gepasseerd was (10). In het geheel niet ont moedigd vallen de Wij kers weer aan, maar schoten van Maenhout en Teeling gaan naast of over. Maenhout weet tenslotte na vele vergeefsche po gingen uit een pass van Markx den gelijkmaker te scoren (11). Het regent nu corners en aanvallen op het Zee- meeuwendoel, maar niets gelukte. En hoewel alles in het werk gesteld wordt een voorsprong te ver krijgen, komt de rust met 11. In de tweede helft zijn de roodwitten direct weer in den aanval, maar de doelman verdedigt zijn doel uitstekend. Het succes komt echter aan de andere zijde, toen een voorzet via den paal in het doel verdween (2—1). De Wijkers zetten nu alles op den aanval, wat echter een averechtsche uitwerking had want door het opdringen verhoogden de Zandvoorters hun voorsprong tot 31. Voortdurend belagen de be zoekers thans het Zeemeeuwendoel, maar alles wordt over of naast geschoten. Pas na geruimen tijd weet Maenhout in samenwerking met Vessies, die even eens van plaats verwisseld had, den achterstand te verkleinen. De Zeemeeuwen versterken thans nog meer hun achterhoede en wat de Beverwijkers ook probeeren alles strandt op de Zandvoortsche muur. Einde 32, KENNEMERS HAD GEEN SCHUTTERS, ANDERS De Kennemers verschenen in dezen wedstrijd met invallers voor Groot en Semeins, die ver vangen werden door Bleeker en Brethouwer. In het begin van deze ontmoeting wist H.V.C. door beter samenspel een licht overwicht op de Kenne mers te krijgen. Vooral in de achterhoede en mid denlinie ging de bal vaak uitstekend van man tot man, maar in de voorhoede boterde het niet bést. Langzamerhand kwam ook Kennemers er beter in en al spoedig was van het overwicht geen sprake meer. En juist in deze periode nam. H.V.C. onver wachts de leiding, toen de linksbinnen uit een voor zet van rechts na missen der verdediging van dicht bij kon inschieten. (01). Dit doelpunt bleek voor de thuisclub olie op het vuur. tezijn, want onop houdelijk vielen de roodzwarten nu aan. 'Slechts met groote jmoeile en ten koste van een viertal corners hield H.V.C. stand. Jammer was, dat zoowel Brethouwer als Horeman, die last van een blessure had, faalden. Geen behoorlijke voorzet kwam van de vleugels, zoodat voor het meerendeel al het werk neerkwam 'op de schouders van het jeugdige binnentrio. Toen dit overwicht niets opleverde zakte het spelpeil van Kennemers bedenkelijk. H.V.C. keerd de rollen om, wat zij gemakkelijk kon dien door de verdedigende houding van de Kennemers- middenlinie. Ook zelfs toen de linksbinnen er 02 van maakte bleven Steeman c.s. in hun verdedi gende taak volharden. In de tweede helft was Horeman door Ver beek vervangen. Ook nu liepen de roodzwarten hard van stapel, zoodat de Amersfoorters handen vol werk hadden om hun voorsprong te behouden. Voor den tweeden keer verhoogde toen de gasten op gelukkige wijze den voorsprong tot 30. Met nog ruim een half uur te spelen trok heel Kennemers toen ten aanval om dezen geflatteerden vorosprong te niet te doen. Schoten van Himpers Brethouwer, en Bleeker en een serie corners leverden niets op. Hoewel de bezoekers hardnekkig pogingen in het werk stelden het spel te ver plaatsen, bleven de roodzwarten het doel bestoken. Onophoudelijk ke.erden de roodzwarten terug, maar er waren geen schutters om den uitstekend in vorm zijnden doelman te pas seeren. Enkele H.V.C.-spelers toonden zich in deze periode allerminst prettige tegenstanders. De scheidsrechter, die de touwtjes toen dubbel strak hield, moest zelfs eenige waarschuwingen tot- deel en. Six kwam bij een botsing zelfs zoo onge lukkig terecht, dat hij een pols brak. Ongeveer 10 minuten voor het einde scoorde de middenvoro uit een doorbraak het vierde doelpunt. H.V.C. dat allerminst een grootschen indruk achter liet, bepaalde zich toen tot verdedigen. Eerst tegen het einde slaagde Brethouwer er in den doelman met een hard schot te passeeren, zoodat het einde kwam met een zeer geflatteex-de overwinning voor de bezoekers. D.E.M.—ZANDVOORT. (0—1). Er staat een sterke dwarswind over het veld, die veel invloed op het spel schijnt te hebben. D.E.M. heeft een invaller voor den rechtsbinnen Slotemaker en De Vries op de middenvoorplaast. De gasten beginnen terstond in een flink tempo en leggen de D.E.M.-ploeg een spelletje op, dat niet veel goeds voor de witblauwer belooft. Toch weet de D.E.M.-ploeg aanvankelijk weer stand te bieden, maar de Zandvoort-aanvallen blijven voortduren. Tenslotte moet Slotemaker voor een schot van Enneke zwichten, als Appel iets te la-at is met wegwerken. 0—1. Dit doel punt bleek het eenige van den wedstrijd te zijn. Het spel geraakt na dit doelpunt wat beter verdeeld en om beurten zijn nu beide ploegen in den aanval. Het laatste kwartier is D.E.M. zelfs sterker, maar succes blijft uit. Na de thee wordt er door beide ploegen hard gewerkt om een doelpunt te scoren. Zandvoort voelt zich nog verre van veilig en D.E.M. zet alles op alles om den achterstand in te loopen. Toch komen de beide doelverdedigers er nage noeg niet aan te pas en weten de achterhoeden meestal de aanvallen te stuiten. De gasten ko men dan geruimen tijd weer in den aanval, maar kunnen de hechte D.E.M.-verdediging niet passeeren. Het laatste kwartier zijn de bord jes verhangen: D. E. M. zet alles op den aan val en er ontstaan benauwde momenten voor het Zandvoort-doel. Een goede voorzet van Tervoort kan de toestormende De Vries juist niet bereiken: de bal rolt voor open doel voorbij en wordt later weggewerkt. Met een schot van Schram heeft de doelman geluk als hij den bal nog juist tegen den grond kan slaan en weg werkt. Een Zandvoort-aanval levert nog twee corners op, waarna de Vries voor het Zandvoort- doel nog juist van den bal wordt weggewerkt. Spoedig hierop kotot het einde. De Schoolvoetbalwedstrijclen. Zaterdagmiddag zijn onder flinke belangstel ling in het Sportpark de schoolvoetbalwedstrij- den voortgezet. Het elftal van de Julianaschool gaf de Noor- derschool geen kans en won met 30. De Zee wij kschool en de Vondelschool wisten beiden het net niet te vindenen maakten een bril. DeULO- school behaalde haar tweede overwinning even als de Centrale School 2. De uitslagen waren: Julianaschool—Noorderschool 30; Zeewijk school 1Vondelschool 00; Centr. School 2 Chr. School (Noorderwijkweg) 71; U.L.O.2- Chr. School (Meerensteinplein) 30. De stand in afdeeling E luidt thans: Julianaschool 2 2 0 0 4 51 Noorderschool 1*21012 53 Zeewijkschool 10 10 1 00 Vondelschool 2 0 111 12 Noorderschool 2 1 0 0 1 0 0f VOETBALWEDSTRIJD UITGESTELD. De wedstrijd VèV.E.V.V.B., die tweeden Paasch- dag gespeeld zou worden, is, in verband met het hangende protest tusschen beide ploegen uitge steld. Paaschfeest in dc Ned. Herv. Kerk. Zondagavond heeft de Ned. Herv. Kerk te Be verwijk met medewerking van het Ned. Herv. Kerk koor, mevr. N. Honig (sopraan) en den heer G. J. Moed (orgel) het Paaschfeest gevierd. Voorganger was ds. J. de Vries, die een rede hield naar aan leiding van Luc. 24 13-35. Het kerkkoor zong de verzen 1 en 2 van Gezang 265. Net werd goed op toon en beschaafd gezon gen'. Het koor telt goede krachten onder zijn leden; de stemmenverhouding is zeer evenwichtig. Ook een Bach-koraal en Gezang 166 werden verdienstelijk uitgevoerd met duidelijke uitspraak. De organist de heer G. J. Moed, leidde de zangers en zangeres sen. Mevrouw N. Honig toonde zich een sopraan met een vol en krachtig geluid. In Bach's „Selig wer an Jesum denkt" was een lichte nerveusiteit te be speuren, die echter in „Auf, auf, mein Herz in Freuden" geheel overwonnen was. Beheerscht en van groote zuiverheid klonk eveneens het „Auf, auf, zu Gottes Lob" van J. W. Franck, al leek het mij toe, dat zij niet gemakkelijk zingt. in Franck's koraal viel een fraaie begeleiding op te merken van den organist, die het schoone Müller-orgel met het prachtige registerspel als vlot secondant bespeelde. De heer Moed trad solistisch op met een Paasch- fantasie naar oude motieven, verbonden door nieuwe tusschenspelen met origineele, moderne vondsten, den componist Moed eigen. Ook in dit werk was de klankenweelde der registers een lust voor het oor, zij het dat de hyper-moderne medita ties het meer op de conservatieve harmonieën in gestelde gehoor moeilijk bekoren konden. Maar dit. is een kwestie van scholing en van smaak. W. SPAARNEVOGELS—A.D.O. (7—3). Met invallers voor Kloes en Nic. Beentjes trok A.D.O. naar Haarlem en wist op verdiende wijze de hekkesluiters, Spaarnevogels te kloppen. De straffe wind. dié ongeveer dwars over het terrein stond, maakte goed spel welhaast onmo gelijk. Hoewel A.D.O. in de eerste helft den wind schuin tegen had, namen zij toch het spel in handen, door beter combineeren, doch geen en kele aanval werd met 'ngoed schot afgewerkt: Sinnige kreeg eenmaal een prachtige kans uit een voorzet van Meyer, doch hij kon den bal nog slechts half raken waardoor deze voor het doel langs rolde. Aan den anderen kant ope reerden de gastheeren ook weinig doortastend. Zij speelden teveel op zichzelf en hielden meestal het leer te lang in hun bezit, waardoor de A.D.O.-backs steeds met succes konden ingrij pen. Toch hadden de Spaarnevogels succes, toen de rechtsbinnen een misverstand uitbuitte en onhoudbaar inkogelde. (10). Met dezen stand kwam de rust. Na de hervatting vlotte het bij A.D.O. niet erg meer ondanks het wlndvoordeel. Het zar er dan ook langen tijd niet naar uit dat Spaar nevogels de winst nog zou moeten afstaan, want verder dan een paar gevaarlijke corners bracht de voorhoede der bezoekers het niet. Nog onge veer 20 minuten waren te spelen, toen Sinnige plotseling tusschen vele beenen door inschoot en de bal juist in den hoek verdween. Cl1). Direct hierop kreeg Meyer den bal, loste van flinken afstand een zuiver en hard schot en pas seerde hoermee voor de tweede maal den onthutsten S.-keeper. (12). Spaarnevogels pakte nu nog even energiek aan en de A.D.O.- verdediging moet alle zeilen bijzetten om den voorsprong te behouden. Keeper Beentjes wist in deze periode een zeer moeilijken bal op fraaie wijze uit zijn doel te stompen. Even voor het einde trok de voorhoede der bezoekers ten aan val. Voormeer gaf juist op tijd door naar Koop man en deze wist met een hard schot in den bovenhoek de overwinning veilig te stellen. (13) Na nog enkele vergeefsche aanvallen van Spaarnevogels kwam het einde met ongewij- zigden stand. Door deze overwinning op een mede candidaat voor de onderste plaats is voor A.D.O. het grootste gevaar voorloopig weer even afgewend. Coöp. „De Eend-acht" in D40. Ondanks distributie een goed jaar. Uit het jaarverslag van de Coöperatieve Ver- bruiks- en Productievereeniging „De Eendracht" U.A. is het volgende ontleend: Ook dit jaar bracht een flinke omzetstijging n.l. met f 23.324.46 tot een totaalbedrag van f 280.568.74. De totale omzet bedroeg f 280.568.74 tegen f 257.244,28 in 1939. Alleen de omzet van brand stoffen daalde met f 1419.51. De omzet per week bedroeg f 5395.55 tegen f 4855.55 in 1939. AFDEELING BAKKERIJ. In 1940 bedroeg de omzet f 77.011.78 tegen 69.278.17 in 1939. De omzet is dus, ondanks de invoering van de brooddistributie, met f 7733.61 gestegen. 218.610 KG bloem en meel werden verwerkt, tegen 189.421 KG in 1939. Dat het overschot van de bakkerij beduidend lager is dan in de laatste jaren het geval was, is voornamelijk te wijten aan de prijsstijging der grondstoffen, waai-mee d& broodprijs niet evenredig steeg. Voox*gesteld wordt om over het verbruik 4 procent uit te keeren. De groote vooruitgang van den winkel in IJmui- den-Oost met ruim f 10.000 valt zeer op. De uitkomsten van het winkelbedrijf zijn over 1940 zeer bevredigend, zoodat. voorgesteld wordt over het verbruik aan kruidenierswaren, evenals vorig jaar, 4 procent uit te keeren. MANUFACTUREN ENZ. Ook hier steeg de omzet en wel van f 29.151.61 tot f 31.889.67. Veel meubelen zijn verkocht en ook de omzet in huishoudelijke artikelen is beduidend toege nomen. Voorgesteld wordt 4 procent dividend uit te keeren. BRANDSTOFFEN. De aanvraag der distributieperiode, waarbij PitUr de Hoogh Inttr uur UET licht bepaalt de huiselijke sfeer in een kamer, de streeling van het licht langs onze wanden. De gouden kostbaarheid van het licht vast te houden en aan het vertrek terug te geven, ziedaar één der belang rijkste functies van den wand. Ook daaraan hebben de R D-ontwerpers gedacht bij het scheppen, van de allernieuwste behangsel-dessins, die, naast fleur en kleur, vooral ook de lichtvalling recht doen wedervaren. Maak Uw kamers zonnig-mooi en vriendelijk met R&D BehangEen voordeelige vreugde, die wonderweinig kost! Men koopt voor centen goud: het goud der huiselijkheid, het goud van „zonneschijn-per-rol met R D". Vraag Uw behanger snel de groengekafte Stalenboeken met het R&D-merk in cirkel op het kaft! Vraag vooral de Series 48, 49 of 50. BEHANGSELPAPIEREABRIEK VAN RATH DOODEHEEPVER Op elk Stalenboek van origineele R D-Behangsels slaat dit bekende lettermerk. ieder één vijfde deel als zomervoox-raad mocht hebben, liet zich vrij goed aanzien. Vrijwel alle afnemers konden hun portie krijgen. Hoewel de omzet van deze afdeéling daalde waren de uitkom sten nog niet slecht, zoodat voorgesteld wordt 15 cent per H.L. anthraciet en 10 cent per H.L. eier kolen uit te keeren. Het ledental steeg van 616 tot 625. In totaal werd ten laste van het afgeloopen boekjaar op de vaste bezittingen, het rijdend mate riaal en de vorderingen f 4744.80 afgeschreven. De balans wijst een eindbedrag aan van f 79.997.63 en een overschot van f 10.573. Jaarvergadering van „Velsen's Ziekenfonds". Een voordeelig saldo. Naar wij reeds berichtten wox-dt de jaarverga dering van Velsen's Ziekenfonds gehouden op 29 April a.s. in Het Wapen van Velsen aan den Stationsweg te IJmuiden-Oost. Naast bespreking van de jaaiverslagen van den secretaris-penningmeester, wordt een be stuursverkiezing gehouden. Voorts zullen twee bestuursvoorstellen worden behandeld, waarvan het eex-ste, op voorwaarden door het reglement aangegeven, een tegemoet koming aan leden voor het aanschaffexi van buik banden, breukbanden en elastieken kousen be helst. Het tweede voorstel betreft een financieele ovex-dracht in de reserve-kas. Aan het jaarverslag van den secretaris-penning meester ontleenen wij het volgende: Het jaar 1940 is voor het Velsen's Ziekenfonds zonder al te veel moeilijkheden voorbij gegaan. De financieele uitkomst van de afdeeling'Verzekering stemt tot tevredenheid, wat echter niet gezegd kan worden van de afdeeling Ziekenhuisverpleging,, welke een tekort had van f 4.371.58. Dit tekort is gedekt uit het saldo van de afdeeling Verzekering. Met ingang van 15 Juni 1940 is voor de af deeling Ziekenhuisverpleging een controleerend geneesheer aangesteld. Deze controle werkt nog te kort om resultaten te kunnen vaststellen. Ledental: Op 1 Januari 1940 bedroeg het leden tal 8695 en op 31 December 1940 8929. Bestuur: Op de jaarvex-gadering van 25 April 1940 werd besloten het aantal bestuursleden uit te breiden van 5 tot 7. Herkozen werden de heeren H. Leering en E. Luikman, terwijl als nieuwe be stuurders wex-den gekozen de heeren W. F. Vis ser en N. C. Rozemeyer, van wien de eerste als voorzitter. Tot leden van de financieele commissie werden gekozen de heer G. J. van Wijngaarden. L. Eckhart en N. A. Rozemeyer. Ziekenhuis verplêging: Hiervoor zijn uitgezon den 323 patiënten (v.j. 313) met 'n gezamenlijken verpleegtijd van 9097 dagen (v.j. 7773) of een gemiddelden Verpleegtijd van 28 dagen per patiënt. Specialistenhulp: Uitgegeven, zijn 2449 Polikliniek- kaarten, terwijl veel gebruik werd gemaakt van hoogtezon- en röntgenbehandeling, foto's, diather- mie, massage, kankerbestrijding en consult met specialisten. In 1940 werden vanwege het fonds 618 stuks brillen uitgereikt. Als tegemoetkoming in de kosten voor vei-los- kundige hulp werd in dit jaar 219 maal f 5 uit gekeerd. 15 Februari 1940 is tot samenwerking besloten tusschen het Velsen's Ziekenfonds en het Zieken fonds „Velseroord". Het betreffende reglement is destijds reeds door ons weergegeven. 6 Maart 1940 kwam de commissie voor de eerste maal bijeen om vervolgens nog vijf maal bijeen te komen. Het financieele verslag. De rekening en ver antwoording over 1940 sluit met een voordeelig saldo van f 6912.84. Ontvangen werd aan contributiën f 68715.28; idem ziekenhuisverpleging f 22.448.57; rente spaarbank f 544.33; pensioenbijdrage, boden, restitutie verlos singen, idem salarissen en kosten reglementen resp. met f 56.88, f 20, f 37, en f 13.80, tot een totaal bedrag van f 91.835,86. De uitgaven vermelden voor: Ziekenhuisverple ging f 26.820.15; doktoren f 30.454.11, tandartsen f 6.472.10, specialistenhulp f 6.239.40, röntgenfoto's en onderzoek f 1840.10, tex*wijl voorts als de belang rijkste bedragen worden vermeld voor verlossingen f 1095, salarissen boden f 5001.58, vergoedingen f 1834.47 en diverse onkosten f 811.65. Vermeld worden vex-der nog bijdragen voor Het Witte Kruis en voor de afdeeling T.B.C. x-esp. f 100 en f 50. De balans vertoont aan activa een totaal van f 21.777.30, waarvan de voox-naamste posten be staan uit deposito's bij de Nutsspaax-bank ten be drage van f 19109.32 en f 1.027.50 en kasgeld tot een bedrag van f 1.396.50. De passiva vermelden: waarbox-gsom bode f 1000, specialistenhulp f.75 .ziekenhuisverpleging f 127.50 en kapitaal of reserve f 20.574.80. Schoolvoetbal te IJmuiden. Zaterdagmiddag namen de schoolvoetbalwed- strijden op de terreinen van Stormvogels en V.S.V. een aanvang. In afdeeling C wist één der twee mededingende H. B. S.-elftallen zich te handhaven, n.l. het derde, doch het vierde leed een overtuigende nederlaag. Een spannende strijd werd geleverd tusschen het tweede elftal der Nijverheidsschool en de Bever wijksche U.L.O. Langen tijd bleef de stand 1-1, doch toen bracht Freek Venus, die ook het eerste doel punt had gemaakt, met een f raaien kopbal den stand op 21 voor eerstgenoemde school. En daar ook het derde tyijvorheids-team won, was het een succesvolle dag voor de pupils van den heer Bartels. Den verliezers in deze-afdeeling rest deze troost. dat zij toch den eindstrijd nog kunnen halen, ra er is bepaald, dat ook de winnaar van de verliezen ronde aan den eindstrijd mag deelnemen. In de E-afdeeling werd ook menige verwoe strijd geleverd. De meest spannende was die ta schen de eerste elftallen van School J en Schoo! thans School 2 en School 6 geheeten. Met de ra leidde School 2 met 2-0, welken voorsprong zij t de rust, ondanks het feit dat School 6 sterker Si tot 3-0 vergrootte. Tegen het einde bracht Schod den stand op 3-1 en toen was er geen houden rcö aan. Hemken c.s. kregen het zwaar te veranfrw den en tenslotte moest doelman Touw nogmaals bal tot de touwen halen (3-2). 't Was maar gta dat het toen spoedig tijd was, want anders ha« we het nog niet zoo net geweten. Voor overige wedstrijden verwijzen we naar S uitslagen: Afdeeling L ULO 2—HBS 4 5—2. Gr. v. Pr* stererschoolHÖS 3 03. Duinwijkschool-ffij bergschool 13 Centr. School (B'wijk)—NP heidsschool 3 02. Nijvex-heidsschool 2—ULO verwijk) 2—1. Afdeeling E. School 4Mamixschool 5—1. Set» 5—Neutrale School 2—0. Julianaschool-M®* school 30. InsingerschoolSchool 6 II H School 1P. Vei-meulenschool 10. School 6 School 2 I 2—3. School 2 II—School 3 0—16. Dinsdagmiddag om 2 uur worden de wedstrijö» voortgezet. GEVARENPREMIE VOOR DE TRAWLER- VISSCHERS? j Zooals wij eenige dagen geleden reeds nen gemeld, was er onder de opvarenden der thans de vaart zijnde stoomtrawlers eenige ontstemm s over hun gages. Zij waren van meening, dat fl niet in overeenstemming waren met de gevaren, de uitoefening van hun beroep met zich meebr s Zij spiegelden zich daarbij aan de „op deei var bemanningen van de logger's en de kotters, dl v de tegenwoordige hooge besommingen (^ezer." pén aanzienlijk meer verdienen dan de trawierv schers. Dit heeft er zelfs toe geleid, dat opvaren van stoomtrawlers met een logger of met kotter naar zee zijn gegaan. Naar wij thans vernemen, hebben de Ree vereeniging en de samenwerkende organisatie-^ aanvulling ontworpen op de 1 Maart 1940 ge- overeenkomst inzake loon- en arbeidsvoorwaera der trawlvisschers, volgens welke aanvul™? ieder der opvarenden een gevarenpremie toegekend ten bedrage van \'z pCt. der ne somming. Deze gevarenpremie is dus voor au varenden gelijk. De aanvulling der overeenkomst van x '40 behoeft de goedkeuring van den F laar. Deze is inmiddels aangevraagd. AGENDA VOOR BEVERWIJK. DINSDAG 15 APRIL. J Luxor Theater, Breestraat: „Trenck de rw en by programma. 8 uur. WOENSDAG 16 APRIL- Luxor Theater, Breestraat: „Trenck de rw en bijprogramma, 8 uur.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 2