Op Ontdekkingsreis Bonnen die thans geldig zijn: Verduister goed. Fruitoogst. EEN GEZONDE GEEST IN EEN GEZOND LICHAAM in de arbeidssfeer van... d, je krijgt ook in het privé-leven "kritischer kijk op de dingen, een schilderij, i ie bij kennissen aan den muur ziet han- fn schat je onmiddellijk op de geldelijke waarde. het servies, dat de gastvrouw niet trots tafel brengt, ondergaat onverbiddelijk den JtósÖ» blik van den schatter' en de lePels vorken, de borden aan de muren, de thee- ®n -gg kortom alles wat in een huiskamer al o los en vas* z^' eenzelfde lot. Want langzamerhand ga je het leven door de bril be- iiiken, die je bij je werk opzet (een figuur- l kebril!) en waardoor je de panden en pand- beschouwt, die het publiek in de bank van leening aanbiedt om wat contant geld te ver krijgen, dat thuis hard noodig is. Waarmee gezegd wil zijn dat de arbeidssfeer v; directeur van de bank van leening hem na d< den pid nog niet met rust laat, hem achtervolgt wan- 1:0r |eur van het kantoor achter hem dicht reen is en ook de huisdeur binnenslipt. Eigen- - is dat met vele menschen het geval, de arbeid i inn V./-.4 Iai'QM tVïiiic- NoYni'lnodptl in de maaiscnappij en i.n r-aar wederzijds, maar in dit geval neemt deze wnvloeding een duidelijken vorm aan. Doch wan- lr men mocht denken dat de directeur van de van leening in zijn vrijen tijd een mensch rit zonder eenig menschelijk gevoel, alles om zich JL uitdrukkend in geldelijke waarde, dan ver- ^Tt men zich, want eigenlijk overwint reeds dade- Hik het menschelijke weer in hem wanneer hij me 7 telt ^a|; hij, wanneer een vriend of een kennis v. ingenomen is met een schilderij of een snder voorwerp hem dierbaar blijkt, hij aan de niusie geen eind maakt door hem de werkelijke vaak zeer teleurstellende waarde er van te vertel len doöh opzettelijk deze pijnlijke onthulling voor zich houdt. Wat men zelf ziet hoeft men een ander niet voor te houden! Het feit, dat het werk, dat verricht wordt, een stempel drukt op de heele persoonlijkheid, betee rt dat dit werk ingrijpend is. En werkelijk, het schatten van goederen, die varieeren van een thee lepeltje tot een piano en een trapnaaimachine, is een werkzaamheid, waar men populair en duide lijk gezegd „heelemaal in gaat zitten", vooral als mèYgelijk mijnheer van Koningsbruggen twee-en- twintTg jaren in het vak is. Goud en zilver leveren de minste last op, want die gaan op een weegsohaal en het gewicht wordt tegen den geldenden koers omgerekend in florynen. Waarbij echter niet ver geten mag worden dat het ook in letterlijken zin niet alles goud is wat er blinkt en tusschen zilver en zilver is ook een verschil. Kennis van de wa pen? en later van de gildenteekens en de keuren is een eerste vereisohte, doch wanneer aan de hand hiervan is vastgesteld of het aangeboden gouden of rijveren voorwerp echt is, rest nog slechts uit te maken hoeveel het weegt. Maar met een trapnaai machine, een koffergramofoon, een fototoestel, een fiets, een bed of een stoel wordt dat wat anders! En toch zijn het ook deze dingen, die dagelijks de ink van Leening binnen worden gedragen. En ,r mijn ontdekkingstocht door de „ingewanden" van de bank heb ik werkelijk versteld gestaan van wat er al niet beleend wordt! Die bank is van bin nen precies een fietsenstalling, een filiaal van Sin- gemaaimadhines, een complete pianowinkel annex gramofoons, een kleedingmagazijn en wat al niet meer tegelijk. Schrikt u niet, ik heb nergens op de kaartjes mogen kijken waarop keurig naam en sdres genoteerd zijin en die aan de dingen han gen; ik weet dus niets van uw diepste geheimen af en uw moeite om uw gang naar dit pandjeshuis geheim te houden is niet vergeefs geweest, want dit geheim wordt hier goed bewaard. Maar waar.- cm is men eigenlijk zoo geheimzinnig met zijn gang naar de Bank van Leening? Dat vraagt de direc teur zich ook af, want hij weet dat hij de laatste "is, waarbij men probeert geld te krijgen, nadat men bij de familie, de kennissen en andere instanties gefaald heeft. Hier komen de menschen alleen wanneer het water hen tot aan de lippen komt, vertelt de heer Van Koningsbruggen me, waarom niet eerder? Iedereen heeft toch wel eens geld noo dig? Wanneer men zijn effecten beleent is dat best. Maar wanneer men wat anders als pand geeft heet dat onfatsoenlijk. Inderdaad, daar zijn we er, dat heet nu eenmaal onfatsoenlijk en raak een Neder lander niet aan zijn burgerfatsoen! Een feit is het dat de menschen hier altijd met niet bepaald opgewekt humeur aan komen zetten. Dat hoort er zoo bij. Natuurlijk wordt voor de pan den niet de geheele waarde gegeven, we schatten aan den voorzichtigen kant, in het algemeen krijgt men vier vijfde van de geschatte verkoopswaarde. De clientèle moet één procent rente per maand be talen, maar wanneer men zes maanden niet weer om komt wordt 'het pand verkocht. Een „hausse" kent de bank van leening ook. Bij voorbeeld tegen Kerstmis, als de landhuren betaald moeten worden, komen vele menschen een pand brengen en wanneer het voorjaar wordt en ze op brengsten krijgen komen ze het pand weer halen, zoodat er dan meer „lossing" is, zooals de vakman dat noemt. En tegen Passohen en Pinksteren komen VERLOVINGSPORTRETTEN „RICHE FOTO ART" 169 GROOTE HOUTSTRAAT - TELEF. 13472 (Adv. Ingez. Med.) (Opnieuw wordt er sterk de nadruk op gelegd, dat er overal goed ver duisterd moet worden.) Als ge wat doet, doe het dan goed, Dat geldt als gij verduistren moet Wel zeer in het bijzonder; Verduister woonhuis of kantoor Zoowel van achter als van voor Van boven en van onder. Voer grondig uw controle uit En inspecteer dan elke ruit Op 't werk van de gordijnen; Wanneer uw licht nog licht verspreidt Is dat, naast schijn ook werklijkheid Laat het direct verdwijnen. De werklijkheid is het gevaar Dat u bedreigt en tel dat zwaar Te licht kan licht berouwen; Ook als u het uit eigen baat, Die u toch wel ter harte gaat Alleen maar wilt beschouwen. Verduisteren is iets dat moet, Verduister dus en doe het goed, Begeef u niet in domme struisvogelpolitiek die zegt, Al wordt me dat nou opgelegd Bet kan me toch niet.... bommen. P.GASUS. Den directeur van de bank van leening. velen hun fiets weer halen, want dan lokt het mooie weer om naar buiten te gaan en heeft men alles op alles gezet om de fiets weer uit de lom merd te krijgen. Steeds ligt de vraag me op de tong: „Mijnheer Van Koningsbruggen, waarom draagt u toch een witte jas?" want de directeur stapt als een dokter geheel in een wit gewaad rond en nou mag het waar zijn dat een bank zich tot zijn klanten ver houdt als een dokter tot zijn patiënten (want in beide gevallen mankeert ér iets aan en zijn ver sterkende middelen noodig) dat feit op zichzelf rechtvaardigt nog niet het verschijnsel, dat de di recteur in een witte jas zijn arbeid verricht. Het antwoord op de vraag luidt: „Met het oog op de bewoning van sommige panden". En voor zoover dit antwoord mysterieus mag schijnen zij verduide lijkt dat hier vlooien (waarom zou ik het kind en ook de volwassen vloo niet meteen bij den naam noemen?) bedoeld worden. Een ieder kan begrijpen dat die beestjes wel eens een pand be wonen (wij menschen bewonen tenslotte ook pan den), maar dat een witte jas ons beschermt tegen verhuizing van het pand naar onze buurt is een bijzonderheid, waarmee men zijn voordeel kan doen. Overigens worden de panden zoo ontsmet dat voor bevolkingsuitbreiding in dit opzicht niet te vreezen valt. We hebben dus gezien dat de arbeidssfeer van den directeur van de bank van leening beheerscht wordt u gelieve hier geen flauwe toespeling te maken op de regelen hier vlak voor door een zoeken naar de waarde in alle dingen. Ge zult dus denken dat mijnheer Van Koningsbruggen weet wat waarde is. Niets daarvan, als hij dat wist hoefde hij er niet naar te zoeken. De waarde hangt af van de mensdhen, de dingen en de tijden. De waarde ver andert met de menschen de dingen en de tijden. En zooals we eeuwig naar de waarheid zullen blij ven vorsöhen, zoo zullen we mèt den directeur van de bank van leening tot in lengte van dagen de waarde der dingen pogen te bepalen. En nog nadenkend over deze wijze, aan het filo sofeeren grenzende, woorden verlaat ik het gebouw van de Bank van Leening. Een kennis passeert en ik groet hem beleefd. De merkwaardige uitdruk king, die op zijn gezicht verschijnt, heb ik er ech ter nooit op bespeurd. Als een bliksemstraal dringt het tot mijn brein door. Zou hij denken dat ik Oh, dat verschrikkelijke fatsoen! v. H. Loop der bevolking. ïngekomen: A. Modderman en gezin, afd. chef wasscherij, van Egmondbinnen, Parklaan 13. G. E. M. Bol, zonder beroep, van Maastricht, Relweg 7. C. SchipperVinke, zonder beroep, van Velsen Zeestraat 229. G .J. van Tiel, ijzèrvlechter, van Meppel, C. Matex-sweg 65. L. A. Beentjes, landarbeider, van Heemskerk, Tulpenlaan 32. G. van der Wel, dienstbode, van Amsterdam, Julianaweg 30. M. C. Stammes, hulp in de huish., van Nieuwe Niedorp, Relweg 59. L. Schipper, chauffeur, van Heemskerk, Zee straat 229. M. Oosterveen, zonder beroep, van Heemskerk, van Ogtropweg 12. L. E. Koster, dienstbode, van Velsen, Von dellaan 91. Wed. J. J. C. Schipper, zonder beroep, van Haarlem, Akerendamlaan 13 inw. E. van Tuinen, adv. en proc., van Velsen, Zeestraat 90. H. Schouten, fabrieksarbeider, van Krommenie, Graafwijkstraat 22. J. Kuiper, vertegenw. bouwmaterialen, van Haarlem, Scheybeecklaan 16. K. Eising, fabrieksarbeider, van Velsen, Strick van Linschotenstraat 54. P. G. de Blieck, filiaal leeskring, van Den Haag, Breestraat 31. Wed. W. Goedhart, zonder beroep, van 's Gra- venhage, Breestraat 31. H. Wieringa, dienstbode, van Amsterdam, Wes terhoutweg 7. P. van Fucht, zonder beroep, van Amsterdam, Creutzberglaan 6 inw. D. Zijp, kantoorbed., van Landsmeer, Groote Houtweg 69. C. W. L. J. H. de Bie, verpleegster, van Huizen (N.H.) Vondellaan 13. A. Hoven, bakkersknecht, van Westzaan, Groote Houtweg 129. Vetrokken:: H. de Reijger, verloskundige, naar Weesp, Singel 69. K. Buiterman, kantoorbediende, naar Amsterdam Archimedesweg 73 I, A. de Jong, ingenieur art. inr. naar Zaandam, Westzijde 155. M. H. P. Piël, dienstbode, n. Uithoorn, Stations straat 5. W. Adam, verpleegster, naar Ermelo, Kampvel- derweg 28. Th. A. Mobach, zonder beroep, nar Purmerend, Padjedijk 28. H. J. de Winter, dienstbode, naar Leerdam, Siemensstraat 2. S. den Bakker, zonder beroep, naar Velsen, Acaciastraat 30. B. A. Nicolai, hulp in de huishouding, naar Laren (N.-H.) Leemzoolweg 2. H. P. Bronk, dienstbode, naar Velsen, Rijks weg 250. J. J. Nathans, zonder beroep naar Amsterdam, Zuider Amstellaan 108 huis. UITVOERING VAN S.S.H. GAAT WEL DOOR. Het bestuur der gymnastiekafdeeling van „Hoog oven Staten" verzoekt ons mede te deelen, dat haar jaarlijksche zaaluitvoering in het Kennemer- Theater op Donderdag 17 April a.s. doorgaat. KINDERMIDDAG. Op Woensdag 16" April organiseert de afdeeling Beverwijk van den R.-K. Vrouwenbond een kin dermiddag in het K.S.A.-gebouw, waaraan de heer Beek met zijn poppenkast zal medewerken. TRAININGSMARSCH VAN S. S. S. De wandelclub van de R.-K. Gymnastiekvereeni- ging „S.S.S." heeft haar eerste trainingsmarsch vastgesteld op Zondag 20 April a.s. R.-K. VROUWENBOND. De plaatselijke afdeeling van den R.-K. Vrou wenbond houdt Maandag 21 April 'in het K.S.A.- gebouw een ledenvergadering, waarin als spreker zal optreden de heer Graafsma uit Leeuwarden over het onderwerp: „De hoop der toekomst". (Volgens berichten laat de vruchten- oogst in de Betuwe zich zeer over vloedig aanzien.) De Betuwe staat goed er voor, De knoppen zijn al mooi er door, De bongerds zwaar beladen Zullen in weelde baden Van teere volle bloesempracht, Die de natuur heeft voorgebracht Om voor ons aller oogen Haar schoonheid te verhoogen. De bongerds staan er prachtig bij, De boomen zullen rij naast rij Straks weer in schoonheid pralen Als reeds zoo vele malen; Zij trekken 't feestlijk bruidskleed aan Voor zij weer vruchten dragen gaan, Die ons als steeds tevoren, De tong zullen bekoren. De pruim, de appel en de peer De kers vooral, zij komen weer En naar men mag verwachten Dit jaar in zware vrachten; De boomen zijn al dik in knop, Dat zijn al vruchten in den dop, Die straks ons zullen dienen Met kostbre vitaminen. P. GA SUS. Hoe levensmoeilijkheden te overwinnen. Aspirin (Adv. Ingez. Med.) RESTANT BESOMMINGEN. Loggers: KW 91 f 1055; KW 2 f 1396; KW 20 f 1277; KW 58 f1327; KW 32 f891; KW 173 f 1437; KW 175 f608. CASTRICUM RAADSVERGADERING UITGESTELD. De gemeenteraadsvergadering, die Donderdag middag a.s. gehouden zou worden, is tot nader order uitgesteld. Het leven zelf brengt voor ieder mensch. vroeger of later direct en indirect zekere moei lijkheden met zich mee. In geordende normale omstandigheden en onbewogen tijden zijn deze als regel zoo typisch, dat men meestal wel weet hoe dergelijke gevallen aangepakt worden zij het ook dat men in verschillende kringen en verschillende landstreken heel verschillende ge woonten erop na kan houden en dezelfde moei lijkheden heel anders bekijkt en aanpakt. In tijden van onzekerheid en spanning, van veran dering en omverwerqing van het oude hebben echter velen moeite zich aan die veranderde omstandigheden aan te passen en weten ze niet direct hoe ze iets zullen aanpakken. Er zijn evenwel ook velen die voor zichzelf een eigen koers volgen, maar die op den duur moeilijk heden krijgen doordat anderen daartegen in opstand komen of met hen in conflict gera ken. De verhoudingen in de samenleving zijn in de laatste eeuw wel zeer belangrijk gewijzigd; het gezag van ouders bijvoorbeeld wordt tegen woordig wel heel anders opgevat dan in den goeden ouden tijd. De laatste eeuw heeft o.m. de emancipatie te zien gegeven van de vrouw, van het kind, van den misdeelde, van den kleurling. Daar waar vaste verhoudingen omvergeworpen of terzijde geschoven werden ontstonden vaak spanningen, conflicten, chaotische verwarrin gen. In het algemeen kan men de meeste moeilijkheden terugbrengen tot aanpassin - moeilijkheden aan veranderende omstandighe den: het individu komt in botsing niet andere individuen of met -de gemeenschap; hoe zal zijn houding daartegenover zijn? Hoe zal de gemeenschap daarop reageeren? Hoe meer men iemand de vrije keuze laat, hoe meer moeilijkheden er kunnen ontstaan. Iemand die braaf in het gareel loopt Leeft geen keuze te doen, heeft niet zelf te oordeelen en te beslissen. Hij wordt niet in de verleiding gebracht en hem wordt niet gevraagd of hij iets al of niet doen wil, hem wordt niet gesuggereerd dat hij ook „neen" zou kunnen zeggen. Het instinct laat dieren onfeilbaar datgene doen wat nu eenmaal bij de soort hoort. Een hond gedraagt zich in een zelfde situatie heel anders dan een kat, een jachthond gedraagt zich weer heel anders dan een schoothondje. De natuurlijke instincten en driften komen bij den mensch echter slechts zelden onverhuld tot uiting, omdat ieder kind van de prille jeugd af moet leeren dat het dit niet mag doen, maar verplicht is om dat wel te doen. Men verlangt van de opvoeding dat het kind zal leeren hoe het hoort, dat wil zeggen dat het uit zichzelf zoo zal handelen als de omgeving van hem ver wacht. Nu heeft ieder kind de neiging ouderen na te doen, deze te beschouwen als „voorbeel dig". Ook in het spel bootst het kind verhoudin gen na, die het in zijn omgeving waarneemt. Gelden in zijn omgeving vaste gewoonten, dan leert het dat men „natuurlijk" dit of dat doet, dat het eene goed het andere dwaas is. Onge merkt worden oordeelvellingen als natuurlijk overgenomen, denkt, voelt en handelt het :nd als iedereen dat doet. Maar nu komt het individu daartegen vaak in opstand: het wil zijn eigen zin volgen, zelf uitmaken wat het wel en wat het niet wil. Hoe vrijer iemand is, hoe ongebondener, hoe meer kans hij heeft om in zijn «gedrag vrijgevochten en bandeloos te worden. Langzamerhand vormt de mensch zich eigen opvattingen omtrent hetgeen hij voor zich zelf goed en kwaad vindt, waard om nagestreefd te worden of verwerpelijk. Het karakter ontwikkelt zich meer en meer tot een stabiele factor die richting geeft aan oordeelen en handelen. De karaktervorming geeft aanleiding tot veel zorgen en moeilijkheden. Voor ouders en opvoe ders is de voornaamste zorg hoe ze hun kinderen of pupillen zoo kunnen leiden en vormen, dat ze zich leeren voegen naar de eischen van de sa menleving. Voor de kinderen zelf veroorzaakt de strijd tusschen neigingen, aanvechtingen, eigen idealen eenerzijds en plichten, beperkingen, dwang anderzijds vaak groote moeilijkheden. Voor de maatschappij is het van het grootste belang asociale of antisociale karakterontwikke lingen zooveel mogelijk tegen te gaan, waarbij behalve aan de onderdrukking van het verkeerde steeds meer aandacht geschonken moet worden aan de leiding en opvoeding om van moeilijke gevallen nog zooveel mogelijk terecht te brengen. Het in overeenstemming brengen met de eischen van vakopleiding en beroep veroorzaakt weer andere moeilijkheden, waarbij aan den eenen kant rekening gehouden moet worden met nei gingen en capaciteiten, maar aan den anderen kant ook met de eischen van de practijk en de mogelijkheden in de maatschappij. De keuze van opleiding en de beroepskeuze stellen in onze mo derne maatschappij heel wat hoogere eischen dan in een primitieve samenleving, waarin ge woonlijk voor iedereen gemakkelijk een plaatsje is te vinden. Het geslachtsleven brengt weer een aantal ty pische moeilijkheden met zich mede: neigingen en driften doen zich al gelden op een leeftijd dat het organisme nog lang niet rijp is voor hu welijk en gezinsvorming. De maatschappelijke omstandigheden en mogelijkheden veroorzaken daarbij nog vele bezwaren om tot een harmoni sche. gezonde oplossing te komen. Maar ook in een huwelijk zijn alle moeilijkheden niet vanzelf alle opgelost. De samenleving van zulke verschil lende elementen als man en vrouw elk weer met hun bijzondere eigenaardigheden, hebbelijk heden en onhebbelijkheden geeft aanleiding tot vele aanpassingsmoeilijkheden en conflicten, die lang niet altijd op bevredigende wijze opge lost worden, tot-nadeel van elk der partners af zonderlijk, maar ook van het geheel: van de ge zinssfeer. Noem hierbij nog de opvoedingsmoei lijkheden vooral wanneer vader en moeder het niet eens zijn over de te volgen gedragslijn dan is het niet verwonderlijk dat zoovele gezins moeilijkheden om een oplossing vragen, welke in de eerste plaats slechts verkregen kan worden met goeden wil, maar daarnaast ook alleen met een juist inzicht in den aard der moeilijkheden, in haar ontstaan, in de oorzaken en aanleidingen waardoor ze zich ontwikkelen of tot uitbarsting komen. Het maatschappelijke leven, de aanpassing aan arbeidsverhoudingen, aan vele moeilijke sociale verhoudingen, hebben weer hun eigen moeilijk heden. Levensmoeilijkheden zijn er dus altijd en overal, aan alle kanten. Zoekt men de oplossing hiervan alleen in een verandering van de omstandigheden, dan stelt men als voorwaarde dat de menschen veran deren, de samenleving, de maatschappij, maar ook dat de materieele omstandigheden gewijzigd worden, dat allerlei moeilijkheden en gevaren geheel uit den weg geruimd of voorgoed onmo- .elijk gemaakt zouden moeten worden. Hoe men de zaak evenwel bekijken wil, het in dividu zal ook zelf moeten veranderen, zichzelf moeten leeren aanpassen, de wegen moeten lee ren vinden om er het beste van te kunnen ma ken. Geestelijke en lichamelijke gezondheid voor onderstellen een harmonische oplossing van te genstellingen binnen den mensch zelf. Deze i3 niet alleen van belang voor het individu zelf, maar ook voor zijn omgeving, ook voor de maat schappij als geheel, omdat natuurlijk van on evenwichtige menschen, die nog zelf overhoop liggen met hun eigen innerlijke conflicten, min der heil verwacht kan worden om alle tegenstel lingen en conflicten voor zoover mogelijk de wereld uit te helpen, dan van menschen die tot een zekere evenwichtige rijpheid zijn geko men. J. M. ROMBOUTS BON 11. Geldig van 7 Lm 20 April. 100 gr. brood of 100 gram roggebrood. BON 6 (Bloemkaart) Geldig t.m 20 April 50 gr brood BON 12. Broodkaart. Geldig van 12 t.m. 27 April. KOEK EN GEBAK BON 11 (Broodkaart). Gel dig van 7 tm. 20 ApriL 1 rantsoen gebak. BON 12 Broodkaart. Geldig van 12 t.m. 27 April. BON 6 (Bloemkaart). Gel dig tm 20 April. rant soen gebak. 1 rantsoen ontbijtkoek 160 gr., speculaas 140 gr., andere koekjes 200 gr., bis cuit en wafels 90 gr., be schuit 75 gr., cake 300 gr., taart 600 gr., gebakjes 600 gr., korstgebak 500 gr., klein korstgebak 400 gr. KOFFIE EN THEE. BON 18. Geldig van 17 Maart tot 27 April: 50 gram thee of 125 gram koffie of 250 gram koffiesurrogaat VLEESCH EN VLEE SCHW AREN BON 11 „vleesch" van de Vleesohkaart Geldig tot en met 23 April, 100 gram rund-, kalfs- of varkens- vleesch (been inbegrepen) of ongesmolten vet of een rantsoen vleeschwaren. BON 11 „worst of vleesch waren" Geldig tot en met 23 April. 75150 gram vleeschwaren. BON 62 en 72. Geldig van 24 Maart tm. 20 April, elk 100 gram kaas. BONS 63 en 73. Geldig van 7 April t.m 4 Mei BON 21. Geldig van 12 April t.m. 11 Mei. 1 K.G. suiker. BOTER EN VETTEN BON 12. Boterkaart. Geldig van 12 t.m. 27 April 250 gram boter. BON 12. Vetkaart. Geldig van 12 t.m. 27 April 250 gram boter of margarine. BON 11 (Boterkaart). Gel dig van 7 tm. 20 ApriL 250 gram boter. BON 11 (Vetkaart). Geldig van 7 t.m. 20 April. 250 gram boter of margarine of 200 gram vet. MEEL en GRUTTERSWAREN BON 19 „Bonkaart Alge meen". Geldig tot en met 20 April. 250 gram rijst of rijstemeel of rijstebloem of gruttemeeL BON 07. „Bonkaart Alge meen". Geldig van 24 Febr tm. 20 April. 250 gram havermout of havervlokken of haverbloem of aardappel- meelvlokken of gort of gortmout of grutten. BON 08 „Bonkaart Alge meen" Geldig van 24 Febr. tm. 20 ApriL 250 gram gort of gortemeel of grutten BON 09 „Bonkaart Alge meen". Geldig van 24 Febr. t.m. 20 ApriL 100 gram macaroni of vermicelli of spaghetti. BON 10. „Bonkaart Alge meen". Geldig van 24 Febr. tm. 20 April 100 gram maï zena of griesmeel of sago of aardappelmeel of pudding poeder of puddlngsauspoe- der. BON 6 (Bloemkaart) Gel dig tot 20 April, 35 gram tarwemeel of tarwebloem of roggemeel of roggebloem of zelfrijzend bakmeel BON 93. Geldig van 7 tm. 20 ApriL BON 22 Geldig van 10 t.m. 19 ApriL 1 ei BON 84. Geldig van 12 t.m. 27 April 1 ei- SCHEERZEEP BON 117. Tm. 30 April 50 gram scheerzeep of 1 tube scheercrême of 1 pot scheer zeep. ZEEP BON 20 nieuwe .Bonkaart Algemeen". T..m. 27 April 150 gr. toiletzeep of 120 gr. huishoudzeep of 200 gram zachte zeep (oude samen stelling) of 150 gram zachte zeep of 300 gr. zachte zeep- pasta of 250 gram zeep poeder of 125 gr. zeepvlok ken of 250 gr. zelfwerkende waschmiddelen of 200 gram vloeibare zeep of 600 gram waschpoeder. Waschpoeder is uitsluitend beschikbaar voor wassche rijen. Voor 20 kg. wasch- goed moet 1 bon worden af geleverd. BRANDSTOFFEN BONS 15 16. 17 Bonkaart distributie haarden en kachels 1 eenheid. Geldig tm. 30 April. Briketten 1 eenheid 100 K.G. steenkoolbriketten of 250 K.G. turfbriketten of 75 K.G. turfafvaL BONS 35 tm. 41. Bonkaart distributie centrale verwar ming, 1 eenheid. Geldig tm. 30 ApriL Bons gemerkt „brandstof fen één eenheid, vijfde pe riode" en „cokes, één een heid vijfde periode" geldig van 1 t.m 30 April. Bon „Generator-anthractet eerste periode" 1 H.L. an- thracietnootjes V. Bon „Generator-turf eerste periode" 50 stuks bagger- turf. Geldig t.m 30 ApriL PETROLEUM ZEGELPERIODE 9 (alleen voor hen, die uitsluitend op petroleum kunnen koken) van 24 Febr. tm. 20 April 2 L. HONDENBROOD BON 8. Tm. 30 April. Groep 1 en 2: 10 K.G. Gr. 3: 8 K.G. Gr. 4: 5 K.G. Gr. 5: 4 K.G. Gr 6- 3 K.G Hondenbrood wordt alleen verstrekt voor groote rashonden of Ingeval -nep mppr da-> hond heeft K \TTENBROOD BON 8 Tm. 30 April iy2 kg. Kattenbrood wordt alleen verstrekt voor raskatten. Burgerlijke Stand. N. Kuiper, Eendrachtstraat 14, Velsen N. en E. C. Warger, De Genestetlaan 5, Velsen. Toek. adres: Terrasweg 3, Santpoort; H. Brouwe, Utrecht en M. Pothoff. Wïjkerstraatweg 134, Velsen-N. Toek. adres: Utrecht; D. C. Molenaar, Voorburg en F. Darphorn, Kon.. Wilhelminakade 75, IJmuïden. Toek. adres: Voorburg; G. Jonker, Bloemendaal- schestraatweg 135, Santpoort, en W. Janssen, Pas- stoorsstraat 22, Santpoort. Toek. adres: Haarlem; J. de Blaauw, Tusschenbeekstraat 29, IJmuiden en K. v. d. Struik, Tusschenbeeksweg 29. Toek. adres: Tusschenbeeksweg 29, IJmuiden; J. Mantje, Kas tanjestraat 22, IJmuiden en A. M. E. Taat, Lin-"en- straat 4, IJmuiden; R. van Egmond, Kweekerslaan 11, Santpoort en M. H. F. de Bruijn, Castricum. Toek. adres: Kweekerslaan 11, Santpoort. Getrouwd: K. Hollander en E. Beun, Woestduin- straat 52 hs, Amsterdam; P. Korf en A. Post, Evert- senstraat 14, IJmuiden; J. J. Voorting en L. Wes terman, Duinweg 16, Santpoort. Bevallen: M. M. VoorhoutDuijn, d., Eschdoorn- straat 51, IJmuiden; P. Mooijde Vries, d., Dood weg 74, Velsen-N.; M. A. BrakenhoffTimmer, z., Schulpweg 141, Velsen-N.; J. M. BolKorthouwer, z., Biegzenweg 29, Santpoort; C. PrinceBerkhout, z.; Pres. Ki'ugerstraat 12, IJmuiden. Overleden: J. van Dam, 24 j., echtgenoote v. P. Broersen, Hyacinthenstraat 60, Santpoort; H. J. M. Kohier, 11 m., d. v. H. G. Kohier, Lijsterlaan 30, IJmuiden. UITSLAGEN VAN I.E.V. De uitslagen van de door de R.-K. Sportvereenï- ging „I.E.V." gespeelde wedstrijden luiden als volgt: I.E.V. 1—Alliance 1 3—0 Junioren-afdeeling: Onze Gezellen bI.E.V. a 15 I.E.V. bSantpoort b 70 I.E.V. cOnze Gezellen c niet gespeeld. De adspiranten hadden geen wedstrijden te spe len. I.E.V. 1 heeft nu 26 punten uit 16 wedstrijden en maakt door de gisteren behaalde overwinning op Alliance een mooie kans op het kampioenschap van afdeeling 1 C van den H.V.B alsmede op den overgang naar de vierde klasse N.V.B. JAARVERGADERING COÖP. „DE EENDRACHT". De Coöperatieve Verbruiks- en Productiever- eeniging „De Eendracht" U.A. heeft haar jaarver gadering vastgesteld op Maandag 21 April in de zaal van den R.-K. Volksbond aan den Wïjker straatweg. De agenda vermeldt o.m. vaststelling van het dividend, bestuursverkiezing wegens pe riodiek aftreden van de heeren Jac. Zuurbier, H. Rooth, F. Tijtsma (allen herkiesbaar) en A. v. d. Vlerk (niet herkiesbaar) en een verkiezing van een commissaris wegens periodieke aftreding van den heer J. R. Fopma, die niet herkiesbaar is. HEEMSKERK GOUDEN BRUIDSPAAR. Op 29 April zullen N. Pekel en M. Pekelvan Eerde den dag herdenken dat zij voor 50 jaren in den echt werden verbonden De endjes zijn beiden nog zeer kras en genieter ^en goede sezond- heid. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. De beide doktoren alhier zullen een Zondags dienst invoeren welke zal loopen van Zaterdags namiddags 6 uur tot Zondagnacht, zoodat er altijd op Zondag medische hulp in het dorp aanwezig zal zijn.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 5