IJmuider Courant DAGBLAD VOOK VELSEN, IJMIJ1DFN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Zware aardbeving in Mexico. 26e JAARGANG NÓ. 139 Coufa°{" Lourens Coster, Maatschappij voor t-Uitgaven en Algem Drukkerij N.V., Gr. ls,f3at 93, Haarlem, Telefoon 10724. Bureau Omuider Courant: Kennemerlaan 42, IJmuiden, re!efoon 5301, Postgiro 310791 Alle Advertenties, pgegeven voor dit blad. worden kosteloos qsnomen in de Kennemer Courant. Verschijnt dagelijks, be.ialve op Zon- en F mestdagen Directie. P W PKEHKHOOM EIN KOKEK I PEEKEBOOM Hoofdredacteur» ROBERT PEKKEBOOM "WOENSDAG 16 APRIL 1941 Abonnementen per week 0.13i/j, per maand 0.55, per 3 maanden 1.63, franco per post 2.05 per kwartaal, losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ0.70, elke regel meer 0.14. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels ƒ0.30, elke regel meer ƒ0.10. £erste paal voor Rotterdamsch woningcomplex geheid.. Dr ir. J- A* Rirtgers voert het woord BOTTERDAM, 15 April. In tegenwoordig- dvan vele autoriteiten is Dinsdag om twee de eerste paal in de thans vrijwel bouwrijp aakte Rotterdamsche binnenstad tus- ^vüri de Hugo de Grootstraat en de Goudsche- gedreven ten behoeve van het eerste ^complex van circa, 500 woningen,- ont- *2 door den architect San Wils. ne algemeen gemachtigde voor den weder houwen de bouwnijverheid, dr. ir. J. A. Rin- jjjejd een rede. waarin hij zeide, dat het n'rsda" een bijzondere dag was voor den Dienst Sropbouw Rotterdam. Na eenige maanden Smen van fundeeringen en kelders, het "er- Eten'van graafwerk en voorbereiding van we- rf!L niea, is er thans een materieel begin van inbouw waarin die dienst een groot aandeel vLft óéhad en nu de uitvoering ter hand neemt: vt maken van de betonfundeering voor het eer- fe blok arbeiderswoningen binnen de verwoeste En van Rotterdam. Wanneer dè arbeider op een belangrijk punt in zijn werk is gekomen, verheugt hem dat. Maar de vreugde is pas echt als zijn mede-ar beiders, vooral zij die hem hebben bijgestaan en zijn werk gadesloegen, kunnen mede genie- In om wat bereidt is. Zoo hebben wij hier al degenen die rechtstreeks hun aandeel in het bereiken van dit punt hebben gehad, verzocht wjeen te komen. Van den eersten dag, dat het woord weder opbouw in Rotterdam is uitgesproken, is wet houder Brautigam de man geweest, die zijn programma's ter beschikking stelde. Van het be gin van ons werk af was het ons duidelijk, dat van de 27.000 verwoeste woningen, hoogstens 12,000 in den verwoesten stadsdriehoek zouden kunnen worden herbouwd en dat er dus 15.000 ciders, bij voorkeur in het uitbreidingsplan van Botterdam, moesten worden opgericht. De eenige dazen geleden aanbestede en inmiddels gegun- de woningen, die voor wederopbouw worden uitgevoerd, zijn dus woningen, welke ten deele voor normale stadsuitbreiding bedoeld waren. Bij het getal verder op te bouwen woningen moet men derhalve tellen den normalen aan bouw voor den bevolkingsaanwas en de woning- Terbetering: welke op ongeveer 3000 a 4000 per jaar te stellen is. Een bouwprogramma der woningen over vier laar loopt, moet alzoo 27.000 vermeerderd net 4 x 3500 41.000 woningen leveren, wil Rotterdam in 1945 niet achterop zijn gekomen, jen gemiddelde dus van ongeveer 10.000 wo ningen per jaar. Voor 1941 staan op ons programmat ongeveer WOO woningen, waarvan reeds ongeveer 1500 gereed zijn, ongeveer 6000 zijn' uitbesteed of in uitvoering genomen. Het restant is in voorberei ding. Deze bouw is een typisch bewijs, hoe voortva rend hier gewerkt wordt. Toen ir. Witteveeri Hereed kwam met zijn interessant ontwerp van 'iet woningkwartier ten noorden van den Goud- schen Singel, waar ongeveer 6000 woningen moeten verrijzen, heeft hij met mijn instem ming der architect Wils verzocht een ontwerp temaken van de eerste groep van 543 woningen.. Na den eersten opzet' is hierin op advies van wethouder Brautigam nog een interessante verbetering aangebracht, .zoodat men kan zeg den, dat alle deskundigen hun bijdrage aan dit ontwerp hebben geleverd, te meer nu ook de be langrijke groep Rotterdamsche eigen bouwers een groot deel van dezen bouw voor haar reke ning nam, terwijl de rest en wel het gedeelte bestemd voor groote gezinnen, door de woning bouwvereniging, Rotterdamsche Maatschappij ten dienste der volkshuisvesting, zal worden uit gevoerd. Nadat de 16 meter lange betonnen paal onder de belangstelling van de talrijke aanwezigen vlot den bodem was ingedreven, nam wethouder Brautigam het woord. Spr. zeide, dat deze ge beurtenis hem met dankbaarheid vervult. Hij is er van overtuigd, dat de vruchten van aller ar beid gezamenlijk geplukt zullen worden. 4000 woningen worden door bouwers opgetrokken en de overige 5000 zijn in handen gesteld van woningbouwverenigingen. Spr. waarschuwde echter tegen voldaanheid, die zoo licht kan ver anderen in zelfgenoegzaamheid. B. N. O. gaat.'s morgens weer om acht uur uitzenden. 's GRAVENHAGE, 15 April. De berichten dienst van den Nederlandschen Omroep deelt ®cde, dat met ingang van Maandag 21 April de wrste uitzending om 8 uur zal geschieden, inplaats ven 8,30 uur. KENNERIER TURNKRING. Ter gelegenheid van het 30-jari% bestaan tan den Kennemer Turnkring is de medaille tan verdienste van het N.G.V. uitgereikt aan w heeren J. Dibbets, J. J. van Doorn en F. J. Rikkerink. De heer Dibbets maakt reeds sinds de oprich ting deel uit van den kring; hij was jarenlang M van de T. c. en komt zelfs als veteraan nog noen eersten graad uit. De heer van Doorn neeit zich 14 jaar lang onderscheiden als lid tan de t. c. en de heer Rikkerink 13 jaar als penningmeester. Duifsche vliegtuigen boven Noord-lerland. IW den oorlog belangrijke doelen aangevallen. BERLIJN, 16 April (D.N.B.) In den ««ent van 15 op 16 April hebben zeer ster ns Ior^es Duitsche gevechtsvliegtuigen, trpff D.N.B. verneemt, op de meest doel- rinoi *e wiJze voor den oorlog belangrijke Ha! j m Noord-lerland aangevallen. Nadere jzonderheden omtrent de behaalde succes zijn nog niet ontvangen. zijn dri® Britsche jachtvlieg- vecv en het banaal in een hevig luchtge- v-j;"u neei'g€schoten. Tezamen werden Dinsdag ii"-hi ia§ers en een Bristol-Blenheim, kaali zes vÜandelijke toestellen neerge- Langs de Overi.iselsche kust vallen thans reeds zulke breede stronken grond van den Noord-Oostpolder droog, dat het mogelijk is, over het nieuwe land van Blankenham naar Blokzijl te fietsen. (Foto Pax Holland) Duitsch weermachtsbericht Britsche strijdkrachten in Noord-Griekenland teruggeworpen. Ptolemais en Kozani bezet Lachtoperaties boven Manchester én Zuid-Engeland. BERLUN, IS April (D.N.B.) Het opper- bevel van de weermacht maakt bekend: „Duitsche en Italiaansche troepen zetten de achtervolging en omsingeling van de resten - an het Servische 'leger, die in het gebied Mostar- Serajewo opeengedrongen zijn, tegen plaatselij ken tegenstand voort, Weer konden talrijke gevangenen worden binnengebracht, onder v/ie de opperbevelhebber van het Servische zuide lijke leger. - - Hongaarsche troepen hebben de bezetting van den Drave-Donau driehoek beëindigd, verder naar het oosten bij hun opmarsch in zuidelijke richting de Donau bereikt en Novisad bezet. In Noord-Griekenland hebben snelle troepen van het leger en de Waffen-S.S. bij hun op marsch naar het zuiden Britsche infanterie- en pantserstrijdkrachten teruggeworpen bij een scherpe achtervolging Ptolemais en Kozani ingenomen en ten noorden van Servia den over tocht over den Aliakmon geforceerd. Bij Ptolemais we.rden dertig Britsche gepantserde gevechtswagens vernietigd. Andere formaties rukten van Saloniki over den benedenloop van de Aliakmon naar het zuiden op. De Engel- schen poogden hun terugtocht door de achter hoede te dekken en door omvangrijke vernie lingen de Duitsche achtervolging te vertragen. Aan het Albaneesche front wijken de Griek- sche troepen voor Italiaansche aanvallen terug. Deelen van het voorttrekkende Italiaansche le ger hebben Koritza in zuidelijke richting ach ter zich gelaten. Het luchtwapep heeft ook gisteren door her haalde aanvallen zware verliezen berokkend aan de. overblijfselen van het Servische leger. Stuka's, torpedo- en jachtvliegtuigen vernietig den vijandelijke marschcolonnes in het dal jvan den benedenloop van de Bosna en in het ''ge bied tusschen Save en Drina. sGevechtsvlieg tuigen bombardeerden militaire installaties in het gebied om Serajewo en plaatsten treffers tusschen opgeborgen vliegtuigen op het vlieg veld Mostar. Andere formaties van het lucht- wapen dreven bij Deskati Grieksche troe penconcentraties uiteen. Jagers schoten in het gebied van het Presba-meer zes Britsche vliegtuigen van het type Bristol-Blenheim om laag. Bij bomaanvallen op de haven van Piraeus heeft het luchtwapen vier vrachtbooten van omstreeks 35.000 b.r.t. in totaal tot zinken ge bracht, acht groote koopvaarders zwaar ge- schadigd en de haveninstallaties in brand ge-, schoten. In de beide laatste nachten zijn in de baai van Eleusis en voor Piraeus op een torpedojager en drie groote koopvaarders bomtreffers van zwaar kaliber geplaatst. Een andere doeltreffende aanval met brisantbommen was op het vlieg veld van Eleusis gericht. Overdag en 's' nachts zijn twee vliegvelden op het eiland Malta met succes aangevallen. In Noord-Afrika ondersteunden Duitsche ge vechtsvliegtuigen, Stuka's en jagers den aanval op Tobroek, beschadigden een groot koopvaar dijschip zwaar en schoten twee Britsche vlieg tuigen van het type Hurricane in een lucht gevecht neer. Duitsche luchtdoel-artillerie haalde bij Derna twee gevechtsvliegtuigen van het type Wellington naar beneden. Op zee rondom de Britsche eilanden heeft het luchtwapen. twee vijandelijke vrachtbooten beschadigd. Bommen van zwaar kaliber troffen bij een stoutmoedig uitgevoerden scheeraanval een fabriek van de vliegtuigindustrie te Manchester en veroorzaakten zware verwoestingen in een montagehal. In den afgeloopen nacht hebben gevechtsvlieg tuigen bij aanvallen op twee vliegvelden in Zuid-Engeland negentien vliegtuigen op den grond vernield en door bomtreffers hangars, onderkomens en startbanen vernield. Vliegtui gen van de gewapende verkenning konden op verscheidene haveninstallaties in Zuid-Enge land en aan de Oostkust van Schotland bom treffers van zwaar kaliber plaatsen. Vijandelijke vliegtuigen zijn overdag noch 's nachts boven het Duitsche gebied versche nen. Bij de gevechten in het Rhodooe-gebexgU in Macedonië op 8 April hebben de comman dant van een bataljon infanterie majoor Fett, de eerste luitenant Gutsche van een regiment infanterie benevens van een batalajon pionieVs de eerste luitenant Krell en de onderofficier Unger bij de verovering van een versterking, die bewapend was met 45 machinegeweren en granaatwerpers, door bijzondere dapperheid onderscheiden. 7 April hebben de eerste luite nant Leukfeld, compagniecommandant bij een regiment infanterie, en de eerste luitenant Rast( compagniecommandant bij een bataljon pioniersN zich bij de bestorming van de Griek sche bergversterking Hellas bijzonder onder scheiden." Roosevelt onthoudt zich van continentaal- op het Russisch- Japansclie verdrag. WASHINGTON, 16 April (D.N.B.) Evenals staatssecretaris Huil heeft president Roosevelt zich in de laatste persconferentie onthouden van een nauwkeurige bepaling van het standpunt der Ver. Staten ten aanzien van het Sovjet Russisch-Japan- sche neutraliteitspact. Op de vraag of hij omtrent den toestand in het Verre Oosten iets had mede te deelen, antwoordde Roosevelt slechts dat daar niets is gebeurd wat den V.S. aanleiding zou kunnen ge ven hun politiek van steun aan Tsjoenking te wij zigen. De Chineesche ambassadeur is bij hem ge weest en men heeft de lijst van de door China ver langde zaken verder bestudeerd. Eenige der ge vraagde materialen zijn reeds in bewerking, maar hij, Roosevelt, kon niet mededeelen wanneer zij gereed komen, laat staan yerscheept zouden wor den. Roosevelt gaf geen gevolg aan het verzoek der journalisten iets te zeggen omtrent den huidigen toestand op den Balkan dien een verslaggever zeer duister voor de Engelschen noemde. De vraag of de koopvaardijschepen der v.s. op reizen buiten de oorlogszones beschermd zullen worden, beantwoord de de president aldus dat deze verplichting tot be scherming in de wet is vastgelegd. Vervolgens werd Roosevelt de vraag gesteld of hij dus ook schepen, die naar de Roode Zee varen, van bescherming zou voorzien. Roosevelt zeide niets te weten van Ameri- kaansche schepen die naar d Roode Zee gaan of wil len gaan. Zeer in het algemeen waarschuwde hij de pers tegen vermoedens en speculaties omtrent het geen zou gebeuren wanneer het een of ander zich mocht voordoen. De huidige toestand is in al zijn phasen zoo gecompliceerd dat zelfs hij, die ten minste iets beter is ingelicht dan de pers, het thans niet aandurft eenigerlei voorspelling te doen of be sluiten op langen termijn te nemen. Verdere terugtocht der Britten in Egypte. Hoofdverdedigingslinies bij Mersa Matroeh. Op grond van berichten uit Britsche kringen in Turkije heeft de »Amerikaansche omroep, blijkens een D.N.B.-bericht, medegedeeld dat generaal Wavell bevel heeft gegeven dat alle strijdkrachten in het westelijke woestijngebied moeten terugtrekken en haar hoofdverdedi gingslinies bij Mersa Matroeh moeten betrek ken. Wavell, aldus de omroep, had niet het voornemen Sidï el Barani te verdedigen. Voorts meldt het D.N.B.: In Noord-Afrikahebben de Duitsche'en Itali aansche troepen de achtervolging van de verslagen Engelschen in hoog tempo voortgezet. Een aantal Britsche colonnes, die wegens benzinegebrek on derweg bleven staan, werd overrompeld en ge vangen genomen. De buit aan wapens, munitie en waardevol materiaal laat zich nog niet overzien Maandag zijn militaire installaties te Tobroek met goed' gevolg «gebombardeerd door Duitsche en Italiaansche jagers. De Italianen schoten daarbij drie Britsche Hurricanes, die den aanval wildon be letten, neer. Des namiddags deden Duitsche stuka's, begeleid door Italiaansche jagers, een aanval op schepen ten oosten van Tobroek. Daarbij werden weer twee Hurricanes neergeschoten, zoodat de Engelschen alleen in dit gebied vijf jagers verloren Een koopvaarder van 8000 ton kreeg een recht- streekschen treffer. Een tweede bom ontplofte dicht bij dën scheepswand. Bij een aanvalspoging op Derna zijn twee Britsche gevechtsvliegtuigen van het type Vickers-Welling- ton door het Duitsche afweergeschut neergehaald INDRUKKEN TE LONDEN. GENèVE, 15 April (D.N.B.) Het bericht over het optrekken der Duitsch-Italiaansche strijdkrach ten op Egyptisch gebied heeft bij het Londensche publiek, naar de Londensche correspondent van het „Journal de Genève" meldt, ontsteltenis teweeg gebracht. Het blad schrijft dat het Britsche publiek de aankomst van Duitsche en Italiaansche troepen aan de grens van Egypte niet kan begrijpen. De ge middelde Engelschman heeft nog steeds op de lau weren van generaal Wavell gerust en is thans vrij onzacht uit zijn overwinningsdroom gewekt. Het Britsche publiek vraagt zich voortdurend af, waar om de troepen van generaal Wavell niet geprobeerd hebbben den opmarsch der formaties van de as ergens aan de lange kunststrook af te snijden. Verduistering is onze plicht, Weer daarom uitstraling van 't licht. Zon en maan van 15 op 17 April 1941 van 20.59 tot 5.39 Maan op 17 April onder 11.13 Maan op 17 April op1.17 De stad Colima voor het grootste deel verwoest. MEXICO, 16 April (D.N.B.) --- Een zware aard beving heeft Dinsdagmiddag van 13 uur 12 tot 13 uur 15 de stad Mexico geteisterd. Talrijke huizen werden beschadigd. Een in aanbouw zijnde bioscoop stortte gédeeltelijk in. Van een uit onge veer 12 verdiepingen bestaanden wolkenkrabber zijn 5 étages ingestort. De muren kwamen neer op straat. Tegelijkertijd woedde in het stadsdeel Santa Maria een groote brand. Omtrent het aan tal dooden zijn nog geen berichten ontvangen. De stad Colima, die ongeveer 22.000 inwoners telt, is voor het grootste deel verwoest.Ook tal rijke andere plaatsen in den gelijknamigen staat zijn door de aardbeving, die ongeveer 5 minuten duurde, meer of minder zwaar geteisterd. Voorts is het in het geheele gebied gekomen ot uitge strekte boschbranden. Bijzonderheden omtrent de catastrofe, die zich in Colima heeft afgespeeld, zijn hier nog niet bekend geworden, aangezien de stad op het oogenblik door de vernieling en de verbindingen en verkerswegen geheel van de bui tenwereld is afgesneden. In geheel Calima ls geen water en licht. Aangenomen moet worden dat tal rijke dooden en gewonden te betreuren zijn. De autoriteiten hebben terstond maatregelen geno men om de noodlijdende bevolking zoo spoedig mogelijk hulp te verleenen. ,Xanclen gezocht." Het A.N.P. meldt uit 's-Gravenhage: Het Pa- rijsche dagblad „Oeuvre" heeft dezer dagen een grappige advertentie gepubliceerd, welke in Fran- sche politieke kringen groote vroolijkheid veroor zaakt heeft. De advertentie luidde aldus: LANDEN GEZOCHT. Gezocht een land, dat bereid is de hiulp van Engeland te aanvaarden. Landing van het expe- I ditieleger ver achter het front, totale nederlaag en overhaaste inscheping binnen den kortst mo- gelijken tijd gewaarborgd." UMUIDEN De tunnelbouw kan nu spoedig beginnen. Uitslag der aanbesteding gunstig voor Velsen. Zooals in ons blad van gisteren reeds werd ge meld is de N.V. Amsterdamsche Ballast Mij. met 3.452.900 de laagste inschrijfster voor den bouw van het eerste gedeelte der tunnels te Velsen. Aannemende, dat de directie den bouw opdraagt aan de laagste inschrijfster, dan kan de uitslag der aanbesteding slechts gunstig voor Velsen genoemd worden. De A.B.M. toch is een goede bekende in onze gemeente; zij had hier steeds een deel van haar groot bedrijf gevestigd en vele grondwerkers uit onze gemeente zijn in haar dienst geweest. Uit voering van het werk door de A. B. M. beteekent ongetwijfeld dat een grooter aantal arbeiders uit on ze gemeente aan dit werk in dienst gesteld zullen worden dan wanneer een andere firma met de uit voering belast werd. Meer dan twee jaar lang het wérk zal wel niet voor Juni 1943 gereed zijn zul len eenige honderden arbeiders, ongetwijfeld voor het grootste gedeelte alhier woonachtig, hun dage- lijksch brood aan dit werk kunnen verdienen en als dit gereed is is het weer het tweede deel dat hun arbeid vraagt. WAT NU GEMAAKT WORDT Het werk, waarvan de uitvoering straks gaat be ginnen, omvat den bouw van een auto- en een spoonvegt'unnel, die vlak naast elkaar worden ge bouwd. De beide tunnellichamen komen in één omstreeks 26 M. diepen bouwput, waarin de tun nelstukken moot voor moot worden gebouwd. Zoo zal het deel van de autotunnel, dat thans gemaakt wordt, bestaan uit 30 mooten' van 16 tot 24 M. lang met een totale lengte van 554 M. Hiervan wordt een lengte van 414 M. als geslpten, de rest als open tunnel gebouwd. De eerste moot begint aan den Zuidelijken oever van het Noordzeekanaal, ter plaatse waar het ka naal nog niet verbreed is. Deze moot is dus de laat ste van het Zuidelijk gedeelte en ligt dus ook het diepst. Later d.w.z. wanneer het eerste tunnelstuk gereed is en de grond daarboven is weggebaggerd, wordt bij den bouw van het tweede gedeelte de eerste moot daarvan tegen deze eerste moot aange bouwd. Onder de tweede moot van het werk, waar van gisteren de aanbesteding plaats had, komt de pompkamer, waarvan de onderkast op een diepte van 26 M. komt te liggen. Men kan zich uit dit cijfer wel eenigszins een denkbeeld vormen van den om vang van den bouwput. Bij het maken .van den bouwput worden stalen damplanken gebruikt van 27.50 M. lengte. De bouw van de spoorwegtunnel geschiedt op dezelfde wijze nis van de autotunnel. VELSEN Geringe stijging van het aantal werkloozen. Het aantal werkloozen ln Velsen, dat op 5 April j.l. 1026 bedroeg, was op 12 April gestegen tot 1074. Het aantal bij de Gem. Arbeidsbeurs inge schreven werkzoekenden steeg in hetzelfde tijdvak van 1769 op 1807. Als werkzoekenden stonden op 12 April inge schreven 208 bouwvakarbeiders, waarvan 150 ge heel werkloos, 140 94) metaalbewerkers, 23 (17) houtbewerkers, 19 (12) landarbeiders, 178 (68) havenarbeiders, 180 (103) visschers, 57 (45) kan toorbedienden, 629 (320) losse arbeiders en 256 (155) arbeiders in ovêrige beroepen, totaal 1690 (964) mannen boven 18 jaar. Verder waren inge schreven 80 (80) mannen onder 18 jaar, 26 (19) vrouwen boven en 11 (11) vrouwen onder 18 jaar. .99 DE OPMARSCH IN JOEGO-SLAVIë. Gemotoriseerde afdeelingen van de Duitsche weermacht worden bij het binnentrekken van Agram door de bewoners der stad begroet. (Telefoto Orbis) BEVERWIJK Melk- en cacaokaarlen. Op Donderdag 17 April heeft in de voormalige Huishoudschool aan de Raadhuisstraat van 9 tot 1 uur de uitreiking plaats van de melk- en cacao- kaarten voor kinderen, die in de maanden Febru ari en Maart 1927 en 1937 geboren zijn. Vrijdag 18 April zullen in Wijk aan Zee in de politiepost deze kaarten worden uitgereikt. De distributiestamkaarten van de voor boven genoemde kaarten in aanmerking komende kinde ren .moeten bij de afhaling worden overgelegd. Twee jubilarissen bij „Zanglust' Twee bestuursleden van het Mannenkoor „Zanglust" vieren deze maand hun 12j4-jarig ju bileum als bestuurslid. Dit zijn de heeren Joh. M. van Buren, secretaris en C. v. Hoek, tweede pen ningmeester. Ruim twaalf jaren heeft de heer Van Buren met de grootste nauwgezetheid de pen gehanteerd en dat dit steeds tot volle tevredenheid van de ge heele vereeniging was, bewijst wel dat een her benoeming steeds bij acclamatie geschiedde. De heer Hoek heeft in dezelfde jaren met groote toewijding de hem toevertrouwde functie ver vuld. Het bestuur van „Zanglust" hoopt dan ook, dat zij nog vele jaren hun krachten aan de vereeni ging zullen geven. Vrijdag a.s. zal tijdens de pauze van de repe titie een huldiging der jubilarissen plaats hebben. Eveneens zal op dezen avond de nieuwe ledenlijst worden overhandigd. VERGADERING LUCHTBESCHERMING. In het Witte*Kruisgebouw wordt Vrijdagavond 18 April een instructie-bijeenkomst gehouden voor alle leden van blokcomités der Luchtbescher ming. Scboolvoetbal. Dinsdagmiddag zijn op het Beverwijk-terrein aan den St. Aagtendijk de schoolvoetbalwedstrij- den voortgezet. De uitslagen zijn Julianaschool—Noorderschool 4—0; Noorder- school—Vondelschool 1—2; Chr. School (V.N.)-~ Centr. School 2 6—1; U.L.O. 2—Chr. School (Noor- derwijkweg) 7—0; Chr. School (Meeresteinstraat) —School 7 (V.N.) 0—2. SANTPOORT NED. HERV. GEMEENTE Door het college van notabelen werd tot lid der kerkvoogdij benoemd de'heer J. J. van Monsjou. Het college van Kerkvoogden is nu als volgt sa mengesteld: W. A. Dolleman, president-kerkvoogd; J. J. v. Monsjou, kerkelijk ontvanger; J. H. Viss«, secretaris.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 1