Kleurenblind. H.F.C. tegen EDO- De vischventer als factor bij rle vischdistributie. Officieel rapport over den markt- en straathandel. De afdeeling Middenstand van de directie van Handel en Nijverheid heeft een onderzoek inge steld naar den markt- en straathandel in Neder land. Het rapport is verschenen in „Verslagen en Mededeelingen" van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. Over de venters met visch wordt het volgende gemeld: De venter met versche visch tracht zijn waar in de plaats zijner inwoning aan den man te bren gen. In den regel begint hij zijn rondgang in de gegoede buurten en tegen den middag verplaatst hij zich, geleidelijk zijn vraagprijs verminderende, naar de volksbuurten. De kwaliteit van de vischsoorten is zeer uiteen loopend. Het ontbreken van een verplichte keuripg en de zeer beperkte warenkennis van het publiek (en ook dikwijls van den venter) zijn niet zelden de oorzaak, dat de venter tracht een mindenvaar dig product, zoowel wat kwaliteit als afmeting be treft. aan den man te brengen. Een behoorlijke reglementeering van dit bedrijf zou het belang van het publiek en van de geheele vischindustrie dienèn. Bij den inkoop van het artikel door den Venter zien wij verschillende vormen: le. de venter koopt zijn waren van een groot handel of van een importeur; 2e. de venter koopt zijn waren op een plaatse lijken vlschafslag van een grossier of importeur, soms ook rechtstreeks van den vissc'her; 3e. de venter koopt zijn artikel zelf te IJmuiden aan den afslag: 4e. de vissoher of een zijner familieleden vent met eigen vangst (in de buurt der kleine aanvoer- plaatsen). De groothandel (ook exporteur) ziet, vooral in dezen tijd. nu de export hoe langer hoe meer af brokkelt met leede oogen aan, dat de venter zelf tracht in zijn behoefte te voorzien door aankoop uit de eerste hand. De uitschakelingstendenz heeft, reeds geleid tot allerlei afweermaatregelen van de zijde van den groothandel. Zoo heeft de IJmuider groothandel thans de bepaling weten te verkrij gen, dat aan den afslag daar ter plaatse alleen gekocht mag worden door personen, die ten min ste f 200 cautie kunnen storten, Hierdoor wordt gehoopt een deel der venters uit te schakelen van rechtstreekschen aankoop. De venter tracht op zijn beurt den groothandel zooveel mogelijk uit te schakelen op grond van de overweging, dat de voorziening onvoldoende door den - groothandel wordt verzorgd. Ten slotte nog een opmerking over de seizoen fluctuaties in dit bedrijf. Gedurende den tijd van de bakbokkirig en de makreel valt er een groote uitbreiding van het aantal vischventers waar te nemen. Deze tiidelijike venters zijn voor den afzet van deze artikelen on misbaar. z. f. c. 2—stormvogels 2 (2—3). De Stormvogels-reserves hebben de laatste kans, om nog aan het spelen van degradatie-wedstrijden te ontkomen, aangegrepen door Z. F. C. in Zaandam met 3—2 te kloppen. De Stormvogels misten hun' doelman Olden burg, wat een verswaking beteekende, daar Wagenaar niet zoo betrouwbaar -was en spil Geerlings. die uitste kend door Cor Zwemmer werd vervangen. Beide teams hebben zich tot het uiterste ingespannen en zoo kreeg het vrij talrijke publiek een alleraardlgsten wedstrijd te aanschouwen. Met de rust leidde Z. F. C. met 1—0, maar direct na de rust er was nauwelijks één minuut gespeeld had Keur reeds gelijk gemaakt. Een kwartier later schoot Cupido na een pass van Zwem mer tegen het houtwerk, waarna Jochems den stand op I2 bracht, doch 10 minuten voor 't einde kon Z. F. C. door een fout van Wagenaar gelijk maken (22). Stormvogels zette nu nog eens .alles, op alles". Dinant Haak ging naar voren. StoiTnvogels werd nu veel sterker. Eén minuut voor he teinde stopte één 'der Z. F. C.-backs den bal met de hand, waarna Haak uit den toegekenden penalty den stand op 2—3 bracht. SCHOOLVOETBAL TE IJMUIDEN. Behoefde den eersten dag geen enkele wedstrijd door strafschoppen te wordèn beslist, gisteren was aan een drietal wedstrijden deze voor het publiek zoo aangename attractie verbonden. In de verlie zersronde van afdeeling C kwam de Duinwijkschool (Beverwijk) zoo in de volgende ronde en iri de winnaarsronde dezer afdeeling de Creutzbergschool. In de E-afdeeling moest de ontmoeting Emma- school-School 6 II op deze wijze beslist worden en hier was de Emmaschool 't gelukkig'st. In deze afdeeling werden een paar „rake klap pen" uitgedeeld. Zoo werd de Neutrale school met II-0 door de Marnixschool ingemaakt, School 5 met 12-0 door School 4 en de P. Vermeulenschool even eens met 12-0 door School 6 I. De Insingerschool haalde maar een benauwde overwinning op de Julianaschool, terwijl de kam- pioenscandidaat, School 2, na eerst met 1-0 te heb ben achter gestaan, tenslotte haar superioriteit in een 4-1 overwinning uitdrukte. De uitslagen waren: Afdeeling C (verliezersronde). HBS 4Gr. v. Prinstererseh. 2-1. Duin wij kschool-Centr. School (B'wijk) 0-0. (Duinwijk wint). Afdeeling C (winnaarsronde). ULO 2HBS 3 1-4. CreutzbergschoolNijverheidsschool 3 22 (Creutzbergsch. wint). Afdeeling E (verliezersronde). Marnixschool-Neu- trale School 11-0. Emmaschool-School 611 0-0 (Em maschool wint). P. Vermeulenschool-School 6 I 0-12. Afdeeling E (wirmaarsronde). School 4-School 5 12-0. Julianaschool-Insingerschool 0-1. School 1- School 2 1-4. Hedenmiddag worden de wedstrijden om 2 uur voortgezet. Van 3-4 uur wordt op het V. S. V.- terrein voor'de C-afdeelïng o.m. gespeeld de zeer belangrijkë ontmoeting Nijverheidsschool 2-HBS AGENDA VOOR BEVERWIJK. WOENSDAG 16 APRIL. Luxor Theater, Breestraat: „Trenck de Pandoer" en bijprogramma, 8 uur. AGENDA VOOR HAARLEM. Heden WOENSDAG 16 APRIL. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Herman's pop penspel „Sneeuwwitje en de zeven dwergen", 2.30 uur. Rembrandt Theater: „Discretie verzekerd", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „In den greep der wilder nis", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „Bismarck", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Cinema Palace: „Malle gevallen", 2, 6.30 en 8.45 uur. DONDERDAG 17 APRIL. Groote Kerk: Orgelbespeling door George Robert, 3 uur. Zuiderkapel: Ds. A. M. Berkhoff, 3 en 7.30 uur. Gebouw St. Bavo: „De negerhut van Oom Tom" 2 uur. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. Verminderde opbrengst der Deensclie visscherij. Na de ongekend rijke vangsten der Decnsche Noordzee- en kustvisscherij aan het eind van het vorige jaar en in de eerste weken van Januari valt er sedert Februari een belangrijke stagnatie met geringe vangsten en zeer hooge prijzen waar te nemen. Schel visch, kabeljauw en haring worden met fantasieprijzen tot 1.30 kroon per 'kg. betaald. Met de eerste groote vangsten, die begin dezer maand in het Zuidelijk deel van het Kattegat werden gemaakt, schijnt echter een einde te zijn gekomen aan de werkeloosheid der Deensche visschersvloot. Te Skagen was er reeds eeh grootcr aanbod van schol en bot. De tengevolge van den oorlogstoestand noodzakelijke versperring van zekere kustwateren heeft het uitzetten van visch-. broed in de Belten ook dit jaar verhinderd. Er behoeft echter voor een verarming van den visch- stand niet gevreesd te worden, daar deze afgeslo ten wateren een soort reservaat vormen voor de scholen jonge visch. De vangstresultaten van 1940 met een totale opbrengst van millioen kronen hebben echter aangetoond, dat de gebruikelijke bescherming van den vischrijkdom in de Deen sche wateren overbodig is. De Deensche aalexport, een speciaal winter- bedrij.f, was dit jaar een ontgoocheling, daar ver moedelijk tengevolge van de strenge koude, ge paard gaande met de sedert jaren geconstateerde aalgrasziekte, dit jaar een sterke achteruitgang in de aal vangst viel waar te nemen. De visscherij- contröle van den Staat heeft onderzoekingen ver richt op de voornaamste aal-visehgronden, ten einde de oorzaken van dit verschijnsel nauwkeurig na te gaan. Nadat de visschers de aandacht der regeering gevestigd hebben op den toestand, waarin een groot gedeelte van de visschersvloot zich bevindt, zal een groot programma van vernieuwing en mo derniseering van de circa 1500 kotters tellende Deensche vloot met overheidssteun opgemaakt worden. Aangezien het voor reparatie- en verbeterïngs- werken bestemde fonds uitgeput is, zal voor de verbetering van de visschersvloot een nieuw cre- diet moeten worden uitgetrokken, waarvoor de goedkeuring der beide Kamers noodig is. het nationaal paascii-damtournooi te leiden. H. Laros en Huisman (Leiden) winnen in de eeregroep. De beide Leidsche damclubs, die op tweeden Paaschdag het groote nationale Paaseh-damtournooi organiseerden, hebben daarmeq een ^root succes geoogst. Niet minder dan 164 spelers namen aan het tournooi deel. Van heinde en verre kwamen dammers sterke en minder sterke naar de sleutelstad. Ze kwamen van Dordrecht, Pernis. Rotterdam, Den Haag, Katwjjk, Noordwijk, Haarlem, IJmuiden enz, Er werd gespeeld in hoofd-, eerste-, tweede-, derde en vierde klasse, terwijl 2 groepen van vier spelers de eere groep vormden. In groepen van Vier werden twee ronden gespeeld, een verliezers- en een winnaarsronde. Werd een partij remise dan werd geloot, doch dit kwam niet te veel voor. Hel was immers goed gezien van het organiseerenden comité r zoo'n dag, de remise met overwicht als winst te laten gelden. Nadat de voorzitter van den N. D. B. de heer Groente man in de drie groote zalen van „Toonkunst" de spelers en het talrijk opgekomen publiek had toegesproken, nam de wedstrijd een aanvang. In Groep A van de eere-afdeeling speelden onze plaats genoot B. Dukel, W. Huisman, kampioen van Leiden, J. Noordhoek, kampioen van Aalsmeer en J. de Kluyver kampioen van Dordrecht. De verrassing van de eerste ronde was de nederlaag van Dukel tegen den jeugdigen Wim Huisman. Reeds in de opening behaalde Dukel belangrijk voordeel. Steeds aan vallend, spèelde hij met wit over 'ruit 23. Er ontwikkelde "zich een aantrekkelijke 'strijd waarin de IJmuidenaar de beste kansen had. Onverwacht deed Huisman een niet opvallènden positie-zetleen damcombinatie met stukver lies dreigde. Dukel moest gedwongen spelen en keurig hield de Leidsche kampioen deze twee dreigingen in de stelling, waarop Duke! zich dan ook maar gewonnen gaf. Kluyver verloor van Noordhoek waardoor Huisman Noordhoek in de winnaars- en Dukel—Kluyver in de ver liezersronde werden geplaatst. Dukel speelde met Kluyver een variant van Fabre, waarvan met den 5en zet werd afgeweken. Het spel werd onregelmatig en langzaam opbouwénd kreeg de IJmui-, -denaar de leiding. Kluyver maakte echter geen fout en toen alle contact weer was verbroken en de stand 8 om 8 was. waren de opbouwkansen voor den Dordtenaar. Toen bij den opbouw bleek, dat Dukel de meeste tempo's had voor het klassieke spelgenre kreeg Dukel iets voor deel. Het eindspel gingen beiden in met dam en vier stukken. Ten slotte wist Dukel nog een stuk te winnen, waarna de partij remise, doch remise met voordeel voor Dukel eindigde. De eindstand van deze groep waarin Huisman rrog van Noordhoek wist te winnen luidt: le prijs W. Huisman; 2e pr. J. Noordhoek; 3e pr. B. Du kel; 4e pr.. J. Kluyver. In eeregroep B kwamen uit H. Laros te IJmuiden, J. J. H. Merteps te Leiden, Laterveer, kampioen van Leiden en meéster N. Cohen te Rotterdam. Laros behaalde belangrijk voordeel tegen Mertens en toen Mertens een ruil toe liet. die Laros stukwinst op leverde. was dat feitelijk een vervroeging van de winst, die toch niet voor Laros had gekomen. Meester Cohen en Laterveer speelden een gelijk op gaande partij, welke zelfs door loting moest worden be slist. Deze plaatste meester Cohen t.o. Mertens in de ver liezersronde. Deze partij werd remise in het voordeel van Mertens. Laros won op zeer fraaie wijze van Laterveer, waar door de eindstand dezer eeregroep was: le prijs H. Laros; 2 pr. Laterveer; 3e pr. J. J. H. Mertens; 4e pr. N. Cohen. Laten wij nog een woord van erkentelijkheid 'spréken oor het organiseerende Leldsch comité, want de organi satie was perfect. De dank dien de h^er Meure namens de Haarlenische deelnemers en B. Dukel namens alle deel nemers bracht was alleszins verdiend. Marktprijzen en besommingen. IJMUIDEN, 16 April. Consignatievisch Bot f 62.50—f 50, Wijting f 42, Pufschol f 20— f 17, per 50 K.G. Besomming open booten: IJM. 307 f 37, IJM. 337 f 11 IJM. 328 f 10, IJM. 338 f 9, IJM. 326 f 13, UM. 385 f 17. SANTPOORT L, A. F. PEDDEMORS OVERLEDEN. Na een langdurige ziekte is te Santpoort in den ouderdom van 57 jaar overleden de heer L. A. F. Peddemors, bekend sierkunstenaar, die jaren lang te Haarlem heeft gewoond. De overledene was destijds leeraar aan de Haar- lemsche School voor Kunstnijverheid, waar bij edelsmeedkunst onderwees. Ook dreef hij de be kende Kunstzaal Peddemors aan den Kruisweg, die evenwel later in andere banden overging.' De heer Peddemors was een zeer begaafd vak man en een voortreffelijk mensch. Velen, oud leerlingen en bezoekers van zijn kunstzaal, zullen een goede herinnering aan hem bewaren. De crematie zal plaats hebben Vrijdag a.s. na aankomst van trein 3.15 uur. Wat de tuinders kregen. VEREENIGDE VEILINGEN „Kcnncmerland" en „Vrije Veiling". Soinazie per K.G. 14j/18 SÏa per 100 krop 5.50—6.70 Sla per 100 K.G. 21—24 Rabarber per bos 21 Raapstelen per bos 5J46/4 Radijs 33.20 Peterselie per bos 67Vè Prei per K.G. 68j^ Witlof per K.G. 20—32 Wasohpeen per K.G. 1014 Roode kool per K.G. 7-8i/2 Rapen per K.G. 33*4 Boerekool per K.G. 912 Sjalotten per K.G. 20 De R.-K. Tooneel vereen iging „K.D.O.'' geeft Donderdag 1 Mei haar laatste uitvoering in dit sei zoen. Opgevoerd wordt het blijspel „Over twaalf dagen tegen middernacht", blijspel van Gerard Nielen. Medewerking verleenen mevr. Martens- Vreeswijk, mej. M. de Goede, A. Sneekes, A. Groe- neveld en de heeren W. Tesselaar, F. Brakenhof, J. van Galen, F. Maenhout, J. Slotemaker, W. Meyer en C, de Goede. LEDENVERGADERING VAN „TURNLUST". Maandag 5 Mei houdt de B.G.V. „Turnlust" een ledenvergadering, waarin het programma voor het zomerseizoen zal worden samengesteld. Is liier iets van U bij Aan het politiebureau zijn de volgende gevon den en verloren voorwerpen en dieren aangege ven: - Gevonden: Benzinedop van auto, huissleutel, meisjeshóed, rood sjaaltje, paar wantjes, paar blauwe kïnder- handschoenen. rijwielbelastingmerk, ruwharige foxterrier, springtouw, zilveren armbandje, var- lcensleeren handschoen, jongensjasje, paar grijze dameskousen, sleuteltje, zilveren damesarmband, ceintuur, drie sleuteltjes, paar voetbalschoenen. Verloren: Portemonnaie met inhoud, rijwielbelastingmerk, lap zijden stof en hall' pond cacao, belastingmerk, huissleutel, vulpen, belastingmerk, goud dames- ringetje, heerenhorloge, stamkaart, gymnastiek schoenen, heerenportemonnaie met inhoud, belas tingmerk, distributiestamkaart, paar handschoenen en belastingplaatje, hondje, groene parkiet, geruite das, belastingmerk, portemonnaie met inhoud, por tefeuille met inhoud, stamkaart, ring met sleutels, stamkaart, boodschappentasch met inhoud, jon- gensportemonnaie met inhoud, belastingmerk, blauw mes. doublé dassenhouder, Lipssleutel, bruine baret, 2 belastingmerken, gouden dames horloge, pakje foto's, blauwe wantjes, portemon naie met inhoud. CONCERT VAN DE BEVERWIJKSCHE HARMONIEKAPEL. Het tweede win terconcert van de Beverwij ksche Harmoniekapel is vastgesteld op Zondag 20 April in het Kennemer Theater. Het programma ver meldt: 1. Gammatique, marsch, Gerard H. Boe-, dijn: 2. Phêdre. ouverture dramatique van J. Mas senet; 3. De lustige boer. fantasie ujt de operette van Leo Fall; 4. Fête aux Flambeaaix van G. Wett- 5. Aimer Boire Chanter, wals van Johann Straus; 6. Finale. Na de pauze volgt het optreden van Wam Hes- kes, alias Koos Koen. J. DIBBETS ONDERSCHEIDEN. Een van de verdienstelijkste leden van de Be- verwijksche gymnastiekvereeniging „Turnlust", de heer J. Dibbets is ter gelegenheid van het jubileum van den Kennemer Turnkring door het Ned. Gymn. Verbond onderscheiden. Hem werd de medaille van verdienste van het Verbond uitgereikt. Jarenlang was de heer Dibbets-lid van de Technische Com missie van den Kring ®en alle 30 jaren van het Kringbes taan heeft hij aan den technischen arbeid meegewerkt. HEEMSKERK BURGERLIJKE STAND Geboren: Gerardus Joannes, z v. Nie. J; Rozing en C. A. Nijman, Johannes Petrus, z. van Ger. Blee- ker en A. Venneker, Geertruida Cornelia Lucia Ma ria, d. van J. J. Jansen en Corn, de Wit, Margare- tha Maria, d. van Joh. Denneman en Cath. de Ruij- ter, Martinus Gerardus, z. van Petr. de Ruijter en Cath. Schrama. Ondertrouwd: Alph. Ivens, te Beverwijk, en Geertr. Lammers alhier, Fred. Fr. Hendrik, alhier en Fenn. E. Bron, te Leiden. VERLOREN VOORWERPEN Bruine heerenportemonnaie met inhoud; dames- portemonnaie (ritssluiting) met inhoud en een bruine kinderwant CASTRICUM ..ONS VERMAAK" SLOOT HpT SEIZOEN. De Tooneelvereeniging „Ons Vermaak" gaf haar laatste uitvoering in dit seizoen. Opgevoerd werd „Wet en leven", tooneelspel in drie bedrijven. Het stuk behandelt de moeilijkheden, die optreden in een gezin, waar twee dochters door wettelijk in grijpen van hun moeder worden geseheiden; de hereen iging van de moeder met de kinderen kan de leegte van een vreugdelooze jeugd niet ver goeden en opnieuw is een scheiding onafwendbaar. Regisseur Rossenbacker heeft een zware taak gehad, om dit veeleischende stuk in zoo korten tijd voor te bereiden. Aan mevr. Peys-Felzel en den heer Hoffman, die de hoofdrollen vervulden, komt een woord van lof toe voor de wijze, waarop zij zich van hun taak kweten. Ook de beide dochters, vertolkt door de jonge dames Bot, speelden hun rol vlot, evenals mevr. Van Kleef-Peys, die slechts kort heeft kunnen repeteeren. De kleinere bij rollen w#ren in goede handen bij dé dames Jager van Tiggelen, Stolk-Kok en de heeren van Vlaar- dingén en Bot. Zooals voorzitter Peys in een kort slotwoord memoreerde, mag „Ons Vermaak" op een goed seizoen terug zien. Wij wenschen de vereeniging met de ledenwerfactie, die thans zal worden in gezet, veel succes. B.P.C.—C.S.V. (3—1). In een weinig fraaien wedstrijd moest C.S.V. de meerderheid van B. P. C. erkennen. Nadat B. P. C. de leiding had genomen, wist 'C.S.V. door het benutten van een strafschop gelijk te maken. Lang wisten de Castricummers de druk van het forsch spelende B'.P.C. te weerstaan, totdat een kwar tier voor het einde een schot door den goed wer den keeper Peys slechts gedeeltelijk werd ge stopt. Het terugspringende leder werd opnieuw in geschoten en nu met meer succes (2—1). Hiermee viel de laatste weerstand weg, waardoor de Am sterdammers den eindstand gemakkelijk op 31 konden brengen. Is liier iets van U bij Lijst van in het tijdvak van 3 April tot cn met 10 April 1941 in de gemeente Velsen gevonden voorwerpen, waarover aan het Hoofd-bureau van Politie, Tiberiusplein 1, inliohtingen te bekomen zijn, op eiken werkdag van 11 tot 12 uur van. en van 4 tot 5 uur n-.ni. met uitzondering van Zater dagmiddag. Niet per telefoon. Een muts, eenpak zakken, twee ceintuurs, eenige sleutels, eenige handschoenen, 1 nikkel heeren horloge, enkele distributiebonnen, 1 vul potlood, 2 jongensjassen, 1 riem, 1 kleine porte feuille, waarin kleine portemonnaie, 2 rijwielbe- lastingmerken, 1 portemonnaie waarin sleutel, 1 schop, 1 regenjas, 1 eeredienst-speldje, eenige ijzerzaagjes, 1 tweedeelige ijzeren bak. Vier jubilarissen aan de Papierfabriek. Gisteren werden aan het bedrijf van de N.V. Van Gelder Zonen niet minder d.an drie arbeids- jubilea herdacht en wel twee dertigjarige en éé'n veertig-jarig jubileum. De heeren A. F. Wormsbecher, werkzaam in de Buitenploeg en P. Zoon, baas van de afdeeling Kapperij, ressorteerende onder de Cellulosefabrie ken, vormden de twee dertigjarigen. De heer P. Zoon werd des morgens ontvangen op het bedrijfskantoor van de Cellulosefabrieken. waar hij in tegenwoordigheid van de heeren Ir. A. J. Allan en A. Koene, resp. bedrijfsingenieur en ohef. alsmede van den heer J. M. Latenstein, af- deelingschef werd gecomplimenterd door den heer J. Smit, procuratiehouder. Sprekende namens de directie releveerde deze hoe de jubilaris van jongsaf en als gewoon arbei der zich heeft opgewerkt tot baas en in deze- posi tie vele verdiensten voor het bedrijf heeft gehad. Onder zeer waardeerende woorden wei-d den heer Zoon het gebruikelijke couvert aangeboden. Ook de heer Wormsbecher genoot een dergelijke huldiging ten kantore. In tegenwoordigheid van den heer Jac. Schilp, chef van de afd. buitenploeg, bood de heer Ir. W. A. Staring, procuratiehouder, namens de directie gelukwensohen aan. Spr. constateerde, dat het de directie verheugt, dat zoovele leden van het personeel gedurende lange jaren aan het bedrijf verbonden zijn en een jubileum kunnen herdenken. Nadat spr. de verdiensten van den heer Worms becher had gereleveerd werd ook hem een enve loppe overhandigd. Beide jubilarissen mochten ook thuis nog blijken van belangstelling ontvangen. J. G. MOOY VEERTIG JAAR BIJ V.G.Z. In het groote schaftlokaal van de fabriek vond gistermiddag een huldiging plaats van het perso neel der papierfabriek en voornamelijk van hen, die werkzaam zijn bij P.M. 18. Hierbij waren naast den heer W. J. Willems, chef van de papierfabriek vele werkbazen en belangstellenden. De heer Mooy, die vergezeld was van zijn echt- genoote, werd toegesproken door den heer Ir. T. F. Hubrecht, bedrijfsingenieur, die zeide, dat door dit jubileum weer een knoop was gelegd op den weg, dien van vader op zoon is gegaan. Spr. beschouwde den 'jubilaris als een vertegen woordiger van de oude Wórmersche groep, die eigenlijk ae kern vormt van het bedrijf. De loopbaan releveerende 'van den heer Mooy zeide spr. dat de drie voornaamste eigens dba pp en van den „papiermaker", welke in dezen zijn be lichaamd, gevomid worden door inzicht, vasthou dendheid en eerlijkheid. Deze factoren kunnen het leven zeer te stade komen. Als feesteling vormde, aldus spr., deze jubilaris de verpersoonlijking van alle waarden en waarhe den, die in het papiervak bestaan. Onder gelukwenschen bood sjr. den heer Mooy namens het personeel een fraaie leeren clubfauteuil aan, waarvoor de jubilaris tenslotte dank bracht. Daarna wérd de heer Mooy op het directiekan toor gehuldigd door dn heer Joan H. A. Kruimel, waarbij de procuratiehouder, de heer J. Smit aan wezig was. De heer Kruimel memoreerde hoe de jubilaris als twaalfjarige jongen aan het bedrijf kwam en sinds dien vanaf rollenpoetser en hekkenjongen het ge heele pap iermakersvak had doorgelóopen. Tevens wees spr. op het feit, dat de heer Mooy de geheele evolutie van de fabriek had meege maakt. Met groote waardeering gewaagde spr. van de verdiensten en de plichtsbetrachting van den jubilaris en overhandigde dezen tenslotte een gou den horloge met inscriptie, benevens een enveloppe en het diploma van de Mij. voor Nijverheid en Handel te Haarlem. De heer Mooy, die vooral in het R.-K. Sociale leven een groote plaats inneemt mocht naast veel persoonlijke gelukwenschen een schat van bloe men ontvangen, waaronder bloemstukken van de afdeeling Velsen van den R.-K. Fabrieksarbeiders- bond „Sint Willïbrordus", van het R.-K. Kerk- zahgkoor en van vele andere corporaties en parti culieren. - Bovendien waren er- een prachtige fruitmand van het hoofdbestuur van geiToemden bond en voorts nog een aantal geschenken. Al met al voor den heer Mooy en de zijnen een onvergetelijke dag. Een brug over de Delft. Wordt gebouwd nabil de Jeugdherberg aan de Jan Gijzenvaart. In de a.s. Dinsdagmiddag te houden raads vergadering komt aan de orde een voorstel van B. en W. tot liet bouwen van een brug over de Delft. Naar wij vernemen zal deze brug worden ge bouwd nabij de Jeugdherberg, op korten afstand van de plaats waar de Jan Gijzenvaart in de Delft uitmondt. De brug zal een directe verbinding vor men tusschen Velsens en Haarlems grondgebied aangezien de Delft daar ter plaatse de grens vormt, tusschen beide gemeenten. Op Velsens grondgebied is een weg geprojec teerd die de te boüwen brug met de Wüstelaan in Santpoort verbindt. Deze weg vormt in de toekomst dus de verbinding tusschen Santpoort en de Delft laan in Haarlem. Deze verbinding wordt tot nu gevormd door het gebrekkige weggetje langs de Jan Gijzenvaart waar men dan eerst nog een spoorwegovergang moet passeeren voor dat men den Bloemendaalsdhen straatweg bereikt. De ver binding zal dus, wanneer de brug en de geprojec teerde weg gereed zijn, zeer verbeterd worden. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. C. Maasv. Heteren d., Hoofd straat 103, Santpoort: M. ReeVink, z.. Bik en Arnoldkade 36 IJmuiden; E. J. M. SchutteHenke d., Kerk weg 129, Santpoort; R. C. de FeberKolk d., v. Galenstraat 4, IJmuiden: J. BlokVisser z., Elzenstraat 7, IJmuiden; A. EngelhartTulckens, d., de Ruijterstraat 2, IJmuiden; W. Affourtit Kramer, d., Kon. Wilhelminakade 85 rd., IJmui den; A. C. J. GlasSnoijink z., Stationsweg 73, Velsen; D. Postma—Fidder z„ Tusschenbeeksweg 21, IJmuiden; A, v. d. SluisDemmers d., IJmui- derstraatweg 33rd., IJmuiden; S. C. E. Kneppers de Wildt d., Hoofdstraat 90, Santpoort; W. van Slootende Lange z., IJmuidenstraatweg 13a, IJmuiden; A. de KoningKuiper z., W. Barendsz- straat 33, IJmuiden; M- Steenbeekde-Waard d., Rotterdam. Overleden: G. J. Kallansee, 56 j., echtgen. van J. W. Bekker, Rijksweg 404, Santpoort; W. Helmis 65 j-, echtgen. van S. E. Lammerts, Amstelstraat 6rd. IJmuiden; W. C. Kroesbeek 49 j., echtgen. v. M. Th. Neeleman, Duinvlietstraat 41. Velsen-N.: A. v. d. Werf, 80 j., wede. v. D. Hogewind, Juliana'- kade 7, IJmuiden; C. Peekers, 62 j., echtgene. v, P. Bouman, Julianakade 13rd., IJmuiden. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. (Van het Deensche -eiland r den wordt bericht dwt alle on 200 bewoners aan l(o!a!e vj 1E"ef' blindheid lijden en slechts tn zijn wit, grijs en zwart to Vlaat scheiden.) n^er- Er zijn tal van wondre dringen In dit aardsche tranendal, Is 't met die Linofj or delingen Niet een wonderlijk geval? Zoo aan kleurenblindheid lijden, Zoo totaal en zoo massaal, Wit, grijs, zwart slechts onderscheiden. En niet een, maar allemaal; Nou, je bent geneigd te zeggen, Wel wat al te grijs is dit, 5 Dus 't is goed om vast te leggen: 't Wordt bevestigd, zwart op wit. Stel u voor, niets te aanschouwen Van 't gekleurd natuurlijk schoon Van al 't groene en het blauwe, Om te rillen is 't gewoon. Om nou maar eens iets te noemen Geen zonsop- 'of ondergang, Geen gekleurde pracht van bloemen Geen frischroode kinderwang. 't Ei op 't eiland heeft een dooier, Maar 't is wit van schaal tot hart Wellicht zien zij, dat 's nog mooier Wat wij geel in 't ei zien, zwart! En nu kimt u wel beweren: Ach, 't is net hoe je 't beziet, Wat niet weet zal ook niet deeren Maar wat mist dat volkje niet. Hoe eentonig wordt het leven In den waren zin van 't woord, Als de kleur erin verweven, Niet ons oog cn hart bekoort. U en mij niet kleurenblinden Schenkt het leven volop kleur, Al kan men veel grauwheid vinden En al stelt het vaak teleur Laat Limfjorden ons weer leeren: Zoek de kleur op elk gebied, Weet haar grondig te waardeeren En wees blij dat gij haar ziet Heb niet enkel oog voor 't grauwe Dat gij in het leven vindt, Wees in 't schouwen en beschouwen Niet vrijwillig kleurenblind. p- GASUS Voetbal R.C.H. ontvang! H.V.C Het programma voor Zondag 20 April voor de clubs tr Haarlem en omgeving is als volgt: Watergraafsmeer—H. B. C. De Spartaan—De Kennemers H. F. C.—E. D. O. R. C. H.—H. V. C. Klnheim—Onze Gezellen Zandvoort—Ripperda Schoten—De Zeemeeuwen BloemendaalD. E. M. Beverwijk—Santpoort Verder wordt op het terrein van Sparta de beslisslnw wedstrijd voor het kampioenschap van Afdeeling I i(. speeld tusschen A. D. O. en D. H. C. De Schoolvoctbalweilslrijden. De nog aangebleven elftallen zullen Paas maandag wel met angst naar de lucht hebben ge zien want vooral tegen de avonduren voorspelden de barometer, de wind en de regen niet veel goeds vt Dinsdag. Doch Dinsdag in de ochtenduren scheen eg vroolijk zonnetje en dat beteekende, dat het ui» gebreide programma voor dien dag zou kunna worden afgewerkt. Dat is dan ook geschied; dertig wedstrijden wer den gespeeld, doch dat was natuurlijk tevens voot dertig elftallen het einde. Daar vait niets doen. In afd. A werd slechts één wedstrijd gespeeld, die volgens de verwachting in een overwinning v B. S. A eindigde. In al'd. B werd de tweede ronde gespeeld. Kenne mer Lyceum won met groote cijfers van de Harten- lustschool. Het herplaatste U.L.O. C-elftal klopte he! H.B.S. A 3-elftal met gedecideerde cijfers. Ook U.L.O. A en B wisten zich in de volgende ronde te werken. De Ambachtsschool en de 1ste H.B.S. BI speelden gelijk, waarna de Ambachtsschool mtt strafschoppen won. In afd. C kwamen acht elftallen voor de tweede ronde aan den start. Als U.L.O. C 2 voltallig was verschënen had ze een goede kans gehad, doch mei acht spelers moest ze het wel afleggen. De overige partijen waren niet van spanning ontbloot, vooral de wedstrijd Bronsteeschool 2—U.L.O. B 3, waar bij U.L.O. B 3, tegen de verwachting in, het loodje legde. In afd D is een onjuiste opvatting van de regie- mèntsbepalingen oorzaak, dat één school met te sterke krachten verschijnt Deze afdeeling heeft dan ook, op een enkele uitzondering na, geen enkeie sportieve waarde. De verliezersafdeeling was he denmorgen totaal zonder nut. Een elftal i lificeerd. een ander niet opgekomen! Gelukkig is dat In E weer anders. Uitgezonderd het onaangename incident van Zaterdag met w korfballers, was er in het Noordersportpark wee- veel strijdlust. Alleen de Koningin Emmaschool liet wel wat al te vlug den moed zakken. De Vondel school wist slechts met den oneven goal van de Ju lianaschool uit Overveen te winnen. Maar de JUj lianaschool was ook heusch geen zacht Paascheilji De Zwanenburgers brengen het elk jaar een goed eind. Ook nu streelden ze een zeer goede pamj» waarvan de Prins Hendrikschool het slachtoffer werd. Het viel cle Linnaeusschool denkelijk wel'?; gen, dat ze zoo stevig van de 1ste Doopsgez. schooi verloor. Spanning is er volop en de halve eulds"^' den op het Bloemendaal terrein a.s. Vrijdag 8*1^ wel spannend te worden. De uitslagen waren Dinsdag: Afd. A. HBS A I—2de HBS B I 4—0. Afd. B. Kennemer Lyceum IHartenlustscnW 9—1 lstt HBS B 3ULO (Zandvoort) 0-6. C I—HBS A 3 6—1, Dreefschool I—ULO B 2 im Dreefschool wint met. strafschoppen. HBS A ULO B I 1—4. Nijverheidsschool I (IJm.)-ULUAi 24. Bronsteeschool IChr. Lyceum I 2—1. bachtsschool Ilste HBS I 11 Ambacht wint. l Afd. C: ULO C 2—Ambachtsschool 2 j en HovenschoolChr. Lyceum 3 4—3. Dreefsc 2—Ambachtsschool 4 1—1 Dreefschool Z p' Bronsteeschool 2-ULO B 3 21. R Afd. D Kon. Wilhelminaschool 2—2de Ht> 130. Chr. School Bloemendaal-lste Centr. 1—5. lste HBS B 4—2de HBS B 8 16-0. lstew» B 5—2de Centr. School 3—0. ULO A HBS B 7 2—3 Verliezersafd.: RHBS 5 MB- RHBS 5 gedisq. ULO C 4—lste HBS B 8 1st B8 niet opgekomen. ULO C 3lste HBS B Afd. E: P. H. v. d. Leyschool—Führhopschooi^ Corn. HoutmanschoolRijksleerschool 1 4' „0[li school—Lorentzschool 0—2. Bornwaterscliooi-^^ Emmaschool 70. Julianaschool (Zwanen Prins Hendrikschool 70. lste ^oop|^ez'J,eScmivi Linnaeusschool 41. PrinsenschoolSpaain j 31. Julianaschool (Overveen)-Vondelscn rKuuiuiinuin »vw« -- Afd, A MTS—HBS (Velsen) 6.30 Bloemen Afd. C. Halve eindstrijden. AmbacWsK Bosch- en Hovenschool 2 uur Noorderstw Dreefschool 2Bronsteeschool 2, 2 uur sportpark.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 2