Een eigenaardige aanbieding JCoct Tlieuivs Jtacktfocichtm* WOENSDAG 16 APRIL 1941 Brand in chemische fabriek te Amsterdam. Brandweer moest met scliuimbluschapparaat werken. Maandag is brand uitgebroken- in de carbid- afdeeling van de electro-, zuur- en waterstoffabriek aan den Distelweg in Amsterdam-Noord. In deze afdeeling, die op de eerste verdieping ligt, staat een kolenbunker, welke den fabrieksoven voedt. Deze bunker is zoo ingericht, dat de kolen auto matisch in den oven vallen. In den loop ,van den Zondag was de bunker warm geloopen. Men had dit bemerkt en direct maatregelen getroffen, waardoor, onheil voorkomen werd. Waarschijnlijk zijn die maatregelen echter niet voldoende geweest, want in den nacht is de bunker weer verhit geraakt en thans met ernstiger gevolgen. In de buurt van den bunker stond een vat machine-olie, dat in brand geraakte en explodeerde. De olie stroomde over de kolen en binnen weinige oogenblikken ontstond een reus achtige vuurhaard. De balken vatten vlam, er was een hevige rookontwikkeling en het zag er naar uit, dat de brand ernstige afmetingen zou aan nemen. Het bleek, dat het blusschen een bijzonder moei lijke taak was. In verband met de aanwezige voorraden carbid en carbidafval was het immers niet mogelijk de vlammen met v/ater te dooven. De motorspuiten moesten dus ongebruikt blijven. Men trachtte daarom het vuur te bestrijden met schuimpoeder, doch ook dit gelukte niet, daar dit nog te vel waterdelen bevatte. De brand weer heeft daarop de gloeiende kolen weggesehept en -steeds met kleine beetjes poeder de vlammen gedoofd. Deze arbeid vorderde zooveel tijd, dat men in de middaguren nog niet met hét blusschen gereed was. Dc hevige rookontwikkeling bemoei lijkte het werk bovendien. De brandweerlieden, die zich op loffelijke wijze van hun taak kweten, waren dor het roet bijna onherkenbaar. Sleutel weg? Tel. 11493 DeSleutelspecialist.L.Veerstr.lO (Adv. IngezMed.) Aanvullende regeling exlra- winteruitkeering. AMSTERDAM, 15 April. Dank zij het initia tief van het N.V-.V. werd door het departement van sociale zaken op 1 Februari 1941 aan de gemeente besturen een circulaire gericht, waarin mede- deeling werd gedaan van de vereeniging van een extra winteruitkeering aan de ondersteunde werk- loozen. Tengevolge echter van het feit, dat in de eerste basisweek vele steuntrekkers werden aangewezen om sneeuw te ruimen (in. werkverruiming), kwam deze categorie niet. voor de extra winteruitkeering in aanmerking, waardoor vele bij het sneeuwrui men te werk gestelde steuntrekkers werden ge dupeerd. Hel N.V.V. heeft zich daarop opnieuw tot het betreffende departement gewend met het verzoek ook deze laatste categorie voor de extra winter uitkeering in aanmerking te laten komen. In aansluiting hierop heeft het departement van sqciale zaken zich in een tweede circulaire weder om tot de gemeentebesturen gericht, waardoor ook aan bovenbedoelde gedupeerde personen, die doordat zij in de week, waarover in de gemeenten de extra winteruitkeering op de steunbedragen werd verleend, bij het sneeuwruimen waren ge plaatst en daardoor in totaal, hetzij doordat zij een geheele week, hetzij doordat zij in een gedeelte van die week sneeuw hadden geruimd, minder hadden ontvangen dan het steunbedrag, verhoogd met de extra winteruitkeeringj waarop zij anders aanspraak zouden kunnen maken, het verschil alsnog mag worden uitgekeerd. JAARVERGADERING G. V. BATO. Dezer dagen hield Bato in het gebouw van den Haarl. Kegelbond haar 45ste jaarvergadering. De voorzitter van Bato de heer A. J. Fortgens memoreerde enkele belangrijke gebeurtenissen uit het 45-jarig bestaan en sprak er zijn voldoening over uit, dat het jubileumjaar beëindigd kon wor den met een ledenwinst, ondanks de ongunstige tijdsomstandigheden. Het jaarverslag Werd onder dankzegging -goed gekeurd. Ook het financieel verslag, hetwelk een batig saldo liet zien, werd goedgekeurd, evenals de be grooting voor het 46ste vereenigingsjaar. De Kas- commissie stelde de vergadering voor de penning- meesteresse te déchargeeren. Het bestuur werd in het afgeloopen jaar slechts in één functie gewijzigd. Mevr. Smal-Swart be dankte als commissaresse en werd opgevolgd door Mevr. E. WeberStratmann. Tot leden van de Kascommissie werden be noemd Mej. C. W. Swart en de heeren B. Timmer mans en F. W. Guit en tot plaatsvervangende leden de Dames M. Staphorst en R. Toepoel en de heer D. de Kruyf. De Voorzitter deelde mede. dat in afwijking van voorgaande jaren den a.s. zomer op twee avonden geoefend zou worden en wel op Maandagavond van 7 tot 9 uur op het terrein aan de Kleverlaan voor Dames en Heeren en op Vrijdagavond van 7 tot 9 uur voor Adspiranten op hetzelfde ter-rein, beide avonden staan onder leiding van den heer J. C. Kroes, en zullen aanvangen Vrijdag 18 April aanstaande. t Voorts stelde het bestuur voor dit jaar met een Handbaltraining te beginnen. De voorzitter .wees - er op, dat voor de handbalsport steeds meer be langstelling blijkt te bestaan en als onderdeel van het Ned. Gymnastiek Verbond meende spreker, dat Bato thans niet langer moest wachten om een proef te nemen. Spreker zei. dat het de bedoeling was om wanneer de belangstelling groot genoeg zou blijken het a.s. seizoen aan de Handbal competi tie deel te nemen. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Hierna complimenteerde de voorzitter Mevr. P. G. van Leeuwen van Amstel ter gelegenheid van haar 121/- jarig lidmaatschap en spelde haar het jubileuminsigne op. Ook bracht de voorzitter een woord van dank aan de heeren Groen en de Jongh, die beide de vereeni ging reeds meer dan 20 jaar steunen. Voordien wa ren deze heeren werkend lid van Bato geweest en het bestuur meende haar dank te moeten laten blij ken door aanbieding van bloem stukjes.' Vervolgens besprak de voorzitter het zomerprogramma en wek Deei uitmakend van de Utrechtsche heuvelrij en aansluitend op den Amerong- sellén Berg liggen de zanderijen van Maarn, waar duizenden kubieke rvclers zand worden afgegraven en per trein vervoerd, dm gebruikt te worden bij den aanleg van de nieuwe rijkswegen. (Foto Pax Holland) te de leden op zooveel mogelijk aan de verschillen de onderdeelen nfède te werken. De heer Smal, directeur en de heer A. G. A. Jan sen brachten het bestuur dank voor hun werk zaamheden in het afgeloopen jaar en hoopten, dat Bato op den ingeslagen weg voort zou gaan. De Voorzitter sloot deze zeer druk bezochte ver gadering met een opwekking tot propaganda. SLACHTOFFER VAN DEN MOORD TE RENSWOUDE BEGRAVEN Zaterdag is in tegenwoordigheid van den commissaris van politie en den majoor van den i'ijks veld wacht te Ede op de begraafplaats aldaar het slachtoffer van den moord, die op 6 April op dé grens van de gemeente Ede en Renswoude heeft plaats gehad, ter aarde besteld. Tot nu is het nog niet mogen gelukken eenig spoor in deze duistere zaak te vinden. In de Vijzelstraat te Amsterdam is een 18- jarige jongen uit de Boetonstraat aldaar door een autobus overreden en gedood. De 77-jarige W. B. te Utrecht is te water ge raakt en verdronken. De 34-jarige F. J. C. van E. is tijdens de duis ternis te 's-Gravenhage door een motorwagen van lijn 12 aangereden. De man overleed enkele oogen blikken later. De 17-jarige L. Stoppelenburg uit Reeuwijk is onder de gemeente Bodegraven op de spoorlijn Leid en-Woerden door een trein gegrepen en ge dood. Te Naarden is op 66-jarigen leeftijd overle den de heer H. H. Zur Klein Smide. een bekende Indische onderwijsfiguur. N.V. NEDERLANDSCHE GIST- EN SPIRITUSFABRIEK Onveranderd dividend van 15 pet. voorgesteld. AMSTERDAM, 15 April. Naar het A.N.P. verneemt, zullen directie en commissarissen der NV Nederlandsche Gist- en Spriritusabrieken in de eerstvolgende jaarlijksche algemeene vergade ring van aandeelhouders voorstellen over het boek jaar 1940 een dividend van 15 procent uit te keeren. AANBESTEDING. AMSTERDAM, 15 April. De regeeringscorn- missaris voor Amsterdam heeft ten raadhuize in het openbaar aanbesteed: het op een bestaande ge wapend betonnen fundeering maken van den bovenbouw van een onderstation van het ge meente-energiebedrijf (afdeeling electriciteit)en van een gebouwtje voor de openbare verlichting, een en ander met bijbehooiende werken, aan den Karperweg. Laagste inschrijvers Gebr. Switzar, Heemstede f 86.710. Vleeschkeuringswet. Bij besluit van de secretarissen-generaal van de departementen van sociale zaken en van land bouw is met ingang van 1 Mei 1941 nader aan gewezen als ambtsgebied van den inspecteur van de volksgezondheid bij den dienst, welke in het bijzonder is belast met het toezicht op de na leving van de vleeschkeuringswet tevens inspec teur van den veeaftsenijkundigen dienst, C. Ten- haeff, te Leeuwarden, het district Noord-Holland- Noordwestelijk Utrecht. Met ingang van denzelfden datum is nadeer- aangewezen als standplaats voor genoemden iru- specteur de gemeente Haarlem. Maar in den mast, héél hoog. in 't wa Ziet Uryila het gouden strand En 't tweetal, dat haar heeft vergeten. Zij slaakt een kreet en zegt verbeten: „Waar jullie gaat, daar wil 'k ook heen: J'ontsnapt mij niet, vriend Prikkebeen." En Ursula, geweldig kwaad, Weet van verbolgenheid geen raad. Zij zint op honderdduizend plagen En weet den stuurman te belagen, Tot dezen forschen, flinken maat De angst en schrik om 't harte slaat. Wijziging in <le uitvoering, beschikking van de loo'il)e]astjn„ De secretaris-generaal van het depar.. van financiën, heeft bepaald; art. 3. 2 tweede uitvoeringsbeschikking loonbelasting11 wordt vervangen door: (2.) In afwijkirtgMf geen in artikel 18, lid 4 en artikel 19, ij/"! 'ne'" het besluit is bepaald, behoort de wer'keev Vaa de ingehouden belasting op de girorekening d'e den ontvanger stort of overschrijft, de de h Vaa fende aangifte voor- de loonbelasting bii de vanger in te leveren. De betaling per 51 ont- slechts geldig, indien de werkgever deze a op den dag waarop hij het giroformulier ve» of de storting op de postrekening van vanger verricht, aan den desbetreffenden rw°nl" ger doet toekomen. lVa&' -(3.) In afwijking van hetgeeen in'artikel 10 3, van het besluit is bepaald, kan de werkt - de mededeeling dat hij geen loonbelasföng hoefde in te houden (de negatieve loonbeKt aangifte) desgewenscht aan den ontvanger'1/' wiens kantoor de loonbelastingkaarten w-orri bewaard, doen toekomen. FAILLISSEMENTEN. De arrondissemenls-reohtbank te Haarlem h Dinsdag jl. geen faillissementen Uitgesproken Wegens gebrek aan actief werden 0D2ehev«, j faillissementen van: 6 ven 1. J. B. Plate, timmerman, wonende te Haarlem Zijlweg 115. Curatricc mevr. mr. J. H G Seh„u Struick te Heemstede. nuUe' 2. Cornells van der Velden, veekoopman nende te Haarlem, Lombokstraat 18. Curator I F. van Blerkom te Haarlem. 'jJ r' Door het verbindend worden der Uitdeelingsliid zijn geëindigd de faillissementen van: 1. G. H. Bernhard, bouwkundige en aannemer wonende te' Heemstede, Curator mr. F, j n They se te Haarlem. 2. Ir. I-I. H. Bouma, Electro-technisch Ingenieur wonende te Heemslede, Cur. mr. J. Verloov t» Haarlem. 3. (Ha verzei tegen de Uitdeelingslijst) J. BoU. wer, caféhouder en scheepsbevrachter, wonende t« Halfweg, Curator: mr. J. H. Junge te Haarlem. LIEDERENMATINéE JO VINCENT. Jo Vincent zal op veelvuldig verzoek in dit seizoen ook te Haarlem in een liederenmatinée op. treden. Dit concert is vastgesteld op Zondag 27 April, half drie, in den Stadsschouwburg. OPWEKKINGSSAMENKOMSTEN. Op Donderdag 17 April zal Ds. A. M, Berkhoff Vrij Evangelisch predikant te Groningen, spreken in de kapel Zuiderstraat no. 15 te Haarlem. Des mid. dags om 3 uur over het onderwerp: „In Bruidstooi" en des avonds om half 8 over: „Christus Trium- phator". VEEMARKT ROTTERDAM. ROTTERDAM 15 April. Heden werden ter veemarkt aangevoerd 3103 dieren waaronder 580 vette koeien 18) gebruiksvee 71 schapen, 1045 nuchtere kalveren,-104 graj. kalveren en 69 bokken en zuiglammeren. Prijzen per stuk. Melkkoeien f 500—f 430—f 330. Kalf. koeien 1540—f 425—f 325. Varekoeieri f 345-f 275-1», Vaarzen f 330—f 275—f 190. Pinken f 280—f 200—f 160. De aanvoer van melk- en kalfkoeien was als vorige week met kalmen handel en met onveranderde prijzen. Varekoeien aanvoer onveranderd, luien handel en to prijzen bleven constant. .Vaarzenen pinken aanvoer als vorige week met tragtj handel en onveranderds prijzen. Aardappelen. Bintjes f3.69. Zeeuwsche blauwe HM; Industrie f3.69. Alpha's f 3,69.Bevelanders f3,34. Alia per H.L. Aanvoer beperkt, handel gewoon. Vlas. Blauw vlas 1400 K.G. Geel vlas 100 K.G. Geen prij zen. Aanvoer zeèr gering. Geen handel, daardoor geen noteering te geven. MARKTBERICHT. Purmerend, 15 April. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 16 partijen, wegende 24.000 K.G. Haridel vlug. Hoogste prijs f 35 25. Aanvoer artikelen. Kaasmarkt. Gewicht 438. Hamdel matig. 3 kleine boeren f 43.50 per 50 Kilo. Runderen, totaal 713 stuks", 122 wette koeien, voor levering. 120 gelde koeien, f 300f 380 per stuk, matig. 370 melkkoeien f 340—f 520 per stuk. idem. 6 stieren, voor levering, 95 pinken, f 160—f 300 per stuk, goed. 1006 nuchtere kalveren voor de slacht, voor levering. 45 nuchtere kalveren voor de fok kerij' f 58 per stuk. 43 vette varkens voor de slacht voor levering. 282 biggen f 18f 32 per stuk, ma tig. 792 schapen, f 45f 54 per stuk, idem. 109 bokken f 28—f 52 per stuk, idem. kioeieren f 1.07 per K.G. 600 Noord-Hollandsche Blauwen (kui kens )f 1f 3 per Kilo. oude kippen en hanen (wit en rood) f 1f 3 per Kilo. Konijnen f 2f 8 per stuk. 100 eenden f 1f 1.70 per stuk, 1100 kievits eieren f 12—f 15 per 100 st. MARKT BODEGRAVEN. (Dinsdag). Aangevoerd 20 partijen Goudsche kaas, totaal 900 stuks, wegende 8100 kg. Prijs met R.M., le soort f 41.50. Handel matig. door MABEL-GRUNDY. Vertaald door- E. GRIESE-KETS DE VRIES. 25) Zij bood aan in te schenken en toen hij het kopje uit haar hand nam, leek het hem, dat, na gedurende tien lange jaren kopjes thee en koffie uit de vlee- zige, vadsige, witte handen van tante Sophia te hebben ontvangen, iets heel wonderlijks en moois en intiems zijn eenzaam, doodsch bestaan was bin nengetreden. Hij zweeg en dacht aan zijn vreugde en tevredenheid, zich een weinig er over verwon derend. Quüiton, langzaam van begrip, had nog niet het feit onder de oogen gezien, dat hij op Whïff verliefd was, ontzettend verliefd; verliefd, zooals hij nog nooit tevoren in zijn leven op een vrouw was geweest. Hij was zich bewust van het intense genoegen, dat hij smaakte door in haar gezelschap te zijn en naar haar stem te luisteren, die vaak zoo heerlijk schertsend klonk, of in haar oogen te zien, die soms zoo zacht en vriendelijk kon den zijn, en naar haar mond, niet klein, zelfs niet fraai van vorm. maar die, zooals Quinton tegen zichzelf zei, goed was, een goede mond. wijzend c"p een mooi en groot karakter, toegeeflijk-voor- andermans-zwakheden. Terwijl hij zijn thee roerde en zijn cake at, had hij het gevoel, dat hij zijn heele leven op dit uur van volmaakte tevredenheid had zitten wachten en hij verlangde vurig, dat het zoo zou blijven. Iemand had geschreven was het Browning? over het „Onvergeeflijk uur". Waar om stond er geen nieuwe dichter op en zong van „Eén uur van volmaakte tevredenheid", en koos voor de-illustratieve omlijsting een oud met eiken beschoten vertrek met een meisje in een gebloemde jurk en een uitdrukking van ernstige bedachtzaam heid op haar gelaat, en een man met een hevigen schrik hield Quinton op, sloot zijn oogen en liet het beeld los. De man was oud en saai en werd grijs en zijn haar was dun aan zijn"*slapen. Hij 'was on tijdig oud en ongewoon saai, saai door tante Sophia, Tante Sophia had hem saai gemaakt; als een vam pier had zij zijn jeugdig bloed opgezogen en zijn aderen doen verdrogen; en dit meisje was zoo levendig en intelligent,, zoo' vlug van begrip. Zij vatte iets aan en ging er gemakkelijk op door, zonder inspanning, terwijl hij achter bleef, bleef steken in de modder van zijn eigen, langzame be vattingsvermogen. Zijn somberheid keerde terug en Werd merkbaar op zijn gezicht en weer probeerde Whiff de wolk te verjagen en hem te helpen. Hij was zoo'n aar dige man, zoo eenvoudig, zoo vriendelijk, zoo'n schat, zei ze tegen zichzelf. Wat was er nu weer aap de hand? Nog steeds tante Sophia? „Ik ben stom", zei hij eenvoudig, toenzij hem met het onderwerp plaagde; „een stommeling en saai. Macnab heeft het me meermalen gezegd niet met even zooveel woorden, hoewel hij soms zeer grof kan zijn, zóó'n bruut is hij nog niet, maar hij laat het honderd keer per dag merken; en nu" zijn 'gezicht vertrok heelemaal „ik bén niet alleen stom, maar ook een egoïst, wat nog erger is". Met het sterke medelijden, dat haar altijd be ving voor alle menschen, die het leven eenigszins hard en vreugdeloos vonden was het niet tallooze malen hard voor haar geweest? liet Whiff, alleen gedreven door het verlangen, hem uit zijn vertwij feling op te heffen, alle conventioneele terughou ding in haar woorden achterwege. „Ik geloof", zei ze toen hij de rekening had be taald en zij, de Hoogstraat verlatend, hun weg vervolgden langs een nauwe, bladerrijke laan in de richting van een met varens begroeide helling, die omhoog klom naar een hoog platvorm, vanwaar men een schitterend gezicht had „dat u over uzelf niet meer weet dan over het mannetje in de maan en dat u teveel toegeeft aan uw minderwaardig heidsgevoelens. „Werkelijk?" merkte hij met een glimlach op. „Ja", knikte zij. „Uw eigen opvatting over uzelf is zoo heelemaal verkeerd endom". Hij wachtte, tot zij verder zou gaan. „U bent het niet, die dom is; uw domheid ligt daarin, dat u zich verbeeldt dom te zijn. Misschien bent u traag, traag van begrip, van spreken, van bewegen, maar is zulke traagheid niet tamelijk kal meerend en prettig in deze razende, jachtige dagen van haastige, luidruchtige en-dikwijls ruwe men schen, mijnheer Quinton? Ik vind van wel". „U bent vriendelijk". s „Neen", was het antwoord, „ik geloof het niet; ik constateer eenvoudig een feit. Na mijn jachtige leven van de laatste twee, drie jaar, vechten in bussen en ondergrondschen om een zit- of staanplaats, vechten in restaurants óm een maal tijd, door zakenmannenen vrouwen geduwd en gedrongen (en ik' heb ontdekt, dat in zaken de mannen erger zijn dan de vrouwen) schijn ik, als ik bij u ben, op een vredig achteraf vijvertje te zijn aangekomen, waarde menschen, die er op het onbewogen watervlak ronddrijven, tijd heb ben om vriendelijk te zijn en zacht en hartelijk tegen elkaar. Misschien bent -u .er zich niet van be wust, mijnheer Quinton, dat uw manieren heel aan trekkelijk zijn; het is ook zoo verkwikkend, zijn taal goed, dégelijk, ouderwetsch en beschaafd gesproken te hooren, zooals zij gesproken behóórt te worden" Hij' keek haar dankbaar aan en Whiff, die wist, dat zij volgens de manier van David-en-Saul de sombere stemming bij hem verdreven had, vroeg zich af, of zij verwaand was geweest; zij hoopte van niet en ze ging er daarna toe over om van de schoonheid van het landschap, dat voor hen lag, te spreken. Zij waren nu op den top van dén heuvel. Het laatste deel, dat zij hadden beklommen, was erg steil geweest en zij lieten zich -Whiff met een uitroep van vreugde bij het zien van het uitge strekte en bekoorlijke gebied, dat zich naar alle kanten tot aan den horizon uitstrekte, op een houten bank in een"rond, kioskachtig prieel vallen, vól be wondering voor de omgeving. Pijnboombosschen. zelfs nu aan1 het eind van den zomer, van een frisch en teer groen, bedekten de heuvelruggen ep waren des te aantrekkelijker, omdat ze gescheiden werden door witgekalkte muren, die de heldere zonnestralen uit het Westen duidelijk weerkaatsten, hoewel de zon toch bijna onder ging. Violette verten, die alle mogelijke heerlijke geheimzinnigheden bevatten, verleenden aan het landschap grootere schoonheid. De lucht.was stil in de groote, oude kastanjes en beuken op de hellingen," die een kronkelenden weg haar het kleine plateau en houten prieel omzoom den. De varens, die reeds sporen vertoonden van den naderenden herfst door hier en daar geel wor dend vérwelkend blad, schenen te slapen. Zoo nu en dan verbrak het geluid van een claxon van den veraf gelegen hoofdweg als een dissonant de stilte. „Een auto moest nooit aan iemand anders dan aan jezelf toebehoorén", zei Whiff, waarmed'e Quinton spontaan instemde. „Ik zou er niets op tegen hebben, hier te wonen" zei Whiff na een langdurige stilte. Zij had ieder af zonderlijk onderdeel van het lieflijk tafereel in zich opgenomen '(want, nu zond de vlammende hemel bij zonsondergang tooverachtige en teerrose weerkaatsingen' omlaag, terwijl hij juist enkel aan haar had staan denken, tante Sophia vergetend zijn eigen' ontevredenheid over zich. zelf vergetend alle onaangenaamheden van het leven vergetend zielsgelukkig met het meisje aan zijn zijde, dat hem geheel in beslag nam „Volkomen buiten en toch dicht genoeg bij de stad...,..." was het resultaat .van haar over peinzing. „De verbinding lijkt me ook goed". Hij hoorde haar nauwelijks. f Zij'herhaalde haar opmerkingen; toen kwam hij tot de werkelijkheid terug. „Niet zoo heel gemak kelijk. Ofschoon maar vierentwintig mijl Van de stad, zult u zich herinneren, dat we meer dan een uur noodig hebben om hier te' komen. Het is een van de slechtste verbindingen. Maar als je er ook eindelijk bent, word je beloond". Quinton stak een sigaret op; vliegjes en muggen begonnen te zoemen en werden lastig in de gouden lucht. „Ik zou u twintig mijl kunnen laten wandelen, zonder ooit den hoofdweg te kruisen: énkel landelijke pa den en bosschen, schaduwrijke dalen en smalle eenzame lanen. Ik ken iederen duim grond van deze streek jaren lang heb ik 's Zaterdags en 's Zondags gezworven en gefietst, alleen, met een paar sandwiches en rozijnen in mijn zak; weg van de menschen, en winkels, en huizen en. „Tante Sophia" kwam Whiff prompt. „Precies", gaf hij toe. „En nu moeten we naar haar terug". Whiff stond energiek op met een beslistheid, die Quinton over tuigde, dat er niet langer'getalmd kon worden. „Het wordt laat". Zij keek op haar horloge. „We zullen niet vot>r een uur of acht terug zijn, tenzij het ons méézit met de treinen". Hij volgde haar langzaam. „Het is oer-vervelend te moeten gaan. Het zou prettig geweest zijn, het eind van den zonderondergang te zien, niet?" „Laat ons hopen, dat er nog voldoende zons ondergangen in ons leven zullen zijn". Zij wa zich niet bewust van den intiemen klank van ne. „ons", maar hij klampte er zich met gretigheid aan vast en hield het in zijn gedachten als iets heel kostbaars en heerlijks. Zij liep vlug en hij wenschte, dat zij dat niet deed.- Waarom zoo'n haast?" mopperde hij. „Tante Sophia; ze is' lang genoeg alleen ge weest'. Hij zuchtte. „Ik voel er niets voor terug te gaan. Een schrijver, Stevenson geloof ik, heeft gezegd. „Je kunt den heelen dag rondtasten, maar als j bij het vallen van den avond terug komt er1 ee blik werpt in de huiskamer, dan vind je Liefde 0 Dood op je wachten.Wat zullen wij vinden. „Tante Sophia", veronderstelde Whiff met ee lach in haar stem. tt „Precies! Alleen tante Sophia", zei hij treurig. Maar zij vonden haar niet. HOOFDSTUK XVIII. Tante Sophia was vertrokken. k Toen Quinton zijn sleutel in de voordeur s en de hal betrad, gevolgd door Whiff, die een bevreesd was vanwege het late uur acht s< de staande klok in den hoek was keukenmeid te vinden, die hen stond op te wacm ,.Ze is weg", verkondigde zij plechtig. „Wie is weg?" vroeg Quinton. „Mevrouw Dimsdale, mijnheer". „Waarheen?" „ïk weet het'niet. mijnheer". „Gelukkig", zei Quinton. ï)e keukenmeid keek hem verrast en licht1 afkeurend aan. „Heb je haar zien weggaan?" lh..fc „Ja julfrouw". Whiff had zich op de 1 gezet. Het nieuws was oorzaak, dat haar een beetje trilden van opwinding. „Hoe gipg ze weg?" «,-nier". W „In een wagen, fnijnheer, de eenige mam keukenmeid vond de vraag dwaas. (Wordt vervolf»

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 6