Bonnen die thans geldig zijn: MacMeticfUen- De viering van den verjaardag van Hifler in Nederland. (Vervolg van pag. I). 's Avonds heeft in het Haus der Seefahrt voor leden van de weermacht in intïemen kring nog een herdenking van dezen dag plaats gehad. Seefaluts- propaganda-leiter Schlüssel uit Berlijn heeft daar gesproken. Ook in Utrecht heeft Zondagmiddag een herden king plaats gehad naar aanleiding van den verjaar dag van Adolf Hitler, onder auspiciën van het „Ar beitsbereich der N. S. D. A. P. in den Niederlan- den", Kreis Utrecht, en wel in de groote zaal van „Tivolï". De zaal was versierd met vlaggen, spandoeken en bloemen en tot in de laatste hoek bezet. Op het eveneens rijk-versierde podium hadden plaats ge nomen een orkest van het luchtwapen van de Duit- sche weermacht, benevens eenige afdeelïngen van de Hitlerjugend. Nadat het orkest een kort muziek programma had uitgevoerd, volgden declamatie en zang door de Hitler-Jugendafdeeling. Tevoren had met groote plechtigheid de gebruikelijke vlaggen- parade plaats gehad. Hierna was het woord aan prof. dr. O. Nieschulz. Kreisinspektor für Utrecht, die allereerst een woord van welkom sprak tot de talrijke aanwezigen en in het bijzonder welkom heette generaal Lehmann, dr. Joachim, gevolmachtigde van den Rijkscommissaris, ir. F. A. Muller, commissaris der provincie Utrecht den heer C. van Geelkerken, plaatsvervangend lei der van de N. S. B en de in grooten getale aanwe zige leden der N.S.B. en N.S.D.A.P. Op iederen verjaardag van onzen Führer Adolf Hitler, aldus spr., herdenken wij het belangrijkste feit van deze eeuw, n.l. het besluit van onzen opper sten bevelhebber, toen hy als jong soldaat zich «voornam voortaan zijn leven in dienst te stellen van de politiék. Ook Bismarck „deed" aan politiek, maar eerst Hitier gelukte het niet alleen zijn naaste me dewerkers, maar het gansche Duitsche volk in zijn politiek en zijn streven om Duitschland uit zijn ver val op te heffen, in te schakelen. Onze Führer wenschte, dat wij niet alleen zijn medewerkers zou den zijn, maar ook zijn medestrijders. Van dat mo ment af streden geen Duitschers meer tegen Duit- schers, maar stonden wij allen schouder aan schou der als één volk van bijna honderd mïllioen men- schen. Door zijn nationaal socialisme overwon Hitier den verderfelijken klassenstrijd, waardoor derhalve in Duitschland zelf geen twist en tweedracht meer te vinden waren. Hitier heeft den oorlog waarin wij ons thans bevinden zeker niet gewild, doch nu hem de strijd is opgedrongen, zal hij dien voeren tot een totale overwinning. Eerst dan zal er in Euro pa geen onrust meer zijn, een nieuw Europa zal aan alle volken vrede en welvaart geven. Wij, Duitschers in het buitenland, aldus vervolgde spr., hebben ons steeds gevoeld als frontsoldaten, ver van het vaderland, zoozeer waren wij voor den tienden Mei omgeven door hetze- en leugencampagnes. Ook nu nog toonen die Nederlanders, die ons immer hebben belaagd en daarvoor thans geen gelegenheid meer hebben, weinig begrip voor de grootmoedig heid van den Führer. Spr. zegt het Nederlandsche volk te kennen als een volksgemeenschap die tot ontzagwekkende prestaties in staat is, doch sinds de laatste tientallen jaren is dit nijvere volk steeds meer en meer aan den leiband van het Britsche im perium gaan loopen. Onder diegenen, die den „Aus- land-Deutschen" altijd, ook in de moeilijke dagen, met veel begrip tegemoet zijn getreden, noemde spr. de Nederlandsche nationaal-socialisten, die waarlijk geen slechte Nederlanders zijn en wier me deleven van toen wij nimmer zullen vergeten, aldus spreker. Spr. wendde zich aan het einde van zijn 'rede tot de in de zaal aanwezige Hitlerjugend, tot wie hij in het bijzonder woorden van aanmoediging sprak en eindigde met de leuze „dat Duitschland eeuwig leve". Hierna bracht spr. een driewerf „Sieg Heil" op den Führer uit. Na prof. dr. Nieschulz was -het woord aan den heer C. van Geelkerken, plaatsvervangend leider van de N B. B:, die in den aanvang-van zijn rede dank bracht aan de organisatoren van dezen mid dag die toestemming hadden willen verleenen, dat de Nederlandsche nationaal-socialisten met hun Duitsche strijdbroeders tezamen dezen verjaardag van Adolf Hitler mochten vieren. Wij vieren thans tezamen den geboortedag van den man, die het groot-Duitsche rijk stichtte, een nieuw Europa zal scheppen en de vijanden van Duitschland en het nationaal-socialisme voor goed zal verpletteren. Wij vieren dit feest zoo opgewekt mogplijk, ondanks het feit, dat de Führer het vorige jaar van 10-14 Mei genoodzaakt was ons zijn gepantserde vuist te'doen gevoelen. Onze voormalige heerschers zijn gevlucht. Indien slechts de helft van hen zou 'terugkeeren, zou er ongetwijfeld een ander feest gevierd worden dan wij thans vieren. Wij weten dat en wisten dat en daarom des te meer voelen wij Nederlandsche nationaal-socialisten ons verbonden met de Ger- maansche volken in Europa en dus in de eerste plaats met het groot-Duitsche volk. Onze tegen standers willen de werkelijkheid niet zieh, zij wil len vóór alles rust en begrijpen niet, dat bij een we reldgebeurtenis als waarin wij ons thans bevinden ook het Nederlandsche volk in zijn geheel een ac tief aandeel moet nemen. De beteekenis van Adolf Hitler in geheel Europa is ontzaglijk. Ieder land wordt in deze dagen geordend en als de strijd met 't zwaard voorbij is zal hij als Germaansch Führer van meer dan Europeesche beteekenis blijken te zijn. Het vorige gezag in Nederland heeft ons met de in ons land vertoevende Duitschers in de gevange nissen geworpen. Wij hebben dat aanvaard, maar ons bij die gelegenheid ook voorgenomen dat de Duitschers tot den laatsten man op ons kunnen re kenen. Wij willen niet alleen met woorden, maar ook met daden toonen wat Germaansche eer beteekent. Spr. besloot zijn luide toegejuichte rede met de woorden „Duitschland en de Führer, voor het groot-Germaansche rijk. Heil Hitier". Na deze plechtige bijeenkomst bleven de Duitsche en Nederlandsche nationaal-socialisten nog langen tijd in de koffiekamer bijeen. MILITAIR APPèL. 's-GRAVENHAGE, 19 April. Met het oog op den 52sten verjaardag van den Führer Adolf Hifler is hedenmiddag op het Binnenhof te 's-Graven- hage een militair appèl gehouden, waaraan het bataljon van het luchtwapen en detachementen van leger, marine en SS-troepen der Duitsche Weermacht deelnamen. In open carré-vorm stelden zich de militairen te ruim twaalf uur op dit historische binnenplein op tegenover den voorgevel van de Ridderzaal. De niet-ingedeelde officieren vormden een vleugel aan de zijde van het Tweede-Kamergebouw en ter rechterzijde daarvan werd het muziekkorps van het luchtwapen opgesteld. Voorts was een ruimte aan den overkant daarvan vrü gehouden voor ci viele genoodigden. Bij den hoofdingang van de Ridderzaal was op het Binnenhof een palmengroep geplaatst, welke- werd geflankeerd door twee Duitsche oorlogsvlag- gen. Te half een kwam, terwijl de muziek den pre- senteermarsch deed hooren, de militaire bevelheb ber in het bezette Nederlandsche gebied, vlieger generaal Fg-. Cristiansen, die den troep inspec teerde. Generaal Christiansen hield hierna een korte toe spraak. Wij zijn aldus spreker vandaag aangetre den met het oog op den 52sten verjaardag op mor gen van onzen Führer. Het is niet mijn bedoeling hier een lange rede te houden. Doch een ding willen we hier vaststellen: wij brengen den eeregroet voor dezen eenvoudigen mensch, die in ons aller hart leeft en die ons allen als voorbeeld voor oogen staat. Wat de Führer voor ons doet is nauwelijks met woorden te schetsen. Wij. soldaten, denken hierbij terug aan den We reldoorlog, waarin Adolf Hitler als eenvoudig sol daat het vaderland verdedigde. Wij denken aan den langdurigen politicken strijd, die op den Wereld oorlog is gevolg en in welken tijd Hitier het hart van het geheele Duitsche volk heeft weten te ver overen. Wij denken aan de geweldige omwente ling, die hij heeft weten tot stand te brengen. Wij eeren den Führer als geniaal veldheer, die Duitschland weder heeft vrijgemaakt, wij eeren hem, die van soldaat tot staatsman is opgeklommen op een wijze zooals de wereld nimmer tevoren had gezien. De Führer is tevens van ons allen een ka meraad. zooals wij er nimmer te voren een heb ben gekend. Op deze plaats beloven wij onzen Führer op nieuw onze onvergankelijke trouw. Spreker besloot met een driewerf Sieg Heil, waarmede allen luide instemden. De korte plech tigheid was hiermede geëindigd. (A. N. P.) Aquariumvereeniging „Kennemer- land". Zondagmorgen hield de Aquarium- en Terra- riumvereeniging „Kennemerland" een ledenver gadering, waarin de heer A. B. Donk uit Leiden een inleiding hield over het onderwerp „Tropy sche planten". Op zeer bevattelijke wijze zette hij de eischen der tropische waterplanten, n.l. licht, zuiver water, goede bodemstof enz., uiteen. Ter verduidelijking behandelde hij eveneens de her komst der verschillende planten, wat van belang was voor de verzorging. De aanwezige alg moet bijv. steeds verwijderd en belemmerd worden, daar dit den groei tegenhoudt. Ook moet de aquariumhouder rekening houden met de tem peratuur der planten, daar dit voor de een hoo- ger is. dan voor de ander. Met bemesting moet zeer voorzichtig te werk gegaan worden, daar anders gauw verrotting op- Van twintig verschillende plantensoorten ver telde spr. nog tal van leerzame bijzonderheden, die door de leden met aandacht werden gevolgd. In de pauze werden de door den spreker mede genomen planten gratis verloot. FEESTAVOND VAN DE BEVERWIJRSCHE LAWNTENNISCLÜB. Zaterdag 26 April houdt de Beverwijksche Lawn- tennisclub ter gelegenheid van het eerste lustrum een feestavond in het Kennemer Hotel ..De Midnight Footwermers" nemen het muzi kale gedeelte voor hun rekening. Hoogoven Schaakclub. De uitslagen van de onderlinge wedstrijden zijn: Groep I: J. Kroon—C. Vogelzang 0—1; P. A. VeldheerC. v. Krimpen 10; J. C. de Haas—A. de Bruin 1--0; J. E. Beentjes--G. Paarde kooper Vz', J- E. BeentjesM. van Ikelen O—1; G. PaardekooperH. v. d. Plas /s-Vz. Groep 2: F. UilenbroekR. Visser afgebr.; G. van 't Veer—P. IJzerman afgebr.; A. Scherer- C. de Boer VeVz', C. MulderG. Schouten 0—1. Groep 3: Ir. v. d. Blink—A. Blauw 10; H. Blok—J. Blauw 1—0; W. Steeman—K. de Boer 1—0; N. Hendriks—G. Offerhaus 1—0; R. de BoerJ. Blauw 01. Algemeene competitie: G. KleinP. Stolk 0—1; P. StolkG. Klein 1—0; H. Luster—P. v. d. Broek 0—1; G. Offerhaus—P. v. d. Broek 0—1. WONINGBOUWVEREENIGING „DE VOORZORG" De Woningbouwvereeniging „De Voorzorg" houdt op Dinsdag 6 Mei haar jaarvergadering in het kantoor aan dé Deken Waarestraat. JAARVERGADERING VAN HET ZIEKENFONDS. Het Maatschappij-ziekenfonds „Beverwijk en Omstreken" houdt Vrijdag 25 April zijn jaar vergadering in hotel „Ter Burg". Concerl Beverwijksche Harmoiiie- kapcl. Intermezzo van Koos Koen. Met den karakteristieken Gammatique-marsch van Gerard H. Boedijn opende de Beverwijksche Harmoniekapel haar tweede winterconcert in het Kennemer Theater, dat goed bezet was. Deze marsch blijft een attractie met zijn kostelijke figuratieve vondsten op de motieven van de toonladder. De kapel nam het tempo voorzich tig, maar gaf er een forsohe vertolking van met goeden harmonieklank. Massenet, ouverture „Phèdre", hoewel in de introductie niet vrij van zwevingen, genoot een vlotte uitvoering;, waardeering heb Ik voor het frissche, pittige musiceeren der klarinetten, die helaas nog te weinig in getal zijn om het geheel en al tegen het zware koper op te nemen; rhyth- misch werd er door het bas-, trombone- en tuba- register goed werk gedaan; het hooge koper schoot in het middengedeelte qua gaven klank wel eens te kort. In den fluitist en den hoboïst heeft de kapel veelbelovende muzikanten gevon den. (Hobo was te laag). Het was weer een lust, net slagwerk in al zijn finesses zoo verzorgd te hooren. De uitvoering der ouverture was echter te veel zonder eenige nuance. Een fantasie naar motieven uit Leo Fall's ope rette „De lustige boer" (Der fidele Bauer), lag de kapel beter; zoo'n potpourri van populaire melo dieën biedt aan de diverse corpssolisten steeds ruim gelegenheid, van hun capiciteiten als bla zers blijk te geven. Het samenspel sloot: een blijk van studie. Er werd vlot en juist geattaqueerd, behalve op een enkel ongelukkig moment na. De tempi konden mij maar matig bekoren; het was te slap. Zoo'n operette-marsch en zoo'n mee- sleepende wals konden met veel meer „Schwung" voorgedragen worden. De ware inspiratie was zoek; het metrum overheerschte op alle fronten. Fête aux flambeaux van Wettge genoot een uitstekenden inzet; uiterst technisch verzorgd werk van bas- en klarinetregisters; de trombo nes, het hout en het hooge koper muntten om strijd uit in het weergeven van hun partijen, die zij streng rhythmisch bliezen. De Strauswals „Wein, Weib und Gesang" ging aan hetzelfde euvel mank als de operette walsjes: de noten waren er, maar de voordracht was als van het oude orchestrion onzer grootvaders: 2y2 cent in de gleuf en het speelde, zonder een en kel ritardando, maar strikt in de maat. Na de pauze heeft de bekende artist en oud- Beverwijker Wam Heskes alias Koos Koen het publiek kostelijk geamuseerd met zijn uitsteken de imitaties, waarvan Het Bruiloftsdiner, trans- formatieschets met tien mannelijke en vrouwe lijke redenaars, het hoofdnummer was en die van het talent van dezen kunstenaar een sprekend getuigenis was. Hij werd door den heer Roemer begeleid. De beschermvrouwe, mevr. A. A. van Hattum— Dekker en Mr. A. Moens met zijn echtgenoote woonden dit geslaagde middagconcert van de kapel bij. W. BEVERWIJK Noteering van Beverwijk 18 April 1941. Spinazie per K.G. 21—27 Andijvie per kist 1. Raapstelen per K.G. 171^ Koolrapen per zak 1,50 Bieten per K.G. 8 Roode kool per stuk 1222 Savoije kool per stuk 10—19 Uien per K.G. 8 Prei per K.G. 8y2 Sla per krop 41/..—9 Rabarber per K.G. 21 Pieterselie per bos 9 Selderie per bos 6 Appelen per K.G 80 Brusselsch lof per K.G. 7—13 ALKMAAR 19 April 1941. 440 pond boter. Groothandel f0,92>/o—fl; kleinhandel f 1—f 1,15. BROOD. BON 12. Broodkaart. Geldig van 12 t.m. 27 April. BON 13. Broodkaart. Geldig van 21 April t.m. 4 Mei. 100 gram brood of 100 gram roggebrood. BON 7. Bloemkaart. Geldig t.m. 18 Mei. KOEK EN GEBAK, BON 12. Broodkaart. Geldig van 12 t.m. 27 April. BON 13. Broodkaart. Geldig van 21 April t.m. 4 Mei. 1 rantsoen gebak. BON 7 (Bloemkaart). Gel dig van 21 April t.m. 4 Mei i/2 rantsoen gebak, i rantsoen ontbijtkoek 160 gr., speculaas 140 gr., andere koekjes 200 gr., bis cuit en wafels 90 gr., be schuit 75 gr., cake 300 gr., taart 600 gr., gebakjes 600 gr., korstgebak 500 gr., klein korstgebak 400 gr. KOFFIE EN THEE. BON 18. Geldig van 17 Maart tot 27 April: 50 gram thee of 125 gram koffie of 250 gram koffiesurrogaak VLEESCH EN VLEESCHWAREN. BON 11 „vleescli" van de Vleeschkaart. Geldig tot en met 23 April, 100 gram rund-, kalfs- of varkens- vleesch (been inbegrepen of ongesmolten vet of een rantsoen vleeschwaren. BON 11 „worst of vleesch waren". Geldig tot en met 23 April. 75100 gram vleeschwaren. BON 13. Geldig van 21 Apri t.m. 4 Mei. KAAS. BONS 63 en 73. Geldig van 7 April t.m. 4 Mei. BONS 64 en 74. Geldig van 21 April t.m. 18 Mei. SUIKER. BON 21. Geldig van 12 April t.m. 11 Mei. 1 K.G. suiker EIEREN. BON 84. Geldig van 12 tan 27 April. 1 ei. BON 94. Geldig van 21 April t.m. 4 Mei. BON 13 (Melkkaart). Geldig van 21.t.m. 27 April: 1 3/4 L. melk. BOTER EN VETTEN. BON 12. Boterkaart. Geldig van 12 km. 27 April 250 gram boter. BON 12. Vetkaart. Geldig van 12 t.m. 27 April 250 gram boter of margarine. BONS 13 en 14. Boterkaart. Geldig van 21 April t.m. 10 Mei. 250 gram boter. BON 13. Vetkaart. Geldig van 21 April t.m. 10 Mei 250 gram boter of marga rine of 200 gram spijsvet. BON 14 Vetkaart. Geldig van 21 April t.m. 10 Mei. 250 gram boter of marga rine. MEEL en GRUTTERSWAREN BON 23 „Bonkaart Alge meen". Geldig tot en met 18 Mei. 250 gram rijst of rijstemeel of rijstebloem of gruttemeel. BON 24. „Bonkaart Alge meen". Geldig t.m. 15 Juni. 250 gram havermout of ha vervlokken of haverbloem of aardappelmeelvlokken of gort of gortmout of grutten. BON 25 (Bonkaart Alge meen). Geldig van 21 April t.m. 15 Juni. 250 gram gort of gortmout of grutten. BON 26. „Bonkaart Alge meen". Geldig t.m. 15 Juni. 100 gram "macaroni of ver micelli of spghétti. BON 27. „Bonkaart Alge meen". Geldig t.m. 15 Juni. 100 gram maizena of gries - meel of sago of aardappel meel of puddingsauspoeder. BON 7. Bloemkaart. Geldig tot 18 Mei. 35 gram tarwe meel of tarwebloem of rog gemeel of roggebloem o: zelfrijzend bakmeel. SCHEERZEEP. BON 117. T.m. 30 April 50 gram scheerzeep of 1 tube scheercrême of 1 pot scheer zeep. ZEEP. BON 20 nieuwe „Bonkaart Algemeen". T.m. 27 April 150 gr. toiletzeep of 120 gr. huishoudzeep of 200 gram zachte zeep (oude samen stelling) of 150 gram zachte zeep of 300 gr. zachte zeep- pasta of 250 gram zeep poeder of 125 gr. zeepvlok ken of 250 gr. zelfwerkende waschmiddelen of 200 gram vloeibare zeep of 600 gram waschpoeder. Waschpoeder is uitsluitend beschikbaar voor wassche- rijen. Voor 20 kg. wasch- goed moet 1 bon worden afgeleverd. BRANDSTOFFEN. BONS 15, 16, 17 Bonkaart distributie haarden en kachels 1 eenheid. Geldig tjn. 30 April. Briketten 1 eenheid 100 K.G. steenkoolbriketten of 250 K.G. turfbrïketten of 75 K.G. turf af val. BONS 35 t.m. 41. Bonkaart distributie centrale verwar- min, 1 eenheid. Geldig t.m. 30 April. Bons gemerkt „brandstof fen één eenheid, vijfde pe riode" en „cokes, één een heid vijfde periode" geldig van 1 t.m. 30 April. Bon „Generator-anthraciet eerste periode" 1 H.L. an- thracietnootjes V. Bon „Generator-turf eerste periode" 50 stuks bagger- turf. Geldig t.m. 30 April PETROLEUM ZEGELPERIODE 10 (alleen voor hen, die uitsluitend op petroleum kunnen koken) van 21 April t.m. 15 Juni 2 L. HONDENBROOD. BON 8. T.m. 30 April. Groep 1 en 2: 10 KG. Gr. 3: 8 KG Gr. 4: 5 KG. Gr. 5: 4 KG. Gr. 6: 3 KG. Hondenbrood wordt alleen verstrekt voor groote rashonden of ingeval men meer dan één hond heeft KATTENBROOD. BON 8. T.m. 30 April iy2 KG. Kattenbrood wordt al leen verstrek' voor raskat ten. Vcreeiiiging voor Facultatieve Lijkverbranding. De afdeeling Velsen der Vereeniging voor facul tatieve lijkverbranding houdt Zaterdagmiddag a.s. haar jaarvergadering in het nieuwe kantoorgebouw der vereeniging aan den Driehuizerkerkweg. Behalve de gebruikelijke agendapunten zal in de vacature, ontstaan door het overlijden van den penningmeester, wijlen den heer P. Klerk, worden voorzien. Het bestuur stelt als candidaat voor den heer F. Th. C. Z. Menagé Challa te IJmuiden-Oost. Voordat de vergadering begint zal de nieuwe smalfilm der Vereeniging vertoond worden, die rond en in het crematorium en de colombaria is opgenomen. UITVOERING VAN „SPARTA". Zaterdag 26 April a.s. te 7 uur geeft de Gym- nastiekvereenïging „Sparta" een openbare uitvoe ring in het gebouw Concordia. Naast kleutergymnastiek van de jongste leden zullen zoowel door dames als heeren vrije oefenin gen worden gehouden. Voor dames senioren staan op het programma tremplin brug en paard en Japansche lantaarn- dans. De heeren zullen gezamenlijk met de dames brugoefeningen uitvoeren, standen en paardsprin- gen, terwijl uitsluitend de heeren het rek zullen beproeven. Voor meisjes en jongens vermeldt het programma wat uit 18 afdeelingén bestaat, oefeningen met springriet, knots en staaf. Opening Centrale Keuken. Naar wij vernemen, zal de centrale keuken Woensdag 30 April a.s. geopend worden. LEDENVERGADERING VAN „WIJKEROOG". Woensdagavond 23 April a.s. organiseert de Winkeliersvereeniging „Wijkeroog" een ledenver gadering in het gebouw van den Volksbond aan den Wijkerstraatweg. In deze bijeenkomst zullen zeer belangrijke mededeelingen betreffende de zegelcampagne worden gedaan. Jhr. Dr. J. C. Mollerus, secretaris van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken te Haarlem zal spreken over het onderwerp: „Wat wij als winkeliers moeten weten van de Westigingswet". JUBILEUM AAN DE PAPIERFABRIEK. Zaterdag herdacht de heer D. Over den dag waarop hij vóór dertig jaar op lateren leeftijd in dienst kwam bij de N.V. Vereen. Papierfabrieken der firma Van Gelder Zonen in de afdeeling me chanische werkplaats. Des morgens werd de jubilaris ten kantore ontvangen, waar hij in tegenwoordigheid van den heer Ir. M. van der Lee, bedrijfsingenieur van genoemde afdeeling, door den procuratiehouder Ir. W. A. Staring namens de directie werd gecom plimenteerd. Waar spr. als technisch ingenieur den jubila ris van nabij kent, wees deze vooral op zijn werk als walssenslijper, welk bijzonder werk voor het geheele bedrijf langzamerhand een buitenge woon belangrijk vak is geworden, waarin het bij V. G. Z. al ver gebracht is. Tenslotte werd den jubilaris de gebruikelijke enveloppe overhandigd. Van het gezamenlijke personeel der afdeeling mechanische werkplaats mocht de heer Over een fraaie huiskamerlamp alsmede bloemen ontvan gen, terwijl hij thuis, waar deze herdenkingsdag werd doorgebracht, eveneens blijken van belang stelling ontving. Distributie-Nieuws. Extra rantsoenen melk. Gemeld wordt, dat werkgevers extra rantsoe nen melk kunnen aanvragen voor arbeiders, die bij de uitoefening van hun beroep voortdurend met giftige stoffen omgaan. De aanvraagformu lieren'kunnen van 22 April a.s. af worden afge haald. Zij moeten zoo spoedig mogelijk, doch uiterlijk op 26 April worden ingeleverd ten kan tore van den distributiedienst, p. J. Troelstraweg IJmuiden-Oost. Brandstoffen en/of petroleum voor kookdoeleinden. Hoofden van gezinnen en personen, die een zelfstandige huishouding voeren en die voor de bereiding van warme maaltijden uitsluitend zijn aangewezen op het gebruik van vaste brandstof fen en/of petroleum, kunnen zich vervoegen ten kantore van den distributiedienst aan den P. J. Troelstraweg tot het invullen van een aanvraag formulier. Zij die wonen in een perceel, dat op het gas net is aangesloten ook al ontbreekt een gascom- foor of een gasfornuis, alsmede zij die electrisch kunnen koken, komen niet voor deze regeling in aanmerking. I. E. V. KAMPIOEN. Een hartelijke huldiging. De uitslagen van de gisteren door de R.K. Sportvereeniging I.E.V. gespeelde wedstrijden lui den als volgt: I. E. V. 1—Onze Gezellen 2 62 Santpoort 4Ï.E.V. 3 63 Juniorenaf deeling: I.E.V. cD.E.M. d 4—2 Door de overwinning op Onze Gezellen 2 is I.E.V. 1 kampioen geworden van de afdeeling I c van den H.V.B. waardoor het volgende seizoen gespeeld zal worden in de vierde klasse N.V.B. I.E.V. heeft in deze afdeeling waarin zij zich de sterkste heeft getoond een prachtige club geest aan den dag gelegd. Het kampioenschap werd behaald in 17 wedstrijden, waarvan er 14 werden gewonnen, geen gelijk gespeeld en 3 werden verloren, zoo dat dus 28 punten werden veroverd. In het gebouw van den R.K. Volksbond aan den Wijkerstraatweg werd het kampioenselftal gehuldoigd. Hierbij waren naast de senioren, ju nioren, adspiranten en dames tegenwoordig pastoor J. Schoenmaker en de kapelaans A. Groen en H. C. Roozenburg, welke laatste gees telijk adviseur van „I.E.V." is. Voorzitter W. J. Brantjes huldigde het succesvolle elftal, dat twee jaar geleden nog 3e klasser H.V.B. was en thans reeds tot 4e klas- ser in den N.V.B. is gepromoveerd. Spr. roemde de eenheid in het kampioenselftal waardoor den naam „In Eenheid Vooruit" eer was gedaan. De heer Brantjes hoopte dat dezelfde geest ook het volgend seizoen in de nieuwe omgeving zou blijken en daarmede ook een goed figuur in de 4e klasse N.V.B. zal worden gemaakt. Den aanvoerder G. Nieuwenhuyzen werdén bloemen aangeboden. Als voorzitter van de junioren-commissie bood kapelaan Roozenburg bloemen aan, ter wijl dit ook geschiedde door de heeren J. van Zon en M. Zonneveld namens de adspiranten- commissie en de redactie van het „I.E.V."- maandblad. Ook de gérant van den Volksbond, de heer M. C. Kortekaas en de heer W. Duin, buffethouder van het I.E.V.-terrein lieten hun gelukwenschen vergezeld gaan met bloemen. De heer Th. Kuipers huldigde het succesvolle elftal namens de senioren-commissie op berijm de wijze. Pastoor J. Schoenmaker felici teerde met 't behaalde succes om voorts de groo te geestelijke waarden van goede aan te toonen. P°rtivite^ Als geestelijk adviseur van I.E.V. zeid? v laan Roozenburg, dat hij behalve het n r* tingsjaar alle lief en leed van de verp? c 1 heeft meegemaakt. In dezen tijd is h goede harmonie gebleken, waarvan hii h de dat deze ook in het volgend seizoen zo\i htüSpk zoomede dezelfde geestdrift en ijver r - dueele spelers brengen het aldus spr'nn -?ivi' een kampioenschap, doch wel een „elftal» Met den wensch dat de prettige sportoL kampioenen steeds mocht beheerschen h i n spr. het officieele gedeelte van de?P« N001 gingsavond, raen Daarna was er voor de aanwezign een af selend programma van muziek, tooneel ph j waarbij de tooneelvereeniging „Nieuw Rnflari{ op fraaie wijze de klucht ..Een eeuw 25?*' opvoerde, die meermalen de zaal deed larh Voor de kampioenen en voor het bestuur I.E.V. was het een mooie huldigin^savond7311 R.-K. Speeltuin vereeniging „Vrij en Blij". Zondagmiddag werd in het Patronaatsc-Ph. voor de leden van de R.K. SpeeltuinvereSUw „Vrij en Blij" opnieuw een filmmiddae gpJ,;1"8 De zaal was tot de laatste plaats bezet- ook h filmvoorstelling is een succes geworden. R.K. VOLKSBOND. In verband met de herdenking van de Pan lijke Encyclieken Quadragesimo Anno in Novarum worden voor de leden van den S? Volksbond Kring IJmuiden-Oost en verder?'k langstellenden Donderdag- en Vrijdagavond f' de RH. kerk aan den Willemsbeek weg hprl dmgspredikaties gehouden door pater Amid» van Rotterdam. Amide« r. r. ZWEMCLÜB. Het voorjaar en de komende zomer hebben het b« van de R.K. Zwemclub IJmuiden O. aangezet nb voor het komende seizoen te maken. Voor het eerst cl?0 de oprichting zullen binnen kort wedstrijden eeorr seerd worden tegen de zustervereeniging v. o z Haarlem. Dat de R. K. Zwemvereeniglng IJmtildén goed voor den dag wil komen blijkt uit de intensl»» training waarmede de trainingscommissie eenlgen m geleden begonnen is en de op de trainingsavonden maakte tijden beloven een spannende ontmootlne v., de beide vereenigingen. Pedicure-salon Bat'a. De firma Bat'a heeft in haar nieuwe zaak od hpt Kennemerplein een moderne pedieure-salon in*, richt. Deskundig personeel helpt en verzorgt daar de voeten van een ieder, die last heeft van ver. schillende voorkomende voeteuvels. Voorts wordt een voetbad en een voetmassage verstrekt. Teneinde allen in de gelegenheid te stellen mei de Bat'a-pedicure kennis te maken, wordt deze week een propaganda-pedicure gehouden, die zetar alle belangstelling verdient. Marktprijzen en besommingen, Tongen f 5,70—f 3,70; Tarbot f 5,30; Spiering f 0,60 per KG Kleine schol f94—f46; Pufschol f 46—f 21,50; Sardien fskj f48; Pufschar f 11,50—f6,70 per 50 K.G Logger KW 144 f 1436. Kotters: IJM 203 f3728; TX 29 f 590; HD 108 f 864- Hn 125 f 830. U Van de kustvisscherij waren Vrijdag te Schevenlnga aan de markt 83 motorschokkers met tezamen f 9707 be. somming. Prijzen van schokkervisch waren: Tong f5,50 per K.G. Griet f 3—f 4 per K.G. Middel, schol f47,60—f 88. Kleine schol f 17,90—f 42,40; Bot i 44;. Schar f.5,80—f 22, alles per kist van 40 K.G, Aanvoer van elders: levende bot f 1,10 per K.G.; wijtinj f 1 per K.G.; Spiering f 0,70 per K.G. STORMVOGELS 2 ONDERAAN. Door de nederlaag, welke Stormvogels 2 gls« teren tegen A.F.C. 2 leed, staat het reserve-team der Vogels thans definitief onderaan. HEEMSKERK JAARVERGADERING R.K. TAFELTENNISCLUB. Onder voorzitterschap van den heer G. Kos hield de R.K. Tafeltennisclub „D.O.K." Zondag haar jaar vergadering. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter het feit dat wegens de oorlogsomstandig heden „D.O.K." dit jaar niet in den Haarlemschen Tafeltennisbond kon uitkomen en daarom in den Zaanschen bond had gespeeld, hetgeen waarschijr» lijk ook in het volgend seizoen het geval zal zijn. De rekening van den penningmeester sloot met een batig saldo van f 7.01 V2. Bij de bestuursverkie zing werd de heer J. Cornelisse als secretaris her benoemd. De heer Nic. Visser, een der opzichters van de club, die wegens werkzaamheden geen actief lid kon blijven, werd wegens zijn vele ver diensten tot eerelid benoemd. Bij de besprekingen over het nieuwe seizoen werd de wenschelijkheid geuit om tot uitbreiding van het ledental te komen, o.a. door contact te zoeken met de St. Josephs-Gezellen-Vereeniging, terwijl tevens naar een betere speelgelegenheid zal worden uitgezien. Besloten werd met twee teams in de eerste klasse en met één team in de tweedi klasse uit te komen. De teams werden als vo!p samengesteld: J. Cornelisse, B. Heesterbeek en A. de Ruyer; Jac. Koopman, A. Kos en G. Kos; C. Cornelisse, P. Koopman en J. Bruin. Tot competitieleider werd de heer Jn. Koopman aangewezen. A.D.O.—SPAARNEVOGELS (6—1). In een vlot gespeelde wedstrijd, heeft A.D.0 de gasten met 61 verslagen en daarmede tevens getoond, sterker te zijn dan de hekkesluiters. A.D.O. kwam in het veld met een gewijzigde opstelling, terwijl Baltus, Rozing verving. Voormeef en Sinnige waren links- en rechtsbinnen geplaste beiden wisten den aanval goed op te bouwen, boven dien scoorden zij twee fraaie doelpunten. Als ongeveer 10 minuten gespeeld is, ontstaat een scrimmage voor het doel der gasten, plotseling springt de bal uit de kluwen van spelers en kam bij Meijer die geen moment aarzelt en de score opent (10). Niet lang daarna weet Sinnige, met een schot Kalt voor de tweede maal te passeeren (2—0). Als Voormeer bij een A.D.O.-aanval den oa keurig vrij speelt, schiet hij onhoudbaar in 3-l Nog voor de rust weet dezelfde speler den stand op 40 te brengen. Na de rust heeft A.D.O. het nadeel van wind, dit blijkt echter geen beletsel om handelt op te treden; voortdurend wordt het doel der gas ten met mooie aanvallen bedreigd. Hoewel SP3JI? vogels hardnekkige pogingen onderneemt om a achterstand eenigszins in te loopen, is hun voorhoc te laks, om tegen de rappe A.D.O.-achterhoede suow te hebben. Als de bal wordt doorgespeeld, s® Bèentjes ineens in (5—0). Niet lang daarna als de achterhoede van Spam vogels te lang treuzelt, is Sinnige er snel bij het halve dozijn vol te maken (60). Uit een strafschop brengen de bezoekers eindstand op 61. Verdere uitslagen waren: jt A.D.O. 2G.V.O. fj A.D.O. a—Vitesse a

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 2